جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: يه سوال در مورد سخن امام در مورد اخوندها

علاقه
    قرآن
    نوشته
    31
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    205

پرسش يه سوال در مورد سخن امام در مورد اخوندها

اول سلام
    يه بنده خداي داشت از اوضع كشور و كار هاش برام مي گفت كه در بين صحبتاش اينو گفت كه اون موقع
    گفتگوهاي كه بين نامزد هاي رئيس جمهوري بود يكي از طرفين اينواز طرف امام گفته يعني امام خودش اون زمان اين حرفو زده كه اخوندها بهتر در سياست
    كمترشركت كنندايا صحت داره امام چنين چيزي گفته يا اصلا كسي اينو گفته چون خودش شنيده حالا من اومدم
    بپرسم ببينم امام اون موقع در مورد اخوندها چنين چيزي گفته و اينكه نظرش در مورد شركت اخوندها در سياست چي بوده
    رفتم تو بحرش برام مهم شده لطفا يه پاسخ بدين
    ویرایش توسط aseman : ۱۳۸۹/۱۰/۰۴ در ساعت ۱۱:۳۶ دلیل: درست كردن يه كلمه

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    مقدسات , مطالعه , شکلات و بستنی و لواشک
    نوشته
    1,034
    حضور
    2 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    39
    آپلود
    3
    گالری
    51
    صلوات
    9068

سلام

من هم اینو شنیدم که در جواب به من گفتن به خاطر اینه اگه یک مشکلی مثل
    دزدی یا هر چیز دیگه پیش اومد مردم به دین ربطش ندن

درست و غلطشو نمی دونم

5. صلوات ها 3

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

سلام
    آخوندها وارد سیاست نشوند.
    در نظام اسلامی
    که سیاست عین دیانت است
    و مرجع دینی ما هم آخوند است
    اینکه بگوییم آخوند وارد سیاست نشود غلط است.

7. صلوات ها 5

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6203

با سلام

در آغاز انقلاب نظر امام(ره) این بود که روحانیون وارد در کارهای اجرایی نشوند اما بعد حوادثی پیش آمد که امام (ره) از نظر خود بازگشتند.

تفصیل آن را از خود حضرت امام(ره) می شنویم: «من از اول که در این مسائل بودیم و کم کم آثار پیروزی داشت پیدا می شد، در مصاحبه هایی که کردم، چه با کسانی که از خارج آمدند، حتی در نجف و در پاریس و چه در حرف هایی که خودم زدم، این کلمه را گفته ام که روحانیون شغلشان یک شغل بالاتر از این مسائل اجرایی است- و چنان چه اسلام پیروز بشود، روحانیون می روند سراغ شغل های خودشان. لکن وقتی که ما آمدیم و وارد در معرکه شدیم، دیدیم که اگر روحانیون را بگوییم همه بروید سراغ مسجدتان، این کشور به حلقوم امریکا یا شوروی می رود. ما تجربه کردیم و دیدیم که اشخاصی که در رأس واقع شدند و از روحانیون نبودند، در عین حالی که بعضیشان هم متدین بودند، از باب اینکه آن راهی که ما می خواستیم برویم و آن راهی که مستقل باشیم و با نان و جو خودمان بسازیم و زیر فرمان قدرت های بزرگ نباشیم، آن راه، با سلیقه آنها موافق نبود. و لهذا، چون آنجا دیدیم که ما نمی توانیم در همه جا یک افرادی پیدا بکنیم که صد در صد برای آن مقصدی که این ملت ما برای آن، جوان هایشان را دادند و اموالشان را دادند، نمی توانیم پیدا بکنیم، ما تن دادیم به اینکه رئیس جمهورمان از علما باشد. و گاهی- رئیس فرض کنید که - نخست وزیرمان هم همین طور. و در جاهای دیگر هم که قبلًا گفته بودیم، بنا نداریم این طور باشد و الآن هم عرض می کنم هر روزی که ما فهمیدیم که این کشور را یک دسته از این افرادی که روحانی نیستند، به آن طوری که خدای تبارک و تعالی فرموده است، اداره می کنند، آقای خامنه ای تشریف می برند سراغ شغل روحانی بزرگ خودشان و نظارت بر امور و سایر آقایان هم همین طور. ما این طور نیست که هر جا یک کلمه ای گفتیم و دیدیم مصالح اسلام، حالا ما آمدیم دیدیم این جور نیست، اشتباه کرده بودیم، بگوییم ما سر اشتباه خودمان باقی هستیم. ما هر روزی فهمیدیم که این کلمه ای که امروز گفتیم اشتباه بوده و ما قاعده اش این است که یک جور دیگر عمل بکنیم، اعلام می کنیم که آقا این را ما اشتباه کردیم، باید این جوری بکنیم. ما دنبال مصالح اسلام هستیم، نه دنبال پیشرفت حرف خودمان»
    (صحیفه امام، ج16، ص: 349-350).
    يه سوال در مورد سخن امام در مورد اخوندها

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

9. صلوات ها 5

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

سلام
    اين لابد است که در راس نظام اسلامي
    يک فقيه جامع الشرايط و آگاه به امور زمان خويش و مدبر و شجاع ؛بايد حضور داشته باشد.
    حرف امام بزرگوار (قدس الله) در خصوص امور اجرايي است که صرفا جهت اجرايي در آنها لحاظ شده است.
    فضلا از زماني که (کما شاهدنا في التاريخ الفتوي الشيخ الشيرازي) نظام اسلامي در راس نباشد.

11. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری