توسل به اهل بیت (ع) از منظر منابع اهل سنت

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
توسل به اهل بیت (ع) از منظر منابع اهل سنت

با سلام و تحیت به هدایت یافتگان و طالبان حقیقت:Gol:

ممکن است گروهی از شیعیان، تحت تأثیر تبلیغات وهابیت خبیث و برخی اندیشه های اهل سنت، گمان کنند که واقعاً در جائی که می توان مستقیماً با خدا رابطه برقرار کرد و به آسانی خواسته ها و حاجاتمان را از حضرتش طلب کنیم، چه نیازی به وسیله و توسل و استغاثه به پیامبر و اهل بیت (ع) داریم؟ واقعاً چه نیازی هست؟ نکند این شیوه چنانکه وهابیت و اهل سنت می گویند، بدعت و ساختۀ علمای شیعه باشد؟ و ده ها سؤال دیگر؟؟؟ ...

این مجموعه و آنچه در ادامه می اید را بمنظور رفع این شبهات و توهمات احتمالی با نگاهی به منابع و روایات اهل سنت به موضوع، تقدیمتان می کنیم؛ امید آنکه در تحکیم اعتقادات و ثبات قدم شما دوستان عزیز و دفاع از عقاید مکتب حقۀ اهل بیت (ع) مؤثر افتد.

توسل به اهل بيت پيامبر(ص) طبق روايات اهل سنت نيز، حتى پيش از خلقت دنيوى معصومين هم جايز بوده و در روايات مطرح شده است، مثل توسل حضرت آدم ، به نور پنج تن آل عبا (علیهم السلام).

از پيامبر اكرم (ص) نقل شده كه فرمود: خداوند چون حضرت آدم را آفريد، به سمت راست عرش نگريست، در هاله اى از نور، پنج شبح را ديد كه در ركوع و سجودند. پرسيد: خدايا پيش از من نيز كسى را از گل آفريده اى؟ خداوند فرمود: نه. پرسيد: پس اين پنج شبحى كه به هيئت و چهره منند، كيانند؟ خداوند فرمود: پنج نفر از فرزندان تو هستند، اگر آنان نبودند، تو را نمى آفريدم. نامشان را از نامهاى خودم مشتق ساخته ام. اگر نبودند، بهشت و دوزخ و عرش و كرسى و آسمان و زمين و فرشتگان و جن و انس را نمى آفريدم... اينان برگزيدگان منند. من به خاطر و به وسيله اينها ديگران را نجات مى بخشم و (به خاطر دشمنى با اينان) هلاك مى سازم. هرگاه حاجتى به من داشتى به اينان توسل بجوى.

آن گاه پيامبر فرمود: ما كشتى نجاتيم، هركس در اين كشتى آويزد، نجات يابد و هر كه جا بماند، هلاك مى شود. هركس به درگاه خدا نيازى دارد، پس به وسيله ما اهل بيت از خدا بخواهد.(1)، (2)

ادامه دارد ...:Gol:

پاورقی_____________________________________________
1- (مناقب خوارزمى)، ص 252، (فرائد السمطين)، باب اول، (مستدرك حاكم)، ج 3 ص 151. (اين مطلب از الغدير، ج 1 ص 300 نقل شده است. (مترجم))
2- بر گرفته از کتاب تبرک و توسل، گزیده هائی از کتاب جامع الغدیر، علامه امینی، کاری از موسسه پژوهشهای فارسی، با کمی دخل و تصرف.

باسلام به استاد بزرگوار
اهل سنت این روایات را ضعیف می دانند لذا اگر روایت با متن اصلی بیاید ونقد وبررسی شود آن وقت بسیار قابل استفاده است والا با صرف نقل نمی توان پاسخ وهابی ها و وهابی زده ها را داد.
ظاهرا پستهای مشابه این پست وجود دارد اگراین پستها با جهت خاصتری بررسی شوند مفیدتر نیز خواهد بود.

موضوع قفل شده است