نظر رهبر انقلاب درباره عَلَم و عزاداري+دانلود فایل و صوت

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظر رهبر انقلاب درباره عَلَم و عزاداري+دانلود فایل و صوت

من نمیدونم اینجور الم بلند کردن چه نوع سوگواری به حساب میاد ، حضرت ابوالفضل یه پرچم داشت که به اون میگفتن الم ، حالا اومدن الم ساختن 3 یا 4 متر و بزرگتر ، هر سال هم یه مسجد چند تیکه آهن اضافه میکنه که بگه الم ما بزرگتر .

http://dl.downloadtak.com/1/www.Downloadtak.com.zip

پسورد : { ww.downloadtak.com }

من از یه نفر پرسیدم چرا الم ها رو انقدر بزرگ میکنید ، جواب جالبی داد . گفت الم هر مسجدی بزرگتر باشه حضرت ابوالفضل بیشتر به عزاداران اون مسجد کمک میکنه !؟!؟!؟!؟

n-95;69150 نوشت:
من از یه نفر پرسیدم چرا الم ها رو انقدر بزرگ میکنید ، جواب جالبی داد . گفت الم هر مسجدی بزرگتر باشه حضرت ابوالفضل بیشتر به عزاداران اون مسجد کمک میکنه !؟!؟!؟!؟

توی سایت پرسمان قرانی هم در این رابطه صحبت شد و یکی از اساتید این فایل صوتی ای رو برای دانلود گذاشت که توی این پست آپ کرده ام.

موضوع بحث
یک صوت ده دقیقه ای :عزاراداری صحیح و انحرافات حاضر

در این آدرس

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=24670

مطالب مفیدی را می یابید

[="blue"]«بعضی از نمایش‌های غلط، مسخره‌بازی، سرگرمی، لهو و لعب به نام عاشورا و مصیبت، عزاداری نیست. بعضی از این چشم و هم‌چشمی‌های غلط؛ فلان دسته علامتش 13 تیغ دارد این دسته دیگر علامتش باید 15 تیغ داشته باشد بعد آن دیگری می‌آید می‌گذارد روی دست این علامش می‌شود 17تیغ، همین‌طور تا برو بیست و چند تیغ! خدا می‌داند چه کسی می‌خواهد این علامت را بردارد؟! واقعا یک کار جاهلانه است.

خود این علامت که از مدت‌ها پیش صحبت بود که چیز خیلی خوبی هم نیست، شکلش هم شکل جالبی نیست، شکل صلیب است و چنین شکل و ترکیبی اصلا جزو ترکیبات مانوس اسلامی نیست؛ نه شکل محراب است، نه شکل گنبد است، نه شکل مناره است...شکل عَلَم هم نیست...حالا من نمی‌خواهم اصرار کنم که حتما صلیب است و حرام است نه، اما می‌خواهم بگویم چشم‌وهم‌چشمی و رقابت روی این چیزهای بی‌معنی و پوچ و بی‌محتوا جزو غلط‌ترین کارهایی است که ممکن است ملت ما در یک چنین حادثه عظیمی به آن دچار بشوند.»
[="red"]منبع:[/]
[="magenta"]کتاب «اشک باید رازدار باشد»، در برگیرنده گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب پیرامون محرم الحرام و نهضت عاشورای حسینی ایرادشده در سال‌های 1361 تا 1385[/][/]