تجربه‌هاي همسرداري 2 (رفتارهايي كه باعث تنفر هر مردي ميشه!)

تب‌های اولیه

344 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

mohamad313;552820 نوشت:
دوستان تو این سایت چندتا مرد نیس از تجربیات زندگی زناشویی بنویسه ما هم یاد بگیریم؟

چرا نیست !!! :chakeretim:

mohamad313;552820 نوشت:
این تاپیک مردونه نیس مگه؟

به نظرم باید مردونه باشه ولی خب ... :Gig:

اول : وقتی خسته ایم بذارن تو حال خودمون باشیم تا بتونیم انرژی ازدست رفته خودمون رو بدست بیاریم

اما متاسفانه در برخی از موارد این موضوع توسط خانم های گرامی مورد توجه قرار نمیگیره و ...

باعث میشه خانم فکر کنه همسرش بهش توجه کافی رو نداره و حس بدی بهش دست بده

باور کنید اگه به ما مهلت یک ساعت استراحت رو بدید ...

همه چی مثل اول میشه

دوم : مورد بعد رو یه مرد دیگه بزرگواری کنه ادامه بده ... ... ... (اطلاعات ام واسه امروز ته کشید !!!)

بنده به عنوان یک مرد اگه یه روزی بفهمم خانومم خودمو دوس نداشته و به خاطر ثروت و خوشگلی و ماشینم باهام ازدواج کرده خیلی ناراحت میشم.خیلی
البته هیچ کدومشم ندارم فعلا . فقط یه کمی اعتماد به نفس موجوده:khaneh:

بسمه تعالی

با سلام و عرض ادب خدمت همه گرامیان

یکی از مواردی که برای یک مرد از زهر هلاهل هم تلخ تره اینه که احساس کنه همسرش به لیاقت و شایستگی های او باور نداره. حالا تو هر زمینه ای می خواد باشه! ( مدیریتی،اجتماعی، اقتصادی، جنسی و...)

نقل شده که در زمان حضرت سلیمان، گنجشکی از زوجه خود تمتع می خواست ولی گوش گنجشک خانم به درخواست آقا گنجشکه بدهکار نبود!! آقا گنجشکه با ناراحتی گفت چرا کام من را از خود دریغ میکنی؟! در حالی که من کسی هستم که اگر بخواهم و اراده کنم قبه و بارگاه سلیمان را با منقارم جابجا می کنم و به دریا می افکنم ( اونوقت تو برا ما کلاس می ذاری!)

حضرت سلیمان که متوجه این گفتگو بود با شنیدن این ادعا تبسمی کرد و آن دو را در نزد خود خواست و به گنجشک گفت آیا می توانی کاری را که گفتی انجام دهی؟ پاسخ شنید؛ نمی توانم ولی مرد!! خود را بر زنش زینت داده و قدرت و شخصیتش را برای همسرش بزرگ جلوه می دهد و شخص عاشق نسبت به آن چیزی که می گوید ملامت نمی شود: یا نبی الله کلام العشاق لا یحکی

خلاصه اینکه خانمهای محترمه صدا کلفت کردن و هارت و پورت همسرتون رو یه نیاز جدی بدونید:ok:

mohamad313;554230 نوشت:
به خاطر ثروت و خوشگلی و ماشینم باهام ازدواج کرده

تعریف از خود نباشه البته:Nishkhand:

mohamad313;554230 نوشت:
البته هیچ کدومشم ندارم

آفرین!:ok:

اميدوار;562478 نوشت:
بسمه تعالی

با سلام و عرض ادب خدمت همه گرامیان

یکی از مواردی که برای یک مرد از زهر هلاهل هم تلخ تره اینه که احساس کنه همسرش به لیاقت و شایستگی های او باور نداره. حالا تو هر زمینه ای می خواد باشه! ( مدیریتی،اجتماعی، اقتصادی، جنسی و...)

نقل شده که در زمان حضرت سلیمان، گنجشکی از زوجه خود تمتع می خواست ولی گوش گنجشک خانم به درخواست آقا گنجشکه بدهکار نبود!! آقا گنجشکه با ناراحتی گفت چرا کام من را از خود دریغ میکنی؟! در حالی که من کسی هستم که اگر بخواهم و اراده کنم قبه و بارگاه سلیمان را با منقارم جابجا می کنم و به دریا می افکنم ( اونوقت تو برا ما کلاس می ذاری!)

حضرت سلیمان که متوجه این گفتگو بود با شنیدن این ادعا تبسمی کرد و آن دو را در نزد خود خواست و به گنجشک گفت آیا می توانی کاری را که گفتی انجام دهی؟ پاسخ شنید؛ نمی توانم ولی مرد!! خود را بر زنش زینت داده و قدرت و شخصیتش را برای همسرش بزرگ جلوه می دهد و شخص عاشق نسبت به آن چیزی که می گوید ملامت نمی شود: یا نبی الله کلام العشاق لا یحکی

خلاصه اینکه خانمهای محترمه صدا کلفت کردن و هارت و پورت همسرتون رو یه نیاز جدی بدونید

سلام
آقای امیدوار چه مطلب قشنگی فرمودی.
من یه سوال برام ایجاد شد الان. نمی دونم منظورمو می تونم برسونم یا نه. از به کاربردن بعضی کلمات هم عذر میخوام چاره ای نیست.
اینکه یه مرد برای اینکه تو چشم خانومش بزرگ تر جلوه کنه با خالی بندی و خاطرات غیر واقعی و به طور کلی زبون بازی ها و رفتارهای اینطوری که خانوما هم منتظر شنیدنش هستند از خودش یه شخصیت دیگه ای بسازه از نظر اخلاقی و اسلامی چه حکمی داره؟
اخه من احساس میکنم صاف و ساده بودن و یه رو بودن با خانوم سبب این میشه که اون بذاره به حساب سطح پایین بودن و ساده لوحی مردش. اصلا انگار خانوما خودشونم مردی رو جذاب میدونن که مدام در حال کلک زدن و بلوف و دورویی هستش. اینطوری میگن طرفم بچه زرنگه!
این واسه من یه سوال بزرگ شده ها. اگه دوستانه و صادقانه باهاش باشی و یه رو باشی با خودش میگه خنگه به درد نمی خوره . اگه هفت خط بازی و پدر سوخته بازی در بیاری اونوقت میشی یه مرد جذاب و دوست داشتنی و با حال!

حالا من موندم مردم عوض شدن و جای ارزش ها تو ذهنشون عوض شده یا اینکه این خودش یه چیز طبیعیه که از اول بوده؟
با تشکر از جوابتون . البته شاید جای مناسبی سوال طرح نکرده باشم.

mohamad313;562546 نوشت:
اخه من احساس میکنم صاف و ساده بودن و یه رو بودن با خانوم سبب این میشه که اون بذاره به حساب سطح پایین بودن و ساده لوحی مردش. اصلا انگار خانوما خودشونم مردی رو جذاب میدونن که مدام در حال کلک زدن و بلوف و دورویی هستش. اینطوری میگن طرفم بچه زرنگه!

واااااااااای چرا این فکرو میکنین؟؟؟؟اصلا اینجوری نیست...همه زنها عاشق مردی هستند که صادق باشه باهاشون...صداقت فقط راستگویی نیست...اینکه چیزی بگی کاری کنی که فکر خودته...اصلا چیزی قاطیش نیست...اگه ذره بوی دورنگی توش بیاد تمام کارای مرد زیر سوال میره....
من به شخصه گاهی ذوق این ساده بودن هارو هم میکنم...احساسم نسبت به طرف بیشتر میشه....احساس میکنم چقد خوبــــــــــــــــــه....:hamdel: چقد به من اعتماد داره که صادقانه میگه.. و هیچ زرنگ بازی و کلکی قاطیش نکرده....

سلام
هيچگاه اونقدر درگير كار و مسائل شخصي خودت نشي
كه يادت بره ي روزهايي به همسرت مي گفتي
همه زندگي من!!!
حالا درسته اون روزها عقل در گرو احساس بود,الان كه عاقل تر شدي!! بخشي از زندگيت رو به همسرت اختصاص بده...كدوم بخش!
خوب معلومه بخش مردش...
چه كار كني؟
80% گوش باش
10% واكنش نشون بده
5% نازو...معمولي ها
5% هم به حرفاش عمل كن
و تو اين خانم
بهش گفتي مي خوام تكيه گاهم باشي
نه اينكه اونو كولت كني به هر راهي كه تو آره تو دلت مي خوايد بكشيش
كه زهي خيال باطل
مرد
اين درخت چنار!!
نميتوني حتي تكونش بدي
فقط با اين كارهات اونو روز به روز از خودت دور ميكني... ديگه شايد حتي...

mohamad313;562546 نوشت:
سلام
آقای امیدوار چه مطلب قشنگی فرمودی.
من یه سوال برام ایجاد شد الان. نمی دونم منظورمو می تونم برسونم یا نه. از به کاربردن بعضی کلمات هم عذر میخوام چاره ای نیست.
اینکه یه مرد برای اینکه تو چشم خانومش بزرگ تر جلوه کنه با خالی بندی و خاطرات غیر واقعی و به طور کلی زبون بازی ها و رفتارهای اینطوری که خانوما هم منتظر شنیدنش هستند از خودش یه شخصیت دیگه ای بسازه از نظر اخلاقی و اسلامی چه حکمی داره؟
این واسه من یه سوال بزرگ شده ها. اگه دوستانه و صادقانه باهاش باشی و یه رو باشی با خودش میگه خنگه به درد نمی خوره . اگه هفت خط بازی و پدر سوخته بازی در بیاری اونوقت میشی یه مرد جذاب و دوست داشتنی و با حال!

حالا من موندم مردم عوض شدن و جای ارزش ها تو ذهنشون عوض شده یا اینکه این خودش یه چیز طبیعیه که از اول بوده؟
با تشکر از جوابتون . البته شاید جای مناسبی سوال طرح نکرده باشم.

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
بابت تاخیر پیش آمده عذرخواهی می کنم

آقا محمد گرامی اگر قدری بیشتر تامل بفرمایید تصدیق می کنید که این برداشت درست نیست.
هر فردی چه مرد باشد و چه زن اهمیت ویژه ای برای صداقت قائل است و اگر رابطه ای مبتنی بر عدم صداقت باشد قهرا با پیامدهایی مواجه خواهد شد که از جمله آنها بی اعتمادی و نارضایتی است. در این میان، خانمها نسبت با آقایان تمایل بیشتری به گفتگو و صحبت کردن دارند. بنابراین آن خصوصیت مشترک و این ویژگی اختصاصی ایجاب می کند که مرد با رعایت صداقت، فرصت گفتگوی بیشتری را به خانم اختصاص دهد. آنچه که برای زن جاذبه دارد اصل گفتگو و گرم برخورد کردن مرد است و نه خالی بندی و عدم صداقت او!
ناگفته نماند بر اساس نیازی که زن به توجه و دلگرمی مرد دارد، یکی از مواردی که دروغ گفتن استثنا شده است، دروغ مرد به همسر خویش است. البته نه هر دورغی! بلکه دروغی که مرد با وعده خود زن را امیدوار نگه دارد و رضایت وی را فراهم کند. مثلا فلان وسیله را حتما برایت می خرم و....
در این رابطه نکته قابل توجه این است که در این عرصه نباید به هر بهانه ای دروغ گفت بلکه مرز آن تا جایی است که اعتماد همسر مخدوش نشود.

mohamad313;562546 نوشت:

وای نه خانوما اصلا اینطوری نیستن:moteajeb:
این یک توهمه...

roya8;567028 نوشت:
وای نه خانوما اصلا اینطوری نیستن:moteajeb:
این یک توهمه...

چرا دیگه ، هستن!

[="Black"]سلام.از نظر من شاید یه زن با دوستان و فامیل (مردها)گرم بگیره شاید باعث اذیت مرد شه![/]

[="Black"]

yaHosseinDS;567106 نوشت:
چرا دیگه ، هستن!

سلام.داداش فکر نکنم کلّیت داشته باشه.دورو بودن که نشد زرنگی…[/]

[="Arial Narrow"][="Navy"]

S.A.J;564224 نوشت:
چه كار كني؟
80% گوش باش
10% واكنش نشون بده
5% نازو...معمولي ها
5% هم به حرفاش عمل كن

به نظر من بايد صد درصد گوش بود ...[/]

S.A.J;564224 نوشت:
نه اينكه اونو كولت كني به هر راهي كه تو آره تو دلت مي خوايد بكشيش
كه زهي خيال باطل
مرد
اين درخت چنار!!
نميتوني حتي تكونش بدي
فقط با اين كارهات اونو روز به روز از خودت دور ميكني... ديگه شايد حتي...

در حال حاضر اين حرف براي خيلي از مردها صدق نميکنه..
خيلي از جوانهاي ما اينقدر .....وبي اراده شدن که...[/]

یکی از رفتارهای بسیار بدی که هر مردی رو از زنش متنفر میکنه اینه که خانوم با رفتارش مدام به شوهرش بی احترامی کنه و شخصیتش رو کم کنه.
اینکه خانوم عمدا بر عکس نظر آقا رفتار کنه تا روشو کم کنه و ازش حساب ببره !
اینکه با حرفهاش عمدا دل آقا رو برنجونه تا ...
اینکه تو خونه عمدا به آقا بی محلی کنه تا ...
اینکه ساعات حضور اقا تو خونه رو عمدا بره پیش خونواده و دوستاش تا ...
و گاهی متاسفانه و متاسفانه خانوم هایی تا اونجا پیش میرن که مدتها با طاقچه بالا گذاشتن و اداهای مختلف از شوهرشون تمکین نمی کنند تا ...
خانوم هایی که اونقدر شخصیت از خودشون ندارند که با این سیاست ها برای خودشون تو خونه حریم قدرت ایجاد میکنند!
خانوم اگه به نظرت شوهرت در حد شما نیست و نمی تونی کامل قبولش کنی خوب چرا ازدواج کردی با بنده خدا؟!
اینها هم زندگی خودشون رو خراب میکنند هم زندگی مردشون رو.

فکر کنم این خصوصیت خانومها هم باعث دلخوری مردها بشه، نمیدونم درسته یا نه
آقایون خیلی رغبت دارن به تعریف خاطرات دوران سربازی
وقتی یه مرد شروع کرد به خاطره گفتن زنش برگرده بگه بازم شروع کرد
خانوم محترم بذار بگه دیگه

عطر یـاس;567225 نوشت:
وقتی یه مرد شروع کرد به خاطره گفتن زنش برگرده بگه بازم شروع کرد

حالا فقط مخصوص آقایون نیست، فکر کنید شما دارید یه خاطره که براتون شیرینه رو تعریف میکنید، اگه کسی فقط حرفتون رو قطع کنه شما چه حالی میشید؟! حالا حرف زدن پیشکش

یکی از خانوما تو دانشگاه می گفت برادرم همیشه از دست خانومش اشکش درمیاد (استعاره ای از اینکه خانومش خیلی کلافش می کنه و ازش انتظارات زیادی داره) و به من(اون خانومه) می گفت کاش همسرم مثل تو بود. جالبه که بدونید این خانوم بعد از ازدواجش دقیقا همین کار و با همسرش انجام میده و گریه همسر محترم رو درمیاره. (البته من این جریان و با واسطه شنیدم)

نتیجه گیری: خانوما قبل از ازدواج کلا آدمای خوبی هستن که از همسر آیندشون انتظار چندانی ندارند و فقط می خوان زیر یه سقف باشن اما بعد از ازدواج و زمانی که خر از پل گذشت اونوقت مرد بدبخت میمونه و انتظارات و توقعات و حساس شدن ها و ....

سلام
اين حرف آقاي بينش منو ياد ي جمله تو ي مجله مي اندازه
خانما قبل ازدواج فقط ي مرد مي خوان
بعدش
همه دنيا رو مي خوان با اون مرد به دست بيارن
....
بعضي ها ميگن
جوون هاي امروز جوون هاي ديروز
مردهاي امروز مردهاي ديروز
به نظرم ي جور فريب خوده اينطور حرفها
شما تو عصر حاضر بايد با مرد عصر حاضر ازدواج كني
همچنين در مورد خانم ها
اينكه با نگاه به گدشته بخواي انتخاب كني
حتما يا گيرت نمياد
يا انتخاب نامناسبي گيرت مياد
نكته خيلي مهم تو مرحله بعد ازدواج
اينه كه قبول كني
و به خودت بقبولوني كه اين مرد يا زن انتخاب شايسته منه
ديگه وسوسه نشم كه شايد زن ديگه اي يا مرد ديگه اي اگه بود ...
يا اگه با فلاني ازدواج مي كردم
يا نه
من تسليم نميشم من بايد نيمه گمشده سيب خودمو پيدا كنم...
اينها همش غلطه
يعني كار از كار گدشته؟
اگه بخواي وضع اقتصادي, عرف موجود مردم, هجم بالاي استرس و فشار رواني ناشي از پرورش شريك ديگه روبسنجي
آره
كار از كار گذشته
برا همين ميگن خوووووب مشاوره كن تا ي انتخاب مناسب داشته باشي
وقتي بر گردي به گذشته
صدبار بگي اگه باز هم برگردم همين انتخاب رو خواهم داشت
توي ماشين معلممو ديدم بعد 10 سال
تكون نخورده بود
از جمله حرفاش اين بود
من هر موقع به گذشتم نگاه ميكنم با اعتماد به نفس بالا و خوشحالي ميگم هيچ افسوسي ندارم
بگذريم

[=book antiqua]مردان زنان باهوش را دوست ندارند و دلشان می‌خواهد همسرشان نسبت به آنان معلومات کمتری داشته باشند.این موضوع به آنان حس بهتری می‌دهد و برعکس این موضوع حس حسادت و رقابتشان را برمی‌انگیزد. بنابراین جلوی آنها ابراز فضل نکنید و تا جایی که می‌ توانید با وجود توانایی جسمی و فکری از آنان کمک بخواهید. به همسرتان احترام بگذارید و به جای رقیب درست کردن برای او از او تعریف و تمجید کنید.
:Gol:

[=Arial Narrow]

[=book antiqua]مردها دوست ندارند که زن ها آنان را سرزنش کنند و راه درست را به آنان نشان دهند. به زن اندرز دهنده نیاز ندارند. گاه زن‌ها اشتباهات مردها را به آن‌ها گوشزد می‌کنند. این کار به خصوص اگر در مقابل دیگران انجام شود فاجعه است.

[=Arial Narrow]

مردان دوست دارند همسران قدرشناسی داشته باشند؛
وقتی شوهرتان خسته از کار روزانه به خانه برمی‌ گردد به استقبالش بروید و با خوشرویی از او پذیرایی کنید و هنگام رفتن به سر کار او را بدرقه کنید. وسایل او را از دستش بگیرید و از خریدهایش تعریف کنید.

[=Arial Narrow]

[=book antiqua]مردها معتقدند: خانم ها زیاد حرف می زنند یا بسیار غرغر می زنند، پس ثابت کنید اینگونه نیست. مردان از این خصیصه خوششان نمی‌آید، سنجیده و بجا سخن بگوید و غر نزنید، تلاش کنید چیزی هایی که برای همسرتان تعریف میکنید تکراری نباشد

غرغر کردن واقعا کابوسه. خیلی از عکس العمل های کنترل نشده و غیر قابل جبران از همین غرغرهای نابجای همسر برمی آید. برای یک زندگی بی تنش حتما این رذیله را از خود دور کنید.

هیچگاه همسر خود را با مردان دیگر مقایسه نکنید، او را سرزنش نکنید یا نقاط ضعف و منفی همسرتان را مدام به رخ او نکشید، تنها او را سلطان قلب خود و مردان دیگر بدانید و این را هم باور داشته باشید.

[=book antiqua]غرور برای مردان اهمیت زیادی دارد[=book antiqua] و به هر طریقی اگر غرور او را بشکنید، او را از دست خواهید داد.

مردان از زنان با نشاط و با روحیه خوششان می آید. پس سعی کنید شادمانی را به زندگی خود راه دهید. زنانى که همیشه شاد هستند و در مورد خود احساس خوبى دارند، بیشتر مورد توجه همسرشان هستند و از جذابیت بیشترى برخوردارند

[=book antiqua]

بسیاری از زنان فکر می کنند که برای اینکه مردی عاشقشان شود باید مانند یک سوپرمدل باشند. اما واقعا اینگونه نیست اگر چه به زیبایی بهای بسیاری می دهند اما اصلا آن چیزی نیست که زنان انتظارش را دارند. مردان انتظار ندارند که زنان شان مانند زنان و مانکن های مجلات باشند.
زن زندگی باشید و با
اخلاق زیبا مرد را نگهدارید.

ممنون از راهنمایی دوستان مطالب آموزنده و خوبی بود

ولی اون وقت مردها هرجوری دلشون می خواد باشن؟ بعضی مردا رو می بینی کمترین ویژگی یه مرد ایده آل رو دارن ولی تمام این توقعات رو هم از همسرشون دارن

به نظر من که خیلی از این اخلاقیاتی ناپسندی که برا زنها می گید دست خود آقایون هست

آقا نه به احساسات و نیازهایه خانمش اهمیت میده ، نه اون مهر و محبتی که یه زن نیاز داره رو بهش می رسونه ، نه از زنش به خاطر زحماتی که تو خونه می کشه قدردانی میکنه ، اون وقت توقع داره زنش نه بهش اخم کنه ، نه غرغر کنه ، همیشم همه چیز حاضر و آماده جلوش باشه ( البته اینا رو برا بعضی آقایون گفتم اگه جز این دسته هستین لطفا بهتون بربخوره ! )

من فقط یه فرمول کوچیک می گم که بیشتر آقایون رو به خواسته هاشون می رسونه :

همیشه بیشتر از چیزی که فک می کنید خانمتون هست ازش تعریف کنید اصلا نه حداقل چیزی که واقعا فک می کنید هست رو با کلی آب و تاب براش بگید ، زنا عاشق اینن که مورد توجه باشن ، لطفا کاری نکنید که فکر کنن حرفشون پیش شما ارزشی نداره و برخلاف حرف اون همیشه عمل می کنید ... توجه توجه توجه فقط همین رو به همسرتون بدید اون وقت هرچی می خواید اون به شما میده ( البته ممکنه استثنام داشته باشه )

سلام دوستان. اینجا هم جا داره ب دوستان باز یادآوری کنم ک بحث خانواده متعالی حاج آقا پناهیان رو حتما گوش بدین چ مجردا و چ متاهلا ... اونجا ایشون میفرماین تنها چیزی ک زن از مرد میخواد محبت کردنه و تنها چیزی ک مرد از زن میخواد غرورش رو حفظ کردنه ... البته ایشون خیلی کامل توضیح دادن بنده ب اختصار بیان کردم.:Nishkhand:

درود بر دوستان.
مطالب بسیار عالی بود دستتون درد نکنه.اما کیه که عمل کنه....

هر مردی روی یک ویژگی اخلاقی منفی خانومش حساسه .
من خودم واقعا خانومی رو که به هر دلیلی ازم حساب نبره و با رفتارش بهم بی اعتنایی کنه رو حتی برای 1 روز نمی تونم تحمل کنم.
حتی اگه ظاهرش مثل فرشته باشه.

mohamad313;572934 نوشت:
به هر دلیلی ازم حساب نبره و با رفتارش بهم بی اعتنایی کنه
:khaneh: پس هرچه برای خود میپسندی..برای دیگران (همسرت)هم بپسند....:khandeh!:

بینش;572833 نوشت:
غرغر کردن

بینش;572833 نوشت:
این رذیله

این ویژگی زنانه هست...غر غر میکنن تا تخلیه روانی بشن...پس نمیتونه ی رذیله باشه....
و اکثرا به خاطر این ادامه پیدا میکنه که مردا توجهی نمیکنن و ی حرفی نمیزنن خانومشون آروم بشه اونام هــــی غر میزنن بلکه جناب شوهر ی اعتنایی بکنه ولی اغلب یا زن روو دعوا میکنن که بسه!چقد غر میزنی!!!!( خیلی تو ذوقیه....غر میزنم چون شاکی ام ی بسه بگی مشکلم حل میشه؟) یا فرار میکنن و خانوم تو دلش می مونه

بعلـــــــــــه:khandeh!:

سلام من یه مقدار نظراتو خوندم.خیلی خوب وآموزنده است.نظر منم اینه که زن وشوهر باید باهم رفیق باشن.مثلا اینکه مردها دارن وقتی خسته ان یکی به استقبالشون بره و... خب اینا چیزایی که تو وجود همه هست .مثلا من خودم وقتی خسته در حالت:khobam:از دانشگاه یا بیرون برمیگردم خونه وقتی لبخند مامانمو میبینم ناخودآگاه :Nishkhand:میشم.شده اعصابم داغون باشه قبلش.بعد یچیزی توجه کردید؟من بعضی وقتا میگم یه لبخند چکارا نمیکنه.مثلا خدای نکرده اگه بحثی پیش اومده چه اشکالی داره یه طرف ماجرا کوتاه بیاد(حتی اگه مقصر نباشه) وبا آرامش ودوسه تا کلمه منطقی بحثو بخوابونه مطمئنا بار اول ودوم تاثیر نذاره بارسوم طرف مقابل هم کوتاه میاد وبحثی وجود نخواهد داشت.یچیزی که من تو زندگی بقیه دیدم ونتیجه اش گرفتم اینه:وقتی یه بحثی پیش میاد مرد خسته وکوفته ازبیرون اومده یا حسین زن خونه بیخیال قضیه نمیشه بنده خدا یکم استراحت کنه بعد موضوع رو حل کنه و...یا مشکلی هم که نباشه خداییش خود ما زنا خسته باشیم یکی در گوشمون هی بخواد حرف بزنه کلافه نمیشیم؟البته منم زیاد رعایت نمیکنما ولی خب سعیمون بکنیم دیگه.حالا حتما تو زندگی متاهلی هم نه کلا.:Nishkhand:با دوسیا مامانی وبابایی اینا:Nishkhand:یچیز دیگه همونطور که خانمای گل با هدیه خوشحال میشن مردهام خوشحال میشن.البته من اینو تجربه ندارم ولی همیشه تو ذهنم هست میگم چرا خانما همینطور که توقع دارن هدیه بگیرن به مردا هدیه نمیدن.؟واقعا چرا؟خب خیلی حرف زدم:Nishkhand:امیدوارم همگی موفق باشید:Gol:

یامهدی مددی;572973 نوشت:
همیشه تو ذهنم هست میگم چرا خانما همینطور که توقع دارن هدیه بگیرن به مردا هدیه نمیدن.؟واقعا چرا؟

برای اینکه خانوما فکر می کنند مردها آدم آهنی هستند و وظیفه دارند پول داشته باشند تا هرچی رو خانوما تو خونه بابا نداشتند مردها براشون مهیا کنند و اینجوری خوشبخت بشن.
مردها که دل ندارن:ajab:

شوخی با نامحرم :Ghamgin: نفرت دارم از این ویژگی، همچنین بیرون بردن حرفهایی که داخل خونه رد و بدل میشه و ضرورتی هم نداره بقیه بدونند!

بقیه رفتارها رو ممکنه بدم بیاد ولی متنفر نمیشم

mohamad313;572985 نوشت:
برای اینکه خانوما فکر می کنند مردها آدم آهنی هستند و وظیفه دارند پول داشته باشند تا هرچی رو خانوما تو خونه بابا نداشتند مردها براشون مهیا کنند و اینجوری خوشبخت بشن.
مردها که دل ندارن:ajab:

به نظر من که اصلا اینجوری نیست ، درسته که بعضی خانم ها عاشق پول و خریدن ولی این دلیل بر این نیست که فک کنن آقایون دل ندارن ، همون طوری که آقایون می گن ما از صبح تا شب برا زن و زندگیمون کار می کنیم یعنی زنمون رو دوست داریم دیگه چه نیازی به گفتن دوست دارم هست ، همون طورم خانم ها با خیلی از روحیات و علایق همسرشون آشنا نیستن

به نظر من که دو طرف باید خیلی راحت بهم دیگه بگن چه انتظاراتی از هم دارن بدون اینکه فکر کنن دارن غرورشون رو زیر پا می زارن ، حالا اگه دیگه خیلی مغرورن می تونن به همسرشون کتابایی مثل زنان ونوسی ، مردان مریخی و ... رو معرفی کنن

به نظر من که دلیل خیلی از مشکلات حرف نزدن و نشناختن علایق طرف مقابل هست

یاس...;572942 نوشت:
این ویژگی زنانه هست...غر غر میکنن تا تخلیه روانی بشن...پس نمیتونه ی رذیله باشه....

پس خانومایی که غرغر نمی کنن این ویژگی رو ندارن لابد!!!... این بحث تخلیه روانی هم فکر نمی کنین خیلی کلیشه ای شده وقتی میشه راجع به مسائلی که داره با همسرش صحبت کنه دیگه غرغر چرا؟... اتفاقا غرغر کردن یک رذیله اخلاقیه که از ناتوانی برخی از خانوما در شیوه ی ارتباط صحیح با همسرش ناشی میشه.

یاس...;572942 نوشت:
بلکه جناب شوهر ی اعتنایی بکنه ولی اغلب یا زن روو دعوا میکنن که بسه!چقد غر میزنی!!!

شما فرض کنین یه جایی رو دارن با مته مکانیکی که صدای وحشتناکی داره می کنن واقعا میشه تو این شرایط فکر کرد و حرف زد باید از اون محل دور شد تا ذهن آدم اروم بگیره غرغر هم یه چنین شرایطی رو برای مرد ایجاد می کنه(البته قصدم خدای نکرده بی احترامی نیستا ولی واقعا غیرقابل تحمله).
بعدشم گرامی، واقعا فکر می کنین الان جناب شوهری ها جرات دعوا کردن خانوما رو دارن؟!!!

بینش;573137 نوشت:
پس خانومایی که غرغر نمی کنن این ویژگی رو ندارن لابد!!!..

تا حالا هیچکسو ندیدم که غر نزنه!گاهی غر زدن یه جور ناز کردن هم هست...شکایت الکی برای اینکه مرد به طرفشون بیاد...قربون صدقه شون بره....منتظر شنیدن:
اشکال نداره عزیزم...پیش میاد....و.....

بینش;573137 نوشت:
مته مکانیکی که صدای وحشتناکی داره می کنن

خب شما چون طاقت غر زدنونداری به مته مکانیکی تشبیهش میکنی...وگرنه کنترل غر زدن های زن مهارتیه که برخی آقایون به شدت بلدند!

بینش;573137 نوشت:
ین بحث تخلیه روانی هم فکر نمی کنین خیلی کلیشه ای شده
بحث کلیشه ای شده یا نه ولی واقعیته....

راستی بنده یه اشتباه رایج که بین زن و شوهر ها دیدم این هست که:

مردها به جای اینکه صاحب قلب خانمهایشان باشند صاحب جسم و وجودشون میشن انگار که کالا خریدن

مردی که قلب زنش رو تسخیر کنه هرگز ازش خیانت نمیبینه ولی اگه صاحب اون فرد بشه ممکنه باعث ایجاد تنفر بشه و در نهایت طلاق یا خیانت

یاس...;573140 نوشت:
گاهی غر زدن یه جور ناز کردن هم هست

من منظورم این «گاهی ها» نبودا... منظورم «اکثرا غر زدن» بود... والا دیگه تو زندگی مشترک طرفین می دونن چطور با هم کنار بیاین ولی کسی که مدام غر میزنه راه حلش می تونه همون چیزی باشه که عرض کردم.

یاس...;573140 نوشت:
خب شما چون طاقت غر زدنونداری به مته مکانیکی تشبیهش میکنی...وگرنه کنترل غر زدن های زن مهارتیه که برخی آقایون به شدت بلدند!

شاید... ولی برای بنده مثل کابوسه (یعنی آدم وقتی کابوس می بینه دوست داره سرعتر تموم شه!)

یاس...;573140 نوشت:
بحث کلیشه ای شده یا نه ولی واقعیته....

پس می فرمایید مردها هم برای تخلیه روانی سر همسرشون داد بزنن یا خدای نکرده کتکش بزنن دیگه!
تو زندگی امروزی باید هر دو طرف راجع به مسائلشون با هم حرف بزن تا بتونن راه حل پیدا کنن والا برای هر چیزی میشه دلیل پیدا کرد.

سلام علیکم

از همه کاربران گرامی و محترم به خاطر بیان نظرات خوبشان و اینکه تجربیاتشان را در اختیار دیگران قرار میدهند تا انشالله گره ای از زندگی کسی باز کند سپاسگزارم

حقیقت امر بنده چند صفحه بیشتر از این تاپیک را فرصت نکردم بخوانم ، نظرات همه خوب و محترم و روانشناسانه بود ! اما احساس کردم چند تا مورد در این مبحث کمی غریب مانده است
اینکه ما روحیات طرف مقابل را بشناسیم خیلی عالی است و بعضی نکات هم واقعا کلیدی است اما ما در زندگی د و واژه پرمعنا داریم به نام صبر و گذشت ! که اگر این دو در زندگی پررنگ شود خیلی از مشکلات زندگی کمرنگ خواهد شد...
ما در زندگی الگوهایی داریم که وقتی به زندگی این بزرگواران نگاه میکنیم می بینیم خیلی جاها میتوانستند توقع داشته باشند ،گله کنند ،حقشان بوده و میتوانستند اما نکردند ! چون میدانستند این روزها میگذرد و رضایت خداوند است که برایشان میماند ...
گاهی با خودم میگویم 90 درصد از چیزهای زندگیمان به خاطر خود خواهی است ! چون دلمان میخواهد اینگونه باشد پس باید باشد و اگر نبود معترض میشویم و شاید کمتر پیش بیاد که ببیینم خدا دلش چه میخواهد ، شاید کم پیش می آید که به خاطر دل خدا از دل خودمان بگذریم ...اگر هرکس ،چه خانم چه آقا در زندگی رضای الهی را در نظر بگیرند و گذشت و صبر را پایه زندگیشان کنند خیلی از مشکلات حل خواهد شد. و اگر مو به مو به دستورات اسلام عمل کنیم کاملا روانشناسانه عمل کرده ایم چون هیچکس مانند خداوند به روحیات بندگانش آگاه نیست !
مثلا دیدم اکثرا نوشتند خانم دوست دارد آقا به حرفش گوش دهد ، خب این از آداب اخلاقی در اسلام است که وقتی کسی برای شما حرف میزند کامل گوش دهیم و اجازه دهیم حرفش تمام شود و وسط حرفش نپریم ! یا آقایان نوشته اند دوست ندارند وقتی خسته اند خانمها به آنها گیر دهند خب این از آداب اخلاقی است که وقتی کسی خسته است مزاحمش نشویم و اجازه بدهیم استراحت کند ...
در کل میخواهم بگویم اگر به دستورات اسلام عمل کنیم دیگر هیچ خانم و آقایی در زندگی از چیزی متنفر نخواهد بود زیرا اگر از چیزی گذشت و یا در برابرش صبر و تحمل کرد نگاهش به لبخند خداست نه دل خودش ...
مدتی داشتم روی زندگی حضرت آسیه (س) برای خودم تحقیق میکردم که چگونه ایشان شدند از زنان بهشتی ! مگر ایشان خانم نبودند با تمام احساسات و انتظارات یک زن...اینکه انسان دیدش از زندگی و ازدواج چه باشد خیلی مهم است و خیلی از توقعات دیگر توقع نخواهد بود و خیلی از سختی ها دیگر معنای سختی نخواهد داشت انشالله

امیدوارم در مسیر الهی همیشه ثابت قدم و سربلند باشید ،انشالله

التماس دعا،یازهرا(س)

ی آقایی زمانی ناراحت میشه که خانمش مسأله (مسائلی) رو در زمان خواستگاری پنهان کرده و الان داره بازگو می کنه...

بهتر اینه که الان صحبتی از اون مسائل نشه

به نظرم مقایسه کردن شوهر با یه نفر دیگه بدترین چیز برای شوهره!!

اینکه خودم رو برای خودم بخواد خیلی برام مهمه.

بحث جالبی هست بسیاراستفاده بردم،امیدوارم تخصصی ترتداوم داشته باشد...

یارب;573153 نوشت:
مدتی داشتم روی زندگی حضرت آسیه (س) برای خودم تحقیق میکردم که چگونه ایشان شدند از زنان بهشتی ! مگر ایشان خانم نبودند با تمام احساسات و انتظارات یک زن...

با سلام و ممنون از مطلب خوبتون
ولی من منظورتون از این تیکه ی حرفاتون رو متوجه نشدم یا بد گفتین یا من نمی گیرم که یعنی چی مگر ایشان خانم نبودند؟ منظورتون اینکه چطور خانم بودند و بهشتی شدند؟ یعنی این 2تا باهم تناقض داره؟:Gig:

اميدوار;360691 نوشت:
بسمه‌تعالي
با سلام و عرض تحيت محضر شما گراميان
عزيزان استحضار دارند كه خيلي از اوقات هست كه ممكنه خانمي از روي عمد و يا حتي نادانسته، رفتاري داشته باشه كه اين رفتار آزردگي و تنفر مرد رو به دنبال داره.
با توجه به اينكه تجربه هاي همسرداري 1 به موضوعات مورد رنجش بانوان اختصاص داشت، براي رعايت مساوات و پرهيز از تبعيض! والبته استفاده از نظرات و دانش دوستان، لازم بود كه موضوعي هم به تجارب و نظرات دوستان در ارتباط با " رفتارهايي كه از سوي زن باعث تنفر شوهر ميشه" اختصاص داده بشه.
اميدوارم مثل هميشه با حضور سبز خودتون، اين موضوع رو هم رونق ببخشيد.
با تشكر

سلام
قبل از اینکه نظرم را بگویم خدمتتان عرض کنم که با عرض پوزش من همه صفحات را نخواندم. لذا ممکن است بعضی از این موارد قبلا توسط دوستان گفته شده باشد.

نکته:
رفتارهایی که یک مرد دوست ندارد از همسر خود ببیند و منجر به ناراحتی او میشود را باید به دو قسم تقسیم کرد:

1- یکی رفتارهایی که در غالب مردان مشترک است؛ یعنی معمولا مردها چنین رفتاری را نمی پسندند.
2- دیگری خصوصیات و روحیات شخصی است که در هر مردی متفاوت از دیگری است و منجر به یک رفتار خاص میشود.

علت این تقسیم بندی این است که اولا افراد تجربیات شخصی را از تجربه هایی که به صورت یک قضیه کلی در آمده و در غالب افراد دیده میشود جدا کنند؛ مثلا ممکن است بنده از فلان رفتار خوشم نیاید. لذا قبل از اینکه خانمی این حرف مرا ملاک قرار دهد باید ببیند آیا این عکس العمل من شخصی است یا عام است چون اگر شخصی باشد ممکن است همسر ایشان خلاف نظر من را داشته باشد. ثانیا راهکار مقابله با هر کدام از آنها نیز متفاوت خواهد بود. برای مقابله با رفتارهای مشترک میشود از کتاب و مقاله و تجربیات دیگران استفاده کرد اما نسبت به رفتارهای شخصی که هر کس ممکن است داشته باشد دیگر نمیشود به سراغ دیگران رفت بلکه باید روحیات همسر را به خوبی شناخت تا بتوان رفتار مناسبی داشت.

بنابراین طبیعی است که بیان تجربیات شخصی، بالفعل برای خانم ها قابل استفاده نیست بلکه زمانی میتوانند آنها را ملاک رفتار خود قرار دهند که مطمئن شوند همسرشان نیز در مورد رفتارهای مطرح شده همین نظر را دارد.

اما خصوصیات مشترک مردان:

1- هر مردی دوست دارد تکیه گاه همسرش باشد و این حس محقق نمی شود مگر زمانی که زن مطیع همسر خود بوده و این را در عمل ثابت کند. هر چقدر زن در این مسئله موفقتر عمل کند عشق و علاقه همسر را بیشتر به سمت خود جذب کرده و برعکس هر چه از این مسئله فاصله بگیرد، همسرش را از خود دور خواهد کرد.

2- هر مردی در هنگام مشکلات نیاز به همراهی همسر خود دارد منتها نه آنطور که یک زن دوست دارد. زن وقتی به مشکل بر می خورد دوست دارد همسرش حرف های او را بشنود و با او همدردی کند. ولی همین عکس العمل نه تنها موجب رضایت خاطر مرد نمیشود بلکه ممکن است بیشتر او را ناراحت کند مثلا اگر مرد با مشکل مالی مواجه شده و با همسر خود در میان میگذارد بدترین عکس العمل این است که زن ابراز تاسف کند و به حال مشکل مرد بگرید و یا حتی با پیشنهاد های مختلف سعی کند مشکل او را حل کند!! لذا زن ها باید از این برخورد اجتناب کنند. آنچه مرد را خوشنود میکند این است که همسرش به او روحیه بدهد و بگوید من هیچ وقت به خاطر این مسائل نگران نیستم چون میدانم تو به خوبی از پسش بر می آیی. در عمل هم اگر میخواهد کمک کند باید طوری رفتار کند که مرد احساس نکند همسرش ترحم میکند.

3- هیچ مردی دوست ندارد در مقابل همسر خود کم بیاورد. لذا هر گونه "نمیتوانی" از طرف همسر برای مرد به قدری گران تمام میشود که رفتار او را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد. لذا سعی کنید این فعل را در گفته هایتان حذف کنید حتی اگر مطمئن هستید همسر شما قادر به انجام کار مربوطه نیست!

4- وقتی مردی ناراحت است سریع علت ان را به خود نسبت ندهید و شروع به گله و شکایت و پرس و جو در مورد علت آن نکنید. کنارش باشید اما نمک نپاشید. صبر کنید تا کمی به حال خود باشد و بعد اگر مایل بود با او صحبت کنید.

5- مردها از بیرون بردن رازهای زندگیشان توسط زن متنفرند. لذا سعی کنید تا حد امکان مشکلات زن و شوهری را به دیگران مخصوصا خانواده ها انتقال ندهید مخصوصا اگر خانواده ای دارید که مستقیما دخالت میکنند و سعی میکنند مشکل را حل کنند. البته این مسئله در مورد مشکلات روزمره ای است که به راحتی قابل حل است اما اگر مشکل حادی باشد که نیاز به مشورت و وساطت بزرگترها دارد حتما باید مشورت صورت بگیرد منتها باید کسی را انتخاب کنید که دلسوزانه علم کند و تعصب نداشته باشد.

6- صداقت در زندگی رمز خوشبختی است. لذا به هیچ وجه نباید دورغ جایگزین آن شود. در این بحثی نیست بلکه بحث اصلی در پنهان کاری یا به قولی نگفتن هر راستی است. مواردی که در این گزینه وارد میشوند باید دسته بندی شوند. آنهایی که موجبات شک و بی اعتمادی را فراهم میکنند باید کنار گذاشته شوند مثل رمز گذاشتن روی گوشی یا مخفی کردن آن از همسر!! اما آنهایی که برعکس قبلی گفتن آنها موجب شک و بی اعتمادی میشود باید پنهان بماند. به عنوان مثال اشتباهات ناموسی گذشته خود را در صورتی که احتمال برملا شدن نمیدهد به هیچ برای مردان بازگو نکنید و اگر قصد جبران دارید و میخواهید صداقت خود را ثابت کنید، توبه کنید و دیگر آن را تکرار نکنید چون بازگو کردن آن برای مرد نه تنها دردی را دوا نمیکند بلکه فکر او را درگیر کرده و اعتماد را سلب میکنید.

7- در روابط زناشویی وقتی همسر شما ابراز تمایل برای رابطه میکند، گفتن "یک دقیقه صبر کن" مساوی با تخریب اساسی مرد و احساس و علاقه و میل او است. لذا به این مسئله شدیدا در روایات توجه شده تا حدی که به زن ها گفته شده اگر همسر شما تقاضای رابطه کرد، اجابت او بر نماز واجب ترجیح دارد. لذا این نکته کلیدی را به هیچ وجه فراموش نکنید.

نکته: اینکه بعضی از دوستان گفتند فعال نبود زن یکی از مشکلات رابطه زناشویی است و زن حتما باید فعالانه عمل کند به نظر من چندان بجا نیست چون فعال بودن یا نبودن در رابطه تا حدودی از اختیار فرد خارج است. زمانی او میتواند فعال عمل کند که از رابطه لذت میبرد. لذا مردها قبل از اینکه نسبت به این مسئله از همسر خود شکایت کنند، رفتار عاطفی-جنسی خود را مورد بررسی قرار دهند و کاستی های آن را بزدایند. اتفاقا اگر کسی با دل و جان فعال نباشد، فیلم بازی کردن نه تنها فایده ای ندارد بلکه بعضا اثر منفی بر رابطه می گذارد چون مرد حس واقعی همسر خود را درک نکرده و رفتار خود را با چیزی تطبیق میدهد که کذب است و این یعنی بدرتر شدن وضعیت.

8- پنهان کاری در مورد وضعیت شغلی و مالی چیزی است که بعضی مردان متصف به آن هستند و کلی نیست. لذا بهتر است از چنین مردهایی در مورد مسائل مالی سوال نکنید چون پاسخ مثبتی دریافت نخواهید کرد و حتی ممکن است اسباب ناراحتی او شوید.
9- ...

همانطور که عرض کردم خصوصیات شخصی نمیتواند ملاک عام باشد. لذا بنده از گفتن تجربیاتی که احساس میکنم فقط مربوط به خودم است معذورم.

پیروز و سربلند

من خودم ازین موارد در یه دختر بدم میاد...
بی احساس بودن
بی منطق بودن
وقت نذاشتن برای همسرش...یعنی همسرش احسا کنه که خانم از بودن باهاش لذت نمیبره...
اینا مهمتریناش بودن...