////سوالاتی از دین مسیحیت////

تب‌های اولیه

87 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
////سوالاتی از دین مسیحیت////

به نام خدا

با سلام:Gol:

در اینجا چند سوال برای من درباره اینکه چگونه امکان دارد که مسیح خداوند باشد مدت هاست که در ذهنم پیش آمده که آنها را در چندین وبلاگ مسیحی گذاشتم و سوال کردم ولی کسی به آنها جوابی نداد در اینجا اینها را می گذارم شاید کسی جوابی برای آنها داشت :
1) اگر ۳ تا یکی است وقتی حضرت مسیح مُرد پس پدر و روح القدس هم چون با او یکی بودند پس باید مرده باشند و اگر نمردند ((پس یکی نیستند و جدا از همند)) !!؟؟؟

2) وقتی خدا مرد دنیا را چه کسی اداره می کرد و خدای مرده را چه کسی زنده کرد !!؟؟(( پدر که با خدای مرده یکی بود !!))

3) حضرت مسیح که خدا بود در انجیل وقتی که عبادت می کرد خودش را می پرستید !!؟؟ (لوقا ۶: ۱۲یا عبرانیان ۸: ۲) اگر پدر را می پرستید و خودش را نمی پرستید ((پس باید از هم جدا باشند !!؟))

4) وقتی که مولودی متولد می شود از والد خود جدا می شود وگرنه مولود نشده ! چطور مسیح از پدر مولود شده و جدا نشده و واحد هستند و گفته می شود مولود است !!؟
۵) مسیح پسر خدا چطور می توانست ازلی باشد در حالیکه به یقین والد از مولود قدیم تر است !! پس پسر خدا هرگز موجودی ازلی نمی تواند باشد!؟؟
۶) روح القدس چگونه می توانست ازلی باشد در حالیکه توسط پدر و پسر فرستاده شده است !! پس باید پدر و پسری باشند تا روح القدس فرستاده شود !؟؟ پس دیگر نمی توانند هر سه ازلی باشند !!!
۷) اصلا چرا پدر پسر را متولد کرد و همچنین روح القدس بوجود آمد برای همکاری در تمام مراحل آفرینش مگر عاجز از اداره جهان بود !!؟؟

۸) اگر سه تا یکی هستند پس چرا سلسله مقام متفاوت دارند !!؟

" [=Arial (Arabic)][=Arial (Arabic)][=Arial (Arabic)]چون خدای پدر اقتدار و حکمرانی بر همه‌چیز را به مسیح سپرده است، البته روشن است که خود خدای پدر زیر این اقتدار و سلطه نمی‌باشد . [=Arial (Arabic)][=Arial (Arabic)][=Arial (Arabic)]سرانجام، وقتی مسیح بر تمام دشمنان خود پیروزی یافت، آنگاه خود او نیز که فرزند خداست، خود را تحت فرمان پدرش خدا قرار خواهد داد تا خدا که او را بر همه‌چیز مسلط ساخته بود، بر کُلّ عالم هستی حاکم شود [/][/][/](اول قرنطیان ۱۵ : ۲۷ - ۲۸) "[/][/][/]
[=Arial (Arabic)][=Arial (Arabic)][=Arial (Arabic)]۹) " ... و روح او را به بیابان برد و مدت چهل روز ابلیس او را تجربه می نمود...(لوقا ۴ : ۱ - ۲) سوال من در این مورد است که مسیح خداوند برای چه و در چه مورد باید مورد آزمایش مخلوقش ابلیس قرار بگیرد !؟ آیا برای اینکه ایمانش به خداوند مشخص شود !؟؟
[/]
[/]
[/]
۱۰) " پس ابلیس او رابه کوهی بلند برده، تمامی ممالک جهان را درلحظه‌ای بدو نشان داد. (لوقا ۴ : ۵) " سوال من این است که چگونه شیطان که مخلوق خداوند قادر بزرگ است او را بلند کرد و به بیابان برد تا او را آزمایش کند

۱۱) " پس ابلیس او را به کوهی بسیار بلند برد و همه‏ی ممالک جهان را بدو نشان داده به وی گفت: اگر مرا سجده کنی، همانا این همه را به تو خواهم بخشید" مگر نه اینکه شیطان خودش مخلوقی از مخلوقات خداوند و جزیی از کل عالم خلقت است چطور این جزء می خواهد در ازاء سجده خداوند به خودش ! کل ممالک زمین را که ذره ای از کل هستی هم نیست را به عنوان پاداش اگر قبول می کرد به او بدهد !!؟

۱۲) شیطان
که از هر انسانی بهتر خدا را میشناخت [ حتی از پیش از خلقت انسان] چطور در خدا بودن عیسی شک داشت!؟؟ او که تفاوت روح خداوند و یک انسان ساده را تشخیص می داد و نیازی به " اگر پسر خدا هستی، خود را به زیر انداز" تا او را بشناسد نداشت ، چونکه اگر یک نبی ساده هم بود با معجزه ای می توانست این کار را بکند!؟

۱۳) بنابر مسیحیت ٬ مسیح در هنگام بزرگسالی تازه شروع به دعوت خود کرد . سوال من این است مسیح پسر خدا تا پیش از آن چکار میکرد چون قاعدتاً خدا (مسیح) احتیاجی به رشد سنی برای عاقل و بالغ شدن ندارد پس چرا تا قبل از آن کسی متوجه حضور آن نبود حتی یحیی فامیل او و نبی خدا هم متوجه نشد تا آنجا که می گوید : "« آیا تو همان شخصی هستی که قرار است بیاید و یا ما در انتظار شخص دیگری باشیم ؟ » ( متی باب 11)" حداقل در اسلام او از کودکی سخن میگفت و نبوت میکرد!؟

۱۴) اگر هر انسانی از همان هنگام تولد گناهکار به دنیا می آید مگر هنگامی که مسیحی شود که آن وقت گناه اولیه او با مسیحی شدن بخشیده شود در ازاء قربانی شدن مسیح سرنوشت نوزادانی که در همان هنگام نوزادی از دنیا می روند چه می شود !؟ ((یعنی مسیحی نشده اند و گناهکارند پس قاعدتاً باید مستقیماً عازم جهنم شوند !!؟))
اگر قرار باشد گناهی را که کسی دیگری مرتکب شده برگردن ما بگذارند ((این نشان دهنده عادل نبودن و ظالم بودن خدا نیست؟؟)) که آنگاه نیاز به این داشته باشد تا کس دیگری به خاطر آن قربانی شود تا باز هم خدا بخاطر مردن او گناه مرا ببخشد !!!!!؟؟

خدا به حضرت ابراهیم که پس از سالها صاحب پسری شد رحم کرد و نگذاشت قربانیش کند و بدون قربانی کردن پسرش عمل قربانی او را کریمانه پذیرفت پس چطور نمی توانست گناه اولیه انسانهای بیچاره را که ((کس دیگری انجام داده بود)) را و ظالمانه بر گردن دیگران گذاشته شده بود را ببخشد !!! که نیاز به این بود که پسر خودش را بفرستند تا ((انسانها او را قربانی کنند)) تا گناهانشان را خداوند با کشتن پسر خودش پاک کند!!؟؟

۱۵) هنگامی که مسیح روی صلیب بود فریاد زد : " ایلی، ایلی، لما سبقتنی؟ یعنی : خدای من، خدای من، چرا مرا ترک كردی؟ (متی 27: 46) " در اینجا مسیح که خودش خداست از که یاری می جوید !؟؟؟
۱۶) اگر مسیح خودش با پدر یکی بود و خدا بود ، چگونه وسیله ای برای حمد کردن خداست !!؟ پیوسه خدا را به وسیله عیسی حمد گوییم و با صداهای خود نام او را تمجید نماییم ، این است قربانی ما به درگاه خدا (عبرانیان ۱۳:۱۵)
[=Arial (Arabic)][=Arial (Arabic)][=Arial (Arabic)]
[/]
[/]
[/]

زنده شدن دوباره مسیح خداوند توسط کدام خداوند !!؟؟؟
وقتی گفتیم كه خدا مسیح را زنده ساخته است، درصورتی‌که زنده شدن مردگان درست نباشد، دربارهٔ خدا شهادت دروغ داده‌ایم . (اول قرنطیان ۱۵ : ۱۵)

دلایل خداوند بودن انسانی که از زنی مرد ندیده متولد شد و سی سال خدا نبود در سی وسه سالگی او را بجرم کفر به صلیب کشیدند و در بالای صلیب گفت : خدایا چرا مرا ترک کردی )
دلایل خداوند بودن عیسی (قسمت دوم)
2- تولد اعجاز گونه عیسی دلیل دیگری برای اثبات خداوند بودن عیسی است.
نظایر این تولد:1- آدم = نه پدر داشت نه مادر
2- حواء= مثل آدم نه پدر داشت نه مادر
3- ملکیصدق پادشاه سالیم= نه پدر داشت نه مادر
البته اگر قرار باشد بین این چهار نفر یکی را بعنوان پسر خدا یا خود خدا انتخاب کرد حتما عیسی نفر چهارم است.

[=arial, helvetica, sans-serif]یوشع:10/13 = پس آفتاب ایستاد و ماه توقف نمود تا قوم از دشمنان خود انتقام گرفتند مگر این در کتاب یاشر مکتوب نیست که آفتاب در میان آسمان ایستاد وقریب بتمامی روز بفرورفتن تعجیل کرد.[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]یک سوال ؟ کتاب یاشر کجاست؟ ودر کجای کتاب مقدس قرار دارد؟[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]ازمتن آیه بالایی می توان فهمید که کتاب یاشر یک کتاب مهم بوده که در آن از اخبار آیندگان خبر داده شده بود و آنقدر مهم است که در اینجا خداوند در کتاب یوشع به آن استناد کرده است.[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]اگر کتاب یاشر جزء کتابهای مقدس عهد عتیق هست پس چرا خبری از آن در کتاب مقدس نیست؟؟؟؟؟؟[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]اگر گفته شود که این کتاب گم شده است از کجا معلوم که کتابهای دیگری نیز گم نشده باشد و اکنون ما از آنها بی خبر هستیم نظیر کتاب اعمال سلیمان و دیگر کتب گمشده که در آینده در باره این مطلب مطالبی به حضورتان عرضه می گردد.[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]در ضمن این کتاب تا زمان یوشع موجود بوده اما یعد چه بلایی بر سرش آمده فقط خدا می داند و کسانیکه آن کتب را گم کرده یا بلای دیگری بر سر آن کتب آورده اند؟؟؟؟!!!!!!(البته بعد از زمان ظهور عیسی مسیح (ع) معلوم خواهد شد که بر سر کتاب مقدس چه آمده ..... )[/]
[=arial, helvetica, sans-serif]اگر اثبات شود که اقلاّ بخشهایی از کتاب مقدس گم شده با کمال تاسف باید گفت که کتاب مقدس حجیت خود را از دست خواهد داد[/]
[=times new roman][=arial, helvetica, sans-serif]برادران مسیحی لطف کرده و جواب سوالات حقیرا بدهند نه اینکه به بنده درس اخلاق بدهند یا صرفا دعا کنند که مسیح (ع) مرا شفا دهد البته بنده محتاج شفاعت هستم ولی این منافاتی با سوال کردن و طلب جواب کردن از برادران مسیحی ندارد امید وارم این سوالاتم به سرنوشت سوالات قبلی دچار نشوند و جواب در یافت کنم.[/]
[/]

[=B Kamran][=B Kamran]
عیسی بدیشان گفت وقتیکه پسر انسان را بلند کردید آن وقت خواهید دانست که من هستم و از خود کاری نمی کنم بلکه به آنچه پدر مرا تعلیم داد تکلم می کنم و او که مرا فرستاد با من است و پدر مرا تنها نگذارده است زیرا که من همیشه کارهای پسندیده او را بجای می آورم.
انجیل یوحنا:8 : 28و29
توجه:در این دو آیه عیسی خود را پسر انسان معرفی می کند ودر عین حال از خداوند به عنوان پدر یاد می کند نتیجه اینکه به خدا پدر گفتن مجازی است که نظیر به خدا پدر گفتن به غیر از عیسی در کتاب مقدس به وفور یافت می شود در آینده در مورد کتاب مقدس بیشتر بحث خواهیم کرد.

کسانیکه ادعای الوهیت مسیح را دارند لطف کرده و به سوالات بنده در مورد الوهیت جواب دهند:

[=B Kamran]

[=B Kamran][=arial, helvetica, sans-serif]
[=B Kamran]چرا عیسی از خدا بودن خود بی خبر است؟؟؟؟؟ چون خود را پسر انسان معرفی کرده است.
چگونه می شود که عیسی خدا باشد اما نتواند از پیش خود کاری را انجام دهد؟؟؟؟؟؟؟؟
مگر می شود خدا (مسیح ابن مریم) به تعلیم نیاز داشته باشد ؟؟؟؟
نیاز از خاصیتهای مخلوق است نه خالق و نیز تعلیم نشانه وجود جهل است زیرا می خواهد با تعلیم جهل را از خود دور کند.
این عیسی چگونه خدایی است که در یک جا می گوید:و نزدیک به ساعت نهم عیسی به آواز بلند صدا زده گفت (ایلی ایلی لما سبقتنی)یعنی الهی الهی مرا چرا ترک کردی. متی 28 / 46
و در این آیه می گوید خدا مرا تنها نگذارده است زیرا من همیشه کارهای پسندیده او رابجای می آورم. پس نتیجه این دو آیه این است که یا عیسی کارهایی را کرده که خدا از او دور شده و یا اصلا نویسندگان این کتاب دچار تناقض گویی شده اند که البته این درست است زیرا اگر قرار باشد ما عیسی را از خطا مبرا بدانیم یا نویسندگان کتاب مقدس را , البته که من عیسی را از خطا مبرا می دانم زیرا نویسندگان کتاب مقدس آدمهای معمولی مثل من و شما و پاپ بوده اند که هیچ قداستی ندارند.
من یک توصیه هم به عاشقان میسح هم عرض می کنم که کتاب مقدس را بخوبی بخوانند و در معانی آن دقت کنند و ببینند مسیح چگونه زندگی می کرده همان را الگوی زندگی خویش قرار دهند و نه فقط تمام توان خود را صرف مزامیر کنند که این دوری از مسیح است.( زیرا که من همیشه کارهای پسندیده او را بجای می آورم. )
این قوام خدا بودن مسیح جزء انجام کارهای پسندیده پدر است ؟و آیا انجام دادن کارهای پدر آیا جزء شئونات انسان است یا خدا ؟؟؟؟؟؟؟
سر انجام آیا من کلام شما را بپذیرم که عیسی خداست یا کلام خود عیسی را که می گوید من پسر انسان هستم و کارهایی را که خدا از من خواسته را انجام می دهم ؟
تکلیف چیست ؟شما یا مسیح!!البته شما حتما جوابی یرای این سوالات من دارید لطفا آنها را از من دریغ ندارید

همش به من میگفت که عیسی خداست .ولی این آیه ها یه چیز دیگه ای رو نشون می دن .
عیسی هنگام دعا به خداوند گفت :‏
(توخدای واحد حقیقی ) یوحنا 17: 3
یا
(نزد پدر خود و پدر شما و خدای خود و خدای شما می روم ) یوحنا 20: 17
جالب تر از دو آیه بالا آیه زیر ، که عیسی می فرماید :
(چرا مرا نیکو گفتی و حال آنکه کسی نیکو نیست جز خدا فقط ) مرقس 10: 18
با این حساب فکر نمی کنم دیگه جایی برای خدایی عیسی مسیح وجود داشته باشه .

یه سوال کوچولو
می گن مسیح بسیاری از بیماری های لاعلاج رو درمون می کرده و این نشونی بر خدا بودن ایشونه . پس اگه مسیح خودش با قدرت خدایی خودش این کارا رو می کرده پس معنی این آیه ها چی می تونه باشه ؟
" ای پسر اسرائیل این کلام را بشنو ؛ عیسی ناصری مردی بود که خدا او را بوسیله معجزات و عجائب و علاماتی که بر دستان او در میان شما جاری ساخت و شما آنها را می دانید ، تایید کرد " اعمال رسولان 2: 20

" اعمالی را که انجام می دهم بنام پدرم است و او شاهد من است " یوحنا 10 : 25

این جمله رو هم مسیح به خدا می گفته :
" من تو (خدا) را بر روی زمین تمجید می نمایم ؛ عملی را که به من عطا فرمودی تا انجام دهم را کامل می نمایم " یوحنا 17 : 4

به نظر شما با اینکه ایشون خدا بوده چرا قدرت معجزاتش رو از یکی دیگه می گرفته ؟!!!

با سلام
دوست عزيز و فرزانه
آيا ميدونيد پولس رسول هم مثل شما دشمن سر سخت مسيح مصلوب بود؟؟ آيا ميدونيد اون همه جار جستجو ميكرد تا مسيحيان رو پيدا كنه و در كنيسه آنها را محاكمه و مجازات كنه؟ آيا ميدونستيد برا او چه اتفاقي افتاد؟؟ اميدوارم هر چه توانستيد مطلب جمع كنيد و همه را عرضه كنيد - مهم نيست چون محبت عيساي مسيح بسيار بزرگتر از چنين دشمني هايي است
از اينكه مطالب را كپي برداري و تكرار كنيد ايرادي نيست ولي امانت داري حكم ميكنه منبع اونها رو هم ذكر كنيد
اگه مايل به گفتگو هم بوديد خوشحال ميشم - البته بدون تعصب و خشم و كينه
اگر هم مايل نبوديد من برايتان دعا ميكنم همانطور كه عيساي مسيح در حق مصلوب كنندگانش گفت : خدايا اينها را ببخش - چون نميدانند چه ميكنند
اميدوارم دوباره از دست من خشمگين و عصباني نشيد چون هر يك از ما از هر دين و ايماني كه باشيم همه انسانيم و همه فرزندان خدا - فيض خداوند ما عيساي مسيح با شما باد - آمين

sina178s;70721 نوشت:
اميدوارم دوباره از دست من خشمگين و عصباني نشيد چون هر يك از ما از هر دين و ايماني كه باشيم همه انسانيم و همه فرزندان خدا

سلام جناب سینا واسه چی باید از دستت خشمگینو عصبانی بشم وقتی منطق حالیت نمیشه چی بهت بگم وقتی جواب نمیتونی بدی چی بهت بگم فقط در جواب به همه ی کاربران میگی مطلب کپی شده منبع نداره بحث با شما فلانه یک بار شد یه سوال از قران بپرسی یک بار شده درباره قران تحقیق کنی یک بار شده بفهمی امام حسین کی بوده شخصیتش چی بوده یک بار شده فکر کنی نکنه مسیحیت دینه کاملی نباشه و اسلام دین کاملی باشه دوستان من حاظرن هر سوالی درباره اسلام داشتی بدون تفره رفتن بهت جواب بدن -بعد بیا بگو پولس رسول،قصدم توهین نیست ولی ... منم درباره پولس مطالعه کردم ولی در حد تو درباره پولس نمیدونم چون آخر و تهش معلومه چرا (اگه یکم رو حرفات فکر کنی میفهمی من چی میگم وقتی میگی(پدر روحانی ممکنه تثلیث رو برای من شرح دهید و کشیش در جواب گفت : درک تثلیث برای شما مسلمانان غیر ممکن است . دوست من بلافاصله پرسید : من میخواهم مسیحی شوم اما چطور میتوانم چیزی را بپذیرم که نمی توانم آن را درک کنم. و کشیش جواب داد : از یک مسلمان مسیحی در نمیاد شما اگر دنبال دین بودی به دین پدری خود وفادار میماندی .)
بهتر نیست جوابه سوالاتمو بدی تا اینکه بگی(كسي كه حوصله خواندن يك مقاله 5 صفحه اي كه از محوري ترين آموزه هاي مسيحيت است را ندارد نبايد توقع داشته باشد كه من اينقدر ساده لوح باشم كه براي 15 - 20 سوال كه هر يك حداقل يكي دوصفحه جواب ميطلبد وقت بگذارم)من منتظر دو صفحه جوابتم ببینم میتونی منو دوستانمو قانع کنی تا سوالات دیگرمو بپرسم اگه تو میگی مسیحیت تحریف نشده ثااااااااااااااااابت کن.

با سلام به دوست عزيز و فرزانه
از شما معذرت ميخوام به خاطر نوشته ام
اولش فكر ميكردم عملكرد اين سايت در راستاي اسم آن است بعد متوجه شدم كار و وظيفه اين سايت حمله و دشمني با مسيحيت و همه به غير از شيعه هست پس متوجه شدم خودم اشتباهي اومدم - از شما معذرت و رفع زحمت ميكنم

خوش باشيد

سلام جناب سینا چه خبرا

sina178s;70856 نوشت:
اولش فكر ميكردم عملكرد اين سايت در راستاي اسم آن است بعد متوجه شدم كار و وظيفه اين سايت حمله و دشمني با مسيحيت و همه به غير از شيعه هست پس متوجه شدم خودم اشتباهي اومدم - از شما معذرت و رفع زحمت ميكنم

جناب سینا به همین زودی شکستو قبول کردی من فکر میکردم جوابه سوالمو دادی فکرشو نمیکردم باز ناله کنی ببین جناب سینا دوستان همه جوابه سوالاتتو دادن-ولی شما همون اول ورودتان به دوستای بنده توهین کردی و تنها کسی که با شما تند حرف زد من بودم ولی بنده به شما حمله نکردم که بخوایین سایتو زیره سوال ببرین
یه سوال تا حالا درباره اسلام و قران ...تحقیق کردی ؟؟اگه تحقیق کردی جایی واست مبهم بوده بگو تا جوابتو بدیم قول هم میدیم کپی نکنیم0و یه چیزی من درباره ی مسیحیت تحقیق کردم ولی هرجاش به یه مشکل هرجاش که میرسی یه تناقض مگه میشه این همه تناقض!!! بعدشم جوابه سوالاتمو بده من خیلی سوال دارم IMAGE(<a href="http://forum.irantrack.com/images2/smilies/" rel="nofollow">http://forum.irantrack.com/images2/smilies/</a>(31).gif)

انبیا نقش اصلی در نگارش عهد عتیق داشتند.
این اثر در هر سه بخش کتاب مقدس عبری یعنی تورات، کتب انبیا و نوشته ها مشهود است. ... بنابراین 3/2 کتاب مقدس را انبیا نوشته اند.
پس با توجه به این آشکار می شود که انبیا در دین مسیحیت از جایگاه بسیار بالایی برخوردار هستند

اما برخی از آیاتی که احوال انبیا الهی را در کتاب مقدس بیان می کند:

1. نوح (ع) شراب می خورد و ... ( پیدایش 9: 20–22 )
20 و نوح به فلاحت زمین شروع كرد و تاكستانی غرس نمود. 21 و شراب نوشیده مست شد و در خیمة خود عریان گردید. 22 و حام پدر كنعان برهنگی پدر خود را دید و دو برادر خود را بیرون خبر داد.
2. زنای حضرت لوط (ع) با دختران خودش و ... ( پیدایش 19: 37-30)
30 و لوط از صوغر برآمد و با دو دختر خود در كوه ساكن شد زیرا ترسید كه در صوغر بماند. پس با دو دختر خود در مغاره سكنی گرفت. 31 و دختر بزرگ به كوچك گفت: “پدر ما پیر شده و مردی بر روی زمین نیست كه بر حسب عادت كل جهان به ما درآید. 32 بیا تا پدر خود را شراب بنوشانیم و با او همبستر شویم تا نسلی از پدر خود نگاه داریم.” 33 پس در همان شب پدر خود را شراب نوشانیدند و دختر بزرگ آمده با پدر خویش همخواب شد و او از خوابیدن و برخاستن وی آگاه نشد. 34 و واقع شد كه روز دیگر بزرگ به كوچك گفت: “اینك دوش با پدرم همخواب شدم امشب نیز او را شراب بنوشانیم و تو بیا و با وی همخواب شو تا نسلی از پدر خود نگاه داریم.” 35 آن شب نیز پدر خود را شراب نوشانیدند و دختر كوچك همخواب وی شد و او از خوابیدن و برخاستن وی آگاه نشد. 36 پس هر دو دختر لوط از پدر خود حامله شدند. 37.

آيا مي­توان چنين نسبت­هايي را پذيرفت؟ جالب است بدانیم نسلي كه از همبستري دو دختر لوط با پدرشان به وجود آمدند(موابيان و بني عمون ) و بعدها دو قوم بزرگي را به وجود آوردند؛ از اجداد حضرت عيسي شدند؟

3. پیامبر خدا که الگو و پیشوا در جامعه است به خاطر ترس از جان خودش حاضر است که ناموس خود را به دیگران عرضه نماید!!! ( پیدایش 20: 11_12 )
1 پس ابراهیم از آنجا بسوی ارض جنوبی كوچ كرد و در میان قادش و شور ساكن شد و در جِرار منزل گرفت. 2 و ابراهیم درخصوص زن خود ساره گفت كه “او خواهر من است.” ...
و ابی ملك به ابراهیم گفت: “چه دیدی كه این كار( معرفی ساره به عنوان خواهر) را كردی؟” 11 ابراهیم گفت: “زیرا گمان بردم كه خداترسی در این مكان نباشد و مرا به جهت زوجه ام خواهند كُشت. 12 و فی الواقع نیز او خواهر من است دختر پدرم اما نه دختر مادرم و زوجة من شد.

4. پیامبر خدا نعوذ بالله زنا زاده است !!!!!!!!!!!!!!! ( خروج 6 :20 )
19 و پسران مراری: محلی و موشی اینانند قبایل لاویان به حسب پیدایش ایشان. 20 و عمرام عمة خود یوكابد را به زنی گرفت و او برای وی هارون و موسی را زایید و سالهای عمر عمرام صد و سی و هفت سال بود
که با توجه به لاویان فصل 18 . 10 عورت دختر پسرت و دختر دخترت عورت ایشان را كشف مكن زیرا كه اینها عورت تو است. 11 عورت دختر زن پدرت كه از پدر تو زاییده شده باشد او خواهر تو است كشف عورت او را مكن. 12 عورت خواهر پدر خود را كشف مكن او از اقربای پدر تو است.

بعد از اینکه این آیات را در کتا مقدس مطالعه می کردم چندین سوال به ذهنم آمد:
مگر کتاب مقدس کتابی نیست که به انسان برنامه زندگی میدهد! این آیات چه برنامه تربتی برای انسان می توانند داشته باشند؟ مگر انبیا طبق گفته خود مسیحیان بهترین افراد نیستند ؟ پس چرا ...
آیا زنا زاده می تواند پیامبر الهی بشود؟
و چندین سوال دیگر که جوابی برای آنها پیدا نکردم

سلام جناب سینا یه سوالی واسه من پیش اومده اینم اینه که حضرت مسیح در زمستان به دنیا نیومده بلکه در بهار یا نزدیکای تابستان به دنیا اومده پس چرا شما مسیحی ها اسرار دارین مسیح در زمستان به دنیا اومده ؟؟؟

sina178s;70721 نوشت:
آيا ميدونيد پولس رسول هم مثل شما دشمن سر سخت مسيح مصلوب بود؟؟ آيا ميدونيد اون همه جار جستجو ميكرد تا مسيحيان رو پيدا كنه و در كنيسه آنها را محاكمه و مجازات كنه؟ آيا ميدونستيد برا او چه اتفاقي افتاد؟؟ اميدوارم هر چه توانستيد مطلب جمع كنيد و همه را عرضه كنيد - مهم نيست چون محبت عيساي مسيح بسيار بزرگتر از چنين دشمني هايي است

جناب سینا 178 سلام
ما دشمن حضرت مسیح نیستیم بلکه او را به عنوان یکی از پیامبران الهی دوست داریم و حتی دشمن مردم مسیحی هم نیستیم ولی معتقدیم آیین و شریعت مسیح اولا مورد دستبرد و تحریف پدران مقدس کلیسا قرار گرفت و در ثانی با آمدن شریعت و آیین جامعی مانند اسلام اون شریعت ناقص و بومی دیگه از حجیت افتاده است .
حقیقت آن است که مسیحیت امروزی انباشته از جعلیات و خرافات و شرک است و محتوا و مطالب انجیل تحریف شده فعلی سراسر شبهه و برچسب های توهین آمیز بخداوند است و شما پدران مقدس با شعار محبت و صفا و دوستی ظاهری میخواهید بر آنها سر پوش بذارید .
چرا بجای پاسخ به سئوالات و شبهات اساسی دوستان رفتن و قهر را ترجیح میدهید شما کشیشان که سنبل تحمل و محبت و استقامت هستید !!

بسم الله الرحمن الرحیم

این سایت،یک سایت اسلامیه،و در این سایت هم برادران اهل سنت و هم شیعه هستن،و اکثر اعضا این سایت،شیعه های دوازده امامی هستن و هیچ دشمنی با یکدیگر نداریم.
و به نظر من پرسیدن سوال یا بحث کردن در مورد مسیحیت اینجا جایز نیست،لذا لطفا این بحث رو تموم کنید تا به جال و جنجال نرسیده!

JustGOD5;71188 نوشت:
به نظر من پرسیدن سوال یا بحث کردن در مورد مسیحیت اینجا جایز نیست،لذا لطفا این بحث رو تموم کنید تا به جال و جنجال نرسیده!

دوست عزیز سلام
بر خلاف تصور شما این سایت انجمن گفتگوی دینی هستش و گاهی این گفتگو بین ادیان صورت می گیرد و گاهی هم بین فرق مختلف اعم از مسلمان و غیر مسلمان
بنابر این جای هیچ گونه نگرانی نیست دوستان ما از هر کیش و آیینی حق دارند در گفتگو های دینی شرکت کنند . و البته در صورتی که گفتگوها در چارچوب قوانین و ضوابط سایت و مناظرات منطقی و اخلاقی باشد قطعا به نتیجه هم خواهد رسید
با تشکر :Gol:

بسم الله الرحمن الحیم

جناب مدیر
من شرمنده ام
فکر میکردم انجا فقط مسلمان ها هستن
نمیدونستم از تمام ادیان میشه اینجا بحث کرد.
از تمام دوستان معذرت میخوام.

با سلام
خدمت دوست عزيز و فرزانه
اولا من تا بحال هيچ سوالي نكرده ام كه كسي جواب داده باشد و تنها سوال من اين بوده :
فرض كنيد تثليث غلط است و خدا تثليث نيست - فرض محال كه محال نيست - بفرمائيد ذات خدا در الهيات اسلامي چيست؟؟؟ ايا به غير از رديف كردن صفات سلبي و ثبوتي خدا چيزي براي گفتن داريد؟؟ بغير از اين است كه بايد دست به دامن فلسفه يوناني شويد و به كازاله تي يا همون عليت رو اوريد؟؟؟؟
البته نا بحال هم كسي جوابي نداده
2 - بنظر شما در مناظره يا بحث يك مساله طرح ميكنند يا ليست سوال 101 تايي؟؟ ميخوايد من هم يك ليست 1001 تايي بدم؟؟؟
3 - شما پدران كليسا را دزد ميناميد كه در كنابمقدس دستبرد زده اند ميشه اسامي انها و نوع دستبردشان را بيان كنيد ؟؟ تهمت زدن به ابا كليسا كه اغلب به مرگ در چاه شير ها مرده اند و جان خود را در راه ايمانشان از دست داده اند ايا محلي از اعراب دارد؟ و يا حتي ارزش پاسخگويي دارد؟ كسي تا بحال چنين ادعايي نكرده اما من ده ها شاهد از خود مسلمانان دارم كه مدعي شده اند حسين ابن علي بخاطر بدست آوردن حكومت و شهرياري بلاد ري كشته شد و قيام براي اسلام يك دروغ و فريب بوده است - آيا شما اين ادعا را قبول ميكنيد؟؟ ايا سرنوشت پولس و پطرس و بقيه شاگردان را ميدانيد كه به آنها چنين اتهامي ميزنيد؟؟ و آيا عقلاني است فردي چون پولس يا يوحنا دروغي را خود بسازند و بخاطر آن آزار و اذيت ببينند و سر آن جان دهند؟؟
به توصيه مدير سايت تا نتيجه بحث تثليث تاپيك مجزايي باز نميكنم و الا يك تاپيك منحصر به سوال و جواب بين طرفين و علاقه مندان بحث باز ميكرديم و تك تك سوالات را بررسي ميكرديم - سكوت من نه نشانه نداشتن جواب بلكه در اين است كه ورود به بحثي كه بستر مناسب مناظره را ندارد - را بي فايده ميدانم - حال شما دوست داري يكه تازي كنيد و اين حقير را به خالي نمودن ميدان منتسب كنيد مختاريد
با سپاس

sina178s;71274 نوشت:
با سلام
خدمت دوست عزيز و فرزانه
اولا من تا بحال هيچ سوالي نكرده ام كه كسي جواب داده باشد و تنها سوال من اين بوده :
فرض كنيد تثليث غلط است و خدا تثليث نيست - فرض محال كه محال نيست - بفرمائيد ذات خدا در الهيات اسلامي چيست؟؟؟ ايا به غير از رديف كردن صفات سلبي و ثبوتي خدا چيزي براي گفتن داريد؟؟ بغير از اين است كه بايد دست به دامن فلسفه يوناني شويد و به كازاله تي يا همون عليت رو اوريد؟؟؟؟

sina178s;71274 نوشت:

البته نا بحال هم كسي جوابي نداده
2 - بنظر شما در مناظره يا بحث يك مساله طرح ميكنند يا ليست سوال 101 تايي؟؟ ميخوايد من هم يك ليست 1001 تايي بدم؟؟؟ 3 - شما پدران كليسا را دزد ميناميد كه در كنابمقدس دستبرد زده اند ميشه اسامي انها و نوع دستبردشان را بيان كنيد ؟؟ تهمت زدن به ابا كليسا كه اغلب به مرگ در چاه شير ها مرده اند و جان خود را در راه ايمانشان از دست داده اند ايا محلي از اعراب دارد؟ و يا حتي ارزش پاسخگويي دارد؟ كسي تا بحال چنين ادعايي نكرده اما من ده ها شاهد از خود مسلمانان دارم كه مدعي شده اند حسين ابن علي بخاطر بدست آوردن حكومت و شهرياري بلاد ري كشته شد و قيام براي اسلام يك دروغ و فريب بوده است - آيا شما اين ادعا را قبول ميكنيد؟؟ ايا سرنوشت پولس و پطرس و بقيه شاگردان را ميدانيد كه به آنها چنين اتهامي ميزنيد؟؟ و آيا عقلاني است فردي چون پولس يا يوحنا دروغي را خود بسازند و بخاطر آن آزار و اذيت ببينند و سر آن جان دهند؟؟
به توصيه مدير سايت تا نتيجه بحث تثليث تاپيك مجزايي باز نميكنم و الا يك تاپيك منحصر به سوال و جواب بين طرفين و علاقه مندان بحث باز ميكرديم و تك تك سوالات را بررسي ميكرديم - سكوت من نه نشانه نداشتن جواب بلكه در اين است كه ورود به بحثي كه بستر مناسب مناظره را ندارد - را بي فايده ميدانم - حال شما دوست داري يكه تازي كنيد و اين حقير را به خالي نمودن ميدان منتسب كنيد مختاريد
با سپاس

با سلام و تشکر از سرکار فرزانه و دوستان:Gol:

البته همۀ دوستان مستحضرند جناب سینا 178 هیچ سؤالی نکرده اند، و در ادرس زیر (بحث تثلیث مسیحیت):
http://www.askdin.com/showthread.php?p=71315#post71315

کارشناسان، همکاران و کاربران محترم از پیش خودشان و خود به خودی جوابهائی داده اند. اگر چه بقول ایشان هیچکس جواب ایشان را نداده است.

مطالبی که ایشان (جناب سینا) بنقل از یک رساله در اثبات حقانیت تثلیث آورده اند همه عین ربط و پاسخ هائی که کارشناسان و دوستان دیگر به اشکالات ایشان داده اند غیر مرتبط و خارج از موضوع بوده.

لذا در عین حالیکه بر همۀ دوستان روشن شده که این بزرگوار، بی اعتنا به پاسخ های داده شده و سؤالات و چالش هائی که مطرح می شود هستند.

اخیراً به سؤال مشخص شان که مکرراً در همۀ پست ها و گاهاً تایپیک های دیگر تکرار می کنند اینکه:

"فرض كنيد تثليث غلط است و خدا تثليث نيست - فرض محال كه محال نيست - بفرمائيد ذات خدا در الهيات اسلامي چيست؟؟؟ ايا به غير از رديف كردن صفات سلبي و ثبوتي خدا چيزي براي گفتن داريد؟؟ بغير از اين است كه بايد دست به دامن فلسفه يوناني شويد و به كازاله تي يا همون عليت رو اوريد؟؟؟؟ "

واقعاً جای تأمل دارد، اینکه اصولاً ایشان یا با مباحث فلسفی و کلامی در خصوص توحید ذاتی و صفاتی اسلامی ناآشنایند یا جواب های داده شده را نمی خوانند، یا با همان شیوۀ مسیحیان که در شباهت دادن خدا به مسیح و تجسم خدا در مسیح بی بدیل اند، می خواهند بحث صفات ذاتی خدا را که عین ذات خداوند است را با اقانیم 3 گانه خودشان (خدای پدرف خدای پسر و روح القدس) مقایسه کنند؟

واقعاً حیرت آور است ...

تازه ترین شیوه جدلی شان هم این است که می خواهند با اینگونه ادبیات "سكوت من نه نشانه نداشتن جواب بلكه در اين است كه ورود به بحثي كه بستر مناسب مناظره را ندارد - را بي فايده ميدانم" حریف را از میدان بدر نموده و با زیرکی از پاسخ دادن فرار کنند.

از یکسو پاسخ های داده شده را نمی پذیرند. از سوئی دیگران را به پاسخ ندادن به سؤالاتش محکوم می کند، و از سوی سوم در برابر چالش ها و اشکالات وارده به عقایدشان پاسخی روشن نمی دهند...

از طرفی وقتی مورد سؤال قرار می گیرند می گویند گمان نکنید سکوت من نشانه بی پاسخی است، بلکه زمینه ها برای مناظره مطلوب نیست. از طرفی نیز چون پاسخی ندارند باز هم جدل نموده طرف مقابل را به کپی پست کردن متهم می کنند... و از این قبیل ادبیات جدلی ...

در هر صورت، در برابر ده ها سؤال مشخص و روشن و اشکال و چالش متعین، پاسخی نمی دهد بعنوان اینکه بستر مناسب و مساعد نیست. بر همگان روشن شده است که شیوه ایشان ایجاد تایپیک در یک موضوع مشخص با قرار دادن یک رسالۀ مفصل و طولانی در مطلع آن بعنوان سؤال تایپیک و انتظار دارد که بند بند رساله را بررسی و نقد کنیم.

موفق باشید ...:Gol:

sina178s;71274 نوشت:
اولا من تا بحال هيچ سوالي نكرده ام كه كسي جواب داده باشد و تنها سوال من اين بوده : فرض كنيد تثليث غلط است و خدا تثليث نيست - فرض محال كه محال نيست - بفرمائيد ذات خدا در الهيات اسلامي چيست؟؟؟ ايا به غير از رديف كردن صفات سلبي و ثبوتي خدا چيزي براي گفتن داريد؟؟ بغير از اين است كه بايد دست به دامن فلسفه يوناني شويد و به كازاله تي يا همون عليت رو اوريد؟؟؟؟ البته نا بحال هم كسي جوابي نداده 2 - بنظر شما در مناظره يا بحث يك مساله طرح ميكنند يا ليست سوال 101 تايي؟؟ ميخوايد من هم يك ليست 1001 تايي بدم؟؟؟ 3 - شما پدران كليسا را دزد ميناميد كه در كنابمقدس دستبرد زده اند ميشه اسامي انها و نوع دستبردشان را بيان كنيد ؟؟ تهمت زدن به ابا كليسا كه اغلب به مرگ در چاه شير ها مرده اند و جان خود را در راه ايمانشان از دست داده اند ايا محلي از اعراب دارد؟ و يا حتي ارزش پاسخگويي دارد؟ كسي تا بحال چنين ادعايي نكرده اما من ده ها شاهد از خود مسلمانان دارم كه مدعي شده اند حسين ابن علي بخاطر بدست آوردن حكومت و شهرياري بلاد ري كشته شد و قيام براي اسلام يك دروغ و فريب بوده است - آيا شما اين ادعا را قبول ميكنيد؟؟ ايا سرنوشت پولس و پطرس و بقيه شاگردان را ميدانيد كه به آنها چنين اتهامي ميزنيد؟؟ و آيا عقلاني است فردي چون پولس يا يوحنا دروغي را خود بسازند و بخاطر آن آزار و اذيت ببينند و سر آن جان دهند؟؟ به توصيه مدير سايت تا نتيجه بحث تثليث تاپيك مجزايي باز نميكنم و الا يك تاپيك منحصر به سوال و جواب بين طرفين و علاقه مندان بحث باز ميكرديم و تك تك سوالات را بررسي ميكرديم - سكوت من نه نشانه نداشتن جواب بلكه در اين است كه ورود به بحثي كه بستر مناسب مناظره را ندارد - را بي فايده ميدانم - حال شما دوست داري يكه تازي كنيد و اين حقير را به خالي نمودن ميدان منتسب كنيد مختاريد

سلام جناب سینا
اولا این یه مناظره نیست این فقط سوالاتی از دین مسیحت بود که تو ذهنمه بازم سوال هست ولی کیه که جواب بده حداقل یه خط واسم جواب میذاشتی تادلم خوش بشه نه شکایت
همنطور که جناب مدیر سایت عرض کردن(من هم با اینکه مباحث باید سیر منطقی را طی کند موافقم ؛اما آیا همه باید باب میل شما سخن بگویند و هیچ انتقادی از مسیحیت نکنند و هر انتقاد و سئوالی را شما خارج از بحث بدانید به نظرم این خارج از دایره انصاف است )

اما من ده ها شاهد از خود مسلمانان دارم كه مدعي شده اند حسين ابن علي بخاطر بدست آوردن حكومت و شهرياري بلاد ري كشته شد و قيام براي اسلام يك دروغ و فريب بوده است آيا شما اين ادعا را قبول ميكنيد؟؟ اولا در حدی نیستی که جوابتو بدم تمام عالم آدم میدونن قیام امام حسین واسه چی بوده وبجایی اینکه بیای ببینی درباره دزدی کشیشا و پولس ...چی میگن بهتر نیست درباره قیام امام حسین. شهادت اون امام و فرزنداش بدونی ؟؟تا اینکه بیای ببینی اون10ها شاهد چی گفتن اگه انجوریه پس منم شاهد دارم 10ها هزار تا که میگن پولس دینو تحریف کرده حتی پولس به جایی رسیده بود که میخواست بگه من مسیحم من مقامم در سطحه مسیحه پس شما مسیحیها 3تا خدا ندارین بلکه 4تاخدا دارین 0ببین جناب سینا حتی تو تورات و انجیل از شهادت مظلومانه امام حسین گفته ولی آدرسشو نمیدونم چون انجیل ندارم و بخاطر حرف چند نفر سریع نتیجه میگره که امام حسین(ع)بخاطر بدست آوردن حكومت و شهرياري بلاد ري كشته شد ماهم میتونستیم اینجوری باشنیدن چند تا حرف راجبه مسیحیت قضاوت کنیم ولی ما منطق داریم و بعدشم تحقیق کردیم0واینو بدون دیگه حق نداری به آقامون امام حسین توهین کنی

با سلام بح حق باوران
جناب صديق - مدير انجمن كلام
كاش خودتان و كلامتان هم مثل نامتان صديق بود
1 - همه آن مطالبي كه شما پاسخ ميناميد در حقيقت اظهار نظر و سوال هستند - متن موجود است هر خواننده اي در صورت تمايل ميتواند مراجعه و مطالعه و داوري كند
2 - آنچه ميتوانستد بگوئيد صرفا طرح سوالات بيشماري بود كه هيچ ارتباطي با موضوع نداشت و مطالبي كه با محوريت موضوع بود پاسخ داده شده است اما دريغ از آن كه كسي در پاسخ تشكيك نكرده و سوالي ديگر طرج كرده است
3 - ميتوانيد سوالاتي را كه من طرح كردم رديف كنيد و بشماريد كه در كل چند تا بوده؟؟؟
4 - سوال و پاسخ وقتي قابل اعتنا هستند كه در ارتباط با متن تاپيك باشند اگر سوالي در بحث تثليث طرح ميشود كه نه ربطي به سير مقاله يك فلسفي دارد مثل نظر قران در باره تثليث و نه اصلا با موضوع ارتباطي دارد مثل تناقضات در متن كتب مقدسه - آيا نويسنده موظف است پاسخ دهد؟ مگر نگفته اند ......... هر نكته مكاني دارد//
5 - شما كه كارشناس هستيد چرا با همان روش استدلالي خود در مباحث فلسغي و كلامي پاسخ نميگوئيد - البته اگر منطق استدلال و پاسخ همين جوسازي نوشته اخيرتان هست حرفي ندارم
6 - برايم جاي تعجب است كه شما كارشناس كلام هستيد و گمان ميكنيد بستر مناظره محيا است و بنده فرار از بحث ميكنم - ميشه لطف كنيد ايا محور مناظره بين ظرفين مشخص است يا - از هر دري سخني - حاكم است آيا نوبت سوال و جواب رعايت ميشود يه در هر مطلب 101 سوال طرج ميشود؟ ايا ارتباط منطقي در بين مطالب مي بينيد؟ آيا طرح مطالب و لحن گويش افراد از يك رويه برخوردار هست؟ آيا توافقي بين مستندات بحث موجود است؟؟ در همين مطلب اخير كه مربوط به فرزانه و در پاسخ اين حقير كه البته از شما هم مايه گذاشته اند ايا احترامي به شخصيت طرف گفتگو مي بينيد؟؟
البته من اينگونه رفتار را نحوه تربيت اهل بيت نميدانم ولي اغماض هم حدي دارد- و اگر منطق و ادبيات افراد اين است بهتر نيست من حقير فقط حرف خود را بزنم و به سخن كسي اعتنا نكم؟؟؟؟؟
حال اگر كارشناسي شما هم از اين رويه پيروي ميكند آيا جاي سخني هست؟؟؟
با سپاس

sina178s;71445 نوشت:
[=&quot]با سلام بح حق باوران
[=&quot]جناب صديق - مدير انجمن كلام
[=&quot]كاش خودتان و كلامتان هم مثل نامتان صديق بود
sina178s;71445 نوشت:
1 - [=&quot]همه آن مطالبي كه شما پاسخ ميناميد در حقيقت اظهار نظر و سوال هستند - [=&quot]متن موجود است هر خواننده اي در صورت تمايل ميتواند مراجعه و مطالعه و داوري كند 2 - آنچه ميتوانستد بگوئيد صرفا طرح سوالات بيشماري بود كه هيچ ارتباطي با موضوع نداشت و مطالبي كه با محوريت موضوع بود پاسخ داده شده است اما دريغ از آن كه كسي در پاسخ تشكيك نكرده و سوالي ديگر طرج كرده است
[=&quot]با سلام سینای عزیز[=&quot]

[=&quot]این نامها همه اعتباری اند، باید حقیقت را در جای دیگری جست، این هم از همان شیوه های منحصر بفرد بعضی دوستان است. (بدون شرح[=&quot]) ...

[=&quot]در کل، قضاوت را به عهدۀ کاربران محترم می گذاریم به آدرس زیر مراجعه و از روی حوصله تمام صفحات را تورق کنند[=&quot]:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=9531&page=13

sina178s;71445 نوشت:

3 - [=&quot]ميتوانيد سوالاتي را كه من طرح كردم رديف كنيد و بشماريد كه در كل چند تا بوده؟؟؟

[=&quot]دوست عزیز

[=&quot]آیا متن رسالۀ کاملی که در ابتدای تایپیک در صفحات متعدد، در دفاع از عقیدۀ تثلیث گذاشته اید، عاری از سؤال بوده، آیا شما نبودید که پاسخ ها را به این بهانه که باید متن رساله را بخوانید نمی پذیرفتید و به سخره می گرفتید؟

[=&quot]آیا خواندن سطر به سطر رساله که مدام درخواست می کردید بدون وجه بوده؟ آیا غیر از اینست که انتظار داشته اید سطر سطر رساله خوانده و آنگاه پاسخ داده شود؟ آیا اینها مجموعه ای گسترده از سؤالات مبهم و نامشخص نیست؟ راهی که بتوانید به راحتی هر جوابی را ناقص و غیر مرتبط بخوانید؟

[=&quot]شاید انتظار داشته اید با وجود بدیهی البطلان بودن این آموزۀ تحریفی، کاربران فرهیخته و اگاه و کارشناسان و همکاران علمی، سکوت کرده و همنوا با شما عقیدۀ تثلیث را تأیید کنند.

[=&quot]بی شک، مسیح (ع) را یهود و دشمنان مسیح، آنروزی که به پای صلیب بردند، با اراده و خواست خدا نتوانستند به صلیب بکشند و این در اعتقاد اسلام بعنوان آخرین دین وحیانی است، مسیح را جاهلان و نادانان مدعی دینداری و پیروان ظاهری مسیح با وارد کردن تحریفات عجیب و غریب در آیین الهی اش، همچون عقیدۀ تثلیث، مصلوب کردند.

sina178s;71445 نوشت:

4 - [=&quot]سوال و پاسخ وقتي قابل اعتنا هستند كه در ارتباط با متن تاپيك باشند اگر سوالي در بحث تثليث طرح ميشود كه نه ربطي به سير مقاله يك فلسفي دارد مثل نظر قران در باره تثليث و نه اصلا با موضوع ارتباطي دارد مثل تناقضات در متن كتب مقدسه - آيا نويسنده موظف است پاسخ دهد؟ مگر نگفته اند ......... [=&quot]هر نكته مكاني دارد//5 - شما كه كارشناس هستيد چرا با همان روش استدلالي خود در مباحث فلسغي و كلامي پاسخ نميگوئيد - البته اگر منطق استدلال و پاسخ همين جوسازي نوشته اخيرتان هست حرفي ندارم

[=&quot]قضاوت در این مطلب را نیز بعهدۀ کاربران محترم می گذارم.

[=&quot]اگر دوستان عزیز به پاسخ های داده شده در نقد و بطلان عقیدۀ تثلیث و اشکالات وارده به آدرسی که در بالا دادم رجوع کنند، متوجه ارتباط مطالب، در رد اظهاراتی که ایشان در قالب متن رساله و در دفاع از عقیدۀ تثلیث کرده اند در خواهند یافت.

sina178s;71445 نوشت:

6 - [=&quot]برايم جاي تعجب است كه شما كارشناس كلام هستيد و گمان ميكنيد بستر مناظره محيا است و بنده فرار از بحث ميكنم - ميشه لطف كنيد ايا محور مناظره بين ظرفين مشخص است يا - از هر دري سخني - حاكم است آيا نوبت سوال و جواب رعايت ميشود يه در هر مطلب 101 سوال طرج ميشود؟ ايا ارتباط منطقي در بين مطالب مي بينيد؟ آيا طرح مطالب و لحن گويش افراد از يك رويه برخوردار هست؟ آيا توافقي بين مستندات بحث موجود است؟؟ در همين مطلب اخير كه مربوط به فرزانه و در پاسخ اين حقير كه البته از شما هم مايه گذاشته اند ايا احترامي به شخصيت طرف گفتگو مي بينيد؟؟

[=&quot]ببینید دوست عزیز

[=&quot]شما در تایپیک "تثلیث مسیحیت" یک مقالۀ بلند و بالا را گذاشته و بی شک این انتظار از ناحیۀ شما باقی است و حق خود می دانید که کارشناسان و دوستان سایت در خصوص موضوع پاسخ دهند و اشکالات تثلیث را بررسی و جواب دهند؟ آیا در آن فضا اقتضای بحث و مناظره فراهم تر است یا در تایپیکی که سرکار فرزانه استارت زده اند؟

[=&quot]در توضیح مطلب گفتنی است: بر خلاف نظر شما، در این تایپیک که سرکار فرزانه استارت زده اند، (خصوصاً در پست های اولیه) سؤالات و اشکالات وارده به مسیحیت تحریف شده و عقیدۀ تثلیث، بصورت سؤالات مجزا، کوتاه و مشخص ارائه شده و بستر و فضای بحث و مناظره در تک تک سؤالات، بدلیل روشنی و وضوح سؤالات آماده و مهیا است.

[=&quot]کافی است، به انتخاب خودتان، روی یکی از سؤالات انگشت بگذارید تا حول آن بحث کنیم و شما در آغاز پاسخ خودتان را به سؤال مشخص شده ارائه کنید.

[=&quot]آیا اینگونه ادبیات و شیوۀ جدلی که فضای بحث آماده نیست، پاسخ ها چنین و چنان است، پاسخ های داده شده به مطالب و قصد و انگیزۀ شما غیر مرتبط است و کذا و کذا ... از این مقولات ...

[=&quot]می تواند پاسخ روشنی به انتظار کاربران و دوستان عزیزی باشد که در یکسو، سؤالات و اشکالات روشن و دقیق و مشخصی که به مسیحیت تحریف شده و عقائد انحرافی آن وارد آمده را می بینند و در طرف دیگر شیوۀ جدلی خاص شما در مواجهه با سؤالات و اشکالات و پاسخ های داده شده به سؤالات را که نشان انفعال شماست می بینند.

[=&quot]و هر گاه در اوج انفعال قرار می گیرید و مترصد یافتن راه فراری از مباحث هستید این آخرین عبارت و تیر خلاص شماست: "[=&quot]البته اگر منطق استدلال و پاسخ همين جوسازي نوشته اخيرتان هست حرفي ندارم" و یا "[=&quot]اگر منطق و ادبيات افراد اين است بهتر نيست من حقير فقط حرف خود را بزنم و به سخن كسي اعتنا نكم؟؟؟؟؟"

sina178s;71445 نوشت:
[=&quot]البته من اينگونه رفتار را نحوه تربيت اهل بيت نميدانم ولي اغماض هم حدي دارد- و اگر منطق و ادبيات افراد اين است بهتر نيست من حقير فقط حرف خود را بزنم و به سخن كسي اعتنا نكم؟؟؟؟؟
[=&quot]حال اگر كارشناسي شما هم از اين رويه پيروي ميكند آيا جاي سخني هست؟؟؟
[=&quot]با سپاس

[=&quot]این نظر لطف و نشان معرفت شما نسبت به شأن و مقام اهل بیت (ع) است به سهم خودم تقدیر می کنم، ما کجا و اهل بیت کجا، ما باید سعی کنیم که پا جای پای انها بگذاریم.

[=&quot]اگر چه در پاسخ ها نه بنده و نه دیگر دوستان، به ساحت مقدس حضرت مسیح (علی نبینا و اله و علیه السلام) هیچ توهین و بی احترامی قائل نشدیم و به جامعۀ ایمانی مسیحیان نیز بعنوان انسان و معتقدان به توحید الهی (اگر چه با شرک امیخته شده) احترام گذاشته و می گذاریم.

[=&quot]این یک بحث کلامی و عقیدتی است، اگر در جائی مطلبی در رد عقیدۀ طرف مقابل گفته می شود و یا در برابر مجادلات طرف مقابل، از جدل احسن استفاده می کنیم، دلیل بر توهین به عقیده و شخص طرف مقابل نیست. بلکه اقتضای مباحثه و مناظره است. باید ظرفیت ها در دوطرف بالاتر برود، نه اینکه کوچکترین انتقاد را حمل بر توهین و تحقیر بدانیم.

[=&quot]منتظر پاسخ های شما به سؤالات مطرح شده در این تایپیک هستیم.

[=&quot]با تشکر و سپاس ...

دوست عزيز - مدير محترم
به نظر شما قصد مجادله داريد و نه بحث منطقي - مطلبي داريد در همان تاپيك ارائه كنيد - براي شما همان به كه بر نوشته ديگران سوار شده موچ سواري كيند و البته من هم قضاوت را به خوانندگان ميدهم

sina178s;71274 نوشت:
كسي تا بحال چنين ادعايي نكرده اما من ده ها شاهد از خود مسلمانان دارم كه مدعي شده اند حسين ابن علي بخاطر بدست آوردن حكومت و شهرياري بلاد ري كشته شد و قيام براي اسلام يك دروغ و فريب بوده است

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مقایسه حضرت امام حسین علیه السلام و حضرت عیسی علیه السلام(عیسای اناجیل)
السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلّت بفنائک

صدای دستجات حسینی به گوشم می رسد چه نوای دلنشینی ; هیچ چیزی نمی تواند جایگزین این نواهای عزاداری باشد.
مسیحیان مدعیند که عیسی مسیح علیه السلام زجر کشید و مصلوب شد و در وقت موتش گفت:
ایلی ایلی لما سبقتنی؟ یعنی الهی الهی چرا مرا ترک کردی؟
اما جانها فدای حسین علیه السلام که سختترین بلاها را تحمل کرد همه اصحاب بی نظیرش جلوی چشمش در خون غلطیدند برادرانش همگی شهید شدند برادرزادگانش و یادگاران امام حسن علیه السلام همگی پرپر شدند فرزندانش قطعه قطعه شدند وغنچه نو شکفته اش علی اصغرش را توفان پراکنده کرد خودش صدها تیر و نیزه به جان خرید صدها سنگ و چوب بر پیکرش وارد شد به قدری که جسمش زیر تیرها و نیزه ها و سنگها و چوبها ماند او می دانست که دشمن بعد از شهادتش به خیمه هایش هم هجوم خواهد برد اما چه می توانست بکند حتی اگر آنها را هم با خود نمی آورد دشمن در مدینه به آنها متعرض می شد.
جسم مسیح بر فرض مصلوب شدنش صد یا دویست یا سیصد تازیانه خورد و سه میخ هم بر بدنش کوبیدند و پهلویش را شکافتند اما بر جسم حسین علیه السلام صدها تیر و نیزه و خنجر و شمشیر زدند عیسی خیالش راحت بود چون طفل سه ساله ندارد که خارها در پایش فرو روند و یا خواهری ندارد که صدها ضربه نیزه و شلاق خورده باشد و پسر شش ماهه ای نداشت که در آغوشش به جرم طلب آب ذبح شود و بچه ای نداشت که از شدت تشنگی مشکهای خشک را به سینه بچسبانند و خترینداشت که دامنش آتش گرفته باشد و سرش بریده نشد تا روزها سرش را بالای نیزه به بچه هایش و خانواده اش نشان دهند و سرش را در طبقی به دختر سه ساله اش بدهند خوش به حال عیسی ....نه داغ برادر دید نه داغ فرزند نه داغ یاران و نه اسارت خانواده و نه سر بریده شدن را با این همه در وقت موتش نالید و به خدا اعتراض کرد.
مصیبتهایی را که حسین علیه السلام کشید عیسی نکشید ولی حسین علیه السلام مثل عیسی نگفت که خدایا چرا مرا ترک کردی بلکه حسین بعد از این همه مصیبت گفت خدایا راضی هستم به رضای تو و تسلیم امر تو هستم.
لایوم کیومک یا ایا عبدالله السلام علیک یا ثارالله

قصدم توهین به حضرت مسیح نبود

فرزانه;71079 نوشت:
سلام جناب سینا یه سوالی واسه من پیش اومده اینم اینه که حضرت مسیح در زمستان به دنیا نیومده بلکه در بهار یا نزدیکای تابستان به دنیا اومده پس چرا شما مسیحی ها اسرار دارین مسیح در زمستان به دنیا اومده ؟؟؟

سلام
این سوال واسه یکی از دوستان پیش اومده بنده نمیتونم جوابشونو بدم یکی از مدیران میتونند کمکم کنند

فرزانه;127566 نوشت:
سلام
این سوال واسه یکی از دوستان پیش اومده بنده نمیتونم جوابشونو بدم یکی از مدیران میتونند کمکم کنند

[=Georgia]با سلام
[=Georgia]از ادله و شواهد فراوان برمی آید كه عیسی مسیح در بیست و پنجم دسامبر متولد نشده، بلكه جشن كریسمس از عصر ماقبل مسیحیت كه به عصر «شرك باستان» مشهور بوده نشات گرفته و در قرن چهارم میلادی وارد مسیحیت شده است.
این واقعیت، مورد قبول كلیسای رومی نیز قرار گرفته است.

[=Georgia]دایره المعارف كاتولیك چاپ سال ۱۹۱۱، تحت عنوان كریسمس چنین می گوید: «جشن كریسمس در میان جشن های اولیه كلیسا نبود.
اولین شواهد و نشانه این جشن از مصر است.
آداب و رسوم شرك آلود پیرامون روز اول ژانویه در جشن كریسمس جذب و تحلیل شد.»

[=Georgia]دایره المعارف امریكانا نیز این حقیقت را مورد تایید قرار می دهد: «در قرون اولیه كلیسای مسیحی، این جشن برگزار نمی شد.
این جشن به یادبود تولد عیسی مسیح در قرن چهارم مرسوم شد.
در قرن پنجم كلیسای غربی دستور داد مراسم میترایی به مناسبت تولد خورشید در ایام مراسم مهرپرستی و در انتهای جشن خدای زحل (Saturnalia) برگزار شد (یعنی در تاریخ بیست و پنجم دسامبر).

[=Georgia]آداب و رسوم بسیاری كه اینك با كریسمس همراه شده است، مربوط به مراسم پیش از مسیحیت و غیرمسیحی بوده كه كلیسای مسیحی آن را گرفته است.
جشن خدای زحل (سانرنالیا) یك جشن رومی بوده كه در نیمه ماه دسامبر برگزار می شد و نمونه ای را برای بسیاری از آداب شادمانی كریسمس ارایه می كرد.»
(امریكانا: چاپ ۱۹۵۶، جلد ۶، صفحه ۶۲۲)

[=Georgia]از شواهد و قرائن فوق برمی آید كه ولادت مسیح(ع) در تاریخ مرسوم مسیحیان، رخ نداده است و برگزاری كریسمس در اواخر دسامبر عمدتا ناشی از تراوش های تفكرات اسطوره ای ماقبل مسیحیت است.

فرزانه;70595 نوشت:
1) اگر ۳ تا یکی است وقتی حضرت مسیح مُرد پس پدر و روح القدس هم چون با او یکی بودند پس باید مرده باشند و اگر نمردند ((پس یکی نیستند و جدا از همند)) !!؟؟؟ 2) وقتی خدا مرد دنیا را چه کسی اداره می کرد و خدای مرده را چه کسی زنده کرد !!؟؟(( پدر که با خدای مرده یکی بود !!))

سلام
مسیح پرستی مسیحیان همان بت پرستی بت پرستان است هردو انحراف در فهم حقایقی است که عوام نتوانستند حلش کنند و تبدیل به شرک صریح شد و جالب اینکه بسیاری اهل فهم از مسیحیت هم بجای تبیین حقیقت از ترس انکار حقیقتی قدسی خود را به ندانستن متهم کردند .
البته از میان مسیحیت بوده و هستند که این افکار غیر عقلانی رانقد و رد کرده اند و باید بخاطر جراتی که در این خصوص به خرج داده اند به آنها آفرین گفت .
ظاهرا از میان مسیحیت هم کسی بلند نشده که بتواند خدا بودن مخلوق را ثابت کند .
به نظر من هر انسان خردمندی در پیشگاه درب عقاید اصولی مسیحیت می ایستد و جلوتر نمی رود بلکه باز می گردد تا در بین اهل خرد حقیقت را بیابد .
والحمد لله

رضا;127570 نوشت:
در قرن پنجم كلیسای غربی دستور داد مراسم میترایی به مناسبت تولد خورشید در ایام مراسم مهرپرستی و در انتهای جشن خدای زحل (saturnalia) برگزار شد (یعنی در تاریخ بیست و پنجم دسامبر).

سلام
سپاسگذارم از پاسختون

مراسم میترائی چجور مراسمیه

فرزانه;127761 نوشت:
سلام
سپاسگذارم از پاسختون

مراسم میترائی چجور مراسمیه

[=Verdana]با سلام
برای اینکه بیشتر موضوع را باز کنیم نیاز به توضیحاتی است !
توجه بفرماید :
[=Verdana]کریسمس از دو لغت تشکیل شده – کریس به معنی عیسی – و مس به معنی جشن ( جشن تولد عیسی)
[=Verdana]اما جشن گرفتن کریسمس هزاران سال پیش از تولد عیسی هم در جریان بوده است.
ممکن است این را همه شما شنیده باشید که کریسمس در اصل متعلق به ایرانیان و مهر پرستان بوده و بعد وارد اروپا شده
و ….
[=Verdana]

[=Verdana]کریسمس از روم وارد کلیسای کاتولیک شد.
رومیان آن را از مصریان گرفته بودند. اولین مدرک ثبت شده حاکی از این جشن در مصر بوده است.
(Catholic Encyclopedia,1911)

[=Verdana]اوریگون نویسنده ای در اوایل مسیحیت می نویسد که “کتاب مقدس تاریخ تولد هیچ کسی را ثبت نکرده و گفته هم نشده که جشن یا مراسمی برای تولد عیسی برگزار شده بوده است”.
[=Verdana]پس چطور این تاریخ جعلی وارد کلیسای کاتولیک شد ؟
[=Verdana]تاریخ ۲۵ دسامبر از تعطیلی پاگانی به نام “برومالیا” می آید و بعد از آن جشن دیگری به نام ساتورنالیا بوده و بعد هم جشن پرستش خورشید و الی آخر …
[=Verdana]قبل از قدرت گرفتن مسیحیت در اروپا مردم عمیقا تحت تاثیر فرهنگ و تعطیلات پاگان ( کافرانه ) بودند به طوری که مسیحیت قادر نبود این سنتها را پاک کند.
حتی خود مسیحیان غربی هم از جشن گرفتن برای خدایان لذت می بردند و بنابراین تصمیم گرفتند که به این مراسم ادامه دهند اما تحت عنوان نامی جدید و با اندکی تغییرات.

[=Verdana]ازسوی دیگر مسیحیان شرقی مخالف جشن گرفتن برای تولد عیسی بودند و هم کیشان غربی خود را به بت پرستی و کفر محکوم می کردند.
اما مخالفت کلیساهای شرق مانع از کلیسای غرب نشد و آنها تعطیلات و جشنهای کفار را وارد تقویم کلیسا کردند.
از آن جمله بود تعطیلی روز یکشنبه.
چرا که یکشنبه برای غیر مسیحیان روز خدای خورشید (میترا) بود (روز Sun – Day خورشید) و در آن روز به معابد می رفتند و مسیحیان روم هم روز یکشنبه را برای رفتن به کلیسا برگزیدند.
البته نمی توان خیلی آنها را مقصر دانست- اول به این خاطر که تعداد آنها در میان کافران بسیار اندک بود و قدرتی نداشتند و از سوی دیگر به منظور افزایش پیروان مسیحیت آیینهای خود را مطابق با کفار تنظیم کردند تا آنها را به کلیساها بکشانند.

[=Verdana]این نقشه در ابتدا موقتی بود و مسیحیان به کفار رومی می گفتند که روز یکشنبه به جای رفتن به معبد میترا به کلیسا بیایید و به این ترتیب کم کم تعداد مسیحیانی که بدون خبر مسیحی شده بودند افزایش یافت . کلیسا قدرت گرفت اما تواریخ جعلی هرگز از تقویم پاک نشدند.
[=Verdana][=Verdana]

[=Verdana]در قرن چهارم کلیسای غرب دستور داد تا روز ۲۵ دسامبر را که در روم روز تولد “سول Sol ” یا همان “میترا ” بود به عنوان تولد عیسی جشن بگیرند چرا که تاریخ اصلی تولد او مشخص نبود.
( Encyclopedia Americana)

[=Verdana]“سول” در زبان لاتین یعنی خورشید و معادل دیگری برای خدای خورشید “میترا” است و این مسئله جنجال زیادی را بین کلیساها برانگیخت. در قرن سوم مدارکی هست که نشان می دهد کلیساهای سوریه روز ۶ ژانویه را برای تولد عیسی جشن می گرفتند اما این تاریخ به روز ۲۵ دسامبر که تولد میترا بود انتقال یافت.
ارامنه و مسیحیان سوریه کلیسای کاتولیک را محکوم کردند چرا که به عقیده آنان کاتولیکها بت پرست شده بودند و میترا را می پرستیدند.
( Encyclopedia Britannica )

[=Verdana]به این ترتیب میترا وارد کلیساها شد ::Sham:
[=Verdana]۱- سیستم سیاره ای هفته ( هر روز هفته به نام یکی از خدایان نامگذاری شده بود و به پرستش آن خدا می پرداختند. همچنین نام این خدایان به سیارات داده شد و به آن سیستم سیاره ای گفتند)
[=Verdana]۲-میترا خدای خورشید و روز یکشنبه مخصوص او بود
[=Verdana]۳- پادشاهی کنستانتین و ریشه گرفتن کلیسا در حکومت
[=Verdana]۴-فشار کلیسا از طریق قدرت سیاسی بر تمام مسیحیان برای پذیرفتن میترا
[=Verdana]میترائیسم

[=Verdana]میترا یکی از خدایان ایران باستان بود که صد سال بعد از تولد مسیح او را وارد سرزمینهای غربی کردند و کم کم مهمترین خدایان گشت.
میترا در نزد اروپاییان فقط به عنوان خدای خورشید شناخته شده بود اما در بین آریاییان جنگنده ای بود که از صخره ای متولد شده بود.
در معابد ایتالیا و یونان غالبا میترا را در حال کشتی گرفتن با گاو نشان داده اند. تا جایی که از اسطوره شناسی مشخص می شود آریاییان میترا را به عنوان خدای خورشید یا پسر خورشید نمی پرستیدند بلکه به صورت یک خدای قادر و مستقل و ایزد جنگ پرستیده می شد.
اصطلاح آنکه میترا همان خورشید است بعدا از اروپا دوباره به شرق آمد و اگر چه نام میثرا از ریشه به معنی روشنایی است اما هیچ جا نام او همراه خورشید یا به معنی خورشید ذکر نشده است.

[=Verdana][=Verdana]

[=Verdana]بت میترا در اروپا
[=Verdana]اگرچه بارها گفته شده است اما باید باز هم تاکید کرد که میترا انسان نبوده است. بلکه از جنیان بوده است.
تمام خدایان از قوم جن بوده و هستند ایضا.
هر محققی این مطلب را می داند ولی به دو دلیل آن را نمی گوید – اول تعصب و علاقه به ادیان پاگانی که در قلب بیشتر ایرانیان هست متاسفانه – دوم- ترس از محکوم شدن به ایران ستیزی توسط مردمی که هیچ سوادی در مورد ایران ندارند !

[=Verdana]میترا تنها خدای ایرانیان نبوده است.
بلکه به همراه خدایانی از جمله “وارونا” “اندرا” ” اهورا ” و ” آناهیتا ” و ….پرستش می شده است.
تمام این خدایان یا ایزدان توسط تمام اقوام آریایی – هندو آریایی و هندو ایرانی – هندو اوروپایی و هند و یونانی یکسان پرستش می شده اند و می شوند.

[=Verdana]این بت در اصل متعلق به اهریمن برادر اهورا است اما آن را به نام میترا می شناسند.
[=Verdana]میترا یا( “میثر “ در زبان اوستایی ) یا (” کریس ” در زبان لاتین) یا ( “سول” در زبان رومی ) …خدای خورشید و مظهر نور بوده است. از قدیمی ترین خدایان آریایی است و امروز همچنان در هند مورد پرستش است.
[=Verdana]میترا در میان تمام مردم بین النهرین نیز پرستش می شده است و آیینها و مراسمی که در معابد میترا انجام می شده است امروز در کلیساهای کاتولیک انجام می شود از آن جمله : ” غسل تعمید ” – ” خوردن نان و شراب ” – زنگ کلیسا – “سرودهای دسته جمعی یا کر ” – لباس کشیشان و کلاههای مخصوص کاردینال و پاپ ” – علامت صلیب ” – و “ قرار دادن بت میترا به نام عیسی در کلیساها – “تقدس روز یکشنبه ” – و جشن گرفتن روز ۲۵ دسامبر و …..:Sham:
[=Verdana]مصر یکی از خاستگاههای میترایسم بوده و استفاده از صلیب توسط مصریان رایج شده است.
صلیب مصری یا آنخ را در دست الهه ایزیس مشاهده می کنید.

[=Verdana]تکامل شکل صلیب از آنخ مصری به صلیب کاتولیک
[=Verdana]در غاری حوالی زابل در شرق ایران قبرهای باستانی وجود دارند که همگی علامت صلیبهای بزرگی را بر خود دارند ! در مصر علامت صلیب توسط فراعنه حمل می شد (به نام آنخ) و در بین النهرین تمام کشیشان آشوری و موبدان زرتشتی و میترایی همگی این علامت را با خود داشتند.
[=Verdana]کتیبه به دست آمده از سومر و آشور – برخی آن را کشیش آشوری و برخس موبد زرتشتی می دانند- کلاه او برای ما مهم است زیرا که طرح ماهی دارد و ماهی سمبل مهم خدای باستانی به نام سیبل است.
[=Verdana]کلاه پاپ و کاردینال مسیحیان دقیقا همان کلاه مذهبی متعلق به ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد است.
نشان دهنده نفوذ این عقاید در کلیسای کاتولیک

[=Verdana]کلاه خدای باستان سیبل که سمبل ماهی است

[=Verdana]داگون-خدای سومری

[=Verdana]اسطوره شناسان می گویند که میترا یک خدای زرتشتی است که اگرچه ثابت می کند زرتشتیان یکتا پرست نیستند – اما باید دانست که میترا قبل از ظهور زرتشت پرستش می شده و بعد به لیست ایزدان زرتشتی اضافه شده است.
[=Verdana]

[=Verdana]نظریه دیگری هم هست که می گوید میترا در اصل همان اهریمن و برادر وارون (اهورا) است.
این مطلب بیشتر با مقایسه بتهای یافت شده از آنها در سومر مشخص می شود.

[=Verdana]در اسطوره های آریایی میترا خدایی به شکل و شمایل گاو هم تصویر شده است. و در اصل میترا یکی از از خدایان جنگ مانند بهرام و اندرا بوده است.
با نگاهی به توصیفات و توضیحات اوستا و مهر یشت از خدای میترا و همچنین شرح لباس و سلاحهای این خدای جنگجو در نبرد با دیوان می توانیم این مطلب را اثبات کنیم.
میترا از دوستان و همراهان بهرام بوده است.
اگرچه بعد ها بهرام را به نام ایزد و خدای جنگ معرفی کردند و مهر را خدای خورشید نامیدند اما این مسئله بعد از پایان دوره خدایان آریایی بود.
زمانیکه پرستش میترا به اروپا راه یافت میترا را به عنوان خدای خورشید و گاهی پسر خورشید معرفی کردند و افسانه هایی از او مشابه به عیسی مسیح رواج یافت. گفته می شود که میترا از باکره ای متولد شد و ۱۲ حواریون داشت و با آنها شامی در شب آخر خورد و سپس به آسمان صعود کرد و …قصه درازی است اما اساسی در حقیقت ندارد چرا که در تمام تحقیقات به مدرک یا متنی بر نخوردم که منبعی یا کتابی یا کشفیاتی در این زمینه معرفی کرده باشد. این داستان جعلی واضحا بعد از تولد عیسی واقعی به میترا هم نسبت داده شده است.
:Sham:
[=Verdana]به وجود آنکه میترا و وارون از خدایان اولیه و بسیار مهم آریاییان بودند و نام آنها در تمام متون باستانی به چشم می خورد- در کمال تعجب هیچ مجسمه یا بتی از آنها در هندوستان نیز یافت نشده است که این مطلب در مورد اصلیت این خدایان ایجاد شک و شبهه می کند که در قسمتهای بعدی به آن خواهیم پرداخت.
[=Verdana]در روز تولد میترا فاحشه های معابد جشن می گرفتند و مراسم اجرا می کردند ( عید ساتورنالیا ) و شاخه های سبز درختان را به صورت دایره کنار هم می گذاشتند تا سمبل خورشید باشد چرا که شاخه ها بدون خورشید نمی توانستند سبز بمانند. درختان سبز کاج و هر دخت سبز دیگری را قطع می کردند و آن را پر از هدایا برای میترا می نمودند که تزیین درخت ابتدا از مصر آغاز شد.
( Fredrick J. Haskins, Answers to Question )

Santa Claus
[=Verdana]سانتا کلوس یعنی “Saint Nicholas[=Verdana] ” بر طبق ادعای کلیسا قدیس مهربانی و پیری است.
اما در حقیقت یکی از خدایان باستان مصر است به نام بث Bes که جنی کوتاه قد و چاق بوده و به بچه ها هدیه می داده است.
این جن در تمام طول سال در نقطه شمالی زمین زندگی می کرد و تفریح و مهارتش در ساخت اسباب بازی برای بچه ها بود.

[=Verdana]بت بث در مصر

[=Verdana]همین جن در میان رومیان هم دیده و شناخته شده بود و نامش ” ساتورن ” بود به همین مشخصات و رومیان می گفتند که هر سال در ماه دسامبر او ظاهر می شود. ( Babliotheca Sacra)
[=Verdana]میبینید که چطور پرستش جنی به نام میترا در طول تاریخ دوام می آورد و چگونه عیسی دروغین جای عیسی واقعی را می گیرد ؟
اکثریت ما باورهای کهنه و قدیمی پدران خود را دنبال می کنیم بدون آنکه توجهی به تعالیم و دستورات الهی داشته باشیم.
متاسفانه هر ایرانی امروز به خودش می بالد و با تعصب از ایرانیان باستان طرفداری می کند و در قلب خودش هم خدایان زرتشتی را هنوز دوست می دارد و علاقه ای را که به جنیانی که شاید تا به حال مرده باشند دارد حتی به آفریدگار یکتای خودش هم ندارد. افسوس که انسانها همیشه اشتباهات گذشته را تکرار می کنند.

سپاسگزارم :Gol:

یه سوال دیگه این مذهب میترائی چه ربطی به روم قدیم داره؟؟

فرزانه;127785 نوشت:
سپاسگذارم :gol:

یه سوال دیگه این مذهب میترائی چه ربطی به روم قدیم داره؟؟

برای آگاهی بیشتر میتوانید به کتابهای زیر مراجعه کنید

1-میترا (آیین و تاریخ)، راین هولد مرکل باخ، ترجمه‌ی توفیق گلی زاده، تهران، اختران، ۱۳۸۷ این، تازه‌ترین کتابی است که می‌دانم در رابطه با میترائیسم در ایران ترجمه و به چاپ رسیده است.
در این کتاب عناوینی همچون «قربانی کردن گاو نر»، «میترا و دولت فئودالی ایران»، «میترا در امپراطوری هخامنشیان»، «آیین میترایی در دوران هلنی»، «آیین رازوری میترای رومی» و … دیده می‌شود.

2-تاریخ آیین رازآمیز میترایی در شرق و غرب، پژوهشی در تاریخ آیین میترایی از آغاز تا عصر حاضر، پژوهش و نوشته‌ی هاشم رضی، تهران، بهجت، ۱۳۸۱، ۱۱۳۲ص، مصور در این کتاب دو جلدی اطلاعات زیادی در مورد مهرپرستی وجود دارد

با سلام و احترام
عده ای از اختر شناسان معتقدند که بر اساس محاسبات اخترشناسی میلاد مسیح می بایست در ماه حزیران / ژوئیه بوده باشد نه در کانون اول یا همان ماه دسامبر.
در اناجیل در داستان میلاد مسیح سخن از ستاره ای به میان می آید که بر اساس آن مجوسیان به دنبال مسیح می گردند تا توفیق شرفیابی به حضرتش را بیابند:
به عنوان نمونه در انجیل متی ۲ : ۱ آمده است (ترجمه قدیم):
۱ دیدار مجوسیان
و چون عیسی در ایام هیرودیس پادشاه دربیت لحم یهودیه تولد یافت، ناگاه مجوسی چند از مشرق به اورشلیم آمده، گفتند:
۲ «کجاست آن مولود که پادشاه یهود است زیراکه ستاره او را در مشرق دیده‌ایم و برای پرستش او آمده‌ایم؟»
۳ اما هیرودیس پادشاه چون این راشنید، مضطرب شد و تمام اورشلیم با وی.
۴ پس همه روسای کهنه و کاتبان قوم را جمع کرده، ازایشان پرسید که «مسیح کجا باید متولد شود؟»
۵ بدو گفتند: «در بیت لحم یهودیه زیرا که از نبی چنین مکتوب است:

و تو‌ای بیت لحم، در زمین یهودا از سایر سرداران یهودا هرگز کوچکترنیستی، زیرا که از تو پیشوایی به ظهور خواهدآمد که قوم من اسرائیل را رعایت خواهد نمود.» ۷ آنگاه هیرودیس مجوسیان را در خلوت خوانده، وقت ظهور ستاره را از ایشان تحقیق کرد.
۸ پس ایشان را به بیت لحم روانه نموده، گفت: «بروید و از احوال آن طفل بتدقیق تفحص کنید و چون یافتید مرا خبر دهید تا من نیز آمده، او را پرستش نمایم.»
۹ چون سخن پادشاه راشنیدند، روانه شدند که ناگاه آن ستاره‌ای که در مشرق دیده بودند، پیش روی ایشان می‌رفت تافوق آنجایی که طفل بود رسیده، بایستاد.
۱۰ وچون ستاره را دیدند، بی‌نهایت شاد و خوشحال گشتند
۱۱ و به خانه درآمده، طفل را با مادرش مریم یافتند و به روی در‌افتاده، او را پرستش کردند و ذخایر خود را گشوده، هدایای طلا وکندر و مر به وی گذرانیدند.

اخترشناس برجسته استرالیایی دیو رنکی می گوید که به کمک نرم افزارهای رایانه ای پیچیده می تواند موقعیت ستاره های مختلف در جهان را درهر عصری تعیین نماید . وی به کمک سایر همکاران دانشمندش نقشه ای را برای این ستاره ها ترسیم کرده است و دقیقا همان حالتی که در دوهزار سال قبل در فلسطین قدیم وجود داشته ،‌ را شبیه سازی کرده اند. سپس در این نقشه تلاش کرده اند تا ستاره ای که در شب میلاد مسیح – که در اسطبلی در بیت لحم به دنیا آمد – ظاهر شده و در آیاتی که از انجیل متی نقل کردیم، آمده است ، را پیدا کنند.
البته گزارش این قضیه چیزی نیست که در سایت چرا مسیحی نیستم ادعا شده باشد. بلکه نشریه “مسیحیان امروز” ، مجله اختصاصی مسیحیان انجیلی آن را مطرح نموده است.
خلاصه حاصل پژوهش های این اختر شناسان این می شود که ستاره مزبور در هفدهم ماه حزیران / ژوئیه( مرداد) دو سال قبل از میلاد مسیح ظاهر شده است .

این در حالی است که رنکی می گوید گروه پژوهشی وی نرم افزاری را تهیه کرده اند که می تواند آسمان شب را به طور کامل در هر زمان و مرحله و هر سالی که شما بخواهید حتی میلیون ها سال قبل را شبیه سازی نماید . وی می گوید: ” این همان نرم افزاری است که ما از آن استفاده کردیم و به کمک آن، زمانی که گفته می شود مسیح در آن موقع به دنیا آمده است را بررسی نمودیم . “
جالب این که آقای رنکی که خودش احتمال چنین مخالفت هایی را می داده است و خود مسیحی معتقدی است ، از ترس تکفیر و هجمه های کلیسا علیه خود اذعان دارد که نمی خواسته با این بررسی علمی خود چیزی از منزلت آموزه های دینی بکاهد . وی می گوید” بلکه بر عکس . گروه ما خواسته تا اعتبار دین را افزایش دهد و از آن حمایت کند ” . وی معتقد است که مردم دین را با برخی از فرضیات نادرست اشتباه گرفته اند. این که ستاره ای در آسمان در زمانی بدرخشد یک مساله علمی و اخترشناسی است نه یک مساله دینی و …

البته برخی با رجوع به اناجیل، میلاد مسیح را در اعتدالین (بهار یا پاییز) واقع می‌دانند. چنانکه در انجیل متی آمده که در هنگام میلاد عیسی، «چوپانان گله‌های خود را به صحرا می‌بردند».
و نیز در انجیل متی آمده است”ملائکه چوپانانی را که درصحراخوابیده بودند به ولادت مسیح بشارت دادند.
سال دقیق تولد عیسی از نگاه باستان‌شناسان نیز مشخص نیست. نظر یوسیبیوس، مورخ قدیمی کلیسا، این است که او ۵۲۰۰ سال پس از خلقت به دنیا آمد. [1] انجیل‌های متی و لوقا آن را در زمان هیرودیس(۴ سال قبل از میلاد)، قرار می‌دهند[2]. لوقا همچنین عنوان می‌کند که تولد همزمان با سرشماری یهودیه، سال ۶ میلادی، بوده‌است[3]. دانشوران معاصر تولد عیسی را بین ۴ و ۶ قبل از میلاد تخمین می‌زنند.[4]
مرگ وی در انجیل‌ها در زمان استان‌داری پیلاتس، ۲۶ تا ۳۶ میلادی، عنوان شده‌است.[5] بر اساس اناجیل متی، مرقس و لوقا، مرگ عیسی پس از عید فصح (یک عید یهودی) اتفاق افتاد. بر اساس انجیل یوحنّا، اعدام عیسی زودتر و در روز آماده شدن برای عید فصح اتفاق افتاد.[6]

1. Howard Clarke, The Gospel of Matthew and its readers, Indiana University Press, p.13
  2. Edwin D. Freed, Stories of Jesus' Birth, (Continuum International, 2004), page 119.
  3. Geza Vermes, The Nativity: History and Legend, London, Penguin, 2006, page 22.
  4. James D. G. Dunn, Jesus Remembered, Eerdmans Publishing (2003), page 324.
  5. Joel B. Green, The Gospel of Luke, (Eerdmans, 1997), page 168
  6. Amy-Jill Levine, The Oxford Dictionary of the Biblical World, Oxford University Press, p.373

سلام وتشکر از جناب هادی و جناب رضا سپاسگذارم که وقت گذاشتید و پاسخ سوالمو دادید:Gol:

سلام یه سوال داشتم

میگن توی تورات یا انجیلشو نمیدونم
کدوم قسمتشه که درباره گوسفنده کشته شده اومده ؟؟؟؟؟؟

:Gig:

:Gig::Ghamgin:

تعبیر مسیحیان از اینکه حضرت عیسی طوری نیست که شما این اشکالات را مطرح کنی:آنها می گویند:
دریافت ما از طبیعت واحد خدای 3گانه چنین است:
به خدای واحدی ایمان داریم که طبیعت او بر 3 صفت استوار است خدای یکتا خود را به عنوان آفریدگار توانا و مولای حیات آشکار می سازد .مسیحیان او را پدر می خوانند همو پیام یا کلمه ازلی خود را در عیسای انسان برای ما متجلی می سازد .و همچنین او در وجودی فعال و حیات بخش در مخلوقاتس تجلی کرده است(ّکه مسیحیان او را روح القدس گویند)
مسیحیان مانند مسلمانان معتقدند که خداوند صفات متعددی دارند
ولی به عقیده انها 3 صفت از صفات بی شمار خدا مثل خود او ازلی و همراه با ذات او و ضروری هستند.صفات مذکور عبارتند اسز:
طبیعت ذاتی و متعالی خدا
کلمه خدا که در مسیح مجسم گردیده
وجود فعال وحیات بخش خدا در مخلوقات
این صفات ازلی هستند
زیرا در زات خدا دگرگونی راه ندارد و ذات وی پیوسته ثابت است .
همچنین این صفات همراه با ذات خدا هستند و صفاتی ارجی نیستند که به وی منضم شده باشند یا اموری ظاهری که ما افراد بشر انها را برای خدا وضع کرده باشیم
سرانجام اینکه صفات یاد شده ضروری می باشند و نمی توان هیچ یک را انکار یا از خدا جدا نمود چون همه انها از جوهر ذات وی هستند
کتاب کلام مسیحی نوشته توماس میشل ترجمه حسن توفیقی ص76

اقای سینا بنظرتون اگه من یه فرد بی دین بودم بعد از دیدن این پستهایی که گذاشتید مسیحی میشدم یا مسلمون!
خداییش خارج از غیرتی شدن!
شما حتی برا یکی از اون سوالا جواب ننوشتید همش مینوشتید یا نمیدونم نقاشی کردین یا داره به مجادله کشیده میشه یا خیلی حرفای الکی دیگه! واقعا من دوسال از عمرم رو به مطالعه گذروندم بدلیل اینکه برا اینجور سوالام جواب نداشتن مسیحی نشدم. واقعا خودتون هم که فک کنید میفهمید چه دین مسخره ای داری.حالا اگه دوباره ز جواب دادن تفره نرین بگین نمیدونم فحش دادی یا شکلک گذاشتی یا از این جور فرار کردنا از واقعیت!!!!!!!!! راسی اون دنیا حناتون تو درگاه خدا رنگی نداره! نمیتونین که دیگه سر خدا شیره بمالین که نمیدونم نور کمه! هوا گرمه! شکلک در میارن! چشمم نمیبینه و از این حرفا! ولی خداییش اون دنیا هم مثل الان جواباتون خنده دار هسا! مثلا باید پیش ده بیستا خدا برید برا توضیح!فکرش کنید یکی از خداها خوشش نیاد ازتون چه سرتون در میاد یا نه خداها با هم دعواشون میشه بعد به قول یهودیا حضرت موسی میاد کشتی میگیره باهاش و میزنشون زمین!جالا خودتون هم فکرش کنید میفهمید چقد خنده دار هس! نمیگم بیاد مسلمان بشیدا میگم درست تحقیق کنید!

عجب جواب کوبنده ای به تاپیک من داده شد!!!!!!

فرزانه;70595 نوشت:
به نام خدا

با سلام:gol:

در اینجا چند سوال برای من درباره اینکه چگونه امکان دارد که مسیح خداوند باشد مدت هاست که در ذهنم پیش آمده که آنها را در چندین وبلاگ مسیحی گذاشتم و سوال کردم ولی کسی به آنها جوابی نداد در اینجا اینها را می گذارم شاید کسی جوابی برای آنها داشت :

1) اگر ۳ تا یکی است وقتی حضرت مسیح مُرد پس پدر و روح القدس هم چون با او یکی بودند پس باید مرده باشند و اگر نمردند ((پس یکی نیستند و جدا از همند)) !!؟؟؟

2) وقتی خدا مرد دنیا را چه کسی اداره می کرد و خدای مرده را چه کسی زنده کرد !!؟؟

(( پدر که با خدای مرده یکی بود !!))

3) حضرت مسیح که خدا بود در انجیل وقتی که عبادت می کرد خودش را می پرستید !!؟؟ (لوقا ۶: ۱۲یا عبرانیان ۸: ۲) اگر پدر را می پرستید و خودش را نمی پرستید ((پس باید از هم جدا باشند !!؟))

4) وقتی که مولودی متولد می شود از والد خود جدا می شود وگرنه مولود نشده ! چطور مسیح از پدر مولود شده و جدا نشده و واحد هستند و گفته می شود مولود است !!؟

۵) مسیح پسر خدا چطور می توانست ازلی باشد در حالیکه به یقین والد از مولود قدیم تر است !! پس پسر خدا هرگز موجودی ازلی نمی تواند باشد!؟؟
۶) روح القدس چگونه می توانست ازلی باشد در حالیکه توسط پدر و پسر فرستاده شده است !! پس باید پدر و پسری باشند تا روح القدس فرستاده شود !؟؟ پس دیگر نمی توانند هر سه ازلی باشند !!!
۷) اصلا چرا پدر پسر را متولد کرد و همچنین روح القدس بوجود آمد برای همکاری در تمام مراحل آفرینش مگر عاجز از اداره جهان بود !!؟؟

۸) اگر سه تا یکی هستند پس چرا سلسله مقام متفاوت دارند !!؟

" [=arial (arabic)][=arial (arabic)][=arial (arabic)]چون خدای پدر اقتدار و حکمرانی بر همه‌چیز را به مسیح سپرده است، البته روشن است که خود خدای پدر زیر این اقتدار و سلطه نمی‌باشد . [=arial (arabic)][=arial (arabic)][=arial (arabic)]سرانجام، وقتی مسیح بر تمام دشمنان خود پیروزی یافت، آنگاه خود او نیز که فرزند خداست، خود را تحت فرمان پدرش خدا قرار خواهد داد تا خدا که او را بر همه‌چیز مسلط ساخته بود، بر کُلّ عالم هستی حاکم شود [/][/][/](اول قرنطیان ۱۵ : ۲۷ - ۲۸) "[/][/][/]
[=arial (arabic)][=arial (arabic)][=arial (arabic)]۹) " ... و روح او را به بیابان برد و مدت چهل روز ابلیس او را تجربه می نمود...(لوقا ۴ : ۱ - ۲) سوال من در این مورد است که مسیح خداوند برای چه و در چه مورد باید مورد آزمایش مخلوقش ابلیس قرار بگیرد !؟ آیا برای اینکه ایمانش به خداوند مشخص شود !؟؟
[/]
[/]
[/]
۱۰) " پس ابلیس او رابه کوهی بلند برده، تمامی ممالک جهان را درلحظه‌ای بدو نشان داد. (لوقا ۴ : ۵) " سوال من این است که چگونه شیطان که مخلوق خداوند قادر بزرگ است او را بلند کرد و به بیابان برد تا او را آزمایش کند

۱۱) " پس ابلیس او را به کوهی بسیار بلند برد و همه‏ی ممالک جهان را بدو نشان داده به وی گفت: اگر مرا سجده کنی، همانا این همه را به تو خواهم بخشید" مگر نه اینکه شیطان خودش مخلوقی از مخلوقات خداوند و جزیی از کل عالم خلقت است چطور این جزء می خواهد در ازاء سجده خداوند به خودش ! کل ممالک زمین را که ذره ای از کل هستی هم نیست را به عنوان پاداش اگر قبول می کرد به او بدهد !!؟

۱۲) شیطان
که از هر انسانی بهتر خدا را میشناخت [ حتی از پیش از خلقت انسان] چطور در خدا بودن عیسی شک داشت!؟؟ او که تفاوت روح خداوند و یک انسان ساده را تشخیص می داد و نیازی به " اگر پسر خدا هستی، خود را به زیر انداز" تا او را بشناسد نداشت ، چونکه اگر یک نبی ساده هم بود با معجزه ای می توانست این کار را بکند!؟

۱۳) بنابر مسیحیت ٬ مسیح در هنگام بزرگسالی تازه شروع به دعوت خود کرد . سوال من این است مسیح پسر خدا تا پیش از آن چکار میکرد چون قاعدتاً خدا (مسیح) احتیاجی به رشد سنی برای عاقل و بالغ شدن ندارد پس چرا تا قبل از آن کسی متوجه حضور آن نبود حتی یحیی فامیل او و نبی خدا هم متوجه نشد تا آنجا که می گوید : "« آیا تو همان شخصی هستی که قرار است بیاید و یا ما در انتظار شخص دیگری باشیم ؟ » ( متی باب 11)" حداقل در اسلام او از کودکی سخن میگفت و نبوت میکرد!؟

۱۴) اگر هر انسانی از همان هنگام تولد گناهکار به دنیا می آید مگر هنگامی که مسیحی شود که آن وقت گناه اولیه او با مسیحی شدن بخشیده شود در ازاء قربانی شدن مسیح سرنوشت نوزادانی که در همان هنگام نوزادی از دنیا می روند چه می شود !؟ ((یعنی مسیحی نشده اند و گناهکارند پس قاعدتاً باید مستقیماً عازم جهنم شوند !!؟))
اگر قرار باشد گناهی را که کسی دیگری مرتکب شده برگردن ما بگذارند ((این نشان دهنده عادل نبودن و ظالم بودن خدا نیست؟؟)) که آنگاه نیاز به این داشته باشد تا کس دیگری به خاطر آن قربانی شود تا باز هم خدا بخاطر مردن او گناه مرا ببخشد !!!!!؟؟

خدا به حضرت ابراهیم که پس از سالها صاحب پسری شد رحم کرد و نگذاشت قربانیش کند و بدون قربانی کردن پسرش عمل قربانی او را کریمانه پذیرفت پس چطور نمی توانست گناه اولیه انسانهای بیچاره را که ((کس دیگری انجام داده بود)) را و ظالمانه بر گردن دیگران گذاشته شده بود را ببخشد !!! که نیاز به این بود که پسر خودش را بفرستند تا ((انسانها او را قربانی کنند)) تا گناهانشان را خداوند با کشتن پسر خودش پاک کند!!؟؟

۱۵) هنگامی که مسیح روی صلیب بود فریاد زد : " ایلی، ایلی، لما سبقتنی؟ یعنی : خدای من، خدای من، چرا مرا ترک كردی؟ (متی 27: 46) " در اینجا مسیح که خودش خداست از که یاری می جوید !؟؟؟
۱۶) اگر مسیح خودش با پدر یکی بود و خدا بود ، چگونه وسیله ای برای حمد کردن خداست !!؟ پیوسه خدا را به وسیله عیسی حمد گوییم و با صداهای خود نام او را تمجید نماییم ، این است قربانی ما به درگاه خدا (عبرانیان ۱۳:۱۵)
[=arial (arabic)][=arial (arabic)][=arial (arabic)]
[/]
[/]
[/]

سلام
سوالات شما فکر کنم خیلی جاها پاسخ داده شده
و جواب اونا چندان کار مشکلی نیست.
اگه جوابتونو نگرفته اید تا حالا من بهتون پاسخ میدم
سپاس

اقای velayat احسنت به شما تازه داریم به جاهای خوب میرسیم. افرین ما هم میگیم خدا یکی هس نه سه تا! این قسمت رو که نوشتید جالب بود و عالی. ولی حرف من این هست آیا مگر نه اینکه شما میگویید یهودیها به بهشت نمیروند چرا که مسیح حجت بعد از موسی است و دوران او به اتمام رسیده.منظور نه خود پیامبر بلکه پیروان او. به نظر من تا زمانی که قومی منحرف نشده باشه خدا براش پیامبری نمیفرسته یا اگر میفرسته برای تکرر در ادامه دعوت هست. به زبون ساده یهودیها تا کلاس پنجم درس خوندن حضرت مسیح اومد و تا دیپلم یادشون داد و شدن مسیحی.حالا هم پیامبر اومد و به اونها تا لیسانی درس داد. حالا به نظر شما کسی که تا لیسانس خونده بهتر میفهمه یا تا دیپلم. خدا که نمیتونسته به این بشر یهو تا لیسانس حالی کنه! باید کم کم بهش بفهمونه. حالا هم دیر نشده اسلام بیارید و از خر شیطون بیاید پایین.نمیدونم شماها با کی لج کردین.

آن کس که بداند و نداند که بداند بیدار کنش زود تا خفته نماند
بیدار شوووووووووووووووووووووووووووووو!

راستی هنوز جوابی ندیدما برای سوالات پرسیده شده.نکنه دوباره میخواین از منطق رفیق قبلی استفاده کنین!

سلام
اگه مسیحی ها قبول داشتن پیامبر حضرت محمد را حرفی نبود
ولی به دلایل رد معجزات ایشان
یا اشکالاتی که الا جای بحثش نیست پیامبری حضرت محمد را رد کرده وقبول ندارند
وو بعد به نظر من اشکال شما ربطی به سوال من نداشت

احسنت الان دقیقا شده همون موقعی که یهودیا پیامبری حضرت مسیح رو قبول نداشتن!حرفم درسته یا نه! اونا هم میگفتن حضرت موسی با بقیه خیلی فرق میکنه و اون فقط کلیم الله بوده برا همین میگن حضرت مسیح هنوز نیومده! شما هم الان با همون منطق دارین پیش میرید. البته همیشه همینطور بوده ها معمولا پیروان یک دین از همون پیامبر کاسه داغتر از آش میشن و میگن نه هنوز نیومده ولی این در حالیه که خود حضرت مسیح هم گفته بعد از من پیامبر میاد. البته اینا رو به زبون ساده گفتم ولی اگه خواستین پیچیده تر هم میشه همین رو گفت. یهودیا میگن چون با خدا حرف میزده و هیچ کس نمیتونه! شما دیگه بدتر میگین چون بچه خدا هس.
(شما که میگی معجزات رو قبول ندارم! تازه حضرت مسیح بدون پدر به دنیا اومد و یهودیا بازم کشتنش(البته زندس). حالا شما هم دقیقا شدین مثل یهودیا بدون منطق!)
خدا منتظره که شما مسیحیان براش مشخص کنین که چطور آدمی رو بفرسته! خوب اگه یکی مثل حضرت عیسی بفرسته میگید خدا هس!تازه خدا بود و با اون همه معجزه یهودیا بازم میگفتن این عیسی نیست که خدا گفته! حالا هم پیامبر با بزرگترین معجزه ای که وجود داره و خواهد داشت(قران) بازم میگین نه! شما همه چی رو تو زنده کردن مرده میبینید!

آن کس که بداند و نداند که بداند بیدار کنش زود تا خفته نماند
بیدار شوووووووووووووووووووووووو وووووو!

مگه نه اینکه یهودیا در یک روز 17 پیامبر رو کشتند اونم تا بعداز ظهر که بعدازظهر هم انگار نه انگار اتفاقی افتاده برگشتن سر کرشون!
یعنی شما میگی اونا هم پیامبر نبودن!

موضوع قفل شده است