انگشتر و فواید بسیار آن !!!!!!!!!!

تب‌های اولیه

45 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
انگشتر و فواید بسیار آن !!!!!!!!!!

فکر کنم کلاس 4 یا 5 ابتدایی بودم که یک قضیه خیلی تو کتاب دینی توجه من و به خودش جلب کرد و هنوز می کنه

>>

بعد از چند سال حالا چند تا موضوع و سخن خوندم که به نظرم جالب بود
مومن ترين سنگ
امام صادق سلام الله علیه فرمود:دوست دارم که هرمومني از شيعيان ما 5انگشتر در دست داشته باشد .که يکي از انها عقيق است.چون مومن ترين سنگ نسبت به خدا و پيغمر و اهل بيت است.
م:التهذيب/جامع الاخبار /وسايل ج14/فرحه الغري»

مایه برکت و حفاظت در برابر حوادث
امير المومنين سلام الله علیه:انگشتر عقيق در دست کنيد که مايه برکت براي شما قرار داده شده است تا از هر بلا و حوادث ايمن باشيد.سپس فرمود:هرکس يکي از عقيق هاي قرمز-سفيد-زرد را در دست کند از بالا يا محفوظ ميباشد«جامع الاخبار/وسايل /
مکارم الاخلاق»

فقر و نابودی نفاق با یک انگشتر
امام رضا«ع» :
دو تا از خواص عقيق اينست که
الف-فقر رو از بين ميبره
ب-و دست کردن آن موجب ميشه که نفاق رو نابود کنه.«م:کافي/وسايل الشيعة/جامع الاخبار»

بخشندگی خدا را هم افزون می کند!!

امير المومنين :
کسي که انگشتر عقيق در دست کند و و دو رکعت نماز بخواند ثواب آن دو رکعت برابر است با هزار رکعت نمازي است که بدون انگشتر عقيق بخواند.«م:بحار الانوار ج37/ عده الداعي/وسايل الشيعه»

موجب ایمنی می شود
امام صادق به يکي از يارانش فرمود :بدان اگر آن فرد انگشتر عقيق در دست داشت تازيانه نميخورد .يار آن حضرت گفت:يابن رسول الله مرا بيشتر از خواص اين سنگ آگاه کن
حضرت فرمود:دست کردن عقيق ،از قطع شدن دست محافظت مکند و از خونريزي شديد نيز جلو گيري ميکند.«م:مکارم الاخلاق-وسايل الشيعه)

در سفر خطر را دور می کند
امام صادق:
عقيق ،حرز است در سفر و دست کردن انگشتر آن در هنگام سفر ،انسان را از خطرهاي سفر محفوظ و مصون ميدارد«کافي /الامان//وسايل»

و ............

خواهشا یه مقدار من و راه نمایی کنید که نیازمندم

البته یک مساله هم هست که من بش توجه نکردم
شاید گردنبندی که حلیمه در گردن رسول خدا انداخت عقیق نبود !!!!!!!

دوستان و کارشناسان عزیز خواهشا راهنمایی کنید

امام هادي فرمود هر گاه قصد سفر کردي فيروزه اي با خود داشته باش و روي را "الله الملک"و پشت آن را "الملک لله الواحد القهار "بنويس
که چنين انگشتري تورا محافظت ميکند از طعمه حيوانات درنده و تورا در جنگ ها پيروز ميگرداند.

امام صادق:
خطاب به يکي از يارانشان فرمود:
دوست دارم هر مومني 5انگشتر در دست کند:عقيق /فيروزه /ياقوت/حديد صيني/در نجف.
يار آن حضرت فرمود :سرورم فضيلت و خاصيت انگشتر نجف چيست؟
امام فرمود:هر کس انگشتر درّنجف در دست کند و نگاه به آن کند،خداوند براي هر نگاهي که به نگين آن مي اندازد،ثواب يک زيارت(اعمم از حج و غيره)در نامه اعمال او مينويسد که اجر و ثواب آن برابر با اجر و ثواب عمل پيامبران و صالحان است. و اگر رحمت خداوند بر شيعيان نبود ،هر دانهنگين در نجف به قدري گران مي شد که کسي توانايي خريد آن را نداشت،ليکن خداوند آن را بر شيعيان ارزان قرار داده و زياد يافت ميشود تا آنکه همه شيعيان از آن بهره مند شوند.«م:التهذيب / جامع الاخبار / وسائل الشيعه»

حفظ از طریق انگشتر شرایط زیادی داره به همین سادگی نیست

من سوالم در مورد نحوه حفاظت شدن به وسیله انگشتر نبود
سوال من در مورد سخن پیامبر و مقایسه آن با احادیث دیگر نوشته شده است که کدام ازین احادیث درست تر است و قابل قبول

مثل اینکه امروز روز تعطیل سایت و کارشناسای عزیز در حال استراحت:khandeh!:

سلام بر عزیزان حسینی
برای کمک به بحث نگین سلیمان هم دارای خواصی بود که معروف هم هست

اگر دقت کنید من هم دقیقا جواب همین سئوال رو دادم

دوست عزیز بحث در مورد درک درست از دینه نه بیان خواصه سنگها

سلام
بازم برای کمک به بحث عرض میکنم: اگر پیراهن یوسف به اذن خدا دارای خواص باشه چه اشکال داره نگین یه انگشتر هم بع ادن خدا خواصی داشته باشه؟
یا علی

با تشکر از نظر شما
ولی باید زکر کنم خوب چوب دستی حضرت موسی به اذن خدا تبدیل به .... شد . شه اشکالی داره که هر چوبی خواصیت معنوی پیدا کنه.
نه اینجوری نیست که شما می فرمایید. پیراهن یوسف معجزه خدا بود و خاص
یعنی این سنگ ها هم معجزه اند؟؟؟؟؟؟

من احساس می کنم شما از برادران اهل سنت هستید درسته؟

نه دوست عزیز من اهل سنت نیستم. شیعه هم نیستم. من بودن با خدا و رسولشو از همه بیشتر میپسندم و دنبال حاشیعه های دین نیستم

سلام بر عاشقان حسینی

shela;72446 نوشت:
خوب چوب دستی حضرت موسی به اذن خدا تبدیل به .... شد . شه اشکالی داره که هر چوبی خواصیت معنوی پیدا کنه.

احسنت سوال خوبی بود البته ما که اینکاره نیستیم ولی خوب به نظر میاد داستان عصا و پیراهن و انگشتر برای ما ثابت میکنه در دنیای ما خبرهایی هست که ما از اونها بیخبریم
شاید و البته شاید هر چوب و سنگی دارای خواصی باشه معنوی ولی ما از اونها بیخبر باشیم پس در مورد خبر های که معصوم برای ما اورده نباید انکار کنیم نهایتش سکوته تا اگر به صلاحمون بود یه موقعی بفهمیم

خوب شد فهمیدیم شیعه و سنی از حواشی دین است
نسخه به روز شده غلامعلی نوری:khandeh!:

fagheer;72530 نوشت:
خوب شد فهمیدیم شیعه و سنی از حواشی دین است
نسخه به روز شده غلامعلی نوری:khandeh!:

دوست عزیز محض اطلاع جناب عالی در زمان پیامبر عزیزمون هیچ کدوم ازین دو وجود خارجی نداشتن
و در جواب دست عزیز بشارت
بشارت;72517 نوشت:
احسنت سوال خوبی بود البته ما که اینکاره نیستیم ولی خوب به نظر میاد داستان عصا و پیراهن و انگشتر برای ما ثابت میکنه در دنیای ما خبرهایی هست که ما از اونها بیخبریم شاید و البته شاید هر چوب و سنگی دارای خواصی باشه معنوی ولی ما از اونها بیخبر باشیم پس در مورد خبر های که معصوم برای ما اورده نباید انکار کنیم نهایتش سکوته تا اگر به صلاحمون بود یه موقعی بفهمیم

>>
خوب این خودش خیلی جای بحث داره که رسول الله چرا به سحر و جادو اعتقدی نداشتن

shela;72561 نوشت:
خیلی جای بحث داره که رسول الله چرا به سحر و جادو اعتقدی نداشتن

سلام بر عزاداران حسینی
ای خدا پدرت رو بیامرزه خوب داری میگی سحر و جادو
سحر و جادو با خواص معنوی زمین تا اسمون فرق داره همون فرقی که باعث شد جادو گران زمان موسی به موسی ایمان بیاورند و خداپرست بشوندو چه بسا اون گردن بند رسول الله خرمهره یا مهره مار یا امثالهم بوده باشه که از نظر اسلام خرافاته
shela;72561 نوشت:
محض اطلاع جناب عالی در زمان پیامبر عزیزمون هیچ کدوم ازین دو وجود خارجی نداشتن

ای بیخبر بکوش تا صاحب خبر شوی تا راهرو نباشی کی راهبر شوی
از کتب اهل سنت جواب بدم یا اهل تشیع که شیعه از زمان رسول الله وجود داشته یا نداشته
اخه مظلومیت شیعه تا کجا

شما یک مقدار اندکی که در اون سخن پیامبر دقت کنی مفهمی منظور حضرت رو از بیان این موضوع
بنده ی مومن خدا سنگ و آجر و طلسم و ...... همه بیانگر شرکه
شما به جای اینکه بگی خدایا پناه می برم به تو داری می گی ای سنگ پناه می برم به تو که منو حفظ کنی
این درسته؟ این شرک نیست؟ تو چه نیازی به حفاظت سنگ داری مومن خدا؟
بعد دستت درد نکنه اگه می شه از کتب اهل سنت واسم اثبات کنی ممنون میشم ما که بی خبریم بدمون نماد با خبر بشیم
البته من تایید رسول الله رو هم ازت درین مورد توی همون کتب انتظار دارم بیاری

shela;72599 نوشت:
سنگ و آجر و طلسم

ما کی برای این سنگها استقلال قائل شدیم؟ ما تمام اتفاقات عالم رو به اذن خداوند میدونیم وقتی میخوایم بریم زیارت اول صد بار تکبیر و تحلیل و تسبیح و حمد خدا رو میگیم بعد تازه از ائمه میخوایم برای ما شفاعت کنند ائمه ما که ناموس خلقت خداوند میدونیمشون رو مستقل نمیدونیم این سنگها رو مستقل بدونیم سبحان الله
تبلیغات چه کارا که نمیکنه این حرف شما مثل اون حرفییه که وقتی امیر المومنین در مسجد کوفه بدست اون کافر ملحد به شهادت رسید بعضیا میپرسیدند مگر علی نماز هم می خوند؟تو مسجد اونم صبح چکار داشت؟
و اما
shela;72599 نوشت:
گه می شه از کتب اهل سنت واسم اثبات کنی ممنون میشم

اگر با ادله خودتون از کتب خود اهل سنت موفق به اثبات شدم به اشتباه خودت اعتراف میکنی؟

شفاعت خواستن از امامان شما هم همین حکم رو داره بزار یه چیزی رو همینجا بگم
1. خدا از ارحم الراحمین است ( دیگه بتلاتر از خدا که نیست کسی )
2. امامان شما بنده همین خدایندو رحمتشون محدود
3. الف ) شما میایو می گی امام شفات من رو بکن به خدا
اینجاست که به این نتیجه رسیدی که یا امام رحیمتر از خداست و حکمت خدا و .... رو هم ازش چشم پوشی می کنی و به جای پناه بردن به خدا روی به بندش آوردی . ما به این می گیم شرک شما رو نمی دونم
ب) شما میایو میگی امام فلان چیزو از تو می خوام . که اینیکی دیگه نیاز نیست چیزی بگم
ج) به جای ذکر یا الله در مواردی که نیاز هست میایو می گی یا علی و یا حسین و ....
فاذکرونی اذکرکم واشکروا لی ولا تکفرون ﴿152﴾ بقره
پس مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم و شکر نعمت من به جای آرید و کفران نعمت من نکنید (قابل توجه کسانی که بعد از نوشیدن آب به جای یاد خدا می گویند ....گفتنش هم سخته واسم بی خیال )
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! از آنچه به شما روزى داده‏ايم، انفاق كنيد! پيش از آنكه روزى فرا رسد كه در آن، نه خريد و فروش است، و نه دوستى، و نه شفاعت؛ و كافران، خود ستمگرند؛ 254 بقره
دوست عزیز شفاعت در کار باشه عدل خدا چی میشه؟ یه هویی که نمیشه هرکی هرچی گناه کردی با یه شفاعت قضیه تموم شه. عدل و حکمت چی میشه؟
آره اگر یه چیزی به منم یاد بدی که 100% می گم اشتباه کردم چون زیاد مغرور نیستم و سریع به اشتباهم اعتراف می کنم

shela;72650 نوشت:
shela;72650 نوشت:
شفاعت خواستن از امامان شما هم همین حکم رو داره بزار یه چیزی رو همینجا بگم 1. خدا از ارحم الراحمین است ( دیگه بتلاتر از خدا که نیست کسی ) 2. امامان شما بنده همین خدایندو رحمتشون محدود 3. الف ) شما میایو می گی امام شفات من رو بکن به خدا اینجاست که به این نتیجه رسیدی که یا امام رحیمتر از خداست و حکمت خدا و .... رو هم ازش چشم پوشی می کنی و به جای پناه بردن به خدا روی به بندش آوردی . ما به این می گیم شرک شما رو نمی دونم ب) شما میایو میگی امام فلان چیزو از تو می خوام . که اینیکی دیگه نیاز نیست چیزی بگم ج) به جای ذکر یا الله در مواردی که نیاز هست میایو می گی یا علی و یا حسین و .... فاذکرونی اذکرکم واشکروا لی ولا تکفرون ﴿152﴾ بقره پس مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم و شکر نعمت من به جای آرید و کفران نعمت من نکنید (قابل توجه کسانی که بعد از نوشیدن آب به جای یاد خدا می گویند ....گفتنش هم سخته واسم بی خیال ) اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! از آنچه به شما روزى داده‏ايم، انفاق كنيد! پيش از آنكه روزى فرا رسد كه در آن، نه خريد و فروش است، و نه دوستى، و نه شفاعت؛ و كافران، خود ستمگرند؛ 254 بقره دوست عزیز شفاعت در کار باشه عدل خدا چی میشه؟ یه هویی که نمیشه هرکی هرچی گناه کردی با یه شفاعت قضیه تموم شه. عدل و حکمت چی میشه؟

سلام بر عاشقان حسینی
احسنت به سوالت فکر میکنم باید تجدید نظر کنم ولی قبلش اگر شفاعت وجود نداره پس
يَوْمَئِذٍ لا تَنْفَعُ الشَّفاعَةُ إِلاَّ مَنْ أَذِنَ لَهُ الرَّحْمنُ وَ رَضِيَ لَهُ قَوْلاً (109)
اونهایی که خدا بهشون اذن میده تا شفاعت کنند چه کسایی هستند؟
بازم که متن حقیر رو کامل نخوندی واقعا اگه دنبال حقیقت هستی که بنظرم هستی چرا نمیایی یه بار به دور و برت نگاه کنی ببینی خداوند همه چیز این عالم رو به اسباب و وسایل محکوم کرده و خودش دستور داده
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسيلَةَ وَ جاهِدُوا في‏ سَبيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ (35)
اگر بهترین انسان روی زمین از دید من شیعه وسیله رسیدن به خدا نباشه پس چه چیزی می تونه وسیله باشه تو یکی رو به من معرفی کن فقط یکی که بهتر از پیامبر و اولادش باشه قبول میکنم فقط یکی کفایت میکنه
سوال کردی مگر خدا ارحم الراحمین نیست جواب من اینه
وَ يَوْمَ يَعَضُّ الظَّالِمُ عَلى‏ يَدَيْهِ يَقُولُ يا لَيْتَنِي اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبيلاً (27)
چرا اون روز سراغ رسول خدا رو میگیرن نه خدا رو مگر خدا ارحم الراحمین نیست؟
و نکته اخر مگر نمیدونی امیرالمومنین میزان اعمال در روز قیامته؟
مگر نمی دونی علی با حقه و حق با علی
مگر نمی دونی امیرالمومنین قسیم بهشت و جهنمه؟
اینها رو گفتم تا روز قیامت کنار حوض کوثر که رسول خدا رو دیدی نگی نمی دونستم و دستت رو گاز بگیری و بگی ای کاش یه راهی به رسول خدا داشتم همیشه انسان عاقل همه راههای پشت سرش رو خراب نمیکنه شاید یه روز مجبور بشه برگرده
یا علی این گوی و این میدان

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمه الله

این تاپیک رو مطالعه بفرمایید.
بد نیست!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.askdin.com/showthread.php?t=7795

بشارت;72661 نوشت:

سلام بر عاشقان حسینی
احسنت به سوالت فکر میکنم باید تجدید نظر کنم ولی قبلش اگر شفاعت وجود نداره پس
يَوْمَئِذٍ لا تَنْفَعُ الشَّفاعَةُ إِلاَّ مَنْ أَذِنَ لَهُ الرَّحْمنُ وَ رَضِيَ لَهُ قَوْلاً (109)
اونهایی که خدا بهشون اذن میده تا شفاعت کنند چه کسایی هستند؟
بازم که متن حقیر رو کامل نخوندی واقعا اگه دنبال حقیقت هستی که بنظرم هستی چرا نمیایی یه بار به دور و برت نگاه کنی ببینی خداوند همه چیز این عالم رو به اسباب و وسایل محکوم کرده و خودش دستور داده
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسيلَةَ وَ جاهِدُوا في‏ سَبيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ (35)
اگر بهترین انسان روی زمین از دید من شیعه وسیله رسیدن به خدا نباشه پس چه چیزی می تونه وسیله باشه تو یکی رو به من معرفی کن فقط یکی که بهتر از پیامبر و اولادش باشه قبول میکنم فقط یکی کفایت میکنه
سوال کردی مگر خدا ارحم الراحمین نیست جواب من اینه
وَ يَوْمَ يَعَضُّ الظَّالِمُ عَلى‏ يَدَيْهِ يَقُولُ يا لَيْتَنِي اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبيلاً (27)
چرا اون روز سراغ رسول خدا رو میگیرن نه خدا رو مگر خدا ارحم الراحمین نیست؟
و نکته اخر مگر نمیدونی امیرالمومنین میزان اعمال در روز قیامته؟
مگر نمی دونی علی با حقه و حق با علی
مگر نمی دونی امیرالمومنین قسیم بهشت و جهنمه؟
اینها رو گفتم تا روز قیامت کنار حوض کوثر که رسول خدا رو دیدی نگی نمی دونستم و دستت رو گاز بگیری و بگی ای کاش یه راهی به رسول خدا داشتم همیشه انسان عاقل همه راههای پشت سرش رو خراب نمیکنه شاید یه روز مجبور بشه برگرده
یا علی این گوی و این میدان

دوست عزیز در مورد شفاعت و کمک خواستن از مردگان گفتید لازم دیدم این ها رو بگم
عده ای معتقد هستند که ارواح مردگان به خصوص ارواح پیامبران و اولیاء وصالحان بعد از مرگ از دنیا اگاهی دارند
[=Arial (Arabic)]همه انسانها می میرند[=arial] :
[=Times New Roman]v [=Times New Roman]کُلُّ مَنْ عَلَیْهَا فَانٍ [=Times New Roman]﴿26﴾ الرحمن هر چه بر [زمین] است فانىشونده است
[=Times New Roman]v [=Times New Roman]إِنَّکَ مَیِّتٌ وَإِنَّهُم مَّیِّتُونَ [=Times New Roman]﴿30﴾ زمر قطعا تو(پیامبر) خواهى مرد و آنان [نیز] خواهند مرد[=Times New Roman]
[=Arial (Arabic)]روح همه انسانها بعد از مرگ به عالم دیگری می رود که برزخ نام دارد و در قالب برزخی وارد می شود و تا قیامت در آنجا می ماند
[=Times New Roman]v [=Times New Roman]لَعَلِّی أَعْمَلُ صَالِحًا فِیمَا تَرَکْتُ کَلَّا إِنَّهَا کَلِمَةٌ هُوَ قَائِلُهَا وَمِن وَرَائِهِم بَرْزَخٌ إِلَى یَوْمِ یُبْعَثُونَ [=Times New Roman]﴿100﴾ سوره المومنون
شاید من در آنچه وانهادهام کار نیکى انجام دهم نه چنین است این سخنى است که او گوینده آن است و پشاپیش آنان برزخى است تا روزى که برانگیخته خواهند شد[=Times New Roman] .
[=Arial (Arabic)]صالحان و شهدا در دارالسلام (بهشت برزخی ) هستند[=arial] .
[=Times New Roman]v [=Times New Roman]وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ [=Times New Roman]أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ ﴿169 ) سوره آل عمران هرگز کسانى را که در راه خدا کشته شدهاند مرده مپندار بلکه نزد پروردگارشان زنده اند و روزی داده می شوند[=Times New Roman].
[=Times New Roman]v [=Times New Roman]لَهُمْ دَارُ السَّلاَمِ عِندَ رَبِّهِمْ وَهُوَ وَلِیُّهُمْ بِمَا کَانُواْ یَعْمَلُونَ ﴿127﴾ سوره انعام براى آنان نزد پروردگارشان سراى عافیت است و به [پاداش] آنچه انجام مىدادند او یارشان خواهد بود
روح صالحان و شهدا هم از این دنیا می رود و وارد برزخ میشود و مشخص است که منظور از زنده بودن شهدا ، زنده بودن در این دنیا نیست بلکه زنده بودن در عالم دیگر و در قالب برزخی می باشد[=Times New Roman].
[=Arial (Arabic)]و گناهکاران و ظالمان در جهنم برزخی هستند
[=Times New Roman]v [=Times New Roman]النَّارُ یُعْرَضُونَ عَلَیْهَا غُدُوًّا وَعَشِیًّا وَیَوْمَ تَقُومُ السَّاعَةُ أَدْخِلُوا آلَ فِرْعَوْنَ أَشَدَّ الْعَذَابِ [=Times New Roman]﴿46﴾ سوره غافر
[=Times New Roman][[=Times New Roman]اینک هر] صبح و شام بر آتش عرضه مىشوند و روزى که رستاخیز بر پا شود [فریاد مىرسد که] فرعونیان را در سختترین [انواع] عذاب درآورید.
در عالم برزخ انسان صالح همچون کسی است که به خواب خوش رفته است و انسان ظالم مانند کسی است که در کابوسی وحشتناک فرو رفته است[=Times New Roman].
[=Arial (Arabic)]عالم برزخ عالم بی خبری است که فاقد بسیاری از صفات حیاتی مثل بینایی و شنوایی است و انسانها چه پیامبران و چه افراد دیگر از دنیا آگاهی ندارند[=arial]:
[=Times New Roman]v [=Times New Roman]یَوْمَ یَدْعُوکُمْ فَتَسْتَجِیبُونَ بِحَمْدِهِ وَتَظُنُّونَ إِن لَّبِثْتُمْ إِلاَّ قَلِیلًا [=Times New Roman]﴿52﴾ اسراء روزى که شما را فرا مىخواند پس در حالى که او را ستایش مىکنید اجابتش مىنمایید و مىپندارید که اندکی بیشتر درنگ نکرده اید[=Times New Roman].
[=Times New Roman]v
[=Times New Roman]وَمَا یَسْتَوِی الْأَحْیَاء وَلَا الْأَمْوَاتُ إِنَّ اللَّهَ یُسْمِعُ مَن یَشَاءُ وَمَا أَنتَ بِمُسْمِعٍ مَّن فِی الْقُبُورِ [=Times New Roman]﴿22﴾ سوره فاطر
زندگان و مردگان یکسان نیستند خداست که هر که را بخواهد شنوا مىگرداند و تو کسانى را که در گورهایند نمىتوانى شنوا سازى
[=Times New Roman] .
[=Times New Roman]v
[=Times New Roman]یَوْمَ یَجْمَعُ اللّهُ الرُّسُلَ فَیَقُولُ مَاذَا أُجِبْتُمْ قَالُواْ لاَ عِلْمَ لَنَا إِنَّکَ أَنتَ عَلاَّمُ الْغُیُوبِ [=Times New Roman]﴿109﴾ سوره مائده [یاد کن] آن روز که خدا رسولان را جمع کرده پس مىفرماید تا چه اندازه ای شما را اجابت کردند؟ مىگویند ما را هیچ دانشى نیست تویى که داناى غیبهایی[=Times New Roman]
[=Times New Roman]v
[=Times New Roman]در روز قیامت به حضرت عیسی (ع) خطاب می شودکه ای عیسی تو به مردم گفتی که من و مادرم را به عنوان دو معبود برگزینند؟(مائده116) . حضرت عیسی پاسخ می دهد[=Times New Roman]:
مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلاَّ مَا أَمَرْتَنِی بِهِ أَنِ اعْبُدُواْ اللّهَ رَبِّی وَرَبَّکُمْ وَکُنتُ عَلَیْهِمْ شَهِیدًا مَّا دُمْتُ فِیهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّیْتَنِی کُنتَ أَنتَ الرَّقِیبَ عَلَیْهِمْ وَأَنتَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ شَهِیدٌ ﴿117﴾ سوره مائده
جز آنچه مرا بدان فرمان دادى [چیزى] به آنان نگفتم [گفتهام] که خدا پروردگار من و پروردگار خود را عبادت کنید و تا وقتى در میانشان بودم شاهد و ناظرشان بودم پس وقتی جان مرا گرفتى تو خود بر آنان نگهبان بودى و تو بر هر چیز نظارت داری
[=Times New Roman].
[=Times New Roman]v
[=Times New Roman]آیه 259 بقره :[=Times New Roman]که مضمون آیه این است که حضرت عزیر (ع) که از پیامبران خداوند است از روستایی گذشت و دید آن روستا به کلی تخریب شده و از بین رفته است. حضرت عزیر با خود گفت خداوند چگونه اهل این روستا را پس از مرگشان زنده می کند .خداوند او را قبض روح کرد و میراند و بعد از صد سال او را زنده کرد و به او خطاب نمود که چه مدت در این محل مانده ای ؟ او گفت یک روز یا قسمتی از روز، خطاب رسید که تو صد سال در اینجا مانده ای پس نگاه کن به خوردنی و آشامیدنی خود که به قدرت خدا تغییری نکرده و نگاه کن به استخوان های الاغت که چگونه آنها را جمع کرده و با گوشت می پوشانیم و باید تو را برای مردم آیه و نشانه قرار دهیم. همان طور که می بینید حضرت عزیر(ع) که از پیامبران خدا بود بعد از قبض روح و مردن از دنیا خبری نداشت[=Times New Roman].
حال با وجود این آیات واضح که نشان می دهد که پیامبران و اولیاء و کسانی که مرده اند از دنیا خبر ندارند ، باز عده ای می گویند که پیامبران و اولیاء صدای ما را می شنوند و از همه اعمال ما آگاه هستند در حالی که پیامبران در هنگام زنده بودن هم از همه جا خبر نداشتند مثلا شتر پیامبر (ص) گم شده بود خبر از محل آن نداشت . ام المومنین عایشه همسر پیامبر (ص) از قافله عقب مانده بود اما ایشان نمی دانستند . یا مثلا خداوند در آیه43 سوره توبه پیامبر (ص) را مورد عتاب قرار می دهد که چرا قبل از اینکه دروغگویان را بشناسی به آنها اجازه نیامدن (به جنگ) را دادی و مثال هایی دیگر

shela;72792 نوشت:
دوست عزیز در مورد شفاعت و کمک خواستن از مردگان گفتید لازم دیدم این ها رو بگم

سلام بر عزیزان حسینی
هرچند تمام فرمایشات شما جواب دارند اما باز عرض میکنم لطفا بحث رو کامل مطالعه بفرماید ثانیه موضوع رو عوض نکنید
بفرض که فرمایش شما کاملا درست حقیر کی گفتم در دنیا شفاعت کنند ؟شفاعت که مخصوص قیامته اشکالش چیه که پیامبر در قیامت برای حقیر با اذن خدا شفاعت کنه؟اگر الان اعمالی انجام بدم که روز قیامت خدا و پیامبر از بنده راضی بوده نواقصش رو پیامبر به اذن خدا جبران کنه اشکالش به توجه به فرمایشات شما چیه؟؟؟؟؟اگر روز قیامت بشه و خدا به امام حسین اجازه شفاعت بده و امام حسین ببینه حقیری مثل بنده تمام مدت عمرم هر وقت اب خوردم یاد تشنگیش افتادم سلام کردم و قاتلش رو لعن کردم رو شفاعت میکنه یا کسی مثل جناب عالی رو که شرمت میاد حتی بنویسی یا حسین؟؟؟؟ اون روز فکر نمیکنی دیگه دیر باشه بخوای جبران کنی/؟؟؟؟

انشاالله شما رو حضرت امام حسین و مرا خدا از آتش گناهانمون خارج می کند
یه سوال در جواب شما دارم . اگه اون روز خدا این اجازه رو نداد چی؟ کی شفاعت می کنه؟
إِن تَدْعُوهُمْ لَا یَسْمَعُوا دُعَاءکُمْ وَلَوْ سَمِعُوا مَا اسْتَجَابُوا لَکُمْ وَیَوْمَ الْقِیَامَةِ یَکْفُرُونَ بِشِرْکِکُمْ وَلَا یُنَبِّئُکَ مِثْلُ خَبِیرٍ سوره فاطرآیه 14
اگر آنها را بخوانید دعاى شما را نمىشنوند و اگر [فرضا] بشنوند اجابتتان نمىکنند و روز قیامتشرک شما را انکار مىکنند و [هیچ کس] چون [خداى] آگاه تو را خبردار نمىکند .

shela;72938 نوشت:
اگه اون روز خدا این اجازه رو نداد چی؟ کی شفاعت می کنه؟

سلام بر عاشقان حسین
احسنت بر تو ادم چیزفهم
اونوقت تازه میشم مثل شما پس چیزی رو از دست ندادم اما اگه داد اونوقت قضیه خیلی فرق میکنه نمیکنه؟
و اما
shela;72938 نوشت:
إِن تَدْعُوهُمْ لَا یَسْمَعُوا دُعَاءکُمْ وَلَوْ سَمِعُوا مَا اسْتَجَابُوا لَکُمْ وَیَوْمَ الْقِیَامَةِ یَکْفُرُونَ بِشِرْکِکُمْ وَلَا یُنَبِّئُکَ مِثْلُ خَبِیرٍسوره فاطرآیه 14

تفسیر کشاف
إن تدعوا الاوثان (لا يسمعوا دعاءكم ) لانهم جماد (ولو سمعوا) علي سبيل الفرض والتمثيل ل (ما استجابوا لكم ) لانهم لا يدعون ما تدعون لهم من الالهية ، ويتبرءون منها. وقيل : ما نفعوكم (يكفرون بشرككم ولا ينبئك مثل خبير) ولا يخبرك بالامر مخبر هو مثل خبير عالم به .
نیاز به ترجمه هم هست؟
کتابهای ما رو نمیخونید عیبی نیست چرا یه نگاهی به کتابهای خودتون نمیکنید؟!!!!!:Labkhand:

قربون دستت ترجمه کن که عربیم مشکل داره. هم خونه ایمم نیست . تا الان اون ترجمه می کرد

بشارت;72975 نوشت:
سلام بر عاشقان حسین احسنت بر تو ادم چیزفهم اونوقت تازه میشم مثل شما پس چیزی رو از دست ندادم اما اگه داد اونوقت قضیه خیلی فرق میکنه نمیکنه؟ و اما

اگه اجازه نده که نمیده اونوقت مثل ما می شی؟
دوست خوبم می خوای برو یه 300-400 تا بت پیدا کن و اونا رو هم بپرست . اگه اون دنیام دیدی که خبری از کمکشون نیست تازه می شی مثل ما. نه؟

سلام بر عاشق حسین
شیلا جان شما پسر پیغمبرتونو با بتها یکی میدونید؟؟ یعنی اگر مودت فی القربا رو رعایت کنم که مزد پیامبره با اون بت پرست یکی میشم؟حاشا به کرمت
إن تدعوا الاوثان (لا يسمعوا دعاءكم ) لانهم جماد (ولو سمعوا) علي سبيل الفرض والتمثيل ل (ما استجابوا لكم ) لانهم لا يدعون ما تدعون لهم من الالهية ، ويتبرءون منها. وقيل : ما نفعوكم (يكفرون بشرككم ولا ينبئك مثل خبير) ولا يخبرك بالامر مخبر هو مثل خبير عالم به .
ترجمه
اگر ان بتها را بخوانید دعایتان را نمیشنود چرا که جمادند و حتی اگر فرضا و تمثیلا هم بشنوند جواب شما را نمیدهند چرا که انها خود قائل به خدا بودن خود نیستندو از این عمل شما تبری میجویندو میگویند به شما که نفعی برای شما نداریم و نسبت به شرک شما کافریم و مانند خداوند خبیر تو را اگاه نمی سازند
فردا جواب پیغمبر رو چی میخوای بدی که سید جوانان بهشت رو با بتها مقایسه کردی؟؟؟

واقعا شادم کردی به خاطر جوابی که دادی . چون کاملا انتظارشو داشتم . اول تا یادم نرفته به خاطر ترجمه تشکر ویژه دارم
شرک یعنی چی؟
یعنی برای خدا یه شریک بیاری ( حالا این شریک می تونه بت که جسمه یا یه خدای دروغین یا حتی یک آذم مثل پیامبر باشه)
هرکدوم ازینارو با خدا شریک بدونی شرک کردی
خدایی که همیشه و همه جا توی قرآن به ما گفته هرچی که شد خودشو صدا کن به نظرت وقتی می گی یا علی مدد ناراحت نمی شه که تو به جای مدد خواستن از معبودت از بندش مدد خواستی؟
شرک چیه؟ همینه دوست من

سلام بر حسینیان عاشق
وقتی من پیامبر رو عبد خدا میدونم چطور کمک خواستن از اون شرکه مگه شما برای حل مشکلات ریاضیت از معلمت کمک نمیگیری یعنی معلمت رو خدا دونستی؟ برای ترجمه هات از هم خونگیت کمک نمیگیری ؟اونم خدای تو میشه ؟؟ و خدا ناراحت میشه؟پس هر کس از کسی کمک گرفت خدا باید ناراحت بشه استدلال شما اینه؟ خدایا شکرت که نمردیم و مفهوم شرک رو هم یاد گرفتیم

بشارت;73011 نوشت:
سلام بر حسینیان عاشق وقتی من پیامبر رو عبد خدا میدونم چطور کمک خواستن از اون شرکه مگه شما برای حل مشکلات ریاضیت از معلمت کمک نمیگیری یعنی معلمت رو خدا دونستی؟ برای ترجمه هات از هم خونگیت کمک نمیگیری ؟اونم خدای تو میشه ؟؟ و خدا ناراحت میشه؟پس هر کس از کسی کمک گرفت خدا باید ناراحت بشه استدلال شما اینه؟ خدایا شکرت که نمردیم و مفهوم شرک رو هم یاد گرفتیم
نه من از معلمم که فوت کرده باشه یا اینجا نباشه کمکی نمی گیرم
از کسی که خودش هم دستش از دنیا کوتاه باشه انتظاری ندارم
یه چیزی هست مثل ترجمه و غذا درست کردن و .... که اصلا ربطی به موضوع نداره . داریم در مورد شریک قایل شدن برای خدا صحبت می کنیم
من برای شما بیش از 10 آیه میارم که بگه کمک و راهنمایی خواستی از خدا بخواه
شما 1 آیه بیار که بگه کمک خواستی به جای خدا بنده های خدا رو صدا کنیم

shela;73027 نوشت:
داریم در مورد شریک قایل شدن برای خدا صحبت می کنیم من برای شما بیش از 10 آیه میارم که بگه کمک و راهنمایی خواستی از خدا بخواه شما 1 آیه بیار که بگه کمک خواستی به جای خدا بنده های خدا رو صدا کنیم

سلام بر یاوران حسین
وقتی کمک خواستن شرکه حالا چه زنده چه مرده فرقش چیه؟
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَابْتَغُواْ إِلَيهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُواْ فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ 35 مائده
ای کسانی که ایمان اوردهاید تقوا پیشه کنید و برای تقرب به او وسیله ای بجویید و در راهش جهاد کنید باشد تا رستگار شوید35
لا یَمْلِكُونَ الشَّفاعَةَ إِلاَّ مَنِ اتَّخَذَ عِنْدَ الرَّحْمنِ عَهْداً» آنها هرگز مالك شفاعت نیستند مگر كسى كه نزد خداوند رحمان عهد و پیمانى دارد.[سوره مریم آیه 87 ] روایت شده که ابوبصیر از امام صادق(ع) درباره عهد پرسید. امام می فرماید: « إلا من دان بولایه امیرالمومنین و الائمه من بعده فهو العهد عند الله» کسی که بر اثر ولایت امیرالمومنین و پیشوایان پس از او به پروردگار نزدیک شود چنین کسی صاحب عهد نزد خداوند است .[نورالثقلین، ج 3 ص 362 ]

شفاعت منوط به وجود نوعی رابطه میان شفیع و شفاعت شونده است رابطه ای معنوی از نظر ایمان و بعضی صفات فاضله و انجام حسنات. مسلما کسی که امید به شفاعت دارد سعی می کند به نوعی این رابطه را برقرار سازد و کاری که موجب رضای آنهاست انجام دهد پل های پشت سر را کاملا خراب نکند پیوندهای محبت و دوستی را به طور کامل نگسلد.
شفیع شما در روز قیامت نزد خداوند کیه؟

بشارت;73030 نوشت:
سلام بر یاوران حسین وقتی کمک خواستن شرکه حالا چه زنده چه مرده فرقش چیه؟ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَابْتَغُواْ إِلَيهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُواْ فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ای کسانی که ایمان اوردهاید تقوا پیشه کنید و برای تقرب به او وسیله ای بجویید و در راهش جهاد کنید باشد تا رستگار شوید ده تا ایه لطفا؟؟؟
محض اطلاع می گم
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَابْتَغُواْ إِلَيهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُواْ فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿۳۵﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد از خدا پروا كنيد و به او [توسل و] تقرب جوييد و در راهش جهاد كنيد باشد كه رستگار شويد (۳۵)
معنی این سوره با مال شما فرق داره عزیز
توی قرآن دست نبرید
منبع : http://www.parsquran.com/data/show.php?quantity=&lang=far&sura=5&ayat=31&user=far&tran=1
محض اطلاع باز هم اون ترجمه با تفسیر شیعه است که دست برده توی کلام خدا

آیاتی هم که خواستین
أَتَأْمُرُونَ النَّاسَ بِالْبِرِّ وَتَنسَوْنَ أَنفُسَكُمْ وَأَنتُمْ تَتْلُونَ الْكِتَابَ أَفَلاَ تَعْقِلُونَ ﴿۴۴﴾ آيا مردم را به نيكي دعوت مي‏كنيد، اما خودتان را فراموش مي‏نمائيد با اينكه شما خودتان كتاب (آسماني) را مي‏خوانيد، آيا هيچ فكر نمي‏كنيد؟ (۴۴)

سلام بر عاشقان حسین مظلوم
یا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ
ای کسانی که ایمان اورده اید!اتَّقُواْ اللّهَتقوای الهی پیشه کنید وَابْتَغُواْ بجوییدإِلَيهِ به سوی اوالْوَسِيلَةَ وسیله ایوَجَاهِدُواْ فِي سَبِيلِهِ در راهش جهاد کنید لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَباشد تا رستگار شوید ﴿۳۵﴾

بشارت;73041 نوشت:
سلام بر عاشقان حسین مظلوم یا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ ای کسانی که ایمان اورده اید!اتَّقُواْ اللّهَتقوای الهی پیشه کنید وَابْتَغُواْ بجوییدإِلَيهِ به سوی اوالْوَسِيلَةَ وسیله ایوَجَاهِدُواْ فِي سَبِيلِهِ در راهش جهاد کنید لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَباشد تا رستگار شوید ﴿۳۵﴾

اولا . اگر شما مطابق دستورات دینی خودتون عمل کنید ( شیعه ) شما حق معنی کردن نداریدو به درجات .... نرسیدید
دوما . خدا گفته وسیله ای بجویید ( من تو کار تفسیر و .... نیستم ولی ازون جا که شما فکر می کنی وسیله مرجع است من یه همچین فکری ندارم و وسیله رو قرآن می بینم ) بازم میگم من تفسیر نمی کنم همون جوری که شما نظری داری منم نظرم رو گفتم

پس فرموديم پاره‏اى از آن [گاو سر بريده را] به آن [مقتول] بزنيد [تا زنده شود] اين گونه خدا مردگان را زنده مى‏كند و آيات خود را به شما مى‏نماياند باشد كه بينديشيد (۷۳) بقره
و......

أَفَتَطْمَعُونَ أَن يُؤْمِنُواْ لَكُمْ وَقَدْ كَانَ فَرِيقٌ مِّنْهُمْ يَسْمَعُونَ كَلاَمَ اللّهِ ثُمَّ يُحَرِّفُونَهُ مِن بَعْدِ مَا عَقَلُوهُ وَهُمْ يَعْلَمُونَ ﴿۷۵﴾
آيا طمع داريد كه [اينان] به شما ايمان بياورند با آنكه گروهى از آنان سخنان خدا را مى‏شنيدند سپس آن را بعد از فهميدنش تحريف مى‏كردند و خودشان هم مى‏دانستند (۷۵)
این یه آیه کاملا مرتبط به بحث است و لطفا بیشتر دقت کنید

فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَذَا مِنْ عِندِ اللّهِ لِيَشْتَرُواْ بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا فَوَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَوَيْلٌ لَّهُمْ مِّمَّا يَكْسِبُونَ ﴿۷۹﴾
پس واى بر كسانى كه كتاب [تحريف‏شده‏اى] با دستهاى خود مى‏نويسند سپس مى‏گويند اين از جانب خداست تا بدان بهاى ناچيزى به دست آرند پس واى بر ايشان از آنچه دستهايشان نوشته و واى بر ايشان از آنچه [از اين راه] به دست مى‏آورند (۷۹) بقره

shela;73044 نوشت:
اولا . اگر شما مطابق دستورات دینی خودتون عمل کنید ( شیعه ) شما حق معنی کردن نداریدو به درجات .... نرسیدید دوما . خدا گفته وسیله ای بجویید ( من تو کار تفسیر و .... نیستم ولی ازون جا که شما فکر می کنی وسیله مرجع است من یه همچین فکری ندارم و وسیله رو قرآن می بینم ) بازم میگم من تفسیر نمی کنم همون جوری که شما نظری داری منم نظرم رو گفتم

سلام بر یاران فرزند زهراء
قبول قران وسیله ایا به قران توسل جستن که غیر خداست شرک نیست مگه نگفتی خدا گفته فقط از من یاری بخواید چطور میشه که قران میتونه وسیله باشه ولی آورنده قران نمیتونه وسیله باشه ؟؟؟؟سبحان الله

حتما به لینک زیر سر بزنید
http://www.askdin.com/showthread.php?t=5322&page=9

یا لطیف الطف بنا

با سلام

نکات جالبی در گفته های شما هست که به عرض تون می رسونم :
اولین پست شما اینه که در کتاب های ابتدایی خواندید که.... حال جالب اینه که شما مطالب کتب دبیرستانتان را فراموش کردید که این همه از روابط طولی و عرضی صحبت می شد.
شیعه واقعی،شیعه ای که ما بنیانمان بر آن حاکم است رابطه ولایت طولی را قبول دارد یعنی تمام مقدسات ما چون در رابطه با خداوندند برای ما عزیزند.بعید می دونم که شما در این کشور زندگی کرده باشید و این موضوع را ندانید.
یعنی اگر ما عقیق در دست داریم برای آن است سفارش شده ائمه است.و مطمئن هستیم چون شیعه ایم چون به خدا ایمان داریم خداوند اثر این عقیق را بر زندگی ما می گذارد.مگر صدقه دفع بلا نیست.حال بگوییم چرا صدقه می دهیم؟خدا بلا را دفع کند. آیا صرف صدقه دفع بلاست یا صدقه با علم به آن که خداوند صدقه را دفع بلا قرار داده دفع بلا می کند.

اما مطلب دوم :
مگر شما قرآن را مانوس خود نساخته اید.خوب آیا این آیه را نخوانده اید؟
إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُواْ الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاَةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ

از آن جایی که شما برای ما چند شان نزول به عنوان سند آوردید معلوم است به شان نزول ها پایبندید.(این ها را حاشیه نمی خوانید)
پس شان نزول این آیه را هم تحقیق کنید :
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=18395&AyeID=724&ltr2=2
این آیه در شان کسی نازل شد که در حال رکوع [="red"]انگشتر[/] خود بخشید.
و شما طبق دستور قرآن باید او را ولی خود کنید.
حال اگر او را ولی نمی دانید دیگر به تخطئه او نپردازید.ما احادیثی در باب استحباب انگشتر از حضرت علی داریم.حال اگر این کار حضرت شرک بود خداوند این آیه را نازل می کردند؟
البته جواب سوال شما زمانی مشخص می شود [="red"]که برای خداوند عصمت قائل باشید[/]

برادر یا خواهر عزیز :
بنده صرفا برای پاسخ به شما عضو سایت شدم.پس امیدوارم جواب من رو خوب بخوانید و درست پاسخ دهید.و امیدوارم در آخر من رو یاد این جمله نیندازید:
[="red"]

کسی که خواب است را می توان بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده هرگز
[/]

براساس آيات قرآن همه موجودات تسبيح گوي پروردگار مي باشند «و ان من شيء الا يسبح بحمده و لكن لاتفقهون تسبيحهم؛ هيچ چيز نيست مگر اين كه در حال ستايش، تسبيح او مي گويند. ولي شما تسبيح آنها را درنمي يابيد» (اسراء، آيه 44).برخي انگشتري ها به خصوص عقيق و فيروزه ويژگي تسبيح گويي را بيشتر دارند لذا همراه داشتن آن مانند همراهي تسبيح گوي دائمي مي باشد. و يا برخي انگشترها به خاطر شكل خاص خود توجه ديگران را جلب مي كنند و مانع از چشم زخم مي شوند و برخي انگشترها داراي ذكر و حرز امامان مي باشند.

موضوع قفل شده است