جمع بندی خودارضائی و بی خوابی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خودارضائی و بی خوابی

سلام پسری هستم هفده ساله که چند سالیست خوارضایی میکنم.قصد ترکش رو هم دارم ولی نمیتونم.میگن بدترین دلیلش فکر کردن بهشه.من افکارمو میتونم کنترل کنم اما شبها قبل خواب حتما باید متکا یا چیزی رو بغل کنم و تصور کنم که شخصی کنارمه تا خوابم ببره.حدس میزنم این تنها عاملیه که فکر منو به بیراهه میکشونه.میشه راهنماییم کنید؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
دوست خوبم!
آنچه در درمان این مسئله خیلی مهم است، تصمیم و اراده قوی است که شخص با تکیه بر مبنای فکری محکم و توکل به خدای متعال تصمیم به ترک می گیرد.
حالا که شما تصمیم به درمان گرفته اید مطمئن باشید که با الطاف الهی حتما موفق خواهید شد.
برای همین منظور نکاتی به شما توصیه می شود:
1. به آثار خود اراضایی که باعث آسیب جدی به جسم و روان انسان می شود حتما توجه کنید( در این زمینه مطالعه کنید؛ البته به مقالاتی که در مورد مضرات خود ارضایی است مراجعه کنید)
2. موقع خواب وضو گرفته و تلاوت قران هم داشته باشید.
3. سعی کنید از تکرار و یاد آوری صحنه هایی که موجب یاد آوری ذهنی شما می شود حتما دوری کنید.
4. ورزش و تحرک لازم حتما در برنامه تون باشد.
5. موقعی که واقعا خوابتون میاد به رختخواب بروید.( یعنی وقتی خسته اید بخوابید تا ذهنتان خیلی درگیر خیالات و تصورات منفی نگردد)
6. موقع خواب فکر کن خدا و فرشتگان کنار شما هستند و با این احساس که خدای متعال شما را می بیند و به فکر شما هستند مشغول استراحت شوید.( ان الله بصیر با یعملون)
7. از بغل کردن متکا یا بالشی که موجب تحریک قوای جنسی شما می شود حتما پرهیز کنید.
8. معنویت خودتان را زیاد کنید.
9. اهداف مهم تر و اساسی تر را در ذهنتان جا دهید تا افکار مزاحم( مثل همین علاقه به خود اراضایی) زمینه رشد و شکوفایی نداشته باشند.
10. مدام استدلال فکری خودتان را برای ترک چنین عملی آماده و قوی تر کنید.
11. از غذاهایی که موجب تحریک قوای جنسی شما می شود تا حد امکان پرهیز کنید یا خیلی کم مصرف کنید( با مراجعه به مقالات معتبر می توانید شناسایی کنید.)

موضوع قفل شده است