صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نقش شیطان در استخاره و تفسیر ما از آیات قرآن

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

اشاره نقش شیطان در استخاره و تفسیر ما از آیات قرآن

نقل قول نوشته اصلی توسط هادی نمایش پست ها
    اما از طرفی شیطان ملعون اگر از راه یأس و ناامیدی نتواند بر بندگان نفوذ کند، به دنبال نقطه مقابل آن یعنی امید می‌رود؛ شاید از راه امید افراطی بتواند به هدف خود برسد.

سلام
    شیطان میتواند از طریق آیات قرانی نیز انسان را امیدوار کند مثلا وقتی از موضوعی ناراحتیم یا خواسته ای داریم قرآن را باز کنیم آیه صبر آمده باشد یا نعمت!

توضیح: چند پست ابتدائی این تاپیک به علت آنکه به موضوع تاپیک زیر مرتبط نبود از آن جدا شد و در اینجا قرار گرفت:

http://www.askdin.com/thread37164.html
    ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۰:۳۱ دلیل: درج توضیح

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط (نگین) نمایش پست ها
    سلام
    شیطان میتواند از طریق آیات قرانی نیز انسان را امیدوار کند مثلا وقتی از موضوعی ناراحتیم یا خواسته ای داریم قرآن را باز کنیم آیه صبر آمده باشد یا نعمت!

سلام ...
    من یه مدت زمان زیادی رو درگیره همین موضوع بودم ... حتی یک بار که اومدم قرآن رو بازکنم ... معنی اون آیه ای که انگشتم رو روش گذاشته بودم این بود { آیا شما به خدا گمان بد میبرید ... و گفتار خداوند را دروغ میپندارید } یه همچین چیزی بود ... ولی بازهم اون خواسته ای که میخواستم روا نشد ... زمانی که امام موسی صدر رو زندانیش میکنن ... یکی از علمای صاحب نام همین کار رو میکنه و گویا سوره یوسف میاد ... و آزاد شدن از زندان و .... و ایشون از اون آیه تعبیر میکنه که امام موسی صدر آزاد میشه ... و مانند یوسف به کشور بازگشت پیدا میکنند حتی تو خبرگزاری ها هم این مطلب درج میشه ... الان اگر امام موسی صد زنده باشه .... تقریبا باید 90 سالشون باشه ... که با توجه به شرایط بد زندان همچین چیزی غیر ممکن هست .

به نظره من دنباله چنین راههایی نباشین .
    ویرایش توسط نفرنفر : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶ در ساعت ۱۱:۴۱
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

5. صلوات ها 5

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    یکی از علمای صاحب نام همین کار رو میکنه و گویا سوره یوسف میاد ... و آزاد شدن از زندان و .... و ایشون از اون آیه تعبیر میکنه که امام موسی صدر آزاد میشه ... و مانند یوسف به کشور بازگشت پیدا میکنند حتی تو خبرگزاری ها هم این مطلب درج میشه ... الان اگر امام موسی صد زنده باشه .... تقریبا باید 90 سالشون باشه ... که با توجه به شرایط بد زندان همچین چیزی غیر ممکن هست .
    سلام عزیزم
    منم همیشه چنین موضوعی برام سوال بود فکر میکردم هر بار مشکلی داشته باشیم و قران را باز کنیم خدا با ما صحبت میکنه حتی فکر میکردم تصادفی هم باز کنیم باز قراره چیزی به ما بگه و از هر آیه برای خودم یه چیزی برداشت میکردم خوب حتی اگه بگیم ما نمی توانیم معنای دقیق آیات رو بدونیم پس اون عالم چرا اشتباه کرده

واقعا این جای سواله بالاخره میشه با قران استخاره کرد و اگر انسان مشکلی داشته باشه قران رو باز کنه خدا از طریق اون آیات باهاش صحبت میکنه یا همه این برداشت ها کار ذهن خودمونه

7. صلوات ها 4

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

این جای سواله بالاخره میشه با قران استخاره کرد و اگر انسان مشکلی داشته باشه قران رو باز کنه خدا از طریق اون آیات باهاش صحبت میکنه یا همه این برداشت ها کار ذهن خودمونه
    در قرآن آمده است که «لا یمسّه الا المطهرون». استخاره گرفتن کار آدمهای دارای طهارت روح هست نه اینکه من بیام و با یک وضوی ظاهری قرآن رو باز کنم و استخاره بگیرم!
    بحث حرف زدن خدا غیر از استخاره است. پیامبر اکرم (ص) فرمودند اگر میخواهید با خدا سخن بگویید نماز بخوانید و اگر می خواهید خدا با شما سخن بگوید قرآن بخوانید.
    راهنمایی های قرآن عمومی و کلی است و برای موارد خاص (مشکل من تنها) باید به اهل قرآن مراجعه کرد.
    ویرایش توسط اشک قلم : ۱۳۹۲/۱۲/۱۶ در ساعت ۱۸:۳۴
    به گرد دروغ آنکه گردد بسی
    از او راست باور ندارد کسی

فردوسی پاکزاد

پروردگارا صبر ما را بیشتر از طاقت مسئولین سازمان سنجش قرار بده

9. صلوات ها 5

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

نقل قول نوشته اصلی توسط اشک قلم نمایش پست ها
    در قرآن آمده است که «لا یمسّه الا المطهرون». استخاره گرفتن کار آدمهای دارای طهارت روح هست نه اینکه من بیام و با یک وضوی ظاهری قرآن رو باز کنم و استخاره بگیرم!
    خوب اگر این کار آدمهای خاصه پس چرا یکی از علما برای امام موسی صدر استخاره کردند ولی نتیجه برعکس تفسیر شده است

بحث حرف زدن خدا غیر از استخاره است. پیامبر اکرم (ص) فرمودند اگر میخواهید با خدا سخن بگویید نماز بخوانید و اگر می خواهید خدا با شما سخن بگوید قرآن بخوانید.
    راهنمایی های قرآن عمومی و کلی است و برای موارد خاص (مشکل من تنها) باید به اهل قرآن مراجعه کرد.
    احتمالا هر کسی براش پیش آمده که وقتی موضوعی ذهنش رو درگیر کرده قران را تصادفی باز کند و آیه ای او را شگفت زده کند به نظرتون این تصادفی می باشد؟ وقتی که هر چیزی در این دنیا تصادفی نیست امکان نداره چنین چیزی از کتابی که سراسر معجزه است تصادفی باشد به نظر من همانطور که قران عمومی و کلی است برای موارد خاص هم با انسان سخن می گوید
    یکی از دوستان توی همین سایت گفتند که مادرشون درباره موضوعی خواستند براشون توضیح دهند که قران را باز کردند آیه ای در رابطه با اون امده و این کار را سه بار تکرار کردند و هر سه بار همون آیه آمد
    من نیز در مورد چیزی فکر کردم آیه ای امده که جای هیچ شکی نیست که بگم تصادفی بوده یا از این آیات زیاده

الان سوال من اینه شیطان میتواند در چنین مواردی دخالت کند مثلا در استخاره در آیاتی که راجع به صبر و نعمت است یا امیدهای واهی !!

11. صلوات ها 4

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

نقش شیطان در استخاره و تفسیر ما از آیات قرآن

کارشناس بحث: استاد میقات

13. صلوات ها 5

نوشته
    2,247
    حضور
    53 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6125

سلام

با سلام و درود

شیطان کارش وسوسه گری است و نمی تواند تصرف در کائنات و مقدرات داشته باشد لذا نمی تواند برای ما صفحه و یا آیه ای از قرآن را بیاورد و یا تغییر بدهد.

بله، می تواند در استخاره کننده ایجاد وسوسه نموده و یا او را در برداشت از آیه به اشتباه بیندازد، لذا در استخاره معمولا به افرادی مراجعه می شود که اهلیت داشته و خبره باشند.

نقش شیطان در استخاره و تفسیر ما از آیات قرآن

عَنِ النَّبِيِّ(ص)، عَنْ جَبْرَئِيلَ، عَنْ مِيكَائِيلَ، عَنْ إِسْرَافِيلَ، عَنِ اللَّوْحِ، عَنِ الْقَلَمِ، قَالَ: يَقُولُ اللَّهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى:

«وَلَايَةُ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ حِصْنِي، فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِي أَمِنَ نَارِي»

(أمالي الصدوق، ص 235‏)

15. صلوات ها 5

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

نقل قول نوشته اصلی توسط میقات نمایش پست ها
    لذا نمی تواند برای ما صفحه و یا آیه ای از قرآن را بیاورد و یا تغییر بدهد.
    با سلام و تشکر بابت پاسخگویی
    پس وقتی به چیزی فکر میکنیم ( منظورم استخاره نیست ) بعد صفحه ای از قران باز میکنیم آیه ای را مشاهده میکنیم که مثلا در زمینه صبر باشد یا ... میشه گفت نتیجه تمرکز یا وسوسه شیطان نیست؟ (منظور اینه خدا در قران با بنده هاش از این طریق صحبت میکند یا راهنمایی های قران فقط کلی هست )
    مثل اتفاق های زیر

یکی از دوستان توی همین سایت گفتند که مادرشون درباره موضوعی خواستند براشون توضیح دهند که قران را باز کردند آیه ای در رابطه با اون امده و این کار را سه بار تکرار کردند و هر سه بار همون آیه آمد
    من نیز در مورد چیزی فکر کردم آیه ای امده که جای هیچ شکی نیست که بگم تصادفی بوده یا از این آیات زیاده
    بله، می تواند در استخاره کننده ایجاد وسوسه نموده و یا او را در برداشت از آیه به اشتباه بیندازد، لذا در استخاره معمولا به افرادی مراجعه می شود که اهلیت داشته و خبره باشند.
    یعنی استخاره توسط افراد خبره جای هیچ شکی نیست پس چرا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    کی از علمای صاحب نام همین کار رو میکنه و گویا سوره یوسف میاد ... و آزاد شدن از زندان و .... و ایشون از اون آیه تعبیر میکنه که امام موسی صدر آزاد میشه ... و مانند یوسف به کشور بازگشت پیدا میکنند حتی تو خبرگزاری ها هم این مطلب درج میشه

17. صلوات ها 2

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

، لذا در استخاره معمولا به افرادی مراجعه می شود که اهلیت داشته و خبره باشند.
    من نیز زمانی که دنبال محلی برای کارم میگشتم بعد از کلی تحقیق بالاخره مکانی را انتخاب کردم که دیگه قطعی شده بود ولی خیلی شک داشتم به خاطر همین نزد یکی از همین کسانی که استخاره میگیرند رفتیم اتفاقا خیلی هم تو شهرمون مشهوره استخاره هم خوب اومد ولی بعدا مشکلی پیش اومد که مجبور شدیم مکان دیگری را انتخاب کنیم بعدا در طی کار متوجه شدم مکان قبلی اصلا مناسب کار ما نبوده
    پس چطور میشه به استخاره اعتماد کرد؟؟

حتی شنیدم برخی برای ازدوج نیز استخاره کردند که نتیجه عکس داده

19. صلوات ها 3

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

من نیز زمانی که دنبال محلی برای کارم میگشتم بعد از کلی تحقیق بالاخره مکانی را انتخاب کردم که دیگه قطعی شده بود ولی خیلی شک داشتم به خاطر همین نزد یکی از همین کسانی که استخاره میگیرند رفتیم اتفاقا خیلی هم تو شهرمون مشهوره استخاره هم خوب اومد ولی بعدا مشکلی پیش اومد که مجبور شدیم مکان دیگری را انتخاب کنیم بعدا در طی کار متوجه شدم مکان قبلی اصلا مناسب کار ما نبوده
    پس چطور میشه به استخاره اعتماد کرد؟؟
    ببخشید دیر جواب دادم اینترنتم رو بی دلیل قطع کرده بودند...
    این نکته رو اضافه کنم که استخاره زمانی معنی پیدا میکند که ما بین انجام یا ترک فعل مردد باشیم یعنی 50-50 و عقل ما به جایی قد ندهد. پس موقعی که مثلاً خواستگار یک خانم اهل نماز است و یقین دارند که فرد باخدایی است و کفویت لازمه را دارا هستند و ... خوب استخاره معنایی ندارد!
    یعنی بعضی ها در این قضیه دچار افراط می شوند. قبل از آب خوردن استخاره میگیرد! خوب تشنه ای آب بخور استخاره برای چه؟!
    فقط و فقط برای زمانیست که بعد از تحقیق و مشورت و مطالعه و ... عقل ما به جایی نرسد
    آنوقت از اهلش استخاره می گیریم.
    حالا شما محل کار را انتخاب کردید(بعد از به نتیجه رسیدن) شیطان می آید و شما را دچار «شکّ مریب» می کند. البته معذرت میخواهم این را می گویم، غذای شبهه ناک هم در این شک های بی دلیل بی تقصیر نیست...
    به گرد دروغ آنکه گردد بسی
    از او راست باور ندارد کسی

فردوسی پاکزاد

پروردگارا صبر ما را بیشتر از طاقت مسئولین سازمان سنجش قرار بده

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری