چرا ائمه؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا ائمه؟

تا حالا فکر کردین که اهل بیت عصمت و طهارت رو چرا اینقدر ما دوست داریم؟ یا چرا به حرفاشون گوش می دیم؟ یا اینقدر محبتشون تو دل ماهاست؟ یا دوست داریم که از سربازانشون باشیم؟ یا هر چی که ما رو وصل کنه به ائمه اطهار علیهم السلام؟؟؟فکرکردین؟
خب اینکه ما ائمه رو دوست داریم و محبتشون تو قلب ماست به خاطر یه چیز خیلی مهمه که شکر بسیار هم داره. و البته قدردانی از مادر و پدر عزیزمون و سپاس از اون ها. حالا این چیز مهم چیه؟
امام باقر (علیه السلام) فرمودند :

مَن اَصبَحَ یَجِدُ بَردَ حُبِّنا عَلی قَلبِهِ فَلیَحمَدِ اللهَ عَلی بادِئِ النِّعَمِ قیلَ وَ ما بادِئُ النِّعَمِ ؟ قالَ: طیبُ المَولِدِ؛ امالی صدوق ۱/۵۶۲/۷۵۵
هر کس صبح کند و خنکی محبت ما را در قلب خود بیابد، با ید خدا را برای نخستین نعمت سپاس گوید ، گفته شد نخستین نعمت چیست ؟ فرمودند : حلال زادگی.

نکته جالب این حدیث علاوه بر بیان مبنایی ترین ریشه ی محبت اهل بیت یه چیز دیگس. دقت کن ببین فرمودند بَردَ حُبِّنا: خنکای محبت ما...
تصور کن که در این دریای طوفانی دنیا با این همه فریب و دو رویی و مشکلات و غیره که هر انسانی رو گرفتار خودش کرده و اگه غرق نشه دیگه نای نفس کشیدن براش باقی نمی مونه و در نهایت غرق می شه چون قوتی برای حرکت نداره اونوقت بهترین چیزی که ادم می بینه چیه؟ اره . یه خشکی یا بهتر از اون یه کشتی. خشکی اگه باشه تو مجبوری یه جا ساکن بمونی و نمی تونی مکان ها و فرصت های جدید رو کشف کنی اما اگه کشتی باشه اونم یه کشتی محکم چقدر به من می تونه کمک کنه و من رو به جاهای بلند و وسیع برسونه ؟ و ائمه اطهار علیهم السلام مثل این کشتی می مونن برای ما:
پیامبر گرامی ما صلی الله علیه و اله و سلم می فرمایند:
إنَّما مَثَلُ اَهلِ بَیتی فیکُم کَمَثَلِ سَفینَةِ نُوحٍ (ع) مَن دَخَلَها نَجا وَ مَن تَخَلَّفَ عَنها غَرِقَ؛امالی طو سی ۳۴۹/ ۷۲۱ مثل اهل بیت من مانند کشتی نوح است که هر کس داخل آن شد ، نجات یافت و هر کس رهایش کرد، غرق گردید.

و حالا که من فهمیدم این عشق و محبتی که در دل منه مال اهل بیته و ائمه اطهار علیه السلام هستند که مایه ی نجات من هستند چرا خود رو تسلیم اون ها نکنم و پای صحبت هاشون نشینم که امام رضا علیه السلام فرمودند:
اَلنّاسُ لَوعَلِموا مَحاسِنَ کَلامِنا لَا تَّبَعُونا؛ بحارالانوار ۲/۳۰/۱۳.
مردم اگر زیبایی های سخنان ما آگاه می شد ند از ما پیروی می کردند.

پروردگارا، این روزها همه دل ها غمگین است. ایام ایام عزاداری سالار شهیدان است. خدایا عزاداری های همه را مورد قبول خود قرار ده و ان ها را امانت بدست امیرالمومنین علی علیه السلام بده برای ذخیره ی اخرت. طوری که اعمال بد و گناهانمان ان ها را از بین نبرد و روز قیامت امانت را از دست امیرالمونین پس بگیریم و زیر سایه لطف تو و د رجوار نعمت وجودیشان قرار بگیریم ....آمین
پروردگارا، دل های مومنین را به هم نزدیک تر گردان و آن چنان محبت دوستداران خودت را در دل مومنین قرار ده که بارقه ای از محبت الاهی را بچشند و عاشق عشق و محبت تو شوند و دل را برای حضورت خالی و خالص گردانند...آمین

سلام
انسان وقتی با قدم عبودیت به جوهره خود یعنی خدا گونگی ( نه خدا شدن ) رسید در ظل آن خدایی که در تمام جانها راه دارد و جانان همه آنانست او نیز جان و جانان جهان و جهانیان می شود .
در تصور مقام عبودیت تامه حضرات معصومین کلمات گهربار خودشان کافی است :
امام زمان در دعای ماه رجب :
لا فرق بینک و بینهم الا انهم عبادک و خلقک : بین تو و آنان ( معصومین ع ) فرقی نیست مگر اینکه آنها بندگان و مصنوع تواند . این همان مقام ظلی است که ظل یعنی سایه با صاحبش فرقی ندارد . دست دارد پا دارد سر دارد حرکت دارد اما همه به تبع صاحب سایه .
یا امام صادق ع فرمود : ما با خدا حالاتی داریم که او ما و ما او می شویم در عین حال او اوست و ما ماییم . این را بگیر و نوش جان کن .

همه عالم پر است از این دلدار :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:
لیس فی الدار غیره دیار
:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

موضوع قفل شده است