صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مردم چه مي گوينـــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــد؟؟؟؟

گل ليلا آنلاین نیست. مدير نشريات الكترونيك و نرم افزارهاي ديني
    شروع کننده موضوع

علاقه
    برنامه نويسي - شناخت ائمه اطهار(ع) - تبليغ دين
    نوشته
    2,964
    حضور
    116 روز 11 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    262
    آپلود
    33
    گالری
    493
    صلوات
    37367

مردم چه مي گوينـــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــد؟؟؟؟

می خواستم به دنیا بیایم، در زایشگاه عمومی، پدر بزرگم به مادرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. مادرم گفت: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم به مدرسه بروم، مدرسه ی سر کوچه ی مان. مادرم گفت: فقط مدرسه ی غیر انتفاعی! پدرم گفت: چرا؟...مادرم گفت: مردم چه می گویند؟!...

به رشته ی انسانی علاقه داشتم. پدرم گفت: فقط ریاضی! گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

با دختری روستایی می خواستم ازدواج کنم. خواهرم گفت: مگر من بمیرم. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم پول مراسم عروسی را سرمایه ی زندگی ام کنم. پدر و مادرم گفتند: مگر از روی نعش ما رد شوی. گفتم: چرا؟...گفتند: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم به اندازه ی جیبم خانه ای در پایین شهر اجاره کنم. مادرم گفت: وای بر من. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

اولین مهمانی بعد از عروسیمان بود. می خواستم ساده باشد و صمیمی. همسرم گفت: شکست، به همین زودی؟!...گفتم: چرا؟... گفت:مردم چه می گویند؟!...

می خواستم یک ماشین مدل پایین بخرم، در حد وسعم، تا عصای دستم باشد. زنم گفت: خدا مرگم دهد. گفتم: چرا؟... گفت: مردم چه می گویند؟!...

بچه ام می خواست به دنیا بیاید، در زایشگاه عمومی. پدرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

بچه ام می خواست به مدرسه برود، رشته ی تحصیلی اش را برگزیند، .....................................

و و و و و ...............

می خواستم بمیرم. بر سر قبرم بحث شد. پسرم گفت: پایین قبرستان. زنم جیغ کشید. دخترم گفت: چه شده؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

مُـــــــــــــــــــــــ ـــــردم.

برادرم برای مراسم ترحیمم مسجد ساده ای در نظر گرفت. خواهرم اشک ریخت و گفت: مردم چه می گویند؟!...

از طرف قبرستان سنگ قبر ساده ای بر سر مزارم گذاشتند. اما برادرم گفت: مردم چه می گویند؟!...

خودش سنگ قبری برایم سفارش داد که عکسم را رویش حک کردند.

حالا من در اینجا در حفره ای تنگ خانه کرده ام و تمام سرمایه ام برای ادامه ی زندگی جمله ای بیش نیست: مردم چه می گویند؟!...

مردمی که عمری نگران حرفهایشان بودم، حالا حتی لحظه ای هم نگران من نیستند و ....

ویرایش توسط گل ليلا : ۱۳۸۹/۰۹/۳۰ در ساعت ۱۱:۲۰

2. صلوات ها 46

3.  

علاقه
    عکس ، داستان ، خبر ، موضوعات مذهبی
    نوشته
    2,302
    حضور
    2 روز 15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    2449
    صلوات
    19063

ای کاش لحظه ایی هم می گفتیم خداوند چه می فرمایند .

5. صلوات ها 37

نوشته
    520
    حضور
    3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    77
    صلوات
    3595

زيبا بود ممنون

بدا به حالمون كه تو اين دوره و زمونه در كارهاي واجب و حرام هم به جاي اجراي امر خدا نگرانيم كه مردم چي ميگن ؟!

ميخواي تو عروسي موسيقي حرام پخش نكني همه ميگن مردم چي ميگن ؟!
    ميخويا نمازت قضا نشه و مجبور ميشي مجلسيو ترك كني همه ميگن مردم چي ميگن ؟!
    ميخواي صرفه جويي كني و اسراف نكني تا خدا راضي باشه ميگن مردم چي ميگن ؟!
    ميخواي امر به معروف و نهي از منكر كني همه بهت ميگن مردم چي ميگن ؟!
    .........

خوش به حال كسي كه تو رفتارش رضايت خدارو مدنظر داره حتي اگه توهين و حرف هاي مردم دنبالش باشه.

كي اون دنيا بار گناه كسه ديگرو به دوش ميگيره ؟!!
    الهي
    اي كريمي كه بخشنده عطايي , اي حكيمي كه پوشنده خطايي , اي احدي كه در ذات و صفات بي همتايي , اي خالقي كه راهنمايي و اي قادري كه خدايي را سزايي , بذات لا يزال خود , به صفات با كمال خود , به عزت و جلال خود و بعظمت جمال خود , جان ما را صفاي خود ده , دل ما را هواي خود ده , چشم ما را ضياء خود ده و ما را آن ده كه آن به .

7. صلوات ها 40

نوشته
    666
    حضور
    4 روز 12 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    70
    آپلود
    1
    گالری
    423
    صلوات
    7040

نقل قول نوشته اصلی توسط گل ليلا نمایش پست ها
    با دختری روستایی می خواستم ازدواج کنم. خواهرم گفت: مگر من بمیرم. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم پول مراسم عروسی را سرمایه ی زندگی ام کنم. پدر و مادرم گفتند: مگر از روی نعش ما رد شوی. گفتم: چرا؟...گفتند: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم یک ماشین مدل پایین بخرم، در حد وسعم، تا عصای دستم باشد. زنم گفت: خدا مرگم دهد. گفتم: چرا؟... گفت: مردم چه می گویند؟!...

اینا دیگه داره شعار میشه یا شده!!!
    حرف مردم!!!
    چشم و هم چشمی!!!
    فرهنگ جمع تقریبا زیادی از مردممون به سمت اینه که فلانی چی داره ، اون چی میخواد بخره ، من باید بهترشو داشته باشم ، جهیزیه دختر ..... خانوم اینقدر می ارزید نه اونقدر می ارزید، و همه اون مثالایی که گل لیلای عزیز بیان کردن و............

حالا حرف این مردم ارزش داره یا خدا؟!!

تو تاپیک زیر گوشه ای از این مشکل گذاشته شده ، ولی یه روزه برداشته شد!!
    http://www.askdin.com/showthread.php?t=9453

و خداوند
    سعادت ما را بر خود واجب ساخته
    پس
    نماز را بر ما واجب ساخت...
    تا سعادت ما را
    تضمین کند...

๑۩ تصاویر و طراحی های اسلامی ۩๑

9. صلوات ها 26

علاقه
    به کتاب و فکر علاقمندم
    نوشته
    274
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1372

می خواستم به دنیا بیایم، در زایشگاه عمومی، پدر بزرگم به مادرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. مادرم گفت: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم به مدرسه بروم، مدرسه ی سر کوچه ی مان. مادرم گفت: فقط مدرسه ی غیر انتفاعی! پدرم گفت: چرا؟...مادرم گفت: مردم چه می گویند؟!...

به رشته ی انسانی علاقه داشتم. پدرم گفت: فقط ریاضی! گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم به اندازه ی جیبم خانه ای در پایین شهر اجاره کنم. مادرم گفت: وای بر من. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

اولین مهمانی بعد از عروسیمان بود. می خواستم ساده باشد و صمیمی. همسرم گفت: شکست، به همین زودی؟!...گفتم: چرا؟... گفت:مردم چه می گویند؟!...

بچه ام می خواست به دنیا بیاید، در زایشگاه عمومی. پدرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

بچه ام می خواست به مدرسه برود، رشته ی تحصیلی اش را برگزیند، .....................................

می خواستم بمیرم. بر سر قبرم بحث شد. پسرم گفت: پایین قبرستان. زنم جیغ کشید. دخترم گفت: چه شده؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

مُـــــــــــــــــــــــ ـــــردم.

برادرم برای مراسم ترحیمم مسجد ساده ای در نظر گرفت. خواهرم اشک ریخت و گفت: مردم چه می گویند؟!...

از طرف قبرستان سنگ قبر ساده ای بر سر مزارم گذاشتند. اما برادرم گفت: مردم چه می گویند؟!...

خودش سنگ قبری برایم سفارش داد که عکسم را رویش حک کردند.

حالا من در اینجا در حفره ای تنگ خانه کرده ام و تمام سرمایه ام برای ادامه ی زندگی جمله ای بیش نیست: مردم چه می گویند؟!...

:ghamgin:
    جای نگرانی نیست
    همه مجازی!! هستیم لذا تعریف از خودمان هم بکنیم ریا نخواهد بود!!! به شرطی که نزد نفسمان مغرور نشویم.......

خوشبختانه این توفیق را دارم که با وجود داشتن دوستان زیاد از قشرهای مختلف با حرف مردم زندگی نمی کنم و با سربلندی می گویم که ( انشاء الله ) تمام موارد بل کمی فراتر از بیانات گل لیلا را مراعات می کنم.....

و این است یک معنای آزاد بودن و بنده کسی نبودنِ انسان ، در سفارش علی ( ع ) به فرزندش امام حسن ( ع)

و خلاصه اینکه دنیا باید در اختیار آسایش ما باشد نه ما در اختیار دنیا !!

ویرایش توسط zahra : ۱۳۸۹/۱۰/۰۱ در ساعت ۰۰:۲۱

11. صلوات ها 28

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15415

سلام به دوستان اين تاپيك
    ميدونيد حديث قدسي زيبائي در اين زمينه هست؟
    خدا : هر بنده اي براي دلخوشي و عزيز شدن نزد مردم اعمالي رو انجام بده(اينگونه زندگي كند) هم در درگاه من خوار است و هم نزد مردم خوارش ميكنم، اما اگر بخاطر من اعمالي رو انجام بدهد هم در درگاهم عزيز و هم نزد مردم بالا ميبرمش.
    منبع: كتاب كلمة الله

13. صلوات ها 27

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

سلام
    یه فایلی از یکی از علما گذاشتم توی سایت
    مدیران محترم حذفش کردند
    حتما اونا هم گفتن...مردم چه میگویند.......

ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۸۹/۱۰/۰۲ در ساعت ۲۳:۱۴

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

15. صلوات ها 17

نوشته
    4
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    52

نیشخند

گه قرار باشه با حرف مردم نسشت و بخاست بکنیم بهتره بریم رو به قبله بخوابیم!
    حفظ کردن آبرو خیلی خوبه اما نه به خاطر مردم که تو شرایط سخت هر چیزی ممکنه پشت سرت بگن!مردم کسایی هستن که عقلشون به چشمشونه(البته بعضی از مردم)نباید به خاطر اونا و حرفای بی ارزشی که گاهی اوقات میزنن زندگیو به کام خوودمون تلخ کنیم!

دوست عزیزم هم خیلی خوب گفتن!کاملا موافقم:

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان نمایش پست ها
    سلام به دوستان اين تاپيك
    ميدونيد حديث قدسي زيبائي در اين زمينه هست؟
    خدا : هر بنده اي براي دلخوشي و عزيز شدن نزد مردم اعمالي رو انجام بده(اينگونه زندگي كند) هم در درگاه من خوار است و هم نزد مردم خوارش ميكنم، اما اگر بخاطر من اعمالي رو انجام بدهد هم در درگاهم عزيز و هم نزد مردم بالا ميبرمش.
    منبع: كتاب كلمة الله

کسی نمی بیند شاید هم نخواهد ببیند،کسی نمی شنود شاید هم نخواهد بشنود،
    اما خواه نا خواه این اشک و صدای گریه و هق هق من است!!!
    کسی می بیند؟
    کسی می شنود؟

17. صلوات ها 16

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

مطلب

بخشی عظیمی از این اخلاقیات برمیگرده به ضعف اعتماد به نفس و خودباوری و همچنین ضعف شدید در اعتقادات ...

پیامبر عزیزمون می فرمایند :
    هرکه رضایت و تایید مردم را با چیزی بطلبد که خدا را ناخشنود می کند به جای خشنودی مردم مورد نکوهش واقع می شود .

کاش وقت میکردم یه تاپیک در مورد اعتماد به نفس (باور استعدادهای درونی) میزدم و چند تا فایل صوتی عالی که در این زمینه دارم میذاشتم که بقیه هم استفاده کنند .

موفق و سربلند باشید

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

19. صلوات ها 16

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

مردم چه می گویند؟!...
    سلام
    بنده که سعی کرده ام همه امورم بر مبنای عقل و اگر خدا لطف فرماید بر مبنای شرع باشد و اصلا برایم مهم نیست که مردم چه می گویند . بله اگر از حدود عقلی و شرعی کسی پا فراتر بگذارد شاید بگویم مواظب حرف مردم باش . چون می دانم بعضی ها از مردم بیشتر از خدا می ترسند .
    خدا ما را در راه خودش مستدام بدارد و جزء آنانی قرار دهد که خود فرمود :
    لا یخافون لومه لائم
    موفق در پناه حق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)