جمع بندی ازدواج اجباری فامیلی و مشکلات پس از آن

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج اجباری فامیلی و مشکلات پس از آن

سلام بنده ۲۷سال سن دارم وده ماهه ازدواج کردم.ازدواج ما به صورت یک معامله بود که طرفین من را گول زدند با وعده های وطی این ده ماه باهم دعواسخت داشتیم ومن علاقه ای ازاول به زنم نداشتم‌ وبه صورت وعده های دروغین گول‌خوردم‌ازدواج مافامیلیه وبهدخاطرابرو طلاق نمیگیریم.اما درامیزش جنسی مشکل داریم حتی قرص های ضدنعوذ هم خوردم‌ولی بازهم مشکل دارم ازاتون میخام این مشکل نعوذ به خاطرچی‌هست ؟ایا قرص هم مصرف میکنم وباز مشکل دارم مشکل ازچه چیزیه ؟خواهش میکنم راهنمایییم کنید تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

سوال:
بنده ۲۷سال سن دارم، ده ماه هست که ازدواج کرده ام. ازدواج ما یک ازدواج تحمیلی فامیلی بود، من اصلا علاقه ای نداشتم و الان هم این موضوع باعث اذیت من شده است، مسئله بعدی ام این است که بنده در آمیزش جنسی با همسرم مشکل دارم، حتی قرص های ضد نعوذ هم استفاده می کنم، نتیجه نگرفته ام، لطفا راهنمائی کنید.

پاسخ:
مشکل به طور واضح و دقیق بیان نشده و نیاز بود جوانب مسئله بیشتر روشن می شد، منتها به نظر می رسد اگر با اصلاح رویکرد و تدبیر لازم پیش بروید، مشکل قابل حل می باشد. در این مشکل دو جنبه قابل بررسی است؛ یکی مسئله عدم علاقه و محبت می باشد، دیگری مسئله مشکل جنسی است.
نکات لازم برای درمان مسئله عاطفی:
شما به طور دقیق به مشکلات در زندگی و علل عدم علاقه خودتان، به طور کامل بنگرید. چه بسا ریشه برخی از مشکلات در رفتارهای خود شماست یا بازتاب رفتارهای شما باعث ایجاد زدگی و دلسردی بین شما و همسرتان شده است، برای حل مشکلات خودتان با اراده قوی و تصمیم قاطع حرکت جدی داشته باشید تا ثمرات مثبت ان را ببینید، غفلت از خوبی های همسر و مقایسه های غلط و غیر منطقی با دیگران زندگی را دلسرد و باعث زدگی خواهد شد، تا می توانید تلاش کنید که زندگی را بسازید، معمولا افرادی که توانسته اند مشکل را حل کنند و با آن کنار بیایند، افراد موفقی بوده اند و زندگی آنها سرانجام خوبی را داشته، چون به هر حال در زندگی اصل مشکل همیشه وجود دارد و نوع آن فرق خواهد کرد، پس به فکر تدبیر و حل مشکل باشید.

بی توجهی به خصوصیات خوب همسر، ریشه محبت را از دل خشک می کند، سعی کنید یک کاغذی را برداشته و تمام چیزهایی که به عنوان یک اخلاق و رفتار نیکو را از همسرتان می بینید؛ ثبت کنید، همین یاد آوری و تمرکز دقیق می تواند شعله های محبت را فروزان تر و علاقه شما را بیشتر بگرداند حتی به همسرتان هم اثر خواهد گذاشت. بهتر است همسرتان را خوب بشناسید، به جای اعتراض و انتقاد سعی کنید مهر و محبت را در زندگی پر رنگتر کنید.
روش های برقراری ارتباط درست و منطقی را در زندگی یاد بگیرید. به نظر می رسد اگر با رعایت نکات گفته شده تلاش کنید، اثرات خوبی را خواهید دید، البته هیچ امیدی به اصلا نیست و نمی توانید تغییری را انجام دهید، بهتر است تحت برنامه یک مشاور متخصص پیش بروید تا بتدریج آثارمثبت را در زندگی خودتان مشاهده کنید. بر فرض هم اگر جور نشد و نتوانستید نتیجه مطلوب بگیرید، برای تصمیمات دیگر باید با یک مشاور متخصص مراجعه نمائید تا مشکل مورد بررسی و تحلیل قرار بگرد.
اما جنبه دیگر مشکل که مربوط به مسئله جنسی است، لازم است به یک متخصص سکس تراپی مراجعه نمائید تا ابعاد مسئله به طور کامل روشن شود و درمان مناسب و صحیح انجام بگیرد، فلذا جای نگرانی نیست.

موضوع قفل شده است