صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج نکنیم ایمانمون در لحظه مرگ چطوری میشه؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

ازدواج نکنیم ایمانمون در لحظه مرگ چطوری میشه؟

سلام دوستان نیمه شعبان و به همه تبریک میگم.

این مطالب و بخونید ببینید نظری برای اون دارید؟

1- در نقلی از امام صادق (ع) خوندم که سه دسته انسانها سه چیز را درک می کنند که برای ترکش دیگه نمیشود کاریش کرد!

سومی اون ازدواج بود که به فرموده امام (ع)« مگر ما ائمه » که اگر از خدا بخواهیم ما را رهایی میدهد!!

منظور چی بود؟

---------------------------------
    2- چرا این قدر میگن ازدواج کنید در حالی که هر کس ازدواج میکنه توصیه میکنه سعی کنید اول تقوی کنید و تمرین کنید که اول شهوات خودتون و خشک کنید!

--------------------------------

3-اگر موفق به نجات بشیم تا چند سالگی باید عزب بمونیم؟ تا آخر عمر میشه؟!
    اگر ممکن هست پس چرا خدا حضرت عیسی (ع) تا 36 سالگی بیشتر نگه نداشتش؟آ
    آیا بدن از لحاظ سیستم بافتی اسیب میبینه یا نه موردی پیش نمیاد تا آخر مجرد بمونیم!؟

4-پیامبر به چه دسته ای از عزب ها گفتن «اینان بد ترین امت من در دنیا و قبر و آخرت هستن؟»

یا کسی که دنبال فحشا و خلاف و فساد و دخترای مردم نمیره (به هر دلیلی) باز هم جزو این دسته محسوب میشود؟!
    مثل کسی که به دنبال پیشرفت در درس و ورزش و چیزای دیگه هست و ازدواج نمیکنه!
    -------------------------------

5-الان جواب این همه طلاق و کی میده ؟
    آیا پیامبر خودشون میان بگن: هیچ اشکالی نداره که با هم طلاق گرفتید من به شما افتخار میکنم که به سنت من عمل کردید _نمیگن که میگن!؟!

------------------------------

6-آیا ارزش مند بودن در نزد خدا در این جمله که میگن:«شهیدان لحظه ای تمکین نکردن» نهفته نیست!؟
    اگر این درسته باشه پس مقام شهیدان بزرگ، از همه بزرگان بیشتر میشه که درسته؟!

-----------------------------

7-چرا امام خمینی (ره) می گفتن من به خاطر شرایطم نمی توانم تقوی کنم؟؟ (منظور ترک شهوات بود)
    آیا دلیل خاصی داره که ما مردم عادی درکی از آن نداریم؟و یا نباید بدونیم؟

ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۱/۰۴/۱۵ در ساعت ۱۳:۳۹

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    روانشناسي ومشاوره،پژوهش درعلوم مختلف
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

سلام دوست گرامی..اگرمیشه کل حدیث امام صادق روبفرمایید..چون هرجمله ایشون کاملا کلماتش به هم ربط دارند.

درسته..ازدواج سنته..اما طلاق که سنت نیست..هر طیفی باید درحدمقابل خودهم توجه کندتاموفق به طی کردن اون طیف باشیم.

خب ازدواج باید به درستی صورت بگیره تادراون حدکمال اجرابشه ونه شکست.

برای ادامه اگرمیشه سوالاتتون روجداجدابگیدوهم چنین اول اون حدیث روکامل بفرمایید.
    متشکرم.

اللهم عجل لولیک الفرج
    السلام علیک یا ابا صالح المهدی

5. صلوات ها 9

علاقه
    مسائل فرهنگی
    نوشته
    107
    حضور
    4 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    772

بسمه تعالی
    سلام
    من هم باسرکار سبزینه ظهور موافقم حدیث امام صادق رو کامل بگین
    بعدهم سوالاتون بریده ،بریده بود و من به شخصه متوجه نشدم در آخر و در اصل سوالتون چی بود ؟
    می شه بطور و خلاصه در چند جمله بگین سوال اصلیتون چیه؟
    [SIGPIC]http://www.askdin.com/image.php?type=sigpic&userid=14251&dateline=136085 6794[/SIGPIC]

7. صلوات ها 8

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

می شه بطور و خلاصه در چند جمله بگین سوال اصلیتون چیه؟
    سلام خدمت شما

سوال کلی من اینه که:

ازدواج نکنیم مشکلی برای بدنمان بوجود میاد؟
    ازدواج نکنیم در آخرت جزء پست ها محشور میشیم؟
    ازدواج نکنیم ایمانمون در لحظه مرگ چطوری میشه؟(اصلا مسلمون هستیم؟)

ازدواج بکنیم دیگه شانسی برای تقوا داریم؟
    ازدواج بکنیم و مسایل اقتصادی یکی از زوج ها رو به ستوه بیاره و بشه طلاق ،اون وقت چی میشه؟
    ازدواج بکنیم و بعد ببینیم این جمله ای که میگن «هر چیزی رو که همه مردم دارن نباید زیاد جالب باشه!» درست هست ،چی؟
    اینکه بزرگان گفتن خوابیدن فرد متاهل بهتر از نماز شب فرد مجرد هست ، به چه موضوعی اشاره دارد؟

اون حدیث و من در کتابی خوندم اما در نت پیدا نکردم

9. صلوات ها 8

علاقه
    سکوت
    نوشته
    965
    حضور
    11 روز 7 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    142
    آپلود
    43
    گالری
    0
    صلوات
    3951

نقل قول نوشته اصلی توسط Izraeel نمایش پست ها

6-آیا ارزش مند بودن در نزد خدا در این جمله که میگن:«شهیدان لحظه ای تمکین نکردن» نهفته نیست!؟

یك روایت بسیار تكان‌دهنده

ازدواج نکنیم ایمانمون در لحظه مرگ چطوری میشه؟

وقتی روز قیامت برپا می‌‌شود، به آنان كه در راه خدا به شهادت رسیده‌اند، خطاب می‌‌رسد كه وارد بهشت شوید، وقتی از در بهشت وارد می‌‌شوند، می‌‌بینند كه جمعی جلوتر از آنها وارد بهشت شده‌اند و بر صدر مجلس بهشت نشسته‌اند. شهیدان به درگاه خدا عرض می‌‌كنند: پروردگارا! ما جان را نثار پیشگاه تو كردیم و بر اثر این كار فرزندان‌مان یتیم و همسران‌مان بیوه شده‌اند و از درگاهت سوال داریم،علت چیست كه این عده قبل از ما وارد بهشت شده‌اند و بر جایگاه بالا و صدر بهشت مسكن گزیده‌اند؟ از طرف خداوند مهربان و كریم به آنان خطاب می‌‌شود كه اینها مستمندان و گرفتاران امت محمد (ص) هستند.
    شما در همه عمر یك بار به تیغ جفای كفار گرفتار شده‌اید و به شهادت نائل شدید ولی اینها روزی صد بار با تیغ بلا و تیر امتحان بلا شربت شهادت را می‌‌نوشیدند و در عین حال صبر را پیشه می‌كردند و می‌‌گفتند: «و اصبر علی ما اصابك» و آیات صبر را زمزمه می‌‌كردند و دائما می‌‌گفتند:« بسم‌ا... الرحمن الرحیم والعصر ان الانسان لفی خسر...» در نتیجه درجه شهادت شما به درجه صبر آنها نمی‌‌رسد.
    (سفینة البحار ج 2)
    امام صادق (ع) می‌‌فرمایند: از صفات پیامبران
    1- داشتن صبر 2- نیكوكاری 3- تواضع و 4- خوش‌اخلاقی است.
    هركس به اندازه وسعش آزمایش می‌‌شود
    ای داود تو پیامبر خوبی هستی اما اگر مستمندان و دردمندان و ایتام را فراموش كنی، لذت خدا خدا گفتن در دل شب را از تو می‌‌گیرم.
    آن بزرگوار، های های بگریست و پول‌های زحمت كشیده قضاوت و زمامداری خویش را ایثار كرد. خداوند كریم به او قدرتی داد كه آهن را در دست خویش نرم می‌‌كرد و از آن زره می‌‌ساخت و می‌‌فروخت. هر سه روز یك زره و 114 زره درست كرد تا از دار دنیا رفت و به ملكوت اعلی پیوست و خلافت به حضرت سلیمان رسید.
    آیا می‌‌دانید كه قرآن كریم دارای 114 سوره است یعنی 114 زره برای خود و جامعه درست كن، مثلا یكی از زره‌ها جمله زیر است: هركس سوره مباركه نور را مرتب بخواند، هیچ‌كس از اعضای خانواده‌اش دچار انحرافات اخلاقی نخواهد شد.
    (تفسیر نمونه

11. صلوات ها 12

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8432

نقل قول نوشته اصلی توسط izraeel نمایش پست ها
    سلام دوستان نیمه شعبان و به همه تبریک میگم. این مطالب و بخونید ببینید نظری برای اون دارید؟ 1- در نقلی از امام صادق (ع) خوندم که سه دسته انسانها سه چیز را درک می کنند که برای ترکش دیگه نمیشود کاریش کرد! سومی اون ازدواج بود که به فرموده امام (ع)« مگر ما ائمه » که اگر از خدا بخواهیم ما را رهایی میدهد!! منظور چی بود؟

با سلام

من چنين متني ندیدم آدرس دقیق منبع را ذکر کنید .

---------------------------------
    2- چرا این قدر میگن ازدواج کنید در حالی که هر کس ازدواج میکنه توصیه میکنه سعی کنید اول تقوی کنید و تمرین کنید که اول شهوات خودتون و خشک کنید!

اگر کسی بتواند بدون ازدواج به کمال برسد و در گناه و حرج نیفتد مانند حضرت عیسی و یحیی و حضرت معصومه و...سلام الله علیهم اجمعین ، چه بهتر .

3-اگر موفق به نجات بشیم تا چند سالگی باید عزب بمونیم؟ تا آخر عمر میشه؟!
    اگر ممکن هست پس چرا خدا حضرت عیسی (ع) تا 36 سالگی بیشتر نگه نداشتش؟آ
    آیا بدن از لحاظ سیستم بافتی اسیب میبینه یا نه موردی پیش نمیاد تا آخر مجرد بمونیم!؟
    کجا گفتن تا 36 سالگی ! ؟ چون اوج شهوت تا همین 30 سالگیه .

4-پیامبر به چه دسته ای از عزب ها گفتن «اینان بد ترین امت من در دنیا و قبر و آخرت هستن؟»

یا کسی که دنبال فحشا و خلاف و فساد و دخترای مردم نمیره (به هر دلیلی) باز هم جزو این دسته محسوب میشود؟!
    مثل کسی که به دنبال پیشرفت در درس و ورزش و چیزای دیگه هست و ازدواج نمیکنه!
    -------------------------------
    جواب گفته شد .

5-الان جواب این همه طلاق و کی میده ؟
    آیا پیامبر خودشون میان بگن: هیچ اشکالی نداره که با هم طلاق گرفتید من به شما افتخار میکنم که به سنت من عمل کردید _نمیگن که میگن!؟!
    ------------------------------

در قران کریم همانطور که در ازدواج گفته اگر فقیر بودید خدای متعال شما را غنی میگرداند در طلاق هم همانطور وعده داد که : {وَإِن يَتَفَرَّقَا يُغْنِ اللّهُ كُلاًّ مِّن سَعَتِهِ وَكَانَ اللّهُ وَاسِعاً حَكِيماً }النساء130

این جمله از کیست ؟

-----------------------------
    7-چرا امام خمینی (ره) می گفتن من به خاطر شرایطم نمی توانم تقوی کنم؟؟ (منظور ترک شهوات بود)
    آیا دلیل خاصی داره که ما مردم عادی درکی از آن نداریم؟و یا نباید بدونیم؟
    کجا؟ منبع ؟
    ویرایش توسط خیر البریه : ۱۳۹۱/۰۴/۱۹ در ساعت ۰۷:۳۱

13. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه و تحقیق در زمینه های فرهنگ، رسانه، روانشناسی جم
    نوشته
    244
    حضور
    3 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    11
    صلوات
    1134

نقل قول نوشته اصلی توسط خیر البریه نمایش پست ها
    اگر کسی بتواند بدون ازدواج به کمال برسد و در گناه و حرج نیفتد مانند حضرت عیسی و یحیی و حضرت معصومه و...سلام الله علیم اجمعین ، چه بهتر .
    به نظرم عیسی و یحی و حضرت معصومه استثنا بودند نه قاعده.
    خداوند نزدیکتر از انسان به او و دورترین از ذهن اوست.

15. صلوات ها 5

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8432

نقل قول نوشته اصلی توسط ضرب المثل نمایش پست ها
    به نظرم عیسی و یحی و حضرت معصومه استثنا بودند نه قاعده.

با سلام

بهتر است کمی بحث شود .

خدای متعال در مورد حضرت یحیی علیه السلام یک فضیلت ذکر میکند و اورا حصور مینامد . اگر این بی علاقگی به زن برای امت اسلام کمال نباشد باید توجیه شود .

مثل روزه سکوت که در شریعت قبل مجاز ودر اسلام حرام شد : از امام سجاد(ع) در روايتى چنين آمده است: صوم السكوت حرام، (وسايل الشيعة، ج 7، ص 390).

هرچند که حدیث : النکاح سنتی : سند درستی ندارد ولی متنی معتبر دارد و در هر صورت ظهوری در اطلاق ازدواج ندارد .

17. صلوات ها 4

نوشته
    55
    حضور
    9 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    257

بسمه
    جاي تعجب است كه اماماني هستند كه بايد الگو قرار گيرندوسيره عملي شان واضح هست حداقل در اين مورد و كسانيكه در هرمرحله اي خيال جلو زدن دارند گمراهند آنوقت سه شخصيت قبل از حضرات را معيار عمل قرار ميدهيد ....اگر واقعآ دنبال منبع معتبر هستيد سنن النبي علامه طباطبائي رضي الله عنه در اين باب سخن گفته است

19. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه و تحقیق در زمینه های فرهنگ، رسانه، روانشناسی جم
    نوشته
    244
    حضور
    3 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    11
    صلوات
    1134

نقل قول نوشته اصلی توسط خیر البریه نمایش پست ها
    با سلام
    بهتر است کمی بحث شود .
    خدای متعال در مورد حضرت یحیی علیه السلام یک فضیلت ذکر میکند و اورا حصور مینامد . اگر این بی علاقگی به زن برای امت اسلام کمال نباشد باید توجیه شود .
    مثل روزه سکوت که در شریعت قبل مجاز ودر اسلام حرام شد : از امام سجاد(ع) در روايتى چنين آمده است: صوم السكوت حرام، (وسايل الشيعة، ج 7، ص 390).
    هرچند که حدیث : النکاح سنتی : سند درستی ندارد ولی متنی معتبر دارد و در هر صورت ظهوری در اطلاق ازدواج ندارد .
    بنده شخصاً علاقه ای به ازدواج ندارم و میتوانم دلایل بسیاری در رد ضرورت آن بیان کنم.
    اما در مقابل این تمایل من، سنت بزرگان دین قرار دارد، و بنظرم کسانی چون حضرت یحیی و حضرت معصومه که ازدواج نکردند استثنائاتی بر این قاعده اند. مشی شارع دین در توصیه به ازدواج است.
    بحث چندانی ندارم، در ادامه بحث بنده نظاره گر خواهم بود، امیدوارم پاسخ های قانع کننده ای بیان شود.
    خداوند نزدیکتر از انسان به او و دورترین از ذهن اوست.

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری