ختم یا علی علیه السلام

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ختم یا علی علیه السلام

بسم الله الرحمن الرحیم

اسم مبارک حضرت علی علیه السلام از برای هر حاجت که مداومت کند،چهار روز،نگذشته

که نتیجه خواهد گرفت انشاءالله و آن این است که در مسجد،به جای خلوت برود،دوازده هزار

مرتبه (یاعلی علیه السلام) بگوید.البته حاجتش روا شود شک نیست زیرا که حضرت علی

علیه السلام اسم اعظم است.

خلوت گزيدن و ذکر گفتن از اعمال انحرافي دراويش است

اگر همين ذکر را در حالي که مشغول امور روزمره زندگيش است و کار و تلاش بگويد زودتر اثر خواهد گرفت

اگر تابع مولا علي عليه السلام هستيم که مولا در هنگام ذکر گفتن هميشه مشغول کار کردن بودند

کمي بهتر بنديشيم

خیم مجرب دیگری نیز هست که من بارها تجربه کردم و به نتیجه رسیدم ختم این است :

( یَا قَاهِرَ العَّدُوا - یَا وَالِیَ الوَلِی - یَا مَظهَرَ العَجَائِب - یَا مُرتَضَی عَلِی ) 110 مرتبه بخوانید

نقل از استاد گرانقدرم مرحوم حاج آقا فخرالدین کلباسی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و رحمه الله
جناب فقیر،من روحانی نیستم،یا این اطلاعات از خودم نیست که فکر کنید تحریف شده است و یا غیره
تمامی این ادعیه که نویسنده شان منم،اکثرا از کتاب درمان معنوی نوشته جناب آقای محمد علی علاقه مند است.
لذا شما از من اشکال نمیگیری از ایشون داری میگیری.
من سند این دعا رو دادم،شما هم سند حرفی که فرمودی رو لطف بفرمایید عنایت کنید.

والسلام علی من التبع الهدی

بنده از شما اشکال نگرفتم برادر

عرض حقير مبارزه با هرگونه رهبانيت است

اگر کسي طالب خلوت است که نماز شب و خلوت شب محل بال زدن ملکوتيان است

خارج از آن هرگونه انزوا طلبي مذموم و از اعمال صوفيه و دراويش است

راجع به سند يک جستجوي ساده درباره رهبانيت در اينترنت خيل عظيمي از منابع را در اختيار شما خواهد گذاشت

پيروز باشيد

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر کتاب نامبرده را مطالعه فرموده باشید متوجه میشید که من دقیقا مطالب کتاب رو عینا اینجا نوشتم.
در مورد این دعا اینگونه نوشته شده بود.
اگر بد صحبت کردم معذرت میخوام.
شر منده!

و الحمد لله رب العالمین

اگر در منابع ديني شيعه حرفي از خلوت و کسي او را نبيند و قص علي هذا مي رود همه منظور در دل شب است
مثلا در يکي از دعاهاي سر حضرت حق جل جلاله تاکيد مي کند اين دعا در جوف ليل و در حالي که کسي او را نبيند خوانده شود و من ضامنم که از جاي خود برنخيزد مگر انکه او را اجابت کنم((خيلي دقت کنيد))

JustGOD5;71465 نوشت:
[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]سلام و رحمه الله
[=arial]تمامی این ادعیه که نویسنده شان منم،اکثرا از کتاب درمان معنوی نوشته جناب آقای محمد علی علاقه مند است.
[=arial]

[=arial]والسلام علی من التبع الهدی

با سلام و تشكر

يك مطلبي مهمي كه هست اينه وقتي به كتابهاي امثال درمان معنوي ، گنج هاي معنوي ، داروخانه ي معنوي ، اذكار و ختومات مشكل گشاو ... مراجعه مي كنيم مشاهده مي كنيم اكثر اين ختومات و اذكار بدون سند محكم ديني هست و به ائمه هدي عليهم السلام مربوط نيست .

بنابراين با عقيده ي اينكه اين ذكر از طرف معصوم عليهم السلام هست نبايد خواند و منتشر كرد ...

موفق باشيد :Gol:

بسم رب الجليل العالي

خواهرم حرف شما متين
ولي ذکر يا علي حکايتي ديگر است

وقتي ذکر يا علي مي گوييد بر صورت شيطان زخم مي زنيد

ذکر يا علي کليد درهاي بسته و حلال مشکلات است

سلام

جناب فقير من ميدونم ذكر ياعلي حتي كن فيكون ميكنه ولي منظور بنده بر اين هست كه اين اذكار رو اگه بر اين اساس كه توصيه ي ديني هست انجام بديم اشكال داره و بدعت در دين حساب ميشه

موفق و پيروز باشيد

اگر غير از توصيه ديني انجام بشه که اثر نداره بزرگوار

من فقط یک جواب دیدم و متوجه نشدم ارتباط اون با ختم یا علی چیشه ؟

بسم الله الرحمن الرحیم

اینا دستور دین نیست،این ها از کارهایی است که ما میتونیم در مشکلات ازشون استفاده کنیم،که البته اینم غلط برای ما جا افتاده انسان باید همیشه در حال ذکر گفتن باشه نه فقط در مشکلات.

fagheer;71565 نوشت:
اگر غير از توصيه ديني انجام بشه که اثر نداره بزرگوار

بسم الله الرحمن الرحیم

بله من هم با جناب فقیر موافقم.

بسم الله الرحمن الرحیم

روایات بسیاری در کتب شیعه و عامه بر این حقیقت که "ذکر علی عبادة" تصریح دارد.
(كنوز الحقائق للمناوى ص 73) قال: ذكر على عليه السلام عبادة .
(الصواعق المحرقة لابن حجر ص 74) قال: أخرج الديلمى عن عائشة أن النبى صلى اللّه عليه (و آله) و سلم قال:
خير إخوتى علىّ، و خير أعمامى حمزة، و ذكر علىّ عبادة.
اگرچه عبادت بودن ذکر اختصاص به ذکر امیرمومنان ندارد.
رسول خدا صلّى اللَّه عليه و اله فرمود: ذكر خدا (و ياد كردن او) عبادت است و ياد كردن من عبادت است، و ياد كردن على عبادت است، و ياد كردن امامان از فرزندان او عبادت است، و سوگند به آنكه مرا به پيغمبرى برانگيخته و بهترين مردمان قرارم داده، وصىّ من بهترين اوصياء است، و به درستى كه او حجت خداست بر بندگانش، و خليفه او بر خلقش مى‏باشد، و امامان راهنما پس از من از فرزندان او هستند، به خاطر آنها خداوند عذاب را از اهل زمين باز دارد، و به وجود ايشان آسمان را نگهدارد از اينكه جز به اذن او بر زمين فرود آيد، و به سبب آنها كوهها را نگهدارد از اينكه مردم را به اضطراب اندازد، و به بركت آنها خلقش را به وسيله باران سيراب كند، و به واسطه ايشان گياه را بروياند، اينان به راستى اولياى خدا و به درستى جانشينان من هستند، شماره آنها شماره ماههاست كه دوازده ماه است، و عددشان به عدد نقيبان موسى بن عمران است، سپس حضرت اين آيه را تلاوت فرمود: «سوگند به آسمانهايى كه داراى برجها است، سوره بروج آيه 1» آنگاه فرمود: اى پسر عباس! آيا پندارى كه خداوند به آسمان داراى برجها سوگند ياد فرموده و مقصودش همين آسمانها و برجها است؟ عرض كردم: اى رسول خدا پس‏ مقصودش چيست؟ فرمود: اما آسمان منم، و اما برجها امامان پس از منند كه اولى آنها على و آخرشان مهدى است، درود خدا بر تمامى ايشان باد. (الاختصاص ص : 224)
+ادامه دارد

+ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
شاید بتوان از مجموع آنچه گفته شد چنین نتیجه گرفت که برترین ذکر همان ذکر صلوات بر محمد و آل محمد باشد که گلستانی از یاد خدا پیامبر و اهل بیت پیامبر صلوات الله علیهم اجمعین است. و روایات در فضیلت صلوات فراوان­اند.
اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم.
:Mohabbat:
ادامه دارد+

+ ادامه

بسم الله الرحمن الرحیم
و نکته بسیار مهم این که توجه به معنای ذکر را نیز نباید از توجه دور داشت و آن اینکه "ذکر" به معنای "یاد" است و این غیر از "وِرد" است. شاید منظور از ذکر بیش از آنکه ناظر بر تکرار یک لفظ باشد "یادکردن "از عظمت ها و بیان فضیلت ها باشد. و اگر هم ذکری گفته می­شود همراه با مرور و "یادآوری" آن عظمت ها و فضایل باشد ارزشمند تر است تا اینکه صرفا لقلقۀ زبان باشد.
و حدیث زينوا مجالسكم بذكر علي‏ نیز این معنا را تقویت می­کند یعنی اینکه مومنین در مجالس و اجتماعات خود به بیان فضایل امیرمومنان بپردازند که ذکر آن فضایل و عظمت ها عبادت است .
:Mohabbat:
ادامه دارد +

+ادامه
بسم الله الرحمن الرحیم
فقط عناوین برخی از فضایل مولا:
:Gol:حديث المنزلة،
:Gol:حديث من مات على بغض عليّ مات يهوديا أو نصرانيا،
:Gol:حديث عليّ أمير البررة،
:Gol:حديث السطل،
:Gol:حديث الطير،
:Gol:حديث الراية،
:Gol: حديث ذكر عليّ عبادة،
:Gol:حديث عليّ منّي مثل رأسي من بدني،
:Gol:حديث السفينة،

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

با سلام خدمت همه دوستداران مباحث ديني

وَ لِلَّهِ الْأَسمَْاءُ الحُْسْنىَ‏ فَادْعُوهُ بهَِا ( اعراف 180 )

براي خداوند اسماء حسنائي هست پس شما بواسطه آنها خدا را بخوانيد.

مفسرين در ذيل آيه فوق در مورد اسماء حسناي خداوند مباحث زيادي را مطرح كرده اند ازجمله اينكه طبق بعضي از روايات يكي از مصاديق اسماء حسناء ، اهل بيت عليهم السلام هستند.

بنابر اين هركدام از اهل بيت عليهم السلام را براي رسيدن به خواسته خودتان واسطه قرار دهيد انشاءالله اگر شرائط ديگر آن نيز فراهم باشد آن خواسته به اجابت خواهد رسيد.

اگر نام و ياد خدا عبادت باشد پس نام و ياد اهل بيت هم عبادت خواهد بود چنانكه نسبت به حضرت علي عليه السلام تصريح شده است .( ذكر علي عباده )

موفق باشيد

:Gol::Gol::Gol:

با سلامي مجدد خدمت همه دوستان عزيز

كتاب هاي ختوم و اذكار موجود هيچ وقت به صورت كلي مورد تاييد يا رد قرار نمي گيرند چرا كه مباحث موجود در اين كتابها به چند گروه تقسيم مي شود .

1- يك گروه از ختوم و اذكار به يقين از اهل بيت عليهم السلام نقل شده و اين نسخه براي همه افراد مفيد است مانند برخي از ختوم و اذكاري كه در متن مفاتيح الجنان نقل شده است .در نتيجه عمل به آن براي ما هم مفيد خواهد بود .

2- بخشي از اذكار و ختومي كه اهل بيت عليهم السلام براي فرد خاصي با گرفتاري و شرايط خاص آن گفته اند كه در اين صورت اگر ما هم چنين شرائطي داشته باشيم با همان مشكل ؛ مفيد خواهد بود و الا به اميد رسيدن به برخي از خواص آن مي توان آن عمل را انجام داد ، مثل اعمال ام داود

3- بعضي از ختوم و اذكار را بعضي از بزرگان و عرفا تجربه كرده اند و براي عموم هم به كار گرفته اند و نتيجه داده است ؛ از اين گونه اذكار نيز به عنوان تجربه ديگران مي توان استفاده كرد و انشاء الله نتيجه بخش خواهد بود .

4- اذكار و ختوماتي كه غير موارد فوق باشد معمولا مورد تاييد قرار نمي گيرد و توصيه هم نمي شود .

موفق باشيد :Gol::Gol::Gol:

ضمن تشکر از دوستان عزیز مبنای برترین اذکار دو چیز است :
ذکر ذات و ذکر صفات خدای متعال که هر کدام نیز نمونه ی ویژه ای دارد که تقدیم می دارم :

اولین ذکر که ذکر ذات است و آن ذکر شریف لا اله الا الله است ، که کلمه اخلاص و توحید است . به این سند که اولین شعار توحیدی است : « قولوا لا اله الا الله تفلحوا » 1 - بگویید خدایی به غیر از خدای یکتا نیست تا رستگار شوید .

قال الصادق سلام الله علیه :
« رفع القلب فی ذکر الله تعالی ... الا تری انّ العبد اذا ذکر الله بالتعظیم خالصاَ ارتفع کلّ حجاب کان بینه و بین الله تعالی من قبل ذلک » .
2
حالت تعالی و رفعت قلب در هنگامه ی ذکر الله تعالی و یاد خداست ، آیا نمی بینی که چون انسان در یاد خدا باشد و او را از روی خلوص نیت و محبت تجلیل و تعظیم کند چگونه حجاب ها و موانعی که در میان او و خدا بود بر طرف شده قلب به سوی خدا مرتفع و متوجه گردد .

پی نوشت ها :
1 - بحارالانوار ج 13 ص 202 .
2 - موسوعة الامام الصادق سلام الله علیه .

ادامه دارد ...

دومین ذکر ، ذکر صفات است و نمونه تامّه ی این نوع ذکر ، ذکر شریف صلوات ( اللهم صلّ علی محمد و آل محمد ) است . چون این وجودات مقدسات مظهر تامّه ی صفات جلال و جمال الهی می باشند . و یاد و ذکر اینان یاد و ذکر حضرت معبود است .

ختم یا علی :
از آن جا که امیرالمؤمنین سلام الله علیه نیز مظهر تامّه ی صفات جمال و جلال الهی است ذکر و یاد آن حضرت نیز ، ذکر و یاد خداوند متعال است . لذا فرموده اند : « علی اشتق من العلی الاعلی » .
نام مبارک علی از نام مبارک خداوند علی اعلی مشتق گشته است . چنان که [=&quot]در جلد نهم بحار در مورد وجه تسميه آنحضرت به على چنين نوشته شده است كه چون ابوطالب طفل را از مادرش گرفت به سينه خود چسباند و دست فاطمه را گرفته و بسوى ابطح آمد و به پيشگاه خداوند تعالى چنين مناجات نمود :
[/]

[=&quot]يا رب هذا الغسق الدجى‏
و القمر المبتلج المضى‏ء
بين لنا من حكمك المقضى‏
ماذا ترى فى اسم ذا الصبى

[/]

اى پروردگار صاحب شب تاريك و ماه نور دهنده از حكم مقضى خود براى ما آشكار كن كه اسم اين كودك را چه بگذاريم.

هاتفى ندا كرد:

خصصتما بالولد الزكى‏
و الطاهر المنتجب الرضى‏
فاسمه من شامخ على‏
على اشتق من العلى

[=&quot]
[/]

شما دو نفر (ابوطالب و فاطمه) اختصاص يافتيد به فرزند پاكيزه و برگزيده و پسنديده پس نام او على است و على از نام خداوند على الاعلى مشتق شده است.
علماى بزرگ اهل سنت نيز در كتب خود به همين مطلب اشاره كرده‏اند و محمد بن يوسف گنجى شافعى با تغيير چند لفظ و كلمه در كفاية الطالب چنين مي نويسد كه در پاسخ تقاضاى ابوطالب ندائى برخاست و اين دو بيت را گفت :

يا اهل بيت المصطفى النبى‏[=&quot]
خصصتم بالولد الزكى‏
ان اسمه من شامخ العلى‏
على اشتق من العلى1[/]

[=&quot]پی نوشت :[/]
[=&quot]1 - [/]ينابيع المودة باب 56 ص 255ـكفاية الطالب .
[=&quot]
[/]

موضوع قفل شده است