صفحه 1 از 19 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هشدار براي اكبر( عبرت از داستان تلخ خميني شهر. لذت هاي آني و حسرت هاي باقي)

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

هشدار براي اكبر( عبرت از داستان تلخ خميني شهر. لذت هاي آني و حسرت هاي باقي)

سلام دوستان

واي كه چقدر شما منو شرمنده مي كنيد از بس هر جا ميرم باهام مياييد
    فعلا اين گل تقديم تان
    اگه يادتون باشه تاپيكي زدم با نام هشدار برای کبری؛ دختران و زنان. برخي از كبري ها( خانم هاي محترم) به من گفتند مگر مردها معصوم و خالي از اشتباه اند گفتم نه اللهم بير بير
    دوم اين كه ناراحت نباشيد هشدار براي اين است كه هنگام گل چيدن در بوستان زندگي خاري به دست يا پايمان نرود.
    اما الان
    كبري فك و فاميلي هم داره به ويژه مردان
    نوبتي هم كه باشه نوبت هشدار براي مردان محرم كبري مانند شوهر، برادر و پدر است اسم اين مجموعه را متناظر با هشدار براي كبري، هشدار براي اكبر مي گذارم
    با من همراه باشيد
    من هم دوست دارم هشدارهاي خوب شما را به ليست زير اضافه كنم پس شما هم منو ياري كنيد
    آفرين بر شما
    و بر همه
    كارشناسان
    كاربران
    و مهمانان اين سايت
    موفق باشيد

ویرایش توسط maryam : ۱۳۹۰/۰۱/۰۴ در ساعت ۰۰:۲۸
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

2. صلوات ها 27

3.  

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

هشدار اول
    غيرت، حافظي مستحكم
    همان گونه كه قفسه سينه يكي از كارهاي مهمش محافظت از قلب است و يا جمجمه كار اساسي اش حفظ مغز از آسيب ها و ضربه ها ست، يكي از كارهاي مهم مرد نگهداري از ناموس خود است. غيرت مردانه اگر سست شود از همان درز دشمن آبرو نفوذ مي كند. بسياري از بي حجابي ها، بد حجابي ها، تجاوز به عنف، چشم چراني ها، و مزاحمت هايي كه براي دختران و خانم ها وجود دارد ريشه در سستي غيرت مردان است.غيرت داشتن با وحشي بودن و زورگويي فرق دارد. غيرت داشتن نسبت به ناموس با بي مبالاتي مرد وهرزگي خودش جور در نمي آيد و..
    بنابراين در بسياري از موارد اگر خانم دچار مشكلي شود مرد مقصر است كه محافظ خوبي نبوده است البته غيرت متعادل منظور است چون هر چيزي كه از حد بگذرد نتيجه معكوس مي دهد.
    حديثي از امام علي -ع-:
    أَلَم يَبلُغنى عَن نِسائِكُم أَنَّهُنَّ يُزاحِمنَ العُلوجَ فِى السواقِ أَلا تَغارونَ؟ مَن لَم يَغِر فَلا خَيرَ فيهِ؛
    به من خبر رسيده كه زنانتان در بازار تنه شان به تنه مردان بى ايمان و لاابالى مى خورد آيا غيرت نداريد؟! كسى كه غيرت ندارد خيرى در او نيست.
    كنزالعمال، ج3، ص780، ح8735
    يا

امام علی عليه السلام به مردم عراق اعتراض کرد و آنان را توبیخ نمود و فرمود:
    «یا اهل العراق نبّئت ان ّ نسائکم یدافعن الرّجال فی الطّریق اما تستحون؟ ولا تعارون
    ای مردم عراق، باخبر شده ام که زنان شما در بازار تنه به تنه مردان می زنند آیا شرم ندارید؟ آیا غیرت ندارید؟»مشکاه الانوار، ص ۳۳۷/
    در عكس زير قسمتي از كم رنگ شدن گام به گام غيرت مردان و حياي زنان جلوه گر است( البته در عكس زير دو نكته را تذكر بدهم
    1- اگر كسي حيا داشت و بد بي حيا شد عيب است برخي از همان اول نشسته پاك اند و تكليفشان مشخص يعي غيرت و حيا از بيخ يوخدو
    2- منظور اين نيست كه الزاما دانشگاه سبب بي حيايي مي شود. مقصود اين نشان دارد يكي از جلوه هاي ويژه اجتماعي است كه ممكن است عده اي كم بياورند

ویرایش توسط حامی : ۱۳۸۹/۱۰/۲۶ در ساعت ۰۱:۱۲

5. صلوات ها 27

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

هشدار دوم
    افراط در غيرت
    دوستان مرد من! سلام، ميخوام يه هديه عالي به شما بدهم كه ان شاء الله زندگي تون شيرين بشه. براساس يافته هاي مشاوره اي و آموزه هاي ديني غيرت افراطي داشتن سبب بي عفتي زنان و دختران مي شود. در حديثي زيبا آمده هر چيزي كه از حدش بگذرد نتيجه عكس مي دهد.
    اگر تا حالا دچار افراط بوديم چاره پاگذاشتن روي گاز هوس و ميل مان نيست. بايد تأملي كنيم كمي از سرعت خود بكاهيم در آينه عبرت نيم نگاهي بيندازيم و مسيرمان را به سمت هدف مطلوب تغيير دهيم نترسيد اراده كنيد حركت كنيد خدا هم كمك مي كنه چون خودش قول داده.
    اميرالمؤ منين عليه السّلام در يكى از نامه ها به فرزند گراميش امام مجتبى عليه السّلام فرمود:
    «و ايّاك و التّغاير فى غير موضع غيرة فانّ ذلك يدعوا الصّحيحة الى السّقم و البريّة الى الرّيب ؛ از غيرت در غير موردش بپرهيز چرا كه اين گونه غيرت ها (ى افراطى انحرافى و آميخته با وسواس) سبب مى شود كه افراد صحيح و درستكار از آنان ، گرفتار آلودگى و بيمارى شوند و افراد بى گناه در معرض ‍ تهمت قرار گيرند.»نهج البلاغة ، نامه 31.

بنابراين با پرهيز از غيرت افراطي هم به خودمان كمك كرده ايم : نجات از افكار بيمارگونه و وسواسي و بدگماني و هم ناموس مان را از بي عفتي نجات داده ايم.
    ------
    نكته: البته دايره غيرت شامل ناموس، دين، جان و مال هم مي شود.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۸۹/۱۰/۲۰ در ساعت ۲۳:۰۸

7. صلوات ها 21

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

سلام
    از دوستان به ويژه خانم هاي محترم تمنا دارم اگر هشداري نسبت به آقايون دارند براساس شماره در تاپيك اضافه كنند

9. صلوات ها 18

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

هشدار سوم
    كلاس جبراني( مروري بر درس روباه و زاغ)
    یه تجربه در خلال سال مشاوره به دست آورده ام آقایون (اغلب)این درس رو در روابط شان با خانم ها بهتر یاد گرفته اند و به کارمی گیرند و تجربه نشان داده که موفق هم بوده اند لازم است پدران و شوهران کلاس جبرانی برای آنها بگذارند تا ضعف ها قبل از مردودی یا مشروطی رفع و دفع شود.

http://zndgiearam.persianblog.ir/tag...ae%d8%aa%d8%b1
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۸۹/۱۰/۲۱ در ساعت ۰۰:۱۵

11. صلوات ها 22

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

هشدار چهارم
    پيكر خانواده
    از نظر روان شناسان خانواده و اعضاي آن مانند يك بدن هستند همان گونه كه اگر گلوي ما عفونت كند ممكن است قلب و ريه هاي ما هم عفوني شوند، اگر در خانه اي مردي مبتلا به بيماري اخلاقي مانند انحراف جنسي( چشم چراني، رابطه نامشرع، گرايش به عكس هاي پرونوگرافي و..) باشد،به احتمال زياد بقيه اعضاي سالم نيز ممكن است به تدربج آلوده شوند. عزيز من تلاش كنيم به انحراف مبتلا نشويم و اگر مبتلا شديم تا زود است و تا بقيه اعضا هم آلوده نشده اند درمان كنيم.
    بسياري از مردان كه گرفتار روابط نامشروع و...مي شوند به همسران شان مي گويند اين مسأله شخصي است به من گير نده غافل از اين كه تجربه ها مي گويند اينها كاملاً جزء مسائل مشترك است.
    ویرایش توسط maryam : ۱۳۹۰/۰۱/۰۴ در ساعت ۰۰:۵۷

13. صلوات ها 23

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

هشدار پنجم
    اقتدار مردان1
    زن عاشق اقتدار مرد است. و اقتدار جلوه هاي روان شناختي و فيزيكي و ظاهري دارد. براساس تجارب مشاوره اي و دادگاهي مردي كه زن نما است؛ چهره، صدا، نوع رفتارش زنانه است و حالت وابستگي دارد و...به تدريج از چشم همسر مي افتد چون همسر او احساس مي كند زندگي مشتركش با زن ديگري است كه او تكيه گاه و حامي خوبي برايش نيست. ناگفته نماند كه برخي از زنان كه به بي عفتي كشيده شده اند در اعترافات خود گفته اند كه يكي از علت هاي مهم آن اين بوده كه شوهر رفتار و حالات زنانه داشته است.

15. صلوات ها 14

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

هشدار ششم
    شنونده خوبي باشيد

زن دوست دارد كه همسرش خوب به سخنانش گوش دهد و تاييد يا عدم تاييد خود را واضح و گويا ابراز نمايد.
    در غير اين صورت دو پيامد براي مردان خواهد داشت:

1- زن كاري كه خودش دوست داشته باشد بدون مشورت با مرد انجام ميدهد.

2- كم كم گوش هاي ديگري را براي شنيدن حرفهايش پيدا خواهد كرد و خيلي از مسائل خصوصي خانه به بيرون درز پيدا ميكند.

از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

17. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

هشدار هفتم
    مثلث عشق
    مردي كه نسبت به همسرش احساس تعهدي ندارد در واقع لطمه بزرگي به زندگي مشترك خود وارد كرده است چون همسرش از زندگي مشترك با او احساس خوبي ندارد. در كتب روان شناسي درباره عشق آمده كه عشق مثلثي است كه يك ضلعش تعهد، ديگري صميميت و سومي شهوت است. و عشق واقعي هر سه را با هم دارد تأكيد مي كنم هر سه را با هم. هركدام نباشد يا كم رنگ شود مشكلي در رضايت مندي زناشويي رخ مي دهد
    تعهد داشتن با پيوند زناشويي و عقد(گره زدن خود به ديگري) همسو است. مردي كه تعهد ندارد در واقع گره عقد را باز كرده است. بنابراين نبايد انتظار داشته باشد كه همسَر را همسِر و همبستر خود ببيند.
    هشدار براي اكبر( عبرت از داستان تلخ خميني شهر. لذت هاي آني و حسرت هاي باقي)[/URL]
    ویرایش توسط maryam : ۱۳۹۰/۰۱/۰۴ در ساعت ۱۶:۱۵

19. صلوات ها 16

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

21. صلوات ها 14

صفحه 1 از 19 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری