صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پيش نياز اطاعت از خدا چيست؟

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

پيش نياز اطاعت از خدا چيست؟

با سلام.چه جوري ميشه مطيع فرامين خدا بود؟يعني پيش زمينه اين حس اطاعت چيه؟يا چيكار كنيم كه بتونيم خالصانه از خدا اطاعت كنيم؟البته من در احكام مشترك بين زن و مرد مشكلي ندارم ولي درمورد مسائلي كه به بانوان مطرح ميشه نميتونم كاملا مطيع خدا باشم ميشه لطفا راهنماييم كنيد؟واقعا خودم ميخوام ولي هروقت ميخوام در اين مسائل نيز از خدا اطاعت كنم نميتونم

2. صلوات ها 8

3.  

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

خواهش ميكنم كمكم كنيد دوست ندارم با اين ايمان بميرم يعني اينكه حس ميكنم خدا زنها را دوست نداره چه جوري ميشه اين حس را از بين برد؟هر دعايي فكر كنيد خواندم ولي تاثيري نداشته

5. صلوات ها 7

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

شايد فكر كنيد دروغ ميگم ولي در اين 2 سالي كه اين حس پيدا كردم يه چشمم خونه يه چشمم اشك از هر كسي كه فكر كنيد تقاضاي كمك كردم شايد بالاخره يكي پيدا شه جواب سوالم بده داغونم. نشده به كسي التماس دعا نگفته باشم يا امامزاده اي كه در دسترس باشه نرفته باشم يا كتابي كه مرتبط به اين موضوع باشه نخونده باشم فقط با اشك ريختن زنده ام از طرفي چون ميدونم حسم گناهه ناراحتيم دوچندان ميشه براي همه گناهام توبه كردم و اگه خصلت بدي داشتم سعي كردم ترك كنم يا نمازم اول وقت بخونم ولي اين كارا هم تاثيري نداشته
    وقتي اين حال خودم ميبينم ياد اين حكايت ميفتم كه به درويشي كه همه جور بيماري را داشته ميپرسن چرا شكر ميكني ميگه چون از بزرگترين بلا در امانم ميگن بزرگترين بلا چيه ميگه كفر

7. صلوات ها 8

نوشته
    824
    حضور
    15 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5631

با سلام خدمت شما دوست عزیز

بنظر حقیر شما اول باید اعتقادات خودتون رو قوی کنید.
    کسی که خدا رو شناخت و با تمام وجود او رو قبول کرد دیگه حاضر نیست کوچکترین کاری رو انجام بده که خدا رو ناراحت کنه.
    اول اصول اعتقاداتتون رو درست کنید و از خدا کمک بخوایید حتما موفق خواهید شد.
    باید در وجودتون به این مساله برسید که خدا قابل ستایش هست تا بتونید به خوبی او را ستایش کنید و ازش اطاعت کنید .
    که این جز با شناخت صحیح بوجود نمی آید .

ویرایش توسط سایه خورشید : ۱۳۹۰/۰۸/۱۳ در ساعت ۱۳:۰۷
    شهید محمود آقا شیری

امروز من می روم ، فردا تو

ولی ببین چه با خود آوردی ، خیر یا شر .

وصیت های پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم به ابوذر غفاری

9. صلوات ها 8

نوشته
    436
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1050

نقل قول نوشته اصلی توسط fargol نمایش پست ها
    با سلام.چه جوري ميشه مطيع فرامين خدا بود؟يعني پيش زمينه اين حس اطاعت چيه؟يا چيكار كنيم كه بتونيم خالصانه از خدا اطاعت كنيم؟البته من در احكام مشترك بين زن و مرد مشكلي ندارم ولي درمورد مسائلي كه به بانوان مطرح ميشه نميتونم كاملا مطيع خدا باشم ميشه لطفا راهنماييم كنيد؟واقعا خودم ميخوام ولي هروقت ميخوام در اين مسائل نيز از خدا اطاعت كنم نميتونم
    باسمه تعالي، سلام بر شما.
    جناب خانوم فرگل، اگر ما بدانيم كه خداوند از هر مهرباني مهربانتره و لحظه اي از ما غافل نمي شه، هر لحظه بهترين ها را براي ما نازل مي كنه،(چه بدانيم و چه ندانيم) راضي به رضاي او مي شويم، تمام حقيقت بندگي ما از توجه ما و انس ما به حقيقت الله تبارك و تعالي نشأت مي گيره، شما به اندازه علمتان خدا را عبادت كنيد و ذكر شريف، الحمدلله و لاحول ولا قوه الا بالله را با توجه به معناي آن، زياد بگوييد، و از تمام اين وسوسه هاي شيطاني به خدا پناه ببريد و مراقب باشيد كه تمام اعتمادتان به خدا باشد و شيطان اين اعتماد را از شما نگيرد، ديگر فكر چرا؟ وقتي حسابت با خدايي است كه ارحم الراحمين است، ديگر چه غمي؟ چه غصه اي؟ وقتي ما حقيقتا معناي بندگي و رابطه خودمان را با خدا فهميديم به تمام مقدراتمان كه از ناحيه خداوند رحمن و رحيم است راضي مي شويم، ديگر هر چه بادا باد، خداوند در سوره زمر مي فرمايد:

أَ لَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ... (36) آيا خدا كافى براى امور بنده خود نيست؟

حال اگر شما از جهت فكري و عقلاني شبهه اي داريد، اين مطلب عقلا قابل اثبات است كه از خدا جز خير و خوبي صادر نمي شود،‌ به عبارت ديگر محال است كه صادر بشود، از خداي حكيم هر چه صادر بشود، بهترين است.
    موفق باشيد.
    ویرایش توسط هشام : ۱۳۹۰/۰۸/۱۶ در ساعت ۱۳:۲۷

11. صلوات ها 9

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

سلام ممنون خيلي تلاش كردم ولي فايده نداره اين حس كه فكر ميكنم خدا زنها را دوست نداره آزارم ميده البته از روي اين ميگم كه حقوق مادي و معنوي خانمها كمتره خصوصا معنوي يعني زنها نميتونن به درجات مردا برسن با اينكه سختي و رنج خيلي چيزا براي زنهاست اما ارزشي ندارن مثلا چند تا عارف زن داريم؟كدوم زن همسطح يه پيامبره؟

13. صلوات ها 6

نوشته
    63
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    225

سلام

من میدونم دروغ گناه است بد است اما باز انجام میدم چرا
    ؟

در واقع در هویت برو روی کاغذ نوشته که دروغ گناه است بد است ما این در هویت انسانه و باید مسیر را طی کند و به باور برسد

انسان از هر چیزی زیاد تعریف کند آن چیز از هویت به باور انسان انتقال می یابد

شما باید هر نوع نقصی می بخشید آ مثلا هر اشتباه یا گناهی گاه گاهی انجام میدی باید همان گناه را از دیگران منع کنی( شاید شرمت بیاد بری یکی را نهی از منکر و امر به معروف کنی)

اما حتی تو اگه با درخت هم همین کارو انجام بدی بخدا تاثیر فوق العاده ای داره

به زیر خوب بنگر

خودم کشفش کردم !

دین

هر د برابر است با هزاران گنجینه! بشتابید
    فقط کافی است روی د عمل کنید تا همه چیز را کسب کنید بانک ؟؟؟!!!

د ------»یــــــــــــــــن
    » دعوت » یقین » نیت

اولین حرفش (د) است دعوت: اگه د عمل کردی با دعوت هرچیز آن چیز به باور انسان میرسه
    حرف دوم میرسی (ی) یقین یا باور اگه به ی رسیدی
    اگه به یقین رسیدی دیگه ن خود به خود مو جود است همان نیت مهم همینه

کنار درخت کوهستانی است و در مناطق گرم است

که سه مرحله دارد

اول کشت ودوم رشد سوم میوه

ما فقط درخت کنار را می کاریم ( همان دعوت) د از حرف دین

خود به خود رشد می کندبدون اینکه من برم هر روز آب بدم (یقین) ی از حرف دین

وقتی رشد کرد دیگه میوه خود به خود میده(نیت)ن از حرف دین

پیشنهاد میکنم قبل از دعوت تسبح زیاد بگی یا تلاوت داشته باشی بعد بری دعوت در واقع
    دکر یک چراغ است و علم یک راه

با چراغ برو بهتر میرسی

میدونم خجالت باعث میشه که روم نشه به دوستم امر به معروف ونهی از منکر کنم چون بهم میخندن اما اگر حضرت حسین (ع) تو اون زمان رفته جهاد و جانش را تقدیم ما کرده

ما حداقل کار امر و نهی را انجام بدین و شرم را زیر پا بذاریم مثل اینه جهاد رفتیم
    من در نماز در رکوع میگم خدا پاک است خدا پاک است خدا پاک است شاید با قلب نگم و ثواب کمی بهم برسه و خدا ناراضی باشه

اما وقتی به دوستم میگم خدا پاک و مهربانه دیگه ثوابو بردم

اگه یک نفرو به نماز بیاری تا تمام عمر نمازش به تو ثواب میرسه و اگه اون هر را امر و نهی بکنه تا قیامت چون تو در پایه یکمی نقش داشتی همیشه و همیشه برات ثواب است

موفق باشید

ویرایش توسط کدخدایی : ۱۳۹۰/۰۸/۱۸ در ساعت ۱۴:۳۵

15. صلوات ها 6

علاقه
    علمی/خانوادگی/روانشناسی ومشاوره/اعتقادات/اهل بیت/انقل
    نوشته
    367
    حضور
    49 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1232

نقل قول نوشته اصلی توسط fargol نمایش پست ها
    سلام ممنون خيلي تلاش كردم ولي فايده نداره اين حس كه فكر ميكنم خدا زنها را دوست نداره آزارم ميده البته از روي اين ميگم كه حقوق مادي و معنوي خانمها كمتره خصوصا معنوي يعني زنها نميتونن به درجات مردا برسن با اينكه سختي و رنج خيلي چيزا براي زنهاست اما ارزشي ندارن مثلا چند تا عارف زن داريم؟كدوم زن همسطح يه پيامبره؟:gol:
    برخلاف اینکه فرمودید کتابهای زیادی خوانده ایدمن فکر می کنم کتابهای مناسبی نخوانده اید.
    کتاب آیتالله جوادی آملی به نام زن در آیینه جلال وجمال وهمچنین سی دی های صوتی استاد دکتر انصاری با نام سیمای زن در قرآن وکتاب استادمطهری با نام نظام حقوق زن در اسلام .
    اینکه می فرمایید عارفان زن نداشته ایم هم کاملا اشتباه است.کتابهای فراوانی هم هست که زندگی نامه های این زنان را منتشر کرده. چه بسیار زنان مجاهد وشهید در صدر اسلام وهمین تاریخ معاصر خودمان داریم که می توانید زندگی نامه های آنها را مطالعه فرمایید.
    بخصوص در مورد حضرت فاطمه به نظرم اطلاعات کافی ندارید.از کارشناسان محترم سایت تقاضا می کنم درباره مقام حضرت زهرا ونمونه زنان برتر تاریخ اسلام این خواهرمان را باذکر نمونه راهنمایی فرمایند وکتابهای بیشتری معرفی نمایند.خواهر عزیزم تمام این حرفها در ارتباط با عدم توانایی زن درکسب مقامات بالای معنوی خرافات وبرخلاف نص صریح قرآن است.نیاز به مطالعه صحیح بیشتری دارید.به خصوص روی قرآن

17. صلوات ها 8

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

سلام و تشكر كتاب هايي كه فرموديد خواندم ميگم 2 ساله كه.....شده براي بعضي سوالاتم به حوزه رفتم ولي تاثير عميق نداشته.فردي به حضرت عيسي ميگه تو كه همرو شفا ميدي بيا يه ادم احمقي هست انم درمان كن حضرت ميگه من نميتونم ميگه چرا ميگه من كور مادرزاد و هر مرضي را درمان ميكردم چون خدا اذن داده ولي احمقي قهر خداست خيلي داستان قشنگيه و حقيقت بعضي شك ها هم شايد جز خدا نتونه برطرف كنه

19. صلوات ها 6

نوشته
    2,182
    حضور
    17 روز 13 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15131

سلام وعرض ادب

این تاپیک میتونه کمک زیادی به شما بکنه

http://www.askdin.com/showthread.php?t=11689&page=15

البته ممکنه شما دچار وسواس فکری شده باشید در این زمینه، که برای رفع این مشکل هم اقداماتی لازمه.

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری