هشدار درباره سال 1433 (2012) در قرآن

تب‌های اولیه

112 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

برای اینکه سوء تفاهمی پیش نیاد باید عرض کنم که

من کار علی آدامز رو تحسین می کنم. معتقدم که خدا لطف بزرگی در لطفش کرده و اون رو وسیله قرار داد تا از این راز بزرگ پرده برداره.

و مطالبی که ایشون بهش دقت کرد و متوجه شد گمان ندارم که هیچ وقت به ذهن بنده میرسید

مخصوصا درباره اعداد اول در قرآن که بحث جداگانه ای رو می طلبه ان شاء الله.

همونطور که ملاحظه کرده اید لینک به مقاله علی در بالای مقاله بنده با نامش خودش آورده شده.

ان شاء الله از علی میخوام که بیاد اینجا پست بذاره ولی فارسی بلد نیست.

ما فقط منتظر اتفاقاتی هستیم که از سرچشمه وحی به ما خبر میدهند!!!کذب الوقاتون.دروغ میگویند کسانی که وقت تعیین میکنند.اعداد اول قرآن چیست؟لطفا توضیح دهید.

رسا;174089 نوشت:

با توجه به طولانی شدن و پراکندگی مطالب لطف کنید بطور مختصر دلایل خود و نتیجه آنها را اعلام بفرمایید.

سلام علیکم

ان شاء الله هفته آینده بنده عازم سفر هستم لذا احتمالا نخواهم توانست در مناظره شرکت کنم.

ان شاء لله فردا صبح خلاصه مطلب را عرض خواهم کرد و تا جایی که بتوانم در حضورت شما هستم.

امین رضا;174095 نوشت:
معتقدم که خدا لطف بزرگی در لطفش کرده و اون رو وسیله قرار داد تا از این راز بزرگ پرده برداره.

من يه سوالي كه از خدمت شما دارم . سوالم از شما جناب امين رضا ابراهيمي صبا اينه كه :
جناب آدامز چه فردي هستند ؟ شما ايشون رو از نزديك ملاقات كرديد يا فقط از راه چت ؟
خداوند به ايشون اين لطف رو كرده ولي به علما اين لطف رو نكرده ؟ ظاهراً ايشون بايد فرد با خدايي باشن .
اگر توضيح بديد اين اعداد اول چي هستند ممنون مي شم .
تا جايي هم كه اطلاع دارم يك نه اول است و نه مركب . از نظر رياضي .
و اينكه اعداد بر ما حجت نيستند . يكم داستان شبيه فيلم
2009 knowing نيست ؟؟ كه يه سري اعداد بود ( كه توسط اجنه به يه دختر جن زده الهام شده بود ) به دست يه بابايي رسيد و تونست آخر دنيا رو كه سال 2009 بود پيش بيني كنه ؟ فيلم خيلي قشنگيه ببينيدش .

بنده يه مقاله 163 صفحه اي از ايشون پيدا كردم كه اينگليسي هست .
http://www.heliwave.com/Quran.and.2012.pdf

آخر مقاله ايشون نوشته اند كه :
Be a guiding light and warn people now, not when it is too late.

مشتاقيم كه از جدول زمانيي كه فرموده بوديد اطلاع پيدا كنيم .
تا جايي كه متوجه شدم قراره شهاب سنگ بياد و ما بايد فرار كنيم
زمانش هم اينه اگه اشتباه نكرده باشم

13° 2012-01-07 47° 2012-07-01
16° 2012-01-22 49° 2012-07-07
18° 2012-01-30 51° 2012-07-14
21° 2012-02-10 53° 2012-07-23
23° 2012-02-18 55° 2012-08-05
25° 2012-02-28 57° 2012-08-18
28° 2012-03-13 59° 2012-08-25
30° 2012-03-27 61° 2012-09-03
32° 2012-04-04 63° 2012-09-10
34° 2012-04-24 65° 2012-09-15
36° 2012-05-06 67° 2012-09-22
38° 2012-05-16 69° 2012-09-30
40° 2012-05-28 71° 2012-10-07
42° 2012-06-07 73° 2012-10-15
45° 2012-06-22 75° 2012-10-25
77° 2012-11-04
خب حالا پيشنهاد شما چيه آقا امين ؟
باتشكر
اللهم عجل لوليك الفرج .

ياعلي

امین رضا;174095 نوشت:
برای رفع هر گونه سوء تفاهمی پیش نیاد

من کار علی آدامز رو تحسین می کنم. معتقدم که خدا لطف بزرگی در لطفش کرده و اون رو وسیله قرار داد تا از این راز بزرگ پرده برداره.

و مطالبی که ایشون بهش دقت کرد و متوجه شد گمان ندارم که هیچ وقت به ذهن بنده میرسید

مخصوصا درباره اعداد اول در قرآن که بحث جداگانه ای رو می طلبه ان شاء الله.

همونطور که ملاحظه کرده اید لینک به مقاله علی در بالای مقاله بنده با نامش خودش آورده شده.

ان شاء الله از علی میخوام که بیاد اینجا پست بذاره ولی فارسی بلد نیست.

سلام

ببین برادر پایه استدلالات شما خصوصاً عدد1433 از همین اعداد اول و ارتباط آن با قران گذاشته شده لذا قبل از هز چیز باید ثابت کنید به چه دلیل منطقی قران با این اعداد در ارتباط است در غیر این صورت کل بحث بازی با اعداد است . و البته بعد از تاریخ 14 تا 17 صفر که چندان دور نیست درستی یا نادرستی این مدعا ثابت خواهد شد .

پیشنهاد میکنم همگی برای ظهور آقایمان امام زمان دعا کنیم

hush dragon;174079 نوشت:
سلام خدمت شما دوست گرامی.
شما بهتره یه بار دیگه تعریف عدد اول رو بخونین. عدد اول یعنی عددی تنها. یعنی مشتق دیگه ای نداشته باشه.
اما 1 این خصوصیت رو نداره. عدد یک از بی نهایت مشتق تشکیل شده. یعنی شمه هر عددی رو به توان صفر برسونین یک بدست میاد. اما اعداد اول چی؟ شما به هیچ وجه نمی تونین از رابطه ضرب به اعداد اول برسین. یکی از راههای شناخت عدد اول همینه.
شاید بر همی اساس باشه که جهان بر مبنای دو خلق شده. و حتی دنیای کامژیوتر هم بر مبنی دو ست. شاید به این دلیله که اولین عدد اول دو هستش.این عدد هم خواص عجیبی داره.
دنیای اعداد دنیای شگفت انگیزیه.

سلام

برادر عزیزم تعریف عدد اول اینست که جز بر خودش و یک بر هیچ عدد دیگری قابل تقسیم نباشد یعنی از تقسیم ان عدد صحیح به دست نیاید که اولین ان یک است که تعریف خداوند نیز هست لذا اساس بحث در اغاز بر مبنای تقسیم بوده که خداوند را شامل میشده و بعدا مبنای انرا بر ضرب قرار داده اند و خداوند یکتا را حذف کرده اند .

اما اساس قران کریم که از وحی است که بر احدیت است و اساس ماده بر زوجیت و ماده را بر کلام وحی راه نیست .

[=&quot]سلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

[=&quot]ادیت: بنده این متن رو مستقیم تایپ می کنم و احتمالا بی دقتی های بنده پیچیدگی هایی رو ایجاد می کنه در بیان متن لذا تقاضا دارم با تامل و حوصله مطالعه بفرمایید تا ضعف نگارش بنده باعث خلط مطلب نشود ان شاء الله.

[=&quot]راه های مختلفی هست که میشه این بحث رو آغاز کرد، بنده یکی از اونها را اینجا پی میگیرم تا روشن بشه این کار صرفا برداشت های شخصی نیست.

[=&quot]اجازه بدید سیر منطقی دریافت ها رو توضیح بدم:

[=&quot]سوال:
آیا قرآن رمز و رازی درباره وقایع آخر الزمان داره نه؟

[=&quot]آیا ممکنه قرآن به شکلی از مجموعه ای از وقایع آینده خبر داده باشه یا نه؟

[=&quot]فکر نمی کنم کسی بتونه دست کم این احتمال رو مردود بدونه.

[=&quot]
اجازه بدید برای ادامه بحث فرض کنیم که در قرآن چنین مطلبی هست و ما در صدد کشف آن هستیم ان شاء الله.

[=&quot]از کجا باید شروع کنیم؟

[=&quot]بگذارید به این فکر کنیم که اگر قرار است در سالی بخصوص (...) مجموعه ای وقایع رخ بدهد طبیعتا قرآنیک تقویم به ما ارائه می کند و با استفاده از آن وقایعی را با نوع انها و شاید حتی مکانشان برای ما مشخصمی کند.

[=&quot]ولی چطور می توان در یک کتاب، تقویم ساخت؟

[=&quot]برای این منظور ما باید ترکیبی بسازیم که دقیقا 355 (یا 354) المان مجزای ترتیبی داشته باشد و هر المان آن را به یک روز سال نسبت دهیم. خوب چیزی که درباره قرآن ذهن می رسد این است که مثلا یک سوره بسازیم با 355 کلمه یا 355 آیه ...

[=&quot]بسیار خوب بگذارید با نرم افزار بررسی کنیم آیا سوره ای در قرآن هست که 355 کلمه داشته باشد؟ .... بله! سوره الرحمن/55!

[=&quot]و از قضا این سوره شگفت ترین سبک میان سوره های قرآن را دارد.

[=&quot]13×13 مرتبه تکرار الرحمن و 55 مرتبه خارج از (بسم الله الرحمن الرحیم)

[=&quot]این سوره 13×6 آیه دارد

[=&quot]تکرار یکی از آیات 31 مرتبه با شروع از آیه 13

[=&quot]این آیات بازه ای به طول 13×5 آیه رو علامت گذاری می کنند

[=&quot]مقدار عددی اول الرحمن = 313

[=&quot]بدست آوردن یک تصور کامل از این شرایط و درک زوایای آن می طلبد که وقت صرف کنیم و تدبر لازم رو داشته باشیم. و الا خواندن لیستی از اعداد و رد شدن سریع روی اونها چیزی رو عاید ما نخواهدکرد کما اینکه متن قرآن نیز چنین است و نیاز به تعمق دارد.

[=&quot]بگذارید به این جستجو ادامه بدهیم ببینیم آیا شواهد بیشتری دال بر اینکه این سوره یک روزشمار است خواهیم یافت یا نه.

[=&quot]اولین سوالی که پیش می آید این است که اگر این سوره یک تقویم است، این تقویم مربوط به چه سالی است؟!

[=&quot]کجای سوره را باید جستجو کنیم؟
[=&quot]1- [=&quot] شماره سوره که نمی تواند باشد...

[=&quot]2- [=&quot]شماره آیات هم جور در نمی آید...

[=&quot]3- [=&quot]شاید تعداد حروف باشد؟ 1671 حرف. بله ممکن است.

[=&quot]4- [=&quot]به جز این چه گزینه هایی داریم؟ مقدار عددی آیه اول؟ دستگاه اعداد اول = 1347 ابجد = 1115 به نظر درست نمی آید

[=&quot]5- [=&quot]اگر شماره ی 31 آیه را باهم جمع بزنیم عدد 1433 را بدست می آوریم. ممکن است این شماره سال باشد؟

[=&quot]
به عنوان یک محقق موحد که همه چیز عالم را تحت کنترل خدای حکیم می بیند و به شانس و اتفاق اعتقادی ندارد باید نگاه کنیم ببینم حکمت یافتن این مطالب چیست؟ الان در سال 1430 هستیم. ظاهرا قرآن یک سوره دارد که می تواند یک تقویم باشد و جمع تکرار عجیب 31 آیه عدد 1433 را می دهد آیا ممکن است خدای حکیم اراده کرده از رازی قرآنی پر بر دارد؟

[=&quot]چرا که طبیعتا انتظار داریم اگر قرار است این راز فاش شود احتمالا باید این اتفاق با فاصله کمی از سال مذکور رخ دهدبگذارید به عنوان یک محقق با فرض اینکه این سوره به سال 1433 اشاره دارد به کار ادامه دهیم، ببینیم آیا به بن بست می رسیم یا بر عکسشواهد بیشتری خواهیم یافت......

[=&quot]خوب اجازه بدهید بحث رو اینجا متوقف کنم و برگردیم نگاهی به مسیر طی شده بندازیم:

[=&quot]1- [=&quot]ما در جستجوی یک تقویم هستیم: یک ساختار با دقیقا 355 المان ترتیبی مجزا

[=&quot]2- [=&quot]از فضا این را در عجیب ترین سوره قرآن یافتیم: سوره مبارکه عظیمه الرحمن

[=&quot]3- [=&quot]معتقدیم که اگر قرار است رازی کشف شود به خواست خدای حکیم در زمان مناسب این اتفاق رخ خواهد داد. وقتی می بینم که تکرار عجیب 31 آیه با اوصاف فوق الذکر عدد 1433 را به دست می دهد و نگاهی به شرایط دنیا داشته باشیم، باید این مسئله پیگیری شود.

[=&quot]
وَٱلَّذِينَ إِذَا ذُكِّرُوا۟ بِـَٔايَـٰتِ رَبِّهِمْ لَمْ يَخِرُّوا۟ عَلَيْهَا صُمًّۭا وَعُمْيَانًۭا

[=&quot]و كسانى‌اند كه چون به آيات پروردگارشان تذكر داده شوند، كر و كور روى آن نمى‌افتند.

[=&quot]

حالا اجازه بدهید قدری از این سوره فاصله بگیریم ... ببینیم کلمه ءالاء در باقی قرآن کجا آمده است.

[=&quot]چرا به این سمت می روم؟ [=&quot]چون که خداای متعال به ما سفارش کرده و یاد آوری کرده که باید به شباهت و انعطاف آیات قرآن به یکدیگر

[=&quot]توجه کنیم در این آیه:

[=&quot]ٱللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ ٱلْحَدِيثِ كِتَـٰبًۭا مُّتَشَـٰبِهًۭا مَّثَانِىَ

[=&quot]کتابی ست که متشابها مثانی است. آیاتش به هم انعطاف دارد. برای یک مثال دیگر مراجعه کنید
به
[=&quot]http://www.quran-2012.com/fe.html[=&quot] بخش تداعی معانی درباره خلیفة الله.

[=&quot]

کلمه ءالاء در قرآن 33 بار تکرار شده است:

31 مرتبه در سوره مبارکه الرحمن.

[=&quot]فَبِأَىِّ ءَالَآءِ رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ

[=&quot]
کلمه 31 در صفحه 159 قرآن می فرماید که ءالاء خدا را ذکر کنید باشد که رستگار شوید.

[=&quot]أَوَعَجِبْتُمْ أَن جَآءَكُمْ ذِكْرٌۭ مِّن رَّبِّكُمْ عَلَىٰ رَجُلٍۢ مِّنكُمْ لِيُنذِرَكُمْ[=&quot] ۚ

[=&quot]وَٱذْكُرُوٓا۟ إِذْ جَعَلَكُمْ خُلَفَآءَ مِنۢ بَعْدِ قَوْمِ نُوحٍۢ وَزَادَكُمْ فِى ٱلْخَلْقِ بَصْۜطَةًۭ[=&quot] ۖ

[=&quot]فَٱذْكُرُوٓا۟ ءَالَآءَ ٱللَّهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ

[=&quot]
بنده ادعا می کنم که این آیه راهنمایی است برای جلب توجه ما کلمه ءالاء در قرآن و تکرار های آن

[=&quot] ما وظیفه داریم کتابا متشابها مثانی رو به دقت بررسی کنیم.
باید شباهت ها و انعطاف آیات به یکدیگر بررسی دقیق شود.
این وظیفه ماست.

[=&quot]آیه شریه در سوره اعراف کلمه 31 در صفحه 159 می فرماید که ءالاء خدا را یاد کنید شاید رستگار شوید! این را در چه زمینه ای فرموده است؟

[=&quot]بگذارید آیات سوره مبارکه الاعراف – صفحه 159 را مرور کنیم. قضاوت با شما ست. آیا به کار ما ربط دارد یا نه. ان شاء الله گفتگو را ادامه خواهیم داد

[=&quot]أُبَلِّغُكُمْ رِسَـٰلَـٰتِ رَبِّى وَأَنَا۠ لَكُمْ نَاصِحٌ أَمِينٌ

[=&quot]
أَوَعَجِبْتُمْ أَن جَآءَكُمْ ذِكْرٌۭ مِّن رَّبِّكُمْ عَلَىٰ رَجُلٍۢ مِّنكُمْ لِيُنذِرَكُمْ[=&quot] ۚ وَٱذْكُرُوٓا۟ إِذْ جَعَلَكُمْ خُلَفَآءَ مِنۢ بَعْدِ قَوْمِ نُوحٍۢ وَزَادَكُمْ فِى ٱلْخَلْقِ بَصْۜطَةًۭ[=&quot] ۖ فَٱذْكُرُوٓا۟ ءَالَآءَ ٱللَّهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ

[=&quot]قَالُوٓا۟ أَجِئْتَنَا لِنَعْبُدَ ٱللَّهَ وَحْدَهُۥ وَنَذَرَ مَا كَانَ يَعْبُدُ ءَابَآؤُنَا[=&quot] ۖ فَأْتِنَا بِمَا تَعِدُنَآ إِن كُنتَ مِنَ ٱلصَّـٰدِقِينَ

[=&quot]قَالَ قَدْ وَقَعَ عَلَيْكُم مِّن رَّبِّكُمْ رِجْسٌۭ وَغَضَبٌ[=&quot] ۖ أَتُجَـٰدِلُونَنِى فِىٓ أَسْمَآءٍۢ سَمَّيْتُمُوهَآ أَنتُمْ وَءَابَآؤُكُم مَّا نَزَّلَ ٱللَّهُ بِهَا مِن سُلْطَـٰنٍۢ[=&quot] ۚ فَٱنتَظِرُوٓا۟ إِنِّى مَعَكُم مِّنَ ٱلْمُنتَظِرِينَ

[=&quot]فَأَنجَيْنَـٰهُ وَٱلَّذِينَ مَعَهُۥ بِرَحْمَةٍۢ مِّنَّا وَقَطَعْنَا دَابِرَ ٱلَّذِينَ كَذَّبُوا۟ بِـَٔايَـٰتِنَا[=&quot] ۖ وَمَا كَانُوا۟ مُؤْمِنِينَ

[=&quot]یاد آوری می کنم که کلمه ءالاء در سوره مبارکه النجم هم تکرار شده است.

[=&quot]فَبِأَىِّ ءَالَآءِ رَبِّكَ تَتَمَارَىٰ

که بنده مدعی هستم این واقعه اثری مشابه توفان نوح دارد. لذا آیات فوق از سوره مبارکه الاعراف یادآور داستان جناب نوح نبی صلوات الله علیه شده است.

[=&quot]چرا خدای متعال ما رو به بررسی ءالاء ترغیب کرده در این پیش زمینه؟

[=&quot]ان شاء الله شما نقد خودتون به این مطالب رو بفرمایید تا ادامه دهیم.

[=&quot]الحمد کله لله

salmanizadeh;174101 نوشت:

مشتاقيم كه از جدول زمانيي كه فرموده بوديد اطلاع پيدا كنيم .
تا جايي كه متوجه شدم قراره شهاب سنگ بياد و ما بايد فرار كنيم
زمانش هم اينه اگه اشتباه نكرده باشم

بنده تکذیب می کنم! اولین رخداد برخورد شهاب سنگ نیست

این تصور اولیه علی بود که اثبات کردم صحیح نیست و این رو پذیرفته. ولی سایتش رو آپدیت نکرده. باهاش تماس میگریم که اون فایل رو حذف کنه ان شاء الله.

همجنین من معتقد نیستم که شماره آیات عرض جغرافیایی هم هست. باید شواهد بیشتری برای اون مطلب پیدا بشه تا به یقین این رو بگم.

مقاله جدول زمانی وقایع تقریبا آماده ست که ان شاء الله بعد از باز بینی ظرف امروز و فردا روی سایت قرار خواهم داد.

پیام;173576 نوشت:
چنین ادعاهایی یکی ازشگردهای دشمنان اسلام است که باتوجه به شور وعلاقه مسلمانان به قرآن آنرا مطرح کرده وبع ازانتشارآن ردبودن آن رانیزمنتشرمیکنند وگروهی ازجوانان مسلمان راباید ردادعایی که خود مطرح کرده اند دچار تزلزل دراعتقادات کنند.

من فکر نمیکنم کسانی که در این سایت عضو هستند و کامنت میگذارند، اینقدر ساده اندیش باشند که اینطوری ایمانشون متزلزل بشه. رد یا اثبات فرضیه امین رضا به دست زمان است و اگه دروغ گفته باشه، روسیاهیش به زغال میمونه.

جناب امين رضا
ادعاي آقاي آدامز شبيه به فيلم
knowing 2009
نيست ؟

من فیلمی که گفتید رو ندیدم Smile
لذا مطمئن نیستم که کدوم مطلب منظورتون هست؟؟

اگر مدارهای جغرافیایی رو میگید، من هم معتقدم که احتمالش زیاده هست که این شماره آیه ها عرض جغرافیایی باشه ولی نه به همین ترتیب و نگاشت مستقیم. یعنی باید جایی از قرآن برای وقایع یک نگاشت دوم هم پیدا کنیم که محلش رو مشخص کرده باشه. ولی پیدا نکردیم تا به حال. الله علیم.

حالا شما برای 18 دی برنامه خاصی هم دارین؟ توصیه ای؟ نکتۀ ایمنی یا چیزی شبیه به این؟

این عذاب انقدر شدید هست که در تقویم آزمون های وزارت خانه هم تغییری ایجاد کنه؟

بهلول;174110 نوشت:

ببین برادر پایه استدلالات شما خصوصاً عدد1433 از همین اعداد اول و ارتباط آن با قران گذاشته شده

سلام

البته به نظر بنده اهمیت اعداد اول در قرآن قابل انکار نیست. ولی مطلب 1433 وابسته به اعداد اول نیست. کما اینکه بنده حتی در گزارش تفصیلی حتی اسمی از اعداد اول نبردم. هر چند آقای علی در حین کار روی اعداد اول به این مطلب رسید ولی نتایج وابسته به اعداد اول نیست. خلاصه مطلبی که در صفحه قبلی نوشتم سیر فکری پژوهش رو مشخص می کنه ان شاء الله.
(مواردی هم مثل مقدار کلمه الرحمن = 313 اهمیتی در اصل استدلال ها نداره و عرض کردم می تونید ندیده بگیریدش)

امین رضا;173605 نوشت:
آیا نزول عذاب در آخر الزمان در روایات ما متواتر نیست؟؟

و باز می دانیم که این عذاب ها زمانی نازل می شود که هنوز حضرت حجة ابن الحسن (عج) ظهور نکرده است.

در میان امت های قبلی هنگام نزول بلا رسولانی بودند که متقین رو راهنمتیی می کردند نجات می دادند. حالا پرسش اینجاست که عذاب هایی با مقیاسی که در روایات برای آخر الزمان ذکر شده چه اثری بر مخلِصین دارد؟ چه کسی آن ها راهنمایی می کند و نجات می دهد؟

بنده عرضم این است که این نقش در آخر الزمان به عهده قرآن است.

وَلَقَدْ صَرَّفْنَا لِلنَّاسِ فِى هَـٰذَا ٱلْقُرْءَانِ مِن كُلِّ مَثَلٍۢ فَأَبَىٰٓ أَكْثَرُ ٱلنَّاسِ إِلَّا كُفُورًۭا

خدا در این کتاب قبِّم از هیج جیزی فروگذار نکرده ست.

صفحه 433 قرآن آیه 46 سوره سبأ

قُلْ إِنَّمَآ أَعِظُكُم بِوَ‌ٰحِدَةٍ ۖ أَن تَقُومُوا۟ لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَ‌ٰدَىٰ
ثُمَّ تَتَفَكَّرُوا۟ ۚ مَا بِصَاحِبِكُم مِّن جِنَّةٍ ۚ إِنْ هُوَ إِلَّا نَذِيرٌۭ لَّكُم بَيْنَ يَدَىْ عَذَابٍۢ شَدِيدٍۢ

با سلام

1- اینکه انتظار داشته باشیم که همه چیز در قرآن باشد انتظار بجایی نیست قرآن يك كتاب تربيت و انسانسازى است كه براى تكامل فرد و جامعه در همه جنبه‏هاى معنوى و مادى نازل شده است . منظور از همه چيز در آیه (وَ نَزَّلْنا عَلَيْكَ الْكِتابَ تِبْياناً لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ)، تمام امورى است كه براى پيمودن اين راه لازم است، نه اينكه قرآن يك دائرة المعارف بزرگ است كه تمام جزئيات علوم رياضى و جغرافيايى و شيمى و فيزيك و گياه شناسى و مانند آن در آن آمده است، هر چند قرآن يك دعوت كلى به كسب‏ همه علوم و دانشها كرده كه تمام دانشهاى ياد شده و غير آن در اين دعوت كلى جمع است، به علاوه گاهگاهى به تناسب بحثهاى توحيدى و تربيتى، پرده از روى قسمتهاى حساسى از علوم و دانشها برداشته است، ولى با اين حال آنچه قرآن به خاطر آن نازل شده و هدف اصلى و نهايى قرآن را تشكيل مى‏دهد، همان مساله انسانسازى است، و در اين زمينه چيزى را فروگذار نكرده است.
علامه طباطبایی می نویسد:« قرآن كريم كتاب هدايت براى عموم مردم است و جز اين كار و شانى ندارد لذا ظاهرا مراد از" لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ" همه آن چيزهايى است كه برگشتش به هدايت باشد از قبيل معارف حقيقى مربوط به مبدأ و معاد و اخلاق فاضله و شرايع الهى و قصص و مواعظى كه مردم در اهتداء و راه يافتنشان به آن محتاجند، و قرآن تبيان همه اينها است (نه اينكه تبيان براى همه علوم هم باشد)

2- درباره اینکه چه کسی مخلصین را راهنمایی می کند باید گفت که :
اولا قرآن در آیاتی تصریح دارد که متقین بخاطر تقوایی که دارند از ناحیه خداوند شایسته دریافت فرقان می شوند و راه را گم نمی کنند.
يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ يَجْعَلْ لَكُمْ فُرْقاناً وَ يُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَيِّئاتِكُمْ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ وَ اللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ (29/انفال)

" وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ"(2/طلاق)
ثانیا:روایات متعددی که در منابع شیعه و سنی درباره حوادث قبل از ظهور وجود دارد،اوصاف و ویژگیهای حق طلبان و باطل گرایان در آنها ذکر گردیده است.حتی به جزئیات دیگری همچون زمان خروج سفیانی قبل از ظهور،مسیر حرکت وی،زمان و مکان نزول عذاب بر او و لشکریانش و...اشاره شده است .بعلاوه در هر زمانی برای تشخیص اهل حق از باطل می توان اعمال و عقاید آنان را بر قرآن و سنت اهل بیت تطبیق داد لذا جایی برای نگرانی از این مساله که چه کسی مومنین را راهنمایی می کند وجود ندارد.حتی اهل بیت به ما دستور دعای خاص(دعای غریق) به منظور تثبیت ایمان در آن زمان داده اند.بنابراین عمل به همین قرآن (بدون نیاز به فرمولهای ریاضی و...)و اقتدا به سیره معصومین(ع) قطعا موجب هدایت و نجات ماست.

3- ظاهرا قسمت آخر آیه را پررنگ تر کرده اید تا به نقش قرآن در جهت انذار و هشدار عذاب آینده اشاره کنید.اما توجه داشته باشید که ضمیر "هو" به پیامبر اکرم(ص) برمی گردد و منظور از عذاب نیز عذاب آخرت در روز قیامت است.
«بَيْنَ يَدَيْ عَذابٍ شَدِيدٍ» يعني عذاب القيامة(مجمع البيان في تفسير القرآن، ج‏8، ص: 619)
« بين يدي عذاب شديد »في يوم القيامة(الميزان في تفسير القرآن، ج‏16، ص: 388)

4- ظاهرا شما روی صفحات قرآن عثمان طه تکیه می کنید.در یکی از پستها(شماره 42) نوشته بودید که این قرآن تمام ویژگیهای ساختاریش همان است که بر پیامبر نازل شده بود و این ساختار ،تماما محصول وحی است!
اما این ادعا کاملا نادرست است چرا که به عقیده اکثر محققین و علما،در آن زمان قرآن روی نوشت افزارهای پراکنده همچون استخوان،چوب و ...نگارش یافت و پس از رحلت پیامبر(ص) توسط حضرت علی(ع) در یک مجموعه تدوین شد.حتی کسانی که تدوین را در زمان حیات پیامبر(ص) می دانند مدعی تشابه ساختاری با این قرآن نیستند.خود عثمان طه نیز چنین ادعایی نکرده است(تا جایی که بنده می دانم)

من اينطوري كه متوجه شدم جناب آدامز شيعه نيستند .

به منكر علي بگو ... .

منجم باشی;174381 نوشت:
حالا شما برای 18 دی برنامه خاصی هم دارین؟ توصیه ای؟ نکتۀ ایمنی یا چیزی شبیه به این؟

تا جایی که بنده فهمیدم در نهایت امر تقریبا هیچ جا و هیچ کس امن نیست مگر خدا بخواد.

الله اعلم

تاريخ دقيق شروع اين ماجرا 18 دي ماه هست ؟

لطفاً جزئيات بيشتري در اختيار دوستان قرار بديد .

salmanizadeh;174417 نوشت:
من اينطوري كه متوجه شدم جناب آدامز شيعه نيستند .

به منكر علي بگو ... .

نه خیر. ایشون شیعه ست بدون شک!

salmanizadeh;174424 نوشت:
تاريخ دقيق شروع اين ماجرا 18 دي ماه هست ؟

لطفاً جزئيات بيشتري در اختيار دوستان قرار بديد .

14 صفر به وقت مکه. یعنی غروب آفتاب به وقت مکه 13 صفر که فکر می کنم حدود 5:50 باشه.
میشه 6:20 بعد از ظهر 17 دی به وقت تهران. می تونه هر وقتی از این ساعت باشه تا 6:20 بعد از ظهر 18 دی ان شاء الله. الله علیم.

امین رضا;174434 نوشت:
14 صفر به وقت مکه. یعنی غروب آفتاب به وقت مکه 13 صفر که فکر می کنم حدود 5:50 باشه.
میشه 6:20 بعد از ظهر 17 دی به وقت تهران. می تونه هر وقتی از این ساعت باشه تا 6:20 بعد از ظهر 18 دی ان شاء الله. الله علیم.

حدود يه هفته ديگه . بببينيم چي مي شه .
شايد جنگ شد .
امین رضا;174434 نوشت:

ميشه 5 تا دليل بياريد ؟

وب سایت آپدیت شد با نوع اولین واقعه که ان شاء الله یک خسف خواهد بود

مطابق با آیه 81 سوره مبارکه القصص

[=&quot]فَخَسَفْنَا بِهِ وَبِدَارِهِ ٱلْأَرْضَ
فَمَا كَانَ لَهُ مِن فِئَةٍ يَنصُرُونَهُ مِن دُونِ ٱللَّهِ وَمَا كَانَ مِنَ ٱلْمُنتَصِرِينَ

تنها نکته ای که به ذهنم میرسه یاد آوری مطلبی هست که درباره شهر مشهد در مقاله آمده است.

امکان داره که سایت فعلی بعد از اولین رخداد از دسترس خارج بشه در این صورت سایت دوم که کارگزارش داخل ایران هست با آدرس quran-2012.ir در دسترس خواهد بود ان شاء الله.

بنده عازم سفر هستم ان شاء الله سعی می کنم در اولین فرصت خدمت برسم برای پاسخگویی. خدا نگهدار.

امین رضا;174447 نوشت:
بنده عازم سفر هستم

از ترس خسف؟کجا امنه بگو ماذهم بیایم!!!

امین رضا;174053 نوشت:
از کجا می دونید ایشون تقیه نمی کردند؟ Smile به نظر بنده ایشون تقیه کردند نه بخاطر خودشون بلکه به خاطر خیر البریة در آخر الزمان. که فرمود "اونها برادران من هستند".[/quot
تقیه ای بودن یانبودن یک روایت دارای قواعد ومقررات حدیث شناسی است وصرف احتمال کفایت نمیکنه.

چگونگی شکل گیری یک توهم :
در تقویم مایاها پیش بینی شده که سال 2012 انتهای دنیاست. عده ای تصور می کنند که در واقع در این تاریخ یک تغییر کلی در ساختار دنیا اتفاق می افته و دنیا به طور کل دگرگون خواهد شد. گروهی آن را خوشبینانه می پندارند و سمت و سوق زندگی بشر رو به صلح و آرامش و معنویت و گروهی دیگر این تاریخ رو همزمان با یک سری گرفتاری ها برای بشر می دانند. مشکلاتی از قبیل یک جنگ اتمی، بلایای طبیعی بسیار وحشتناک و یا نابودی نسل بشر.

قسمت جالب ماجرا اینه که فقط در تقویم مایا نیست که چنین پیش بینی هایی شده و در جاهای دیگر هم می توان ردپایی از این قضیه توسط پیش گویان دیگر ملیت ها از زمان های بسیار دور دید. چیزی که این بین جالب بود شرکتی آمریکاییست که به واسطه پیش بینی بیشتر بازار و اقتصاد حدود 10 سال است که اینترنت را توسط نرم افزار خزنده خود و عنکبوت وب پویش می کنند و جالب اینکه یه سری از پیش بینی هاشون هم دقیقا درست از آب در اومده مثلا قضیه سونامی رو پیش بینی کرده بودند. حالا هم نرم افزار پیشگوشون پیش بینی کرده که سال 2012 اتفاقی بزرگ خواهد افتاد و سال ویژه ای در تاریخ بشریت خواهد بود. همگی یادتون هست وقتی می خواست سال 2000 برسه چه شایعاتی رد و بدل می شد؟ من قضاوتی نمی کنم و این پست رو تقدیم می کنم به تمام علاقه مندان مباحث هیجان انگیز و شگفت انگیز.

امین رضا;174387 نوشت:
سلام

البته به نظر بنده اهمیت اعداد اول در قرآن قابل انکار نیست. ولی مطلب 1433 وابسته به اعداد اول نیست. کما اینکه بنده حتی در گزارش تفصیلی حتی اسمی از اعداد اول نبردم. هر چند آقای علی در حین کار روی اعداد اول به این مطلب رسید ولی نتایج وابسته به اعداد اول نیست. خلاصه مطلبی که در صفحه قبلی نوشتم سیر فکری پژوهش رو مشخص می کنه ان شاء الله.
(مواردی هم مثل مقدار کلمه الرحمن = 313 اهمیتی در اصل استدلال ها نداره و عرض کردم می تونید ندیده بگیریدش)

[="navy"]سلام

ظاهراً فرضیه اعداد اول هم رد شد حال باید دید این شق القمر به واسطه کدام دلیل منطقی بدست امده ؟[/]

نقل قول:
وب سایت آپدیت شد با نوع اولین واقعه که ان شاء الله یک خسف خواهد بود

مطابق با آیه 81 سوره مبارکه القصص

فَخَسَفْنَا بِهِ وَبِدَارِهِ ٱلْأَرْضَ
فَمَا كَانَ لَهُ مِن فِئَةٍ يَنصُرُونَهُ مِن دُونِ ٱللَّهِ وَمَا كَانَ مِنَ ٱلْمُنتَصِرِينَ

تنها نکته ای که به ذهنم میرسه یاد آوری مطلبی هست که درباره شهر مشهد در مقاله آمده است.

امکان داره که سایت فعلی بعد از اولین رخداد از دسترس خارج بشه در این صورت سایت دوم که کارگزارش داخل ایران هست با آدرس quran-2012.ir در دسترس خواهد بود ان شاء الله.

بنده عازم سفر هستم ان شاء الله سعی می کنم در اولین فرصت خدمت برسم برای پاسخگویی. خدا نگهدار.

[="navy"]یعنی میخواهی بگوئی یگ خسوف غیر قابل پیش بینی پدید میاید ما که داریم از همین حالا میلرزیم احتمالاً تا انموقع انفاکتوس میکنیم [/]
[="red"]
جانا مارا زسر بریده میترسانی ، گر ما زسر بریده میترسیدیم هرگز ز کنام خود نمی جنبیدیم ![/]

دوست عزیز خسف با خسوف فرق داره

دوستان بنده مطلبی در مورد تمام شدن دنیا نیافتم فقط اینطور که فهمیدم ایشون فرمودن که 306 عذاب در سال 1433 نازل میشود!!!!درسته دیگه؟
یه موضوع دیگه اینکه بر فرض غلط باشه دوستان همه چیز 14 ماه صفر نه 15 ،؛15 نه ،16،16 نه 29 صفرو.... کاملا مشخص میشه حق چیه یاطل چیه ،به نظر من هر چیزی رو نباید به صورت قاطع رد ولی خوب این مطلبم هست که ذهنیت ها منحرف میشود.
ولی دنیا تمام نمی شود مگر آقا صاحب الزمان (عج)بیایند و حکومت اللهی را برپا کنند

فکر می کنم باید به این سوال ها جواب داده بشه و طبیعتا از کارشناس بحث توقع داریم که جوابهای کاملی بدهند:
چه خطراتی در پی فضا سازی برای حوادث سال 2012 هست که ما به تبع آن باید از این فضاسازی دور باشیم یا هشیار باشیم؟
آیا می توان این مطالب ادعایی را به شکل قطعی به قرآن نسبت داد و اگر ظنی است، این ظن به چه درد می خورد؟
درباره اصل علم غیب و علم به آینده موضع دین چیست؟ آیا خواسته اند ما از آینده باخبر باشیم؟
آیا این نوع سخنان تحریف قرآن نیست؟يُحَرِّفُونَ الْكَلِمَ عَنْ مَواضِعِهِ
این نوع بحث ها چه فایده ای داره که هر چند وقت به یک نوع مطرح میشه؟ علیرغم اینکه ظاهرشون بد نباشه؟ آیا مثل این نوشته هایی هست که می گن به 40 نفر بده و الا چلاق میشی؟
این گونه بحث ها چقدر در خرافه پروری نقش دارد و مردم را از نقاط اساسی به سمت مباحث بی خود جذب می کند؟

aminrafael3;174665 نوشت:
دوست عزیز خسف با خسوف فرق داره

قاموس قرآن، ج‏2، ص: 246
خسف:
فرو رفتن و فرو بردن.
«خسفه اللّه و خسف هو» خدا او را بزمين فرو برد و او بزمين فرو رفت (راغب) در مجمع ميگويد «خسف اللّه به الارض» خدا او را از زمين نا پديد كرد على هذا بماه گرفتن از آنجهت خسوف گويند كه نور ماه در نظر بيننده غائب و زائل ميشود.

سلام

به نظر بنده منظور ایشان خسوف بوده چون اگر منظورشان خسف باشد که مربوط به لشکر سفیانی است ایشان در گمراهی دور درازی است جون سفیانی هنوز خروج نکرده است تا لشکرش دچار خسف شود .

کسی از دوستان جواب سولات منو میدن؟

ashr;174727 نوشت:
کسی از دوستان جواب سولات منو میدن؟

سلام

در حدیث از معصوم است که اگر یکروز به پایان دنیا باقی مانده باشد خداوند انروز را انقدر طولانی میکند تا قائم ما ظهور کند لذا پایان دنیا بدون ظهور حضرت مهدی (ع) امکان ندارد .

ashr;174703 نوشت:
دوستان همه چیز 14 ماه صفر نه 15 ،؛15 نه ،16،16 نه 29 صفرو.... کاملا مشخص میشه حق چیه یاطل چیه

ترس بنده از این است که این اتفاقات نیفتد و آن وقت بگویند بداء بوجود آمده و اوضاع عوض شده!!!

اباالشعیب;174733 نوشت:
ترس بنده از این است که این اتفاقات نیفتد و آن وقت بگویند بداء بوجود آمده و اوضاع عوض شده!!!

سلام
كدوم اتفاقات ؟
همين هايي كه آدامز نوشته ؟
مگه وحي منزل هست ؟
بابا ناراحت نباش .

بهلول;174726 نوشت:
قاموس قرآن، ج‏2، ص: 246
خسف:
فرو رفتن و فرو بردن.
«خسفه اللّه و خسف هو» خدا او را بزمين فرو برد و او بزمين فرو رفت (راغب) در مجمع ميگويد «خسف اللّه به الارض» خدا او را از زمين نا پديد كرد على هذا بماه گرفتن از آنجهت خسوف گويند كه نور ماه در نظر بيننده غائب و زائل ميشود.

سلام

به نظر بنده منظور ایشان خسوف بوده چون اگر منظورشان خسف باشد که مربوط به لشکر سفیانی است ایشان در گمراهی دور درازی است جون سفیانی هنوز خروج نکرده است تا لشکرش دچار خسف شود .

دوست عزیز ممکنه روزی 100 تا خسف یا فرو رفتگی زمین به وجود بیاد اون که شما میگی از نشانه های ظهوره که لشکر سفیانی به زمین فرو میرن و فقط دو نفرشون زنده میمونن

aminrafael3;175056 نوشت:
دوست عزیز ممکنه روزی 100 تا خسف یا فرو رفتگی زمین به وجود بیاد اون که شما میگی از نشانه های ظهوره که لشکر سفیانی به زمین فرو میرن و فقط دو نفرشون زنده میمونن

[="navy"]سلام

خوب که چی مگه قراره هر خسفی مطرح باشه اگر کسی ادعای خسف میکنه باید خسفی مانند خسف قارون باشه !!![/]

خوب که هیچی!!!
باید و نباید رو هم شما نیستی که مشخص میکنی

aminrafael3;175156 نوشت:
خوب که هیچی!!!
باید و نباید رو هم شما نیستی که مشخص میکنی

[="navy"]سلام

با این حساب اگر یک متر زمین در قطب جنوب فر رفت پس خسف اتفاق افتاده و حرف عالی جناب صحیح از اب درامده احسنت به شیری که تورا خورد !!![/]

abdallah;174088 نوشت:
به خاطر این نوشتتون من به عنوان مسلمون خجالت کشیدم

خیلی متاسفم

ممنونم که تاسف خوردی.
ولی لطف کن بگو واسه چی؟؟؟؟؟
مگه نمی دونی خلیفه دوم (به قدرت بگم یک یهودی) قرآن ها رو جمع کرد. اگه امام علی نبود و قرآن دست نوشته خودشو نمی آورد که قرآن کلا از بین می رفت؟
البته اون قرآن دست نوشته مولا در موزه مرکزی فرانسه هست.
یریدون لیتفع نور الله بافواههم. والله متم نوره و لو کره الکافرون

بهلول;174112 نوشت:
سلام

برادر عزیزم تعریف عدد اول اینست که جز بر خودش و یک بر هیچ عدد دیگری قابل تقسیم نباشد یعنی از تقسیم ان عدد صحیح به دست نیاید که اولین ان یک است که تعریف خداوند نیز هست لذا اساس بحث در اغاز بر مبنای تقسیم بوده که خداوند را شامل میشده و بعدا مبنای انرا بر ضرب قرار داده اند و خداوند یکتا را حذف کرده اند .

اما اساس قران کریم که از وحی است که بر احدیت است و اساس ماده بر زوجیت و ماده را بر کلام وحی راه نیست .

جون مادرت قانون نساز.
برو یه سرچ از اعداد اول بکن لیستشو بهت میده. البته انتهاش هنوز معلوم نیست.

hush dragon;175228 نوشت:
جون مادرت قانون نساز.
برو یه سرچ از اعداد اول بکن لیستشو بهت میده. البته انتهاش هنوز معلوم نیست.

[="navy"]سلام

منظورت ویکی پدیا سایت یهودیاست !

بنده این چیزارو از اینتر نت نیاموختم .[/]

بهلول;175169 نوشت:
سلام

با این حساب اگر یک متر زمین در قطب جنوب فر رفت پس خسف اتفاق افتاده و حرف عالی جناب صحیح از اب درامده احسنت به شیری که تورا خورد !!!

بابا نمکدون بابا گوله نمک اینقدر خوشمزگی نکن چشت میزنن

بله 10 سانت هم خسفه یعنی فرو رفتگی.بستگی داره نمکدون

دوست عزیز خسف یعنی فرو رفتن زمین حالا میخود 10 سانت باشه یا 100000 کیلومتر من منظورم اینه

کاری به ادعای این آقایون ندارم ممکنه ادعاشون درست یا غلط باشه موضعی ندارم بحث من فقط سر خسف یا خسوف بودن بود که شما میگفتی خسوف هست.به نظرم خسوف رو از قبل به راحتی میشه گفت کی اتفاق میفته ولی خسف رو نه

همین.اگه باعث ناراحتی شما یا کس دیگه شدم معذرت خواهی میکنم. ولی اون قسمت آخر جملت که کنایه بود خیلی برخورد بهم

aminrafael3;175368 نوشت:
دوست عزیز خسف یعنی فرو رفتن زمین حالا میخود 10 سانت باشه یا 100000 کیلومتر من منظورم اینه

کاری به ادعای این آقایون ندارم ممکنه ادعاشون درست یا غلط باشه موضعی ندارم بحث من فقط سر خسف یا خسوف بودن بود که شما میگفتی خسوف هست.به نظرم خسوف رو از قبل به راحتی میشه گفت کی اتفاق میفته ولی خسف رو نه

همین.اگه باعث ناراحتی شما یا کس دیگه شدم معذرت خواهی میکنم. ولی اون قسمت آخر جملت که کنایه بود خیلی برخورد بهم

سلام

چرا باید ناراحت بشوم شما تذکر دادید بنده هم عرض کردم خسف و خسوف از یک ریشه است و احتمالاً نظر این پیش گو خسوف بوده که قابل پیش بینی است .

و البته خسف نیز میتواند عمداً به وجود بیاید .

وَقَدْ مَكَرُوا مَكْرَهُمْ وَعِنْدَ اللَّهِ مَكْرُهُمْ وَإِنْ كَانَ مَكْرُهُمْ لِتَزُولَ مِنْهُ الْجِبَالُ«الابراهیم/46»
و به یقین آنان نیرنگ خود را به کار بردند و [جزای] مکرشان با خداست هر چند از مکرشان کوهها از جای کنده می‏شد

اگر به ایه توجه نمایید بامکر میشود حتی کوه را جابجانمود یعنی با امکانات جدید و انفجارات زیر زمینی امکان خسف مصنوعی وجوددارد . لذا اگر خسفی در منطقه ای پیش بینی شد باید در حد خسف قارون باشد نه یک خسف چند متر در چند متری !

امیدوارم باعث رنجش شما نشده باشم .

رسا;174413 نوشت:
با سلام

1- اینکه انتظار داشته باشیم که همه چیز در قرآن باشد انتظار بجایی نیست قرآن يك كتاب تربيت و انسانسازى است كه براى تكامل فرد و جامعه در همه جنبه‏هاى معنوى و مادى نازل شده است . منظور از همه چيز در آیه (وَ نَزَّلْنا عَلَيْكَ الْكِتابَ تِبْياناً لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ)، تمام امورى است كه براى پيمودن اين راه لازم است، نه اينكه قرآن يك دائرة المعارف بزرگ است كه تمام جزئيات علوم رياضى و جغرافيايى و شيمى و فيزيك و گياه شناسى و مانند آن در آن آمده است، هر چند قرآن يك دعوت كلى به كسب‏ همه علوم و دانشها كرده كه تمام دانشهاى ياد شده و غير آن در اين دعوت كلى جمع است، به علاوه گاهگاهى به تناسب بحثهاى توحيدى و تربيتى، پرده از روى قسمتهاى حساسى از علوم و دانشها برداشته است، ولى با اين حال آنچه قرآن به خاطر آن نازل شده و هدف اصلى و نهايى قرآن را تشكيل مى‏دهد، همان مساله انسانسازى است، و در اين زمينه چيزى را فروگذار نكرده است.
علامه طباطبایی می نویسد:« قرآن كريم كتاب هدايت براى عموم مردم است و جز اين كار و شانى ندارد لذا ظاهرا مراد از" لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ" همه آن چيزهايى است كه برگشتش به هدايت باشد از قبيل معارف حقيقى مربوط به مبدأ و معاد و اخلاق فاضله و شرايع الهى و قصص و مواعظى كه مردم در اهتداء و راه يافتنشان به آن محتاجند، و قرآن تبيان همه اينها است (نه اينكه تبيان براى همه علوم هم باشد)

2- درباره اینکه چه کسی مخلصین را راهنمایی می کند باید گفت که :
اولا قرآن در آیاتی تصریح دارد که متقین بخاطر تقوایی که دارند از ناحیه خداوند شایسته دریافت فرقان می شوند و راه را گم نمی کنند.
يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ يَجْعَلْ لَكُمْ فُرْقاناً وَ يُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَيِّئاتِكُمْ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ وَ اللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ (29/انفال)

" وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ"(2/طلاق)
ثانیا:روایات متعددی که در منابع شیعه و سنی درباره حوادث قبل از ظهور وجود دارد،اوصاف و ویژگیهای حق طلبان و باطل گرایان در آنها ذکر گردیده است.حتی به جزئیات دیگری همچون زمان خروج سفیانی قبل از ظهور،مسیر حرکت وی،زمان و مکان نزول عذاب بر او و لشکریانش و...اشاره شده است .بعلاوه در هر زمانی برای تشخیص اهل حق از باطل می توان اعمال و عقاید آنان را بر قرآن و سنت اهل بیت تطبیق داد لذا جایی برای نگرانی از این مساله که چه کسی مومنین را راهنمایی می کند وجود ندارد.حتی اهل بیت به ما دستور دعای خاص(دعای غریق) به منظور تثبیت ایمان در آن زمان داده اند.بنابراین عمل به همین قرآن (بدون نیاز به فرمولهای ریاضی و...)و اقتدا به سیره معصومین(ع) قطعا موجب هدایت و نجات ماست.

3- ظاهرا قسمت آخر آیه را پررنگ تر کرده اید تا به نقش قرآن در جهت انذار و هشدار عذاب آینده اشاره کنید.اما توجه داشته باشید که ضمیر "هو" به پیامبر اکرم(ص) برمی گردد و منظور از عذاب نیز عذاب آخرت در روز قیامت است.
«بَيْنَ يَدَيْ عَذابٍ شَدِيدٍ» يعني عذاب القيامة(مجمع البيان في تفسير القرآن، ج‏8، ص: 619)
« بين يدي عذاب شديد »في يوم القيامة(الميزان في تفسير القرآن، ج‏16، ص: 388)

4- ظاهرا شما روی صفحات قرآن عثمان طه تکیه می کنید.در یکی از پستها(شماره 42) نوشته بودید که این قرآن تمام ویژگیهای ساختاریش همان است که بر پیامبر نازل شده بود و این ساختار ،تماما محصول وحی است!
اما این ادعا کاملا نادرست است چرا که به عقیده اکثر محققین و علما،در آن زمان قرآن روی نوشت افزارهای پراکنده همچون استخوان،چوب و ...نگارش یافت و پس از رحلت پیامبر(ص) توسط حضرت علی(ع) در یک مجموعه تدوین شد.حتی کسانی که تدوین را در زمان حیات پیامبر(ص) می دانند مدعی تشابه ساختاری با این قرآن نیستند.خود عثمان طه نیز چنین ادعایی نکرده است(تا جایی که بنده می دانم)

امین رضا;174434 نوشت:

با توجه به عدم وقوع آنچه ادعا میشد و نیز طولانی شدن این بحث،دوستان اگر نظری دارند بفرمایند تا جمع بندی نهایی انجام شود

من که متخصص نیستم اما به عنوان یه مخاطب عام میگم که چقدر خوب شد چنین بحثی ایجاد شد و همه اومدن روش بحث کردن. به نظر من چنین بحثی اونقدر میتونه برای پیشگیری از هر بدعت یا خرافه در مورد اسلام مهم باشه که چندین کتاب و سخنرانی نتونه چنین تاثیری بذاره.
دلم خیلی آروم گرفته... انگار بیشتر به مشیت خدا و زمامداری بی حد و حصر اون ایمان پیدا کردم...

به گزارش پرداد به نقل از دیلی میل: بارش هزاران پرنده سیاه مرده بر سر مردم کانزاس در شب کریسمس
تقویم مایاها میگوید سال 2012 پایان جهان است.و مردم یک شهر کوچک در ایالت کانزاس نشانه های احتمالی بد یمنی را با چشم خود دیده اند.

IMAGE(<a href="http://www.pardad.ir/uploadFiles/4" rel="nofollow">http://www.pardad.ir/uploadFiles/4</a>(443).JPG)

امسال دومین سال پیاپی است که درست نیمه شب کریسمس هزاران پرنده سیاه مرده از آسمان بر زمین می افتند. درست نیمه شب و درست شب کریسمس. این چه معنایی میتواند داشته باشد.
IMAGE(<a href="http://www.pardad.ir/uploadFiles/5" rel="nofollow">http://www.pardad.ir/uploadFiles/5</a>(393).JPG)

هنوز علت مرگ این پرندگان مشخص نیست و همینطور اینکه چرا این اتفاق درست نیمه شب و درست در یک منطقه در یک شب خاص اتفاق می افتد. دانشمندان زیادی در حال بررسی این قضیه هستند. این داستانی است که مردم این ناحیه را به شدت ترسانده است.
IMAGE(<a href="http://www.pardad.ir/uploadFiles/6" rel="nofollow">http://www.pardad.ir/uploadFiles/6</a>(343).jpg)

فرضیه هایی در این مورد مطرح شده است که هنوز درستی آن تایید نشده است.

دوستان به نظرتون این خبر تا چه حد میتواند درست باشد؟!!!!!

delete;177808 نوشت:
به گزارش پرداد به نقل از دیلی میل: بارش هزاران پرنده سیاه مرده بر سر مردم کانزاس در شب کریسمس
تقویم مایاها میگوید سال 2012 پایان جهان است.و مردم یک شهر کوچک در ایالت کانزاس نشانه های احتمالی بد یمنی را با چشم خود دیده اند.

IMAGE(<a href="http://www.pardad.ir/uploadfiles/4" rel="nofollow">http://www.pardad.ir/uploadfiles/4</a>(443).jpg)

امسال دومین سال پیاپی است که درست نیمه شب کریسمس هزاران پرنده سیاه مرده از آسمان بر زمین می افتند. درست نیمه شب و درست شب کریسمس. این چه معنایی میتواند داشته باشد.
IMAGE(<a href="http://www.pardad.ir/uploadfiles/5" rel="nofollow">http://www.pardad.ir/uploadfiles/5</a>(393).jpg)

هنوز علت مرگ این پرندگان مشخص نیست و همینطور اینکه چرا این اتفاق درست نیمه شب و درست در یک منطقه در یک شب خاص اتفاق می افتد. دانشمندان زیادی در حال بررسی این قضیه هستند. این داستانی است که مردم این ناحیه را به شدت ترسانده است.
IMAGE(<a href="http://www.pardad.ir/uploadfiles/6" rel="nofollow">http://www.pardad.ir/uploadfiles/6</a>(343).jpg)

شما این خبر رو کجا دیدین؟ من که بعید میدونم درست باشه. چون اگر صحت داشت تیتر کلی از خبرها میشد. امامن که تا حالا نشنیده بودم
میدونید یاد چی افتادم؟ یاد این جوک:
مسئولین یه بیمارستان میبینن هر روز راس ساعت 10 روی یک تخت خاص در icu بیماران می میرن. یعنی هر بیماری رو اون تخت خاص بوده راس ساعت 10 هر روز میمیره. دلیل رو جستجو میکنن اما هیچی نمی فهمن. تا اینکه یه روز تصمیم میگیرن سر تخت بایستن و ببینن چرا اینطور میشه. ناگهان متوجه میشن خدمتکار پیر و بی سواد اون بخش وارد میشه. بی خبر از همه جا دوشاخه ی رابط دستگاه های اون تخت رو از برق میکشه و جاروی خودشو به برق وصل میکنه. بعد هم جارو تموم میشه و دوباره دوشاخه ی دستگاه رو میزنه به برق.(ببخشید تاپیک رو منحرف کردم. یاد این جوک افتادم خب. یه وقت شاید این داستان هم چنین دلایلی داشته باشه.)

یه سوال پیش میاد ،میگیم تمام پژوهش های دوستمون درست هم که باشه و ارتباطاتی پیدا کرده باشند بین آیات قرآن ،حالا که این امر مححق نشد باز هم میشود بگوییم این پژوهش ها درست است؟
فقط یه چیز رو زیاد در روایات و از بزرگان شنیدم خدا بخواهد در یک آن همه ی علائم ظهور تححق میابد تا حضرت بقیه الله اعظم ظهور کنند و بانگ انا المهدی را بگوش جهانیان برساند و دنیا تمام نمی شود تا موعود بیایید.:Gol::Gol::Gol:
اللهم عجل لولیک الفرج:Gol:

delete;177808 نوشت:

IMAGE(<a href="http://www.pardad.ir/uploadfiles/4" rel="nofollow">http://www.pardad.ir/uploadfiles/4</a>(443).jpg)

IMAGE(<a href="http://www.pardad.ir/uploadfiles/5" rel="nofollow">http://www.pardad.ir/uploadfiles/5</a>(393).jpg)

IMAGE(<a href="http://www.pardad.ir/uploadfiles/6" rel="nofollow">http://www.pardad.ir/uploadfiles/6</a>(343).jpg)

[="navy"]سلام

زیاد به این مسائل اهمیت ندهید بفرض هم که این اتفاق افتاده باشد با امکانات امروز میتوان با امواج مرگبار پرندگان که هیچ انسانها را نیز کشت !
انکه پیش بینی میکند برای تحقق ان ممکن است دست به هر کاری بزند .[/]

منجم باشی;174381 نوشت:

متاسفانه اتفاقی که فایده ای برای ما داشته باشه نیوفتاد!
پیشگویی بعدی چیه؟

موضوع قفل شده است