بی احترامی در مجلس امام حسین

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بی احترامی در مجلس امام حسین

لطفا اگر تاپیک در جای غلتی هست پاکش نکنید و بلکه تکانش بدین و بهم بگین در کدام تالار بردین
بنظر شما کار انها درست بوده؟

سلام. من پدرم رو بزرو بردم مجلسه امام حسین ( هر سال بشتر از 3 باز شاید کمتر منو نمی بره چون مذهبی زیاب نیست) بعدا که رفتم با کلی ذوق کمک بدم بعد از چند بار رفتن و امدن برای کمک و پذیرایی و میوه دادن یکی بهم گفت ما هستیم شما زحمت نکش من فکر کردم تعارف کرده بعد ادامه به کمک دادم و بعد فقط 2 نفر بودن پذیرای میکردن و کمی دیر پذیرای میکردن و من سریع تر بودم ...و بعد یهویی یه خانم با کمی تندی بهم گفت تشکر از شما زحمت کشیدی من میوه رو که داشتم می بردم رو از دستم گرفت منم با دل شکسته رفتم نشتستم چون همیشه دوست دارم کمک بدم برای امام حسین....ایا تندی و رفتار ان خانم غلت بود؟ م
مگه در مجلسه امام حسین ادمهای خاصی کمک میدن؟ یا هر کسی دوست داشت میتوونه بره؟...چرا فکر میکنی ازدستم گرفتن و اجازه ندادن من ببرم و پذیرایی کنم؟.....تازه بانی یه مرد بوده تا انجا که میدانم...:Sokhan: تازه به اشناش و دختراش میداد
اصلا یه حالتی بودن انگار منو میخان ازاون مکان بندازن بیرون البته خیلی تند نبودن ...یعنی بزارهمه رو ما بکنیم

ببخشید اشتباه گفتم من بزور پدرم رو بردم مکجلس تازه من فقط اضافه بودم کمک میکردم واستا زن با بچه تو بغل پذیرای میکنه همنونی که کمی تند کرد همه نمی خواستن کمک کننن.....ولی خب منم اضافه بشممم....اون خرما بده من میوه چی می شه؟
خانم مثل اینکه تازه مسلمون بود

سلام

شما به هیچ عنوان خادمی امام حسین رو از دست ندهید
هرکه هم تندی کرد اهمیت ندهید
به هر حال به نوعی کمک کنید این کار نشد اون کار رو انجام بدید

یا علی

دوست عزيز معلومه رفتار اونها غلط بوده هيچ شكي نيست اگر هم نياز به كمك نداشتن بايد با مهربوني بگن نه طوري كه فرد دلزده و ناراحت بشه از اين برخوردهاي اشتباه كه در مواردي باعث دلسرد شدن جوونا و حتي بدبيني اونها به اماكن و مجالس ديني ميشه متاسفانه خود من زياد ديدم از ناحيه افرادي كه در دين تكيشون بر ظاهره دينه و پي به عمق و هدف اسلام نبردن و يا دچار غرور و .. شدند .
البته گاهي هم ممكنه واقعا از روي ناآگاهي از طرز برخودشون باشه و اطلاعات كمشون در زمينه ارتباط با ديگران .

مطمئن باشيد دل شكستتون خيلي ارزش داره مهم نيتتونه و آگاهي خداونده و اون امام عزيز شما هم حتما در اين كار با نيت خالص جلو رفتيد مطمئن باشيد اجرتون محفوظه حتي شايد گاهي ممكنه اين دل شكسته خيلي بيشتر آدمو پيش ببره .
خود من از اين موارد برام پيش اومده هم تو مسجد هم تو حرم حضرت معصومه و .. ولي هميشه در اين مواقع سعي كنيد جهالت و ناداني طرف مقابلتونو ببخشيد و اگه دلتون گرفت با خداي خودتون درد و دل كنيد .

فکرکنم خانمه تازه مسلمان شده بود تازه بی حجاب بود و بعضیاشون ارایش هم کرده بودن خجالت نمیکشن

سلام و درود:Gol:

ابتدا عرض کنم که اون بنده خدا ها که از پیشینه ی شما خبر نداشتند!:Cheshmak:

نقل قول:
سلام. پدرم منو بزور می بره

البته این نمی تونه برخوردشون رو توجیه کنه:Labkhand: :Labkhand:

اینم در نظر بگیرید که برای نظم و هماهنگی یک هیئت باید یک سری محدودیت هایی در نظر گرفت !

شما باید با مسئول اون هئیت صحبت کنید و پیشنهاد همکاری بهشون بدید مطمئناً خواهد پذیرفت!

شما تصور کنید که هرکس بدون هماهنگی حتی با نیت خیرخواهی و کمک هم اگر مبادرت به این کار کند !! مسلماً نظم و یکپارچگی هیئت بهم می ریزد!!

هر چند بازهم تأکید می کنم اینگونه برخورد ها که در هئیت مذهبی مشاهده می کنیم به هیچ وجه زیبنده ی اینگونه مکان ها مذهبی و در شأن آن اشخاص نیست ! :Labkhand:

ولی به هرحال خوب شد شما مقاومت نکردید:Cheshmak: وگرنه میوه ها می ریختن زمین:Khandidan!:

البته بنده نگران میوه ها نیستم :Nishkhand: همینجوری گفتم:khandeh!:

امیدوارم با هماهنگی با مسئولین اون هیئت عزادار خوب برای امام حسين عليه الســــلام باشید:Gol:

برای میوه ها هم اینجوری بهتره:Cheshmak::khandeh!::Khandidan!:

یا علی

دوست عزیز در مجالس عزاداری همواره هستند برخی از خدام که رفتار مناسبی ندارند، این را بگذارید به پای اخلاق آن افراد و سعی نکنید با آن ها وارد بحث شوید و یا دلگیر ؛ اگر مایلید در مجلس امام حسین خدمت کنید اول با خادم آن جا صحبت کنید اگر نیاز داشتند حتماً از کمک شما استفاده خواهند نمود.

amykate;68095 نوشت:
فکرکنم خانمه تازه مسلمان شده بود تازه بی حجاب بود و بعضیاشون ارایش هم کرده بودن خجالت نمیکشن

احساس می کنم تازه مسلمان ها روی این امر حساس تراند، ما به اصطلاح مسلمان ها هستیم که نسبت به مبانی اسلام بی اهمیت هستیم

سلام علیکم جمیعا

amykate گرامی چقدر اسم سختی دارید :Gol:

متاسفم که چنین اتفاقی برای شما افتاد من هم مطالبی را اضافه میکنم بر فرمایش شما و از کوچکترین فونت برای نوشتن این مطالب استفاده میکنم شاید مگر هرکسی حوصله نکند آنرا تا به آخر بخواند زیراکه این مطالب صورت خوشی برای بیان و ذکر ندارد ولی نگفتنش خیلی قبیح تر از بیان آن است.

در تکیه ها و جالسی که برای امام حسین علیه السلام در ایران برپا میشود همگی به نام امام حسین علیه السلام و برپائی مجالس تعزیه و تکریم واقعه کربلا جواز گرفته اند و برپا شده اند.

ولی

نباید انتظار داشت که همه آنها نیت شان همانی باشد که میگویند

مثلا من هیئاتی را میشناسم که بدین شرح است

1- شخصی بانی هئیت شخص خلافکاری بوده و هست حتی مدتی مواد مخدر در مجلس خود پخش میکرد که الحمدلله گیر افتاد و جوازش باطل شد.

2- تعدادی از بانیان هستند که از این مجالس برای کسب درآمد استفاده میکنند
مثلا
الف : از سهمیه روغن و برنج و گوشت و... که با قیمت بصورت سهمیه ای به آنها داده میشود
ب : یا از مردم محل گرفته تا تجار بازار را تلکه میکنند که ما میخواهیم هیئت امام حسین برپا کنیم ولی ته کار بهتر است ادامه ندهم

حتی بیان این مطالب قبیح بسیار سخت است و نمیشود به این آسانی همه آن کارهائی را که میکنند با شکل حقیقی بیان کرد.

شما اگر به زور به هیاتی برده شدید که هیچ ولی اگر به نیت قربتا الی الله تعالی به هئیت میروید سعی کنید از اینطور هیئات دوری کنید

و من نمیدانم چرا از مساجد برای برگذاری مراسم مذهبی (در تهران بالاخص) خیلی کم استفاده میشود.

یاحق

ببخشید اشتباه گفتم من بزور پدرم رو بردم مکجلس تازه من فقط اضافه بودم کمک میکردم واستا زن با بچه تو بغل پذیرای میکنه همنونی که کمی تند کرد همه نمی خواستن کمک کننن.....ولی خب منم اضافه بشممم....اون خرما بده من میوه چی می شه؟

موضوع قفل شده است