جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  39
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  242

  وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟
  بسمه تعالي


  وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟
  10 دقیقه بعد: 10 قاشق چای‌خوری شکر وارد بدن‌تان می‌شود. می‌دانید چرا با وجود خوردن این حجم شکر دچار استفراغ نمی‌شوید؟ چون اسید فسفریک، طعم آن را کمی می‌گیرد و شیرینی‌اش را خنثی می‌کند.
  20 دقیقه بعد: قند خون‌تان بالا می‌رود و منجر به ترشح ناگهانی و یک‌جای انسولین می‌شود. کبدتان شروع می‌کند به تبدیل قند به چربی تا قند خون، بیشتر از این بالا نرود.
  40 دقیقه بعد: حالا دیگر جذب کافئین کامل شده؛ مردمک‌های‌تان گشاد می‌شود، فشار خون‌تان بالا می‌رود و در پاسخ به این حالت، کبدتان قند را به داخل جریان خون رها می‌کند. گیرنده‌های آدنوزین مغز حالا بلوک می‌شوند تا از احساس خواب‌آلودگی جلوگیری کنند.
  45 دقیقه بعد: ترشح دوپامین افزایش پیدا می‌کند و مراکز خاصی در مغز، که حالت سرخوشی ایجاد می‌کنند، تحریک می‌شوند. این همان مکانیسمی است که در مصرف هروئین منجر به ایجاد سرخوشی می‌شود.
  بعد از 60 دقیقه: اسید فسفریک موجود در نوشابه، داخل روده کوچک، به کلسیم، منیزیم و روی می‌چسبد. متابولیسم بدن افزایش پیدا می‌کند. میزان بالای قند خون و شیرین‌کننده‌های مصنوعی، دفع هرچه بیشتر کلسیم را از طریق ادرار باعث می‌شوند.
  مدتی بعد: کافئین در نقش یک داروی مدر (ادرارآور) وارد عمل می‌شود. حالا دیگر کلسیم و منیزیم و رویی که قرار بود جذب بدن شود، بیش از پیش از طریق ادرار دفع می‌شود و به همراه آن مقادیر زیادی آب، سدیم و دیگر الکترولیت‌ها نیز از دست می‌رود.
  مدتی بعدتر: کم‌کم آن غوغایی که در بدن‌تان ایجاد شده بود فروکش می‌کند و نوبت به افت قند می‌رسد. در این مرحله یا خیلی حساس و تحریک‌پذیر می‌شوید یا خیلی کرخت و بی‌حال. حالا دیگر تمام آن آبی را که از طریق نوشابه وارد بدن خود کرده بودید، دفع کرده‌اید؛ آبی که می‌شد به جای اسید و کافئین و شکر، حاوی مواد مفیدی برای بدن‌تان باشد. تا چند ساعت بعد اثر کافئین هم از بین می‌رود و شما هوس یک نوشابه دیگر می‌کنید.

  نوشابه‌خورترین ملت جهان
  سرانه مصرف نوشابه‌های گازدار در ایران ۴۲ ليتر است. با مقایسه این آمار با آمار دیگر کشورهای جهان به این نتیجه وحشتناک می‌رسیم که ما در سرانه مصرف نوشابه‌هاى گازدار مقام اول را در جهان پیدا کرده‌ایم. برای این که بیشتر وحشت کنید، بد نیست بدانید که:
  1) ميانگين مصرف نوشابه‌هايگازدار در دنيا براي هر فرد 10 ليتر است.
  2) در بيست سال اخير، مصرف نوشابه هاى گازدار دركشور، نزديك به ۱۵درصد رشد داشته است.
  3) در طی این بیست سال، مصرف شير و لبنيات، تنها حدود يك دهم درصد رشد كرده است.
  4) سرانه‌ مصرف لبنيات در ايران كمتر از يك سوم استاندار جهاني است.
  5) طبق آمار، ۹۰ درصد كودكان ۲۴ ماهه تا ۱۲ساله کشورمان، روزانه حداقل يك بار پفك و نوشابه مصرفكرده‌اند.
  6) 25 درصد از كودكان ايرانى به نوعی با سوءتغذيه دست‌به‌گریبانند.
  7) یک‌سوم از مرگ‌ومیرهای کشور به علت بیماری‌های قلبي‌عروقي است كه یکی از عوامل اصلي بروز آن، تغذيه غلط است.
  خداوند حکیم درقرآن کریم می فرماید:بنگریدبه چیزی که می خورید.وانظرالی طعامک .
  سالم وسعادتمند باشید التماس دعامحمدامین 2. صلوات ها 9


 3. #2

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  سخن حق - مطالعه-نوشتن
  نوشته
  884
  حضور
  23 ساعت 31 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6213  سلام و درود

  کلاً فکر کنم ما ایرانی ها تو خوردن مقام اول جهان رو داشته باشیم

  البته دست خودمون نیست چون غذاهامون خیلی خوش مزه اند قورمه سبزی و .......

  البته نباید از کنار دستپخت خوب خانم های ایرانی به سادگی بگذریم که مزید بر علت شده

  یکی از تحریفات قضاوتی رو هم تقدیم کنم!!

  آرزو بر جوانان عیب نیست


  خوردن بر جوانان عیب نیست

  شاد باشید

  یا علی
  قضاوت :
  به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
  «قضاوت»
  «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  39
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  242

  وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟
  یاعلی

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
  نوشته
  3,318
  حضور
  16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  22
  گالری
  495
  صلوات
  31122

  نوشابه دشمن محبوب
  نوشابه، دشمن محبوب!

  نوشابه، یکی از توطئه‌های تغذیه‌ایست که ملت ما بطرز وحشتناکی مبتلا به آن شده است؛ تا جایی که ایرانی‌ها دارای رتبه‌ی اول (دوم) مصرف نوشابه در جهان هستند! اما آن چیزی که در این مطلب می‌خواهم به آن اشاره کنم، بُعد دیگری از آثار مصرف این کالای مرموز است که کمتر گفته شده و مورد غفلت واقع شده است.


  نمی دانم این موضوع در مورد شما هم صدق می کند یا نه! اما اگر برای خرید نوشابه به مغازه‌های محل ما سری بزنید متوجه می‌شوید که محصولات دو شرکت «کوکا کولا» و «پپسی» میزان بسیار بالایی از بازار این کالا را بدست گرفته‌اند. این نوشابه‌ها هر روز توسط تعداد کثیری از مردم ما مصرف می‌شوند و در هشدارهایی که از طرف متخصصان تغذیه و طب در این زمینه داده می‌شود به ابعاد فرهنگی آن توجهی نشان داده نمی‌‌شود. مثلا این اخطار که مصرف نوشابه می‌تواند باعث پوکی استخوان شود و ... را بسیار شنیده‌ایم اما این همۀ ماجرا نیست ...!


  در ابتدا نگاهی به آرم مشهور شرکت «کوکاکولا» بیاندازید:

  حال اگر این آرم را در جلوی آینه بگذارید (عکس کنید) به این شکل در می‌آید:

  با کمی دقت می توانید متوجه شوید که عبارت انگلیسی coca cola بصورتی طراحی شده است که با معکوس کردن آن یک عبارت عربی، آشکار گردد. این موضوع، با استفاده از رنگ در زیر نشان داده شده است:

  چطور ممکن است چنین طرح دقیق و حرفه ای که نیاز به رعایت ظریفترین تکنیک ها را دارد ، بطور تصادفی ایجاد شده باشد؟! این واقعیت، بخصوص وقتی که پای صهیونیزم در میان باشد کاملا قابل پذیرش می شود ...


  حال به آرم «پپسی» توجه کنید:
  عبارت PEPSI مخفف این جمله است:

  Pay ExtraPenny Support Israel

  یعنی:

  بپردازید بهای بیشتر برای حمایت از اسرائیل  ادامه دارد ...
  ویرایش توسط مدیر سابق : ۱۳۸۹/۱۰/۲۹ در ساعت ۰۸:۵۴

 8. صلوات ها 3


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
  نوشته
  3,318
  حضور
  16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  22
  گالری
  495
  صلوات
  31122  ممکن است بگوئیم، این عبارت ساختگی است و واقعیت ندارد. اما این حقیقتی است که خود این ها به آن اعتراف کرده‌اند. بعنوان مثال این تبلیغی است که شرکت صهیونیستی «کوکا کولا» در راستای توهين به مسلمانان و حمايت از رژيم صهيونيستی منتشر کرده است:

  اين کارخانۀ نوشابه سازی در این تصوير تبليغاتی، با منقوش کردن نام کوکاکولا بر روی گنبد مسجد «قبة الصّخره» (که به اشتباه به اسم مسجدالاقصی شناخته می شود) و جملاتی که در اين طرح تبليغاتی نوشته شده، صريحا اعلام کرده است که:


  «با خوردن اين نوشابۀ آمريکايی، شما جزو حاميان اسرائيل به شمار می‌‌رويد»


  در قسمت پایین این تبلیغ، نوشته شده:


  Drink Coca Cola . Support Israel
  By supporting American products
  You're supporting Israel

  کوکاکولا بنوش تا از اسرائیل حمایت کرده باشی
  با حمایت از محصولات آمریکایی
  شما در حقیقت از اسرائیل حمایت می‌کنید


  کوکاکولا و پپسی، هر دو از حامیان رسمی رژیم صهیونیستی هستند و جای بسی تاسف است که امروز فروشگاه های اغذیه در سراسر کشور اسلامی ما مملو از این دو کالای صهیونیستی شده‌اند و این محصول سمی را بدون توجه به عوارض مادی و معنوی آن به مردم ما عرضه می‌کنند. برای اینکه عمق خباثت و کینه ای که این رژیم منحوس از اسلام و مسلمانان دارد معلوم شود، به یک نمونه از تاثیرات مخربی که این کالا بر روی ذهن و روان مصرف کنندگان دارد، اشاره می‌کنم:

  یکی از تحقیقاتی که اخیرا مورد توجه جهانیان قرار گرفته و مشهور شده، تحقیقاتی است که آقای «ماسارو ایموتو»‌ی ژاپنی بر روی آب انجام داده است. بطور خلاصه، این تحقیقات نشان می دهند که آب، در برابر مفاهیم، ذهنیات و دعاهای مثبت و منفی، عکس العمل های هوشمندانه انجام میدهد. این امر با عکس برداری از بلورهای آب تحت شرایط متفاوت معلوم می‌شود. مثلا اگر بر روی یک بطری آب، کلمۀ‌ مثبتی (مثل: دوستت دارم) نوشته شود، بلورهای آب عکس العمل نشان داده و به شکل زیبایی در می‌آیند. اما اگر کلمه‌ای منفی (مثل: از تو متنفرم) نوشته شود بلورهای اب به شکل درهم و بدشکل در آمده و عکس العمل هوشمندانه نشان می‌دهند. بعنوان مثال در زیر برخی از این عکس ها نشان داده شده‌اند:


  عکس العمل های هوشمندانۀ آب در برابر عبارات مثبت و منفی:

  وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟


  آنچه در زیر میکروسکوپ دیده می شود فقط یک شکل محدود از عکس العمل طبیعی ذراتی را نشان می دهد که به حقیقتِ تسبیح خود در هستی آگاهند و در برابر مفاهیم از خود واکنش نشان می دهند. حال با در نظر گرفتن این موضوع وقتی روحِ کلماتی از نوع عادی و ساده که آن ها را «مثبت و منفی» می‌خوانیم می‌توانند چنین تاثیراتی را بر روی طبیعت هوشمند بگذارند، تاثیر مفاهیمی که در جایگاه «حق و باطل» بیان می شوند چگونه خواهد بود؟ آیا می‌‌دانید عبارت باطلی که بر روی بطری‌های کوکاکولا و با نیت دشمنی با اسلام نقش بسته چه اثرات مخرب و عمیقی می‌تواند بر روی مصرف کننده‌ی آن داشته باشد؟ عبارتی که در آن «نفی صریح رسول مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) و نفی قبلۀ مسلمین» و به نیت دشمنی با اسلام نقش بسته، چه آثار و تبعاتی در جسم و جان مسلمانانی دارد که از آن استفاده می کنند؟ نوشابه، هرچند خود به‌تنهایی و فارغ از اینکه چه اسمی بر روی آن نقش بسته، یک توطئه‌ی غذایی محسوب می‌شود اما تغییراتی که با القاء مفاهیم باطل و مسموم و با نیت‌های شیطانی (در اثر آرم های ویژه ای که برای این کار طراحی شده) در مواد داخل بطری بوجود می‌آید، ابعاد تاثیر گذاری آن را افزایش داده و نوشابه را (که در ذهن عرف جامعه به عنوان یک نوشیدنی مطرح است) تبدیل به یک «بمب» چند جانبه کرده است! بمبی که ابعاد تخریب آن نه تنها در عرصه‌ی سلامت و تغذیه، بلکه در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی و ... نیز گسترده شده است. در واقع، هر نوشابه یک سرباز از جانب صهیونیست‌ها ست که می خواهد از امت اسلام، امتی بی اراده و شکست خورده بسازد.

  شاید گفته شود که این نوشابه ها در داخل کشور تولید می شوند و ساخت اسرائیل نیستند. اما اولا توجه شود که علاوه بر خود نوشابه که ماده ای سمی و کشنده محسوب می شود، یک قسمت از نقدی که داشتیم به آرمی بود که عینا در این نوشابه ها هم وجود دارند و در ثانی اگر به همین محصولات نیز توجه شود، متوجه عباراتی نظیر : «تحت لیسانس کوکاکولا» و یا «تحت لیسانس پپسی» خواهید شد. این به معنی آن است که مواد اولیه و فرمول ساخت این محصولات از همان شرکت ها گرفته می شود و در قبال آن قرار دادی بسته می شود که به موجب آن سودی را متوجه آن شرکت ها خواهد کرد.
  (نوشابه های فانتا و سپرايت تحت ليسانس كوكا و همچنين نوشابه ی ميرندا تحت ليسانس پپسی مي باشد)
  و اما بُعد دیگر ماجرا که شاید از ابعاد دیگر آن تلختر باشد ... ابتدا به تصاویر زیر نگاهی بیاندازید:

  تصوير فوق که نمايي از يک نماز جماعت با تن ‌پوشی از شرکت نوشابه ‌سازی آمريکايی کوکاکولا است، باعث خشم مسلمانان در نقاط مختلف جهان شده است ...

  این تصویری از یک مسلمان است که با این هیئت عجیب، کوکاکولا را تبلیغ می کند!


  منقوش کردن نام کوکاکولا بر روی گنبد مسجد «قبة الصّخره» توسط شرکت صهیونیستی «کوکا کولا» در راستای توهين به مسلمانان و حمايت از رژيم صهيونيستی

  ملت ایران هرچند بزرگوار و بصیرند و لایق هرگونه قدر دانی و تمجید هستند، اما وقتی خود را با آنچه باید باشیم مقایسه می کنیم متوجه کمبودهایی می شویم که گاه نیاز به نقد هایی شدید و سنگین دارد ...

  در حالی که جهان در غیبت ولی خدا در جهنم جهل و خودکامگی می سوزد، و در حالی که دیو صفتان تابه‌دندان مسلح، از همۀ ابزار خود برای مخدوش کردن چهره ی آسمانی اسلام بهره می برند، انگار ما فراموش کرده ایم که ماموریت ما در آنچه برای آن خلق شده ایم تا چه حد جدی و سنگین است. امروز شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» ما بسیار بلند است اما آیا این مرگ ها و نفرین ها، تا چه حدی عمیق و آگاهانه است؟ .. «تولّا»ی به فرهنگ اسلامی آیا نتیجه ای جز «تبرّا»ی از فرهنگ کفر خواهد داشت؟! آیا می شود که از اسرائیل متنفر بود اما با خرید کالای آن هزینه ی کشتار کودکان بی دفاع فلسطینی را فراهم کرد؟! .. دیگر باید با چه زبانی بگویند که «ما دشمن شماییم» تا باورمان بشود؟! مگر خودشان در تبلیغات خود نمی گویند که:

  Drink Coca Cola . Support Israel
  By supporting American products
  You're supporting Israel

  کوکاکولا بنوش تا از اسرائیل حمایت کرده باشی
  با حمایت (مصرف) از محصولات آمریکایی
  شما در حقیقت از اسرائیل حمایت می‌کنید


  ادامه دارد ...

  ویرایش توسط مدیر سابق : ۱۳۸۹/۱۰/۲۹ در ساعت ۰۸:۵۴ دلیل: حذف امضا

 10. صلوات ها 2


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
  نوشته
  3,318
  حضور
  16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  22
  گالری
  495
  صلوات
  31122  آیا مصرف محصولات آمریکایی و حمایت از رژیم جعلی اسرائیل نتیجه ای جز این خواهد داشت:  وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟


  خداوند در قرآن (مائده/82) می فرماید:

  لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَ الَّذِينَ أَشْرَكُوا
  همانا محققاً یهود و مشرکان را دشمن ترین مردم نسبت به مسلمانان ، خواهی یافت

  این سرسخت ترین دشمن اسلام، امروز در طرح های تبلیغاتی اش مسلمانان را تحقیر می کند و مقدساتش به سخره می گیرد و در آرم نوشابه هایی که در کشور ما به وفور دیده می شود، پیامبر و قبلۀ مسلمانان را صریحا نفی می کند و خود اعلام می کند که «خرید محصولات آمریکائی حمایت از اسرائیل است» و با کمک همین حمایت‌ها، آشکارا مردم فلسطین را قتل عام می کند!! .. براستی ما داریم به کجا می رویم؟ چطور می شود این نوشابه ها را خورد و مرگ بر اسرائیل گفت؟! چنین تناقضی مگر امکان دارد؟! آیا ما واقعا به حقیقت آن نقشی که در عالم داریم پی برده ایم یا آن را به فراموشی سپرده ایم؟ مگر ما وظیفه ای جز مبارزه در راه احقاق عبودیت حق و احیای اسلام و سنت های اسلامی را داریم؟ سال هاست که امام ما در غیبت بسر می برد و ما هنوز در تلۀ «چه کنم، چه کنم» های مادی گیر کرده ایم و مبارزۀ حقیقی در راه آرمان های خود را به حاشیه رانده ایم.  همسرانی که در فکر بدنیا آوردن نسلی پاک و پاکیزه هستند آیا می دانند که خوردن نوشابه (بخصوص آن نوشابه ای که در آرم خود به نفی مقدسات اسلامی پرداخته) بر روی نطفه اثر خواهد گذاشت؟ و آیا می دانند که این ماده ی سمی با جریان در بدن مادر، جنین را در هنگام حاملگی و طفل را در هنگام شیرخوردن از مادر به کثافات (مادی و معنوی) خود آلوده خواهد کرد؟ زوجی که در خونشان ماده ای جریان دارد که از سود آن، کودکان فلسطینی کشته و آواره شده اند آیا می‌خواهند فرزندانی بدنیا آورند که بر علیه نظام کفر در عالم قیام کنند و از بهترین سربازان امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشند؟ آیا فرزندانی که از چنین نطفه هایی حاصل شوند و در چنین رحم هایی پرورش یابند و از چنین شیرهایی بخورند، متفاوت نیستند با آن فرزندانی که از طیبات حاصل شده و در رحم های پاکیزه پرورش یافته و از شیرهای پاک و معنوی ارتزاق کرده باشند؟ ...

  جای تعجب است که شاهدیم برخی از خانواده ها کودکان خود را که شناختی از این نوع مواد باصطلاح خوراکی ندارند و بالتبع درخواستی هم برای دریافت آن نخواهند داشت، بدست خود آلوده می کنند و با خوراندن انواع نوشابه و مواد خوراکی مضر، کار را به جایی می رسانند که پس از مدتی خود بچه از والدین می خواهد که این محصولات را برای آن ها خریداری کنند و اینقدر ساده و بدون فکر، مسئولیت خطیری را که در پرورش کودکان خود دارند را نادیده گرفته و جسم و جان فرزندان خود را با موادی مورد حمله قرار می دهند که علاوه بر امراض جسمی فراوان، آثار منفی فرهنگی خطرناکی را که اشاره شد نیز به آن ها تحمیل می کند.

  آنچه مسلم است، نوشابه یک ماده ی مسموم وارداتی است که بر خلاف سنت های ما به ما تحمیل شده و فرهنگ تغذیه ای اسلام هیچگاه این ماده ی سمی را برای مصرف امت اسلامی به رسمیت نخواهد شناخت.


  امام علی علیه السلام می فرمایند:

  لا تزال هذه الأمة بخير مالم يلبسوا لباس العجم ، و يطعموا أطعمة العجم ، فاذا فعلوا ذلك ضربهم الله بالذل
  این امت تا زمانی که لباس بیگانگان را نپوشد و غذای آنها را نخورد، پیوسته به خیر و نیکی خواهد بود و آن زمان که لباس و غذای بیگانگان را مصرف نماید، خداوند، آنها را خوار و ذلیل خواهد کرد.
  [بحار 79/303، از كتاب المحاسن]

  پس می بینید که تن دادن به فرهنگ بیگانه در امر تغذیه تا آنجا مؤثر است که حتی می تواند باعث ذلت و خواری امت اسلام شود. پس همت کنیم تا بر اساس باورهای دینی و اصول جامع اسلامی، این بدعت ها را از زندگی خود بیرون کنیم و در برابر حربه های دشمنان قسم خوردۀ اسلام، بی تفاوت نباشیم.

  شنبده ایم که شهید آیت الله مدرس که عالمی مبارز بود تا آنجا برائت از فرهنگ بیگانه داشت که حتی حاضر نبود جنس پارچه ای که برای لباس هایش استفاده می شود جنس غیر ایرانی باشد. او سر تا پا از فرهنگ بیگانه تهی بود و اینگونه بود که مبارزه اش مبارزه ای حقیقی و موثر و ماندگار شد. امروز هم اگر ما می خواهیم مبارزه ای حقیقی داشته باشیم باید تار و پودِ جسم و جانِ خود را از فرهنگ بیگانه بشوییم و در مسیر سنت ها و باورهای دینی قرار بگیریم و تبرّای ما از فرهنگ کفر، یک تبراّی همه جانبه باشد تا شعارهایمان عمق پیدا کند و در عالم جاری شود.


  وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟


  امام خمینی (رحمة الله علیه):
  «شما از خواب هايي كه براي اين كشورها ديده اند اطلاع نداريد ، اينجانب كرارا خطر دولت اسرائيل و عمال آن را به ملت گوشزد كردم كه بايد مقاومت منفي كنند و از معاملات با آنها احتراز جويند»  ----------------------------------------------------------------

  در آخر به چند مورد از فتاوای فقهی در این زمینه اشاره می شود:  استفتائات مقام معظم رهبری:
  س 62: آيا وارد كردن و ترويج كالاهای اسرائيلی جايز است؟

  واجب است افراد از وارد كردن و ترويج كالاهايي كه دولت حقير اسرائيل از ساخت و فروش آن منتفع می شود خودداری كنند.

  س 263:آيا برای مسلمانان خريد كالاهای اسرائيلی كه در سرزمين اسلامی به فروش می رسند جايز است؟
  بر آحاد مسلمين واجب است كه از خريد و استفاده از كالاهايي كه سود توليد و فروش آنها عايد صهيونيست ها كه با اسلام و مسلمين در حال جنگ هستند ، مي شود ، اجتناب كنند.


  منبع : http://rahe-residan.blogfa.com/post-29.aspx  امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

 12. صلوات ها 4


 13. #7

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  علاقه
  مقدسات , مطالعه , شکلات و بستنی و لواشک
  نوشته
  1,031
  حضور
  2 روز 15 ساعت 1 دقیقه
  دریافت
  39
  آپلود
  3
  گالری
  51
  صلوات
  9024  سلام و درود

  چرا همیشه چند فاز عقبیم؟؟؟
  چرا فقط برای یک بار هم که شده پیش گیری نمیکنیم؟؟؟؟
  انقدر صبر میکنیم که اعتیاد بلای خانمان سوز هر خانواده شود
  بعد بیایم مستند بسزیم که مواد مخدر بده!!!
  چرا برای یک بار هم شده نمی اییم قبل از این که مذهب های دروغین قوی بشند
  بگیم بابا وقتی تو عضو این گروه میشی تمام اعتقادات برایت بی ارزش می شود
  اصلا این دینی که عضو شدی کتابش چیه ؟؟
  اعتقاداتش چیه؟؟

  جای بسی تاسف است که مایی که به هر بهانه راهپیمایی میکنیم و مرگ بر اسراییل سر میدهیم از لحاظ مالی اسراییل را ساپورت می کنیم

  افسوس که این مزرعه را آب گرفته
  دهقان مصیبت زده را خواب را گرفته


 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
  نوشته
  3,318
  حضور
  16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  22
  گالری
  495
  صلوات
  31122

  تعجب
  ^^^ یکی از اساتید طب اسلامی و سنتی در يكي از كلاس هاي تدريس شان مي فرمودند :

  من در اتريش شاهد بودم كه برنامه ي مرگ بر آمريكاي ما ايراني ها را در يك روز خيلي پرشور كه احتمالا روز قدس بود را تبليغ مي كردند ، بعد نشان داد همان ايراني هايي كه سر نوشابه ي كوكا كولا دعوايشان شده بود !!
  كنارش نوشت : درست است كه ايراني ها مرگ بر آمريكا مي گويند ولي كوكاكولا هم مي خورند !!! يعني احمقند(ببخشيد) يعني با اينها مي شود بازي كرد.  امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

 16. صلوات ها 5


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۷, ۱۷:۲۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود