صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ////سوالاتی از دین مسیحیت////

علاقه
    یوگا-پیاده روی-خندیدن
    نوشته
    3,593
    حضور
    9 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17420

نیشخند ////سوالاتی از دین مسیحیت////

به نام خدا

با سلام

در اینجا چند سوال برای من درباره اینکه چگونه امکان دارد که مسیح خداوند باشد مدت هاست که در ذهنم پیش آمده که آنها را در چندین وبلاگ مسیحی گذاشتم و سوال کردم ولی کسی به آنها جوابی نداد در اینجا اینها را می گذارم شاید کسی جوابی برای آنها داشت :

1) اگر ۳ تا یکی است وقتی حضرت مسیح مُرد پس پدر و روح القدس هم چون با او یکی بودند پس باید مرده باشند و اگر نمردند ((پس یکی نیستند و جدا از همند)) !!؟؟؟

2) وقتی خدا مرد دنیا را چه کسی اداره می کرد و خدای مرده را چه کسی زنده کرد !!؟؟
    (( پدر که با خدای مرده یکی بود !!))

3) حضرت مسیح که خدا بود در انجیل وقتی که عبادت می کرد خودش را می پرستید !!؟؟ (لوقا ۶: ۱۲یا عبرانیان ۸: ۲) اگر پدر را می پرستید و خودش را نمی پرستید ((پس باید از هم جدا باشند !!؟))

4) وقتی که مولودی متولد می شود از والد خود جدا می شود وگرنه مولود نشده ! چطور مسیح از پدر مولود شده و جدا نشده و واحد هستند و گفته می شود مولود است !!؟

۵) مسیح پسر خدا چطور می توانست ازلی باشد در حالیکه به یقین والد از مولود قدیم تر است !! پس پسر خدا هرگز موجودی ازلی نمی تواند باشد!؟؟
    ۶) روح القدس چگونه می توانست ازلی باشد در حالیکه توسط پدر و پسر فرستاده شده است !! پس باید پدر و پسری باشند تا روح القدس فرستاده شود !؟؟ پس دیگر نمی توانند هر سه ازلی باشند !!!
    ۷) اصلا چرا پدر پسر را متولد کرد و همچنین روح القدس بوجود آمد برای همکاری در تمام مراحل آفرینش مگر عاجز از اداره جهان بود !!؟؟

۸) اگر سه تا یکی هستند پس چرا سلسله مقام متفاوت دارند !!؟

" چون خدای پدر اقتدار و حکمرانی بر همه‌چیز را به مسیح سپرده است، البته روشن است که خود خدای پدر زیر این اقتدار و سلطه نمی‌باشد . سرانجام، وقتی مسیح بر تمام دشمنان خود پیروزی یافت، آنگاه خود او نیز که فرزند خداست، خود را تحت فرمان پدرش خدا قرار خواهد داد تا خدا که او را بر همه‌چیز مسلط ساخته بود، بر کُلّ عالم هستی حاکم شود (اول قرنطیان ۱۵ : ۲۷ - ۲۸) "
    ۹) " ... و روح او را به بیابان برد و مدت چهل روز ابلیس او را تجربه می نمود...(لوقا ۴ : ۱ - ۲) سوال من در این مورد است که مسیح خداوند برای چه و در چه مورد باید مورد آزمایش مخلوقش ابلیس قرار بگیرد !؟ آیا برای اینکه ایمانش به خداوند مشخص شود !؟؟
    ۱۰) " پس ابلیس او رابه کوهی بلند برده، تمامی ممالک جهان را درلحظه‌ای بدو نشان داد. (لوقا ۴ : ۵) " سوال من این است که چگونه شیطان که مخلوق خداوند قادر بزرگ است او را بلند کرد و به بیابان برد تا او را آزمایش کند

۱۱) " پس ابلیس او را به کوهی بسیار بلند برد و همه‏ی ممالک جهان را بدو نشان داده به وی گفت: اگر مرا سجده کنی، همانا این همه را به تو خواهم بخشید" مگر نه اینکه شیطان خودش مخلوقی از مخلوقات خداوند و جزیی از کل عالم خلقت است چطور این جزء می خواهد در ازاء سجده خداوند به خودش ! کل ممالک زمین را که ذره ای از کل هستی هم نیست را به عنوان پاداش اگر قبول می کرد به او بدهد !!؟

۱۲) شیطان
    که از هر انسانی بهتر خدا را میشناخت [ حتی از پیش از خلقت انسان] چطور در خدا بودن عیسی شک داشت!؟؟ او که تفاوت روح خداوند و یک انسان ساده را تشخیص می داد و نیازی به " اگر پسر خدا هستی، خود را به زیر انداز" تا او را بشناسد نداشت ، چونکه اگر یک نبی ساده هم بود با معجزه ای می توانست این کار را بکند!؟

۱۳) بنابر مسیحیت ٬ مسیح در هنگام بزرگسالی تازه شروع به دعوت خود کرد . سوال من این است مسیح پسر خدا تا پیش از آن چکار میکرد چون قاعدتاً خدا (مسیح) احتیاجی به رشد سنی برای عاقل و بالغ شدن ندارد پس چرا تا قبل از آن کسی متوجه حضور آن نبود حتی یحیی فامیل او و نبی خدا هم متوجه نشد تا آنجا که می گوید : "« آیا تو همان شخصی هستی که قرار است بیاید و یا ما در انتظار شخص دیگری باشیم ؟ » ( متی باب 11)" حداقل در اسلام او از کودکی سخن میگفت و نبوت میکرد!؟

۱۴) اگر هر انسانی از همان هنگام تولد گناهکار به دنیا می آید مگر هنگامی که مسیحی شود که آن وقت گناه اولیه او با مسیحی شدن بخشیده شود در ازاء قربانی شدن مسیح سرنوشت نوزادانی که در همان هنگام نوزادی از دنیا می روند چه می شود !؟ ((یعنی مسیحی نشده اند و گناهکارند پس قاعدتاً باید مستقیماً عازم جهنم شوند !!؟))
    اگر قرار باشد گناهی را که کسی دیگری مرتکب شده برگردن ما بگذارند ((این نشان دهنده عادل نبودن و ظالم بودن خدا نیست؟؟)) که آنگاه نیاز به این داشته باشد تا کس دیگری به خاطر آن قربانی شود تا باز هم خدا بخاطر مردن او گناه مرا ببخشد !!!!!؟؟

خدا به حضرت ابراهیم که پس از سالها صاحب پسری شد رحم کرد و نگذاشت قربانیش کند و بدون قربانی کردن پسرش عمل قربانی او را کریمانه پذیرفت پس چطور نمی توانست گناه اولیه انسانهای بیچاره را که ((کس دیگری انجام داده بود)) را و ظالمانه بر گردن دیگران گذاشته شده بود را ببخشد !!! که نیاز به این بود که پسر خودش را بفرستند تا ((انسانها او را قربانی کنند)) تا گناهانشان را خداوند با کشتن پسر خودش پاک کند!!؟؟

۱۵) هنگامی که مسیح روی صلیب بود فریاد زد : " ایلی، ایلی، لما سبقتنی؟ یعنی : خدای من، خدای من، چرا مرا ترک كردی؟ (متی 27: 46) " در اینجا مسیح که خودش خداست از که یاری می جوید !؟؟؟
    ۱۶) اگر مسیح خودش با پدر یکی بود و خدا بود ، چگونه وسیله ای برای حمد کردن خداست !!؟ پیوسه خدا را به وسیله عیسی حمد گوییم و با صداهای خود نام او را تمجید نماییم ، این است قربانی ما به درگاه خدا (عبرانیان ۱۳:۱۵)

سلام.......خداحافظ
    چيزي تازه اگر يافتيد
    بر اين دو اضافه كنيد

الهي كمك كن آنچه مي شكنم ، دل نباشد

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    یوگا-پیاده روی-خندیدن
    نوشته
    3,593
    حضور
    9 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17420

زنده شدن دوباره مسیح خداوند توسط کدام خداوند !!؟؟؟
    وقتی گفتیم كه خدا مسیح را زنده ساخته است، درصورتی‌که زنده شدن مردگان درست نباشد، دربارهٔ خدا شهادت دروغ داده‌ایم . (اول قرنطیان ۱۵ : ۱۵)
    سلام.......خداحافظ
    چيزي تازه اگر يافتيد
    بر اين دو اضافه كنيد

5. صلوات ها 6

علاقه
    یوگا-پیاده روی-خندیدن
    نوشته
    3,593
    حضور
    9 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17420

دلایل خداوند بودن انسانی که از زنی مرد ندیده متولد شد و سی سال خدا نبود در سی وسه سالگی او را بجرم کفر به صلیب کشیدند و در بالای صلیب گفت : خدایا چرا مرا ترک کردی )
    دلایل خداوند بودن عیسی (قسمت دوم)
    2- تولد اعجاز گونه عیسی دلیل دیگری برای اثبات خداوند بودن عیسی است.
    نظایر این تولد:1- آدم = نه پدر داشت نه مادر
    2- حواء= مثل آدم نه پدر داشت نه مادر
    3- ملکیصدق پادشاه سالیم= نه پدر داشت نه مادر
    البته اگر قرار باشد بین این چهار نفر یکی را بعنوان پسر خدا یا خود خدا انتخاب کرد حتما عیسی نفر چهارم است.
    سلام.......خداحافظ
    چيزي تازه اگر يافتيد
    بر اين دو اضافه كنيد

7. صلوات ها 6

علاقه
    یوگا-پیاده روی-خندیدن
    نوشته
    3,593
    حضور
    9 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17420

یوشع:10/13 = پس آفتاب ایستاد و ماه توقف نمود تا قوم از دشمنان خود انتقام گرفتند مگر این در کتاب یاشر مکتوب نیست که آفتاب در میان آسمان ایستاد وقریب بتمامی روز بفرورفتن تعجیل کرد.
    یک سوال ؟ کتاب یاشر کجاست؟ ودر کجای کتاب مقدس قرار دارد؟
    ازمتن آیه بالایی می توان فهمید که کتاب یاشر یک کتاب مهم بوده که در آن از اخبار آیندگان خبر داده شده بود و آنقدر مهم است که در اینجا خداوند در کتاب یوشع به آن استناد کرده است.
    اگر کتاب یاشر جزء کتابهای مقدس عهد عتیق هست پس چرا خبری از آن در کتاب مقدس نیست؟؟؟؟؟؟
    اگر گفته شود که این کتاب گم شده است از کجا معلوم که کتابهای دیگری نیز گم نشده باشد و اکنون ما از آنها بی خبر هستیم نظیر کتاب اعمال سلیمان و دیگر کتب گمشده که در آینده در باره این مطلب مطالبی به حضورتان عرضه می گردد.
    در ضمن این کتاب تا زمان یوشع موجود بوده اما یعد چه بلایی بر سرش آمده فقط خدا می داند و کسانیکه آن کتب را گم کرده یا بلای دیگری بر سر آن کتب آورده اند؟؟؟؟!!!!!!(البته بعد از زمان ظهور عیسی مسیح (ع) معلوم خواهد شد که بر سر کتاب مقدس چه آمده ..... )
    اگر اثبات شود که اقلاّ بخشهایی از کتاب مقدس گم شده با کمال تاسف باید گفت که کتاب مقدس حجیت خود را از دست خواهد داد
    برادران مسیحی لطف کرده و جواب سوالات حقیرا بدهند نه اینکه به بنده درس اخلاق بدهند یا صرفا دعا کنند که مسیح (ع) مرا شفا دهد البته بنده محتاج شفاعت هستم ولی این منافاتی با سوال کردن و طلب جواب کردن از برادران مسیحی ندارد امید وارم این سوالاتم به سرنوشت سوالات قبلی دچار نشوند و جواب در یافت کنم.

سلام.......خداحافظ
    چيزي تازه اگر يافتيد
    بر اين دو اضافه كنيد

9. صلوات ها 5

علاقه
    یوگا-پیاده روی-خندیدن
    نوشته
    3,593
    حضور
    9 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17420

عیسی بدیشان گفت وقتیکه پسر انسان را بلند کردید آن وقت خواهید دانست که من هستم و از خود کاری نمی کنم بلکه به آنچه پدر مرا تعلیم داد تکلم می کنم و او که مرا فرستاد با من است و پدر مرا تنها نگذارده است زیرا که من همیشه کارهای پسندیده او را بجای می آورم.
    انجیل یوحنا:8 : 28و29
    توجه:در این دو آیه عیسی خود را پسر انسان معرفی می کند ودر عین حال از خداوند به عنوان پدر یاد می کند نتیجه اینکه به خدا پدر گفتن مجازی است که نظیر به خدا پدر گفتن به غیر از عیسی در کتاب مقدس به وفور یافت می شود در آینده در مورد کتاب مقدس بیشتر بحث خواهیم کرد.
    کسانیکه ادعای الوهیت مسیح را دارند لطف کرده و به سوالات بنده در مورد الوهیت جواب دهند:

////سوالاتی از دین مسیحیت////
    چرا عیسی از خدا بودن خود بی خبر است؟؟؟؟؟ چون خود را پسر انسان معرفی کرده است.
    چگونه می شود که عیسی خدا باشد اما نتواند از پیش خود کاری را انجام دهد؟؟؟؟؟؟؟؟
    مگر می شود خدا (مسیح ابن مریم) به تعلیم نیاز داشته باشد ؟؟؟؟
    نیاز از خاصیتهای مخلوق است نه خالق و نیز تعلیم نشانه وجود جهل است زیرا می خواهد با تعلیم جهل را از خود دور کند.
    این عیسی چگونه خدایی است که در یک جا می گوید:و نزدیک به ساعت نهم عیسی به آواز بلند صدا زده گفت (ایلی ایلی لما سبقتنی)یعنی الهی الهی مرا چرا ترک کردی. متی 28 / 46
    و در این آیه می گوید خدا مرا تنها نگذارده است زیرا من همیشه کارهای پسندیده او رابجای می آورم. پس نتیجه این دو آیه این است که یا عیسی کارهایی را کرده که خدا از او دور شده و یا اصلا نویسندگان این کتاب دچار تناقض گویی شده اند که البته این درست است زیرا اگر قرار باشد ما عیسی را از خطا مبرا بدانیم یا نویسندگان کتاب مقدس را , البته که من عیسی را از خطا مبرا می دانم زیرا نویسندگان کتاب مقدس آدمهای معمولی مثل من و شما و پاپ بوده اند که هیچ قداستی ندارند.
    من یک توصیه هم به عاشقان میسح هم عرض می کنم که کتاب مقدس را بخوبی بخوانند و در معانی آن دقت کنند و ببینند مسیح چگونه زندگی می کرده همان را الگوی زندگی خویش قرار دهند و نه فقط تمام توان خود را صرف مزامیر کنند که این دوری از مسیح است.( زیرا که من همیشه کارهای پسندیده او را بجای می آورم. )
    این قوام خدا بودن مسیح جزء انجام کارهای پسندیده پدر است ؟و آیا انجام دادن کارهای پدر آیا جزء شئونات انسان است یا خدا ؟؟؟؟؟؟؟
    سر انجام آیا من کلام شما را بپذیرم که عیسی خداست یا کلام خود عیسی را که می گوید من پسر انسان هستم و کارهایی را که خدا از من خواسته را انجام می دهم ؟
    تکلیف چیست ؟شما یا مسیح!!البته شما حتما جوابی یرای این سوالات من دارید لطفا آنها را از من دریغ ندارید

سلام.......خداحافظ
    چيزي تازه اگر يافتيد
    بر اين دو اضافه كنيد

11. صلوات ها 4

علاقه
    یوگا-پیاده روی-خندیدن
    نوشته
    3,593
    حضور
    9 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17420

همش به من میگفت که عیسی خداست .ولی این آیه ها یه چیز دیگه ای رو نشون می دن .
    عیسی هنگام دعا به خداوند گفت :‏
    (توخدای واحد حقیقی ) یوحنا 17: 3
    یا
    (نزد پدر خود و پدر شما و خدای خود و خدای شما می روم ) یوحنا 20: 17
    جالب تر از دو آیه بالا آیه زیر ، که عیسی می فرماید :
    (چرا مرا نیکو گفتی و حال آنکه کسی نیکو نیست جز خدا فقط ) مرقس 10: 18
    با این حساب فکر نمی کنم دیگه جایی برای خدایی عیسی مسیح وجود داشته باشه .
    سلام.......خداحافظ
    چيزي تازه اگر يافتيد
    بر اين دو اضافه كنيد

13. صلوات ها 3

علاقه
    یوگا-پیاده روی-خندیدن
    نوشته
    3,593
    حضور
    9 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17420

یه سوال کوچولو
    می گن مسیح بسیاری از بیماری های لاعلاج رو درمون می کرده و این نشونی بر خدا بودن ایشونه . پس اگه مسیح خودش با قدرت خدایی خودش این کارا رو می کرده پس معنی این آیه ها چی می تونه باشه ؟
    " ای پسر اسرائیل این کلام را بشنو ؛ عیسی ناصری مردی بود که خدا او را بوسیله معجزات و عجائب و علاماتی که بر دستان او در میان شما جاری ساخت و شما آنها را می دانید ، تایید کرد " اعمال رسولان 2: 20

" اعمالی را که انجام می دهم بنام پدرم است و او شاهد من است " یوحنا 10 : 25

این جمله رو هم مسیح به خدا می گفته :
    " من تو (خدا) را بر روی زمین تمجید می نمایم ؛ عملی را که به من عطا فرمودی تا انجام دهم را کامل می نمایم " یوحنا 17 : 4

به نظر شما با اینکه ایشون خدا بوده چرا قدرت معجزاتش رو از یکی دیگه می گرفته ؟!!!

سلام.......خداحافظ
    چيزي تازه اگر يافتيد
    بر اين دو اضافه كنيد

15. صلوات ها 5

علاقه
    نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
    نوشته
    538
    حضور
    3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    350

با سلام
    دوست عزيز و فرزانه
    آيا ميدونيد پولس رسول هم مثل شما دشمن سر سخت مسيح مصلوب بود؟؟ آيا ميدونيد اون همه جار جستجو ميكرد تا مسيحيان رو پيدا كنه و در كنيسه آنها را محاكمه و مجازات كنه؟ آيا ميدونستيد برا او چه اتفاقي افتاد؟؟ اميدوارم هر چه توانستيد مطلب جمع كنيد و همه را عرضه كنيد - مهم نيست چون محبت عيساي مسيح بسيار بزرگتر از چنين دشمني هايي است
    از اينكه مطالب را كپي برداري و تكرار كنيد ايرادي نيست ولي امانت داري حكم ميكنه منبع اونها رو هم ذكر كنيد
    اگه مايل به گفتگو هم بوديد خوشحال ميشم - البته بدون تعصب و خشم و كينه
    اگر هم مايل نبوديد من برايتان دعا ميكنم همانطور كه عيساي مسيح در حق مصلوب كنندگانش گفت : خدايا اينها را ببخش - چون نميدانند چه ميكنند
    اميدوارم دوباره از دست من خشمگين و عصباني نشيد چون هر يك از ما از هر دين و ايماني كه باشيم همه انسانيم و همه فرزندان خدا - فيض خداوند ما عيساي مسيح با شما باد - آمين
    و الحال اين سه چيز باقی است:
    ايمان و اميد و محبت
    اما بزرگتر اينها محبت است
    ((( پولس رسول )))

17. صلوات ها 2

علاقه
    یوگا-پیاده روی-خندیدن
    نوشته
    3,593
    حضور
    9 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17420

نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
    اميدوارم دوباره از دست من خشمگين و عصباني نشيد چون هر يك از ما از هر دين و ايماني كه باشيم همه انسانيم و همه فرزندان خدا
    سلام جناب سینا واسه چی باید از دستت خشمگینو عصبانی بشم وقتی منطق حالیت نمیشه چی بهت بگم وقتی جواب نمیتونی بدی چی بهت بگم فقط در جواب به همه ی کاربران میگی مطلب کپی شده منبع نداره بحث با شما فلانه یک بار شد یه سوال از قران بپرسی یک بار شده درباره قران تحقیق کنی یک بار شده بفهمی امام حسین کی بوده شخصیتش چی بوده یک بار شده فکر کنی نکنه مسیحیت دینه کاملی نباشه و اسلام دین کاملی باشه دوستان من حاظرن هر سوالی درباره اسلام داشتی بدون تفره رفتن بهت جواب بدن -بعد بیا بگو پولس رسول،قصدم توهین نیست ولی ... منم درباره پولس مطالعه کردم ولی در حد تو درباره پولس نمیدونم چون آخر و تهش معلومه چرا (اگه یکم رو حرفات فکر کنی میفهمی من چی میگم وقتی میگی(پدر روحانی ممکنه تثلیث رو برای من شرح دهید و کشیش در جواب گفت : درک تثلیث برای شما مسلمانان غیر ممکن است . دوست من بلافاصله پرسید : من میخواهم مسیحی شوم اما چطور میتوانم چیزی را بپذیرم که نمی توانم آن را درک کنم. و کشیش جواب داد : از یک مسلمان مسیحی در نمیاد شما اگر دنبال دین بودی به دین پدری خود وفادار میماندی .)
    بهتر نیست جوابه سوالاتمو بدی تا اینکه بگی(كسي كه حوصله خواندن يك مقاله 5 صفحه اي كه از محوري ترين آموزه هاي مسيحيت است را ندارد نبايد توقع داشته باشد كه من اينقدر ساده لوح باشم كه براي 15 - 20 سوال كه هر يك حداقل يكي دوصفحه جواب ميطلبد وقت بگذارم)من منتظر دو صفحه جوابتم ببینم میتونی منو دوستانمو قانع کنی تا سوالات دیگرمو بپرسم اگه تو میگی مسیحیت تحریف نشده ثااااااااااااااااابت کن.

سلام.......خداحافظ
    چيزي تازه اگر يافتيد
    بر اين دو اضافه كنيد

19. صلوات ها 3

علاقه
    نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
    نوشته
    538
    حضور
    3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    350

با سلام به دوست عزيز و فرزانه
    از شما معذرت ميخوام به خاطر نوشته ام
    اولش فكر ميكردم عملكرد اين سايت در راستاي اسم آن است بعد متوجه شدم كار و وظيفه اين سايت حمله و دشمني با مسيحيت و همه به غير از شيعه هست پس متوجه شدم خودم اشتباهي اومدم - از شما معذرت و رفع زحمت ميكنم

خوش باشيد
    ویرایش توسط sina178s : ۱۳۸۹/۱۰/۰۴ در ساعت ۲۳:۵۳
    و الحال اين سه چيز باقی است:
    ايمان و اميد و محبت
    اما بزرگتر اينها محبت است
    ((( پولس رسول )))

21. صلوات

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری