جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ☻☻ شوخي و يا مسخره کردن مسائل ديني و اعتقادات چه عواقبي دارد؟ ☻☻

 1. #1
  گل ليلا آنلاین نیست. مدير نشريات الكترونيك و نرم افزارهاي ديني
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  برنامه نويسي - شناخت ائمه اطهار(ع) - تبليغ دين
  نوشته
  2,970
  حضور
  116 روز 23 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  262
  آپلود
  33
  گالری
  495
  صلوات
  37351

  ☻☻ شوخي و يا مسخره کردن مسائل ديني و اعتقادات چه عواقبي دارد؟ ☻☻
  با سلام و خسته نباشيد
  خدمت همه دوستان و همچنين اساتيد بزرگوار


  متاسفانه در روزهاي اخير در ايميلهاي ارسالي برخي گروههايي که بر ضد دين و قرآن فعاليت مي کنند کليپها و تصاويري رو ديدم که به طور مستقيم به قصد تمسخر دين و قرآن ساخته و منتشر شده و براي خنداندن عده اي کور دل ، اين نشانه هاي الهي به استهزا گرفته شده است.

  ☻☻ شوخي و يا مسخره کردن مسائل ديني و اعتقادات چه عواقبي دارد؟ ☻☻

  نمونه هايي چون :
  قرائت اشعار هجو و هزل با تقليد از صوت قرآن ، تمسخر چادر بوسله اي عده از فواحش ، مزاح با لباس پيامبر ، بيان جک و لطيفه در مورد پيامبران الهي ، حک کردن آيات قرآن بر روي بدن انسانهاي ناپاک و ...

  که واقعاً انسان حتي از مطرح کردن آن تن و بدنش مي لرزد...

  حال سوال بنده اينجاست:

  عقوبت کساني که به هر شکل عامدانه و يا جاهلانه اقدام به استهزا دين و قرآن مي کنند چيست؟

  آيا در دنيا هم مشمول بلاها و عذابهاي الهي خواهند شد ؟

  آيا نمونه هاي تاريخي در اين باب وجود دارد؟

  حکم شرعي اين گونه افراد چيست؟

  و....

  با تشکر  ☻☻ شوخي و يا مسخره کردن مسائل ديني و اعتقادات چه عواقبي دارد؟ ☻☻

 2. صلوات ها 16


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,873
  حضور
  59 روز 28 دقیقه
  دریافت
  42
  آپلود
  2
  گالری
  385
  صلوات
  19654  با تشكر از دوست عزيزمون گل ليلا سخنراني حجه الاسلام پناهيان در خصوص سرانجام توهين كنندگان به مقدسات تقديم ميگردد:  سرانجام اهانت کنندگان به مقدسات چیست؟

  خبرنامه دانشجویان ایران: علیرضا پناهیان در شب جمعه اول ماه شوال در حرم امام رضا(ع) به تدوین رابطه بین انسان و مقدسات و ابعاد مختلف تخریب مقدسات در طول تاریخ پرداخت.

  به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، پناهیان سخنرانی خود را ابتدا با این سخن آغاز کرد که در هر دینی یک سری مقدسات وجود دارد و یکسری آداب و اشیا هم در مسائل مقدس شده است که با وجود آنها دل افراد معتقد به آن دین آرام می گیرد.


  وی با اشاره به این نکته که خداوند بعد از لفظ "انی انا ربک" به موسی دستور می دهد که کفشهای خودش را دربیاورد گفت: این نشان از مقدس شدن مکانی است که در آن نام رب برده شده است و در جایی که مقدس شده است باید حرمت مقدسات رعایت شود.


  این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این که اشیا نیز در تقدس با یکدیگر متفاوت است به داستان تابوت حضرت موسی اشاره کرد و افزود: حتی 2قطعه جوب نیز در تقدس با یکدیگر متفاوت است تابوت موسی بعد از رفتن او از بین قومش به عنوان یک وسیله مقدس باعث آرامش قلب مومنان به این دین شد وقتی که این قوم به فساد کشیده شدند خداوند این رابطه را از آنها گرفت و وقتی جنگی برای آنها اتفاق افتاد برای آنکه دلشان آرام گیرد از پیامبر زمان خود خواستند تا آن تابوت را دوباره در بین آنها بیاورد.


  وی با اشاره به ذکر گفتن ها و مکان هایی که در آنها عبادت صورت می گیرد گفت: روایت است حتی محتضر را به جایی ببرید که همیشه آنجا عبادت می کرده و نماز می گذارده است برای اینکه در آنجا راحت تر جان می دهد.


  پناهیان در خصوص ریشه این توهین ها به مقدسات گفت: افرادی در هنگام تبلیغ پیامبر در مکه قبل از بعثت با شعرهای خود ایشان را مسخره می کردند و پیامبر برای آنکه توهین به مقدسات باب نشود اعلام کردند که آنها را حتی اگر به پرده کعبه آویزان شوند باید اعدام کرد.


  این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به رحلت پیامبر و محافظت سه روزه امیرالمومنین از پیکر ایشان ادامه داد: این اقدام امیرالمومنین(ع) برای حفظ قداست و حرمت پیامبر(ص) بود تا جائی که عده ای از اطرافیان امیرالمومنین(ع) این کار باعث دوری ایشان از خلافت برحق خود شده است. 4. صلوات ها 8


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,873
  حضور
  59 روز 28 دقیقه
  دریافت
  42
  آپلود
  2
  گالری
  385
  صلوات
  19654

  ادامه پست قبلي
  پناهیان با یادآوری مصاحبه رادیویی در مورد حضرت زهرا(س) و الگوی زن مسلمان در اول انقلاب گفت: وقتی مصاحبه شونده، در جواب الگوی خود را یک بازیگر اعلام کرد، امام خمینی(ره) به صورت علنی و طی بیانیه‌ای اعلام کرد: اگر این کار از روی عمد و تمسخر باشد باید مصاحبه شونده، مصاحبه گیرنده و عوامل این کار محاکمه و مجازات شوند و این کار امام برای این صورت گرفت که قداست و حرمت حضرت زهرا(س) حفظ شود.

  وی حتی کفن کردن حضرت زهرا(س) در نیمه شب را برای حفظ حرمت آنها و مصونیت ایشان از بی‌حرمتی‌های آن زمان بیان و تاکید کرد: قرآن کریم دستور می‌دهد به مقدسات دیگر ادیان، حال درست یا انحرافی توهین نکنید و اگر با آنها از نظر عقیده مشکل دارید بحث کنید ولی مقدسات آنها را مورد تمسخر قرار ندهید.


  پناهیان با اشاره به اینکه مقدسات را از دین جدا نکنید و دین را بدون مقدسات آن نخواهید، در خصوص سرانجام افرادی که به مقدسات دین اسلام توهین می‌کنند و آن را مورد تمسخر قرار می‌دهند گفت: قرآن در صفحه دوم سوره بقره سرانجام این افراد را گفته است و سرانجام آنها از دید قرآن جز نابودی هیچ نیست.


  پناهیان گفت: حرکتهایی که در اعتراض به آتش کشیدن قرآن صورت گرفت کاملا درست و منطقی بود و باید نسبت به این اهانت‌ها واکنش نشان داد و از این اهانت‌ها دست کشید اما ابهت و بزرگی این موضوع بخاطر آن است که از اول امام(ره) با این حرکات بطور قاطع برخورد کردند و نمونه آنها در قضیه سلمان رشدی ملحد را می‌توان بوضوح دید.


  وی آغاز بی‌حرمتی‌های این چنینی را با نفوذ انگلیسی‌ها در حجاز و ساخت یک فرقه انحرافی در بین فرق اهل سنت دانست و افزود: این فرقه که وهابیت نام گرفته است با ماموریتی تخریب پیامبر و قبور اهل بیت(علیهم السلام) به وجود آمد که بعد از تخریب قبور بقیع دیگر جرات دست زدن به دیگر قبور را نداشت.


  وی تخریب قبور اهل بیت را اولین حرکت انگلیسی‌ها در تخریب مقدسات اسلام و یکی از حربه‌های آنها را شکستن حرمت مقدسات دانست و با اشاره به کتاب آیات شیطانی گفت: این کتاب که به جوک شباهت دارد که به تخریب دین می‌پردازند و عمده کار آن را نشان دادن یک چهره مضحک از پیامبر است.


  پناهیان در پایان با بیان اینکه هر چیزی نباید بی‌خود مقدس شود افزود: از آنجا که نام مسجد مقدس بود، منافقین زمان پیامبر می‌خواستند از آن سو استفاده کنند ولی پیامبر دستور داد تا آن مسجد به آتش کشیده شود و بی‌علت مقدس نشود.


 6. صلوات ها 9


 7. #4
  گل ليلا آنلاین نیست. مدير نشريات الكترونيك و نرم افزارهاي ديني
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  برنامه نويسي - شناخت ائمه اطهار(ع) - تبليغ دين
  نوشته
  2,970
  حضور
  116 روز 23 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  262
  آپلود
  33
  گالری
  495
  صلوات
  37351  اين هم فرمايشان آيت الله جوادي آملي

  اظهارات آیتالله جوادی‌آملی درباره اهانت به قرآن/ اگر سواد ندارید، مزاحم دین نشده و دفاع نکنید

  اندیشه - آیت الله جوادی آملی گفت : "به گفته قرآن، اگر خواستید مناظره کنید به بهترین وجه مناظره کنید، عاقلانه و عادلانه سخن بگوئید؛ درست حرف بزنید و اگر سواد آن را ندارید ساکت بوده و مزاحم دین نباشید ."
  به گزارش خبرآنلاین، آیتالله جوادی آملی در جلسه درس اخلاق خود اهانت به ساحت مقدس قرآن را ناشی از جهالت و سفاهت این افراد دانست.
  اهم نکاتی که وی در این باره بیان کرده به شرح زیر است :

  • همان کسانی که در اعصار گذشته انبیای الهی را به شهادت رساندهاند و به مکتبهای الهی اهانت میکردند - صهیونیستهای سابق - امروز هم همان کار را انجام میدهند، ولی امروز این حرفها از زبان مسیحیها و کسانی که در غرب به سر میبرند شنیده میشود. این فکر قبلا هم بوده و الان هم هست. اینها کسانی هستند که دست هوی در کشتن انبیا آلوده است، لذا در صدد هتک حرمت به قرآن کریم بر آمدهاند.
  • مردم با انبیائشان - از وجود مبارک نوح(ع) تا وجود مبارک حضرت خاتم(ص)- در کمال اهانت سخن میگفتند ولی انبیاء الهی در کمال متانت با آنها سخن میگفتند. آنها به حضرت نوح(ع) یا سایر انبیاء میگفتند ﴿إنّا نراک فی الضلاله - إنّا نراک فی السفاهه﴾. همه این بد دهنیها را داشتند و وجود مبارک نوح یا انبیاء دیگر میفرمودند که ﴿یا قوم لیس بی سفاهه و یا لیس بی ضلاله﴾، ما گمراه نیستیم، ما حرف عاقل و هدایت مدار داریم.
  • یک وقت کسی در اثر سفاهت و حماقت خود میخواهد با فوت کردن، آفتاب را خاموش کند. البته اینکه کسی با فوت دهنش کبریت را خاموش کند، امری شدنی است اما اگر بخواهد آفتاب را خاموش کند، این حرکت نوعی سفاهت است.
  • در قرآن کریم اشاره شده است که ﴿یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم﴾، کسی که نور سماوات و الارض است، آن نور را میخواهند با فوت، تبلیغ، بدگویی، فحش و اهانت خاموش کنند؛ این نور خاموش شدنی نیست و آنها خودشان را خسته میکنند و کاری از پیش نمیبرند.

  وی درباره وظیفه مسلمانان جهان در برابر این قبیل اقدامات اظهار کرد :

  • حفظ قرآن کریم وظیفه همه مسلمانان در شرق و غرب عالم است. باید در این زمینه قیام کرد و برای حفظ این کلام الهی میتوانیم با شرقیها و غربیها گفتگو داشته باشیم، چراکه راه برای مناظره باز است و اگر از کره زمین به کرههای دیگر رفتند باز هم راه مباحثه باز است.
  • خداوند ما را با «عدل با لطف معتبر» مجهز کرده است که از دین او حمایت کنیم و حمایت ما از دین او در حقیقت حمایت از خود ماست. اگر این جریان توبه نکنند شاید خدای سبحان بخواهد آنها را با دست خود متفرق و ریشه کن کند.
  • درباره برخورد با اهانت کنندگان به ساحت مقدس قرآن کریم باید عالمانه و محققانه برخورد کرد و در عین حال هیچ خشیت و هراسی از غیرخدا نداشته باشیم. ما به طرف کعبه نماز نماز میخوانیم و ذبایح، کشتارها و تمامی مسلخها و قربانگاه ما به طرف کعبه است. اینچنین نیست که کعبه فقط برای اقامه نماز باشد، بلکه تمام کارهایمان در شبانه روز به طرف کعبه است. همه یک میلیارد و نیم مسلمان جهان باید اهل قیام باشند و در برابر اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم قیام کنند.
  • کسانی که در مسائل فرهنگی فعالیت دارند باید بر اساس همین برهان قیام کنند؛ کسانی که در مسائل اجتماعی و سیاسی نیز فعال هستند باید در راستای فعالیتشان جلوی این قبیل کارها را بگیرند.


  آیت الله جوادی آملی درباره روش مناظره با دیگران گفت :


  • ﴿ادع الی سبیل ربک بالحکمة و الموعظه﴾ قرآن کریم فرمود اگر میخواهید با برهان سخن بگوئید، داخلی و خارجی یکی است؛ اگر میخواهید موعظه کنید سعی کنید موعظه شما حسنه باشد؛ اگر خواستید مناظره کنید به بهترین وجه مناظره کنید، نه بیراهه بروید و نه راه کسی را ببندید؛ نه حقی را باطل کنید و نه باطلی را حق کنید؛ عاقلانه و عادلانه سخن بگوئید؛ درست حرف بزن و اگر سواد آن را نداری ساکت باش؛ مزاحم دین نباش، بگذار یک عده که دین شناساند دین را یاری کنند.
  • اگر بخواهی با مسیحیها و یهودیها مناظره کنی فقط و فقط با بهترین روش باید مناظره کنی، نه روش خوب، بلکه با بهترین روش. یک وقت انسان با روش بد حرف میزند که خودش عالم و محقق و درس خوانده و مجتهد نیست، این انسان حق حرف زدن ندارد، یا حق حرف زدن را دارد ولی زیبا نیست و یا زیباست ولی باز هم کافی نیست. اسلام به او اجازه حرف زدن داده و فرمود ﴿ولاتجادلو اهل الکتاب الا باالتی هی احسن ﴾ که مفید حصر است.
  • دین اسلام همه را به مناظره و گفتگوی ادیان که چندین سال قبل از انقلاب اسلامی مطرح بود و بعد از انقلاب به تازگی در ایران مطرح شد، دعوت کرده که ﴿ ولا تجادلوا اهل الکتاب الا باالتی هی احسن﴾. تا به حال نشستها و همایشها و دور هم جمع شدنهایی وجود داشت و گفتگویی با علمای مسیحی و یهودی صورت میگرفت و این صهیونیست به هیچ یک از آنها بسنده نمیکند و دست مسمومش را از حلقوم یک مسیحی در آورده که اقدام به این کار کند.

  ☻☻ شوخي و يا مسخره کردن مسائل ديني و اعتقادات چه عواقبي دارد؟ ☻☻

 8. صلوات ها 7


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,005
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  نقل قول نوشته اصلی توسط گل ليلا نمایش پست ها
  با سلام و خسته نباشيد
  خدمت همه دوستان و همچنين اساتيد بزرگوا:gol:ر


  متاسفانه در روزهاي اخير در ايميلهاي ارسالي برخي گروههايي که بر ضد دين و قرآن فعاليت مي کنند کليپها و تصاويري رو ديدم که به طور مستقيم به قصد تمسخر دين و قرآن ساخته و منتشر شده و براي خنداندن عده اي کور دل ، اين نشانه هاي الهي به استهزا گرفته شده است.

  ☻☻ شوخي و يا مسخره کردن مسائل ديني و اعتقادات چه عواقبي دارد؟ ☻☻

  نمونه هايي چون :
  قرائت اشعار هجو و هزل با تقليد از صوت قرآن ، تمسخر چادر بوسله اي عده از فواحش ، مزاح با لباس پيامبر ، بيان جک و لطيفه در مورد پيامبران الهي ، حک کردن آيات قرآن بر روي بدن انسانهاي ناپاک و ...

  که واقعاً انسان حتي از مطرح کردن آن تن و بدنش مي لرزد...

  حال سوال بنده اينجاست:

  عقوبت کساني که به هر شکل عامدانه و يا جاهلانه اقدام به استهزا دين و قرآن مي کنند چيست؟

  آيا در دنيا هم مشمول بلاها و عذابهاي الهي خواهند شد ؟

  آيا نمونه هاي تاريخي در اين باب وجود دارد؟

  حکم شرعي اين گونه افراد چيست؟

  و....

  با تشکر:gol:


  با سلام.
  طبق آيه ويل لكل همزة لمزه تكليف اينها مشخص است.
  وقتي خدا بگه واي بر آنها يعني واي بر آنها.
  در دنيا موجب خواري و ذلت براي آنهاست.
  در آخرت هم في درك اسفل الجحيم هستند.
  نمونه هاي تاريخي آن هم عموهاي پيامبر گرامي اسلام صلي الله عليه و آله و مشركان بودند .
  حكم شرعيش رو هم مراجع بيان كرده اند.
  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  سلام
  با تشکر از انعقاد این موضوع اما
  خوب است در کنار پرداختن به این موضوع به عوامل آن نیز اشاره ای بکنیم تا
  یک سوزن به خود و یک جوال دوز به دیگران زده باشیم
  انصاف هم همین است
  ما چقدر در بدبینی دیگران به دین سهیم هستیم ؟
  موفق در پناه حق

  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 12. صلوات ها 4


 13. #7

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  اینترنت ، موسیقی
  نوشته
  1,450
  حضور
  20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  21
  صلوات
  8507  سلام

  دوستان یک نصیحت به همه تان هیچ دینی را به تمسخر نگیرید عواقب بدی دارد ! حتی یک شخص مذهبی !
  -+- ما هم تهران رو آره -+-

  سایت قرآن آنلاین + ترجمه فارسی
  wWw.Quran14.TK


 14. صلوات ها 5


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود