جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زخم عميقي كه روي قلب آقا بود

نوشته
    1
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

زخم عميقي كه روي قلب آقا بود

با سلام وخسته نباشيد
    لطفا ازاستاد بررسي و سوال فرمائيد
    فردي امام حسين را در خواب ديد كه آقا بدنش زخمهاي بيشماري دارد. از آقا سوال كرد كه آقا جان آيا اين زخمها هم مرحمي دارد؟ آقا فرمود بله اشكهاي شيعيان و دوستانمان مرحم است. ناگهان نگاه آن شخص به زخم عميقي كه روي قلب آقا بود افتاد و پرسيد اين زخم عميق چيست؟آقا فرمودند اين داغ علي اكبرم است.اين زخم هيج مرحمي ندارد.
    آيا اين مسئله صحت دارد يا نه؟ باذكر منبع
    التماس دعا

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    کتابی، خلوتی، شعری، سکوتی
    نوشته
    150
    حضور
    1 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    769

با سلام
    با خواندن مطالب شما دو سوال در ذهن من شکل گرفت:
    1) آیا آقا وقتی به خواب این فرد آمد ، بدون سر بود یا با سر مبارک آمد؟؟
    2) آیا امام لباس بر تن نداشتند که آن فرد با چنین دقتی عمق زخمهای آقا را بررسی نمودند؟
    با تشکر

5. صلوات ها 8

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    80
    حضور
    1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    350

بیان خوابهای اینچنینی و انتساب آن به اهلبیت درست نیست و از شان اهلبیت به دور است
    این همه مطلب در بیداری است چرا خود را به خواب زده ایم تا ارتباط برقرار کنیم

7. صلوات ها 5

علاقه
    کتاب
    نوشته
    76
    حضور
    1 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    156
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    493

با اجازه بزرگتر ها
    خواب صحت داره چون ی بزرگی نقل کرده

در ضمن جواب دوست عزیزی که پرسیدن اقا با سر بود یا بدون سر ؟

این رو بدونید اهل بیت اونقدر شیعیان رو دوست دارند که اجازه یک لحظه ناراحتی رو بهشون ندن
    چو می دونند مردم عوام طاقت ندارند

مگه یادتون رفته اون کودک 5 ساله که از مسجد روضه حضرت علی اصغر رو شنیده بوداومد به خونه به مادرش گفت مادر امروز ی چیزی شنیدن جگرم کباب شده
    فردا که از خواب بیدار نشد و فهمیدن مرده
    توی کالبد شکافی دکتر با تعجب گفته بود خانم این جگرش سوخته

من خودم به شخصه بارها روبارها اقارو توی خواب دیدم با لباس و وضع مرتب و تمیز با سر هم بودن

اما اخرین بار که از سفر سوریه برگشتم خیلی توی دلم اشوب بود نسبت به افتادن سر از نیزه

نمی دونم توی دلم چه خبر بود که توی خواب دیدم

سر بریده اقا رو ولی بازهم اون سر با عمامه و تمیز بود

ولی وقتی این سر از روی طاقچه به زمین افتاد حالتی به من دست داد که به سکته نزیک بودم

همون طور توی خواب داد می زدم که خدایا من دیگه نمی خوام خواب ارباب رو ببیم
    و با همون صدا و فریاد ه از خواب بلند شدم تا چند ساعت بعد همین جمله رو تکرار می کردم

و ناله می زدم

و دیگه خواب اقا رو ندیدم

ببخشید که سرتون رو درد اوردم فقط خواستم بگم بعضی از نقل ها برای بزرگان دینی اتفاق افتاده همه چیز رو زیرسوال نبرد لطفا
    ویرایش توسط لیلا 53 : ۱۳۹۱/۰۸/۰۲ در ساعت ۱۰:۰۷
    اَللّهُمَّ اجْعَلْ مَحْياىَ مَحْيا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَماتى مَماتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

9. صلوات ها 3

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    80
    حضور
    1 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    350

سلام خانم لیلا 53
    فرمودید
    نقل قول نوشته اصلی توسط لیلا 53 نمایش پست ها
    با اجازه بزرگتر ها خواب صحت داره چون ی بزرگی نقل کرده
    سند این حرفتون کجاست؟
    بعد هم یک حرفی زدید از اون حرفها:
    مگه یادتون رفته اون کودک 5 ساله که از مسجد روضه حضرت علی اصغر رو شنیده بوداومد به خونه به مادرش گفت مادر امروز ی چیزی شنیدن جگرم کباب شده فردا که از خواب بیدار نشد و فهمیدن مرده توی کالبد شکافی دکتر با تعجب گفته بود خانم این جگرش سوخته
    من خودم به شخصه بارها روبارها اقارو توی خواب دیدم با لباس و وضع مرتب و تمیز با سر هم بودن اما اخرین بار که از سفر سوریه برگشتم خیلی توی دلم اشوب بود نسبت به افتادن سر از نیزه نمی دونم توی دلم چه خبر بود که توی خواب دیدم سر بریده اقا رو ولی بازهم اون سر با عمامه و تمیز بود ولی وقتی این سر از روی طاقچه به زمین افتاد حالتی به من دست داد که به سکته نزیک بودم همون طور توی خواب داد می زدم که خدایا من دیگه نمی خوام خواب ارباب رو ببیم و با همون صدا و فریاد ه از خواب بلند شدم تا چند ساعت بعد همین جمله رو تکرار می کردم و ناله می زدم و دیگه خواب اقا رو ندیدم ببخشید که سرتون رو درد اوردم فقط خواستم بگم بعضی از نقل ها برای بزرگان دینی اتفاق افتاده همه چیز رو زیرسوال نبرد لطفا
    خانم محترم لطفا این مسائل غیر واقعی را در اینجا مطرح نکنید چون اهل بیت به افرادی نظر دارند که اهل راز و سر باشند
    لطفا واقع بین باشید
    ویرایش توسط آرامش قرآنی : ۱۳۹۱/۰۸/۰۲ در ساعت ۱۵:۰۲ دلیل: غلط املائی تایپی

11. صلوات

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,740
    حضور
    11 روز 11 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    141
    گالری
    208
    صلوات
    8477

قرار است با ارائه سند برای اثبات و یا نفی این خواب چه چیزی اثبات و یا نفی شود؟ مسلم است که اندوه حضرت علی اکبر برای امام حسین به علل مختلفی جانکاه بوده است. اگر قرار است از این علل بحث شود بگویید تا این علل را بررسی کنیم.
    اگر خوابی با اصول مسلم نزد شیعه منافاتی داشته باشد باید در رد آن سخن گفت و الا چه نیازی که برای اثبات و یا رد آن تلاش شود؟ مگر قرار است با این خواب و یا امثال آن، اصلی رد و یا قبول شود؟
    amirfallah3301 بیان کنید اگر این خواب درست باشد چه اصلی از اصول مذهب شیعه نقض شده است؟

13. صلوات ها 9

نوشته
    1,065
    حضور
    36 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3947

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام و تبریک عید فرخنده غدیر

همانطور که جناب«روح بخش» اشاره کردند، باید دید منظور از تایید را رد این خواب چیست؟

مسلم است که یکی از مصائب و صحنه های بسیار دشوار برای حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) در روز عاشورا، شهادت فرزندشان حضرت علی اکبر(علیه السلام) بود.

در مورد زخمی که گفته شده عمیق و در سینه آن حضرت در خواب دیده شد، می توان گفت این مساله در خواب بیان و تجسم همان مصیب است که به این شکل می تواند در خواب تجسم یافته باشد و این مساله با اعتقادات شیعه منافاتی ندارد و در عین حال با آن نمی توان هیچ یک از اصول دینی و اعتقادی شیعه را اثبات نمود.

زخم عميقي كه روي قلب آقا بود
    امام جواد(علیه السلام):خصلتهايى كه مؤمن‏ به آن نيازمند مى ‏باشد سه‏ چيز است: 1- توفيق از جانب خداى عزّ و جل 2- خود واعظ خويش بودن 3- پذيرفتن نصيحت‏.(تحف العقول / ترجمه حسن زاده‏،ص: 827)

15. صلوات ها 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۷/۲۳, ۱۵:۱۰ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری