داستان عجیب داوود به روایت تورات

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
داستان عجیب داوود به روایت تورات

تورات در کتاب دوم اشموئیل فصل یازده جمله‌های ۲ تا ۲۷ چنین می‌گوید:((واقع شد که وقت غروب داوود از بسترش برخاست و بر پشت بام خانه ملک گردش کرد و از پشت بام زنی را دید که خویشتن را شستشو می‌کرد و ان زن بسیار خوب صورت و خوش منظر بود و داوود فرستاد درباره ان زن استفسار نمود و کسی گفت که آیا بت شبع دختر الیعام زن اوریاه حتی نیست؟ و داوود ایلچیان را فرستاد و او راگرفت و او نزد وی امده داوود با او خوابید و او بعد از تمیز شدن از نجاستش به خانه خود رفت و زن حامله شده فرستاد و داوود را مخبر ساخته که حامله هستم ...)) در ادامه روایت تورات داوود اوریاه شوهر اورا به جنگ می‌فرستد و در پیشاپیش سپاه می‌گمارد تا کشته شود و سپس زن او را به خانه می‌اورد و سپس همین زن به روایت تورات -با این سوابق -مادر سلیمان می‌شود.
با وجود این به روایت تورات کتاب اول ملوک و پادشاهان فصل یازدهم جمله‌های ۱ تا ۲۴ خداوند داوود را بنده برگزیده خود که اوامر و فرائضش را نگاه می‌دارد مغرفی می‌کند. :Nishkhand:

نظر بدهید !!!

سلام

خوب همه میدونن دیگه که تورات و انجیل تحریف شده و این قضایا دروغی بیش نیست ...

در مورد چه موضوعیش نظر بدیم ؟؟ :Gig:

واقعاً خنده دار شما کتاب آسمانی را به دروغ میشناسید ! دست گل تون درد نکنه ! :makhfi:

madanchi11;75833 نوشت:
واقعاً خنده دار شما کتاب آسمانی را به دروغ میشناسید ! دست گل تون درد نکنه ! :makhfi:

معلومه كه دروغه اينو همه حتي ديوانه هاي تيمارستانم ميدونن:samt:

پس توبه داود در پیش خدا چیست؟

اينو از كجا آوري؟

madanchi11عزيز سلام
مانميگويم که کتاب اسماني دروغ گفته ماميگيم اين کتاب مقدس موجود که مشتمل است بر عهد عتيق وعهد جديد کتاب آسماني نيست درباره عهد جديد اين اقرارخودشان است که ازبين اناجيل ،چند انجيل به وسيله کليساانتخاب شده والان به عهد جديد معروف است

madanchi11;75707 نوشت:
تورات در کتاب دوم اشموئیل فصل یازده جمله‌های ۲ تا ۲۷ چنین می‌گوید:((واقع شد که وقت غروب داوود از بسترش برخاست و بر پشت بام خانه ملک گردش کرد و از پشت بام زنی را دید که خویشتن را شستشو می‌کرد و ان زن بسیار خوب صورت و خوش منظر بود و داوود فرستاد درباره ان زن استفسار نمود و کسی گفت که آیا بت شبع دختر الیعام زن اوریاه حتی نیست؟ و داوود ایلچیان را فرستاد و او راگرفت و او نزد وی امده داوود با او خوابید و او بعد از تمیز شدن از نجاستش به خانه خود رفت و زن حامله شده فرستاد و داوود را مخبر ساخته که حامله هستم ...)) در ادامه روایت تورات داوود اوریاه شوهر اورا به جنگ می‌فرستد و در پیشاپیش سپاه می‌گمارد تا کشته شود و سپس زن او را به خانه می‌اورد و سپس همین زن به روایت تورات -با این سوابق -مادر سلیمان می‌شود.
با وجود این به روایت تورات کتاب اول ملوک و پادشاهان فصل یازدهم جمله‌های ۱ تا ۲۴ خداوند داوود را بنده برگزیده خود که اوامر و فرائضش را نگاه می‌دارد مغرفی می‌کند. :nishkhand:

نظر بدهید !!!

دوستان عزیز تورات دروغ نیست انجیلم دروغ نیست در قرآنم گفته اینا کتابهای نوری بودند ولی ما میگویم درست است کتاب خوبی هست ولی کو همون کتاب اصلی اگر اون کتاب اصلی بود حرف شما درست است

حالا میگید از کجا میگم این کتاب همین نیست ؟چون اعتقاد داریم تحریف شده

حالا از کجا میگیم تحریف شده؟خیلی بخشها هست یکی از این مثال ها شما خودتون گفتید

از کجا بدونیم شاید هم این اتفاقات اتفاق افتاده همین داستانی که گفتید ؟

برای این هم دلیل دارم چون با قرآن مغایرت دارد در رقرآن مطالعه کنید ببنید در مورد حضرت داود چه گفته آیا همچین آدمی میتونی این کارو بکنه (یعنی داستان شما)

درسته من قرآن مطالعه کردم همه چیزهایی که نوشتم را افسانه فرض کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ولی پس چرا این در کتابشان است !

سوال دیگه این است که حضرت داود را بهترین شاعر و موسیقیدان و نوازنده معرفی می کنند درست است با منبع ؟

madanchi11;75857 نوشت:

سلام دوست عزیز

شاید این به دردت بخوره !

http://www.askdin.com/archive/index.php/t-434.html

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام

ابتدا در مورد کتاب مقدس نکاتی خدمت دوستان عرض کنم:
کتاب مقدس از دو جزء نا برابر عهد قدیم و عهد جدید تشکیل یافته است. عهد قدیم 39 یا 46 کتاب و عهد جدید 27 کتاب دارد . عهد عتیق دارای سه بخش تورات، انبیاء و مکتوبات بوده و کتاب اختصاصی یهود می باشد. اما عهد جدید همان اناجیل چهار گانه و کتاب مسیحیت است. نکته قابل توجه این است که کتاب مقدس دست نوشت بشر است نه کلام الاهی و وحی آسمانی؛ که افرادی متعدد در سالیان متمادی آن را جمع آوری کردند.
اما مطلبی که در مورد حضرت داود علیه السلام به دروغ نسبت داده شده است بر خلاف اعتقاد شیعه مبنی بر معصوم بودن انبیاست. شیعه معتقد است پیامبر و فرستاده خداوند هیچگونه گناهی مرتکب نمی شوند حتی آنان از خطا و نسیان هم معصوم هستند.
موفق باشید :Gol:

madanchi11;75707 نوشت:
با وجود این به روایت تورات کتاب اول ملوک و پادشاهان فصل یازدهم جمله‌های ۱ تا ۲۴ خداوند داوود را بنده برگزیده خود که اوامر و فرائضش را نگاه می‌دارد مغرفی می‌کند. :nishkhand:

نظر بدهید !!!

با سلام
جناب معدنچی گرامی !
این که بنده و ما نظر دهیم چیزی از بیهوده بودن این کتاب کم نمیکند !
این مهم است که با اندیشه پویا به این نوشتار بنگرید !

madanchi11;75833 نوشت:

دقیقا درست میفرماید واقعا خنده دار است !!ولی نه گریه دار است که به پیامبران چنین نسبتهای دهیم

بنده از شما جناب معدنچی گرامی سوال میکنم ؟؟؟
آيا پيامبر زنا مى كند؟ نه! هزار بار نه!!
ولى عهدين به داود پيامبر(ع) نسبت زنا مى دهد.

آيا پيامبر به كسى شراب مى خوراند؟ نه هرگز!
و آيا پيامبر كسى را فريب مى دهد، تا او را بكشد؟ نه هرگز!
ولى عهدين، همه اين ها را به داود(ع) نسبت مى دهد!!

(سموئيل دوم) (باب )11 (از آيه)2.
(هنگام عصر بود كه داود از بسترش برخواسته بر پشت بام پادشاه گردش مى كرد، كه زنى را ديد: خود را شستشو مى كند و آن زن بسيار زيبا بود، داود فرستاده در باره زن پرسش كرد؟
يك نفر گفت: آيا بتشبع دختر اليعام زن اورياى حتّى نيست؟
و داود قاصدانى فرستاده او را گرفت و با او هم‌خوابه گرديد و او خود را از نجاست پاكيزه كرده به خانه برگشت و آن زن حامله شد كسى فرستاد و او را خبر كرد: كه من حامله هستم پس داود به نزد يواب فرستاد كه داود مى گويد: اورياى حتّى را نزد من بفرست و داود به اوريا گفت: برو به خانه ات و پاهايت را بشوى... و به خانه خود نرفت... داود به او گفت: مگر از سفر نامده اى؟ پس چرا به خانه خود نرفتى؟!
اوريا به داود گفت: تابوت و اسرائيل و يهودا، در خيمه اند... آيا من به خانه بروم و بخورم و بنوشم و با زنم همبستر شوم؟!... و داود اوريا را دعوت كرد كه در حضورش بخورد و بنوشد و او را مست كرد و شامگاه بيرون رفت، تا در بستر خويش بخوابد و به خانه خود نرفت و داود بامدادان نامه اى نوشت...: كه اوريا را جلوى جنگ سخت بگذاريد و از دنبال او برگرديد تا كشته شود... و اورياى حتّى مرد... و چون زن اوريا شنيد كه شوهرش اوريا مرده، براى شوهر ماتم گرفت و پس از ايّام ماتم داود او را به خانه خود فرستاد و زن وى شد... امّا كارى كه داود كرد در نظر خدا زشت آمد).

آيا اين حكايت ساختگى را شنيدى؟! كه: داود با زن اوريا زنا كرد، سپس او را مست نمود، با زنش بخوابد، تا كارى كه كرده بود معلوم نشود و چون اوريا (دستور او را عمل) نكرد، داود فرمان داد كه در جنگ با او حيله كنند تا كشته شود، پس از آن در باره اش همان كار را كردند تا كشته شد؟
اينك توجّ بفرمائيد: نتيجه صالح! از زنى كه داود با او زناى محصنه كرده چه كسى است؟
(انجيل متى) (باب اوّل، آيه 6):
ويسّا داود پادشاه را آورد و داود پادشاه سليمان را از زن اوريا).
(سموئيل دوّم باب12 آيه 9):
و خدا پروردگار اسرائيل چنين مى گويد:... اورياى حتى را با شمشير كشتى و زن او را براى خود گرفتى؟!).

آيا همه اين ها را شنيديد؟ عجيب تر از اين را نيز بشنويد عهدين مى گويد: خدا داود را مجازات كرد پسرانش را واداشت تا با زنانش زنا كردند!
(سموئيل دوّم باب 12 آيه11 و 12):
خداوند چنين گفت: اينك من از خانه خودت شريرا برتو وارد مى سازم و زنان تو را پيش چشم تو گرفته به همسايه ات خواهم داد و او جلو اين خورشيد با زنان تو مى خوابد زيرا تو اين كار را پنهانى كردى امّا من اين كار را پيش تمام اسرائيل و جلوى آفتاب خواهم نمود).
(سموئيل دوّم باب 16 آيه22):
پس خيمه در پشت بام ابشالوم برپا نمودند و او جلو چشم تمامى اسرائيليان نزد متعه هاى پدرش در آمد).
.

madanchi11;75707 نوشت:
تورات در کتاب دوم اشموئیل فصل یازده جمله‌های ۲ تا ۲۷ چنین می‌گوید:((واقع شد که وقت غروب داوود از بسترش برخاست و بر پشت بام خانه ملک گردش کرد و از پشت بام زنی را دید که خویشتن را شستشو می‌کرد و ان زن بسیار خوب صورت و خوش منظر بود و داوود فرستاد درباره ان زن استفسار نمود و کسی گفت که آیا بت شبع دختر الیعام زن اوریاه حتی نیست؟ و داوود ایلچیان را فرستاد و او راگرفت و او نزد وی امده داوود با او خوابید و او بعد از تمیز شدن از نجاستش به خانه خود رفت و زن حامله شده فرستاد و داوود را مخبر ساخته که حامله هستم ...)) در ادامه روایت تورات داوود اوریاه شوهر اورا به جنگ می‌فرستد و در پیشاپیش سپاه می‌گمارد تا کشته شود و سپس زن او را به خانه می‌اورد و سپس همین زن به روایت تورات -با این سوابق -مادر سلیمان می‌شود. با وجود این به روایت تورات کتاب اول ملوک و پادشاهان فصل یازدهم جمله‌های ۱ تا ۲۴ خداوند داوود را بنده برگزیده خود که اوامر و فرائضش را نگاه می‌دارد مغرفی می‌کند. نظر بدهید !!!

با سلام
من نمیدونم اون کسانی که این مزخرفات رو میخونن و باور میکنن (تاکید میکنم: باور میکنن!!!) , چیزی به اسم عقل و تفکر رو میشناسن یا نه!:Gig:

madanchi11;75960 نوشت:
سوال دیگه این است که حضرت داود را بهترین شاعر و موسیقیدان و نوازنده معرفی می کنند درست است با منبع ؟

حضرت داوود موسیقیدان و نوازنده نبود اما صدای بسیار زیبایی داشتند

سلام

من این مطلب از خودم نذاشتم یا ننوشتم تو کتاب آسمانی شون زبور نوشته است !!!!

madanchi11;75707 نوشت:
تورات در کتاب دوم اشموئیل فصل یازده جمله‌های ۲ تا ۲۷ چنین می‌گوید:((واقع شد که وقت غروب داوود از بسترش برخاست و بر پشت بام خانه ملک گردش کرد و از پشت بام زنی را دید که خویشتن را شستشو می‌کرد و ان زن بسیار خوب صورت و خوش منظر بود و داوود فرستاد درباره ان زن استفسار نمود و کسی گفت که آیا بت شبع دختر الیعام زن اوریاه حتی نیست؟ و داوود ایلچیان را فرستاد و او راگرفت و او نزد وی امده داوود با او خوابید و او بعد از تمیز شدن از نجاستش به خانه خود رفت و زن حامله شده فرستاد و داوود را مخبر ساخته که حامله هستم ...)) در ادامه روایت تورات داوود اوریاه شوهر اورا به جنگ می‌فرستد و در پیشاپیش سپاه می‌گمارد تا کشته شود و سپس زن او را به خانه می‌اورد و سپس همین زن به روایت تورات -با این سوابق -مادر سلیمان می‌شود. با وجود این به روایت تورات کتاب اول ملوک و پادشاهان فصل یازدهم جمله‌های ۱ تا ۲۴ خداوند داوود را بنده برگزیده خود که اوامر و فرائضش را نگاه می‌دارد مغرفی می‌کند.

سلام
بنده برای این کتابهای داستان بهایی قائل نیستم .
حیف نیست انسان تعالی خواه خود را معطل این اباطیل کند !
مگر ما چقدر عمر داریم که آنرا صرف شنیدن حرفهای پوچ از منابع بی اعتبار کنیم .
سخن خدا در قرآن پاک کافی نیست که علمای یهود در کتابهای خودشان بخاطر متاع پست دنیوی دست می بردند ؟
اینها همه ثمره ظلم است ظلم عالمان دنیاپرست یهود
بهایی ندارد
موفق در توجه به باقی عمر

madanchi11;75857 نوشت:

داستان قضاوت داوود (ع) و توبة آن حضرت :
این داستان در سورة ص آمده و در داستان زیر همراه با تفسیر است . دو نفر از طریق غیر عادی یعنی از دیوار محراب ( خانة ) داوود(ع) بالا آمده و نزد او رفتند . داوود(ع) ناگهان آنها را بالای سر خود دید و ترسید و آنها را به چشم دشمن پنداشت .
آن دو نفرحضرت را دلداری داده و گفتند : ما به منظور داوری به نزد تو آمده ایم و سپس موضوع شكایت خود را مطرح می كنند كه ما دو نفر برادریم و این برادر من 99 میش دارد و من 1 میش و برادر من مرا متقاعد كرده كه یك میش را با او شریك شوم . و او مرا فریب می دهد داوود(ع) كه از رفتار آنها متحّیر شده بود عجولانه جواب داد حقا كه با اضافه كردن میش تو به میش های خودش در حق تو ستم كرده و عمل نا شایسته انجام داده و بعد از رفتن آن دو نفر داوود(ع) به خود آمد كه این احتمالات و رفتار او با ایشان در شأن نبوت نیست و روح و دل او را آلوده ساخته و امتحان و آزمایش برای او بوده از این رو اقدام به استغفار و آمرزش خواهی كرد و به درگاه الهی توبه كرد .

روایتی می گوید كه : آن دو نفر فرشتگانی بوده اند كه به صورت انسان و به آن صورت وارد خانة داوود(ع) شدند تا او را مورد آزمایش الهی قرار دهند .

روایتی می گوید : آن دو دشمن داوود(ع) بوده و به قصد كشتن داوود(ع) آمده بودند و همینكه وارد منزل داوود(ع) شدند دیدند عده ای نزد داوود(ع) نشسته و به گفتگو مشغولند و داوود(ع) كه به قصد آنها آگاه بود چیزی نگفت و آن دو خود را نباخته و موضوع حل مشكل را طرح كردند و داوود(ع) برای انتقام آن صحبت را كرد و آن گونه كه گفته شد پاسخ آنها را داد ولی بعداً از رفتار خود و عمل انجام نشده از طرف آنها پشیمان شد و توبه كرد و این جریان را آزمایشی از برای خود دانست .

madanchi11;91080 نوشت:
سلام من این مطلب از خودم نذاشتم یا ننوشتم تو کتاب آسمانی شون زبور نوشته است !!!!

بله
از این داستان در کتاب آسمانیشون زیاد نوشته شده است!

سلام

ماجرا خیلی باحال مقدسات ما !!!!

به هر دری و دیواری میزنم که این جور داستان را منکر بشیم !!!!!!

hedi;91077 نوشت:
حضرت داوود موسیقیدان و نوازنده نبود اما صدای بسیار زیبایی داشتند

صدای خوبی داشت ولی نوازنده بود ! در تاپیک اثر موسیقی این هم گذاشتم !

madanchi11;91112 نوشت:
صدای خوبی داشت ولی نوازنده بود ! در تاپیک اثر موسیقی این هم گذاشتم !

سلام بر دوستان گرامی:Gol:
بله
من هم 100 بار از شما درخواست کردم منبع معتبر نام ببرید و شما هم همش میگفتید تو سایتشه و ...!
لطفا منبع را همینجا بگذارید تا همه ی دوستان بهرمند شوند!

در کتاب مقدس آمده است که حضرت داود روزی به پشت بام رفت و چشمش به زنی افتاد که خود را شستشو می داد . آن زن زیبا بود و داود از او خوشش آمد . داود پرسید : او کیست ؟ گفتند : او بتشبع زن اوریا است . داود کسانی را فرستاد و او را نزد داود آوردند . داود با او نزدیکی کرد و شوهرش اوریا را هم به جنگ فرستاد و دستور داد که کاری کنند تا اوریا کشته شود . اوریا در جنگ کشته شد وداود صاحب آن زن گردید . (1)
بر این اساس آنانکه حضرت داود نبی (ع) را زناکار معرفی می کند یهودیان هستند .
در روایات اسلامی آمده است که علی علیه السلام فرمود: هرکس بگوید داود(ع) زنا کرده است , بر او حد می زنم . (2) لذا از نظر اسلام این حرف تهمتی است که درباره پیامبر خدا زده شده است. و به همین خاطر است که امیر المؤمنین نیز فرموده هرکس این مطلب را به زبان بیاورد مستحق حد می باشد.
--------------------------------
1- کتاب مقدس , قطع جیبی , ص 309 , کتاب سموئیل دوم فصل 11 جمله های 2 تا 27 .
2- مجمع البیان جزء هشتم , ص 736 در تفسیر آیه 25 سوره ص .

اینم مدرک تو کتاب آسمانی زبور در مورد نوازنده بودن داود نبی

[=georgia, times new roman, times, serif]و داود نزد شائول آمده ، به حضور وی ایستاد و او وی را بسیار دوست داشت و سلاحدار او شد. و شائول نزد یسّا فرستاده ،گفت: "داود نزد من بماند زیرا که به نظرم پسند آمد."[/]
[=georgia, times new roman, times, serif]و واقع می شد هنگامی که روح بد از جانب خدا بر شائول می آمد
که داود بربط گرفته،به دست خود می نواخت،
و شائول را راحت و صحت حاصل می شد
و روح بد از او می رفت.
[/]

[=georgia, times new roman, times, serif]کتاب اول سموئیل.۱۶: ۲۲ و ۲۳[/]

madanchi11;91254 نوشت:
اینم مدرک تو کتاب آسمانی زبور در مورد نوازنده بودن داود نبی و داود نزد شائول آمده ، به حضور وی ایستاد و او وی را بسیار دوست داشت و سلاحدار او شد. و شائول نزد یسّا فرستاده ،گفت: "داود نزد من بماند زیرا که به نظرم پسند آمد." و واقع می شد هنگامی که روح بد از جانب خدا بر شائول می آمد که داود بربط گرفته،به دست خود می نواخت، و شائول را راحت و صحت حاصل می شد و روح بد از او می رفت. کتاب اول سموئیل.۱۶: ۲۲ و

سلام
من میگم مدرک معتبر بیارید!!!
شما به یه کتاب تحریف شده میگی مدرک؟؟؟!!!

hedi;91363 نوشت:
من میگم مدرک معتبر بیارید!!! شما به یه کتاب تحریف شده میگی مدرک؟؟؟!!!

پس باید بگیم قرآن هم تحریف شده است !!!!!!!

madanchi11;91512 نوشت:
پس باید بگیم قرآن هم تحریف شده است !!!!!!!

:ghash::ghash:
از کجا به این نتیجه رسیدین؟؟!!!!

hedi;91519 نوشت:
از کجا به این نتیجه رسیدین؟؟!!!!

از اونجا که هرکس دارد قرآن به نفع کار خودش تفسیر میکنه !!!! :ok:

بسم الله الرحمان الرحیم
با سلام و تشکر
در مورد تحریف ناپذیری قرآن مطالب مفصل در تاپیک مربوطه آمده و در اینجا به اجمال بیان می کنیم که قرآن برای هدایت بشر تا برپایی روز قیامت آمده اگر در قرآن تحریف صورت می گرفت دیگر کتاب هدایت نبود خدای متعال در این باره می فرماید: الر كِتابٌ أَنْزَلْناهُ إِلَيْكَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ بِإِذْنِ رَبِّهِ" اين كتابى است كه بر تو نازل كرديم به اين منظور كه مردم را از گمراهيها به سوى نور خارج كنى(سوره ابراهیم،1)
و همچنین می فرماید:وَ أُوحِيَ إِلَيَّ هذَا الْقُرْآن لِأُنْذِرَكُمْ بِهِ وَ مَنْ بَلَغ " اين قرآن به اين جهت بر من نازل شده است كه شما را و تمام كسانى را كه سخنان من در طول تاريخ بشر و پهنه زمان و در تمام نقاط جهان به گوش آنها مى‏رسد از مخالفت فرمان خدا بترسانم و به عواقب دردناك اين مخالفت توجه دهم" (انعام،19)
اما آنچه که دوست عزیزمان نوشته بودند که دلیل تحریف پذیری قرآن این است که هرکس قرآن را آنگونه که می خواهد تفسیر می کند اولا : این گزاره به صورت عمومی صحیح نیست.چرا که کسانی از بزرگان هستند که تفسیر به رای نمی کنند همچون معصومین علیهم السلام و علمایی که بر مبنای آنان قرآن را تفسیر می کنند.
ثانیا: آنچه در تحریف مورد بحث است تحریف لفظی است نه تحریف معنوی که همان تفسیر به رای می باشد. تحریف معنوی در قرآن وجود داشته و در مورد هر کتابی ممکن است رخ دهد و این مطلب خدشه ای به تحریف ناپذیری قرآن بنابر اصطلاح وارد نمی کند.
موفق باشید:Gol:

سلام و عرض ادب

می دونم که کتاب قران تحریف نشده است !

فقط من معنی تفسیر آنرا گفتم همین !

برای من این مسئله است که قرآن این کتاب ها را کتاب آسمانی میداند ولی چرا ....

بسم الله الرحمان الرحیم
با سلام و تشکر از جنابعالی

درست است قرآن کتاب های آسمانی را تایید می نماید اما این کتابها غیر از قرآن مجید، به بیان خود قرآن تحریف شدند مثلا در مورد کتاب تورات قرآن بیان می کند که علمای یهود آن را تحریف کردند: "یحرفون الکلم عن مواضعه" بنابراین نمی توان به نوشته های این کتابها اعتماد کرد.

سلام و تشکر

پس این بحث رد میشود از نظر شما ؟!

بسم الله الرحمان الرحیم

با سلام و تشکر از جنابعالی
در مورد نواختن موسیقی توسط حضرت داود علیه السلام مدرک معتبری وجود ندارد و آنچه که از بیانات امام علی علیه السلام برداشت شده که حضرت داود علیه السلام در نی می دمیده صحیح نمی باشد.
حضرت علی علیه السلام در خطبه 160 نهج البلاغه می فرماید: «وَ إِنْ شِئْتَ ثَلَّثْتُ بِدَاوُودَ ـ صَلَّى اللّهُ عَلَیْهِ وَ سَلَّمَ ـ صَاحِبِ الْمَزَامِیرِ، وَ قَارِىءِ أَهْلِ الْجَنَّةِ». منظور حضرت از این کلام این است که خداوند متعال، چنان دانش و معنویّتى به حضرت داود ارزانى کرده بود که مزامیر را انشا مى کرد (مزامیر مجموعه اى دعاها، مناجات و پند و اندرز حکیمانه بود که داوود(علیه السلام) آن را با صداى بسیار زیبا مى خواند و با این کار هنرى، مردم و حتى طبق روایتى پرندگان و حیوانات را به سوى خود جذب مى کرد!). و همچنین خدای متعال او را قاری اهل بهشت قرار داده است.بنابراین نمی توان به آن مطلبی که در مورد حضرت داود آورده شده اعتماد کرد.
موضوع قفل شده است