حکم معاشرت با فرد شرابخوار

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم معاشرت با فرد شرابخوار

سلام
_نماز خوندن تو خونه ای که شراب خورده میشه چه حکمی داره؟
_مسافرت رفتن با شراب خور ها چه حکمی داره؟ اگر کسی مجبور باشه بره چی؟
_معاشرت با شراب خور ها نیز جز صله رحم حساب میشه؟نباید رابطه رو کلا قطع کرد با کسایی که آشکارا شراب میخورن؟
سپاس از پاسخ پیشاپیش:)

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

یا علے;937090 نوشت:
سلام
_نماز خوندن تو خونه ای که شراب خورده میشه چه حکمی داره؟
_مسافرت رفتن با شراب خور ها چه حکمی داره؟ اگر کسی مجبور باشه بره چی؟
_معاشرت با شراب خور ها نیز جز صله رحم حساب میشه؟نباید رابطه رو کلا قطع کرد با کسایی که آشکارا شراب میخورن؟
سپاس از پاسخ پیشاپیش:)

با سلام و احترام

1. نماز خواندن در خانه ای که شراب خورده میشود باطل نیست البته بدن و لباس نمازگزار و چیزی که سجده برآن انجام میشود باید پاک باشد
2.سفر رفتن با شرابخوار به خودی خود اشکال ندارد مگر اینکه تشویق و تایید گناهش باشد و یا نرفتن به سفر با او نوعی نهی از منکر محسوب شود یا تاثیرسوء داشته باشد و زمینه ساز گناه شود که در این صورت جایز نیست و البته درجایی که شرایط باشد امربه معروف و نهی از منکر واجب است.
3. درصورتی که قطع ارتباط با شرابخوار نوعی نهی از منکر محسوب شود یا تاثیرسوء داشته باشد و زمینه ساز گناه شود یا ارتباط با ایشان تایید و تشویق گناهش باشد واجب است ارتباط را قطع نماید و البته اگر صله رحم باشد باید از راه های دیگر مثل تلفنی یا با پیامک و...از احوالش اطلاع پیدا کنید و همانطور که اشاره شد در صورت وجود شرایط، امربه معروف واجب است.

موفق و موید باشید

سلام استاد محترم
مرسی از پاسخ جامعتون:)
شرایط امر به معروف و نهی از منکر که اصلا نیست
راستشو بخواین من حواسم به خودم هست که گناه نکنم خدام حواسش بهم هست ولی حس خیلی بدی دارم بین این جماعت
یاعلی مدد

موضوع قفل شده است