تجربه‌هاي همسرداري 2 (رفتارهايي كه باعث تنفر هر مردي ميشه!)

تب‌های اولیه

344 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام
آخ که چقد مثالهاتون کاربردی بود...دارم به این فکر می کنم که 80% حرفای ما از این قبیل جملاته!!!!

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
خوب یه خانوم بدش میاد وقتی ازدواج میکنه تمام استقلالش ازش گرفته بشه،
دوست داره که یاری گر همسرش حتی تو قسمت مالی باشه
زن دوست داره هنوز در جریان سیار زندگی باشه و تو چهار دیواری خونه حبس نشه
دوست داره نظر بده و بهش اهمیت داده بشه
مرد هم دوست داره همیشه یه حمایت گر باشه اگه احساس کنه
زنش اون قدر قدرتمند شده که احتیاج نداره از همسرش کمک بگیر فکر میکنم مرد ناراحت بشه

[="Blue"]

mohamad313;624530 نوشت:
عزیز منم الان همچین احساسی دارم. دقیقا همینی که شما گفتی.:Gol:
اینقدر خانومایی رو دیدم که فقط به فکر تامین منافع هستند و از مرام و معرفت بویی نبردن که این حس در من ایجاد شده.
اصلا نمیتونم با اینجور آدمی زندگی کنم.

عکسشم هستند دخترایی بسان پاکی کودکانه .دیدم که می گم هستند .ناامید نباشید.[/]

مهر...;414521 نوشت:
بنده این همه نکته گفتم شما فقط همین یه تیکه که گفته شده زنان زبانشان مثل نیش عقربه رو دیدید؟

سلام
تشکر از مطالبتون
ولی همه چیز به همین زبان و نیش زبان بسته
شما که بهتر باید درک کرده باشید
با زبان مار رو تازگی ها اژدها رو از لونه ش میکشن بیرون
مای مردان بیچاره که زیاد خرجی نداره
پس چرا دریغ میشه؟
هان!!
آخر ما مردها ی مرد کریه المنظر غول چماق بد بوی متعفن
ی نه نه قربان خوش زبون از این مرد می دونید چی م ی سازه؟
ی بلا نسبت مسیح مقدس

اقای خونه:به من اعتماد نداره
کلا نقش هویج و دارم
در یه کلام
همش میخواد منو کنترل کنه
مدام یه ماشین حساب تو دستشه و از من سوال میپرسه
چقدر این ماه بابات خرجی خونه خرج شده
چقدر بابت فلان چیز خرج کردی
چرا بابت ماشین خرج کردی؟ برای چی خرج کردی؟چرا اینقدر زیاد خرج کردی
یکی نیست بهش بگه :ajab:زن بشین تو خونه زندگی کن ...چیکار داری چی کجا و چقدر خرج شده
دِهّهههه
هی هیچی نمیگم باز اوج میگیره

مهر...;645193 نوشت:
به من اعتماد نداره
کلا نقش هویج و دارم
در یه کلام
همش میخواد منو کنترل کنه
یکی نیست بهش بگه :ajab:زن بشین تو خونه زندگی کن ...چیکار داری چی کجا و چقدر خرج شده
دِهّهههه

جواب خانوم خونه :
این حرفا یعنی چی؟
به من اعتماد نداره چه معنی میده ؟؟؟
سوال میپرسم چون ادم های اطرافم و میشناسم
چون محیطی که من توش بزرگ شدم با محیطی که همسرم توش بزرگ شده از زمین تا کهکشون فرقشه
چون من یه جور ادما رو شناختم و اون یه جور دیگه
من ادم هارو اینطور شناختم که با دیدن ادم های ساده از سادگی شون سوءاستفاده میکنند و کالا ها رو گرون تر و اشغال تر به اون فرد میدن و تو دلشون هم کلی به اون فرد میخندن
وقتی بهم میگه این مقدار برای خونه خرج شده حق دارم ناراحت بشم
حق دارم اخم کنم ....حق دارم ناراحت بشم ...حق دارم بهش بگم دیگه از فلان سوپر مارکت یا فلان فروشگاه و میوه فروشی خرید نکنه
چون گرونه ...چون چند تا مغازه پایین تر همون میوه و خوراکی و ارزون تر و با کیفیت تر دارن
بهش اعتماد دارم و اون و به عنوان مرد خونه قبول دارم ....اگه قبول نداشتم خودم میرفتم خرید و اینقدر با عصاب نازنین خودمو خودش بازی نمیکردم
وقتی بهم میگه برای تعمیر ماشین فلان مقدار خرج کردم عصبانی مشم
اخه چه لزومی داره ماشین صفرو هر روز میبره تعمیر گاه و هر کلاه برداری هر حرفی میزنه رو زود باور میکنه ؟
میگه طرف قسم خورده که فلان ماشین خرابه ..جلو بندی ماشین ایراد داره ...روغن سوزی داره ....باتریش خالی کرده
اون گفت تو هم باور کردی و ماشین و به تعمیر گاه سپردی و دستمزد کلانی رو پرداخت کردی؟؟؟
ماشین و به کلی از افراد فامیل نشون دادم
گفتن ایرادی نداره
اگرم داشته باشه با مثلا 10 هزار تومن قابل درست شدن هست
اون وقت اقا بابت همچین مشکل نداشته ی ماشین 70 هزار تومن پرداخت میکنن
اخه من چی بگم
صد بار ..هزار بار ...بهش گفتم ماشین ایرادی نداره ...اینقدر الکی خرج نکن ...بزار این مقدار پول صرف چیزای دیگه بشه که مهم هستن و واجب
چرا فکر میکنی چون مرد هستی همیشه و همه جا حق با توئه و من به خاطر زن بودنم باید تماشاگر باشم ؟
بد میگم

[SPOILER]این هم یه داستان دیگه که من راوی هستم ....[/SPOILER]

مهر...;645193 نوشت:
به من اعتماد نداره
کلا نقش هویج و دارم
در یه کلام
همش میخواد منو کنترل کنه
یکی نیست بهش بگه زن بشین تو خونه زندگی کن ...چیکار داری چی کجا و چقدر خرج شده
دِهّهههه

اول فکر کردم حرفای یک مرد هست به زنش!!!

این مدلی بیشتر دیدم.....:ok:

بهترین حالت استقلال مالی زن هست...

که هرچی شوهره بهش پول نداد و دلش خواست....خودش بره بخره!!!!!

مهر...;645193 نوشت:
کلا نقش هویج و دارم
در یه کلام
همش میخواد منو کنترل کنه

بابا برو خداتو شکر کن همین قدر نقش بهت داده
منو چی میگی که شلغم پیشم چونه میزنه بالا:_loool:
والا ما هم نمی فهمیم این زنها می ترسن نقود رو جای دیگه خرج کنیم مثلا

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..
دعا کنید بتونم حداقل برای دخترم این نقش رو داشته باشم
که روزی همچین اعتقادی رو برای او به ارمغان بیارم
اونوقت از زندگی مشترکم راضی خواهم بود

سلام به همه دوستان

با توجه به مطالعه و حس درونیم به شما میگم که موارد زیر باعث تنفر آقایون میشه:

1- خانم خونه به آقای خونه اعتماد نداشته باشه

2- آقای خونه وقتی از سر کار میاد خانوم خونه تحویلش نگیره و بهش محل نذاره

3- خانم خونه حرفهای نیش دار و کنایه آمیز بزنه

4- خانم خونه آقای خونه رو پیش بقیه کوچیک کنه و همش عیوبش رو بیان کنه

5- خانم خونه جوری رفتار کنه که آقای خونه حس کنه هیچ کاره است و تو زندگی نقشی نداره

********* اونوقت اگه خانم خونه انجام ندادن این ها رو رعایت کرد می بینه که آقای خونه اش چجوری بهش محبت و توجه میکنه و دوستش خواهد داشت ********

[="Arial"][="Blue"]

یاس...;645317 نوشت:
اول فکر کردم حرفای یک مرد هست به زنش!!!

این مدلی بیشتر دیدم.....:ok:

بهترین حالت استقلال مالی زن هست...

که هرچی شوهره بهش پول نداد و دلش خواست....خودش بره بخره!!!!!

سلام
دقیقا برعکس
مرد ها دارای نقش تامین کنندگی هستند
یعنی وقتی چیزی ازشون درخواست می کنیداز برآورده کردنش لذت می برند
استقلال مالی زن باعث تنفر مرد از اون میشه چرا که انگیزه کار وتامین خانواده رو از دست میده
خانم های با تدبیر به جای اینکه بگن فلانی رو ببین چه سرویس طلایی برای زنش خریده تو که عرضه این کارارو نداری و.....
کافیه به همسرشون بگن خیلی دوست دارم اون سرویس طلا رو برام بخری(البته با توجه به وسع مالی همسر)نه تنها جواب رد نمی شنوندبلکه رضایت همسرشون رو می گیرن
[/]

غرغرکردن و چشم و هم چشمی زنان خیلی بد است.

بنظر من درک نکردن مرد و شرایط اون در موقعیت های خاصی که در زندگی ممکنه پیش بیاد و مهمتر از همه مقایسه کردن زندگی خود با زندگی دیگران و همون چشم و هم چشمی ها بدترین آفات زندگی زناشوییه... برای خود من که این دوتا از مهمترین ملاکای ازدواجه!!

اما انچه که در روایات است...
میخواستم یه چیزی بگم که معجزه میکنه در افزایش محبت بین دو مومن چه زن و شوهر ، پدر پسر و ... چه دوتا رفیق
اون هم ابراز محبت کردنه. همین که محبت درونی خودمونه به طرف مقابل ابراز کنیم و بگیم دوستت دارم ، از ته دل هم بگیم ، من این کار رو دو بار امتحان کردم واقعا معجزه کرده
طبق روایت زیر که شیخ کلینی در اصول کافی جلد دوم کتاب العشره آورده اند
2- عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ إِذَا أَحْبَبْتَ رَجُلًا فَأَخْبِرْهُ بِذَلِکَ فَإِنَّهُ أَثْبَتُ لِلْمَوَدَّةِ بَیْنَکُمَا : از امام صادق روایت شده : زمانیکه شخصی را دوست داشتی به او اعلام کن (این دوست داشتنتو) چراکه اینکار باعث ثابت تر شدن دوستی شما خواهد شد

امتحانش مجانیه!!
خجالت هم نداره ها ، نگید از زنم خجالت میکشم نمیتونم بگم ، به قول یکی از بزرگان چرا موقع فحش دادن خجالت نمیکشیم ولی موقع اینجور چیزا خجالتی میشیم !!

قال الله تعالی: ادفع بالتی هی احسن فاذا الذی بینک و بینه عداوة کأنه ولی حمیم (سوره فصلت آیه 34) می فرماید : با نیکوترین خصلت بدی ها را دفع کن ، که ناگهان آن کسی که بین تو و او دشمنی است ، گویا دوست صمیمی شده است.

توضیحی کوتاه: که خداوند در قرآن به آداب معاشرت بسیار تاکید دارد و در رفتار، گفتار، انتخاب و ... به خوب (حَسَن) بسنده نکرده بلکه خوب تر (اَحسَن) را توصیه کرده (به آیات 17، 18 زمر - 53 اسراء و همین آیه ی بالا مراجعه کنید.)
و این آیه در مورد رفتار نیکو در مقابل بدی طرف مقابل است که باعث میشود بین شما که دشمنی بود تبدیل به دوستی شود (البته ناگهان که در آیه بیان شده برای نشان دادن مدت زمان نیست چراکه گاها انسان با چندیدن رفتار مناسب در مقابل بدی دیگری در طول زمان نتیجه میگیرد)
البته در ادامه آیه میفرماید آنهایی میتوانند به این درجه ی عظیم خوبی کردن در مقابل بدی برسند که اهل صبر باشند : و ما یلقاها الا الذین صبروا ... (فصلت 35)
این مطلب رو در تایپک
جملات قشنگ و به یاد ماندنی(بخون...فكر كن...اراده كن...عمل كن) نوشتم فکر کردم اینجا هم جاشه که به همسران توصیه ای از قران داشته باشم که اولا سخن نیکوتر به هم بزنند طبق آیه ی 53 سوره اسرا و دوما اگر یک طرف عصبانی بود و حرف زشتی زد خدای ناکرده ، طرف مقابل صبر به خرج بدهد تا به جای تنفر از همدیگر عاشق هم بشوند

این دو پست اخیر رو دادم تا اشاره ای کرده باشم به روانشناسی اسلامی ، واقعا خودتون این ها رو امتحان کنید یقینا نتیجه میگیرید ، و به دنبال روانشناسی اسلامی باشد نه غربی ، چراکه خدایی که انسان رو خلق کرده بهتر میدونه چه چیز هایی به دردش میخوره
در این زمینه کتاب خانواده حضرت آیت الله جوادی را به دوستان توصیه میکنم

سلام

من یه سوال از پسرای مذهبی دارم،تاپیکشم درست کردم ولی تایید نشد

من خودم زیاد مذهبی نیستم،تو فامیلامونم پسر مذهبی نداریم که بشناسمشون

چند تا سوال راجع به پسرای مذهبی دارم

پسرای مذهبی چجور دختری رو برای ازدواج بیشتر میپسندن؟(از نظر قیافه،تیپ وظاهر،رفتار،نوع صحبت،مثلا تو خواستگاری باهاشون صمیمی حرف بزنیم یا خودمونو بگیریم؟)
درسته که هر دختری بیشتر خودشو بگیره،پسرا بیشتر خوششون میاد؟
کلاتو جمعای خصوصی آقایون نظرشون راجع به دخترا چیه؟چه دخترایی رو مسخره می کنن،
چه دخترایی رو تحسین می کنن؟
دختر چه ویژگی هایی داشته باشه،پسرا عاشقش میشن؟
بعد از ازدواج،یه زن چجوری باشه،حتی بعد از سالها شوهرش کشته مردش میمونه؟

لطفا دقیق توضیح بدین،کتابی نباشه،حرفای کلیشه ای نمی خوام ،تجربه های خودتو لطفا توضیح بدین می خوام دیدم بازتر بشه

البته از بعضی کاربرا تو خصوصی پرسیدم،ولی می خوام نظر افراد بیشتری رو هم بدونم
ممنون

چرا جواب نمیدین!دیگه دارم شک می کنم!
مگه خیلی سوال بدی پرسیدم:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
اگه بده پاکش کنم؟هان؟:Gig:

[="Purple"]

سوالات.;729622 نوشت:
سلام

پسرای مذهبی چجور دختری رو برای ازدواج بیشتر میپسندن؟(از نظر قیافه،تیپ وظاهر،رفتار،نوع صحبت،مثلا تو خواستگاری باهاشون صمیمی حرف بزنیم یا خودمونو بگیریم؟)

لطفا دقیق توضیح بدین،کتابی نباشه،حرفای کلیشه ای نمی خوام ،تجربه های خودتو لطفا توضیح بدین می خوام دیدم بازتر بشه

ممنون

عزیزم خودت باش ...
بحث یه روز دو روز که نیست که بخوای نقش بازی کنی بحث یه عمر زندگیه :|
[/]

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;729686 نوشت:
[="Purple"]

عزیزم خودت باش ...
بحث یه روز دو روز که نیست که بخوای نقش بازی کنی بحث یه عمر زندگیه :|

[/]

من فقط یه نظرسنجی کردم;نگفتم که نمایشنامه می خوام واسه رول بازی کردن؟
ینی ازنظرسنجی من همچین چیزی برداشت کردید؟من اصلا خواستگارمذهبی ندارم!فقط خواستم بدونم مذهبیاچطورفکرمیکنن!!

سوالات.;729622 نوشت:
سلام

ممنون

سلام.
اولا: شما خود واقعیتان را نشان بدهید. هر رفتار ساختگی که نشان بدهید ، بالاخره پس از مدتی رو می شود و شخصیت اصلی آدم نمایان میشود زیرا رفتارهای ساختگی قابل استمرار نیستند.

ثانیاً : شما کاری به نظر دیگران ( چه پسران چه دختران ، چه مذهبی چه غیر مذهبی ) نداشته باشید. شما ببین دینت به تو چه می گوید؟ خدا از تو چی می خواهد؟ سیره خانم فاطمه زهرا (س) چی بوده است؟
قرآن می فرماید: إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا
( اینجا را ببینید:
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=18395&AyeID=2346
)

ثالثاً: در پاسخ به سئوال شما ، همه پسرها در دل خود ، دختر خانمی را که مسایل دینی خصوصا مرز محرم و نامحرم را رعایت کند تحسین می کنند و خواهان ازدواج با او هستند حتی اگر خودشان اهل روابط نادرست باشند! ذات مردها طوریست که دوست ندارند زنشان با مردان دیگر ارتباط داشته باشد.

سوالات.;729718 نوشت:
من فقط یه نظرسنجی کردم;نگفتم که نمایشنامه می خوام واسه رول بازی کردن؟
ینی ازنظرسنجی من همچین چیزی برداشت کردید؟من اصلا خواستگارمذهبی ندارم!فقط خواستم بدونم مذهبیاچطورفکرمیکنن!!

والا این سوالایی که شما پرسیدی بـــــله من اینجوری برداشت کردم
خیلی از دخترا رو هم دیدم اینجورین...
وقتی شما خودتو اون لحظه تغییر میدی واسه جلب نظر طرفت باید به اینم فکر کنی اون شخصیت اون لحظه تو پسندیده برای یه عمر زندگی!
حالا یه وقتی هست یکی متحول میشه واقعا بااومدن یه شخصی به زندگیش یهو از فشن میشه مذهبی اون بحثش جداست
ولی یه زمانی هم هست فقط به خاطر از دست ندادن موقعیت تبدیل میشه به یه ادم ریاکار!!! اگه تفکر تغییر کنه و توی عمل این تغییر ظاهر بشه خوبه ولی اگه فقط عمل ریاکارانه بشه ...

[=Microsoft Sans Serif]سلام علیکم

سوالات.;729622 نوشت:
مثلا تو خواستگاری باهاشون صمیمی حرف بزنیم یا خودمونو بگیریم؟

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;729686 نوشت:
عزیزم خودت باش ...

برای جلسه اول جانب اعتدال را رعایت نمایید...

با توجه به اینکه در خواستگاری بر اساس اطلاعات کشف شده در یک جلسه تصمیم گیری می کنند که آیا جلسه بعدی هم برگزار بشود یا نه؟!

پس لازم نیست در جلسه اول خود واقعیتان باشید... بلکه معتدل تر از خود واقعیتان باشید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دلیل این عرض بنده این است که این جلسه اول حساسیت بالایی دارد و این استعداد در طرفین وجود دارد که از کاه کوه بسازند!!!!!

مثال جهت روشن شدن موضوع:
مثلا بنده یک جایی رفته بودم خواستگاری... به دختر خانم گفتم که بنده روحیات و عقاید یک بسیجی را دارم....:tajob:

با وجود اینکه خانواده مذهبی بودند... اما گفتن این جمله باعث شد که جواب منفی بدهند..... مادرم تلفنی علت پاسخ منفی را جویا شد؟... ایشان گفتند که پسرتان خیلی تندرو است!!!!... حالا مادر هر چه گفتند که پسرم آدم متعادلیست... اما دیگر کار خراب شده بود و فایده نداشت...

این تجربه باعث شد که به مشاورین مرکز 096400 تماس بگیرم و با یکی از مشاوران موضوع را درمیان بگذارم، ایشان در پاسخ گفتند که وقتی خواستگاری می روی.... لازم نیست ریش هایت خیلی بلند باشد... در همان حدی که شرع اجازه داده کوتاه کن.... یک مثال دیگری که زدند: مثلا لازم نیست برای خواستگاری پیراهنت را روی شلوار بیندازی.... (یعنی یک تیپ عامه پسند بزن)

این باعث می شود که بر اساس شواهد، طرف مقابل نسبت به شما قضاوت اشتباهی انجام ندهد و با این کار به او فرصت می دهید که طی چند جلسه به یک شناخت صحیح دست پیدا کند
یا علی

یا‌رقیه;729780 نوشت:
بنده روحیات و عقاید یک بسیجی را دارم

:Kaf: :Kaf: :Kaf::Kaf::Gol::Gol::Gol::Gol:
بنده در جلسه خواستگاری ، نظر خانمم را درباره نظارت استصوابی شورای نگهبان پرسیدم. با خودم گفتم اگر نظارت استصوابی شورای نگهبان را قبول نداشته باشد ، اصلا آدم خوبی نیست و من هم نمی توانم با او زندگی کنم.

[="Purple"]

یا‌رقیه;729780 نوشت:
رای جلسه اول جانب اعتدال را رعایت نمایید...

خب به نظر من این نیازیم به گفتن نداره کلا حالا هرجایی ادم دوس داره خودشو تو برخورد اول خوب نشون بده و بخوای نخوای اتفاق می افته
و اشکالی م نداره بالاخره برخورد اول خیلی مهمه دیگه!
من در کل گفتم...
مثلا شخصی رو میشناسم که قبل ازدواج یه کارایی میکرد به مذهبیا نمیخورد و بعد ازدواج انقدر مذهبی بازی درمیاره وافعا ادم میفهمه اینا اداست یکی نیست بگه گیریم 2سال م نقش بازی کردی بقیه ش چی؟؟
ولی باز کسی رو میشناسم قبل ازدواج اصلا مذهبی نبوده و بعد از اشنایی با همسرش کلا مذهبی شده و عقاید و رفتارش عوض شده
من منظورم این بود اگه کسی میخواد تغییری م کنه شبیه مورد دوم بشه نه اول ...
به نظرم یکی متوسط هم باشه و اونقدا مذهبی نباشه باز صد برابر بهتر از ادم ریاکار و مذهبی نماست،هرجا یه رنگ![/]

سلام
من تجربه ای از زندگی مشترک ندارم ولی این نکته ای که عرض میکنم ، از خصوصیات مردان هست ....

مردها یک ویژگی به اسم "اقتدار و مردانگی " دارند ....

اگر زنی میخواد ، شوهرش رو از خودش متنفر کنه ، اگر زنی میخواد ، محیط خونه رو برای شوهرش ، یک مکان مشمئز کننده و ناامن کنه و شوهرش رو از خونه فراری بده، اگر زنی میخواد شوهرش جذب خانمهای توی کوچه و خیابون و محیط کارش بشه....

"اقتدار و مردانگی رو از همسرش بگیره"

به هر شکلی که زنی اقتدار همسرش رو بگیره و یا اون رو خدشه دار کنه ، دیر یا زود اتفاقات بالا خواهد افتاد....

اینکه زنی به همسرش ، مثل یک بچه یکسره بگه ، این کار رو بکن ، این کار رو نکن ، این کار خوبه ، این کار بده ....
اینکه زنی ، از خوبی های مرد دیگه ای حتی بصورت غیر عمد ، جلوی همسرش تعریف کنه...
اینکه زنی از همسرش عیب جویی کنه...
اینکه زنی توانایی ها و تخصصهای تحصیلی و شغلی و اجتماعی همسرش رو ناچیز بشمره و یا اونها رو به تمسخر بگیره...
اینکه زنی مدام از ناتوانی های شوهرش ، ابراز گلایه کنه...

و تمام کارهای دیگه ای که باعث خدشه دار شدن غرور و اقتدار مرد بشه ، باعث میشه تنفر در وجود مرد از همسرش شکل بگیره.

و عمل به خلاف موارد فوق باعث قوت گرفتن پیوند بین زن و شوهر خواهد شد .. یعنی اینکه زنی یکسره از همسرش تعریفهای راستین نه غلو امیز بکنه ، اینکه زنی به وجود همسر خودش افتخار کنه ، اینکه زنی به همسرش این حس رو القا کنه که براش یک تکیه گاه فوق العاده هست و چقدر به وجودش افتخار میکنه و....

و این یک سیکل هست ، یعنی تعریف یک زن ، از یک مرد ، نه تنها باعث بهبودی روابط زناشویی میشه ، بلکه همین تعریف و تمجیدها باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس مرد شده و باز هم بازخورد این اعتماد به نفس ، به نفع خود زن میباشد و زن با این نوع رفتار خود ، دو جانبه نفع میبرد...

۱.تماس و ارتباط بیش از اندازه با دوستان
۲.تماس های تلفنی طولانی مدت!
۳.ارتباط با دوستانی که ظاهر و رفتار مناسب ندارند.
۴.تمایل به انجام کارهایی با ماهیت مردانه!(سیگار کشیدن یا قلیان:هر چند برای مردان هم درست نیست)
۵.گذراندن بیش از حد وقت با تلویزیون خصوصا برنامه های ماهواره ای
۶.بی روحیه و بشاش نبودن و بد اخلاقی
۷.ناشکری و غر زدن
۸.رعایت نکردن نظافت شخصی (سر و بدن و اصلاح صورت)
۹.نداشتن تمایل به روابط زناشویی یا بی حس بودن.
۱۰.سرکشی و بی احترامی
۱۱.انجام برخی امور بدون اجازه و مشورت با شوهر
۱۲.سرکوفت زدن و اعتراض به وضعیت زندگی(تعریف و تمجید از زندگی دیگران)
۱۳.بی تفاوت شدن به نوع ارایش و لباس و..
و...
برخی موارد شاید باعث ایجاد تنفر نشه ولی باعث بی علاقگی میشه!

[=Microsoft Sans Serif]

ریحانه النبی;729797 نوشت:
موضوع این تاپیک مربوط به مسائل بعد از ازدواج می باشد

بنده عذر خواهی می کنم... از آنجایی که قبل و بعدش خیلی در عنوان تاپیک محسوس نبود....

و از طرفی هم پرسشگر در مورد بعد از ازدواج نیز سوال کرده بودند:

سوالات.;729622 نوشت:

و بنا بر این شواهد مشارکت کردیم.....:ok:

یا علی

[="Purple"]

pantan;729812 نوشت:
.تماس های تلفنی طولانی مدت!

چرا آقایون اینقدر رو این موضوع حساسن آخه ؟:Gig:

همسرمن چیزی هم بهم نمیگه اما خودم میفهمم که خوشش نمیاد مثلا من روزی چند بار به مامانم تلفن کنم ![/]

سلامی به دوستان

من نظرات رو خوندم
می خواستم یک نکته رو بگم که به درد همه می خوره: مجرد، عقد کرده،متاهل زیر یک سقف ، خانوم ، آقا :ok:

یکجا یک متن روانشاسی انگلیسی بود که الان هر چی سرچ کردم اصل متنش رو پیدا نکردم، مضمونش رو می نویسم ...

یک جا نوشته بود برخی زن و شوهرها همدیگر رو گاهی می رنجونند، برخی اغلب و مکرر باعث رنجش هم میشن، اینا کسایی هستند که در رابطشون با دیگران(دوست، فامیل، آشنا، محیط اجتماع و ... ) هم گاهی و برخی اوقات اغلب موجب رنجش دیگران میشند!!!:Moshtagh:

زن و شوهر ایده ال هیچ وقت همدیگر رو نمی رنجونند:hamdel: اینا کسانی هستند که هیچ وقت دیگران رو هم آزار نمی دن (به عبارت دیگه کسایی که عموما اخلاق و رفتار خوبی دارند و حقوق دیگران رو رعایت می کنند ، در رابطه زناشویی هم همینطور اند ، یعنی نمیشه رابطه با همسرت رو جدا از شخصیتت تعریف کنی)

ایرانی اسلامی شده این جمله همینه که بابا به طور کلی آدم باید رو خودش کار کنه!!! کسی که الان عیب شوهرش رو پیش جمع میگه و آبروی شوهرش رو پیش جمع می بره قبل ازدواجش هم این کم صبری و دستپاچپی و عدم توانایی درست حل مساله رو داشته و شوهر فقط باعث شده اون عدم تواناییش بروز پیدا کنه !!! شاید قبلش هم ابایی نداشته آبروی دوستاش و خواهر برادرش و بفیه رو ببره .

در مورد آقایون هم همینطور ... خانومشون فقط باعث شده که اون بدی ها و مشکلاتش رو بیاد

اصلا از همین منظر باید به نظر من نگاه کرد که ازدواج کردن به رشد آدم بیانجامه

لذا کسانی که هنوز مجردن و یا دارن این مطالب رو برای تجربه اندوزی می خونند رو بیشتر توصیه می کنم به رشد دینداری و اخلاق و خودسازی!!! :pir:(شناخت جنس مخالف و انتظارات و ... هم سر جاش، ولی عمده اونه که گفتم)

سوالات.;729622 نوشت:
سلام

سلام من به عنوان یک پسر معمولی جوابتون رو میدم

مهمترین موضوع اینه که هر مردی ببینه طرف مقابلش مخصوصا توی نامزدی و خواستگاری همونی هست که داره نشون میده. من به شخصه اگر کوچکترین تناقضی ببینم به شدت تفکرم راجب اون شخص عوض میشه. یعنی اگر واقعا با پسرا شوخی داره اینجا هم خودشو نشون بده یا اگر واقعا خشکه حالا هم خشک باشه.
اما اینکه چه پسری چجور دختری رو می پسنده به سلیقه و گرم مزاجی و سرد مزاجی اون پسر بر میگرده ولی غالباً دوست دارن خانمشون سنگین باشه، اهل بگو بخند با غریبه ها نباشه، حیا داشته باشه حجاب رو رعایت کنه، سبک بازی در نیاره مثلا تو ی فروشگاهی که بار اولین بار ی مردی رو میبینه راحت باش بگه و بخنده و چونه بزنه

سوالات.;729622 نوشت:

اگر قبل از ازدواج مرد اون رو بپسنده (همه حرفاشون رو زده باشن)
کافیه فقط خودش باشه و تغییر نکنه. همین

asad;360862 نوشت:
البته از وقتی با من ازدواج کرده خیلی چیزا بهش یاد دادم اما هنوز خیلی مرخصه!

این چه طرز صحبت کردنه ادم در مورد همسرشه

مهر...;361087 نوشت:
وقت نشناسی
بعضی از خانوم ها وسط فوتیال ......اونم جاهای حساسسسس..که پای سرنوشت در میونه ..........میاد با اقا درد و دل کنه
اقا هم یه خورده فوتبال تماشا میکنه ...یه خورده به صحبت های خانوم گوش میده
در یک موقعیت حساس ..حواسشون به صحبت های خانوم جلب میشه و متوجه نمیشه چی شد که 5 تا گل از تیم حریف خوردن
این وسط از وقت نشناسی خانوم متنفر میشه
اخه همیشه تلویزیون فوتبال داره بعدم میرین با کامپیوترفوتبال
پس ما چییییییییییییی:Ealam:خدای کی میشه برق قطع شه :Doaa:

Reyhaneh67;729850 نوشت:
سلامی به دوستان من نظرات رو خوندم می خواستم یک نکته رو بگم که به درد همه می خوره: مجرد، عقد کرده،متاهل زیر یک سقف ، خانوم ، آقا :ok:یکجا یک متن روانشاسی انگلیسی بود که الان هر چی سرچ کردم اصل متنش رو پیدا نکردم، مضمونش رو می نویسم ...یک جا نوشته بود برخی زن و شوهرها همدیگر رو گاهی می رنجونند، برخی اغلب و مکرر باعث رنجش هم میشن، اینا کسایی هستند که در رابطشون با دیگران(دوست، فامیل، آشنا، محیط اجتماع و ... ) هم گاهی و برخی اوقات اغلب موجب رنجش دیگران میشند!!!:Moshtagh:زن و شوهر ایده ال هیچ وقت همدیگر رو نمی رنجونند:hamdel: اینا کسانی هستند که هیچ وقت دیگران رو هم آزار نمی دن (به عبارت دیگه کسایی که عموما اخلاق و رفتار خوبی دارند و حقوق دیگران رو رعایت می کنند ، در رابطه زناشویی هم همینطور اند ، یعنی نمیشه رابطه با همسرت رو جدا از شخصیتت تعریف کنی)ایرانی اسلامی شده این جمله همینه که بابا به طور کلی آدم باید رو خودش کار کنه!!! کسی که الان عیب شوهرش رو پیش جمع میگه و آبروی شوهرش رو پیش جمع می بره قبل ازدواجش هم این کم صبری و دستپاچپی و عدم توانایی درست حل مساله رو داشته و شوهر فقط باعث شده اون عدم تواناییش بروز پیدا کنه !!! شاید قبلش هم ابایی نداشته آبروی دوستاش و خواهر برادرش و بفیه رو ببره .در مورد آقایون هم همینطور ... خانومشون فقط باعث شده که اون بدی ها و مشکلاتش رو بیاد اصلا از همین منظر باید به نظر من نگاه کرد که ازدواج کردن به رشد آدم بیانجامه لذا کسانی که هنوز مجردن و یا دارن این مطالب رو برای تجربه اندوزی می خونند رو بیشتر توصیه می کنم به رشد دینداری و اخلاق و خودسازی!!! :pir:
وای چقد این متن درست هستش،من اصلا کسی رو نمیرنجونم کسی هم کار بدی بکنه سرزنشش نمکینم نه اینکه بی تفاوت باشم نه ولی برا طرف مقابلم احترام قائل هستم،تقیبا همیشه خوش اخلاق هستم و مهربون ولی غرور هم دارم، خوش بحال همسر ایندم که شوهری مثل من گیرش میاد خیلی خوشبخت هستش بهش غبطه یا غبته میخورم

فک میکنم مردا از این بدشون میاد که وقتی دارن حرف میزنن بهشون نگا نکنی و حواست یه جا دیگه باشه

با طعنه چیزی رو بهشون بگی وا ویلا میشه :khandeh!:

وقتی ازت ناراحتن برگردی جوابشونو بدی خیلی ناراحت میشن

حرفی که با خانومش زده و اگه خانومش اون حرف رو پیش مامانش

خواهرش یا دوستش بزنه بسیار ناراحت میشن

همش ازشون ایراد بگیری ناراحت میشن

بگی بالای چشت ابروعه ناراحت میشن :khaneh:

شوخی کردم

در کل مردا منطقی هستن چیز زیادی از خانوماشون نمیخوان ( البته تو این دوره زمونه)

توجه خانومشون براشون بیشتر از همه مهمه

تنهای تنها;757227 نوشت:
اخه همیشه تلویزیون فوتبال داره بعدم میرین با کامپیوترفوتبال
پس ما چییییییییییییی:Ealam:خدای کی میشه برق قطع شه :Doaa:

همه که طرفدار همه تیمهای فوتبال نیستن.....
هرکسی یه تیم محبوب داره
هر تیم هم که حداکثر دوتا بازی در هفته بیشتر نداره
من خودم مثلا کلا از تلویزیون همین دوتا نود دقیقه در طول هفته رو نگاه میکنم و برنامه های دیگه رو نگاه نمیکنم
حالا همین دوتا نود دقیقه در طول هفته هم ازمون بگیرن خیلی ظلمه

خوب شما فوتبال خارجی نگاه نمیکنین برنامه 90چی خودش 3ساعته
اصلن کلا یه مرد تو روز چند ساعت خونه اس
غذا خوردن استراحت کردن روزنامه خوندن وفوتبال وقت میبره
پس سهم خانواده چی کی به غرغرای من گوش کنه

تنهای تنها;757392 نوشت:

کاش قسمت همه بشه خوشبخت بشیییییییییییییییییییمممم

من اگر یه روزی خوشبخت بشم همه جوره به همسرم روی خوش نشون میدم

تنهای تنها;757392 نوشت:

دقیقا به همین علتی که شما گفتید هست که من هرجا که میرم خواستگاری این مطلب رو عنوان میکنم که من نمیخوام همسرم پزشک و پرستار و سایر شغلهای شیفت دار بیمارستانی داشته باشه واسه اینکه خودم پزشکم و وقتم درگیره و میخوام وقتی که در خونه هستم بتونم کنار همسرم باشم نه اینکه اونم سرکار باشه و خونه نباشه یا اونم مثل من خسته و کوفته از سرکار بیاد.....

پ.ن:البته من فقط فوتبال خارجی رو نگاه کنم و طرفدار بارسلونا هستم!!کل هفته فقط دوتا بازی بارسلونا در هفته رو از تلویزیون نگاه میکنم دیگه هیچ کاری با تلویزیون ندارم نه اخبار نه فیلم نه سریال نه...

بنابر اصول روانشناسی مردا دوست دارن زنشون فقط مال خودشون باشه.
حالا چجوری رابطتون رو با دوست و فامیل تنظیم کنید که به این روحیه ی مرد ضربه نخوره دیگه خودتون میدونید

سلام

1-مردها اغلب دلخور میشن از اینکه درد و دل هایی که به همسرشون گفتن؛ همسرشون به کسه دیگه بگه و یا بروز بده.

2-اصولا در کل دنیا یک موردی هست به نام وفاداری زن، زن اگر بی وفا بشه دیگه چه مرد چه زن همه متنفرن ازش( درحالیکه در مورد آقابون همیشه اینطور صدق نمیکنه).(بنده نه میگم درسته نه غلط ،بنابه روند تاریخ وفاداری از زنان بیشترانتظار میره تا مردان)

یه چیزی که آقایون انتظار دارن اینکه آقایون هم نیاز عاطفی دارن، درسته کمتر از خانمها، ولی نیاز عاطفی دارن...اگر این نیاز و توجه از ظرف خانمها نادیده گرفته بشه خوب خیلی آقایون رنجیده میشن...
دیگه اینکه آقایون انتظار دارن وقتی ناراحتن یا عصبی هستن، خانوم شون در کنارشون باشه و بهشون کمک کنه تا آروم بشن...نه اینکه ازشون دوری کنه یا اینکه بدتر ناراحتش کنه...

سلام و خداقوت
من که خانمم و مجرد و این موضوع برای اقدامات پیشگیرانه در اینده برام جالب بود که اومدم

اما با این اوصاف...بابا خیلی سخته با یه مرد راه بیای... فکر میکردم زندگی با یه مرد میتونه خیلی راحت و شیرین باشه، اما برای یه زن خوب، واقعا زندگی پیرش میکنه...آخه نامهربون ها کمی مهربانتر...المراه ریحانه

سلام و احترام

عبد" ام آرزوست;986767 نوشت:
من که خانمم و مجرد و این موضوع برای اقدامات پیشگیرانه������ در اینده برام جالب بود که اومدم
اما با این اوصاف...بابا خیلی سخته با یه مرد راه بیای... فکر میکردم زندگی با یه مرد میتونه خیلی راحت و شیرین باشه، اما برای یه زن خوب، واقعا زندگی پیرش میکنه...آخه نامهربون ها کمی مهربانتر...المراه ریحانه������

بی خودی نیست که در روایات از شوهرداری به جهاد زن تعبیر شده، جهاد از ماده «جهد» است، یعنی کاری که سخت است و نیاز به تلاش داره، جهاد مرد که پای جانش در میان است در تراز شوهرداری از سوی زن قرار گرفته این خودش به خوبی نشون میده که هر دو کار سخت، اما ارزشمند هستن.
البته اگر انسان ها در انتخاب دقت کنند و بعد هم یه خرده گذشت داشته باشند خیلی از مشکلات حل میشه.