جملات قشنگ و به یاد ماندنی (بخون...فكر كن...اراده كن...عمل كن)

تب‌های اولیه

18626 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

قرآن بخوان قبل از اینکه برایت قرآن بخوانند ، نماز بخوان قبل از اینکه برایت نماز بخوانند از تجربه دیگران استفاده کن قبل از آنکه تجربه دیگران شوی .........

خوشبختی هدیه ی هماره ی خداست، فقط ما باید دستهایمان را برای گرفتن هدیه دراز کنیم

انسان خود، خلاق خویشتن است.
هیزل بارنز

همیشه مثل درخت باش که هنگام پائیز وقتی برگهایش می ریزد روح و جانش را برای بهار نگه می دارد......

داشته هایت را دورت نچین، دیوار مکن!... زیر پات بگذار و پلکان کن ...

تنها بنايي که هر چه بيشتر بلرزد محکمتر مي شود، دل آدمي است

بی راه ها به مقصد خود ساده می رسند، اما مسیر جاده به بن بست می رود.
وای از غرور تازه به دوران رسیده ای، وقتی میان طایفه ای پست می رود.
هرچند مزحک است و پر از خنده های تلخ، بر ما هر آنچه لایقمان هست می رود.

زندگي پديده ايستا نيست. تنها دو گروه نميتوانند افكار خود را عوض كنند؛ديوانگان تيمارستان
و مردگان گورستان
.

براي اينكه بشر بتواند در دنيا خوشبخت زندگي كند بايد از قسمتي از توقعات خود بكاهد.

سيسرون

خوشبختي وجود ندارد و ما خوشبخت نيستيم، اما مي توانيم اين حق را به خود دهيم كه در آرزوي آن باشيم

راز موفقيت زندگي را فقط افرادي آموخته اند كه در زندگي موفق شده اند.

پاسكال

استفاده از موفقيت هاي كوچكي كه پيش مي آيد پر منفعت تر از اين است كه بيهوده شانس بزرگتري آرزو كنيم كه شايد هرگز بدست نيايد.

كسي كه سعي مي كند بطرف هدف نهايي قدم بردارد مانند مسافري است كه شب هنگام از كوه بالا مي رود زماني كه به قله آن رسيد چندان به ستارگان نزديك نيست اما آنها را بهتر مي بيند

همه از تنگی وقت می نالند و باز تا جایی که می توانند وقت خود را تلف می کنند. " آندرو مو روا "

آن که پرنده نیست نباید به پرتگاه ها آشیان سازد. " نیچه "

گناهی بزرگ تر از جاه طلبی نیست. " لائوتسه "

تواضع بی جا آخرین حد تکبر است. " لابرویر "

آن چه هستی باش. " نیچه "

هیچ چیز مانند احساس انسان را سیر نمی کند. " ارسطو "

نیکی و سود خویش را در زیان دیگر کسان مخواه. " زردشت "

در قلب خود بنویسید هر روز بهترین روز سال است. " امرسون "

روز را خورشید می سازد، روزگارش را، ما. " ........... "

امروز طلوع دیگری ندارد. " مهدی تاجیک "

کسی که شاد و خندان است همیشه چیزی برای شادمانی پیدا می کند. " شوپنهاور "

در تلف کردن وقت خسیس باش، با قناعت و پشتکار صنعت گران قدیم و مثل آنها خستگی ناپذیر و مدام کار کن، وسیع باش و تنها و سر به زیر و سخت. " استاد سهراب سپهری

بی نظمی چیزی را نمی سازد اما همه چیز را خراب می کند. " ویلیام بلیک "

انسان هيچ وقت بيش تر از آن موقع خود را گول نميزند كه خيال ميكند ديگران را فريب داده است . لاروشفوكولد

من هفتصد بار اشتباه نكردم. من يك بار اشتباه نكردم من زماني موفق شدم كه هفتصد راهي را كه موفقيت آميز نبود اصلاح كردم. هر گاه راهي را كه عمل نمي كرد حذف كردم راهي را پيدا كردم كه كار مي كرد. توماس اديسون

زمانيكه دانش يك مرد براي موفقيت كافي است. ولي تقواي او كافي نيست. هر چه را كه او ممكن است بدست آورد دوباره از دست خواهد داد. كنفسيوس

همة چيزي كه در اين زندگي لازم داريد بي خبري و اعتماد به نفس است و موفقيت حتمي است. مارك تواين

از مخالفان نهراسيد
زيرا بادبادک با باد مخالف بالا ميرود (هاميلتون مايي)

ستاره بخت هيچ كس شوم نيست، اين ما هستيم كه آسمان را بد تعبير مى كنيم. ( ارنست همينگوي )

شخصيت شما از شهرت تان مهم تر است. شخصيت آن چيزى است كه هستيد اما شهرت تصور ديگران است از شما! ( جان وودن )

زمان بزرگترين آموزگار است، اما از بخت بد، تمام شاگردانش را مى كشد. ( هكتور برليوز )

ماهاتما گاندي ميگويد: هفت چيز انسان را از پاي در مي آورد و هلاك ميسازد :1-سياست بدون شرف 2- لذت بدون وجدان 3- پول بدون كار 4-شناخت بدون ارزشها 5- تجارت بدون اخلاق 6- دانش بدون انسانيت 7- عبادت بدون فداكاري

هر عادتی در ابتدا مانند یک نخ نازک است. اما هر بار که یک عمل را تکرار می کنیم ما این نخ را ضخیم تر می کنیم و با تکرار عمل نهایتاً این نخ تبدیل به طناب ضخیم و بلندی میشود که برای همیشه به دور فکر و عمل ما می پیچد.

( اُریسون سووت ماردن )

اگر قرار است انسان روزی تعادل روحی خود را از دست بدهد و بشکند بهتر آن است که در جوانی باشد چرا که بعد از آن محکمتر وقدرتمند تر زندگی خواهیم کرد! . آرید هالاند

رمزسلامتی قرار دادن کمی هیجان به جای آسایش است.

[=Garamond]عكسها در اتاقهای تاريك ظاهرمی شوند، پس هر وقت در قسمت تاريك زندگی ات واقع شدی بدان كه خدا [=Garamond]ميخواهد زيباترين تصوير زندگی ات را بساز[=Garamond]د

-راه راست براي انجام كار اشتباه وجود ندارد.
- صادق بودن مثل باردار بودن است؛ يا باردار هستيد يا نيستند؛ يا صادق هستيد يا نيستند. حالت ميانه اي وجود ندارد.
- رد كردن و نپذيرفتن به طرز ملايم به مراتب بهتر از اين است كه قولي بدهيد و بر سر آن نايستيد.
- با وجدان خود مصالحه نكنيد.
- مهم تر از آموختن اعداد به بچه ها اين است كه به آنها ارزشها را آموزش دهيد.
- داشتن عقل سليم عين درايت است.

ارزق پوشان که بس فراوان باشند صوفی صفتان میان ایشان باشند

کایشان همه تن باشند از جان خالی و آنان چکنی تن که همه جان باشند

شیخ شهاب الدین سهروردی

سنگینی یادهای کوچک و سیاه را
با تنهایی دو چندان می کنی ...
به میان آدمیان رو و در شادمانی آنها سهیم شو
لبخند آدمیان اندیشه های سیاه را کمرنگ و دلت را گرم خواهد نمود . ارد بزرگ

يک بطري آب که تا نيمه داشته باشد،ازنظر يک فرد بدبين خالي وازنظريک فردخوش بين نيمه پر است

مي گويند رسيدن به آرامش هدف است بايد گفت آرامش تختگاه نوک کوه است آيا کوهنورد هميشه بر آن خواهد ماند ؟ بيشتر زمان زندگي او در کوهپايه و دامنه مي گذرد به اميد رسيدن به آرامشي اندک و دوباره نهيب دل و دلدادگي به فرازي ديگر . ارد بزرگ

آناني که در کنار ما زندگي مي کنند اما کنشي ندارند و وارستگي را در پشت کردن به جهان مي دانند گوشه نشيني مي کنند و همه چيز را گذرا مي دانند تکه گوشتهاي هستند که هنوز از جهان حيواني خود به دنياي آدميان پا نگذاشته اند . آنکه ما را به اين جهان آورد فر و خرد را مايه رشد ما قرار داد ، بايد به آنان گفت خرد و دانش را انکار کردن با خوابيدن و مردن تمیزی ندارد

اگر آغاز زندگي ات با سپيده دم و روز همزاد گشت همواره در جست و جوي چراغ و پناهگاهي براي شبانگاهان باش ، و اگر درشب و سياهي آغاز شد از اميد در خود چراغي بيافروز که پگاه خوشبختي نزديک است. ارد بزرگ

مدیر فرهنگی;61948 نوشت:
خدایا به دوستان اسک دینی قلمی ده که در این تاپیک جمله بنویسند نه جمله ها:Gol:

:Doaa:

:!!!::!!!::!!!:

برای پخته شدن، کـافـیست کـه هـنگـام عصبانیت از کـوره درنروید!

اندیشیدن به پایان هر چیز، شیرینی حضورش را تلخ می کند. بگذار پایان تو را غافلگیر کند، درست مانند آغاز...

[="blue"]ذی‌القعده را که از دست دادیم یادش به خیر می خوندیم
[="purple"]و واعدنا موسی ثلاثین لیله و اتممناها بعشر فتمّ میقات ربّه اربعین لیله…اعراف ۱۴۲ [/]
بگم دراین چله خودسازی چه ها بوده و چه ها را از دست دادیم ولی به خودمون بیایم سعی کنیم خوب بشیم
چیزی تا محرم نمونده که راه میان‌بر وصال وتقرب به ذات احدیت حضرت اباعبدالله(ع) است
[="darkgreen"] از بار غمت قد فلک خم مانده
در دیده ما بارش نم نم مانده

ای سینه زنان به وقت شرعی عزا
یک چله فقط تا به محرم مانده[/]

[/]

[=&quot]- بخش قابل ملاحظه اي از كار دنيا با اين فرض اداره مي شود كه اگر يك كاميون پنج تن هستيد، نيازي به رعايت اصول رانندگي نداريد.
- اگر دير به ايستگاه قطار رسيده ايد، شكايت نكنيد كه چرا قطار بدون شما حركت كرده است.
- مشكلات خود را بر ماسه ها بنوسيد و امتيازاتتان را بر مرمر.
- موقعيت بدون افتخار شبيه غذاي بدون نمك است؛ گرسنگي را رفع مي كند اما خوشمزه .
- اشكال مسابقه موش دواني اين است كه حتي اگر برنده شويد، هنوز موش هستيد.
- كساني كه فرصت استراحت پيدا نكنند، دير يا زود فرصت بيماري پيدا مي كنند.
- انسان عاقل كسي است كه از تقصيرات ديگران بگذرد، اما تقصيرهاي خود را به ياد داشته باشد
[/]

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند
فرج من به تاخیر نمی افتاد.

زمین عرصه ظهور یک حقیقت آسمانیست و جنگ برپا شده بود تا آن حقیقت ظهور یابد .
(شهید آوینی)

وقتی عشق فرمان می دهد،

“محال” سر تسلیم فرود می آورد …

(دکتر شریعتی )

خدایا: به جامعه ام بیاموز که تنها راه به سوی تو از زمین میگذرد

اما به من بیراهه ای میان بر را نشان بده.

(زنده یاد دکتر شریعتی )

خدایا: این آیه را که بر زبان داستایوسکی رانده ای بردلهای روشنفکران فرود آر که :
(اگر خدا نباشد همه چیز مجاز
است )

جهان فاقد معنی و زندگی فاقد هدف و انسان پوچ است و انسان فاقد مسوولیت نیز هست.

(زنده یاد دکتر شریعتی )

یادمان نشود که
زندگی میکنیم برای قیمت

اما نه به هر قیمتی

تنها چیزی که از این دنیا برایم باقی می مانه خودم هستم یا خودم را با دستان خودم تباه میکنم یا به سعادت می رسانم

دنیا را جستجو کردم کسی مثل خودم را نسبت به خودم ستم پیشه تر نیافتم

[=arial black]از آتش عشق سوخته جانم کردند:Sham: [=arial black] تا با سر کویت آشنایم کردند
[=arial black]من خفته بدم شبی به گرداب عدم[=arial black] :Sham:زین خواب گران بیدارم کردند

[=arial black]هر چی دور و برم نگاه می کنم بین آدمها [=arial black], [=arial black]اشیاء [=arial black],[=arial black] حوادث همه چیز رو بدون خدا [=arial black],
[=arial black]بی معنی و پوچ می بینم .
فقط رنگ خداست که به هر شئ یا آدمی
[=arial black], [=arial black]گرما و معنی و زندگی واقعی میده.