نقدی بر احادیث جعلی اهل سنت- پاسخ اهل سنت چیست؟

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نقدی بر احادیث جعلی اهل سنت- پاسخ اهل سنت چیست؟

با سلام و تحیت به طالبان حقیقت:Gol:

در روایتی نقل شده که حضرت خاتم الانبیاء (ص) بر عایشه وارد شد، پیره زنی نزد وی بود، حضرت پرسید این زن کیست؟ عایشه عرضه داشت: یکی از خاله های من است. پیره زن از پیامبر (ص) در خواست نمود، یا رسول الله دعا بفرمایید خدا مرا از اهل بهشت قرار دهد.

پیغمبراکرم (ص) فرمود: آیا نمی دانی پیره زنان به بهشت نمی روند، پیره زن حمل به ظاهر کرده و شروع به گریه کرد، هنگامی که می خواست برود، عایشه عرض کرد: یا رسول الله خالۀ من از فرمایش شما گریان شده است.

حضرت فرمود: به او بگو اینکه گفتم پیره زن به بهشت نمی رود یعنی جوان می شود و به بهشت می رود.(1)

اینجاست که جعلی بودن حدیث "ابوبکر و عمر سیدا کهول اهل الجنة" معلوم می شود. اینکه در برابر حدیث مُسَلَّمِ مورد اتفاق شیعه و سنی "الحسن و الحسین سیدا شباب اهل الجنة"، حسن و حسین دو سید و آقای جوانان اهل بهشتند، حدیث مذکور را جعل نموده اند که ابوبکر و عمر دو آقای پیرهای اهل بهشتند.

جاعلان حدیث، اینقدر در خطا بودند که به این مطلب فکر نکردند؛ در بهشت که پیرمرد ندارد تا آقا داشته باشند.

نظیر آنکه در برابر حدیث مسلم دیگری مورد اتفاق شیعه و سنی که نبی اکرم (ص) فرموده: "انا مدینةالعلم و علی بابها" من شهر علمم و علی درب آن است. به خطا و در ادامۀ روایت مشهور جعل کرده اند که: "و عمر سقفها" یعنی جناب عمر هم سقف آنست.

واقعاً تأسف بار است؛ اینهمه کوته فکری و جمود و تعصب کورکورانه، تا حدی که نتوانستند بفهمند شهر که سقف ندارد.

انشاءالله خدا همۀ ما را از خطر جمود و تعصب، و انحراف و ضلالت به دامنۀ امن و امان هدایت و ولایت رهنمون سازد.

آمین یا رب العالمین... التماس دعا ...:Gol:

پاورقی____________________________________________
1. منهج الصادقین.
2- شهید محراب آیةالله دستغیب، سرای دیگر.

با سلام و تشکر از دوست گرامی جناب صدیق

از این جعلیات زیاد است و یک راه مطمئن جهت رسیدن به حقیقت زیرا اصل قضییه را روشن میسازد:

http://javdan.blogfa.com/cat-34.aspx

موضوع قفل شده است