صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مولای ما الان رهبری است یا امام زمان(عج)؟

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

مولای ما الان رهبری است یا امام زمان(عج)؟

با سلام
    در حال حاضر مولای ما امام زمان(عج) است یا رهبری(مد ظله)؟
    اگر بگوییم این مطلب را می دانم که این دو در طول هم هستند نه در عرض هم اما احساس می کنم نمی شود در یک آن به دو نفر گفت یا مولای.
    اگر ممکن است کمی توضیح دهید
    با تشکر

و سیعلموالذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

2. صلوات ها 8

3.  

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام

من نظرم قطعا رهبری هست چون امام زمان مسئولیت کل وجود هستی ( یعنی همه گیتی ) را به عهده دارندو زمین هم یکی از آن هزاران سیاره ای هست که در آن حکومت خدا و شیطان همزمان وجود داره و در حال مبارزه هستن!

متاسفانه به دلیل کوچک بودن عقل ما مردم عادی نمی شود عظمت این بزرگان را درک کرد حتی برای رهبر هم بسیار مشکل بلکه محال باشد! (خودشون گفته بودن که برای من هم دشوار هست درک امام زمان!)

این یعنی پادشاه سیاره ما رهبر معظم هستن(رهبر به طور غیر مستقیم هم این را فرمودند) و امام زمان مسئولیت کلی امور را به عهده دارد!
    ( زمین یک منطقه کوچکی از قلمرو پادشاهی امام زمان هست یعنی همزمان که یک بدن در زمین دارند بدن های فراوان دیگری نیز در زمین های آسمانی دارند!)

5. صلوات ها 8

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

نقل قول نوشته اصلی توسط Izraeel نمایش پست ها
    سلام

من نظرم قطعا رهبری هست چون امام زمان مسئولیت کل وجود هستی ( یعنی همه گیتی ) را به عهده دارندو زمین هم یکی از آن هزاران سیاره ای هست که در آن حکومت خدا و شیطان همزمان وجود داره و در حال مبارزه هستن!

متاسفانه به دلیل کوچک بودن عقل ما مردم عادی نمی شود عظمت این بزرگان را درک کرد حتی برای رهبر هم بسیار مشکل بلکه محال باشد! (خودشون گفته بودن که برای من هم دشوار هست درک امام زمان!)

این یعنی پادشاه سیاره ما رهبر معظم هستن(رهبر به طور غیر مستقیم هم این را فرمودند) و امام زمان مسئولیت کلی امور را به عهده دارد!
    ( زمین یک منطقه کوچکی از قلمرو پادشاهی امام زمان هست یعنی همزمان که یک بدن در زمین دارند بدن های فراوان دیگری نیز در زمین های آسمانی دارند!)
    به نام خدا
    سلام برادر

چه دیدگاه جالبی دارید

حق یارتان باشه
    شادی و آرام نبود هر کرا وصل تو نیست / هر کرا وصل تو باشد هر چه باید جمله هست
    اگر لذت ترک لذت بدانی , دگر لذت نفس را لذت نخوانی
    انرژی هسته ای برای همه؛ سلاح هسته ای برای هیچکس

7. صلوات ها 5

نوشته
    219
    حضور
    2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2316

نقل قول نوشته اصلی توسط رصدگر نمایش پست ها
    اگر بگوییم این مطلب را می دانم که این دو در طول هم هستند نه در عرض هم اما احساس می کنم نمی شود در یک آن به دو نفر گفت یا مولای.
    اگر ممکن است کمی توضیح دهید

با سلام

یه نکته هم بنده اضافه کنم

شاید این مثال درست نباشد ولی برای تقریب ذهن خوبه

در زمان حضور پیامبر و علی(ع) البته بعد از معرفی ایشان در ماجرای غدیر دو مولا در یک زمان بودند
    خب ان زمان چطور در یک زمان به دو نفر مولا می گفتند ؟؟؟

پس امکان دارد
    ویرایش توسط طاها110 : ۱۳۹۱/۰۲/۲۰ در ساعت ۱۹:۴۳
    ما به تکلیف عمل می کنیم

چهره ها با اشک زیبا می شود
    عشق با تصویر معنا می شود

9. صلوات ها 7

علاقه
    سکوت
    نوشته
    965
    حضور
    11 روز 7 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    142
    آپلود
    43
    گالری
    0
    صلوات
    3947

نقل قول نوشته اصلی توسط izraeel نمایش پست ها
    سلام

امام زمان مسولیت کل وجود هستی را در بر می گیرد یعنی چه ؟ میشه بیشتر توضیح بدین چه مسولیت هایی دارد درکل گیتی ؟!

امام زمان بدن های فراوانی داره یعنی چه دیگه ؟ امام زمان یه روح است فقط در یک بدن

منتهی به خاطر اینکه طی الارض دارد می تواند سریع به مکان دیگر برود

11. صلوات ها 6

علاقه
    امام خامنه اي-قرآن-سنت اهل بيت -اهل بيت - امام زمان -ولاي
    نوشته
    229
    حضور
    9 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    14
    گالری
    9
    صلوات
    1296

سلام

قطعا مولای اصلی ما امام زمان (ارواحنا له الفداه) هست و در حقیقت سرپرستی ما به عهده ایشان است ولی الان که در عصر غیبت هستیم به فرمان خود امام زمان از مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه تبعیت می کنیم.پس می گوییم ولی فقیه نائب عام امام زمان است و تبعیت از ایشان مثل تبعیت از امام زمان است

آن زمان که دشمن به جانمان حمله کرد شهدا ما را شرمنده کردند ، نکند این روزها که دشمن به نان مان حمله کرده شرمنده شهدا شویم.

13. صلوات ها 5

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

وقتی معلم کلاس رو ترک میکنه و کلاس رو میسپاره به نماینده کلاس
    درسته نماینده کلاس یکی از دانش اومزانه و معلم نیست
    ولی کسی هست که از نظر معلم کلاس قابل اعتماده و لیاقت نماینده معلم بودن رو داره و انتظار داره بقیه دانش اموزا ازش حرف شنوی داشته باشن و اگر بفهمه کسی تو موردی به حرف نماینده گوش نداده از دست اون شخص ناراحت میشه و ...
    ای خدا ،من باید از نظر علم از همه برتر باشم،تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم. ای خدای بزرگ آنها که از تو می‌خواهم ، چیزهایی است که فقط می‌خواهم در راه تو به کار اندازم و تو خوب میدانی که استعداد آنرا داشته‌ام ((شهید چمران))Behrooz_313

15. صلوات ها 4

علاقه
    احکام دین ا...تعالی
    نوشته
    75
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    123

نقل قول نوشته اصلی توسط izraeel نمایش پست ها
    سلام

الآن راحت تر و بهتر می شود آن عده ای را درک کرد که عاشقانه پای صحبت های آیت ا... خامنه ای می نشینند و می گریندو....

17. صلوات ها 6

علاقه
    احکام دین ا...تعالی
    نوشته
    75
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    123

نقل قول نوشته اصلی توسط بنده ی خدا نمایش پست ها
    سلام

قطعا مولای اصلی ما امام زمان (ارواحنا له الفداه) هست و در حقیقت سرپرستی ما به عهده ایشان است ولی الان که در عصر غیبت هستیم به فرمان خود امام زمان از مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه تبعیت می کنیم.پس می گوییم ولی فقیه نائب عام امام زمان است و تبعیت از ایشان مثل تبعیت از امام زمان است

امام زمان روحی فداه این تخصیص مقام ولایت به یک نفر! را چه زمانی و توسط چه کسی به آیت ا...خامنه ای دادند؟!

راستی این تخصیص تفویض الی الابدی هم هست؟!

یعنی به هر حال باطل نمی شود تحت هیچ شرایطی؟! درسته؟!

اگر باطل می شود چی کسی آن را باطل می کند؟! و آن کس یا کسان چگونه و طبق کدام فرآیندی انتخاب می شوند؟!

ممنون می شوم بی آنکه بنده را به رژیم صهیونیستی و امثالش لعنهم ا...اجمعین بچسبانید دقیق و علمی و مستند پاسخ دهید و رفع ایراد نمایید!
    ویرایش توسط mohebbe madar121 : ۱۳۹۱/۰۲/۲۱ در ساعت ۰۶:۳۳

19. صلوات ها 6

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

با تشکر از همه دوستان
    با احترامی که برای همه ی نظرات قائل هستم اما در کل بدون نظر جناب "بنده ی خدا" بقیه نظرها را نوعی ابراز احساسات می دانم تا استدلال
    بنده خودم را سرباز ولایت می دانم و تبعیت از رهبری(مد ظله) را تبعیت از امام زمان(ارواحنا فداه) می دانم ولی رهبر
    (مد ظله) را به عنوان نائب الامام قبول دارم نه امام!!
    در مورد مثالی که یکی از دوستان فرمودند در مورد غدیر که در روز غدیر ما دو مولا داشتیم مثال صحیحی نیست چون پیامبر نفرمود هرکه من مولای او هستم علی هم مولای اوست بلکه فرمودند هر که من مولای او بودم(کنت به ضم ت) از این پس علی مولای اوست" نفرمودند که وقتی من نیستم هم خودم هم علی مولای شما هستیم.

در مورد مثالی که در مورد معلم و نماینده کلاس ذکر کردید بازهم مثال صحیح نیست چون وقتی معلم نیست دانش آموزان موظف به اطاعت از نماینده هستند اما به نماینده کلاس نمی گویند "معلم" بلکه می گویند "نماینده کلاس در غیاب معلم".

و سیعلموالذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری