زیارت عاشورا

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زیارت عاشورا

سلام علیکم

خدمت همه شما سروران خسته نباشید عرض میکنم. 3تا سوال داشتم ؟

1 :آیا زیارت عاشورا رو به نیت آمرزیده شدن از گناهان نزد خدای متعال و براورده شدن حاجات دنیوی ختم 40 روزه بگیریم اشکال دارد؟( منظور رفع مشکلات و گرفتاریهای مادی)

2: بهتر است در چه ساعاتی زیارت را بخوانیم؟ در طول روز یا شب؟

ممنون و متشکر ... التماس دعا :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استادپیام

البته این زیارت دارای خواصی است ومی توان حاجات خویش را در نیت بیان نمود ، این زیارت که از احادیث قدسیه ای است که به همین ترتیب، از زیارت و لعن و سلام و دعا، از حضرت احدیّت به جبرئیل امین و از او به خاتم النبیین صلی الله علیه وآله وسلم رسیده است (و به حسب تجربه، مداومت در خواندن آن در چهل روز یا کمتر، در برآورده شدن حاجات و نیل به مقاصد و دفع دشمنان بی نظیر است.)

صفوان می گوید: امام صادق علیه السلام به من فرمود:

بر خواندن این زیارت (عاشورا) مواظبت کن. پس به درستی که من، ضامن قبولی زیارت کسی هستم که از دور و نزدیک، این زیارت را بخواند، که سعی او مشکور باشد، سلام او به آن حضرت برسد و محجوب نماند و حاجت او از طرف خدا برآورده شود و به هر چه که خواهد برسد و خدا او را نومید نگرداند.

مفاتیح الجنان، چاپ اسوه، ص 760.
در مورد زمان خواندن آن گرچه زمان خاصی گفته نشده اما بیشتر در سیره علما وبزرگان صبح وقبل از طلوع بخاطر آرامش وسکوت آن مطلوب است.

پیام;759573 نوشت:
پس به درستی که من، ضامن قبولی زیارت کسی هستم که از دور و نزدیک، این زیارت را بخواند

چه جمله قشنگیه کلی امید داد بهم

همیشه فکر میکنم قران یا زیارتی رو که میخونم بی تاثیره و خدا بهش توجهی نمیکنه و همه اینا بی تاثیر خواهد بود

خیلی به دلم نشست

دم امام صادق گرم دلمونو شاد کرد

موضوع قفل شده است