صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهکارهای کنترل غریزه شهوت در جوانی و نوجوانی

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  15,840
  حضور
  221 روز 12 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122817

  راهکارهای کنترل غریزه شهوت در جوانی و نوجوانی
  روزه و خود کنترلی
  سؤال مهمی که به ذهن می‌رسد این است که اگر روزه با دستورات خورد و کلانش می‌تواند انسان را خویشتندار کند تا بر هیجان‌ها، انگیزه‌ها و تکانه‌هایش کنترل درونی داشته باشد پس چرا افرادی که مؤمنند و این عبادت را انجام می‌دهند به این خود کنترلی (self-control) نمی‌رسند؟ در پاسخ باید بگوییم که پاسخ این سؤال مربوط به آسیب‌شناسی تحلیل روان‌شناختی این گزاره «روزه باعث خویشتنداری می‌شود» است و در جای خودش به طور مفصل قابل بحث است اما اجمالاً به چند علت اشاره می‌کنیم:
  الف) ضعف در نگرش ایمانی؛
  اگر نگرش ایمانی در سه بعد شناختی، عاطفی و رفتاری‌اش خوب شکل بگیرد و به شناخت که اساس آن است اهمیت داده شود افراد به دستورات الهی علاقة زیادتری نشان می‌دهند و تلخی تکلیف با دیدن حضرت حق در کنار آن برطرف می‌شود. سؤالات بنیادین بی‌پاسخ شبهات دربارة عدل الهی، وسوسه‌های شیطان انسی و جنی، هواهای نفسانی، ارتکاب به گناه، عدم تمرین و تربیت صحیح دینی عبادی اختلافی و اعتقادی در فرآیند تحول در رشد، الگو‌های ناسالم محیطی خانواده، مدارس، محل کار و ... ) ناهماهنگی الگو‌ها و تعارض حاصل از آنها، استبداد و یا سهل‌انگاری الگو‌ها، شایعات سیاسی دربارة حاکمان دینی و دولت‌مداران دینی، و عملکرد غیر دینی برخی از آنان، استرس‌های زندگی زیاد مشکلات عاطفی و شخصیتی و ترکیبی از عوامل مزبور از جمله عوامل شناختی، عاطفی و رفتاری هستند که می‌توانند باعث سستی و ضعف نگرش ایمانی و در پی آن نرسیدن به باطن عبادات شوند، از جمله مشکلات و موانع این قسمت این است که اعتقادات عقلی ما به صورت باور‌های عاطفی درنیامده است و آنچه را می‌دانیم با قلب خود احساس نکرده‌ایم سوخت موتور انسان به سوی نیکی‌ها استدلال و احساس (عقل و عشق) است.
  ب) نگاهی حداقلی به روزه
  اغلب به روزه نگاهی حداقلی دارند و تنها از نظر رفتاری خود را نسبت به مبتلات روزه حفظ می‌کنند و در واقع آنها به مغز عبادت روزه نمی‌رسند و در پوست ظاهری روزه گیر می‌کنند. از نظر بزرگان اخلاق و عرفان عبادت سه لایه دارد: 1. احکام که همان واجبات و محرمات است که در کتب فقهی آمده است. 2. آداب، که بخشی از آن در کتب فقهی به نام مستحبات و مقداری از آن در کتاب‌های اخلاقی آمده است.3. اسرار عبادت که باطن و سر عبادت است و انسان با سر عبادت مشحور می‌شود. اسرار عبادات با باطن انسان در ارتباط است. این قسم در کتب عرفانی آمده است. قرآن شریف ما را هم به ظاهر و هم به باطن عبادات دعوت می‌کند. در جریان روزه‌گرفتن همان‌طوری که قرآن اصل روزه گرفتن و ماه و ساعت شروع و ختم روزه و خصوصیات آنرا تعیین کرده است سر روزه گرفتن را هم فرموده لعلکم تتقون و لعلکم تفلحون و ... روزه بگیرید برای اینکه تقوا پیدا کنید؛ تقوا را هم که مدار کرامت می‌داند و هر انسان با تقوا ] و خویشتندار[، کریم است؛ و هرکه تقوا ]و خود نگهداری[ او برتر است اکرم ]و با کرامت‌تر[ است؛ پس باطن روزه گرفتن، انسان را کریم می‌کند و کرامت از وصاف برجستة فرشتگان است. کرامت معادل فارسی ندارد. کرامت بزرگی و عظمت و محترم بودن نیست. اگر بخواهیم آن را در فارسی تبیین کنیم چون معادل ندارد نیاز به چند کلمه داریم ... کرامت به فضایل و ارزش‌های معنوی انسان باز می‌گردد و انسان کریم، انسانی است که دارای منش‌های اخلاقی و انسانی‌ باشد. محترم انسانی است که در اجتماع و جامعه او را احترام گذارند و چه بسا دارای کرامت‌های نفسانی هم نباشد. محترم اعم از کریم است. کرامت مخصوص فرشتگان است اما در قرآن به ما فرموده روزه بگیریم تا کریم بشویم. یعنی تا با تقوا بشویم، تقوا محور کرامت است. آنگاه انسان کریم گناه نمی‌کند. برای اینکه با کرامت او سازگار نیست، نه برای اینکه به جهنم می‌رود و نه برای اینکه بهشت برود بلکه چون انسان است گناه نمی‌کند.
  مراتب روزه و خویشتنداری؛
  عارف به نام میرزا جواد‌آقا ملکی تبریزی که خود نگاه حداکثری به روزه داشته و به مراتب بالای خویشتنداری رسیده است برای روزه مراتبی ذکر کرده‌اند: 1. روزة عوام؛ یعنی عموم مردم که روزة آنان عبارت از نخوردن و نیاشامیدن و ترک مفطرات ]و مبتلات روزه[ بسته است به گونه‌ای که فقها در کتب فقهی خود واجبات و مبتلات آن را بیان فرموده‌اند. 2. روزة خواص؛ یعنی افراد ویژه که روزة آنان علاوه بر ترک مفطرات، حفظ جوارح و اعضاء از مخالفت با خداست 3. روزة خاص خواص؛ یعنی ویژة ویژگان که روزة آنان ترک هر چیزی از آدمی را از خداوند بازدارد خواه حلال باشد یا حرام. برای دو نوع دوم و سوم و بویژه روزة خواص، اقسام بیشماری ذکر شده است. سخن حضرت علی که می‌فرمایند روزة دل (کنترل افکار، هیجان‌ها و احساسات) برتر از روزة زبان (کنترل گناه بسیار زیاد زبان) و روزة زبان ارزش‌مند‌تر از روزة شکم است ناظر به همین امر است. بی‌تردید همان‌گونه که روزه مراتبی دارد همتراز و همسان با آن خویشتنداری در مراتب متناسب شکل می‌گیرد. طبق تقسیم یاد شده بالاترین مراتب خویشتنداری را در افرادی می‌بینیم که روزة خاص خواص می‌گیرند. دین که برنامه‌های تکامی و رشدی دارد و برای این منظور اصول عقلانی تربیتی (تسهیل، تدریج، استمرار و...) ابزار‌ها و شیوه‌ها و الگو‌های برجسته (انسان کامل و ....) معرفی کرد. در جریان و نظام خود انسان را با بالاترین مراتب خویشتنداری و تقوا می‌رساند. پس افرادی که دید حداقلی به روزه دارند در مراتب ضعف خویشتنداری قرار دارند.
  برنامه مراتب روزة اسلامی خود کنترلی (تقوا)
  ------------------------------------------------------------------------------------
  عوام
  بازداشتن شکم و حفظ وامن ازمفطرات عمومی روزه پرهیز از محرمات
  ------------------------------------------------------------------------------------خواص
  بازداشتن گوش، چشم، زبان، دست و سایر اعضاء و جوارح از گناه اجتناب ازمشتهیات
  -----------------------------------------------------------------------------------خاص خواص
  بازداشتن قلب و فکر از افکار دنیوی و همت‌های پست (نگهداری از ماسوی‌الله)دوری از مباحات در پرتو اشتغال به واجبات و مستحبات

  -----------------------------------------------------------------------------------

  روزه عبادتی است که باید ابعاد و لایه‌های شخصیت انسان مثل بعد شناختی، عاطفی، تجسمی، رفتاری و ... را پوشش دهد. اغلب تنها بعد رفتاری آن یعنی روزة شکم (نه دل و زبان) اکتفاء می‌کنند و از برنامة سازنده و جامع روزه نتایج خوبی دریافت نمی‌کنند. برخی افراد واقعا با فرهنگ جامع روزه آشنایی ندارند، برخی برای آن تمرین ندیده‌اند و هوس و تمایلات خود را براساس تجارب خود، غالب می‌دانند و عده‌ای عالما و عامدا به دنبال هوس‌ها تمایلات نفسانی‌ خوداند‌. در فرآیند تک‌بعدی خود وقتی افطار می‌شود همة حصر‌ها را شکسته می‌بینند و با هجوم به خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها و ... ریسیده‌های ناچیز خود را پنبه می‌کنند. به عنوان مثال افرادی که به ظاهر روزه اکتفا می‌کنند در کنار روزة خود تلاوت و دعاهای روزانه، شبانه و سحری ندارند و یا در مناجات‌های خود تفکر و تدبیر ندارند. از نظر شناختی و عاطفی بی‌بهره یا کم‌بهره می‌مانند و بی‌تردید موتور حرکت آنها (شناخت و احساس‌های قلبی و عاطفی) به سوی خیرات و نیکی‌ها بی‌انرژی و یا بسیار کم انرژی است.
  ج) تعطیلی برنامة خود نگهداری (قبل، بعد و در ماه مبارک رمضان) در غیر ماه مبارک؛
  در دین اسلام برای طول سال برنامه‌های جامع سازنده‌ای در ابعاد شناختی، عاطفی، تجسمی، رفتاری و ... در جهت تولید و تثبیت خود نگهداری و خویشتنداری دارد. تشویق به تمرین عبادت کودکان و تنظیم همبازی‌های آنان دعوت به کنترل زبان، چشم، تشویق به عدم گفتگوی غیرضروری با نامحرم، پرهیز از افراط در خوردن و روابط زناشویی، تشویق به صبر در طاعت، معصیت و مصیبت حلم، کظم غیظ، تشویق به روزه‌های مستحبی، ترغیب به تلاوت قرآن، مناجات و دعا و راز و نیاز، تشویق به تفکر، معاد اندیشی و مال اندیشی، تفکر قبل از عمل برای حفظ از ندامت و توصیه و تشویق یکدیگر به صبر و خویشتنداری و ... از جملة برنامه‌های شناختی رفتاری و عاطفی است که ما را در رسیدن به صفت خویشتنداری کمک می‌کند. بی‌تردید افرادی که قبل از ماه مبارک به پرورش بعد حیوانی خود همت گماشته‌اند و یا در ماه رمضان و پس از افطار و پس از این ماه اندوخته‌های خود را بی‌جهت خرج می‌کنند. عادت‌های مثبت خود را می‌شکنند، از دریافت تمام و کامل فوائد روزه‌داری و خویشتن‌داری بهره‌مند نمی‌شوند. بنابراین در ماه مبارک این دسته با اینکه در برنامة خویشتنداری هم قرار می‌گیرند ولی به دلیل عدم مراقبت و رعایت برنامه‌های خود نگهداری رشد ضعیفی می‌کنند. چرا که قبل از ماه و در وقت روزه‌ها پس از افطار و بعد از ماه آن را هدر می‌دهند. بنابراین ممکن است فردی به ابعاد سازندة روزه نیز توجه داشته باشد ولی همین‌که برای خودسازی و خود تربیتی برنامه‌ای ندارد، لحظه به لحظه با تسلط ابعاد حیوانی‌اش از رسیدن به هدف مطلوب خود فاصله می‌گیرد و خود را هر روز درمانده‌تر احساس می‌کند.
  -----------------
  روزة دینی راهی به سوی خود کنترلی،(تحلیل روان‌ شناختی روزه)،محمد حسین قدیری، در دست چاپ
  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ در ساعت ۰۲:۰۷

 2. صلوات ها 18


 3. #2

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  1,351
  حضور
  30 روز 10 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12295

  راهکارهای کنترل غریزه شهوت در جوانی و نوجوانی
  براي كنترل غريزه شهوت در سنّ نوجواني يا جواني چه بايد كرد؟

  بيترديد يكي از نيرومندترين غرايز، نيروي شهوت و غريزه جنسي است. اين نيرو كه از ابتداي تولد به صورت نهفته در وجود آدمي به وديعه نهاده شده است. تا زمان بلوغ هم چنان دوران آرام و بيتحركي را پشت سر ميگذارد، اما به محض شروع دوران نوجواني آرام، آرام زمان بيداري و شكفتگي آن فرا ميرسد و رفته رفته تمامي وجود جوان را در برميگيرد و بر تمامي رفتار انسان اثر ميگذارد. به همين دليل غريزه جنسي و نيروي شهوت فرد را با مشكلاتي مواجه ميسازد. اسلام تنها راه ارضاي غريزه جنسي را ازدواج مي داند چه دايم و چه موقت. و در صورت نبود شرايط ازدواج توصيه به تعديل و كنترل آن تا فراهم شدن موقعيت ازدواج مي كند.
  كنترل غريزه امري ممكن و در عين حال پيچيده و دشوار است. و در روايات از آن تعبير به جهاد اكبر مي كنند. بنابراين تا فراهم شدن شرايط و موقعيت ازدواج راهكارهاي زير را جهت كنترل و تعديل غريزه جنسي خود بكار ببنديد:

  1. برنامهريزي براي كار مداوم:

  جوان از نيروي سرشار و فوقالعادهاي برخوردار است. اين نيرو اگر در زمينههاي ديگر مورد استفاده قرار نگيرد و به صورت مطلوب از آن استفاده نشود، با توجه به شرايط سني جوان در قالب امور جنسي و شهواني ظاهر خواهد شد. اگر جوانان به كار(اعم از كار علمي و تحقيقاتي و غيره) مداوم عادت كنند و نيرو و توان خود را در اين زمينه به مصرف برسانند تا حدودي از انحرافات اخلاقي و شهوت و غريزة جنسي در آنان پيشگيري ميشود. كارهاي بدني موجب تعادل جسم و روان ميشود. اگر نيك بنگريم افرادي كه به كار مداوم مشغول هستند و نيرو و استعدادشان در زمينههاي مثبت و سالم به كار مياندازند، كمتر دچار انحرافات اخلاقي و بحرانهاي روحي ميشوند. كار موجب ميشود نيرو و انرژي جوان قبل از آن كه به چربيهاي اضافي تبديل گردد و اختلالاتي در ساز و كار اندامهاي بدن ايجاد گردد، از طريق سوخت و ساز مفيد و سالم به مصرف برسد.

  2. دوري از محيط هاي آلوده و ناسالم:

  يكي از علل و عوامل انحرافات جنسي و به طور كل انحرافات اخلاقي، محيط آلوده و محركهاي شهواني است. محيط از طريق وارد نمودن عناصر محرك در گرايشهاي انحرافي، منجر به طغيان غريزه جنسي در جوان ميشود. مسايلي از قبيل بدحجابي، بيحجابي، روابط ناسالم و آزاد دختر و پسر، سريالهاي تلويزيوني و فيلمهاي خارجي و همچنين استفاده نادرست از اينترنت در تحريك شهوت و غريزه جنسي جوان مؤثر است. اگر واقعاً‌ ميخواهيد از جوانيتان به خوبي استفاده كنيد و در راه درست و سالم گام برداريد، سعي كنيد از محيطهاي آلوده و ديدن عوامل تحريك كننده، جدّاً پرهيز نماييد.

  3. استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت:

  يكي از زمينههاي پيدايش انحرافات در جوانان و نوجوانان، استفاده نادرست آنها از اوقات فراغت است. اوقات فراغت طولاني و بيبرنامه جوانان را عاصي و سرگردان ميكند. آنها به تدريج سرخورده و مأيوس ميشوند و در نتيجه به دنياي درون خويش پناه ميبرند و در كُنج خلوت و انزوا راهي براي مشغوليت خود ميجويند.بنابراين براي تمام اوقات شبانه روزي خود برنامه منظمي تنظيم كنيد. و به هيچ وجه از آن تخلف نكنيد.

  4. پيشگيري از روابط ناسالم:

  جواناني كه روابط نامطلوب و ناسالم دارند و با افراد منحرف و بيبندوبار دوست و رفيق هستند، كمكم به انحرافات كشيده ميشوند و تحت تأثير امور شهواني قرار ميگيرند. نفوذپذيري نوجوانان از دوستان و همسالان بيش از ساير گروهها است. در سنين بلوغ صحبتهاي آهسته و در گوشي بين نوجوانان بيشتر ميشود و محور اين گفتگوها، غالباً پيرامون مسايل جنسي و امور شهواني است كه به صورت مخفيانه و به دور از انظار بزرگترها طرح ميشود. براي پيشگيري از انحرافات اخلاقي سعي كنيد از دوستيهاي آلوده و مشكوك جداً‌ پرهيز نموده و با افراد سالم و مذهبي ارتباط برقرار نماييد.

  5. پرورش تقوا و معنويت در وجود خويش:

  همه آنچه بيان شد، به نحوي ميتوانند در پيشگيري از انحرافات اخلاقي و طغيان شهوت و غريزه جنسي نقش داشته باشند، اما آن چه بيش از همه ضروري است و به صورت زيربنايي در شخصيت و رفتار نوجوان مؤثر است. پرورش معنويت و تقويت ايمان و تقواي الهي است. ما در عصري زندگي ميكنيم كه جهان به شدت در ماديات فرو رفته و يك سره غرق در جاذبههاي نفساني و امور شهواني گرديده است. در شرايط كنوني،‌خلأ عظيم و هولناكي از اخلاق و معنويت پديد آمده و تمامي مشكلات انسانها نيز از همين جا ناشي شده است.
  اگر با تقويت ايمان و نيروي اراده، باورها و اعتقادات نوجوانان تقويت گردند، بدون شك بخشي از مشكلات آنان به ويژه در زمينه مسايل اخلاقي و شهوت و غريزه جنسي درمان ميشود.
  اگر نوجوان از ته دل باور نمود كه تمام اعمال و رفتار او را خدا ميبيند و بر اساس عملكرد افراد به آنها پاداش ميدهد و اساساً سعادت و خوشبختي انسان به دست خودش ميباشد، در اين صورت احتمال اينكه مرتكب گناه نشود بسيار زياد است.
  يقين داشته باشيد، تا زماني كه نيروي ايمان و تقوا در وجود انسان بارور و تقويت نگردد، هيچ ضمانتي از شهوت و انحرافات اخلاقي وجود ندارد. به خصوص در وضعيت كنوني كه عوامل تحريك كننده بسيار زياد است. بنابراين قبل از هر چيز سعي كنيد نيروي ايمان و تقوا را در وجود خويش بارور كنيد. اگر فكر و ذهن شما متوجه خدا باشد و هميشه نماز خود را اول وقت انجام دهيد، خداوند شما را ياري ميكند تا از هر گناهي مصون بمانيد و تحت تأثير شهوت و غريزه جنسي قرار نگيريد. خداوند در قرآن ميفرمايد: «ان الصلوة تنهي عن الفحشاء و المنكر»[6] به درستي كه نماز انسان را از هرگونه آلودگي و عمل زشت و گناه دور نگه ميدارد. نماز واقعي نه تنها والاترين عامل كنترل شهوت و دفاع در برابر هجوم انحرافات اخلاقي تلقي ميشود، بلكه عامل تهاجمي عليه انحرافات و شهوتها نيز محسوب ميگردد.

  6- تسهیل و تسریع در امر ازدواج:

  علاوه بر آن كه نوجوان سعي در كنترل شهوت و غريزه جنسي مي
  كند، بايد براي ازدواج كه يگانه راه درست ارضاي غريزه جنسي ميباشد، نيز اقدام كند. از 18 سالگي به بعد شما ميتوانيد جداً به فكر ازدواج باشيد و اگر شرايط را مساعد ميبينيد، از همين حالا مقدمات آن را فراهم كنيد.


  اميد است با رعايت اين نكات و به خصوص توجه به تقوا و نماز بتوانيد غريزه جنسي و حس شهوت را در خويش كنترل و مهار نماييد و زماني كه فرصت مناسب براي ازدواج فراهم گرديد، به ازدواج اقدام كنيدموفق باشید.

  ویرایش توسط امیدوار : ۱۳۸۹/۰۴/۱۹ در ساعت ۱۴:۲۳
  راهکارهای کنترل غریزه شهوت در جوانی و نوجوانی
  مقام معظم رهبری:
  ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
  . . . اسلام به دنبال این است.
  .
  .
  .
  مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
  مادرت را ببوس،
  پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
  آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
  این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

 4. صلوات ها 40


 5. #3

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  1,351
  حضور
  30 روز 10 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12295  نقل قول نوشته اصلی توسط man.network نمایش پست ها
  بهترین راه صیغه اگه موقعیت ازدواج نداری چرا اینقدر کش می دی
  یک بار دوستم بهم گفت اگه کسی خونتون نیست بیام حمام گفتم کسی نیست ولی خونه خودتون حموم خرابه گفت نه 2 بار تو یه روز جنب شدم دیگه روم نیمشه برم حمام

  واسه یکی از دوستام هم همین اتفاق افتاد می گفت صبح اینطوری شدم رفتم قسل گرفتم تا دراز کشید باز روز از نو روزی از نوع می گفت اینقدر خودمو فوش دادم می گفتم اخه این چه دینیه ما دراریم البته خودمون مشکلش کردیم این نیست اونی که باید باشه
  صیغه هم یک سری معایب خاص خودشو رو داره و شاید موقت بتونه غریزه جنسی رو کنترل کنه اما ممکنه ازدواج دایم رو به تأخیر بیاندازه ، بعد از ازدواج مقایسه زن صیغه با زن دایم بشه ، با اندک ناملایمتی به دلیل تجربه و جرأت مرد رابطه با بیرون پیدا کنه و به تدریج در همسرش کمبود هایی به وجود بیاد که به گناه کشیده بشه
  نکته دیگه این که وجود کالری های بی جهت و بی هدف در بدن باعث تبدیل این کالری به انرژی جنسی بشه و بعد از افزایش سطح هورمون های جنسی به دلیل نداشتن فضا به صورت واکنش ها طبیعی از بدن دفع میشه که معمولا در خواب این واکنش طبیعی و فعل و انفعالات بدن اتفاق می افته اما به هر حال هر فردی که به دوران بلوغ رسیده باید با ورزش و تحرکات بدنی شدید از انباشته شدن کالری بی جهت و بی هدف در بدن خود باید جلوگیری کنه و اگر دچار احتلام هم شد با افکار منفی وبرداشت هایی ذهنی خودش مبارزه کنه و در هر صورت می تونه هر روز صبح به طور کلی یک دوشی بگیره تا مواقع ضروری فشار روانی و کمرویی کمتری داشته باشه و از طرفی پاکیزگی و نظافت خودش را هم حفظ کنه
  راهکارهای کنترل غریزه شهوت در جوانی و نوجوانی
  مقام معظم رهبری:
  ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
  . . . اسلام به دنبال این است.
  .
  .
  .
  مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
  مادرت را ببوس،
  پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
  آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
  این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

 6. صلوات ها 24


 7. #4
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  15,840
  حضور
  221 روز 12 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122817  راهکارهای کنترل غریزه شهوت در جوانی و نوجوانی
  ویرایش توسط حامی : ۱۳۸۹/۱۱/۲۵ در ساعت ۰۲:۰۳
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 8. صلوات ها 28


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  نوشته
  300
  حضور
  14 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  777  این نموداری که شما کشیدی نمیتونه نیاز جنسی را کتمان کنه و صد البته نیاز به استمنا در همه افراد رو چون باید نیازشون تخلیه بشه اصلا هم در دفع و رفع خود ارضایی موثر نیست

 10. صلوات ها 7


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  علاقه
  مذهب، مطالعه، مباحثه
  نوشته
  737
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  22
  صلوات
  4647  نقل قول نوشته اصلی توسط hadihama1360 نمایش پست ها
  این نموداری که شما کشیدی نمیتونه نیاز جنسی را کتمان کنه و صد البته نیاز به استمنا در همه افراد رو چون باید نیازشون تخلیه بشه اصلا هم در دفع و رفع خود ارضایی موثر نیست
  کسی نخواست کتمان کنه.
  این نیاز می شه فعلا فراموش بشه یا جور دیگه ای رفع بشه.. یا به سمت دیگه ای سوق داده بشه.
  حتما که نباید از حرام باشه.
  هر صفا با علی صفا دارد
  هر کسی با علی خدا دارد
  روی قلب ستاره بنویسید
  مثل آقای ما کجا دارد ؟؟

  یا کدامین بزرگ این دنیا

  دور خود این همه گدا دارد ؟؟


 12. صلوات ها 14


 13. #7

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۹
  نوشته
  824
  حضور
  15 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  13
  صلوات
  5632  با سلام

  تاپیکهای زیر هم این موضوع رو از بعد اخلاقی مورد بررسی قرار داده اند ..

  http://www.askdin.com/showthread.php?t=9825

  http://www.askdin.com/showthread.php?t=7080
  ویرایش توسط سایه خورشید : ۱۳۹۰/۰۸/۲۲ در ساعت ۱۸:۵۲
  شهید محمود آقا شیری

  امروز من می روم ، فردا تو

  ولی ببین چه با خود آوردی ، خیر یا شر .

  ***********

  وصیت های پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم به ابوذر غفاری

 14. صلوات ها 14


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  نوشته
  300
  حضور
  14 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  777  نقل قول نوشته اصلی توسط سها نمایش پست ها
  کسی نخواست کتمان کنه.
  این نیاز می شه فعلا فراموش بشه یا جور دیگه ای رفع بشه.. یا به سمت دیگه ای سوق داده بشه.
  حتما که نباید از حرام باشه.
  این نیاز موقتی نیست که فعلا فراموش بشه و همیشگی هست در ضمن این نمودار شما هیچ کمکی به هیچ کس نمیکنه فقط داشتن رابطه و یا ازدواج میتونه این حس رو ارضا بکنه و البته تا حدود زیادی هم استمنا میتونه ارضا بکنه

 16. صلوات ها 5


 17. #9

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۰
  نوشته
  599
  حضور
  3 روز 15 ساعت نامشخص
  دریافت
  28
  آپلود
  0
  گالری
  14
  صلوات
  4133  سلام
  مواردی که در این نمودار اشاره شده از تجربیات افرادی است که از این کار ترک کرده اند،پس فکر نکنید که به کار نمیاد و غیر عملی است.
  هیچ کس نمیتونه نیاز جنسی را کتمان کنه،چون این نیاز مثل خوردن و خابیدن است مگه میشه خوردن و خابیدن را ترک کرد،اما میشه روزه گرفت،میشه رژیم غذایی گرفت ،میشه کنترل شده خابید و میشه اینقدر خابید که روز و شب را قاطی کنی یا اینقدر بخوری که صفرهای جلوی وزنت را نتونی بشمری!!!
  مگه شما چون گرسنه بودید تا حالا غذای فاسد خوردید،یا چون خیلی خابتون میومده کنر خیابون خابیدید،پس چطور استمناء را درست میدونید؟
  پس همه چیز را میشه کنترل کرد.


 18. صلوات ها 12


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  نوشته
  300
  حضور
  14 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  777  نقل قول نوشته اصلی توسط مسیحا نمایش پست ها
  سلام
  مواردی که در این نمودار اشاره شده از تجربیات افرادی است که از این کار ترک کرده اند،پس فکر نکنید که به کار نمیاد و غیر عملی است.
  هیچ کس نمیتونه نیاز جنسی را کتمان کنه،چون این نیاز مثل خوردن و خابیدن است مگه میشه خوردن و خابیدن را ترک کرد،اما میشه روزه گرفت،میشه رژیم غذایی گرفت ،میشه کنترل شده خابید و میشه اینقدر خابید که روز و شب را قاطی کنی یا اینقدر بخوری که صفرهای جلوی وزنت را نتونی بشمری!!!
  مگه شما چون گرسنه بودید تا حالا غذای فاسد خوردید،یا چون خیلی خابتون میومده کنر خیابون خابیدید،پس چطور استمناء را درست میدونید؟
  پس همه چیز را میشه کنترل کرد.
  خود ارضایی لازم است چون توی یک دوره سنی هیچ راهی برای تخلیه شهوت وجود ندارد ولی هر چیزی اندازه دارد و باید اعتدال رعایت شود نه پس یارو باید 10 سال صبر بکنه تا سنش برسه که ازدواج بکنه؟ بعدش هم ارضا شدن چه با رابطه باشه و چه توسط خود شخص باشه نقطه اوجش همون حس را به فرد میدهد و لذت بخش هست چون اگر لذت بخش نبود این همه آدم خود ارضایی نمیکردند پس لازم هست باشد و بهترین راه موقت برای ارضا شدن هست

 20. صلوات ها 2


صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود