صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مسيحيت : آيا كتاب مقدس تحريف شده است؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
  نوشته
  538
  حضور
  3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  350

  مسيحيت : آيا كتاب مقدس تحريف شده است؟
  بخش اول :
  ادعاي تحريف شدن كتابمقدس جزو مباحث كهنه ايستكه ادامه داشته و مدعيان هر روزه سعي در يافتن نكته يا موضوعي براي طرح مجدد وپياپي ان دارند گرچه محكمترين دليلي كه ميتواند در اين مقوله مورد اعتنا واقع شودارائه كتابمقدسي است كه با معيارهاي علمي و تاريخي متون باستاني معتبر و مطابقتداشته باشد اما اين مقوله هيچگاه مورد توجه مدعيان نبوده و صرفا با سفسطه گري سعيدر قبولاندن ادعا هاي خود دارند.
  در اين ميان سوالي كه ذهن هر فرد بي طرفي را ممكن است مشغول كند اين است كه چرا مدعيان به تحريف شدن كتاب مقدس اصرار دارند و در راستاي اثبات ادعاي خود حتي از دروغ پردازي نيز خودداري نميكنند.
  اين مساله را بايد در نحوه استدلال و توجيه فلسفي مسلمانان جستجو كرد. بر اساس اموزه هاي اسلامي هر پيامبري براي اثبات ادعاي نبوت بايستي معجزه اي داشته باشد تا ادعاي او توسط عوام پذيرفته شود از آنجا كه محمد بنيانگذار اسلام هيچ معجزه اي كه با شواهد تاريخي منطبق و مستند باشد نداشته است لذا استدلال ميشود كه قران كتاب آسماني است كه با وحي به وي نازل شده و قران معجزه اوست . البته وقتي پرسيده ميشود كه بر چه استدلالي قران معجزه است گفته ميشود چون پيامبر كه به محمد امين معروف بوده است رسول خداست و وقتي پرسيده ميشود بر چه اساسي بايد ادعاي وي را قبول كرد گفته ميشود چون در قران كه معجزه خدا است چنين آمده است و اينگونه وارد يك چرخه باطل ميشويم كه هيچگاه جوابي قانع كننده به دست نمي آيد.
  در اين بين استدلال وقتي به جايي ميرسد كه لزوم معجزه كتابي براي اثبات نبوت مورد بحث قرار ميگيرد مسلمين مدعي ميشوند كه همه انبيا قبل نيز كتبي داشته اند كه تائيد كننده آنان بوده است و داشتن كتاب آسماني براي پيامبران اولالعزم ضروري است و هر پيامبري نه فقط پيامبران ماقبل خود را تائيد نموده است بلكه پيامبر بعد از خود را نيز پيشگويي كرده است مثلا تورات آمدن عيسي را پيشگويي كرده است و انجيل هم از آمدن محمد خبر داده است و در همين راستا وقتي سوال ميشود كه چرا از محمد در كتاب هاي تورات و انجيل خبري نيست ادعاي تحريف به ميان ميايد – گرچه بعضي سعي در يافتن مصاديق و اشارات در تورات و انجيل هستند اما اين چنين استدلال هايي آنچنان ضعيف و غير منطقي هستند كه تكيه اصلي استدلال بر همان ادعاي تحريف بنا نهاده ميشود.
  در اينجا ما قبل از اينكه وارد بررسي ادعا ها شويم بحثي جدلي را طرح ميكنيم كه اساسا موضوع تحريف تورات و انجيل نمي تواند موضوعيت داشته باشد.
  اصولا مبناي استدلال مسلمين بر يك فرض غلط بنا شده است كه كل بحث را منتفي ميكند و آن استدلال اين است كه همه پيامبران صاحب دين داراي كتاب اسماني مي باشند
  بر اساس اين استدلال طرح اين موضوع كه صحف ابراهيم – تورات موسي – زبور داوود و انجيل مسيح كتب آسماني هستند يك فرض كاملا غلط است.
  به عبارت ديگر فرض اينكه انبيا قبلي داراي كتاب آسماني بوده اند يك فرض غلط است كه بر پايه آن قران به عنوان كتاب آسماني محمد موضوعيت يافته است. اين موضوع را در هر يك از كتب به صورت خلاصه بررسي ميكنيم :

  1 – تورات : بر اساس كتب مقدسه موجود - تورات نه نوشته خداست و نه نوشته موسي – با يك نگاه اجمالي به تورات ميتوان فهميد كه در تمامي تورات هر جا نامي از يهوه خداي اسرائيل و موسي برده ميشود همواره از ضمير و فعل سوم شخص مفرد استفاده ميشود كه اين دليلي محكم است كه تورات نوشته موسي و يا وحي خدا نبوده است .
  به غير از مواردي انگشت شمار كه در آن نويسنده يا نويسنده ها ناچار به نقل قول مستقيم از يهوه و يا موسي هستند از ضمير يا افعال اول شخص مفرد استفاده شده كه اين خود بيانگر كتابت تورات توسط افرادي به غير از خدا و موسي مي باشد.
  يافته هاي تاريخي درون ديني يهود و برون ديني - شاهدي ديگر بر اين مدعا هستند كه تورات پس از مراجعت قوم يهود از اسارت بابل به نگارش در آمده و اين امر سالها بعد از مرگ موسي رخ داده است.
  در مورد ابراهيم نيز كتابي مستقل موجود نيست بلكه داستان زندگي همه انبيا نظير نوح و ابراهيم و اسحاق و يوسف همه در كتاب پيدايش كتاب نخستين تورات نوشته شده است. بر اساس شواهد موجود چه به لحاظ تاريخي و چه به لحاظ ادبي پنج كتاب منسوب به موسي كه تورات خوانده ميشوند توسط افرادي مختلف و در مرور زمان نگاشته شده اند. لذا آنچه قطعي است تورات نه توسط خدا و نه توسط موسي به نگارش در نيامده است.

  2 – زبور داوود : زبور كتابي نبوتي يا تعليمي نبوده و مجموعه است از شعر ها و سروده ها - كه داوود در ستايش و يا دعا و استغاصه از خدا نوشته است اين نوشته ها نه فقط توسط خدا بيان نشده بلكه در آنها خدا خود مورد خطاب است بخشي از سروده هاي زبور ( مزامير ) توسط داوود و بخشي نيز توسط سالار مغنيان ( رهبر گروه نوازندگان و سرايندگان مذهبي ) سروده شده است.
  آنچه در مورد داوود شايان ذكر است اين است كه اساسا داوود پيامبر يا نبي نبوده است و بر اساس شهادت خود كتاب مقدس در كتب پادشاهان وي بزرگترين پادشاه قوم يهود بوده و در صورت نياز به دانستن راي خدا و گرفتن راهنمايي از خدا - داوود به انبيا زمان خويش مراجعه ميكرده است.

  3 – انجيل : در هر چهار انجيل موجود همان روش نگارش تورات بكار رفته است يعني در تمامي متون عيسي مسيح و هم چنين خدا يا پدر اسماني با ضماير و افعال سوم شخص مفرد مورد اشاره واقع شده مگر در بخش هايي كه نويسنده قصد گزارش بصورت نقل قول مستقيم داشته است.
  تعدد انجيل هاي رسمي موجود خود دليلي است كه هيچ كتابي توسط عيسي مسيح عرضه نشده است و همچنين يافته هاي تاريخي و اسناد كليسايي نشان از اين مطلب است كه اولين نسخه رسمي موجود انجيل در سال 64 ميلادي يعني بيش از سي سال پس از مصلوب شدن عيسي مسيح نوشته شده است.
  دو تن از چها نفر از نويسندگان انجيل يعني مرقس و لوقا خود عيسي مسيح را به چشم نديده بودند مرقس انجيل خود را به نقل از پطرس و لوقا انجيل خود را به نقل از پولس نوشته اند و خود پولس نيز از شاگردان مسيح نبوده است.
  با آنچه كه به اختصار گفته شد كتب مقدس موجود هيچكدام وحي يا آسماني نبوده اند لذا دو نتيجه كلي را ميتوان ارائه داد – اول اينكه نويسنده انجيل و تورات به هيچ وجه نويسنده قران نيست كه در صورت مغايرت دليلي بر تحريف هر يك از انها باشد.
  دوم اينكه ادعاي تحريف يا جعل براي كتبي كه توسط افرادي گوناگون و با طرز فكر هاي متفاوت نگاشته شده است دلايل و اسنادي تاريخي و معتبر نياز است كه صرف عدم مغايرت با محتواي كتابي چون قران قابل اعتنا نيست
  ویرایش توسط sina178s : ۱۳۸۹/۱۰/۰۲ در ساعت ۱۹:۵۵

 2. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
  نوشته
  538
  حضور
  3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  350  بخش دوم :
  حال بحثي كه مطرح است اين است كه ايا يك كتابميتواند معجزه اي مناسب براي ادعاي نبوت واقع شود و ايا اصولا انبيا نيازي به ارائهكتاب اسماني دارند؟
  درهيچيك از كتب مقدسه موجود چنين بحثي موضوعيت ندارد چرا كه عمده كتب مقدسهمربوط به عهد عتيق به عنوان كتب تاريخي قوم يهود كه در بر دارنده هويت ملي و مذهبيقوم است مد نظر بوده و كابردي اعجازي ندارند. بي شك كتاب پيدايش كه با امر خلقتشروع شده مقارن با عصر خط و نوشتار نبوده است نوشتن در عهد باستان و در تمدن مصري وبابلي شكل گرفته و بسط آن به متون موجود ديني در تورات بسي بعد از زندگاني انبيامورد اشاره در تورات است در واقع تورات گزارشي قومي با محوريت ديني و خاص قوم يهوداست و ادعاي آسماني يا وحي در آن يك ادعاي مضحك است. خود يهود نيز هيچگاه ادعايآسماني بودن تورات را نداشته اند.
  در واقع شكاف و اختلاف در مفاهيم ديني در كتبمقدسه و قران بسيار گسترده تر از آن است كه مجال به طرح چنين موضوعاتي باشد – مفهومواژه هايي چون خدا – نبي – فرشته – وحي و كتب نبوتي در ميان قوم بني اسرائيل باانچه كه در الهيات اسلامي مطرح است بسيار متفاوت و گاهي در تضاد هستند لذا يكيدانستن منشا ادياني چون اسلام از يك سو و يهوديت و مسيحيت از سوي ديگر يك خطاي فاحشاست.چرا كه وقتي سخن از نام خدا يا نبي در فرهنگ يهود و يا يك فرد يهودي به ميان ميآيد تصوير و مفهومي كاملا متفاوت از آنچه است كه در نزد يك مسلمان مطرحاست.
  تفاوت خداي اسلامبا خداي مسيحيت به قدري زياد است كه وقتي سخن از ذات و صفات خدايان دو اعتقاد استكاملا در تضاد و حتي دشمني با يكديگرند و هيچ وجه شباهتي بغير از عنوان خداييندارند.
  انبيا در عهدعتيق و عهد جديد صرفا ماموريت هدايت قوم خدا و تشويق مردم به اطاعت از خدا و دورياز گناهان را داشته اند پيشگويي در باره اينده و تربيت افرادي كه حامل پيام و تبشيروعده هاي خدا – ماموريت انبيا بوده است و تعاليم - بيشتر بصورت شفاهي با پشتوانهمعجزه و پيشگويي ها بوده است و انبيا اغلب حتي سواد خواندن نيز نداشته اند و اصولاكتابي در عهد خود نبي نوشته نميشد مگر آنكه به عنوان پيشگويي و ارسال آن به سايرنقاط بكار ميرفت خصوصا در دوره اي كه يهود در اسارت پراكنده شده و نياز به انسجام ووحدت براي حفظ فرهنگ قومي مشهود بود.
  كتاب و كتابت به هيچوجه محلي از اعراب دروظفيه نبي نداشته است و اين رويه درعهد جديد نيز معمول بوده است و بيشتر تعاليمبصورت شفاهي و حضوري منتقل ميشده و صرفا در مقاطعي كه جمع مسيحيان دور از محلاجتماع شاگردان بود و يا ملاقات و تعليم حضوري مستلزم خطر مسافرت و يا دستگيريشاگردان را در بر داشت بكار ميرفت.
  اصولا در كليساي اوليه مسيحيان معتقد بودند كهعيسي مسيح بزودي و در عصر خود آنها بازگشت خواهد كرد و نيازي به نوشتن و انتقالاصول ايماني و اعتقادي براي حفظ و نگهداري آموزه ها براي نسل هاي بعدي احساس نميشد. بيشتر تعاليم با تكيه بر شهادت شاهدان عيني و يا معتمدين آنان بود وجود عطايايروحاني خود دليلي بر ايمان راستين و صداقت مبشرين مسيحي بود تدوين كتب معتبر كليساو به رسميت شناختن آنها از قرن دوم ميلادي شروع شد لذا بنيان گذار اصلي مسيحيت يعنيعيسي مسيح و شاگردان او به هيچوجه نوشتن يا تدوين كتبي نظير آنچه كه ما اكنون دردست داريم را در دستور كار نداشتند. عيسي مسيح بيشتر وقت خود را به تعليم و تربيتشاگردان خويش اختصاص داد و بشارت پيام نجات را نيز با تجهيز آنان به معجزات وعطاياي روحاني به انان سپرد.

  در خاتمه آنچه كه شايسته توجه است عدم امكانآسماني بودن يك كتاب است – چرا كه با فرض قبول چنين باوري بايد بپذيريم كه چنينكتابي از آنجا كه با منشا الهي تدوين مي گردد لازم است كه تعاليم و محتواي آن محدودبه زمان و مكان خاصي نباشد و گذر ايام و بروز وقايع و پيشرفت هاي علمي تاثيري درصحت و سقم آن نداشته باشد. اگر چنين باشد اولا علم و دانش انساني در گذر ايام بايدمحدود به چارچوب همان كتاب گردد وگرنه نشان از ضعف نويسنده كتاب در قبال مخلوق خودمي باشد و در ثاني بايد اگر غلطي بر آن كتاب واقع شود نشان از ناداني خدا خواهدبود.
  نوشته اينميتواند مدعي صدور از آفريدگار لايزال باشد كه آن خدا خلقت را آفريده و خود آن راپرورانده و هدايت مي نمايد و هيچ فعلي خارج از اراده او به وقوع نمي پيوندد مگرآنكه در بردارنده تمامي علم – اراده – شعور و صفات آن خدا باشد و موثر از مخلوقنباشد و تاثير آن بر مخلوق قطعي و لاجرم باشد. و تمامي خلقت را به همان كمالي كهخود تعيين نموده و در كتابش بيان كرده هدايت نمايد.
  چنين تصوري با هيچ منطق عقلي سازگار نيست – چهاگر از ابتدا هر امري آخر آن را مشخص و بيان كند لذا جايي براي اراده غير خدا يااراده آزاد انساني نميماند پس نوع محكوم به مشيت خداست و مسوليت حقوقي – اخلاقي وكيفري اعمال انسان متوجه خداست و اگر فعلي خارج از اراده او كه در كتاب نوشته شدهاست واقع شود ناتواني خدا را ثابت خواهد كرد.
  اگر كتاب را صادر شده از منيع كل علم و حكمتبدانيم ولي محتواي كتاب را محدود به زمان يا مكان يا ظرفيت ذهن بشري بدانيم كه فقطبخشي از علم كامل است لذا محدوديت آن به زمان و مكان را پذيرفته ايم و اين سرنوشتتمام كتب است كه منشا خدايي يا غير خدايي دارند و در فرجام كار فرقي با يكديگرندارند چرا كه هر كتابي كه كار برد تاريخي و انساني دارد تاريخ مصرفي دارد كه ديگرنمي تواند معجزه تلقي شود.

  دوست ماترياليستي ميگفت از آسمان بغير از برفو باران و تگرگ و گاها سنگ هاي آسماني چيزي ديگر بر زمين نازل نميشود و مقولهآسماني بودن كتاب مغلطه اي بيش نيست.

  با سپاس فراوان آماده شنيدن نظرات و انتقاداتهستم


 3. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  590
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2888  نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
  . بر اساس اموزه هاي اسلامي هر پيامبري براي اثبات ادعاي نبوت بايستي معجزه اي داشته باشد تا ادعاي او توسط عوام پذيرفته شود از آنجا كه محمد بنيانگذار اسلام هيچ معجزه اي كه با شواهد تاريخي منطبق و مستند باشد نداشته است لذا استدلال ميشود كه قران كتاب آسماني است كه با وحي به وي نازل شده و قران معجزه اوست
  بسم الله الرحمن الرحیم

  اگر شواهد تاریخی را کنار بگذاریم و فقط به قران بسنده کنیم میتوانیم معجزات دیگری غیر از قران را به پیامبر اکرم صلی الله علیه واله نسبت دهیم.

  در سوره قمر،1 : اقتربت الساعة و انشق القمر و ان یرو ایة یعرضوا و یقولوا سحر مستمر؛
  آیه فوق طبق قول مفسرین شیعه و سنی و روایات متعدد در تأیید آن که متواتر نیز میدانند اشاره به معجزه شق القمر است که به دست پیامبر اکرم صلی الله علیه اله انجام گرفت که در شب 14 ماه هنگامی که ماه تازه طلوع کرده بود پیامبر صلی الله علیه واله اشاره فرمودند و ماه به دو نیمه تقسیم شد.و لحظاتی به همان حال باقی بود سپس باز به هم چسبید و به شکل اولش در آمد .

  معجزه دیگر تصرف در ادراک مردم است.
  قد کان لکم آیة فی فئتین التقتا فئة تقاتل فی سبیل الله و اخری کافرة یرونهم مثلیهم رأی العین والله یوید بنصره من یشاء ان فی ذلک لعبرة لاولی الابصار؛العمران 13.

  طبق تفسیر مفسرین فاعل "یرونهم" یا به مومنین برمیگردد یا به کفار . اینکه مومنین خود را در برابر کفار 2برابر میدیدن یا کفار مومنین را 2 برابر میدیدند که در جریان جنگ بدر که تعداد مسلمانان فقط313 نفر بود خداوند در ادراک آنها تصرف کرد که جمعیتی را دو برابر ببینند و این در پیروزی مومنین موثر بود.


  معجزه دیگر القا رعب و نزول سکینه؛

  سنلقی فی قلوبهم الرعب؛ال عمرن،151. و انفال 12 و احزاب 26و حشر2.

  در قران به 4 مورد اشاره نمده که خداوند در دل کفار ایجاد رعب میکرد و باعث شکست انها میشد.

  فانزل الله سکینته علیه؛توبه،40. و 26. فتح،4و18. که طبق آیات فوق خداوند در دل مومنین ایجاد سکینه و وقار میکند .

  البته باز هم اشاره میکنیم فقط بحث را از دید قران بررسی کردیم ولی روایات فراوانی در سایر معجزات پیغمبر نیز واردشده است.
  ویرایش توسط زمزم : ۱۳۸۹/۱۰/۰۲ در ساعت ۲۱:۱۵
  این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

 4. صلوات ها 4


 5. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
  نوشته
  538
  حضور
  3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  350  با سلام

  دوست گرامي بر اساس آيات متعدد قراني حضرت محمد هيچ معجزه اي براي اثبات نبوت خويش نداشته است و ادعاي معجزه بر اساس حديث و روايت وقتي بر خلاف نص صريح متن اصلي اسلام يعني كتاب قران است دو حالت بيشتر نميتواند داشته باشد:
  1 - مدعي - حديث و روايت را مرجح بر قران دانسته و قران را حاوي مطالب غلط ميداند كه اين نفي هر نوع صلاحيت آن كتاب است
  2 - دروغ بستن به كتابي كه ستون اصلي دين است و دشمني با آن

 6. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  590
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2888  نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
  با سلام

  دوست گرامي بر اساس آيات متعدد قراني حضرت محمد هيچ معجزه اي براي اثبات نبوت خويش نداشته است و ادعاي معجزه بر اساس حديث و روايت وقتي بر خلاف نص صريح متن اصلي اسلام يعني كتاب قران است دو حالت بيشتر نميتواند داشته باشد:
  1 - مدعي - حديث و روايت را مرجح بر قران دانسته و قران را حاوي مطالب غلط ميداند كه اين نفي هر نوع صلاحيت آن كتاب است
  2 - دروغ بستن به كتابي كه ستون اصلي دين است و دشمني با آن

  قران میفرماید انبیا سلف بشارت ظهور پیامبر را داده بودند حتی اهل کتاب انتظار ظهور پیامبر اسلام را داشتند و علامات روشنی وجود داشت که جای هیچ شکی نبود.

  از آنجا که دعوت پیامبر اسلام جهانی بود و برای همه اعصار حکمت الهی نیز اقتضا داشت معجزه اش همیشگی و باقی باشد .این است که خدای متعال کتابی را برای پیامبر اسلام نازل فرمود به گونه ای که خود معجزه ای جاوید و بزرگ باشد.

  نشانه های پیامبر اسلام نزد اهل کتاب؛
  الذین اتیناهم الکتاب یعرفونه کما یعرفون ابناءهم ؛
  اهل کتا هم چنانکه فرزندان خود را میشناختند او را (حضرت محمد)می شناسند.بقره،146.

  فلما جاءهم ما عرفوا کفروا به فلعنةالله علی الکافرین ؛پس از آمدن و شناسایی وی به او ایمان نیاوردند پس لعنت خدا بر کافرین.بقره،89.


  و ایات بسیار دیگر،اعراف،157 وصف،6 و مومنون ،69 واحقاف،10 وشعرا ،197.


  ادامه دارد
  ویرایش توسط زمزم : ۱۳۸۹/۱۰/۰۲ در ساعت ۲۱:۳۲
  این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

 7. صلوات ها 3


 8. #6

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
  نوشته
  538
  حضور
  3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  350  با سلام
  بررسي تحريف تورات و انجيل از منظر قران در تاپيك ((قران و تحريف كتابمقدس )) بيان شده است
  http://www.askdin.com/showthread.php?t=9530
  لطفا مطالعه نمائيد
  و الحال اين سه چيز باقی است:
  ايمان و اميد و محبت
  اما بزرگتر اينها محبت است
  ((( پولس رسول )))

 9. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  590
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2888  اثبات معجزه بودن قران؛

  - از طریق تحدی؛ تحدی یعنی مبارز طلبی. قران ادعا میکند که این کتاب معجزه است و کسی مانند ان را نمیتواند بیاورد. و مبارز میطلبد.

  قل لئن اجتمعت الانس و الجن علی ان یأتوا بمثل هذا القران لا یأتون بمثله؛اسرا
  88.
  بگوای پیامبر اگر همه جن و انس حمع شوند تا همانند این قران بیاورند نمیتوانند.

  در ایات دیگری به 10 سوره(هود،13) ام یقولون افتریه قل فأتوا بعشر سور مثله مفتریات وادعوا من استطعتم من دون الله ان کنتم صادقین.

  در این ایه نیز میفرماید:ای پیامبر بگو اگر میتوانید 10 سوره بیاورید و بخوانید به غیر خداوند را اگر راست میگویید.
  جالب که در ادامه در ایه بعدی میفرماید؛ فان لم یستجیبوا لکم فاعلموا انّما انزل بعلم الله ، اگر قبول نکردندبدانیداین کتاب ،کتاب خداست و از علم الهی سرچشمه میگیرد.

  یعنی آنچنان جو معارضه آماده است که اگر هر عاقلی در باره این مسأله بیاندیشد یقین خواهد کرد که این کتاب ،کتاب خداست.

  هم چنین تحدی به یک سوره (یونس،38) و یا به یک سخن مانند قران (طور،34) نموده است .

  که تمام ایات فوق ناظر به معجزه بودن قران و اینکه به پیامبر خطاب میکند که ؛ ای پیامبر بگو....


  البته سایر وجوه اعجاز قران انشاالله در پستهای بعدی.

  به نظر شما ایا این ایات چیزی جز معجزه بودن قران را میرساند؟؟

  ر.ک.راه و راهنما شناسی؛محمد تقی مصباح یزدی
  ویرایش توسط زمزم : ۱۳۸۹/۱۰/۰۲ در ساعت ۲۲:۰۴
  این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

 10. صلوات ها 3


 11. #8

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  نجوم - فيزيك - الهيات - مكانيك
  نوشته
  538
  حضور
  3 روز 5 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  350  با سلام دوست عزيز
  1 - همانطور كه قبلا عرض كردم خود قران مدعي است كه حضرت محمد هيج معجزه اي نداشته است اين مطلب شما نفي خود قران است و حتي اگر نبوغي در قران باشد با اين ادعاي شما باطل ميشود
  2 - يعني شما مدعي هستيد كه من فارسي زبان بايد براي اينكه ثابت كنم قران معجزه نيست بايد برم ده ها سال عربي ياد بگيرم و شاعر بشم و بعد شعر بگم كه اگه شكست خوردم ايمان بيارم كه قران معجزه است؟
  اما شما دوست عزيز كه فارسي هم بلديد ميتونيد يه كتاب چون ديوان حافظ بياريد؟ شما ميتونيد چند تا غزل نظير انچه در ديوان حافظ است خلق كنيد؟ گمان نميكنيد داريد مغلطه ميكنيد؟؟
  3 - معجزه بايد كابردي اعجازي در جلب مردم به ادعاي نبي داشته باشد - نظير شفا دادن يا دو تكه كردن دريا براي نجات مردم - يا بركت نان و سير كردن مردم - يا خبر دادن از آينده براي نجات مردم از جنگ يا قحطي - معجزه بايد نفعي براي مردم و خيريت براي بشر باشه - اخه شعر هم شد معجزه؟؟ اگه اينطور باشه كه فردوسي و حافظ هم پيامبرند - تازه افراد زيادي هستند كه عربي را خوب ميدانند و معجزه بودن و يا نبوغ در قران را رد ميكنند -

  واما در مورد اعجاز لطفا مطالب منتقدين را هم اعمال نمائيد
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D9%82%D8%AF_%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86

  در اينده نزديك تاپيك معجزه را براي اطلاعات بيشتر قرار خواهم داد

  خاطر نشان ميكنم كه اين تاپيك مربوط به بررسي قران نيستبررسي تحريف تورات و انجيل از منظر قران در تاپيك ((قران و تحريف كتابمقدس )) بيان شده است
  http://www.askdin.com/showthread.php?t=9530
  ویرایش توسط sina178s : ۱۳۸۹/۱۰/۰۲ در ساعت ۲۲:۴۴
  و الحال اين سه چيز باقی است:
  ايمان و اميد و محبت
  اما بزرگتر اينها محبت است
  ((( پولس رسول )))

 12. #9

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  نقل قول نوشته اصلی توسط sina178s نمایش پست ها
  بخش اول :
  ادعاي تحريف شدن كتابمقدس جزو مباحث كهنه ايستكه ادامه داشته و مدعيان هر روزه سعي در يافتن نكته يا موضوعي براي طرح مجدد وپياپي ان دارند گرچه محكمترين دليلي كه ميتواند در اين مقوله مورد اعتنا واقع شودارائه كتابمقدسي است كه با معيارهاي علمي و تاريخي متون باستاني معتبر و مطابقتداشته باشد اما اين مقوله هيچگاه مورد توجه مدعيان نبوده و صرفا با سفسطه گري سعيدر قبولاندن ادعا هاي خود دارند.

  باسلام
  جناب سینا یعنی میفرماید این مطالب در کتاب مقدس نیست!!و یا اگر است!!درسته!!؟
  و یا شاید شما کتابی دارید که با کتابهای دیگر فرق میکند!؟
  راهنمایی کنید ممنون میشوم!!  1- خدا از کرده خود پشیمان می شود.سموئیل اول باب 15 آیۀ 10
  2- خدا پیمان شکن است. سموئیل اول باب 2 آیۀ 2
  3- خدا نادان است و بدون نشانه در خانه مؤمنین از کافران را تشخیص نمی دهد. سفر خروج باب 12 آیۀ 12
  4- خدا با انسانی کشتی می گیرد. سفر پیدایش باب 32 آیۀ 24
  5- خدا دروغ می گوید و دروغ او را حیوانی چون مار بر ملا می کند سفر پیدایش باب 3 آیۀ 3
  6- خدا از آسمان می آید تا بین کلام مردم تفرقه اندازد و آنها را به تشویش اندازد. سفر پیدایش باب 11 آیۀ 1
  7- خدا چیزی می گوید و بعد آن را به نحو دیگری تغییر می دهد. سفر پیدایش باب 3 آیۀ 6
  8- خدا دستور به قتل عام تمام موجودات دارای روح حتی حیوانات می دهد. 20-18
  9- خدا به صورت بشر است. 1-26
  10- خدا گیسوان دارد.دانیال 7-9
  11- خدا دو پا دارد.سفر خروج 24-10
  12- خدا فرشته است و فرشته خداست.سفر پیدایش 16-1
  13- خدا راه می رود.سفر پیدایش 3-8
  14- خدا به مکان فرود می آید.سفر خروج 19-20
  15- خدا مسکن دارد.فرامیر 132-13
  16- خدا به میان ابر ها فرود می آید و جلوی روی کسی می خرامد.سفر خروج 34-5
  17- خدا جای کسی را که پنهان شده است را نمی داند.سفر پیدایش 3-9
  18- خدا بر عملش تأسف می خورد. سفر پیدایش/ 6-6
  19- خدا فرشته می شود و فرشته خدا می شود. سفر پیدایش 18- 1سفر پیدایش 19-1
  20- نادانی خدا بیشتر از نادانی مردم است.قرنتیان 1-25

  اما دلیل تحریف کتاب مقدس

  دلایل تحریف کتاب مقدس (۱): گم‌شده‌های عهد قدیم

  دلایل تحریف کتاب مقدس (۲) : اسفار بی نام و نشان

  دلایل تحریف کتاب مقدس (۳): تورات‌های متناقض

  دلایل تحریف کتاب مقدس (۴): آدرس‌های بدون مرجع

  ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۱۰/۰۳ در ساعت ۰۴:۲۳
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 13. #10

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  468
  حضور
  1 ساعت 24 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1620  بسمه تعالي
  يك مسيح واقعي ؛ ويا يك يهودي واقعي ........ مسلمان است .............
  والا اگر اسلام را قبول نمي كند نه مسيحي است ونه يهودي ونه مسلمان است............
  اين امر را قران ميگويد .......چطور؟
  خدایا,سحر خیز مدینه را برسان

 14. صلوات


صفحه 1 از 16 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود