صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اثبات ازدواج حضرت عمر با دختر حضرت علي

نوشته
    196
    حضور
    2 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

اثبات ازدواج حضرت عمر با دختر حضرت علي

با سلام. در چند جاي اين تالار ديدم كه برخي از دوستان شيعه چنين ازدواجي را انكار ميكنند. يا اينكه ميگويند كه ام كلثوم دختر حضرت علي نبوده است. به اميد خدا با استناد به منابع معتبر از كتب شيعه اين ازدواج را اثبات خواهيم كرد. ادله و برهان خود را در پستهاي بعد خواهيم نوشت

[SIZE=2]
    خدایا !
    رحمتی کن تا ایمان ، نان و نام برایم نیاورد ،
    قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم
    تا از آنها باشم که پول دنیا را میگیرند و برای دین کار میکنند ،
    نه از آنان که پول دین را میگیرند
    [CENTER]و برای دنیا کار می کنند.
    [COLOR=Magenta][B]

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
    با سلام. در چند جاي اين تالار ديدم كه برخي از دوستان شيعه چنين ازدواجي را انكار ميكنند. يا اينكه ميگويند كه ام كلثوم دختر حضرت علي نبوده است. به اميد خدا با استناد به منابع معتبر از كتب شيعه اين ازدواج را اثبات خواهيم كرد. ادله و برهان خود را در پستهاي بعد خواهيم نوشت
    سلام جناب ایمان
    اصلا ما اعتراف داریم بلکه ایمان داریم به این ازدواج . خوب است ؟
    ثم ماذا ؟
    چه می خواهید بفرمایید
    با یک ازدواج چند مساله اصولی را می خواهید حل کنید
    مساله منصوص بودن یا نبودن امامت و خلافت با ازدواج حل می شود ؟
    این ازدواج مدلول آیه 124 سوره بقره و دهها آیه و حدیث دیگر دال بر ولایت و امامت علی ع را نفی می کند ؟
    چه می خواهید بفرمایید
    آقاجان اصول را حل بفرمایید اینها حشیش متبشث غریق است
    به خدا که با این بهانه ها معذور نیستید
    موفق در راه اسلام

هردو عالم یک فروغ روی اوست

5. صلوات ها 10

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6203

با سلام

خواهشا دوست عزیز قبل از ورود به بحث این نکات رو خوب ببینید هر چند بنده کمی زحمت شما رو کمتر میکنم:

1. مسئله ازدواج امّ کلثوم در هیچ یک از دو کتاب معتبر نزد اهل سنت، یعنی صحیح بخاری و صحیح مسلم که در نزد اهل سنت معتبرترین کتابها بعد از قرآن شمرده می شوند ذکر نشده است.

هیچ یک از صحاح ششگانه اهل سنّت ازدواج امّ کلثوم را ذکر نکرده اند.

2. برخی از مسانید معتبر نزد اهل سنت، مانند: مُسند احمد بن حنبل نیز این رویداد را بیان ننموده اند.

3. فقط برخی از منابع تاریخی و روایی اهل سنّت، مانند: «طبقات» ابن سعد و «المستدرک» حاکم نیشابوری، ازدواج ام کلثوم با خلیفه دوم را مطرح نموده اند. در این باره، دو نکته شایان ذکر است:

الف. براساس مبانی رجالی اهل سنّت، تمام راویان این روایت، متّهم به صفات «کذّاب»، «وضّاع»، و «ضعیف» و «مدلَّس» می باشند؛ لذا براساس منابع اهل سنت، موضوع ازدواج امّ کلثوم با عمر بن خطّاب به لحاظ سندی فاقد اعتبار و ارزش می باشد.

ب. صرف نظر از ضعف سندی، این روایت به لحاظ دلالت و معنی نیز دچار تعارض، چندگانگی و تشویش در نقل می باشد؛ به گونه ای که برخی از نقلها برخی دیگر را تکذیب می نمایند.

به عنوان مثال، در برخی نقلها این گونه آمده است که وقتی عمر به خواستگاری امّ کلثوم آمد، علی علیه السلام مسئله کوچکی سنّ ام کلثوم را مطرح نمودند و در برخی نقلها آمده است که حضرت فرمودند: «من او را برای فرزندان برادرم جعفر بن ابی طالب نگه داشته ام.» در نقل دیگری بیان شده است که علی علیه السلامدرنگ ام کلثوم را نزد عمر فرستاد تا او را نگاه کند.
    ویرایش توسط عمار : ۱۳۸۹/۱۰/۱۸ در ساعت ۲۳:۳۱

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

7. صلوات ها 10

علاقه
    رجال و حدیث، فقه و کلام در حوزه اهل سنت
    نوشته
    2,857
    حضور
    47 روز 14 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10620

البته بحث ازدواج عمر با ام کلثوم در پستهای متعدد آمده واین پست نیز تکرارمکررات است .
    حقیر خود تمام منابع این داستان را دیده ام اما به هر حال منتظریم جناب ایمان چگونه با برهان می خواهند فضیلتی برای عمر بتراشند.شاید با برهان قاطع.

ویرایش توسط صدرا : ۱۳۸۹/۱۰/۱۸ در ساعت ۲۳:۴۳
    مناجات العارفین لمولانا علی بن الحسین (علیهما السلام)

«إلهى! فَاجْعَلْنا مِنَ الَّذينَ تَوَشَّحَتْ [تَرَسَّخَتْ‏] أشْجارُ الشَوْقِ إلَيْكَ فى حَدآئِقِ صُدُورِهِمْ، وَأخَذَتْ لَوْعَةُ مَحَبَّتِكَ بِمَجامِعِ قُلُوبِهِمْ»؛

(معبودا! پس ما را از آنانى قرار دِهْ كه نهالهاى شوق به تو در باغ دلشان سبز و خرّم [يا: پايدار] گشته، و سوز محبّتت شراشر قلب آنها را فرا گرفته است).

بحارالانوار، ج91، ص150.

9. صلوات ها 6

نوشته
    1,146
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5482

سلام ایمان عزیز
    لطفا سری به این آدرس بزنید و مطالب کاملی را در این موضوع مشاهده بفرمایید.
    http://www.askdin.com/showthread.php?t=801&page=4

ویرایش توسط کاوه : ۱۳۸۹/۱۰/۱۸ در ساعت ۲۳:۵۲
    اگر نور چشم شما بدلیل مطالعه زیاد و یا کار با اینترنت کم شده این آیه را زیاد بخوانید : فَجَعَلْناهُ سَميعاً بَصيراً (انسان2)
    اگر می خواهید پس از مطالعه آنچه را می خوانید در ذهنتان نقش ببندد، این آیه را پس از آن بخوانید: لَهُمْ دارُ السَّلامِ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ هُوَ وَلِيُّهُمْ بِما كانُوا يَعْمَلُونَ (انعام127)

11. صلوات ها 5

نوشته
    516
    حضور
    2 روز 21 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1159

هم چنان که برادر عزیزمان آقای کاوه فرمودند این موضوع قبلا بحث شده وهر حرفی تکرار مکررات است بر فرض صحت این موضوع شما به پست (سوالاتی مهم از اهل سنت ص 17)بروید وجواب بنده رابدهید که ایا با این حرفهامی شود پرده برروی اختلافی انداخت که در کتابهای خودتان بین حضرت علی علیه السلام وخلفای قبل از ایشان آمده وبنده در آنجا آورده ام؟ایا این اختلافات قابل انکار است؟
    یک راهنمایی:بنده اگر به جای شما بودم به جای انکار اختلاف بین حضرت علی علیه السلام وخلفای پیش از ایشان دنبال توجیه اختلاف می رفتم نه انکار آن،انکار قابل اثبات نیست ولی ولی توجیه هم اثباتش راحت تر است و عوام فریبانه تر است مثلا درهمین جریان غدیر خوب اصل رانمی توانید انکار کنید دنبال توجیه معنای ولی رفته اید اینجا نیز این برایتان بهتر است برادر
    ویرایش توسط سید معصوم : ۱۳۸۹/۱۰/۱۹ در ساعت ۰۹:۵۶

13. صلوات ها 2

نوشته
    196
    حضور
    2 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    سلام جناب ایمان :gol:
    اصلا ما اعتراف داریم بلکه ایمان داریم به این ازدواج . خوب است ؟
    ثم ماذا ؟
    چه می خواهید بفرمایید
    با یک ازدواج چند مساله اصولی را می خواهید حل کنید
    مساله منصوص بودن یا نبودن امامت و خلافت با ازدواج حل می شود ؟
    این ازدواج مدلول آیه 124 سوره بقره و دهها آیه و حدیث دیگر دال بر ولایت و امامت علی ع را نفی می کند ؟
    چه می خواهید بفرمایید
    آقاجان اصول را حل بفرمایید اینها حشیش متبشث غریق است
    به خدا که با این بهانه ها معذور نیستید
    موفق در راه اسلام:gol:
    سلام به شما.
    فعلا بحث بر سر ازدواج ام کلثوم دختر حضرت علی با حضرت عمر است. بحثهای دیگر را در جای خود مطرح کنیم لطفا. و اما شما که میگویید فرض کن چنین شده باشه و این ازدواج حقیقت داشته باشه که چی؟؟؟
    جواب ساده است: هیچ پدری حاضر نیست دختر خود را به یک انسان قاتل و ظالم و پست و....بدهد و اگر پدری چنین جفایی را در حق فرزندش بکند باید در آن دنیا جوابگو باشد.

در جواب سایر دوستان نیز که میگویند این بحث تکراری است میگویم: متاسفانه در این تالار چیزی به اسم نظم وجود ندارد و در یک تایپیک بیش از ده ها موضوع بحث میشود در حالیکه باید هر تایپیک اختصاص به یک موضوع داشته باشد نه بیشتر. به همین دلیل ممکن است چنین باشد ولی من میخواهم جداگانه و مستقل آن را بیان کنیم

[SIZE=2]
    خدایا !
    [COLOR=Magenta][B]

15. صلوات

نوشته
    196
    حضور
    2 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

شبهات شیعیان در مورد این ازدواج موارد زیر است:
    1. چنین ازدواجی صورت نگرفته است
    2. دخترى به نام ام كلثوم بنت فاطمه وجود نداشته است؟
    3. این ازدواج زوری بوده است و حضرت علی در اثر زورگویی حضرت عمر تن به چنین ذلتی داده است!!!!!!!!

آرام آرام تمام این شبهات را ج.اب میدهیم. فقط خواهش میکنم بحثهای غیره را قاطی این بحث نکنید

[SIZE=2]
    خدایا !
    [COLOR=Magenta][B]

17. صلوات

علاقه
    معارف قرآن
    نوشته
    1,420
    حضور
    130 روز 14 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    31
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    23607

با سلام به همه دوستان
    این موضوع و بحث تکراریست و از ایجاد موضوعات تکراری بپرهیزید و گفتگوهای گذشته را بخوانید و در ادامه آنها بحثهای مطرح نشده را مطرح نمایید .
    لینک های زیر را به دقت ببینید
    http://www.askdin.com/showthread.php?t=801

http://www.askdin.com/showthread.php?t=208

http://www.askdin.com/showthread.php?t=208
    با تشکر

19. صلوات ها 5

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

من مسائلی مطرح می کنم اگر شما قبول کردید اعلام کنید:اهل سنت چه توهیناتی می کنند به خلیفه شون )
    ابن حجر عسقلاني كه يكي از استوانه هاي علمي اهل سنت و حافظ علي الاطلاق آن ها است، در كتاب تلخيص الحبير و الاصابة و بسيار ديگر از بزرگان اهل سنت، اين جملات توهين آميز را نقل كرده اند:

عن مُحَمَّدِ بن عَلِيِّ بن الْحَنَفِيَّةِ أَنَّ عُمَرَ خَطَبَ إلَي عَلِيٍّ ابْنَتَهُ أُمَّ كُلْثُومٍ فذكر له صِغَرَهَا فقال أَبْعَثُ بها إلَيْك فَإِنْ رَضِيت فَهِيَ امْرَأَتُك فَأَرْسَلَ بها إلَيْهِ فَكَشَفَ عن سَاقِهَا فقالت لَوْلَا أَنَّك أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ لَصَكَكْت عَيْنَك وَهَذَا يُشْكَلُ علي من قال إنَّهُ لَا يَنْظُرُ غير الْوَجْهِ وَالْكَفَّيْنِ.

از محمد بن علي روايت شده است كه عمر امّ كلثوم را از علي (عليه السلام) خواستگاري كرد، امام خردسال بودن او را يادآوري كرد. امام علي عليه السلام فرمود: من امّ كلثوم را به نزد تو مي فرستم، اگر خوشت آمد، او را به همسري خود انتخاب كن. امام عليه السلام امّ كلثوم را نزد عمر فرستاد، عمر ساق پاي امّ كلثوم را برهنه كرد! امّ كلثوم فرمود: اگر خليفه نبودي چشمت را كور مي كردم!

الصنعاني، أبو بكر عبد الرزاق بن همام (متوفاي211هـ)، المصنف، ج 6، ص 163، ح10352، تحقيق حبيب الرحمن الأعظمي، ناشر: المكتب الإسلامي - بيروت، الطبعة: الثانية، 1403هـ؛

الخراساني، سعيد بن منصور (متوفاي227هـ)، سنن سعيد بن منصور، ج 1، ص 173، ح1011، تحقيق: حبيب الرحمن الأعظمي، ناشر: الدار السلفية - الهند، الطبعة: الأولي، 1403هـ ـ 1982م .

القرطبي، يوسف بن عبد الله بن محمد بن عبد البر (متوفاي463 هـ)، الاستيعاب في معرفة الأصحاب، ج 4، ص 1955، تحقيق: علي محمد البجاوي، ناشر: دار الجيل - بيروت، الطبعة: الأولي، 1412هـ.

ذهبي يكي ديگر از استوانه هاي علمي اهل سنت در سير أعلام النبلاء و بسيار ديگر از بزرگان اهل سنت، اين توهين را به صورت ديگري نقل كرده اند:

قال عمر لعلي: زوجنيها أبا حسن، فإني أرصُدُ من كرامتها مالا يرصد أحد، قال: فأنا أبعثها إليك، فإن رضيتها، فقد زَوَّجْتُكها، يعتل بصغرها، قال: فبعثها إليه ببُرْدٍ، وقال لها: قولي له: هذا البرد الذي قلت لك، فقالت له ذلك. فقال: قولي له: قد رضيت رضي الله عنك، ووضع يده علي ساقها، فكشفها، فقالت: أتفعل هذا؟ لولا أنك أمير المؤمنين، لكسرت أنفك، ثم مضت إلي أبيها، فأخبرته وقالت: بعثتني إلي شيخ سوء!.

عمر به علي ( عليه السلام ) گفت: امّ كلثوم را به همسري من در بياور، من مي خواهم به وسيله اين ازدواج به كرامتي برسم كه احدي نرسيده است. امام گفت: من او را نزد تو مي فرستم، اگر رضايتش را جلب كردي، او را به عقدت درمي آورم ـ گر چه امّ كلثوم به خاطر خردسال بودن بهانه آورد ـ امام (عليه السلام) امّ كلثوم را به همراه پارچه اي نزد عمر فرستاد و به او گفت: از جانب من به عمر بگو، اين پارچه اي است كه به تو گفته بودم، امّ كلثوم نيز سخن امام را به عمر رساند. عمر گفت: به پدرت از جانب من بگو، من راضي شدم خدا از تو راضي باشد. سپس عمر دستش را بر ساق امّ كلثوم نهاد و آن را برهنه كرد. امّ كلثوم گفت: چرا چنين مي كني؟ اگر خليفه نبودي، دماغت را مي شكستم. سپس نزد پدرش رفت و او را از عمل عمر خبردار كرد و گفت: مرا به نزد پير مرد بدي فرستادي.

الزبيري، أبو عبد الله المصعب بن عبد الله بن المصعب (متوفاي236هـ)، نسب قريش، ج 10، ص 349، ناشر: دار المعارف تحقيق: ليفي بروفسال، القاهرة؛
    خطيب بغدادي در كتاب تاريخ بغداد تعابير بسيار زشت تر و زننده تري نقل كرده است:

فقام علي فأمر بابنته من فاطمة فزينت ثم بعث بها إلي أمير المؤمنين عمر فلما رآها قام إليها فأخذ بساقها وقال قولي لأبيك قد رضيت قد رضيت قد رضيت فلما جاءت الجارية إلي أبيها قال لها ما قال لك أمير المؤمنين قالت دعاني وقبلني فلما قمت اخذ بساقي وقال قولي لأبيك قد رضيت فأنكحها إياه.

علي (عليه السلام) دخترش را آرايش كرد و نزد عمر فرستاد، عمر هنگامي كه او را ديد، به سوي او آمد و ساق پاي او را گرفت و به او گفت: به پدرت بگو، راضي شدم، راضي شدم، راضي شدم. و امّ كلثوم نزد پدرش آمد، امام از او پرسيد: عمر به تو چه گفت: امّ كلثوم عرض كرد: مرا صدا زد، و بوسيد!، هنگامي كه بلند شدم، ساق پايم را گرفت! گفت: از جانب من به پدرت بگو، راضي شدم.

البغدادي، أحمد بن علي أبو بكر الخطيب (متوفاي463هـ)، تاريخ بغداد، ج 6، ص 182، ناشر: دار الكتب العلمية – بيروت.
    منبع سایت حضرت ولی عصر عج

------------------------
    خدایی می گم حاضرید این روایات را بپذیرید یعنی والله مردید این کارای خلیفه تون را بپذیرید یا خیر عمر که حداقل بالای 40 سالش این کار را بچه 4 یا 5 ساله می کند خدایی چطور روتون میشه بگید ازدواج صورت گرفته است !!!

قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۱۷:۳۴ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری