خواهشمندم که داوری فرمایید

تب‌های اولیه

67 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواهشمندم که داوری فرمایید

دوستان گرامی درود
در زیر رایانامنگاری خود با آقای جمهوری را پیشکش مینمایم. خواهشمندم که دیدگاه خود را به آگاهی من برسانید. مجبور شدم برای جا شدن در این رایانامه بخش بزرگی از پیش نوشته ها را پاک کنم. سپاسگزارم
جمهوری گرامی
درود
اینها ادعا نیستند و همه سند دارند، نمیخواهید ببینید و کتمان میکنید با خودتان است. کتاب حکمت اشراق را بخوانید. 54 کتاب و دهها نوشتار کمتر از کتاب از دوران ساسانی به جای مانده آنها را هم بخوانید. هرچه که مشترک بود، خب از پیش مال ایران زرتشتی است. هرچه که از شما است، نباید در کتابهای یاد شده باشد.؟
شما چه معیاری دارید که با آن بتوان وحی را اثبات کرد، بفرمایید تا من با آن معیار برای شما بگویم که زرتشت از راه وحی با آموزش خدایی آشنا شده است.؟

--- On Thu, 1/6/11, jomhoori :

بسم الله الرحمن الرحيم

نماز را از ما گرفتيد
ولايت فقيه را از ما گرفتيد
تعزيه را از ما گرفتيد
فلسفه را از ما گرفتيد
انديشه را از ما گرفتيد
عقل را از ما گرفتيد
اجماع را از ما گرفتيد
روزه را از ما گرفتيد
چه را از ما گرفتيد
چه را از ما گرفتيد
فلان و بهمان را از ما گرفتيد
اينها همه به صرف ادعا مطرح است. آقاي موبد يار عزيز و گرامي ما مسلمانان به فرهنگ ايراني كاري نداريم. ان را براي خود افتخار ميدانيم. البته فرهنگ ايراني را براي خود افتخار ميدانيم نه فرهنگ زرتشتي را. چون شخصاً معتقد به آنم كه دين فرهنگ نمي آورد. مگر دين اسلام براي اعراب فرهنگ ايجاد كرد؟ اين اعتقاد من است و البته اعتقاد ساير مسلمانان. پس بحثي در مورد فرهنگ ايراني نيست. ما به فرهنگ پدران خود افتخار ميكنيم. حالا يك درخواست از شما دارم. بياييد ابتداً بحث وحي را در زرتشت مشخص كنيد و اينكه خداي متعال به واسطه وحي با زرتشت صحبت ميكرده است بعد من در خدمت شما هستم. ضمناً تقاضامندم كه اين بحثها در اسك دين مطرح گردد. بنده اين بحث را در اسك دين به ثبت رساندم براي مشاهده ميتوانيد بر روي لينك زير كليك كنيد.
http://www.askdin.com/showthread.php?p=74529#post74529
با تشكر

جمهوری گرامی

درود
ا- اگر شما و مانند شما نمی نوشتید، هیچ کس نمیفهمید که چنین نمادهایی هست یا نه. اعتراض من به این کار شماست که در راستای اهداف فراماسونری است. شما دانسته و یا نادانسته آب به آسیاب دشمن ریخته اید و اعتراض من به این آب به آسیاب ریختن است.؟
ب- من نمیخواهم اسلام را زیر سوال ببرم. من شما را زیر سوال میبرم که فرهنگ مرا به نام خودتان مصادره کرده اید و تازه مرا هم رد میکنید. سهروردی از اسلام که ننوشته از فرهنگ عرفانی زرتشت نوشته ولی به زبان عربی. چرا فرهنگ مرا عرفان اسلامی میخوانید و آنگاه خود مرا محکوم به شرک و کفر و ... میکنید؟
شما وحدت کلمه و ولایت فقیه را از فرهنگ ایرانی زرتشتی تقلید کرده اید، آنگاه میگویید که اختراع خودمان است. شما از کتاب دینکرد برای من مثال می آورید ولی این بخش مربوط به ولایت فقیه و وحدت کلمه را لابد ندیده اید. من به اینها اعتراض دارم و از این همه ادعای دروغین شما رنجیده و ناراحت هستم. من چکار به کار اسلام دارم. چرا هی میکوشید که مرا ضد اسلام جلوه دهید. مگه شما مسلمان هستید که مرا نا مسلمان میخوانید؟

[INDENT]

بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام و تشكر از پاسخ شما.
1- بنده نگفتم كه محصول مهران مديري يك محصول صهيونيستي است. بلكه انتقاد به شيوه ي استفاده از نمادهاي ماسوني در سريالش بود. اينكه حالا شما چرا با اين انتقاد ناراحت ميشويد برايمان جاي سئوال دارد.
2- بنده با واژه ها بازي نميكنم. چنانچه مقدور است جملات تازه تري در مباحثات مطرح فرماييد.
3- چرا اينقدر بر روي شيخ اشراق مانور ميدهيد. بنده كه به شما چندين بار عرض كردم شما از سهروردي ميگوييد ما از علماي به نام ديگر ميگوييم. چرا با هزار زور و زحمت ميخواهيد با كشته شدن سهروردي اسلام را زير سئوال ببريد.
4- از وحي در گاتها گفتيد. اگر ممكن است كمي از وحي برايمان صحبت كنيد. با تشكر

From: MoobedyAr Mehran Gheibi

جمهوری گرامی

درود
بازهم با بازی با واژه ها میکوشید که حقیقت را پنهان کنید.؟
ا- نمیخواهید بفهمید یا به راستی نمیفهمید. در یک طنز هنگامی که یک نماد بکار برده میشود یعنی به آن و به کسانی که آنرا بکار میبرند اعتراض دارند.؟ من این سریال را ندیدم ولی سریالهای دیگر مهران مدیری سرشار از نمادها و اعتراض به آنهاست. هیچکدامشان را تایید نکرده است. نمیفهم پافشاری شما بر صهیونیستی بودن سریال قهوه تلخ برای چیست؟ آنهم سریالی که در جمهوری اسلامی اجازه پخش دارد و آگهی های تجاری آن در همه شهرها پرست. ؟ یعنی بزرگان جمهوری اسلامی نیز صهیونست و فراماسونر هستند یا این اندازه فهم ندارند که به چنین سریالی اجازه ساخت و پخش آنهم این اندازه گسترده داده اند؟
ب- شیخ اشراق نماد سو استفاده از فرهنگ و آموزه های ایرانی زرتشتی و مصادره آن به سود اسلام محمدی است. از این رو آن را باز هم تکرار میکنم. شما اگر نمیدانید بروید حکمت اشراق ایشان را بخوانید.؟
پ- موبدان (=مغان) ساسانی زرتشتی ناب نبودند. دیگر آنکه ما بر خلاف اسلام محمدی، معیارمان خرد هر انسان است و هر انسان خود بایستی که بهترین راه را برگزیند. تقلید هم نداریم. دستور برای گزینش با اندیشه روشن و خرد نیک داریم. دستور برای تازه شدن داریم از این رو هر موبدی در هر جایی هر چی که گفته تنها یک راهنماست نه یک دستور واجب.؟
ت- تنها چیزی که در دین زرتشتی بنیادین و دگرگونی ناپذیر است، گاتها سخنان خدایی زرتشت است که از راه وحی و آموزش خدایی به زرتشت و از زرتشت به مردم آموزش داده شده است. در گاتها این سخنان نیز تنها راهنما هستند و دستور واجب نیستند. هر انسان بر پایه خردنیک و اندیشه روشن بایستی خودش برگزیند.؟

Nik-o shAd bAshid
KhodA negahdAr,
MoobedyAr MehrAn Gheibi.
Kerman_Iran

:[INDENT]From: jomhoori

بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي موبد يار غيبي عزيز سلام. عرض كنم كه تمامي حرفهاي شما بي سر و ته است. چيزهايي را به هم مرتبط ميكنيد كه انصافاً هيچگونه ربطي به هم ندارند. نماد فراماسوني چه ربطي به شيخ اشراق دارد؟ اينكه شما از اوضاع و احوال اطرافتان بي خبريد كه به من ربطي ندارد. يا نبايد به دليل نداشتن اطلاع، اين حركت خبيث صهيونيستي را محكوم كنيد. حالا اگر يك نفر زرتشتي مي آمد و از طرح فراماسوني صحبتي ميكرد همين شما بلافاصله ميگفتيد كه بله درست است اين حكام جمهوري اسلامي ايران دارند فرهنگ صهيونيستي غرب را وارد ايران ميكنند كه زرتشت را بكوبند و زرتشت را نابود كنند و زرتشت را له كنند و زرتشتي را چه بكنند و چه بكنند بعد هم بلافاصله مي گفتيد كه نيك و شاد باشيد خدا نگهدار ايران كرمان موبد يار مهران غيبي
آقاي موبد يار غيبي عزيز خداي بزرگ ميداند كه اين حرف را براي تمسخر نگفتم بلكه اين را گفتم فقط و فقط براي اينكه شما بحث را در چارچوب پيش ببريد تا جاي دفاع هم براي ما بگذاريد. ضمناً گفتم كه شما از شيخ اشراق ميگوييد ما از شهيد اول و شهيد ثاني ميگوييم . اينها علماي بزرگ شيعه هستند. همچنين اين را بگويم كه شيخ اشراق سهروردي به خاطر انديشه هاي فلسفي بنا به دستور سلطان صلاح الدين ايوبي كشته شد. شما را به همان اهورا مزدا قسمتان ميدهم كه ديگر از شيخ اشراق نگوييد تا بخواهيد با هزار دروغ حقانيت خود را اثبات كنيد. ما زرتشت را قبول داريم ولي احكام فضايي آن را كه زاييده فكر و انديشه موبدان و مغان زرتشتي است قبول نداريم. خوش باشيد.

[/INDENT][/INDENT]

موبدیار مهران;74531 نوشت:
کتاب حکمت اشراق را بخوانید. 54 کتاب و دهها نوشتار کمتر از کتاب از دوران ساسانی به جای مانده آنها را هم بخوانید. هرچه که مشترک بود، خب از پیش مال ایران زرتشتی است. هرچه که از شما است، نباید در کتابهای یاد شده باشد.؟
شما چه معیاری دارید که با آن بتوان وحی را اثبات کرد، بفرمایید تا من با آن معیار برای شما بگویم که زرتشت از راه وحی با آموزش خدایی آشنا شده است.؟

ب- من نمیخواهم اسلام را زیر سوال ببرم. من شما را زیر سوال میبرم که فرهنگ مرا به نام خودتان مصادره کرده اید و تازه مرا هم رد میکنید. سهروردی از اسلام که ننوشته از فرهنگ عرفانی زرتشت نوشته ولی به زبان عربی. چرا فرهنگ مرا عرفان اسلامی میخوانید و آنگاه خود مرا محکوم به شرک و کفر و ... میکنید؟
شما وحدت کلمه و ولایت فقیه را از فرهنگ ایرانی زرتشتی تقلید کرده اید، آنگاه میگویید که اختراع خودمان است.

ب- شیخ اشراق نماد سو استفاده از فرهنگ و آموزه های ایرانی زرتشتی و مصادره آن به سود اسلام محمدی است. از این رو آن را باز هم تکرار میکنم. شما اگر نمیدانید بروید حکمت اشراق ایشان را بخوانید.؟

دیگر آنکه ما بر خلاف اسلام محمدی، معیارمان خرد هر انسان است و هر انسان خود بایستی که بهترین راه را برگزیند. تقلید هم نداریم. دستور برای گزینش با اندیشه روشن و خرد نیک داریم. دستور برای تازه شدن داریم از این رو هر موبدی در هر جایی هر چی که گفته تنها یک راهنماست نه یک دستور واجب.؟
ت- تنها چیزی که در دین زرتشتی بنیادین و دگرگونی ناپذیر است، گاتها سخنان خدایی زرتشت است که از راه وحی و آموزش خدایی به زرتشت و از زرتشت به مردم آموزش داده شده است. در گاتها این سخنان نیز تنها راهنما هستند و دستور واجب نیستند. هر انسان بر پایه خردنیک و اندیشه روشن بایستی خودش برگزیند.؟

[=times new roman]
سلام بر حق باوران:Gol:
جناب موبد یار
1-پس لطف کنید تشریف ببرید اداره ثبت اسناد تمام آثار علمی خودتان را ثبت کنید تا از این به بعد کسی از آنها استفاده علمی نکند همانطور که در دوران حکومت شما بر ایران علم وقف طبقه حکام بود .
2- شیخ اشراق یک فیلسوف است و از هر منبع علمی حق برداشت دارد و کلام و حق و استدلال وقف هیچ کس نیست . فلسفه اسلامی هم یعنی فلسفه ای که در فضای فرهنگ اسلامی رشد کرده است وگرنه چه کسی نمی داند که این فلسفه عمده مبناهایش یونانی است . اما علم و عقل و استدلال صرفا برای شناسایی به عنوان جغرافیایی معنون می شوند وگرنه علم نه شرقی است نه غربی است بلکه از آسمان مجردات است .
3- آنچه که فرهنگ ایرانی ( زرتشتی ) نامیده می شود کلا برای شما ما هیچ نیازی به چنین رسومی نداریم .
چندتا بچه ما هم برای تفریح این کارها را می کنند .
فرهنگ اسلامی ایرانی یعنی فرهنگی که اسلام در ایران ایجاد کرده است .
4- علمای اسلام به فرهنگ و دین زرتشت اعتنایی نداشته اند که بخواهند مفاهیم خود را از آن بگیرند . تشابه عناوین در ادیان و فرهنگها هم هیچ دلیلی بر اقتباس نیست چون ادیان از یک منبع الهی صادر شده اند و واضح است که مفاهیم مشابهی بین آنها یافت شود
5- عمده افکار و اندیشه افراد تقلیدی است . این حرفهایی که شما می زنید نتیجه سالها مطالعه است یا نتیجه سالها در غار نشستن و فکر کردن .
مساله تقلید در اسلام هم مخصوص مباحث عملی است نه مباحث اعتقادی .
دیگر اینکه آموختن اصول و فروع دین بر تمام مسلمانان واجب است اما چون استنباط در فروع عملی مستلزم سالها تحصیل و تدریس است با اقدام عده ای از دوش بقیه برداشتند یعنی واجب کفایی است
همانطور که همه پیروان ادیان مناسک دینی خود را با راهنمایی علمای خود انجام می دهند
بحث وجوب هم مربوط به مقام ثبوت حکم است که نشاندهنده ضرورت انجام عمل از نظر خدای تعالی است وگرنه در عمل مومن تکوینا مختار است الا اینکه تعهد دینی منجر به اطاعت می شود .
شما که موبدیارید این چیزها را که باید بهتر بدانید مگر شما مناسک دینی ندارید
6- مردم ما نسبت به دین زرتشت نظر بدی ندارند مگر اینکه شما با طرح مباحث نسنجیده ذهنیتها را عوض کنید
پندارتان نیک باد :Gol:

حامد;74551 نوشت:
3- آنچه که فرهنگ ایرانی ( زرتشتی ) نامیده می شود کلا برای شما ما هیچ نیازی به چنین رسومی نداریم . چندتا بچه ما هم برای تفریح این کارها را می کنند . فرهنگ اسلامی ایرانی یعنی فرهنگی که اسلام در ایران ایجاد کرده است

با سلام
قسمتی از فرهنگ اسلامی را میتوانید در سریال فاخر مختارنامه مشاهده کنید.:Cheshmak: بی شک اگر اسلام به ایران وارد نمیشد، فرهنگش همان بود که در اعراب امروزی می بینید.

ABCDEFG;74564 نوشت:

با سلام
قسمتی از فرهنگ اسلامی را میتوانید در سریال فاخر مختارنامه مشاهده کنید.:Cheshmak: بی شک اگر اسلام به ایران وارد نمیشد، فرهنگش همان بود که در اعراب امروزی می بینید.

سلام :Gol:
شما لطف کنید این ابعاد فرهنگ ایرانی خالص را که اسلام در تعالیم و آموزه های خود ندارد بیاورید تا ببینیم این فرهنگ ایرانی چیست ؟
معلوم است که شما هم بین اعراب و اسلام ، بین انسانها و دینی که منسوب به آنند تساوی برقرار می کنید . این تفکر اساسا غلط است .
موفق :Gol:

با سلام
جناب موبدیار مهران عزیز
1- حضرت زرتشت چند سال پیش به رسالت مبعوث شدند؟
2- گاتها چند سال پیش برای اولین بار مکتوب شد؟؟:Sham:
3- چه تضمینی است که گاتهای فعلی همانی باشد که به زرتشت نبی وحی شده ( اگر فرض کنیم که وحی شده است)؟
با تشکر

با سلام

خب جناب موبدیار مهران استارتر عزيز تايپك موضوع بحث چيست؟؟؟

لطف كنيد موضوع بحثي را كه مباحثه روي ان است معين كنيد

تا دوستان هم متوجه بحث شوند

ممنون

حامد;74581 نوشت:
معلوم است که شما هم بین اعراب و اسلام ، بین انسانها و دینی که منسوب به آنند تساوی برقرار می کنید

با سلام خدمت حامد عزیز
دو سوال مدتی است که فکر مرا مشغول کرده است. اگر لطف کنید مرا راهنمایی کنید سپاسگزار خواهم بود.
1- در زمان تبلیغ دین مبین اسلام توسط رسول الله ، تا هنگامی که ایشان در مکه حضور داشتند و هنوز به مدینه هجرت نکرده بودند چند نفر به دین اسلام مشرف شدند؟

2- http://www.askdin.com/showpost.php?p=70972&postcount=5

با تشکر

خواستم جواب بدم
دیدم استاد حامد خوب اومده!اجرت با رسول الله(صل الله علیه و آله) استاد حامد
فقط یه مطلب عرض کنم که انبیای الهی همدم فقرا و ضعفا و حامی آنها بودند لطف کنید بفرمایید جناب زارتشت، زارهشت، زرادشت، زارهوشت، زردهشت، زراتشت، زرادشت، زرتهشت، زرهتشت، زره‌دست و زره‌هشت و ...(واقعا نمی دونم کدوم درسته:Gig:)
وقتی مبعوث شدند همنشین ضعفا و مستضعفین بودند یا در کاخ پادشاه؟

ABCDEFG;74588 نوشت:
با سلام جناب موبدیار مهران عزیز
1- حضرت زرتشت چند سال پیش به رسالت مبعوث شدند؟2- گاتها چند سال پیش برای اولین بار مکتوب شد؟؟:Sham:3- چه تضمینی است که گاتهای فعلی همانی باشد که به زرتشت نبی وحی شده ( اگر فرض کنیم که وحی شده است)؟با تشکر

با سلام به دوستان محترم وجناب موبد یار
همواره سوالاتی در مورد دین زرتشت در ذهن من بوده که بحمدالله شما تشریف آوردید انشاءالله جواب دهید.علاوه بر سوالات فوق که دوست محترمABCDEFGمطرح نمودند به این سوالات نیز پاسخ بفرمایید.

1- آیا زرتشت پیامبر بوده یا یک مصلح بوده؟ودر صورتی که پیامبر بوده چه راهی برای اثبات آن وجود دارد؟
2- کتاب مقدس زرتشتیان چه نام دارد؟آیا از نظر شما این کتاب تحریف نشده است؟وهمۀآن قابل اعتماد است؟
3- اگر تحریف شده و یا اینکه این کتاب به مرور زمان از بین رفته،چگونه می توان اطمینان نمود که این دین انسان را به سوی سعادت رهنمون می سازد؟ورضایت الهی را در بر دارد؟
4- در تعالیم زرتشت چه معارفی وجوددارد که در سایر ادیان الهی موجود نیست؟
به نظرم بیشتر از این سوال کنیم بی انصافی با شد منتظر جواب جنابعالی هستیم.:Sham:

متن زیر بخشی از سخنرانی "آری این چنین بود برادر" دکتر علی شریعتی است:(در این سخنرانی دکتر فرضا دارد با یکی از کارگرهایی که در دیوار چین در حال کار فوت شده و جسد آنها را همانجا لای دیوار دفن می کردند صحبت می کند و حوادث آن زمان تا امروز را برای او نقل می کند):

برادر یک مژده بزرگ دیگر فراهم آمد ؛ پیامبران بزرگ بر روی زمین برخاستند اینان از جانب خدایان می آمدند ، زرتشت بزرگ ، مانی بزرگ ، بودا بزرگ ، کنفسیوس حکیم ، اکسوی عمیق. .
برای نجات ما روززنه ای باز شد ،خدایان برای نجات بردگان و ذلت ما دست به کار شدند و فرستادگانی فرستاده بودند تا ایمان را پرستش وجانشین ستمگری و بردگی کنند … اما … اما برادر دیدم اینها بی استثنا و بی درنگ تا مبعوث می شدند از خانه ی مبعوث شان فرود میآمدند ، بی آنکه به ما اعتنایی بکنند و نامی و یادی و خطابی به ما کنند راهی کاخی می شدند و قصری …کنفسیوس حکیم او همه سخن درباره جامعه و انسان گفت و ما باور کردیم دیدیم، تا آخر به وزارت لویی رسید و نظیر شاهزادگان چین شد و بودا که خود شاهزاده ی بنارس بود ، از همه ما برید ! و در درون خود برای رفتن به میروانا که نمی دانم کجاست و یافته های بزرگ آفرید و اندیشه های بزرگ آفرید و زرتشت در آذربایجان مبعوث شد اما بی آنکه با ما سخن بگوید راهی بلخ شد و به دربار گشتاسب رفت . مانی آمد علیه زرتشت و ما شاد شدیم که این فرستاده ایست برای نجات ما … علیه ظلمت برآشفته است مگر نه ما نیازمند نوریم و مگر نه از ظلمت رنج میبریم … اما … دیدم کتاب آسمانی خود را به شاپور پادشاه ساسانی تقدیم کرد و برای تاجگذاری شاپور خطبه خوانده و بعد افتخار می کند که من کنار شاپور گشتم و بعد اعلام کرد هر کس شکست بخورد از ذات ظلمت است و هر کس پیروز شود از ذات نور است ؛ و بعد برادر! تو قربانی این بناهای عظیم بر گور شدی و من قربانی ساختن این قصرهای عظیم بر گور شدم… اما .. اما … نه ناگهان دیدم در کنار فرعون ها و قارون ها که ما را به بردگی می خریدند و به زور به کار می کشیدند … یک طبقه دیگر نیز بوجود آمد بنام جانشینان این پیامبران و روحانیون رسمی ، از فلسطین گرفته تا ایران ، تا مصر ، تا چین و تا هر جا که جامعه و تمدنی است بعد در کنار این اهرام و در کنار این قصرها ی بزرگ ما باید سنگ کشی می کردیم برای معبدهای پر شکوه …

ضمن عرض سلام به جناب موبدیار مهران عزیز

از اینکه در این سایت حضور دارید خوشحالم.من ابتدائا نظر قرآن و علمای اسلام را درباره اصل زرتشت بیان کرده و سپس چند سئوال از حضرتعالی دارم که اگر جواب دهید باعث خرسندیست.

به رغم اين كه درباره دين زرتشت اختلاف وجود دارد كه از اديان الهي است يا نه، در منابع اسلامي تأكيد شده است كه دين زرتشت يكي از اديان الهي بوده و زرتشتيان از اهل كتاب هستند.(1) قرآن به اصالت مذهبي زرتشتيان تصريح مي‏كند. (2) و پيروان اين دين را به عنوان صاحب كتاب به رسميت مي‏شناسد.
بر همين اساس در فقه اسلامي زرتشتيان در كنار يهوديان و مسيحيان قرار گرفته‏اند. در سيره و سنت پيامبر اسلام و ائمه علیهم السلام اجمعین نيز رهنمودهايي درباره برخورد با زرتشتيان وجود دارد كه بيانگر اهل كتاب بودن آنها است. ابن عباس مي‏گويد: پيامبر اسلام صلی الله علیه و آله دستور داد از زرتشتيان مقيم يمن جزيه بگيرند. زرتشتيان جزيه دادند و بر آيين خود باقي ماندند.(3)
و زرتشتيان چون داراي كتاب آسماني بودند، مانند اهل كتاب جزيه مي‏دادند". (4)
اسلام شناسان و فقيهان نيز از آنان به عنوان اهل كتاب ياد كرده و تصريح نموده‏اند كه هم براي آنان دين بوده و هم كتاب داشته‏اند.(5)
از برخي متون و منابع اسلامی استفاده مي‏شود كه براي زرتشتيان كتاب آسمانی نيز بوده است. در روايتي از امام علي صلوات الله علیه آمده است كه براي زرتشتيان كتاب وجود دارد.(6)
مرحوم شيخ طوسي تصريح مي‏كند كه براي زرتشتيان كتاب آسماني وجود دارد.(7) مرحوم علامه طباطبايي عقيده دارد: زرتشتيان داراي كتاب آسماني و پيامبر بوده، بر اين اساس دين زرتشت پذيرفته شده است.

همانطور که ملاحظه فرمودید اسلام نظر مثبتی به اصل دین زرتشت دارد، اما «آيين حقيقى و اصلى زرتشت را بايد از گاتاها جست، چه بعدها به مرور تصرفاتى در آن كردند و بخصوص آيين زرتشتى دوره ساسانى از مبدأ خود بسيار دور گرديد.» (8)

گاتها كه مورد استناد پورداود و دكتر معين نیز هست،كسانى كه زردشت را موحد مى‏دانند، به مندرجات گاتاها استناد مى‏كنند و ساير قسمتهاى اوستا را الحاقى مى‏دانند.به هرحال در اين جهت شكى نيست كه دين زرتشت در دوره‏هاى بعد خصوصاً دوره ساسانى، چه از نظر اصول عقايد و چه از نظر احكام و مقررات به پستى گراييده است. چه دليلى بهتر از اين كه «اهورامزدا» در دوره‏هاى بعد شكل و شمايل پيدا كرده و مجسمه‏اش همه جا ديده مى‏شود.
زردشت بر اساس گاتاهای موجود به مفهوم خداى مجردپى برده بوده است، آنجا كه از قربانى نهى مى‏كند مى‏گويد «خدا جسم نيست كه احتياج به غذا داشته باشد» ولى خدا در دوره ساسانى رسماً داراى شكل و شمايل و ريش و عصا و رداست.
نقشهايى كه از دوره ساسانى در نقش رجب و نقش رستم و طاق بستان مانده و در آن نقشها اهورامزدا تاج سلطنت را به اردشير يا شاهپور يا خسرو عطا مى‏كند، سئوال این است که چرا موبدان ساسانی خدای مجرد زرتشت را با این شکل و شمایل که تداعی کننده تصاویر بت پرستان است به تصویر کشیدند؟!(9)

پي‏نوشت‏ها: 1 - عبدالله مبلغي، تاريخ اديان و مذاهب در جهان، ص 365 به بعد.
2 - حج (22) آيه 17؛ الميزان، ج 4، ص 358.
3 - مروج الذهب، ج 1، ص 225.
4 - وسائل الشيعه، ج 11، ص 96.
5 - الخلاف، ج 2، ص 199.
6 - وسائل الشيعه، ج 11، ص 98.
7 - المبسوط، ج 4، ص 210.
8.مزدیسنا و ادب پارسی ص 198.
9.شمایل خدا در نقش رجب، ص 110.

از جناب استاد هادی واقعا ممنونم خدا وکیلی خیلی در این موارد جاهل بودم یعنی دقیقا برعکس فکر می کردم:Ghamgin:.
با توضیحات ایتاد هادی بحث جنبه علمی پیدا کرد:Kaf:

حامد;74581 نوشت:
سلام :gol:
شما لطف کنید این ابعاد فرهنگ ایرانی خالص را که اسلام در تعالیم و آموزه های خود ندارد بیاورید تا ببینیم این فرهنگ ایرانی چیست ؟
معلوم است که شما هم بین اعراب و اسلام ، بین انسانها و دینی که منسوب به آنند تساوی برقرار می کنید . این تفکر اساسا غلط است .
موفق :gol:

دوست گرامی اگر اسلام فرهنگی را آموزش بدهد، بایستی در همه جا یکسان باشد. اگر تفاوتی هست، مربوط به فرهنگ مردمی است که خود به دین اسلام افزوده اند. از این رو هرچه در ایران هست و در عرب نیست، فرهگ ایرانی است که چند هزار سال پیش از ورود اسلام به ایران با دین زرتشتی و باورهای دیگر ایرانی ساخته شده است. نمونه بسیار دارم.

ABCDEFG;74588 نوشت:
با سلام
جناب موبدیار مهران عزیز
1- حضرت زرتشت چند سال پیش به رسالت مبعوث شدند؟
2- گاتها چند سال پیش برای اولین بار مکتوب شد؟؟:Sham:
3- چه تضمینی است که گاتهای فعلی همانی باشد که به زرتشت نبی وحی شده ( اگر فرض کنیم که وحی شده است)؟
با تشکر

یکم- بر پایه نشانه های روزشمار ستاره شناختی (نجومی) آقای ذبیح ال.. بهروز تاریخ 1738 پیش از میلاد مسیح را زمان پیامبری زرتشت دانسته اند که با دیدگاه دانشمندان دیگر یعنی هزاره دوم پیش از میلاد همخوانی داشته و ایرانیان آن را پذیرفته در گاهشمار خود بکار میبرند.
دوم- به باور ما زرتشتیان و بر پایه داستان تهمورث در شاهنامه گاتها از زمان خود اشو زرتشت نوشته شده است.
گاتها سرود (شعر) است. من سر رشته ای از سرود ندارم. دانشمندان میگویند که دوبیتی است بر وزن هجایی. این وزن در درازای زمان سایش یافته ونرم شده شده همان وزنی که دوبیتی های باباطاهر هم با آن سروده شده است. واژه گاتها به معانه ترانه است. دوبیتی را هم ترانه میگویند. کسانی چون محمد معین که گاتها را به عنوان نخستین دیوان شعر ایرانی بررسی کرده است، آن را یک دیوان دست نخورده میداند.
سوم- عطر آنست که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.
شما میتوانید گاتها را بخوانید و بررسی کنید ببینید که آیا میتواند راهگشای مردم امروزه باشد یا نه. به هر روی من ده ها عنوان نوشتار در همایشهای گوناگون ارایه کرده و نشان داده ام که میتواند. استاد راهنما و مشاور ده ها عنوان نوشتار دیگر هم بوده ام که ایشان نیز چنین نکته ای را نشان داده اند.
تنها یک نکته است و آن اینکه: بی پیر مرو به زندگانی هرچند سکندر زمانی
من با بیش از 30 سال خواندن هنوز نکته های تازه ای کشف میکنم که پیشتر به آن توجه نداشتم برای نمونه: وی واپه= ویاپانیتن= بیابانیدن امروزه واژه desertification را ترجمه کرده و بیابانزایی را ساخته اند در حالی که نزدیک به 4000 سال پیش در گاتها در باره آن سخن گفته شده است.

صابر_ط;74593 نوشت:
خواستم جواب بدم
دیدم استاد حامد خوب اومده!اجرت با رسول الله(صل الله علیه و آله) استاد حامد
فقط یه مطلب عرض کنم که انبیای الهی همدم فقرا و ضعفا و حامی آنها بودند لطف کنید بفرمایید جناب زارتشت، زارهشت، زرادشت، زارهوشت، زردهشت، زراتشت، زرادشت، زرتهشت، زرهتشت، زره‌دست و زره‌هشت و ...(واقعا نمی دونم کدوم درسته:gig:)
وقتی مبعوث شدند همنشین ضعفا و مستضعفین بودند یا در کاخ پادشاه؟

چرا در اسلام نیز پیامبر از مسلمان خواست به نزد نجاشی (یک شاه) بروند؟
هر شاهی که بد نیست. گشتاسب شاهی خردمند و دانش پرور بود. هنگامی که زرتشت پس از 12 سال آموزش دین تنها 72 یار پیدا کرد، با توطئه و .... روبر شد، به دربار گشتاسب کوچ کرد. گشتاسب هم گفت با دانشمندان و خردمندان دربار مباحثه کن اگر ایشان پذیرفتند، منهم خواهم پذیرفت. و .....

گلشن;74601 نوشت:

با سلام به دوستان محترم وجناب موبد یار

1- آیا زرتشت پیامبر بوده یا یک مصلح بوده؟ودر صورتی که پیامبر بوده چه راهی برای اثبات آن وجود دارد؟
2- کتاب مقدس زرتشتیان چه نام دارد؟آیا از نظر شما این کتاب تحریف نشده است؟وهمۀآن قابل اعتماد است؟
4- در تعالیم زرتشت چه معارفی وجوددارد که در سایر ادیان الهی موجود نیست؟
:sham:

1- ما زرتشت را پیامبر و سخنان او (گاتها) را نیز دستاورد وحی میدانیم. من یک پرسش از شما دارم. ابزار، ترازو و سندی که بتوان با آن وحی و پیامبر بودن را نشان داد و ثابت کرد چیست؟ بفرمایید تا من با آن تراز بسنجم و پاسخ دهم. خود یک سنجه دارم. سخن و دانش انسانی در درازای زمان تکامل میابد ولی سخن و دانش خدایی در درازای زمان با افزایش دانش مردم، بهتر شناخته میشود. با این سنجه گاتها دانشی خدایی است.
2- کتاب آسمانی زرتشتیان گاتها نام دارد که به همراه افزوده موبدان شده است اوستا. امروزه همه اوستا را مقدس میدانند ولی بخش خدایی (آسمانی) آن به گواهی خود اوستا گاتها است و هیچ کس شکی در این ندارد. سخن انسانی حتی اگر بهترین هم باشد، وابسته به زمان و مکان است و در زمان و مکان دیگر باید سنجیده آنگاه گزیده شود.
4- من بر این باور نیستم که دینها در اصول بنیادین با هم تفاوت داشته باشند. دینها در روش گفتن و راهکارهای رسیدن به اصول بنیادین با هم تفاوت دارند. آن هم برای آنست که انسانها تفاوت دارند و برای راهنمایی هر کسی راهکاری جداگانه بایسته است. سوره ابراهیم آیه 4 برای نمونه، همین را میگوید.

با سلام
مانی پیامبر نبود. خود او به صراحت گفته است که من از ترکیب چند دین (از جمله دین بهی) دین جدیدی را درست کرده ام و می خواهم آن را در جهان بگسترانم. در حالی که پیامبر یعنی کسی که مستقیما از طرف خدا پیام دریافت کند.
بودا نیز پیامبر نبود. اگر کتاب طرح های کلی آیین بودا نوشته ولفگانگ شومان ترجمه ع. پاشایی, فصل مربوط به اندیشه های فلسفی آیین بودا را بخوانید ایشان توضیح می دهد که بودا هیچگاه ادعای پیامبر بودن نکرد بلکه فقط می گفت من در طریقه عرفانی آیین هندو روش جدیدی یافته ام.

هادي;74846 نوشت:
ضمن عرض سلام به جناب موبدیار مهران عزیز
به هرحال در اين جهت شكى نيست كه دين زرتشت در دوره‏هاى بعد خصوصاً دوره ساسانى، چه از نظر اصول عقايد و چه از نظر احكام و مقررات به پستى گراييده است. چه دليلى بهتر از اين كه «اهورامزدا» در دوره‏هاى بعد شكل و شمايل پيدا كرده و مجسمه‏اش همه جا ديده مى‏شود.
زردشت بر اساس گاتاهای موجود به مفهوم خداى مجردپى برده بوده است، آنجا كه از قربانى نهى مى‏كند مى‏گويد «خدا جسم نيست كه احتياج به غذا داشته باشد» ولى خدا در دوره ساسانى رسماً داراى شكل و شمايل و ريش و عصا و رداست.
نقشهايى كه از دوره ساسانى در نقش رجب و نقش رستم و طاق بستان مانده و در آن نقشها اهورامزدا تاج سلطنت را به اردشير يا شاهپور يا خسرو عطا مى‏كند، سئوال این است که چرا موبدان ساسانی خدای مجرد زرتشت را با این شکل و شمایل که تداعی کننده تصاویر بت پرستان است به تصویر کشیدند؟!(9)

هادی گرامی
درود
اینکه بویژه در دوره ساسانیان انحرافهایی بود، شکی نیست ولی اینکه در این سنگ نگاره ها و مجسمه ها این نگاره ویژه اهورامزدا است، کدام سند علمی چنین چیزی را نشان داده است؟
ادعای بدون سند که نمیتواند پذیرفتنی باشد.

موبدیار مهران;76106 نوشت:
هادی گرامی
درود
اینکه بویژه در دوره ساسانیان انحرافهایی بود، شکی نیست ولی اینکه در این سنگ نگاره ها و مجسمه ها این نگاره ویژه اهورامزدا است، کدام سند علمی چنین چیزی را نشان داده است؟
ادعای بدون سند که نمیتواند پذیرفتنی باشد.

این تنها ادعای صرف نیست ، محققین اسلامی این مطلب را فقط بیان نکردند ، غربیها هم به این مطلب صحه گذاشتند:
کریستن سن نقش رستم را اینچنین شرح می دهد: اورهرمزد تاجی کنگره دار بر سر نهاده است و گیسوان مجعدش از بالای سر و میان تاج پیدا است. حلقه های گیسو و ریش دراز و مربع او هیئتی بسیار عتیق دارد، لکن از حیث لباس چندان با شاه متفاوت نیست، او نیز نوارهای چین خورده دارد که از تاجش آویخته است.
زین و برگ اسبان (اسب خدا و اسب شاه) یکسان است، فقط لوحی که در قسمت مقدم زین شاه نهاده اند منقش به سر شیران برجسته است، اما زین اسب اورمزد دارای نقش گل است
(ایران در زمان ساسانیان، صفحه 112 )

هادي;79002 نوشت:
این تنها ادعای صرف نیست ، محققین اسلامی این مطلب را فقط بیان نکردند ، غربیها هم به این مطلب صحه گذاشتند:
کریستن سن نقش رستم را اینچنین شرح می دهد: اورهرمزد ... اما زین اسب اورمزد دارای نقش گل است (ایران در زمان ساسانیان، صفحه 112 )

هادی گرامی
درود
خب از خود نپرسدید که این آقای کریستین سن پیامبر نیست که از راه وحی به حقیقتی دست یافته باشد. خب سند این آقا چیست؟ آیا زرتشتیان در جایی خودشان این را گفته اند؟ یا این برای نمونه نماد خدای مهر یا نماد موبدی است که حلقه پادشاهی را به شاه میدهد و یا ....؟
اگر به ماست که ما برای خداوند هیچ انگاره ای را نمیتوانیم بپذیریم. آنهایی هم که گفته اندآتش نماد خداوند است، اشتباه کرده اند. آتش آنهم مینوی نه مادی، راهنمایی روشنگر است که خداوند در اندیشه انسان گذاشته از این رو ما نمازمان را رو به روشنایی که نمادی از آن هدایت است میخوانیم.

:Gol:

mkk1369;140966 نوشت:
:Gol:

mkk
درود
لابد حرف حساب پاسخ ندارد که نامه خالی فرستاده اید؟

موبدیار مهران;142078 نوشت:
لابد حرف حساب پاسخ ندارد که نامه خالی فرستاده اید؟

سلام خدمت شما

جهت اطلاع شما عرض می نمایم

بعضی وقت ها حرف نا حساب هم جواب نداره!!!!

و در ادامه من اون گلو فرستادم
پس خالی نیست!!!
بعد این گل نشانه است که یعنی کارشناسان این بحث او ادامه دهید!!!

نامه اش پنهانه!!:Cheshmak::Nishkhand::Gol:

من فعلا سوال دارم گات ها را برام ثابت کنید
برادر بزرگوار جناب موبد مهران غیبی

اگر نه حداقل به من ثابت کنید که موبدان درست اون رو نقل کردند

یا حداقل به من بگویید چرا چیزی که مربوط به ذات خدا است و برایش نماد در نظر گرفته و در آتشکده گذاشتید؟

پیامبر گفته؟
خدا گفته؟
کی گفته؟

متنتونو می خوانم اگر صلاح دانستم جواب خواهم داد

زرتشتیانی که موضوع را دنبال می کنید

اگر می توانید جواب بدید
و خودتون فکر کنید
و حرف موبدانتونو کپی برداری نکنید

ازکجا معلوم موبدانتون پیرو گوهربدی نباشند؟

گات ها را مطالعه کنید

متوجه می شوید که چه کسی حرف حساب زده
و می گه ادیان جهانیند
و مربوط به یک جا و قوم به تنهایی نمی شوند

و راه حق را بیپمایید

نه آن راهی را که موبدانتان به شما یاد می دهند

تحقیق در اصول دین وظیفه خود فرده

و من شما را به دین اسلام که دلایل و برهان هایش روشن
و قاطع و محکم است دعوت می کنم!!!

راه حق پیمودنی است و سکون جایز نیست!!!

من شما را به دین رهبر پیامبرتان احمد مصطفی(ص) دعوت می کنم

بیایید تا با هم اسلام را بیاموزیم:Gol:

mkk1369;142102 نوشت:

من فعلا سوال دارم گات ها را برام ثابت کنید
برادر بزرگوار جناب موبد مهران غیبی

اگر نه حداقل به من ثابت کنید که موبدان درست اون رو نقل کردند

یا حداقل به من بگویید چرا چیزی که مربوط به ذات خدا است و برایش نماد در نظر گرفته و در آتشکده گذاشتید؟

پیامبر گفته؟
خدا گفته؟
کی گفته؟

من شما را به دین رهبر پیامبرتان احمد مصطفی(ص) دعوت می کنم

بیایید تا با هم اسلام را بیاموزیم:Gol:

آقای mkk
درود
شما سه نکته را نوشته اید:
یکم- خواهشمندم با همان ابزاری که شما وحی بودن و دست نخورده بودن قرآن را نشان میدهید، بررسی کنید ببینید که آیا گاتها نیز وحی است یا نه؟
نقل قول و فلانی چنین گفت و بهمان چنین گفت پذیرفته نیست.

دوم- روشنایی نماد هدایت الهی است. اگر بخواهید چنین گیری به ما بدهید، خود نیز محکوم به همین حکم هستید. آیه الله نور السماوات و والارض و ادامه آن در باره تشبیه نور خدا به روغن زیتون را بخوانید. این چه الله است که از جنس فوتون با رفتار موجی است؟ چون بنا بر دانش فیزیک نور آسمانها و زمین از جنس فوتون است که رفتار موجی دارد. امامزاده پرستی هم که جای خود را دارد.
همه چیز را خداوند از بالا به پایین نازل میکند. این تنها انسان است که اجازه یافته است چنانچه ویژگیهایی داشته باشد، از پایین به بالا برود. آتش نیز تنها چیزی است که از پایین به بالا میرود. دست افشان و پای کوبان، روشن و گرم. چرا چون حقیقت هستی اش را شناخته و از بند خاک و خاکستر آزاد کرده است. کاری که باید هر کسی بکند.

سوم- شما به اسلام خودتان هم دروغ میبنید. کجای قران چنین ادعایی کرده که محمد (ص) رهبر اشو زرتشت است؟
دیگر اینکه در قرآن هر کسی که به خدا ایمان داشته باشد، مسلمان است. این شمایید که به دروغ اسلام را در آموزه های محمد (ص) منحصر کرده اید.

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت شما

و سلام بر زرتشتیانی که این موضوع را نظاره گر هستند

موبدیار مهران;142566 نوشت:
یکم- خواهشمندم با همان ابزاری که شما وحی بودن و دست نخورده بودن قرآن را نشان میدهید، بررسی کنید ببینید که آیا گاتها نیز وحی است یا نه؟ نقل قول و فلانی چنین گفت و بهمان چنین گفت پذیرفته نیست.

اولین سند دست ناخورده بودن قران

مکتوب بودن آن از ابتدا است تا الان و وجود اسنادی در این زمینه
و حفظ شدن ان توسط حافظان مردمی نه موبدان

گات ها چه طور؟

دوم- روشنایی نماد هدایت الهی است. اگر بخواهید چنین گیری به ما بدهید، خود نیز محکوم به همین حکم هستید. آیه الله نور السماوات و والارض و ادامه آن در باره تشبیه نور خدا به روغن زیتون را بخوانید. این چه الله است که از جنس فوتون با رفتار موجی است؟ چون بنا بر دانش فیزیک نور آسمانها و زمین از جنس فوتون است که رفتار موجی دارد. امامزاده پرستی هم که جای خود را دارد.

و در جواب این نکته
1.ما برای خدای خویش نمادی از نور در آتشکده قرار نداده ایم
همانطور که قبلا هم عرض کردم
این نماد نیست
بله تمثیل است

مثل این که من بگویم لبخند مادر مثل گلی خوشبو است

صاحبان اندیشه این موضوع را درک می کنند که این به معنای زیبای بلاغت و فصاحت است

و این شناختن الله به قتون از همان ذهن بر انگیخته که توسل را به پرستش
و تعبیر می کنند

آتش نیز تنها چیزی است که از پایین به بالا میرود. دست افشان و پای کوبان، روشن و گرم. چرا چون حقیقت هستی اش را شناخته و از بند خاک و خاکستر آزاد کرده است. کاری که باید هر کسی بکند

نه
دود هم از پایین به بلا می رود
اتش از بالا به پایین هم می آید

خورشید نیز روشن و گرم است

دیگر اینکه در قرآن هر کسی که به خدا ایمان داشته باشد، مسلمان است. این شمایید که به دروغ اسلام را در آموزه های محمد (ص) منحصر کرده اید.

این دروغ شما است

آموزه های محمد از خودش یاد گرفته می شود نه شما که سعی در دفاع از خود دارید

قران اهل کتاب را مورد مذمت قرار داده است

و دین پیامبر اسلام را دین اخر قرار داده است

زرتشتیان عزیز ما سند برای جناب موبدیار ارائه کردیم

می توانید به پروفایل ایشان مراجعه کنید

و سوالات این شکلی را بیابید و جواب را مطالعه نمایید

و راه حق را بپیمایید و از کنار آتشکده ها که موبدان نمادی برای ذات خدا در اتشدان قرار داه و ان را قبله تعیین کردند
بدون آنکه خدا فرمان دهد و یا پیامبر روشن کننده اتش باشد!!! کنار روید و به سوی قبله ایی نماز گزارید که خدا خود تعیین کرده و برای آن حرمت قرار داده

mkk1369;142579 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت شما

و سلام بر زرتشتیانی که این موضوع را نظاره گر هستند

اولین سند دست ناخورده بودن قران

مکتوب بودن آن از ابتدا است تا الان و وجود اسنادی در این ضمینه

گات ها چه طور؟

و در جواب این نکته
1.ما برای خدای خویش نمادی از نور در آتشکده قرار نداده ایم
همانطور که قبلا هم عرض کردم
این نماد نیست
بله تمثیل است

مثل این که من بگویم لبخند مادر مثل گلی خوشبو است

صاحبان اندیشه این موضوع را درک می کنند که این به معنای زیبای بلاغت و فصاحت است

و این شناختن الله به قتون از همان ذهن بر انگیخته که توسل را به پرستش
و تعبیر می کنند

نه
دود هم از پایین به بلا می رود
اتش از بالا به پایین هم می آید

خورشید نیز روشن و گرم است

این دروغ شما است

آموزه های محمد از خودش یاد گرفته می شود نه شما که سعی در دفاع از خود دارید

قران اهل کتاب را مورد مذمت قرار داده است

و دین پیامبر اسلام را دین اخر قرار داده است

زرتشتیان عزیز ما سند برای جناب موبدیار ارائه کردیم

می توانید به پروفایل ایشان مراجعه کنید

و سوالات این شکلی را بیابید و جواب را مطالعه نمایید

و راه حق را بپیمایید و از کنار آتشکده ها که موبدان نمادی برای ذات خدا در اتشدان قرار داه و ان را قبله تعیین کردند
بدون آنکه خدا فرمان دهد و یا پیامبر روشن کننده اتش باشد!!! کنار روید و به سوی قبله ایی نماز گزارید که خدا خود تایین کرده و برای آن حرمت قرار داده

آقای mkk
شما نوشته اید:
1-:"... اولین سند دست ناخورده بودن قران

مکتوب بودن آن از ابتدا است تا الان و وجود اسنادی در این ضمینه

گات ها چه طور؟..."
پاسخ
این ادعای شماست که بدون سند ارایه کرده اید.
اگر به ادعا باشد، گاتها از همان آغاز نوشته شده است. موبدان نیز حافظ گاتها بوده اند نه راوی آن. هم اکنون نیز نخستین شرط برای گذر از گامه نوزوتی (طلبگی) به موبدی، درست از بر خواندن و امروزه از رو خواندن (بدون اشتباه) است. هر موبد میبایست 15 ویژگی داشته باشد تا موبد شود. یکی بدون اشتباه از بر خواندن گاتها و اوستا بود. سندش هم در سنت ما و در کتابهای ساسانی هست.
دیوان حافظ هم دست نخورده رسیده و از آغاز نوشته شده بوده است. آیا آن هم وحی است؟ خداوند آن را حفظ کرده است؟
این روش استدلال شما نادرست است.

2-:" ... 1.ما برای خدای خویش نمادی از نور در آتشکده قرار نداده ایم
همانطور که قبلا هم عرض کردم. این نماد نیست.بله تمثیل است...مثل این که من بگویم لبخند مادر مثل گلی خوشبو است..."
پاسخ
چرا آتش هم مانند ساختمان سنگ و گلی کعبه، تمثیل نباشد؟ چرا آتش را تمثیل نمیگیرید، همانگونه که مولوی و حافظ و ووو گرفته اند:
آتش است این بانگ نای و نیست باد
هرکس این آتش ندارد نیست باد.

در ازل پرتو حسنت به تجلی دم زد
عشق پیدا شد و آتش به همه عالم زد.

مرد را دردی اگر باشد، خوشست
درد بی دردی علاجش آتش است.

مگر نه آنست که خداوند بر موسی در کوه طور چون آتش فروزان بر شاخه درخت نمایان شد؟
چرا این همه خود را به آن در میزنی؟

3-:"... دود هم از پایین به بلا می رود
اتش از بالا به پایین هم می آید..."
پاسخ
بازهم خودت را به آن در زدی؟
آتش و دود در زمان ساسانیان یکی بوده است.
کدام آتش از بالا به پایین می آید؟

4-:".... خورشید نیز روشن و گرم است..."
خورشید نیایش را خرده اوستا و اوستای درسته نخوانده ای؟ با این بیسوادی این همه ادعا داری؟
برای آگاهی شما باید بگویم که روشنایی خورشید نیز پرستش سوی ماست. یعنی در روز به سوی خورشید و در شب به سوی ماه نیز نماز میخوانیم. نمیدانید، خب بپرسید و بخوانید. چرا از روی بیسوادی و تنها با تعصب این همه خود را از چاله به چاه می اندازید؟

5-:" ... این دروغ شما است..."
پاسخ
تا کنون می اندیشیدم که شما در باره گاتها و اوستا بیسواد هستید. اکنون نشان دادید که از قرآن نیز چیزی نمیدانید.

6-:"... قران اهل کتاب را مورد مذمت قرار داده است ..."
پاسخ
کدام اهل کتاب را؟ شما چرا سوره عنکبوت آیه 46 را نمیخوانید.

7-:" ... و دین پیامبر اسلام را دین اخر قرار داده است..."
پاسخ
این که چیزی را ثابت نمیکند؟ ایشان آخرین فرستاده خداست. خب که چی؟
تعصب چشم خرد شما را به اندازه ای دور کرده که برای اثبات سخنان بیپایه و متعصبانه خود حتی قرآن را نیز نادیده میگیرید.

درود

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

موبدیار مهران;142594 نوشت:
این ادعای شماست که بدون سند ارایه کرده اید.

فکر کنم قبلا گفتم دوستانی که تمایل دارند قران خطی منسوب به دستخط ائمه را ببینند

توی ماه رمضان بیان تهران نمایشگاه قران؟!!!!

کسی روی این موضوع شک نداره

کافیه کمی تحقیق کنید کلی قران خطی کشف شده!!!

می توانید با موزه آستان قدس رضوی ارتباط برقرار کنید ببینید می توانید ببینید یا خیر؟!!

اگر به ادعا باشد، گاتها از همان آغاز نوشته شده است. موبدان نیز حافظ گاتها بوده اند نه راوی آن. هم اکنون نیز نخستین شرط برای گذر از گامه نوزوتی (طلبگی) به موبدی، درست از بر خواندن و امروزه از رو خواندن (بدون اشتباه) است. هر موبد میبایست 15 ویژگی داشته باشد تا موبد شود. یکی بدون اشتباه از بر خواندن گاتها و اوستا بود. سندش هم در سنت ما و در کتابهای ساسانی هست. دیوان حافظ هم دست نخورده رسیده و از آغاز نوشته شده بوده است. آیا آن هم وحی است؟ خداوند آن را حفظ کرده است؟

دیدید که شما خود اعتراف کردید که ادعا دارید
برای ادعایتان سند دارید؟

چرا آتش هم مانند ساختمان سنگ و گلی کعبه، تمثیل نباشد؟ چرا آتش را تمثیل نمیگیرید،

تمثیل تا زمانی تمثیله که نمود خاجی پیدا نکند
وقتی برای وجود نادیدنی نماد در نظر گرفته شود

چه آتش باشد و چه سنگ و چه خورشید

فرقشان چیست؟

همه بت قلمداد می شوند

مگر نه آنست که خداوند بر موسی در کوه طور چون آتش فروزان بر شاخه درخت نمایان شد؟ چرا این همه خود را به آن در میزنی؟

زرتشتیان عزیز دیدید

از قبله فرا تر است؟

برای ذات خدا نماد در نظر گرفته شده است

کی گفته اون آتش خدا است؟

بازهم خودت را به آن در زدی؟

به در زدن به از دیوار زدن است

آتش و دود در زمان ساسانیان یکی بوده است.

آیا براستی آتش و دود یکی هستند؟

کدام آتش از بالا به پایین می آید؟

نیازی نیست

یک شمع روشن کنید
رویش یک لیوان قرار دهید

خواهید دید کدام اتش از بالا به پایین خواهد آمد

خورشید نیایش را خرده اوستا و اوستای درسته نخوانده ای؟ با این بیسوادی این همه ادعا داری؟

ما نمی دانیم

بالا خره خرده اوستا بخوانیم یا گات ها!!!
اوستا معتبره یا گات ها
اگر اوستا معتبره پس همش معتبره
اگر باطله پس این سخن نیز باطل است

زرتشتیان عزیز ببینید و به راه حق بیایید

برای آگاهی شما باید بگویم که روشنایی خورشید نیز پرستش سوی ماست. یعنی در روز به سوی خورشید و در شب به سوی ماه نیز نماز میخوانیم. نمیدانید، خب بپرسید و بخوانید. چرا از روی بیسوادی و تنها با تعصب این همه خود را از چاله به چاه می اندازید؟

زرتشتیان با سواد و کسانی که اندیشه می کنید

خدا گفته به سوی خورشید و ماه نماز بخوانید؟

تا کنون می اندیشیدم که شما در باره گاتها و اوستا بیسواد هستید. اکنون نشان دادید که از قرآن نیز چیزی نمیدانید.

آری قران را باید از زبان دشمن دینش بشناسیم

کدام اهل کتاب را؟ شما چرا سوره عنکبوت آیه 46 را نمیخوانید.

ما قران می خوانیم نه آیه

این که چیزی را ثابت نمیکند؟ ایشان آخرین فرستاده خداست. خب که چی؟ تعصب چشم خرد شما را به اندازه ای دور کرده که برای اثبات سخنان بیپایه و متعصبانه خود حتی قرآن را نیز نادیده میگیرید.

آنکس تعصب دارد که با توجه به این که برایش سند ارائه می شود باز بر کلام خود می ماند و تفکر نمی کند

زرتشتیان عزیز

قران بخوانید

نه آیه
و به بررسی پاسخ های داده شده توسط ما به موبدتان بپردازید

و به سوی خدای یکتا باز گردید و او را پرستش کنید و از دین حق پیروی کنید

دینی که اهانت به دیگران را بد می شمارد و مجادله را به بهترین نحو سفارش می کند:Gol:

mkk1369;142607 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

فکر کنم قبلا گفتم دوستانی که تمایل دارند قران خطی منسوب به دستخط ائمه را ببینند

توی ماه رمضان بیان تهران نمایشگاه قران؟!!!!

کسی روی این موضوع شک نداره

کافیه کمی تحقیق کنید کلی قران خطی کشف شده!!!

می توانید با موزه آستان قدس رضوی ارتباط برقرار کنید ببینید می توانید ببینید یا خیر؟!!

دیدید که شما خود اعتراف کردید که ادعا دارید
برای ادعایتان سند دارید؟

تمثیل تا زمانی تمثیله که نمود خاجی پیدا نکند
وقتی برای وجود نادیدنی نماد در نظر گرفته شود

چه آتش باشد و چه سنگ و چه خورشید

فرقشان چیست؟

همه بت قلمداد می شوند

زرتشتیان عزیز دیدید

از قبله فرا تر است؟

برای ذات خدا نماد در نظر گرفته شده است

کی گفته اون آتش خدا است؟

به در زدن به از دیوار زدن است

آیا براستی آتش و دود یکی هستند؟

نیازی نیست

یک شمع روشن کنید
رویش یک لیوان قرار دهید

خواهید دید کدام اتش از بالا به پایین خواهد آمد

ما نمی دانیم

بالا خره خرده اوستا بخوانیم یا گات ها!!!
اوستا معتبره یا گات ها
اگر باطله پس این سخن نیز باطل است

زرتشتیان عزیز ببینید و به راه حق بیایید

زرتشتیان با سواد و کسانی که اندیشه می کنید

خدا گفته به سوی خورشید و ماه نماز بخوانید؟

آری قران را باید از زبان دشمن دینش بشناسیم

ما قران می خوانیم نه آیه

آنکس تعصب دارد که با توجه به این که برایش سند ارائه می شود باز بر کلام خود می ماند و تفکر نمی کند

زرتشتیان عزیز

قران بخوانید

نه آیه
و به بررسی پاسخ های داده شده توسط ما به موبدتان بپردازید

و به سوی خدای یکتا باز گردید و او را پرستش کنید و از دین حق پیروی کنید

دینی که اهانت به دیگران را بد می شمارد و مجادله را به بهترین نحو سفارش می کند:Gol:

آقای mkk
درود
شما نوشته اید:
1-:" ... فکر کنم قبلا گفتم دوستانی که تمایل دارند قران خطی منسوب به دستخط ائمه را ببینند...توی ماه رمضان بیان تهران نمایشگاه قران؟!!!!..."
پاسخ
همه استدلالهای شما همین اندازه بی سند است؟
کی اثبات کرده که این امضا، امضای خود امامان است؟
اگر این امامان قرآن را نوشته اند، چرا سخنان خودشان را ننوشته اند که شما در حدیث و روایت این اندازه دچار مشکل نشوید؟
آن 14 روایت از قرآن که حافظ میگوید، چیست؟
دیدگاه سنی ها که میگویند شیعه قرآن را تحریف کرده برای چیست؟
شما هنوز سندی ارایه نکرده اید که همه قرآن وحی است. البته باید بگویم من نیازی به سند ندارم. این را تنها در پاسخ شما که برای اثبات گاتها سند میخواهید میگویم. وگرنه خودم ابزارهایی دارم که با آن وحی بودن گاتها را میتوانم نشان دهم.

2-:" ...دیدید که شما خود اعتراف کردید که ادعا دارید
برای ادعایتان سند دارید؟..."
پاسخ
مگر شما سند دارید؟ شما نیز تنها ادعا میکنید. این که این قرآن خطی را چه کسی نوشته و نخستین نسخه که از روی آن رونویسی شده اصل است یا نه ووووو
دیوان حافظ هم نوشته شده و دستکاری نشده وووووو آن هم وحی است؟

3-:" ... تمثیل تا زمانی تمثیله که نمود خاجی پیدا نکند
وقتی برای وجود نادیدنی نماد در نظر گرفته شود... چه آتش باشد و چه سنگ و چه خورشید

فرقشان چیست؟... همه بت قلمداد می شوند..."
پاسخ
داری خودت را به آن در میزنی؟
ساختمان سنگی و گلی کعبه را خانه خدا میدانید. خب این چه خدایی که چنین خانه ای دارد؟
امامزاده پرستی هم که جای خود را دارد.
اگر آن تمثیل و نماد پرستش شود، اگر آن تمثیل و نماد، جای خدا را بگیرد آری میشود بت پرستی.
ما که در باره آتش چنین نمیکنیم. این اتهام شماست. یک دروغ است. ما تنها خداوند را میپرستیم. اگر هم چیزی از آتش در آتش نیایش خواسته شده، درست مانند درخواست شما از امامزاده هاست. چیزی بیشتر نیست. اگر اینکار نادرست است، برای شما نیز نادرست است.

4-:" ... از قبله فرا تر است؟... برای ذات خدا نماد در نظر گرفته شده است ..."
پاسخ
این دروغ است.

5-:" ... کی گفته اون آتش خدا است؟..."
پاسخ
تو در باره اسلام سواد کافی نداری، گناه کیست. برو بخوان ببین که خداوند در کوه طور بر موسی (ص) چگونه جلوه کرده است.

6-:" ... آیا براستی آتش و دود یکی هستند؟..."
پاسخ
شما بدون آگاهی درست هستید، کی گناه دارد؟
در همان نوشته های ساسانی که برای آتش تقدس قایل هستند، دود را ادامه آتش میدانند.....

7-:" ... نیازی نیست...یک شمع روشن کنید...رویش یک لیوان قرار دهید...
خواهید دید کدام اتش از بالا به پایین خواهد آمد..."
با چنین توان استدلالی میخواهی از اسلام محمدی دفاع کنی؟
دوستی با مردم دانا نکوست
دشمن دانا به از نادان دوست
دشمن دانا بلندت میکند
بر زمینت میزند نادان دوست

8-:" ... ما نمی دانیم... بالا خره خرده اوستا بخوانیم یا گات ها!!!
اوستا معتبره یا گات ها
اگر باطله پس این سخن نیز باطل است.. ..."
پاسخ
از نوشته های آقای رضا که شما نیز بارها آن را تایید کرده اید، پیداست که خود به خوبی میدانید که کتاب آسمانی گاتهاست. خرده اوستا را آدرباد مهر اسپندان در زمان شاهپور دوم نوشته. ووووو
آیا اسلامی که شما ادعایش را دارید، تنها به قرآن و عین سخن محمد(ص) مستند است؟ یا آنکه کسانی چیزهایی آفریده و به آن افزوده اند. به همین دلیل است که دست کم میان شیعه و سنی این همه اختلاف است. خرده اوستا و اوستا نیز مانند آن چیزی است که برای شماکسانی جز قرآن و عین سخن محمد (ص)، ساخته و پرداخته اند و شما امروزه آن را اسلام ناب محمدی (ص) مینامید. شما در تالارهای دیگر گفتگو کار را به چرخه نادرست (دور باطل) کشانیدید و سندی از قرآن و عین سخن محمد (ص) برای ادعاهایتان ارایه نکردید.

9-:" ... زرتشتیان عزیز ببینید و به راه حق بیایید ... زرتشتیان با سواد و کسانی که اندیشه می کنید......"
پاسخ
کدام راه حق؟ آنکه شمر و یزید و پسران زبیر پیمودند یا آنکه طالبان و وهابیان آموزش میدهند؟

10-:" ... خدا گفته به سوی خورشید و ماه نماز بخوانید؟..."
پاسخ
کی به شما گفته که نماز را چنین بخوانید و به سنی ها گفته که چنان بخوانند؟

11-:" ... آری قران را باید از زبان دشمن دینش بشناسیم..."
پاسخ
آن اندازه تعصب چشم خردت را کور کرده که این چنین پا روی حق میگذاری.
تو تا کنون کدام سند از قرآن برای ادعاهای پوچ خودت آورده ای که من آن را نپذیرفته ام؟ در کجای سخن من دشمنی با قرآن دیده ای؟
این حق الناس از من به گردنت. امیدوارم که دامنگیرت شود. ای خدا تو پاسخ این متعصب حق گریز را بده، آنچنان که به راه حق بازگردد. خدایا تو بهترین دانای داوری پس همان شود که تو میخواهی (گاتها هات 29 بند 4).

12-:" ... ما قران می خوانیم نه آیه..."
پاسخ
خدایا میبینی چگونه به نام قرآن به قران تو جفا میکنند؟

13-:" ... آنکس تعصب دارد که با توجه به این که برایش سند ارائه می شود باز بر کلام خود می ماند و تفکر نمی کند...."
پاسخ
کدام سند؟ شما جز ادعاهای بی پایه هنوز سندی ارایه نکرده اید.

14-:".... زرتشتیان عزیز ... قران بخوانید... نه آیه ..."
پاسخ
کدام قرآن؟ قرانی که شمر میخواند یا معاویه و یزید، یا قرآنی که پسران زبیر میخواندند، یا قرآنی که طالبان و وهابیان میخوانند؟ یا قرآنی که سلمان رشدی تعریفش را میکند؟
کدام قرآن را؟

15-:" ... و به سوی خدای یکتا باز گردید و او را پرستش کنید و از دین حق پیروی کنید...
دینی که اهانت به دیگران را بد می شمارد و مجادله را به بهترین نحو سفارش می کند .. ..."
پاسخ
اگر اسلام اینست که تو میگویی، پس چرا به دین من اهانت میکنی؟
گفتم که مسلمان نیستی، ولی تو انکار میکنی.
آخه اگر تو اسلام را میدانی چیست، اگر قرآن را میدانی چیست، برو آن همه آیه قرآن که نشان میدهد، اسلام دین همه پیامبران است، دوباره بخوان ووووووو

موبدیار مهران;142620 نوشت:
همه استدلالهای شما همین اندازه بی سند است؟ کی اثبات کرده که این امضا، امضای خود امامان است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

خدا را شکر که ما سند ارائه کردیم

حال می خواهید کتمان کنید خود می دانید

اگر این امامان قرآن را نوشته اند، چرا سخنان خودشان را ننوشته اند که شما در حدیث و روایت این اندازه دچار مشکل نشوید؟ آن 14 روایت از قرآن که حافظ میگوید، چیست؟

جواب قبلا داده شده

دوستان زرتشتی اگر بخواهیید به شما دوباره جواب را می گوییم

دیدگاه سنی ها که میگویند شیعه قرآن را تحریف کرده برای چیست؟ شما هنوز سندی ارایه نکرده اید که همه قرآن وحی است. البته باید بگویم من نیازی به سند ندارم. این را تنها در پاسخ شما که برای اثبات گاتها سند میخواهید میگویم. وگرنه خودم ابزارهایی دارم که با آن وحی بودن گاتها را میتوانم نشان دهم.

1پیامبر اسلام امی بود و درس ناخوانده و جایی هم نبود که بتواند به طور شفاهی درس بیاموزد

اما پیامبر شما درس خوانده بود

ما از شما در مورد این کتابی که در نزد شما است سخن داریم که باید اثبات کنید که همان است که به زرتشت داده شده یا خیر

مکتوب و با سند

وکاری هم به وحی بودنش نداریم(البته فعلا)

دیدگاه سنی ها که میگویند شیعه قرآن را تحریف کرده برای چیست؟

راه حق و تحقیق برای آنان که می اندیشند باز است!!!

بروند مکه یا جایی که اهل سنت هستند یک قران تهیه کنند(از اهل سنت)
و یک قران هم از شیعه بردارند

تا ببینند شیعه تحریف کرده یا نه!!!!

اصلا تفاوت دارد

وگرنه خودم ابزارهایی دارم که با آن وحی بودن گاتها را میتوانم نشان دهم.

حالا شد

بگویید تا ببینم البته بعد از آنکه ثابت کردید همان است که به زرتشت(ع) داده شده

مگر شما سند دارید؟ شما نیز تنها ادعا میکنید. این که این قرآن خطی را چه کسی نوشته و نخستین نسخه که از روی آن رونویسی شده اصل است یا نه ووووو دیوان حافظ هم نوشته شده و دستکاری نشده وووووو آن هم وحی است؟

جواب مشخص است

ادعایی که سند و نام و نشان نویسندگان و سرنوشتشن مشخص است بهتر است یا کتابی که فقط از موبدان نقل شده!!!

اونم بی سند بدون نام و تاریخ اونم چند سال بعد از پیامبر

دوستان زرتشتی عزیز گول حرف های موبدانی که گوهر بدی را به دست گرفته اند را نخورید

و اندیشه کنید

داری خودت را به آن در میزنی؟ ساختمان سنگی و گلی کعبه را خانه خدا میدانید. خب این چه خدایی که چنین خانه ای دارد؟ امامزاده پرستی هم که جای خود را دارد. اگر آن تمثیل و نماد پرستش شود، اگر آن تمثیل و نماد، جای خدا را بگیرد آری میشود بت پرستی. ما که در باره آتش چنین نمیکنیم. این اتهام شماست. یک دروغ است. ما تنها خداوند را میپرستیم. اگر هم چیزی از آتش در آتش نیایش خواسته شده، درست مانند درخواست شما از امامزاده هاست. چیزی بیشتر نیست. اگر اینکار نادرست است، برای شما نیز نادرست است.

به در زدن به از به دیوار زدن است

ساختمان سنگی و گلی کعبه را خانه خدا میدانید. خب این چه خدایی که چنین خانه ای دارد؟

اسم کعبه بیت الله الحرام است و حرم امن خدا قرار داده

امامزاده پرستی هم که جای خود را دارد.

عزیزان من ای زرتشتیان صاحب اندیشه

توسل را مبدا به پرستش تعبیر کنید که این از همان ذهن براید که گوهر بدی را در دست خویش گرفته است

ما که در باره آتش چنین نمیکنیم. این اتهام شماست. یک دروغ است. ما تنها خداوند را میپرستیم. اگر هم چیزی از آتش در آتش نیایش خواسته شده، درست مانند درخواست شما از امامزاده هاست. چیزی بیشتر نیست. اگر اینکار نادرست است، برای شما نیز نادرست است.

چه جالب تا دیروز قبله بوده!!!

بعد نور خدا شد
بعدم شد امامزاده برای درخواست حاجات از آتش!!!!

چه جالب
دوستان چند پست قبل جناب موبدیار را بخوانید

4-:" ... از قبله فرا تر است؟... برای ذات خدا نماد در نظر گرفته شده است ..." پاسخ این دروغ است.

یک جا برای اثبات آیه ایی از قران می آورید که یکی از صفات و تماثیل خدا را بیان می دارد

یکجا قبله معرفی می کنید

تو در باره اسلام سواد کافی نداری، گناه کیست. برو بخوان ببین که خداوند در کوه طور بر موسی (ص) چگونه جلوه کرده است.

چه جالب بعد در مورد خدا به نزاع می پردازند

بعدم ادعا می کنند دروغ می گی!!!

پاسخ تو در باره اسلام سواد کافی نداری، گناه کیست. برو بخوان ببین که خداوند در کوه طور بر موسی (ص) چگونه جلوه کرده است.

چه جالب موبد زرتشتی در مورد دینی اطلاع دارد که قبولش ندارد!!

شما بدون آگاهی درست هستید، کی گناه دارد؟ در همان نوشته های ساسانی که برای آتش تقدس قایل هستند، دود را ادامه آتش میدانند.....

چه جالب مدام هم می گویند آگاهی شما درست نیستی!!!!!

من سوال کردم دود و آتش یکی هستند؟

آتشو خاموش کنید دود از بین می رود یا خیر؟

با چنین توان استدلالی میخواهی از اسلام محمدی دفاع کنی؟ دوستی با مردم دانا نکوست دشمن دانا به از نادان دوست دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند نادان دوست

آری مجادله به آنان که اندیشه را بازیچه خویش قرار داده و ادعای آگاهی دارند سخت است!!!

از نوشته های آقای رضا که شما نیز بارها آن را تایید کرده اید، پیداست که خود به خوبی میدانید که کتاب آسمانی گاتهاست. خرده اوستا را آدرباد مهر اسپندان در زمان شاهپور دوم نوشته. ووووو آیا اسلامی که شما ادعایش را دارید، تنها به قرآن و عین سخن محمد(ص) مستند است؟ یا آنکه کسانی چیزهایی آفریده و به آن افزوده اند. به همین دلیل است که دست کم میان شیعه و سنی این همه اختلاف است. خرده اوستا و اوستا نیز مانند آن چیزی است که برای شماکسانی جز قرآن و عین سخن محمد (ص)، ساخته و پرداخته اند و شما امروزه آن را اسلام ناب محمدی (ص) مینامید. شما در تالارهای دیگر گفتگو کار را به چرخه نادرست (دور باطل) کشانیدید و سندی از قرآن و عین سخن محمد (ص) برای ادعاهایتان ارایه نکردید.

ما نمی دانیم بالاخره کدام حرف شما را بپذیریم

دوستان مطالب بنده را بخوانید تا متوجه شوید

من بارها گات ها را سند قرار دادم

ولی ایشان در چند پست قبل در جواب من از اوستا سند داده اند و گفتند دیدی آگاه نیستی!!!!

سندی از قرآن و عین سخن محمد (ص) برای ادعاهایتان ارایه نکردید.

ما آوردیم اما شما ندیدید:Gol:

کدام راه حق؟ آنکه شمر و یزید و پسران زبیر پیمودند یا آنکه طالبان و وهابیان آموزش میدهند؟

نه راه علی و حسن و حسین همان ها که جانشان را برای اسلام دادند و همه دنیا آنها را به بزرگی یاد می کنند

کی به شما گفته که نماز را چنین بخوانید و به سنی ها گفته که چنان بخوانند؟

رسول خدا!!!

اما رسول خدای ما به ما گفته که به ثقلین تکیه کنید تا گمراه نشوید و ما با تکیه بر ثقلین اینگونه نماز می خوانیم

دوستان می بینید بحث قبله را با نحوه نماز خلط می کنند!!!

به راستی شما پیرو این چنین آیینی هستید که موبدش بجای جواب نقد متقابل می کند؟

و اخلاق کاربردی در مناظرات را رعایت نمی کند؟

11-:" ... آری قران را باید از زبان دشمن دینش بشناسیم..." پاسخ آن اندازه تعصب چشم خردت را کور کرده که این چنین پا روی حق میگذاری. تو تا کنون کدام سند از قرآن برای ادعاهای پوچ خودت آورده ای که من آن را نپذیرفته ام؟ در کجای سخن من دشمنی با قرآن دیده ای؟ این حق الناس از من به گردنت. امیدوارم که دامنگیرت شود. ای خدا تو پاسخ این متعصب حق گریز را بده، آنچنان که به راه حق بازگردد. خدایا تو بهترین دانای داوری پس همان شود که تو میخواهی (گاتها هات 29 بند 4).

در آنجا که مدام آیه ایی را تکرار کرده و حتی آیاتی را که آورده ایم انکار کردید

آری براستی آنان که خود را به خواب می زنند هرگز بیدار نمی شوند

خدایا میبینی چگونه به نام قرآن به قران تو جفا میکنند؟

خدا خود شاهد است بر حقایق درون

کدام سند؟ شما جز ادعاهای بی پایه هنوز سندی ارایه نکرده اید.

آنان که می بینند و می شنوند و می گویند شاهد اند و خواهند یافت

دام قرآن؟ قرانی که شمر میخواند یا معاویه و یزید، یا قرآنی که پسران زبیر میخواندند، یا قرآنی که طالبان و وهابیان میخوانند؟ یا قرآنی که سلمان رشدی تعریفش را میکند؟ کدام قرآن را؟

و البته قرانی که شما می خوانید

نه دوستان قران یک آیه نیست و من بارها به موبدتان بیان کرده ام که مثل پازل با دقت بررسی شود و خوانده شود

جستو جو کنیو اگر سختتان بود به من بگویید تا برای شما بنویسم

من شما را به قرانی فرا می خوانم که محمد(ص) خواند علی(ع) خواند فاطمه(س) خواند حسن و حسین(ع) خواندند
و...

آن بزرگمردان که جان خود را برای رضای خدا دادند

پاسخ اگر اسلام اینست که تو میگویی، پس چرا به دین من اهانت میکنی؟ گفتم که مسلمان نیستی، ولی تو انکار میکنی. آخه اگر تو اسلام را میدانی چیست، اگر قرآن را میدانی چیست، برو آن همه آیه قرآن که نشان میدهد، اسلام دین همه پیامبران است، دوباره بخوان ووووووو

من به دین دست ساز شما کافرم

نه به دینی که به بندگان خدا نازل شده و آنان به درستی ترویج کرده اند

به دینی کافرم که برای ذات خدا و نور او آتشدانی مهیا کرده و در آتشکده قرار داده اند بدون انکه سندی برای ان باشد

قران اهل کتاب را مورد مذمت قرار داده
قران جزیه را واجب کرده!!!
و...

دوستان زرتشتی به شما توصیه می کنم قران را بخوانید!!!
نه آیه!!!

و به راهی باز گردید که تفکر در آن جای دارد
و از موبدان خویش جدا شوید

و به جست جو ی حقیقت باشید

اسلام را دریابید که بی شک رستگار خواهید شد

چرا که با پذیرش دین اسلام تمام انبیا را پذیرفته و رستگار شده اید!!!:Gol:

mkk1369;142826 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

خدا را شکر که ما سند ارائه کردیم

حال می خواهید کتمان کنید خود می دانید

جواب قبلا داده شده

دوستان زرتشتی اگر بخواهیید به شما دوباره جواب را می گوییم

1پیامبر اسلام امی بود و درس ناخوانده و جایی هم نبود که بتواند به طور شفاهی درس بیاموزد

اما پیامبر شما درس خوانده بود

ما از شما در مورد این کتابی که در نزد شما است سخن داریم که باید اثبات کنید که همان است که به زرتشت داده شده یا خیر

مکتوب و با سند

وکاری هم به وحی بودنش نداریم(البته فعلا)

راه حق و تحقیق برای آنان که می اندیشند باز است!!!

بروند مکه یا جایی که اهل سنت هستند یک قران تهیه کنند(از اهل سنت)
و یک قران هم از شیعه بردارند

تا ببینند شیعه تحریف کرده یا نه!!!!

اصلا تفاوت دارد

حالا شد

بگویید تا ببینم البته بعد از آنکه ثابت کردید همان است که به زرتشت(ع) داده شده

جواب مشخص است

ادعایی که سند و نام و نشان نویسندگان و سرنوشتشن مشخص است بهتر است یا کتابی که فقط از موبدان نقل شده!!!

اونم بی سند بدون نام و تاریخ اونم چند سال بعد از پیامبر

دوستان زرتشتی عزیز گول حرف های موبدانی که گوهر بدی را به دست گرفته اند را نخورید

و اندیشه کنید

به در زدن به از به دیوار زدن است

اسم کعبه بیت الله الحرام است و حرم امن خدا قرار داده

عزیزان من ای زرتشتیان صاحب اندیشه

توسل را مبدا به پرستش تعبیر کنید که این از همان ذهن براید که گوهر بدی را در دست خویش گرفته است

چه جالب تا دیروز قبله بوده!!!

بعد نور خدا شد
بعدم شد امامزاده برای درخواست حاجات از آتش!!!!

چه جالب
دوستان چند قبل جناب موبدیار را بخوانید

یک جا برای اثبات آیه ایی از قران می آورید که یکی از صفات و تماثیل خدا را بیان می دارد

یکجا قبله معرفی می کنید

چه جالب بعد در مورد خدا به نزاع می پردازد

بعدم ادعا می کند دروغ می گی!!!

چه جالب موبد زرتشتی در مورد دینی اطلاع دارد که قبولش ندارد!!

چه جالب مدام هم می گوید آگاهی درست نیستی!!!!!

من سوال کردم دود و آتش یکی هستین؟

اتشو خاموش کن دود از بین می رود یا خیر؟

اری مجادله به آنان که اندیشه را بازیچه خویش قرار داده و ادعای آگاهی دارند سخت است!!!

ما نمی دانیم بالاخره کدام حرف شما را بپذیریم

دوستان مطالب بنده را بخوانید تا متوجه شوید

من بارها گات ها را سند قرار دادم

ولی ایشان در چند پست قبل در جواب من از اوستا سند داده اند و گفتند دیدی آگاه نیستی!!!!

ما آوردیم اما شما ندیدید

نه راه علی و حسن و حسین همان ها که جانشان را برای اسلام دادند و همه دنیا انها را به بزرگی یاد می کنند

رسول خدا!!!

دوستان می بینید بحث قبله را به محوه نماز خلط می کنند!!!

به راستی شما پیرو این چنین آیینی هستید که موبدش بجای جواب نقد متقابل می کند؟

و اخلاق کاربردی در مناظرات را رعایت نمی کند؟

در انجا که مدام آیه ایی را تکرار کرده و حتی ایاتی را که آورده ایم انکار کردی

آری براستی انان که خود را به خواب می زنند هرگز بیدار نمی شوند

خدا خود شاهد است بر حقایق درون

آنان که می بینند و می شنوند و می گویند شاهد اند و خواهند یافت

و البته قرانی که شما می خوانید

نه دوستان قران یک آیه نیست و من بارها به موبدتان بیان کرده ام که مثل پازل با دقت بررسی شود و خوانده شود

جستو جو کنیو اگر سختتان بود به من بگویید تا برای شما بنویسم

من شما را به قرانی فرا می خوانم که محمد(ص) خواند علی(ع) خواند فاطمه(س) خواند حسن و حسین(ع) خواندند
و...

نه به دینی کخه به بندگان خدا نازل شده و انان به درستی ترویج کرده اند

به دینی کافرم که برای ذات خدا و نور او آتشدانی مهیا کرده و در آتش کده قرار داده اند بدون انکه سندی برای ان باشد

و...

نه آیه!!!

آقای mkk
درود
1- لحن نامه شما بی ادبانه است.
همچنین شما به اشو زرتشت توهین کرده اید و او را چون امامان خود با (ع) خطاب کرده اید. ایشان پیامبر هستند و فرای امامان هستند. از این پس یا زرتشت تنها بکار برید یا با (ص) بکار ببرید.
به شما هشدار میدهم، شاید توهین به خود را بپذیرم، ولی توهین به پیامبر خدا را نمیپذیرم. اگر تکرار کنید، پاسخ شما را نمیدهم.

2-چون نمیخواهم که دچار چرخه نادرست (دور باطل) پیشین شوم، تنها پافشاری میکنم که آنچه شما به عنوان سند ارایه کردید، جز بازی با واژه ها، تحریف عبارتهای قرآن و نقل قول نبود. من از شما سند روشن از قرآن و عین سخن محمد(ص) خواستم که هنوز ارایه نکرده اید. هر سخنی که از اسلام میگویید باید از این دو منبع سند بدهید. جز این پذیرفته نیست، زیرا خود قرآن میگوید، هرگاه میان شما اختلاف بود، به خدا و رسول خدا مراجعه کنید. همچنین امام صادق (ع) فرموده اند که اگر حدیثی از امامان نقل شد که محکم به قران نبود، به دیوار بکوبید.

3-شما نوشته اید که محمد (ص) امی بود، اشو زرتشت سواد داشت.
یکم- پیامبر شما سواد نداشت، پس این امکان است که آنچه از زبان ایشان به نام قرآن نوشته شده، همان چیزی نباشد که به ایشان وحی گردیده است. اینکار مستلزم آن است که در همان زمان وحی، کسی باشد که آن را به یاد سپارد و یا بنویسد.
دوم- در 5000 سال پیش چه سوادی بوده که آموخته شود. شما که در تالارهای گفتگوی دیگر در تایید سخن آقای رضا بارها نوشته اید که ایرانیان دانش و وووو نداشتند. کتابی نداشتند که سوخته شود، دانشمندی نداشتند که نامش ثبت شده باشد وووو.

4- دانش یا بشری است یا خدایی.
از آنجا که ابزار شناخت انسان حواس پنجگانه اوست، همچنین انسان کوچک و هستی بزرگ است، از این روی دانش انسانی دچار چند نقص است.
یکم- نقص کلی، انسان چون ابزار اندازه گیری مینو (جهان نا مادی) را ندارد، پس در این زمینه نقص کلی دارد.
دوم- نقص نسبی، چون انسان کوچک است، نمیتواند همه هستی را یکجا ببیند و بشناسد. پس با گذشت زمان کم کم دانش او رساتر میشود. با شناخت بیشتر هستی در می یابد که در گذشته چه اشتباهی کرده است وووو از این روی دانش بشری همواره از دیروز بیشتر و بهتر و از فردا کمتر و ناقصتر است.

دانش خدایی از فرای سوی انسان از سوی سرچشمه دانش است. از این روی دچار نقصهای دانش بشری نیست. بنابراین با گذشت زمان، هر چه دانش بشری رساتر میگردد، دانش خدایی بیشتر و بهتر شناخته میشود.

نتیجه: اگر دانشی در زمانی که مردم به آن تراز از دانش دسترسی نداشتند، باشد که امروزه نیز دانش بشری آن را تایید کند و بگوید آری این دانش گذشته امروزه نیز درست است، آن دانش گذشته از سرچشمه خدایی (وحی) آمده است.
برای نمونه ابن سینا یک زمانی نابغه پزشکی بوده است. امروزه به اندازه یک پزشک عمومی هم دانش ندارد. تا چه رسد به نابغه های پزشکی.

گاتها یک دیوان شعر با وزن هجایی به زبان اوستایی و لهجه خراسانی شمالی است. همه گاتها را یک سراینده سروده است. لهجه، آرایه های شعری و سبک وووو آن یکسان است. نویسنده آن در گاتها اشو زرتشت نام دارد. در اوستا اشو زرتشت نام دارد. یونانی هایی که در دوران هخامنشی در ایران دانشگاه رفته اند، از جمله فیثاغورث، سراینده گاتها را اشو زرتشت میدانند. کتابهای ساسانی و سنت ما زرتشتیان نیز سراینده و نویسنده آن را زرتشت میدانند.
دانش درون گاتها دارای ترازی است که به تراز دانش 5000 سال پیش نمیخورد. دانش امروزین دانش درون گاتها را تایید میکند. در گاتها چیزی نیست که با قرآن همخوانی نداشته باشد.
خردمندان و دانشمندانی که اندیشه روشن دارند، یک واو از گاتها را رد نمیکنند.
اگر به دانش گاتها در هر زمان و هر جایی، با هر نژاد و قومیتی کار (عمل) شود، جز پیشرفت و آبادی و شادی و در پایان رسایی به سوی خداوند دستاوردی (نتیجه ای) ندارد.
از این روی گاتها وحی و سروده و {به ادعای بدون سند ما} نوشته خود اشوزرتشت است.
دانشی

mkk1369;142826 نوشت:

و...

نه به دینی که به بندگان خدا نازل شده و آنان به درستی ترویج کرده اند

به دینی کافرم که برای ذات خدا و نور او آتشدانی مهیا کرده و در آتشکده قرار داده اند بدون انکه سندی برای ان باشد

و...

نه آیه!!!

آقای mkk
درود
اگر قرآنی که بر محمد (ص) نازل شده، میگویی که همه اهل کتاب مسلمان هستند. به آیه هایی که ده ها بار سند آورده ام، مراجعه کنید.
وگرنه اسلام دست ساخته شما، که اسلام قرآنی نیست. شما که خدا را رها کرده اید، از بندگانش شفا و یاری میخواهید، شما چه میدانید که ایاک نستعین یعنی چه. شما که میروید به ساخته های گلی دست ساخت بشر و در و دیوار آنجا را میبوسید تا به خدا برسید، کجا و قرآن که خدا را از رگ گردن به انسان نزدیکتر میداند و دل مومن را خانه خدا میداند کجا. خدای قرآن که میگوید ادعونی استجب لکم کجا و شما که نامه در چاه می اندازید کجا.

به اسلام قرآن من مسلمانم. به خدای قرآن من مومنم.
ولی به دروغی که شما به خدا و رسول او میبندید، کافرم.

موبدیار مهران;142871 نوشت:
آقای mkk درود

سلام

همچنین شما به اشو زرتشت توهین کرده اید و او را چون امامان خود با (ع) خطاب کرده اید. ایشان پیامبر هستند و فرای امامان هستند. از این پس یا زرتشت تنها بکار برید یا با (ص) بکار ببرید.

ا.ادعاکردید پیامبراند سند ارائه نمایید
2.اگر مقام امامت فراتر نباشد کمتر نیست

به شما هشدار میدهم، شاید توهین به خود را بپذیرم، ولی توهین به پیامبر خدا را نمیپذیرم. اگر تکرار کنید، پاسخ شما را نمیدهم.

منم همین طور

شما پیامبری ایشان را ثابت کنید بعد احترام بخواهید

و بی احترامی زمانی معنا پیدا می کند که ایشان دروغ بسته شود

ولی با این حال ایشان را اشو خطاب خواهم کرد
اشو زرتشت

با (ص) بکار ببرید.

این حرف مخصوص پیامبر اسلام از نظر بنده است که برترین رهبر است

2-چون نمیخواهم که دچار چرخه نادرست (دور باطل) پیشین شوم، تنها پافشاری میکنم که آنچه شما به عنوان سند ارایه کردید، جز بازی با واژه ها، تحریف عبارتهای قرآن و نقل قول نبود.

نیازی نیست شما بگویید بازی با واژه ها هست یا خیر

چرا که خود زرتشتیان فهیم خواهند دانست

من از شما سند روشن از قرآن و عین سخن محمد(ص) خواستم که هنوز ارایه نکرده اید.

دوستان بروید بخوانید ببینید آیا وقتی من سندی اوردم

ایشان بلافاصله بعد گفتند تفسیر به رای می کنی
بازی با وازه ها می کنی
پل چینوت یا خیر

اگر گنگ بود چگونه این چنین جواب داده اند؟

هر سخنی که از اسلام میگویید باید از این دو منبع سند بدهید.

اسلام شما بله

اسلامی که ما پیرو انیم خیر
و راه هایی دارد که قبلا عرض شده و دوستان نیز جواب داده اند

زیرا خود قرآن میگوید، هرگاه میان شما اختلاف بود، به خدا و رسول خدا مراجعه کنید. همچنین امام صادق (ع) فرموده اند که اگر حدیثی از امامان نقل شد که محکم به قران نبود، به دیوار بکوبید.

جواب شما داده شده است

پیامبر شما سواد نداشت، پس این امکان است که آنچه از زبان ایشان به نام قرآن نوشته شده، همان چیزی نباشد که به ایشان وحی گردیده است. اینکار مستلزم آن است که در همان زمان وحی، کسی باشد که آن را به یاد سپارد و یا بنویسد.

بوده

دوم- در 5000 سال پیش چه سوادی بوده که آموخته شود. شما که در تالارهای گفتگوی دیگر در تایید سخن آقای رضا بارها نوشته اید که ایرانیان دانش و وووو نداشتند. کتابی نداشتند که سوخته شود، دانشمندی نداشتند که نامش ثبت شده باشد وووو.

پس اگر نبوده چگونه به دست شما رسیده؟

نویسنده آن در گاتها اشو زرتشت نام دارد.

پس سواد داشته اند؟

در اوستا اشو زرتشت نام دارد. یونانی هایی که در دوران هخامنشی در ایران دانشگاه رفته اند، از جمله فیثاغورث، سراینده گاتها را اشو زرتشت میدانند. کتابهای ساسانی و سنت ما زرتشتیان نیز سراینده و نویسنده آن را زرتشت میدانند

پس داشته اند؟

دانش درون گاتها دارای ترازی است که به تراز دانش 5000 سال پیش نمیخورد. دانش امروزین دانش درون گاتها را تایید میکند. در گاتها چیزی نیست که با قرآن همخوانی نداشته باشد.

دانش هایش را بیان کنید

از این روی گاتها وحی و سروده و {به ادعای بدون سند ما} نوشته خود اشوزرتشت است.

پس لازم است ثابت کنید ان علم اکتسابی و از یک فیلسوف نیست!!

نتیجه: اگر دانشی در زمانی که مردم به آن تراز از دانش دسترسی نداشتند، باشد که امروزه نیز دانش بشری آن را تایید کند و بگوید آری این دانش گذشته امروزه نیز درست است، آن دانش گذشته از سرچشمه خدایی (وحی) آمده است. برای نمونه ابن سینا یک زمانی نابغه پزشکی بوده است. امروزه به اندازه یک پزشک عمومی هم دانش ندارد. تا چه رسد به نابغه های پزشکی.

در کدام کتاب این نشانه ها هست

قران یا گات ها؟:Gol:

موبدیار مهران;142874 نوشت:
اگر قرآنی که بر محمد (ص) نازل شده، میگویی که همه اهل کتاب مسلمان هستند. به آیه هایی که ده ها بار سند آورده ام، مراجعه کنید.

سلام

اگر مسلمانند پس چرا با اهل ایمان جمع نکرده؟
اگر مسلمانند چرا جنگ را واجب کرده؟
چرا جزیه می خواهد؟
چرا مذمتشان می کند؟

به آیه هایی که ده ها بار سند آورده ام، مراجعه کنید.

و مانیز چندین سند بر رد و یا تکمیل گفتار شما سند آوردیم

وگرنه اسلام دست ساخته شما، که اسلام قرآنی نیست.

بله اسلامی نیست که شما فکر می کنید

شما که خدا را رها کرده اید، از بندگانش شفا و یاری میخواهید

بله شما نیز خدا را رها کرده از آتش کمک می خواهید و ما از بندگانش

شما چه میدانید که ایاک نستعین

بله ما تنها از او مدد می جوییم

ما به تمامی فرامین او عمل می کنیم

نه انکه به مزاجمان سازگار آید

شما که میروید به ساخته های گلی دست ساخت بشر و در و دیوار آنجا را میبوسید تا به خدا برسید،

اگر ما می بوسیم به خاطر محبتمان به آن شخصی است که انجا است

ما دست مادر را می بوسیم
و موی دست او بالبان ما در تماس است

آیا موی دست را می بوسیم یا مادر را؟

کجا و قرآن که خدا را از رگ گردن به انسان نزدیکتر میداند و دل مومن را خانه خدا میداند کجا. خدای قرآن که میگوید ادعونی استجب لکم کجا و شما که نامه در چاه می اندازید کجا.

پس بهتره برایت از دعای توسل بگم

در پست بعد

به اسلام قرآن من مسلمانم. به خدای قرآن من مومنم. ولی به دروغی که شما به خدا و رسول او میبندید، کافرم.

اگر مسلمانی

چرا رو به آتش نماز می گذاری؟
چرا رو به مسجد الحرام نمی کنی؟
چرا حج نمی گذاری؟

چرا با مسلمانان مجادله می کنی؟
چرا خمس نمی دهید؟

و صد چرای دیگر؟

شاید در قرآنی که در ذهن شما است مسلمان باشی

ولی به دروغی که شما به خدا و رسول او میبندید، کافرم.

دروغ کسی می بنند که بگویید گات ها منتقل شده و دست خط اشو زرتشت نوشته شده

آن افراد از کجا می دانند؟

سندتان کجا است؟

بگویید تا ببینیم:Gol:

و اما برای دوستانی که می خواهند عقیده شیعه را پیرامون توسل را بدانند دعای توسل را باز گو می کنم

و شما شاهد باشید که ایشان با خلط بحث توسل جواب چرایی سجده بر آتش را جواب ندادند؟!:Gol:

دعای توسل:

خدايا از تو مى‏خواهم و بسويت رو کنم بوسيله پيامبرت پيامبر رحمت محمد صلى‏الله عليه وآله اى‏ ابا القاسم اى رسول خدا اى پيشواى رحمت اى آقاى ما و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خويش قرار دهيم اى‏ آبرومند در نزد خدا براى ما نزد خدا شفاعت کن اى اباالحسن اى اميرمؤمنان اى‏ على بن ابيطالب اى حجت خدا بر خلق اى آقاى ما و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را پيش روى‏ حاجتهاى خويش قرار داديم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما نزد خدا اى فاطمه زهرا اى‏ دختر محمد اى نور چشم پيغمبر اى بانوى ما و سرور ما ما رو آورديم‏ و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خويش قرار دهيم اى‏ آبرومند پيش خدا شفاعت کن براى ما نزد خدا اى ابا محمد اى حسن بن على‏ اى برگزيده اى فرزند رسول خدا اى حجت خدا بر خلق اى آقاى ما و سرور ما ما روآورديم و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را پيش‏ روى حاجتهاى خود قرار دهيم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما پيش خدا اى ابا عبدالله اى‏ حسين بن على اى شهيد (راه حق) اى فرزند رسول خدا اى حجت بر خلق‏ اى آقا و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خود قرار دهيم اى آبرومند نزد خدا براى ما پيش خدا شفاعت کن اى‏ ابا الحسن اى على بن الحسين اى زيور پرستش‏کنندگان اى فرزند رسول خدا اى‏ حجت خدا بر خلق اى آقا و سرور ما ما روآورديم و شفيع گرفتيم‏ و توسل جستيم بوسيله تو بدرگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خود قرار دهيم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما پيش خدا اى اباجعفر اى محمد بن على اى شکافنده علوم اى‏ فرزند رسول خدا اى حجت خدا بر خلق اى آقا و سرور ما، ما رو آورديم‏ و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خويش قرار دهيم اى‏ آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما پيش خدا اى اباعبدالله اى جعفر بن محمد اى (امام) صادق اى فرزند رسول خدا اى حجت خدا بر خلق اى آقاى ما و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را پيش‏ روى حاجتهاى خويش قرار داديم اى آبرومند پيش خدا شفاعت کن براى ما نزد خدا اى ابا الحسن اى‏ موسى بن جعفر اى کاظم اى فرزند رسول خدا اى حجت خدا بر خلق اى آقاى ما و سرور ما، ما رو آورديم و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو بدرگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خويش قرار داديم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما پيش خدا اى‏ ابا الحسن اى على بن موسى اى (حضرت) رضا اى فرزند رسول خدا اى حجت‏ خدا بر خلق اى آقا و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خويش قرار داديم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما پيش‏ خدا اى ابا جعفر اى محمد بن على اى حضرت تقى جواد اى فرزند رسول خدا اى حجت خدا بر خلق اى آقا و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم‏ و توسل جستيم بوسيله تو بدرگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خويش قرار داديم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما نزد خدا اى ابا الحسن اى على بن محمد اى حضرت هادى نقى‏ اى فرزند رسول خدا اى حجت خدا بر خلق اى آقاى ما و سرور ما ما رو آورديم‏ و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو بدرگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خويش قرار داديم اى‏ آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما نزد خدا اى ابا محمد اى حسن بن على اى‏ زکى عسکرى اى فرزند رسول خدا اى حجت خدا بر خلق اى آقاى ما و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو بدرگاه خدا و تو را پيش‏ روى حاجتهاى خويش قرار داديم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما نزد خدا اى وصى امام حسن عسکرى‏ و يادگار شايسته و حجت اى امام قائم منتظر مهدى اى فرزند رسول خدا اى‏ حجت خدا بر خلق اى آقا و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم‏ و توسل جستيم بوسيله تو بدرگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خويش قرار داديم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما پيش خدا .... اى آقايان من و سرورانم من رو آوردم بوسيله شما پيشوايان و ذخيرگانم در روز ندارى و نيازمندى بدرگاه خدا و توسل جستم بوسيله شما به درگاه خدا و شفاعت‏جويى کردم بوسيله شما به درگاه خدا پس شفاعت کنيد براى من در پيشگاه خدا و از او بخواهيد مرا از گناهانم نجات دهد زيرا شماييد وسيله من به درگاه خدا و بوسيله دوستى و قرب به شما اميد نجات از خدا دارم پس شما هم مايه اميد من به درگاه خدا باشيد اى آقايان من اى اولياء خدا درود خدا بر همگى ايشان و خدا ستم‏کنندگان به ايشان را که دشمنان خدا هستند از رحمت خويش دورکند چه آنهاکه گذشته‏اند و چه آنها که پس از اين آيند آمين رب العالمين

نقل قول:

خدايا از تو مى‏خواهم و بسويت رو کنم بوسيله
ببینید

خدا یا از تو می خواهم و به سویت رو می کنم بوسیله پیامبرت!!!!

من ادعا کردم ما تمامی فرامین خدا را اطاعت کرده و شیعه مسلمان واقعی است

و این آیه را ببینید

وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ رَسُولٍ إِلَّا لِيطَاعَ بِإِذْنِ اللَّهِ وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّابًا رَحِيمًا(النساء/64)
ما هيچ پيامبري را نفرستاديم مگر براي اين که به فرمان خدا، از وي اطاعت شود. و اگر اين مخالفان، هنگامي که به خود ستم مي‌کردند (و فرمانهاي خدا را زير پا مي‌گذاردند)، به نزد تو مي‌آمدند؛ و از خدا طلب آمرزش مي‌کردند؛ و پيامبر هم براي آنها استغفار مي‌کرد؛ خدا را توبه پذير و مهربان مي‌يافتند.

می بینید خدا در این آیه به روشنی اجازه شفاعت به پیامبر داده

اینو نگاه کنید

نقل قول:

شما به درگاه خدا پس شفاعت کنيد براى من در پيشگاه خدا و از او بخواهيد مرا از گناهانم نجات دهد
آخر دعایمان است

ببینید شبیه همین ایه ذکر شده هست یا خیر؟

و این بخش از دعا را بخوانید

نقل قول:
شفيع گرفتيم‏ و توسل جستيم بوسيله تو بدرگاه خدا و تو را پيش روى حاجتهاى خود قرار دهيم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما پيش خدا

بله ما خدا را مستجاب کننده دعای خویش می دانیم

و ائمه را وسیله اجابت

مثل پیامبران که وسیله ابلاغ وحی
شفای بیماران
و...

هستند!!!

مثل یک پزشک که وسیله درمان بیماری است و خدا شفا دهنده

شما بروید پست های اینجانب را بخوانید و ببینید آیا گفته بودم قبلا یا خیر؟!!!!

و حقیقت را دریابید و راه حق را بپیمایید
و از دینی که سند محکمی برای آن نیست پیروی نکرده
و اسلام بیاورید تا رستگار شوید
و در قیامت از زیان دیده گان نباشید

باشد که انان که حقیقت را کتمان کرده و با باطل در می آمیزند به دوزخ وارد شوند:Gol:

و اما لازم دانستم تا به زرتشتیان گرامی که خواهان شنیدن پاسخ تفاوت نماز های ما هست بگوییم

(که ویرایش هم نمودم بگویم)

که ما با تکیه بر ثقلین احکام دینمون به ما رسیده و از انان گرفته ایم و احادیث از پیامبر و ائمه و آنها هم با توجه به پیامبرو خلفا نماز می خوانند

و تفاوت در احکام و اثیبات حقانیت ما با توجه به اسناد مورد قبول اهل سنت به اثبات رسیده که می توانید در سایت جست و جو کنید:Gol:

mkk1369;142910 نوشت:
و اما لازم دانستم تا به زرتشتیان گرامی که خواهان شنیدن پاسخ تفاوت نماز های ما هست بگوییم

که ما با تکیه بر ثقلین احکام دینمون به ما رسیده و از انان گرفته ایم و احادیث از پیامبر و ائمه و آنها هم با توجه به پیامبرو خلفا نماز می خوانند

و تفاوت در احکام و اثیبات حقانیت ما با توجه به اسناد مورد قبول اهل سنت به اثبات رسیده که می توانید در سایت جست و جو کنید:Gol:

آقای mkk
درود
دوباره که خودت را به آن در زدی. دست کم روی پیراهن آقای رضازاده میگفت یا ابوالفضل و وزنه را بلند میکرد. مردم نیز میگویند یا امام.... یا سید.... وووو به دادم برس. چرا خودت را به خواب میزنی.
اگر نرفتی برو و ببین که مردم در زیارتها چه میگویند. در بیماری و تصادف ووووو چه میگویند. پشت ماشینها را هم میتوانی بخوانی.

تو حتی یک سند روشن از ثقلین ارایه نکرده ای که ادعاهایت را ثابت کند. دعای توسل چه ربطی به ادعاهای تو دارد. در کجایش نوشته که امامان و وووو معصومند و درخواست از آنها مانند درخواست از خداست ووووووو
کجایش نوشته که اهل کتاب مسلمان نیستند؟ کجایش نوشته که اسلام تنها و تنها دین محمد (ص) است و دین دیگر پیامبران نیست؟

mkk1369;142910 نوشت:

آقای mkk
درود
دوباره که خودت را به آن در زدی. دست کم روی پیراهن آقای رضازاده میگفت یا ابوالفضل و وزنه را بلند میکرد. مردم نیز میگویند یا امام.... یا سید.... وووو به دادم برس. چرا خودت را به خواب میزنی.
اگر نرفتی برو و ببین که مردم در زیارتها چه میگویند. در بیماری و تصادف ووووو چه میگویند. پشت ماشینها را هم میتوانی بخوانی.

تو حتی یک سند روشن از ثقلین ارایه نکرده ای که ادعاهایت را ثابت کند. دعای توسل چه ربطی به ادعاهای تو دارد. در کجایش نوشته که امامان و وووو معصومند و درخواست از آنها مانند درخواست از خداست ووووووو
کجایش نوشته که اهل کتاب مسلمان نیستند؟ کجایش نوشته که اسلام تنها و تنها دین محمد (ص) است و دین دیگر پیامبران نیست؟

به هر روی شما که برای خودتان این همه منبع شناخت بجز قرآن و عین سخن محمد (ص) قایل هستید، چرا برای مجاز نمیدانید که به وچر (=فتوای) موبدانمان رفتار کنیم؟

موبدیار مهران;143139 نوشت:
آقای mkk درود دوباره که خودت را به آن در زدی. دست کم روی پیراهن آقای رضازاده میگفت یا ابوالفضل و وزنه را بلند میکرد. مردم نیز میگویند یا امام.... یا سید.... وووو به دادم برس. چرا خودت را به خواب میزنی.

سلام

آری به در زدن به از به دیوار زدن است و به خواب زدن به از مردن است

دوباره که خودت را به آن در زدی. دست کم روی پیراهن آقای رضازاده میگفت یا ابوالفضل و وزنه را بلند میکرد. مردم نیز میگویند یا امام.... یا سید.... وووو به دادم برس.

بله ما نمی دانستیم رفتن و گفتن ای پزشک و ای معلم ای موبد کمکمان کن شرک است

و وسیله قرار دادن شرک

آدم خود را به خواب بزند بهتر است تا به کوری و کری و لالی زند

رفتم و دیدم و تفکر کردم و سند عقیده را در چند پست قبل قرار دادم

و گفتم بوسیدن مادر پر از عشق است

اما روی دست مادر موی روییده آیا ما موی را می بوسیم یا مادر را؟

دیدید بحث آتش و سجده و نوسل بر آنها را با توسل و چند بحث خلط کردند و جواب این سوالات قبلا داده شده است ای زرتشتیان صاحب گوهر خیر و طالب یافتن حق و حقیقت

بروید بخوانید و تفکر نمایید

آنان که مدام رنگ عوض می کنند چه معنایی دارد؟

همان جایی که چند پست قبل گفتم و کارشناسان و کاربران اشتباه شما را مدام گفتند اما شما تفسیر خود را درست پنداشتی و انان را باکلماتی همچون بازی با واژه ها و تفسیر به رای رد کردید

موبدیار مهران;143142 نوشت:

مطمئنید ارائه نشد؟

دوستان نگفتند معتبره؟
و...

موبدیار مهران;143142 نوشت:
کجایش نوشته که اهل کتاب مسلمان نیستند؟

همان جا که گفت به پیامبر اسلام ایمان بیاورید
و...:Gol:

mkk1369;142877 نوشت:

سلام

ا.ادعاکردید پیامبراند سند ارائه نمایید
2.اگر مقام امامت فراتر نباشد کمتر نیست

منم همین طور

شما پیامبری ایشان را ثابت کنید بعد احترام بخواهید

و بی احترامی زمانی معنا پیدا می کند که ایشان دروغ بسته شود

ولی با این حال ایشان را اشو خطاب خواهم کرد
اشو زرتشت

این حرف مخصوص پیامبر اسلام از نظر بنده است که برترین رهبر است

نیازی نیست شما بگویید بازی با واژه ها هست یا خیر

بازی با وازه ها می کنی
پل چینوت یا خیر

اگر گنگ بود چگونه این چنین جواب داده اند؟

اسلام شما بله

اسلامی که ما پیرو انیم خیر
و راه هایی دارد که قبلا عرض شده و دوستان نیز جواب داده اند

جواب شما داده شده است

بوده

پس اگر نبوده چگونه به دست شما رسیده؟

پس سواد داشته اند؟

پس داشته اند؟

دانش هایش را بیان کنید

پس لازم است ثابت کنید ان علم اکتسابی و از یک فیلسوف نیست!!

در کدام کتاب این نشانه ها هست

قران یا گات ها؟:Gol:

آقای mkk
درود
نوشته اید:
1-:" ... ا.ادعاکردید پیامبراند سند ارائه نمایید..."
پاسخ
مگر خودتان سند دارید که محمد (ص) پیامبر هستند؟ چه کسی شهادت داده که جبرییل و پیوند ایشان را با محمد (ص) دیده اند؟

2-:"... 2.اگر مقام امامت فراتر نباشد کمتر نیست..."
پاسخ
شما برای این ادعایتان هنوز سندی روشن و درست بدون بازی با واژه ها و بدوند تفسیر به رای ارایه نکرده اید. سند باید روشن و گویا باشد.

3-:" ... این حرف مخصوص پیامبر اسلام از نظر بنده است که برترین رهبر است..."
پاسخ
همین انحصارطلبی خودخواهانه است که دین را از راه درستش که خدا خواسته است، دور میکند. به تاریخ نگاه کنید.

4-:" نیازی نیست شما بگویید بازی با واژه ها هست یا خیر

بازی با وازه ها می کنی
پل چینوت یا خیر..."
پاسخ
قرآن خودش میگوید، هرگاه میان شما اختلافی بود به خدا و رسول خدا مراجعه کنید. شما خودتان از حدیث ثقلین میگویید.
از این روی شما بایستی سندی روشن که خود منبع بر موضوع تایید داشته باشد ارایه کنید. کدام سندی که شما ارایه کرده اید چنین بود؟
شما باید عین سخن را ارایه کنید در حالی که نقل قول از سخن را ارایه میکنید. نقل قول دچار خطایی است که به گونه ناخودآگاه روی میدهد. هر کس 75 درصد از رفتارش ناخودآگاه است. این ضمیر ناخودآگاه در شنیدن، فهمیدن و نقل کردن دخالت میکند. سندی معتبر است که عین سخن را ارایه کرده باشد. همه سندهایی که نوشته بودید، فلانی از فلانی شنیده و فلانی از فلانی نقل کرده وووو است.
همه اینهایی که سند می آوری در سده های سوم و چهارم هجری نوشته شده اند. از این روی در اعتبار آنها خدشه است. این در حالی است که همه امامان نوشتن را میدانستند و ابزارش را هم داشتند. خودشان اگر میخواستند، مینوشتند و بجا میگذاشتند.

5-:" ... اسلام شما بله... اسلامی که ما پیرو انیم خیر
و راه هایی دارد که قبلا عرض شده و دوستان نیز جواب داده اند..."
پاسخ
در قران یک اسلام بیشتر نیست.
من که گفتم اسلام شما با قرآن همخوانی ندارد. شما میگویید نه.
بفرمایید این هم سندش از خودتان که میفرمایید اسلام شما از منابعی فرای قرآن و عین سخن محمد(ص) که دستور خود قران است، به دست آمده است. خود این سخن شما سند انحراف شما در شناخت است. امام صادق (ع) میفرمایند که هر حدیثی که از امامان نقل شد که مستند به قرآن نبود باید به دیوار کوبیده شود.

6-:" ...بوده...پس اگر نبوده چگونه به دست شما رسیده؟

پس سواد داشته اند؟

پس داشته اند؟..."
پاسخ
ما که ادعای امی بودن نکرده ایم. تنها این پرسش است که آیا دانش درون گاتها با دانش مردمی آن زمان همتراز است یا نه. همچنین آیا مردم(بشر) با پیشرفتی که داشته، دانش درون گاتها را تایید میکند یا آن را تکمیل میکند. برای نمونه آیا دانش درون گاتها مانند دانش ریاضی خوارزمی است یا نه؟ چون خوارزمی در زمان خود نابغه ریاضی بود ولی امروزه دانشش به اندازه یک دانشجو هم نیست تا چه برسد به نابغه های ریاضی.
پیامبر، رسول، دانشمند، فیلسوف ووو اینها همه نام هستند. اصل اینست که ایشان چه آموزشی را به مردم آموزش داده اند. آیا این آموزش ناقص است یا کامل. آین وابسته به زمان و مکان است یا نه. آیا در هر شرایطی میتواند مردم را به رسایی برساند یا نه ووووو

7-:"... دانش هایش را بیان کنید..."
پاسخ
یک نمونه:
در هات 53 بند هفت شرط برچیده شدن دروغ از جامعه، داشتن والاترین دلدادگی چه در تنگی و چه در فراخی، میان دو همسر دانسته شده است.
اکنون کتاب آدمسازی از ویرجینیا ساتیر، یا کتابهای اریک برن و یا اریک فروم که دانشمندانی سکولار از اروپا و آمریکا هستند بخوانید. ایشان نیز امروزه به همین یافته رسیده اند.

نمونه اید دیگر
در هات 28 بند 2 شرط نزدیک شدن به خدا داشتن منش نیک است.
واژه اوستایی که به نیک برگردان شده، وهو (در فارسی امروزین وه، به) است. این واژه در اصل به معنی دوست داشتن و مهرورزیدن است.
از این روی وهومنه/بهمن که آن را منش نیک برگردان کرده اند، در ریشه واژه به چم (معنای) منش دوستدار و مهرورز (شخصیت عاشق) است.
اکنون یک رفتگر را بنگرید. اگر وهومنه داشته باشد، میکوشد که بیشترین سود را به مردم برساند. او میکوشد با بهترین روش پاکترین کوچه و خیابان را برای بیشترین بهره وری مردم پدید آورد. میکوشد راه های بهتری بیابد...... پس او در پی دانش بهتری میگردد که بیشتر بتواند راه های بهتری را بیابدووووو تایید این سخن من را در هات 28 بند یک مییابید.

7-:" ... پس لازم است ثابت کنید ان علم اکتسابی و از یک فیلسوف نیست!!..."
پاسخ
آیا در گوشه ای، کناری، دانشگاهی، یا هر چیز دیگری شنیده یا خوانده اید که دانشی یا فلسفه ای یا... بوده که از آن اقتباس شده باشد؟
حتی وداهای هندی نیز جوانتر از گاتها هستند. این را هم که نادیده بگیریم، باز هم هیچ آمیختگی ای نیست که شک اقتباس را پدید آورد.
از این هم که بگذریم، محمد (ص) نیز همه باورهای پیشین را دور نینداختند. وووووووو

8-:" ... در کدام کتاب این نشانه ها هست... قران یا گات ها؟:Gol:..."
پاسخ
من که مانند شما انحصار طلب نیستم که همه چیز را منحصر به گاتها بدانم. در هر نوشته و کتابی چنین ویژگی هایی باشد، میشود خدایی.

mkk1369;142897 نوشت:

دعای توسل:

خدايا از تو مى‏خواهم و بسويت رو کنم بوسيله پيامبرت پيامبر رحمت محمد صلى‏الله عليه وآله اى‏ ابا القاسم اى رسول خدا اى پيشواى رحمت اى آقاى ما و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم ... اى اباالحسن اى اميرمؤمنان اى‏ على بن ابيطالب اى حجت خدا بر خلق اى آقاى ما و سرور ما ما رو آورديم و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را پيش روى‏ حاجتهاى خويش قرار داديم اى آبرومند نزد خدا شفاعت کن براى ما نزد خدا اى فاطمه زهرا اى‏ دختر محمد اى نور چشم پيغمبر اى بانوى ما و سرور ما ما رو آورديم‏ و شفيع گرفتيم و توسل جستيم بوسيله تو به درگاه خدا و تو را :Gol:

آقای mkk
درود
من نیز در اداره برای رییس مان بایستی همینکار را بکنم، وگرنه به درخواستهایم پاسخ نمیدهد. مگر خدا شما نیز مانند رییس ماست که نیاز به پارتی بازی داشته باشد؟
چیزی یا حق شماست یا نیست. اگر خداوند حق شما را ندهد، از خداییش بدور است. اگر حق شما نیست و بخواهد با پارتی بازی به شما بدهد، بازهم از خدایی خدا بدور است.
از این که این چنین خداوند ارحم الراحمین را کوچک میکنید، من شرمسارم.
خداوند که به یک ملکول زیست شیمیایی چون ویروس ها این هم مهر میورزد، چه نیازی به این پارتی بازی دارد؟
توسلی که در قران آمده برای تربیت خودتان است، برای آنکه بتوانید باور (ایمان) درستری بیابید. آنگاه با باور درست تر به خدا نزدیک تر شوید. برای این نیست که به آبروی ایشان پارتی بازی شود و حاجت شما برآورده شود.

mkk1369;142897 نوشت:

و شما شاهد باشید که ایشان با خلط بحث توسل جواب چرایی سجده بر آتش را جواب ندادند؟!:Gol:

آقای mkk
از خداوند شرم نداری که این همه دروغ به زرتشتیان میبندی؟
کی بر آتش سجده کرده و میکند؟

mkk1369;142884 نوشت:

سلام

چرا جزیه می خواهد؟
چرا مذمتشان می کند؟

و مانیز چندین سند بر رد و یا تکمیل گفتار شما سند آوردیم

بله اسلامی نیست که شما فکر می کنید

بله شما نیز خدا را رها کرده از آتش کمک می خواهید و ما از بندگانش

بله ما تنها از او مدد می جوییم

ما به تمامی فرامین او عمل می کنیم

نه انکه به مزاجمان سازگار آید

اگر ما می بوسیم به خاطر محبتمان به آن شخصی است که انجا است

ما دست مادر را می بوسیم
و موی دست او بالبان ما در تماس است

آیا موی دست را می بوسیم یا مادر را؟

پس بهتره برایت از دعای توسل بگم

در پست بعد

اگر مسلمانی

چرا رو به آتش نماز می گذاری؟
چرا رو به مسجد الحرام نمی کنی؟
چرا حج نمی گذاری؟

چرا با مسلمانان مجادله می کنی؟
چرا خمس نمی دهید؟

و صد چرای دیگر؟

شاید در قرآنی که در ذهن شما است مسلمان باشی

دروغ کسی می بنند که بگویید گات ها منتقل شده و دست خط اشو زرتشت نوشته شده

آن افراد از کجا می دانند؟

سندتان کجا است؟

بگویید تا ببینیم:Gol:

آقای mkk
شوربختانه آگاهی شما از قرآن نیز مانند استدلالهایتان سطحی است.
بیشتر و بهتر بخوانید، در خواهید یافت که اشتباه شما کجاست. البته شرط شناخت درست کنار گذاشتن تعصب و انحصارطلبی خودخواهانه است.

mkk1369;142884 نوشت:

سلام

چرا جزیه می خواهد؟
چرا مذمتشان می کند؟

.....:Gol:

آقای mkk
در رد ادعای شما این سند را از قرآن ارایه میکنم:
إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَالَّذِينَ هَادُواْ وَالنَّصَارَى وَالصَّابِئِينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحًا فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿۶۲﴾
فولادوند: در حقيقت كسانى كه [به اسلام] ايمان آورده و كسانى كه يهودى شده‏اند و ترسايان و صابئان هر كس به خدا و روز بازپسين ايمان داشت و كار شايسته كرد پس اجرشان را پيش پروردگارشان خواهند داشت و نه بيمى بر آنان است و نه اندوهناك خواهند شد
مکارم: كساني كه (به پيامبر اسلام) ايمان آورده‏اند، و يهود و نصاري و صابئان (پيروان يحيي يا نوح يا ابراهيم) آنها كه ايمان بخدا و روز رستاخيز آورده‏اند و عمل صالح انجام داده‏اند پاداششان نزد پروردگارشان مسلم است، و هيچگونه ترس و غمي براي آنها نيست (و هر كدام از پيروان اديان كه در عصر و زمان خود بر طبق وظائف و فرمان الهي عمل كرده‏اند ماجورند و رستگار).
خرمشاهی: از مؤمنان و يهوديان و مسيحيان و صابئين، هر كس كه به خداوند و روز بازپسين ايمان آورده و نيكوكارى كرده باشد، پاداششان نزد خداوند [محفوظ] است و نه بيمى بر آنهاست و نه اندوهگين مى‏شوند

موبدیار مهران;143168 نوشت:
درود من نیز در اداره برای رییس مان بایستی همینکار را بکنم، وگرنه به درخواستهایم پاسخ نمیدهد. مگر خدا شما نیز مانند رییس ماست که نیاز به پارتی بازی داشته باشد؟ چیزی یا حق شماست یا نیست. اگر خداوند حق شما را ندهد، از خداییش بدور است. اگر حق شما نیست و بخواهد با پارتی بازی به شما بدهد، بازهم از خدایی خدا بدور است.

سلام

من نیز در اداره برای رییس مان بایستی همینکار را بکنم، وگرنه به درخواستهایم پاسخ نمیدهد. مگر خدا شما نیز مانند رییس ماست که نیاز به پارتی بازی داشته باشد؟

سلام

دقیقا

چرا شما باید اینکار را بکنید؟
آیا وقتی که شما مقرب رییستان باشید نیازی به این کار هست؟
و البته تمامی جهان ها زیر مالکیت و ملکیت خدا است

چیزی یا حق شماست یا نیست. اگر خداوند حق شما را ندهد، از خداییش بدور است. اگر حق شما نیست و بخواهد با پارتی بازی به شما بدهد، بازهم از خدایی خدا بدور است.

پس تکلیف کار گنه کاران و دوزخیان چه می شود؟

آیا انان مومن هستند؟

یا بین انان و خدا حجاب ها قرار دارد که باید شکسته شود؟

از این که این چنین خداوند ارحم الراحمین را کوچک میکنید، من شرمسارم.

من اتفاقا خدای ارحمن الراحمین را بزرگ تر از ان کی دانم که اینچنین کوچک بدارمش و کارش را بی حساب دانم

توسلی که در قران آمده برای تربیت خودتان است، برای آنکه بتوانید باور (ایمان) درستری بیابید. آنگاه با باور درست تر به خدا نزدیک تر شوید. برای این نیست که به آبروی ایشان پارتی بازی شود و حاجت شما برآورده شود.

شما حکمت نور و ذره بین را می دانید؟:Gol:

موبدیار مهران;143170 نوشت:
آقای mkk از خداوند شرم نداری که این همه دروغ به زرتشتیان میبندی؟ کی بر آتش سجده کرده و میکند؟

شما چه طور؟

از خود شرم ندارید؟

که آیه ایی را مثال می زنید که خدا را توصیف می کند
آیا به راستی آن اتش قبله ایی است ساده؟

خدا فرمان داده است تا شما به سوی آتش سجده کنید؟

موبدیار مهران;143171 نوشت:
شوربختانه آگاهی شما از قرآن نیز مانند استدلالهایتان سطحی است.

خدا را شکر و سپاس که به ادمی قدرت اندیشه داد تا بیاندیشد و از سخنان نا درست دوری جوید

بیشتر و بهتر بخوانید

بله هم می خوانم و هم بهتر اش می کنم

و هم حقیقت را در زمانی که یافتم در پرده حجاب وازه ها و اتهامات پنهان نمی سازم

البته شرط شناخت درست کنار گذاشتن تعصب و انحصارطلبی خودخواهانه است.

آری شرط شناخت کنار گذاشتن تعصب و انحصارطلبی خودخواهانه است

به راستی من انحصار طلب هستم یا شما که حکم بر عدم خروج و ورود به دینتان را صادر کردید؟

من که دینم را برای همه می خواهم و همه را به اسلام فرا می خوانم

بی شک سخن من به زندگان خواهد رسید

نه انان که خود را عالم می پندارند و تفکر پیشه می کنند

و من در اینجا باز زرتشتیان عزیز که گوهر اندیشه را در اختیار دارند

دعوت می کنم تا دین اسلام را برگزینند

موبدیار مهران;143174 نوشت:
1,231 دريافت کتاب 0 کتابهای ارسالی 0 گالري تصاوير 0 صلوات به دیگران 2 تعداد صلوات 278 بار در168 پست آخرین موضوعات آخرين موضوعات پیش فرض نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : mkk1369 سلام اگر مسلمانند پس چرا با اهل ایمان جمع نکرده؟ اگر مسلمانند چرا جنگ را واجب کرده؟ چرا جزیه می خواهد؟ چرا مذمتشان می کند؟ ..... آقای mkk در رد ادعای شما این سند را از قرآن ارایه میکنم: إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَالَّذِينَ هَادُواْ وَالنَّصَارَى وَالصَّابِئِينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحًا فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿۶۲﴾ فولادوند: در حقيقت كسانى كه [به اسلام] ايمان آورده و كسانى كه يهودى شده‏اند و ترسايان و صابئان هر كس به خدا و روز بازپسين ايمان داشت و كار شايسته كرد پس اجرشان را پيش پروردگارشان خواهند داشت و نه بيمى بر آنان است و نه اندوهناك خواهند شد مکارم: كساني كه (به پيامبر اسلام) ايمان آورده‏اند، و يهود و نصاري و صابئان (پيروان يحيي يا نوح يا ابراهيم) آنها كه ايمان بخدا و روز رستاخيز آورده‏اند و عمل صالح انجام داده‏اند پاداششان نزد پروردگارشان مسلم است، و هيچگونه ترس و غمي براي آنها نيست (و هر كدام از پيروان اديان كه در عصر و زمان خود بر طبق وظائف و فرمان الهي عمل كرده‏اند ماجورند و رستگار). خرمشاهی: از مؤمنان و يهوديان و مسيحيان و صابئين، هر كس كه به خداوند و روز بازپسين ايمان آورده و نيكوكارى كرده باشد، پاداششان نزد خداوند [محفوظ] است و نه بيمى بر آنهاست و نه اندوهگين مى‏شوند

بله خدا ارحمن الراحمین است

و به همه لطف می کند

شما کتاب خویش و پیامبری پیامبر خویش و همچنین سالم ماندن کتاب خویش را ثابت کنید

وَقَالُوا كُونُوا هُودًا أَوْ نَصَارَى تَهْتَدُوا قُلْ بَلْ مِلَّةَ إِبْرَاهِيمَ حَنِيفًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ(البقرة/135)
(اهل کتاب) گفتند: «يهودي يا مسيحي شويد، تا هدايت يابيد!» بگو: «(اين آيينهاي تحريف شده، هرگز نمي‌تواند موجب هدايت گردد،) بلکه از آيين خالص ابراهيم پيروي کنيد! و او هرگز از مشرکان نبود!»

فَإِنْ حَاجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِي لِلَّهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ وَقُلْ لِلَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ وَالْأُمِّيينَ أَأَسْلَمْتُمْ فَإِنْ أَسْلَمُوا فَقَدِ اهْتَدَوْا وَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّمَا عَلَيكَ الْبَلَاغُ وَاللَّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ(آل عمران/20)
اگر با تو، به گفتگو و ستيز برخيزند، (با آنها مجادله نکن! و) بگو: «من و پيروانم، در برابر خداوند (و فرمان او)، تسليم شده‌ايم.» و به آنها که اهل کتاب هستند [= يهود و نصاري‌] و بي‌سوادان [= مشرکان‌] بگو: «آيا شما هم تسليم شده‌ايد؟» اگر (در برابر فرمان و منطق حق، تسليم شوند، هدايت مي‌يابند؛ و اگر سرپيچي کنند، (نگران مباش! زيرا) بر تو، تنها ابلاغ (رسالت) است؛ و خدا نسبت به (اعمال و عقايد) بندگان، بيناست.

كُنْتُمْ خَيرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيرًا لَهُمْ مِنْهُمُ الْمُؤْمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفَاسِقُونَ(آل عمران/110)
شما بهترين امتي بوديد که به سود انسانها آفريده شده‌اند؛ (چه اينکه) امر به معروف و نهي از منکر مي‌کنيد و به خدا ايمان داريد. و اگر اهل کتاب، (به چنين برنامه و آيين درخشاني،) ايمان آورند، براي آنها بهتر است! (ولي تنها) عده کمي از آنها با ايمانند، و بيشتر آنها فاسقند، (و خارج از اطاعت پروردگار)

چه جالب است نه زرتشتیان صاحب اندیشه؟

خدا اهل کتاب را دعوت به دین اسلام می کنه تازه می گه شما بهترین امتین و بعد می گه اهل کتاب ایمان بیاورند برایشان بهتر است!!!

و اما دوستانی که از تعصب به دورید و راه اشو زرتشت را دوست دارید برگزینید

به امضای من نگاه کنید!!!!

اسلام درخشان ترین راه است!!!

من شما را به سوی ایینی فرا می خوانم که چون شهد شیرین است
و چون خورشیدی تابان

و خطاب من به اهل کتاب که گوهر بدی را در دست خویش به بازی گرفته اند

قُلْ يا أَهْلَ الْكِتَابِ لِمَ تَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ مَنْ آمَنَ تَبْغُونَهَا عِوَجًا وَأَنْتُمْ شُهَدَاءُ وَمَا اللَّهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ(آل عمران/99)
بگو: «اي اهل کتاب! چرا افرادي را که ايمان آورده‌اند، از راه خدا بازمي‌داريد، و مي‌خواهيد اين راه را کج سازيد؟! در حالي که شما (به درستي اين راه) گواه هستيد؛ و خداوند از آنچه انجام مي‌دهيد، غافل نيست!»

چه جالب اینجا هم می گه چرا افرادی که ایمان آورده اند را می خواهید از راه باز دارید؟

من شما را به راه فرا می خوانم

و به پیروی از کتابی نوشته شده

و دست ناخورده فرا می خوانم

باشد که در روز جزا از جمله صالحان دراییم:Gol:

mkk1369;143810 نوشت:

بله خدا ارحمن الراحمین است

و به همه لطف می کند

شما کتاب خویش و پیامبری پیامبر خویش و همچنین سالم ماندن کتاب خویش را ثابت کنید

وَقَالُوا كُونُوا هُودًا أَوْ نَصَارَى تَهْتَدُوا قُلْ بَلْ مِلَّةَ إِبْرَاهِيمَ حَنِيفًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ(البقرة/135)
(اهل کتاب) گفتند: «يهودي يا مسيحي شويد، تا هدايت يابيد!» بگو: «(اين آيينهاي تحريف شده، هرگز نمي‌تواند موجب هدايت گردد،) بلکه از آيين خالص ابراهيم پيروي کنيد! و او هرگز از مشرکان نبود!»

فَإِنْ حَاجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِي لِلَّهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ وَقُلْ لِلَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ وَالْأُمِّيينَ أَأَسْلَمْتُمْ فَإِنْ أَسْلَمُوا فَقَدِ اهْتَدَوْا وَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّمَا عَلَيكَ الْبَلَاغُ وَاللَّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ(آل عمران/20)
اگر با تو، به گفتگو و ستيز برخيزند، (با آنها مجادله نکن! و) بگو: «من و پيروانم، در برابر خداوند (و فرمان او)، تسليم شده‌ايم.» و به آنها که اهل کتاب هستند [= يهود و نصاري‌] و بي‌سوادان [= مشرکان‌] بگو: «آيا شما هم تسليم شده‌ايد؟» اگر (در برابر فرمان و منطق حق، تسليم شوند، هدايت مي‌يابند؛ و اگر سرپيچي کنند، (نگران مباش! زيرا) بر تو، تنها ابلاغ (رسالت) است؛ و خدا نسبت به (اعمال و عقايد) بندگان، بيناست.

كُنْتُمْ خَيرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيرًا لَهُمْ مِنْهُمُ الْمُؤْمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفَاسِقُونَ(آل عمران/110)
شما بهترين امتي بوديد که به سود انسانها آفريده شده‌اند؛ (چه اينکه) امر به معروف و نهي از منکر مي‌کنيد و به خدا ايمان داريد. و اگر اهل کتاب، (به چنين برنامه و آيين درخشاني،) ايمان آورند، براي آنها بهتر است! (ولي تنها) عده کمي از آنها با ايمانند، و بيشتر آنها فاسقند، (و خارج از اطاعت پروردگار)

چه جالب است نه زرتشتیان صاحب اندیشه؟

خدا اهل کتاب را دعوت به دین اسلام می کنه تازه می گه شما بهترین امتین و بعد می گه اهل کتاب ایمان بیاورند برایشان بهتر است!!!

و اما دوستانی که از تعصب به دورید و راه اشو زرتشت را دوست دارید برگزینید

به امضای من نگاه کنید!!!!

اسلام درخشان ترین راه است!!!

من شما را به سوی ایینی فرا می خوانم که چون شهد شیرین است
و چون خورشیدی تابان

و خطاب من به اهل کتاب که گوهر بدی را در دست خویش به بازی گرفته اند

قُلْ يا أَهْلَ الْكِتَابِ لِمَ تَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ مَنْ آمَنَ تَبْغُونَهَا عِوَجًا وَأَنْتُمْ شُهَدَاءُ وَمَا اللَّهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ(آل عمران/99)
بگو: «اي اهل کتاب! چرا افرادي را که ايمان آورده‌اند، از راه خدا بازمي‌داريد، و مي‌خواهيد اين راه را کج سازيد؟! در حالي که شما (به درستي اين راه) گواه هستيد؛ و خداوند از آنچه انجام مي‌دهيد، غافل نيست!»

چه جالب اینجا هم می گه چرا افرادی که ایمان آورده اند را می خواهید از راه باز دارید؟

من شما را به راه فرا می خوانم

و به پیروی از کتابی نوشته شده

و دست ناخورده فرا می خوانم

باشد که در روز جزا از جمله صالحان دراییم:Gol:

آقای mkk
درود
شما نوشته اید:
1-:" ... شما کتاب خویش و پیامبری پیامبر خویش و همچنین سالم ماندن کتاب خویش را ثابت کنید..."
پاسخ
العاقل یکفیه الاشاره

2-:"... وَقَالُوا كُونُوا هُودًا أَوْ نَصَارَى تَهْتَدُوا قُلْ بَلْ مِلَّةَ إِبْرَاهِيمَ حَنِيفًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ(البقرة/135)

شما بهترين امتي بوديد که به سود انسانها آفريده شده‌اند؛ (چه اينکه) امر به معروف و نهي از منکر مي‌کنيد و به خدا ايمان داريد. و اگر اهل کتاب، (به چنين برنامه و آيين درخشاني،) ايمان آورند، براي آنها بهتر است! (ولي تنها) عده کمي از آنها با ايمانند، و بيشتر آنها فاسقند، (و خارج از اطاعت پروردگار)..."
پاسخ
در همه این آیه های به دین خدا دعوت شده اند، نه به دین محمد(ص). در همه این آیه ها تسلیم به خداوند است، نه تسلیم به دین محمد (ص)......
از این که بگذریم روی سخن با یهود و نصارا است، نه با زرتشتیان. اگر خداوند میخواست، نام زرتشتیان را نیز مانند سوره حج آیه 17 در آیه می آورد.

3-:" ... و اما دوستانی که از تعصب به دورید و راه اشو زرتشت را دوست دارید برگزینید..."
پاسخ
خرما خورده منع رطب چون کند؟
کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی
تو اگر راست میگویی، خودت دست از تعصب بردار. اگر راست میگویی، خودت مسلمان شو. اگر راست میگویی، جوانانی که نام اسلام را دارند ولی از آن بیزارند، به دین بیاور.

4-:" ... اسلام درخشان ترین راه است!!!..."
پاسخ
در این که شکی نیست، ولی نه اسلام آمیخته ای که فرای قران و عین سخن محمد(ص) است و تو تبلیغش میکنی، بلکه اسلام راستینی که قرآن آموزش میدهد. خودت بارها نوشته ای که سند شما برای اسلامتان تنها قرآن و عین سخن محمد (ص) نیست بلکه منابع دیگری هم دارید. یعنی شما چیزی فرای قرآن را سند اسلام کرده اید.

5-:"... و خطاب من به اهل کتاب که گوهر بدی را در دست خویش به بازی گرفته اند

بگو: «اي اهل کتاب! چرا افرادي را که ايمان آورده‌اند، از راه خدا بازمي‌داريد، و مي‌خواهيد اين راه را کج سازيد؟! در حالي که شما (به درستي اين راه) گواه هستيد؛ و خداوند از آنچه انجام مي‌دهيد، غافل نيست!»..."
پاسخ
اگر ذره ای از اسلام خبر داشتی، اینگونه احمقانه ما را به سد کردن راه مومنان به خدا متهم نمیکردی. شما خودتان مردم را از ایاک نستعینن به امامزاده پرستی کج ساخته اید، ما را متهم میکنید؟
این نیز باشد تا دادگاه داوری خداوند بر سر پل چینوت.

من شما را دعوت میکنم که جز خدا نپرستیم و کسی را جز خدا ارباب خود نگیریما.

mkk1369;143804 نوشت:

سلام

سلام

دقیقا

چرا شما باید اینکار را بکنید؟
آیا وقتی که شما مقرب رییستان باشید نیازی به این کار هست؟
و البته تمامی جهان ها زیر مالکیت و ملکیت خدا است

پس تکلیف کار گنه کاران و دوزخیان چه می شود؟

آیا انان مومن هستند؟

یا بین انان و خدا حجاب ها قرار دارد که باید شکسته شود؟

من اتفاقا خدای ارحمن الراحمین را بزرگ تر از ان کی دانم که اینچنین کوچک بدارمش و کارش را بی حساب دانم

شما حکمت نور و ذره بین را می دانید؟:Gol:

آقای mkk
درود
اگر شما راست میگویید و خدای ارحم الراحمین را بزرگتر از اینها میدانستید، خداوند را با رییس اداره همسنجی نمیکردی.
خدایی که یک ویروس نزد او مقرب است، چگونه من نزد او مقرب نیستم؟
اگر شما راست میگویید، در آن دعا که نوشتید، میبایست چنین میگفتید: ای فاطمه (ع) به من یاری کن تا خداوند را بشناسم.
نمیگفتید، خدایا به آبروی فاطمه (ع) حاجت مرا برآورده ساز.

mkk1369;143806 نوشت:

شما چه طور؟

از خود شرم ندارید؟

که آیه ایی را مثال می زنید که خدا را توصیف می کند
آیا به راستی آن اتش قبله ایی است ساده؟

خدا فرمان داده است تا شما به سوی آتش سجده کنید؟

آقای mkk
درود
آری آتش قبله ای ساده است. سرتاسر اوستا سند است. شما دست کم "په نام و ستایش= ستایش یکتا خداوند" از کتاب خرده اوستا را که موبد آدرباد مهر اسپندان در زمان شاهپور دوم ساسانی نوشته بخوانید.
دست کم 101 نام خدا را بخوانید. اورمزدیشت را بخوانید. آخه کجای اوستا این ادعای شما را نشان میدهد؟
در میان خرافاتی ترین زرتشتیان نیز آتش چیزی بیشتر از امامزاده های شما نیست.
موضوع قفل شده است