جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شركت در ثواب حج با نماز دهه اول ذي الحجه

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

شركت در ثواب حج با نماز دهه اول ذي الحجه

با سلام

ابن أشناس في كتابه فقال قال أبو عبد الله الحسين بن أحمد بن المغيرة الثلاج سمعت طاهر بن العباس يقول سمعت محمد بن الفضل الكوفي يقول سمعت الحسن بن علي الجعفري يحدث عن أبيه عن جعفر بن محمد ع قال قال لي أبي محمد بن علي ع يا بني لا تتركن أن تصلي كل ليلة بين المغرب و العشاء الآخرة من ليالي عشر ذي الحجة ركعتين تقرأ في كل ركعة فاتحة الكتاب و قل هو الله أحد مرة واحدة و هذه الآية وَ واعَدْنا مُوسى ثَلاثِينَ لَيْلَةً وَ أَتْمَمْناها بِعَشْرٍ فَتَمَّ مِيقاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِينَ لَيْلَةً وَ قالَ مُوسى لِأَخِيهِ هارُونَ اخْلُفْنِي فِي قَوْمِي وَ أَصْلِحْ وَ لا تَتَّبِعْ سَبِيلَ الْمُفْسِدِينَ ‘ فإذا فعلت ذلك شاركت الحاج في ثوابهم و إن لم تحج.اقبال سيد اجل علي بن طاوس .
    از امام جعفر صادق علیه السلام نقل شده است که حضرت فرمودند:
    پدرم امام محمد باقر علیه السلام به من فرمودند :
    ای پسرم نماز ده شب اول ماه ذی الحجه را که بین مغرب و عشاء است هر گز ترک نکن.
    دو رکعت است و در هر رکعت یک سوره حمد و قل هو الله و بعد آیه 142 اعراف را بخوان ... اگر این نماز را بخوانی در ثواب حاجیان شریک هستی اگر چه حج نکرده ای .

-
    - و با موسى سى شب وعده كرديم و آن را به ده شب ديگر تمام كرديم پس قرار پروردگارش چهل شب به سر آمد. و موسى به برادرش هارون گفت: در ميان قوم من نايب من باش و به اصلاح بپرداز و مفسدان را پيروى مكن.

2. صلوات

3.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری