صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواهشمندم که داوری فرمایید

علاقه
    فرهنگ ایران
    نوشته
    1,270
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1012

خواهشمندم که داوری فرمایید

دوستان گرامی درود
    در زیر رایانامنگاری خود با آقای جمهوری را پیشکش مینمایم. خواهشمندم که دیدگاه خود را به آگاهی من برسانید. مجبور شدم برای جا شدن در این رایانامه بخش بزرگی از پیش نوشته ها را پاک کنم. سپاسگزارم
    جمهوری گرامی
    درود
    اینها ادعا نیستند و همه سند دارند، نمیخواهید ببینید و کتمان میکنید با خودتان است. کتاب حکمت اشراق را بخوانید. 54 کتاب و دهها نوشتار کمتر از کتاب از دوران ساسانی به جای مانده آنها را هم بخوانید. هرچه که مشترک بود، خب از پیش مال ایران زرتشتی است. هرچه که از شما است، نباید در کتابهای یاد شده باشد.؟
    شما چه معیاری دارید که با آن بتوان وحی را اثبات کرد، بفرمایید تا من با آن معیار برای شما بگویم که زرتشت از راه وحی با آموزش خدایی آشنا شده است.؟

--- On Thu, 1/6/11, jomhoori :

بسم الله الرحمن الرحيم

نماز را از ما گرفتيد
    ولايت فقيه را از ما گرفتيد
    تعزيه را از ما گرفتيد
    فلسفه را از ما گرفتيد
    انديشه را از ما گرفتيد
    عقل را از ما گرفتيد
    اجماع را از ما گرفتيد
    روزه را از ما گرفتيد
    چه را از ما گرفتيد
    چه را از ما گرفتيد
    فلان و بهمان را از ما گرفتيد
    اينها همه به صرف ادعا مطرح است. آقاي موبد يار عزيز و گرامي ما مسلمانان به فرهنگ ايراني كاري نداريم. ان را براي خود افتخار ميدانيم. البته فرهنگ ايراني را براي خود افتخار ميدانيم نه فرهنگ زرتشتي را. چون شخصاً معتقد به آنم كه دين فرهنگ نمي آورد. مگر دين اسلام براي اعراب فرهنگ ايجاد كرد؟ اين اعتقاد من است و البته اعتقاد ساير مسلمانان. پس بحثي در مورد فرهنگ ايراني نيست. ما به فرهنگ پدران خود افتخار ميكنيم. حالا يك درخواست از شما دارم. بياييد ابتداً بحث وحي را در زرتشت مشخص كنيد و اينكه خداي متعال به واسطه وحي با زرتشت صحبت ميكرده است بعد من در خدمت شما هستم. ضمناً تقاضامندم كه اين بحثها در اسك دين مطرح گردد. بنده اين بحث را در اسك دين به ثبت رساندم براي مشاهده ميتوانيد بر روي لينك زير كليك كنيد.
    http://www.askdin.com/showthread.php?p=74529#post74529
    با تشكر

جمهوری گرامی

درود
    ا- اگر شما و مانند شما نمی نوشتید، هیچ کس نمیفهمید که چنین نمادهایی هست یا نه. اعتراض من به این کار شماست که در راستای اهداف فراماسونری است. شما دانسته و یا نادانسته آب به آسیاب دشمن ریخته اید و اعتراض من به این آب به آسیاب ریختن است.؟
    ب- من نمیخواهم اسلام را زیر سوال ببرم. من شما را زیر سوال میبرم که فرهنگ مرا به نام خودتان مصادره کرده اید و تازه مرا هم رد میکنید. سهروردی از اسلام که ننوشته از فرهنگ عرفانی زرتشت نوشته ولی به زبان عربی. چرا فرهنگ مرا عرفان اسلامی میخوانید و آنگاه خود مرا محکوم به شرک و کفر و ... میکنید؟
    شما وحدت کلمه و ولایت فقیه را از فرهنگ ایرانی زرتشتی تقلید کرده اید، آنگاه میگویید که اختراع خودمان است. شما از کتاب دینکرد برای من مثال می آورید ولی این بخش مربوط به ولایت فقیه و وحدت کلمه را لابد ندیده اید. من به اینها اعتراض دارم و از این همه ادعای دروغین شما رنجیده و ناراحت هستم. من چکار به کار اسلام دارم. چرا هی میکوشید که مرا ضد اسلام جلوه دهید. مگه شما مسلمان هستید که مرا نا مسلمان میخوانید؟

بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام و تشكر از پاسخ شما.
    1- بنده نگفتم كه محصول مهران مديري يك محصول صهيونيستي است. بلكه انتقاد به شيوه ي استفاده از نمادهاي ماسوني در سريالش بود. اينكه حالا شما چرا با اين انتقاد ناراحت ميشويد برايمان جاي سئوال دارد.
    2- بنده با واژه ها بازي نميكنم. چنانچه مقدور است جملات تازه تري در مباحثات مطرح فرماييد.
    3- چرا اينقدر بر روي شيخ اشراق مانور ميدهيد. بنده كه به شما چندين بار عرض كردم شما از سهروردي ميگوييد ما از علماي به نام ديگر ميگوييم. چرا با هزار زور و زحمت ميخواهيد با كشته شدن سهروردي اسلام را زير سئوال ببريد.
    4- از وحي در گاتها گفتيد. اگر ممكن است كمي از وحي برايمان صحبت كنيد. با تشكر

From: MoobedyAr Mehran Gheibi

جمهوری گرامی

درود
    بازهم با بازی با واژه ها میکوشید که حقیقت را پنهان کنید.؟
    ا- نمیخواهید بفهمید یا به راستی نمیفهمید. در یک طنز هنگامی که یک نماد بکار برده میشود یعنی به آن و به کسانی که آنرا بکار میبرند اعتراض دارند.؟ من این سریال را ندیدم ولی سریالهای دیگر مهران مدیری سرشار از نمادها و اعتراض به آنهاست. هیچکدامشان را تایید نکرده است. نمیفهم پافشاری شما بر صهیونیستی بودن سریال قهوه تلخ برای چیست؟ آنهم سریالی که در جمهوری اسلامی اجازه پخش دارد و آگهی های تجاری آن در همه شهرها پرست. ؟ یعنی بزرگان جمهوری اسلامی نیز صهیونست و فراماسونر هستند یا این اندازه فهم ندارند که به چنین سریالی اجازه ساخت و پخش آنهم این اندازه گسترده داده اند؟
    ب- شیخ اشراق نماد سو استفاده از فرهنگ و آموزه های ایرانی زرتشتی و مصادره آن به سود اسلام محمدی است. از این رو آن را باز هم تکرار میکنم. شما اگر نمیدانید بروید حکمت اشراق ایشان را بخوانید.؟
    پ- موبدان (=مغان) ساسانی زرتشتی ناب نبودند. دیگر آنکه ما بر خلاف اسلام محمدی، معیارمان خرد هر انسان است و هر انسان خود بایستی که بهترین راه را برگزیند. تقلید هم نداریم. دستور برای گزینش با اندیشه روشن و خرد نیک داریم. دستور برای تازه شدن داریم از این رو هر موبدی در هر جایی هر چی که گفته تنها یک راهنماست نه یک دستور واجب.؟
    ت- تنها چیزی که در دین زرتشتی بنیادین و دگرگونی ناپذیر است، گاتها سخنان خدایی زرتشت است که از راه وحی و آموزش خدایی به زرتشت و از زرتشت به مردم آموزش داده شده است. در گاتها این سخنان نیز تنها راهنما هستند و دستور واجب نیستند. هر انسان بر پایه خردنیک و اندیشه روشن بایستی خودش برگزیند.؟

Nik-o shAd bAshid
    KhodA negahdAr,
    MoobedyAr MehrAn Gheibi.
    Kerman_Iranخواهشمندم که داوری فرمایید

:
    From: jomhoori

بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي موبد يار غيبي عزيز سلام. عرض كنم كه تمامي حرفهاي شما بي سر و ته است. چيزهايي را به هم مرتبط ميكنيد كه انصافاً هيچگونه ربطي به هم ندارند. نماد فراماسوني چه ربطي به شيخ اشراق دارد؟ اينكه شما از اوضاع و احوال اطرافتان بي خبريد كه به من ربطي ندارد. يا نبايد به دليل نداشتن اطلاع، اين حركت خبيث صهيونيستي را محكوم كنيد. حالا اگر يك نفر زرتشتي مي آمد و از طرح فراماسوني صحبتي ميكرد همين شما بلافاصله ميگفتيد كه بله درست است اين حكام جمهوري اسلامي ايران دارند فرهنگ صهيونيستي غرب را وارد ايران ميكنند كه زرتشت را بكوبند و زرتشت را نابود كنند و زرتشت را له كنند و زرتشتي را چه بكنند و چه بكنند بعد هم بلافاصله مي گفتيد كه نيك و شاد باشيد خدا نگهدار ايران كرمان موبد يار مهران غيبي
    آقاي موبد يار غيبي عزيز خداي بزرگ ميداند كه اين حرف را براي تمسخر نگفتم بلكه اين را گفتم فقط و فقط براي اينكه شما بحث را در چارچوب پيش ببريد تا جاي دفاع هم براي ما بگذاريد. ضمناً گفتم كه شما از شيخ اشراق ميگوييد ما از شهيد اول و شهيد ثاني ميگوييم . اينها علماي بزرگ شيعه هستند. همچنين اين را بگويم كه شيخ اشراق سهروردي به خاطر انديشه هاي فلسفي بنا به دستور سلطان صلاح الدين ايوبي كشته شد. شما را به همان اهورا مزدا قسمتان ميدهم كه ديگر از شيخ اشراق نگوييد تا بخواهيد با هزار دروغ حقانيت خود را اثبات كنيد. ما زرتشت را قبول داريم ولي احكام فضايي آن را كه زاييده فكر و انديشه موبدان و مغان زرتشتي است قبول نداريم. خوش باشيد.

ویرایش توسط گل ليلا : ۱۳۸۹/۱۰/۱۶ در ساعت ۱۴:۲۳

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط موبدیار مهران نمایش پست ها
    کتاب حکمت اشراق را بخوانید. 54 کتاب و دهها نوشتار کمتر از کتاب از دوران ساسانی به جای مانده آنها را هم بخوانید. هرچه که مشترک بود، خب از پیش مال ایران زرتشتی است. هرچه که از شما است، نباید در کتابهای یاد شده باشد.؟
    شما چه معیاری دارید که با آن بتوان وحی را اثبات کرد، بفرمایید تا من با آن معیار برای شما بگویم که زرتشت از راه وحی با آموزش خدایی آشنا شده است.؟

ب- من نمیخواهم اسلام را زیر سوال ببرم. من شما را زیر سوال میبرم که فرهنگ مرا به نام خودتان مصادره کرده اید و تازه مرا هم رد میکنید. سهروردی از اسلام که ننوشته از فرهنگ عرفانی زرتشت نوشته ولی به زبان عربی. چرا فرهنگ مرا عرفان اسلامی میخوانید و آنگاه خود مرا محکوم به شرک و کفر و ... میکنید؟
    شما وحدت کلمه و ولایت فقیه را از فرهنگ ایرانی زرتشتی تقلید کرده اید، آنگاه میگویید که اختراع خودمان است.

ب- شیخ اشراق نماد سو استفاده از فرهنگ و آموزه های ایرانی زرتشتی و مصادره آن به سود اسلام محمدی است. از این رو آن را باز هم تکرار میکنم. شما اگر نمیدانید بروید حکمت اشراق ایشان را بخوانید.؟

دیگر آنکه ما بر خلاف اسلام محمدی، معیارمان خرد هر انسان است و هر انسان خود بایستی که بهترین راه را برگزیند. تقلید هم نداریم. دستور برای گزینش با اندیشه روشن و خرد نیک داریم. دستور برای تازه شدن داریم از این رو هر موبدی در هر جایی هر چی که گفته تنها یک راهنماست نه یک دستور واجب.؟
    ت- تنها چیزی که در دین زرتشتی بنیادین و دگرگونی ناپذیر است، گاتها سخنان خدایی زرتشت است که از راه وحی و آموزش خدایی به زرتشت و از زرتشت به مردم آموزش داده شده است. در گاتها این سخنان نیز تنها راهنما هستند و دستور واجب نیستند. هر انسان بر پایه خردنیک و اندیشه روشن بایستی خودش برگزیند.؟

سلام بر حق باوران
    جناب موبد یار
    1-پس لطف کنید تشریف ببرید اداره ثبت اسناد تمام آثار علمی خودتان را ثبت کنید تا از این به بعد کسی از آنها استفاده علمی نکند همانطور که در دوران حکومت شما بر ایران علم وقف طبقه حکام بود .
    2- شیخ اشراق یک فیلسوف است و از هر منبع علمی حق برداشت دارد و کلام و حق و استدلال وقف هیچ کس نیست . فلسفه اسلامی هم یعنی فلسفه ای که در فضای فرهنگ اسلامی رشد کرده است وگرنه چه کسی نمی داند که این فلسفه عمده مبناهایش یونانی است . اما علم و عقل و استدلال صرفا برای شناسایی به عنوان جغرافیایی معنون می شوند وگرنه علم نه شرقی است نه غربی است بلکه از آسمان مجردات است .
    3- آنچه که فرهنگ ایرانی ( زرتشتی ) نامیده می شود کلا برای شما ما هیچ نیازی به چنین رسومی نداریم .
    چندتا بچه ما هم برای تفریح این کارها را می کنند .
    فرهنگ اسلامی ایرانی یعنی فرهنگی که اسلام در ایران ایجاد کرده است .
    4- علمای اسلام به فرهنگ و دین زرتشت اعتنایی نداشته اند که بخواهند مفاهیم خود را از آن بگیرند . تشابه عناوین در ادیان و فرهنگها هم هیچ دلیلی بر اقتباس نیست چون ادیان از یک منبع الهی صادر شده اند و واضح است که مفاهیم مشابهی بین آنها یافت شود
    5- عمده افکار و اندیشه افراد تقلیدی است . این حرفهایی که شما می زنید نتیجه سالها مطالعه است یا نتیجه سالها در غار نشستن و فکر کردن .
    مساله تقلید در اسلام هم مخصوص مباحث عملی است نه مباحث اعتقادی .
    دیگر اینکه آموختن اصول و فروع دین بر تمام مسلمانان واجب است اما چون استنباط در فروع عملی مستلزم سالها تحصیل و تدریس است با اقدام عده ای از دوش بقیه برداشتند یعنی واجب کفایی است
    همانطور که همه پیروان ادیان مناسک دینی خود را با راهنمایی علمای خود انجام می دهند
    بحث وجوب هم مربوط به مقام ثبوت حکم است که نشاندهنده ضرورت انجام عمل از نظر خدای تعالی است وگرنه در عمل مومن تکوینا مختار است الا اینکه تعهد دینی منجر به اطاعت می شود .
    شما که موبدیارید این چیزها را که باید بهتر بدانید مگر شما مناسک دینی ندارید
    6- مردم ما نسبت به دین زرتشت نظر بدی ندارند مگر اینکه شما با طرح مباحث نسنجیده ذهنیتها را عوض کنید
    پندارتان نیک باد

ویرایش توسط حامد : ۱۳۸۹/۱۰/۱۷ در ساعت ۱۱:۰۴
    هردو عالم یک فروغ روی اوست

5. صلوات ها 8

علاقه
    کتابی، خلوتی، شعری، سکوتی
    نوشته
    150
    حضور
    1 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    769

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    3- آنچه که فرهنگ ایرانی ( زرتشتی ) نامیده می شود کلا برای شما ما هیچ نیازی به چنین رسومی نداریم . چندتا بچه ما هم برای تفریح این کارها را می کنند . فرهنگ اسلامی ایرانی یعنی فرهنگی که اسلام در ایران ایجاد کرده است

با سلام
    قسمتی از فرهنگ اسلامی را میتوانید در سریال فاخر مختارنامه مشاهده کنید. بی شک اگر اسلام به ایران وارد نمیشد، فرهنگش همان بود که در اعراب امروزی می بینید.

7. صلوات ها 4

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط ABCDEFG نمایش پست ها

با سلام
    قسمتی از فرهنگ اسلامی را میتوانید در سریال فاخر مختارنامه مشاهده کنید. بی شک اگر اسلام به ایران وارد نمیشد، فرهنگش همان بود که در اعراب امروزی می بینید.
    سلام
    شما لطف کنید این ابعاد فرهنگ ایرانی خالص را که اسلام در تعالیم و آموزه های خود ندارد بیاورید تا ببینیم این فرهنگ ایرانی چیست ؟
    معلوم است که شما هم بین اعراب و اسلام ، بین انسانها و دینی که منسوب به آنند تساوی برقرار می کنید . این تفکر اساسا غلط است .
    موفق

ویرایش توسط حامد : ۱۳۸۹/۱۰/۱۶ در ساعت ۲۰:۱۷
    هردو عالم یک فروغ روی اوست

9. صلوات ها 6

علاقه
    نوشته
    150
    حضور
    1 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    769

با سلام
    جناب موبدیار مهران عزیز
    1- حضرت زرتشت چند سال پیش به رسالت مبعوث شدند؟
    2- گاتها چند سال پیش برای اولین بار مکتوب شد؟؟
    3- چه تضمینی است که گاتهای فعلی همانی باشد که به زرتشت نبی وحی شده ( اگر فرض کنیم که وحی شده است)؟
    با تشکر

11. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با سلام

خب جناب موبدیار مهران استارتر عزيز تايپك موضوع بحث چيست؟؟؟

لطف كنيد موضوع بحثي را كه مباحثه روي ان است معين كنيد

تا دوستان هم متوجه بحث شوند

ممنون

13. صلوات ها 9

علاقه
    نوشته
    150
    حضور
    1 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    769

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    معلوم است که شما هم بین اعراب و اسلام ، بین انسانها و دینی که منسوب به آنند تساوی برقرار می کنید

با سلام خدمت حامد عزیز
    دو سوال مدتی است که فکر مرا مشغول کرده است. اگر لطف کنید مرا راهنمایی کنید سپاسگزار خواهم بود.
    1- در زمان تبلیغ دین مبین اسلام توسط رسول الله ، تا هنگامی که ایشان در مکه حضور داشتند و هنوز به مدینه هجرت نکرده بودند چند نفر به دین اسلام مشرف شدند؟

2- http://www.askdin.com/showpost.php?p=70972&postcount=5

با تشکر

15. صلوات ها 5

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

خواستم جواب بدم
    دیدم استاد حامد خوب اومده!اجرت با رسول الله(صل الله علیه و آله) استاد حامد
    فقط یه مطلب عرض کنم که انبیای الهی همدم فقرا و ضعفا و حامی آنها بودند لطف کنید بفرمایید جناب زارتشت، زارهشت، زرادشت، زارهوشت، زردهشت، زراتشت، زرادشت، زرتهشت، زرهتشت، زره‌دست و زره‌هشت و ...(واقعا نمی دونم کدوم درسته)
    وقتی مبعوث شدند همنشین ضعفا و مستضعفین بودند یا در کاخ پادشاه؟

ویرایش توسط saber_r : ۱۳۸۹/۱۰/۱۶ در ساعت ۲۱:۴۴
    و سیعلموالذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

17. صلوات ها 6

نوشته
    130
    حضور
    5 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط ABCDEFG نمایش پست ها
    با سلام جناب موبدیار مهران عزیز
    1- حضرت زرتشت چند سال پیش به رسالت مبعوث شدند؟2- گاتها چند سال پیش برای اولین بار مکتوب شد؟؟3- چه تضمینی است که گاتهای فعلی همانی باشد که به زرتشت نبی وحی شده ( اگر فرض کنیم که وحی شده است)؟با تشکر

با سلام به دوستان محترم وجناب موبد یار
    همواره سوالاتی در مورد دین زرتشت در ذهن من بوده که بحمدالله شما تشریف آوردید انشاءالله جواب دهید.علاوه بر سوالات فوق که دوست محترمABCDEFGمطرح نمودند به این سوالات نیز پاسخ بفرمایید.

1- آیا زرتشت پیامبر بوده یا یک مصلح بوده؟ودر صورتی که پیامبر بوده چه راهی برای اثبات آن وجود دارد؟
    2- کتاب مقدس زرتشتیان چه نام دارد؟آیا از نظر شما این کتاب تحریف نشده است؟وهمۀآن قابل اعتماد است؟
    3- اگر تحریف شده و یا اینکه این کتاب به مرور زمان از بین رفته،چگونه می توان اطمینان نمود که این دین انسان را به سوی سعادت رهنمون می سازد؟ورضایت الهی را در بر دارد؟
    4- در تعالیم زرتشت چه معارفی وجوددارد که در سایر ادیان الهی موجود نیست؟
    به نظرم بیشتر از این سوال کنیم بی انصافی با شد منتظر جواب جنابعالی هستیم.
    ویرایش توسط گلشن : ۱۳۸۹/۱۰/۱۶ در ساعت ۲۲:۳۲

19. صلوات ها 8

علاقه
    مباحث دینی،علمی،فلسفی
    نوشته
    82
    حضور
    3 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    518

متن زیر بخشی از سخنرانی "آری این چنین بود برادر" دکتر علی شریعتی استدر این سخنرانی دکتر فرضا دارد با یکی از کارگرهایی که در دیوار چین در حال کار فوت شده و جسد آنها را همانجا لای دیوار دفن می کردند صحبت می کند و حوادث آن زمان تا امروز را برای او نقل می کند):

برادر یک مژده بزرگ دیگر فراهم آمد ؛ پیامبران بزرگ بر روی زمین برخاستند اینان از جانب خدایان می آمدند ، زرتشت بزرگ ، مانی بزرگ ، بودا بزرگ ، کنفسیوس حکیم ، اکسوی عمیق. .
    برای نجات ما روززنه ای باز شد ،خدایان برای نجات بردگان و ذلت ما دست به کار شدند و فرستادگانی فرستاده بودند تا ایمان را پرستش وجانشین ستمگری و بردگی کنند … اما … اما برادر دیدم اینها بی استثنا و بی درنگ تا مبعوث می شدند از خانه ی مبعوث شان فرود میآمدند ، بی آنکه به ما اعتنایی بکنند و نامی و یادی و خطابی به ما کنند راهی کاخی می شدند و قصری …کنفسیوس حکیم او همه سخن درباره جامعه و انسان گفت و ما باور کردیم دیدیم، تا آخر به وزارت لویی رسید و نظیر شاهزادگان چین شد و بودا که خود شاهزاده ی بنارس بود ، از همه ما برید ! و در درون خود برای رفتن به میروانا که نمی دانم کجاست و یافته های بزرگ آفرید و اندیشه های بزرگ آفرید و زرتشت در آذربایجان مبعوث شد اما بی آنکه با ما سخن بگوید راهی بلخ شد و به دربار گشتاسب رفت . مانی آمد علیه زرتشت و ما شاد شدیم که این فرستاده ایست برای نجات ما … علیه ظلمت برآشفته است مگر نه ما نیازمند نوریم و مگر نه از ظلمت رنج میبریم … اما … دیدم کتاب آسمانی خود را به شاپور پادشاه ساسانی تقدیم کرد و برای تاجگذاری شاپور خطبه خوانده و بعد افتخار می کند که من کنار شاپور گشتم و بعد اعلام کرد هر کس شکست بخورد از ذات ظلمت است و هر کس پیروز شود از ذات نور است ؛ و بعد برادر! تو قربانی این بناهای عظیم بر گور شدی و من قربانی ساختن این قصرهای عظیم بر گور شدم… اما .. اما … نه ناگهان دیدم در کنار فرعون ها و قارون ها که ما را به بردگی می خریدند و به زور به کار می کشیدند … یک طبقه دیگر نیز بوجود آمد بنام جانشینان این پیامبران و روحانیون رسمی ، از فلسطین گرفته تا ایران ، تا مصر ، تا چین و تا هر جا که جامعه و تمدنی است بعد در کنار این اهرام و در کنار این قصرها ی بزرگ ما باید سنگ کشی می کردیم برای معبدهای پر شکوه …

ویرایش توسط saber_r : ۱۳۸۹/۱۰/۱۷ در ساعت ۰۷:۲۹
    و سیعلموالذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)