صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اسك دين از منظر قديمياي سايت(((مصاحبه چند دقيقه اي)))

شروع کننده موضوع

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

اسك دين از منظر قديمياي سايت(((مصاحبه چند دقيقه اي)))

با سلام

با اجازه مدير عزيز سايت

يه تايپكي داشتيم با عنوان براي چه به اسك دين مي اييد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=5269&p=74469

اون ديگه به نام تازه واردها ثبت شد و تمام

خواستيم رفقاي همراه سايت هم اظهار نظري داشته باشند و با اجازه دوستان اين تايك را ورق زديم

يه تجديد نظري تو سوالات داشتيم و منتظر اظهار نظر قديمياي سايت ايم

البته سوالات قبلي براي دوستان تازه وارد پابرجاست و اين سوالات براي دوستاني است كه مدتهاست پابه پاي اسك دين اند

سوالات:

ايا مباحثي كه در سايت مطرح مي شود راضي كننده است ؟؟

تايپك هايي كه در انها شركت كرده ايد به سرانجام رسيده است؟؟؟

از اغاز بحث و نوع پرداختن به موضوع و ادامه بحث و نتيجه گيري مباحث راضي هستيد؟؟؟

وقتي تايپكي زده مي شود و در ان بحث شركت مي كنيد چقدر اطمينان داريد كه به جواب سوالتان خواهيد رسيد؟؟

در اخر هم اين كه

تايپك ها به صورت پرسش و پاسخ مطرح شود بهتر است يا به صورت بحث و مناظره؟؟؟

منتظر
    دوستان هستيم

نظرات بزرگواران مفيد براي اسك دين خواهد بود ، حتما

2. صلوات ها 37

3.  

علاقه
    کنکاش
    نوشته
    250
    حضور
    12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1650

نقل قول نوشته اصلی توسط طاها نمایش پست ها
    سلام به یاران همچنین طاهای برادر
    اینجانب چند ماهی بیش نیست توی این سایت فعالیت دارم(البته بیشتر برای اگاهی خودم)
    طرح سوالات عموما راضی کننده هست و برای قشرهای مختلف با عقاید مجزا میتواند قابل تامل باشد و اینکه میفرمایید راضی کننده حالا خودتان به جای من یک عمر در خانواده ای زندگی
    کرده اید که دارای عقاید سست بوده و از دین فقط ظاهر ان را میدیدند و به همین دلیل اهمیت
    زیادی به دین و مذهب نمی دادند بدین ترتیب من که در ان خانواده بزرگ شده ام به همین اسونی با مباحث قانع نمی شوم!! حال نمی خواهم بگویم من چه تغییری توی زنگیم افتاده که بدنبال چراها هستم بماند. در کل تاثیر مباحث برای من مثبت بوده و با عقلم جور در میاد

چه در تایپ های دوستان یا موضوعاتی که خودم مطرح نموم انچه را که میخواستم و با عقلم جور در می امد برداشت کردم ولی بهتر بود یک جمع بندی در هرموضوع توسطکارشناسان میشد تا مشخص شود تا اخرین موضوع تایپ شده لپ مطلب مقداری ادا شده است.
    نوع پرداختن به موضوع توسط کاربران تا زمانی که اجماع در ان نباشداظهار نظر شخصی است.
    بعد از اجماع و حصول نتیجه و به انجام رساندن موضوع همه چیز روشن میشود اما بعضی وقتها مباحث از موضوع خارج میشود.
    بعد از اظهار نظر کارشناسان و اعضای مجرب عموما بحثها راضی کننده هستند
    وقتي تايپكي زده مي شود و در ان بحث شركت مي كنيد چقدر اطمينان داريد كه به جواب سوالتان خواهيد رسيد؟؟
    عموما بیشتر موضوعات مطرح شده وسوالات از فطرت پاک انسانی سرچشمه میگیرد و برای هر شخص پیش میاید تا جایی که دانش شرکت در ان بحث را داشته باشم در ان بحث شرکت میکنم. من جواب خیلی از سوالاتم را اینجا گرفتم چون صادقانه مطرح کردم و مطمین هستم که
    جواب میگیرم

به نظر اینجانب حقیر در بحث کردن بهتر به نتیجه میرسیم تا پرسش و پاسخ.

5. صلوات ها 22

علاقه
    دوست،شعرودرس
    نوشته
    292
    حضور
    17 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2299

سلام
    با تشکر از جناب طاها
    آنچه که من رو به این سایت پابند کرده جواب سولایی بوده که هیشه تو ذهنم بوده ولی شرایطشو پیدا نکردم یا شخصی که بتونم ازش بپرسم
    یکی از خوبیای این سایت اینه که نظرات مختلفو میخونی با اونچه که کارشناسا میگن حالت مقایسه پیش میاد و سبک سنگین میکنی به یه جواب درست میرسی ناگفته نمونه در مورد مسائل شرعی که واضح است نظر، نظر دینه و اگه نظرات دوستان هم خونده میشه به خاطر افزایش آگاهیه و اینکه دیگران راجب اون موضوع چی فکر میکنن. من که خدارو شکر هرموقع سوالی داشتم جوابشو پیدا کردم و قانع شدم. البته گاهی وقتا بحثا کمی منحرف میشه ولی بهتر از پرسش و پاسخه، یه سری از تاپیکا بوده که به نتیجه خوبی رسیده و لی گاهی دوستان کم لطفی میکنن و جواب نمیدن مثل تاپیکی که راجب مرگ همسر حضرت سلیمان و جادو بود،یا شروع یک رابطه (البته دوستان خرده نگیرن یکی ازمباحث اصلی و مشکل سازه ولی کسی بهش توجه جدی نمیکنه، خواستید حذفش کنین و از این قسمت نوشته ها فاکتور بگیرین) سوالایی که مطرح میشه و به احکام و حدود منتهی میشه مطمئنم که به جواب میرسم چون جواب مشخصی دارن و دلیل پرسش اینه که از اهل علم باید پرسیده بشه ولی مسائل اجتماعی و مسائلی که به عرف بیشتر برمیگرده ممکنه جوابا رضایت تو رو جلب نکنه ولی نظرها محترمه و باز هم در نهایت به نتیجه خوبی میرسه. و یه جایی با کنار هم گذاشتن نتایج میتونی یه جمع بندی قابل قبول داشته باشی.
    «أَوْ لَعَلَّکَ بِقِلَّةِ حَیَائِی مِنْکَ جَازَیْتَنِی؛ یا شاید بخاطر کمی حیای من از تو [و حال آنکه از مردم حیا کردم؛ ولی تو را بر خود حاضر ندانستم] مرا مجازات کردی [و حال نماز و دعا را از من گرفتی].»

7. صلوات ها 16

علاقه
    همه چیز در هم
    نوشته
    591
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    69
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3955

با سلام و تشكر از همه دست اندركاران اسك دين و آرزوي توفيقات روزافزون برايشان

تاپيك تازه واردها ساده تر بود . ولي اون موقع كه من مي اومدم به خاطر تنوع موضوعاتي بود كه اينجا مطرح ميشد . سايتي كه موضوعات ثابت داره قطعا كسي يا لااقل من سر نميزنم چون همون مباحث تكراري گذشته رو داره .

يكي از خوبي هاي ديگه اينه كه پاسخگويان گروه خوبي هستند . پاسخ ها با استدلال خوبي بيان ميشن . و اهل تعصب نيستند . البته من يكي توقع زيادي دارم دوست دارم مشاركت كارشناسان بيشتر بشه . دقيق و علمي بودن پاسخ ها براي من خيلي مهمه كه اينجا همينطوره . خيلي چيزا اينجا خوبه .

بازم ميگم مباحث كارشناسان خوب و علمي هستند . كه اگر به بيان و زبان قابل فهم مطالب بيان بشه قطعا استفاده بيشتر خواهد بود .كه غالبا هم همينطوره .خدا رو شكر اكثر پاسخ ها راحت هستند و سنگين و ثقيل نيستن عكس برخي كتاب ها .

مباحث خوبي مطرح ميشه . و مطالبي كه كارشناسان قرار ميدن خيلي خوبه . و دكتر حامي هم تاپيك هاي خوبي دارن . ايشون تجربه كاري خودشون و تجربه افراد ديگه رو توي سايت قرار ميدن و با خوندن چند پست ميشيم كوله باري از تجربه . خيلي مفيده .

تايپك هايي كه در انها شركت كرده ايد به سرانجام رسيده است؟؟؟ از اغاز بحث و نوع پرداختن به موضوع و ادامه بحث و نتيجه گيري مباحث راضي هستيد؟؟؟ وقتي تايپكي زده مي شود و در ان بحث شركت مي كنيد چقدر اطمينان داريد كه به جواب سوالتان خواهيد رسيد؟؟
    از نظر من سايت از اين لحاظ مشكلي نداره . اگه خود پرسشگر پيگيري كنه ، حتما به جواب ميرسه .

درست متوجه نميشم اين دو چه تفاوتي با هم دارن . ظاهرا توي موضوعات مختلف تركيبي از هر دو ميشه .
    و گاهي بستگي به نوع موضوع داره كه كدوم بهتر باشه . در هر صورت از پاسخ ها استفاده ميبريم .

مهمترين نكته اينه كه بيان پاسخگويي ساده و راحت باشه كه اغلب همينطوره . چون مطالب دين اگه شخص متوجه بشه كه يعني چي آدم رو تسليم خودش مي كنه .براي هر دوره با بيان خودش بايد صحبت كرد.

البته ظاهرا مباحث گروه ديرتر به نتيجه ميرسن اگه جوري باشه كه لينك گروه ها بيشتر توي ديد باشن شايد مشاركت ها بيشتر بشه .
    ولي مباحث غير از گروه ها زودتر به جواب مي رسن .

البته خانم ها هيچ وقت قديمي نميشن ولي به عنوان يه اظهار نظر اگه سعادت داشته باشم همراه اسك دين هستم .

باز هم از همه دست اندركاران تشكر ميكنم .
    ویرایش توسط روشنا : ۱۳۸۹/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۴:۰۴

9. صلوات ها 14

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

با سلام و تشكر از استاد طاهاي بزرگوار.

بله اكثرا راضي كننده هستند.

بله اغلب به نتيجه رسيده اند و يكي دوتا هم كه نيمه كاره تمام شده بودند با پيگيري استاد طاها جمع بندي شدند.

بله البته اگر بحث از روند اصلي خودش خارج نشود.

بالاي 90%

به صورت پرسش و پاسخ به همين صورتي كه الان براي اين تاپيك مطرح كرديد چون باعث ميشه جوابها كوتاه تر و جامع تر باشد و بحث هاي طولاني خواننده را خسته ميكند و رغبتي براي پيگيري بحث از خودش نشان نمي دهد.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

11. صلوات ها 18

علاقه
    طراحي
    نوشته
    688
    حضور
    4 روز 13 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    76
    آپلود
    1
    گالری
    249
    صلوات
    6608

با سلام به استاد طاها و تمامي مسئولين سايت و تشكر از اينكه كاملاً هدفمند به اداره ي اين سايت مي پردازيد.

بنده سؤالات احكام زيادي داشتم كه نمي دانستم چگونه و از چه كسي بپرسم كه خدا را شكر خداوند به بنده مرحمت فرمود و اين سايت را جلو راهم قرار داد و چون امكان ارسال پيام خصوصي وجود دارد به راحتي سؤالهايم را پرسيدم.(خدا را شكر)

بنده بيشتر از نظرات دوستان استفاده مي كنم و الحمدلله هم از كاربران و هم از كارشناسان عزيز و زحمت كش راضي هستم
    در اينجا از جناب سجاد هم به خاطر زحماتي كه به ايشان دادم تشكر ويژه مي كنم.

امام صادق(ع) فرمود:
    به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

نام کاربری قبلی
    :
    مبین طرح

13. صلوات ها 17

علاقه
    حکمت،هنر
    نوشته
    330
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    2232

سلام.
    جناب طاها این همه سوالو تو یه تاپیک جواب بدیم؟!
    چشم.

یکی از مهم ترین دلایل وابستگی من به اسک دین همین جامعیت و مفید بودن بودن مسائله. البته با چشم پوشی از بعضی از مسائل که شاید به نظر بنده غیر ضروری میاد. (ولی خب مخاطب لازم دونسته که مطرح کرده.)

جناب طاها ما (اجرائیا) معمولا تاپیکها رو به سرانجام میرسونیم.
    دور از شوخی خیلی در بحثها شرکت نمیکنم و ترجیح میدم از مطالب دوستان استفاده کنم. به جز بحث هنر که جاش خالیه!! وگرنه...

معمولا رضایت بخشه.

فکر نمیکنم کاربری بدون جواب دست از سر تاپیکی برداره! معمولا تاپیکها تا اقناع استارتر پیش میره.

بستگی به نوع سوال مطرح شده و البته انجمن مربوطه داره. مثلا تو انجمن احکام تاپیکها بیشتر پرسش و پاسخه ولی خیلی از زیر شاخه های انجمن تفسیر بحث و مناظره رو می طلبه. ظاهرا که هر دو روش مفید فایده بوده.

با آرزوی موفقیت برای همۀ اسک دینیها

لا إله إلا أنت سبحانک إنی کنت من الظالمین

15. صلوات ها 14

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

به نام خدای یاری رسان

salam

arze adab daram khedmat tamame aziizan

lazem donestam az hamin ja az hame modiran zahmat kesh va modire sait tashakor konam

vaghean mataleb mofid o tasir gozar ast

muozoaat be sorat monazere bashe behtare

zoire saie hagh bashid

........................................
    dar zemn ye kamam zamanesh bishtar she behtare

................................
    (mazerat win am farsi nadasht

ویرایش توسط محمد 110 : ۱۳۸۹/۱۰/۲۰ در ساعت ۱۸:۴۱
    لب تشنه اگر آب نبیند سخت است .................

17. صلوات ها 10

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

نه اصلا موضوعات تکراری زیاد داره بعضی از دوستان مطالبشون تکراری وخسته کننده هست علاوه بر این نوع نگارش ها خیلی سنتی وقدیمیه، بعضی موقعا هم واقعا غیر قابل تحمل.
    بقیه جوابهابعدا...
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

19. صلوات ها 8

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    نه اصلا موضوعات تکراری زیاد داره بعضی از دوستان مطالبشون تکراری وخسته کننده هست علاوه بر این نوع نگارش ها خیلی سنتی وقدیمیه، بعضی موقعا هم واقعا غیر قابل تحمل.
    بقیه جوابهابعدا...
    salam

mishe bara nemone chand ta link tapic bezarid ?!

..................................................

dar zemn onjahai ke khili ghire ghable tahamoe ham begiid !?
    اسك دين از منظر قديمياي سايت(((مصاحبه چند دقيقه اي)))

mer C

....................

(mazerat win am farsi nadasht
    ویرایش توسط محمد 110 : ۱۳۸۹/۱۰/۲۱ در ساعت ۰۹:۳۹
    لب تشنه اگر آب نبیند سخت است .................

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۶/۱۰, ۰۲:۴۷ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری