نظرسنجی درباره محرم و وضعیت روانی( نشانه شناسي غم و افسردگي)

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظرسنجی درباره محرم و وضعیت روانی( نشانه شناسي غم و افسردگي)

نظرسنجی درباره محرم و وضعیت روانی

مقدمه
نشانه هاي افسردگي

[=Tahoma][=&quot]علایم افسردگی به شرح زیر هستند[/][=&quot]: [/][/]

[=Tahoma][=&quot]▪ [/][=&quot]احساس – پژمرده، غمگین، عصبی یا خسته [/][=&quot][/][/]

[=Tahoma][=&quot]▪ [/][=&quot]انرژی – خسته، بی رمق، حرکت های کند [/][=&quot][/][/]

[=Tahoma][=&quot]▪ [/][=&quot]خواب – بیدار شدن حین خواب شبانه یا صبح زود، خواب زیاد یا مشکل به خواب رفتن [/][=&quot][/][/]

[=Tahoma][=&quot]▪ [/][=&quot]تفکر – تفکر کند، عدم تمرکز، فراموش کار یا دودل [/][=&quot][/][/]

[=Tahoma][=&quot]▪ [/][=&quot]علاقه – افت علاقه به غذا، کار، و عمل جنسی؛ زندگی به نظر تیره می رسد[/][=&quot]. [/][/]

[=Tahoma][=&quot]▪ [/][=&quot]ارزش – کاهش احساس ارزشمندی، اعتماد به نفس در شخص؛ احساس گناهکاری [/][=&quot][/][/]

[=Tahoma][=&quot]▪ [/][=&quot]درد – سردرد، در سینه یا بخش های دیگر بدن بدون دلیل بدنی [/][=&quot][/][/]

[=Tahoma][=&quot]▪ [/][=&quot]زندگی – عدم علاقه به زنده بودن، افکار خودکشی یا مرگ
[/]
[/]

[=Tahoma]نكته:[=&quot] اگر پنج مورد از موارد فوق به مدت بیش از دو هفته وجود داشته باشند، ممکن است نشانه یک دوره افسردگی باشد[/][=&quot]. [/]
[/]

فرق است بين غم و افسردگي، غم حالتي است گذرا و همه گير كه طول مدت و شدتش زياد نيست ولي افسردگي حالتي است كه استمرار دارد شدتش از غم عادي بيشتر است و استمرار دارد. لذت و رضايت زندگي را مي گيرد و ...فرد غمديده بعد از مجلس غم مثل روضه بر امام حسين-ع- و مجلس ترحيم كنترل خلق (حالت هيجاني مستمر )خود را دارد و آگاهانه و ارادي غم را از دل بيرون مي كند. بنابراين با دوستش برخورد مي كند با تبسم با او مواجه مي شود و با او مزاح مي كند و چند تا از پست هاي كتاب حكايات و شوخ طبعي هاي طلبگي را برايش تعريف مي كند.
افسردگي مجموعه اي از نشانه هاست كه بارزترينش عدم احساس لذت (anhedonia) و خلق پايين (depressed mood)است. در عدم احساس لذت او از ديدار دوست صميمي اش، رنگين كمان،روابط انساني با نزديكان، غذاي لذيذ، كمدي و...به وجد نمي آيد.
فرد افسرده از احساس پوچي و بي معنايي زندگي و فعاليت هاي روزانه كار، مدرسه و...رنج مي برد. بك روان شناس معروف سه نشانه براي افسردگي بيان مي كند:
ديد منفي نسبت به:
1- خود،
2- آينده
3- جهان
علل افسردگي
افسردگي مانند اغلب اختلالات رواني توليد عوامل گوناگون زير است:
1-رواني،
2- زيستي( ژنتيك، سرشت و هورمون ها،
3- اجتماعي،
4- معنوي( گناه، عذاب وجدان و...)
نشانه هاي افسردگي را در جدول پيوست ببينيم.
رك: پست 22
http://www.askdin.com/showthread.php?p=67968#post67968

سئوال:
با عزاداري بر امام حسين -ع - آيا نشانه هايي از بيماري بالا (افسردگي) را در خود مي بيند يا برعكس؟

فكر كنم بهتر باشه افسردگي و پرخاشگري جدا گذاشته بشه اينجوري خب خيلي ها ممكنه افسرده بشن و بي سرو صدا تو لاك خودشون برن نتونن گزينه موافقو بزنن و افرادي هم ممكنه پرخاشگر باشن بازم نتونن گزينه موافقو بزنن:khandeh!: البته من خودم گزينه مخالفو زدما ولي فكر برخي دوستانو ميكنم :Nishkhand:

نازنين مريم;67610 نوشت:
فكر كنم بهتر باشه افسردگي و پرخاشگري جدا گذاشته بشه اينجوري خب خيلي ها ممكنه افسرده بشن و بي سرو صدا تو لاك خودشون برن نتونن گزينه موافقو بزنن و افرادي هم ممكنه پرخاشگر باشن بازم نتونن گزينه موافقو بزنن:khandeh!: البته من خودم گزينه مخالفو زدما ولي فكر برخي دوستانو ميكنم :Nishkhand:

سلام و درود:Gol:

بنده هم با انتقاد شما عمیقاً موافقم:Gol::Cheshmak:

یا علی

سلام
ممنونم از تذکر خوب و علمی تان اصلاح شد.

سلام
جناب حامی با توجه به تخصص شما
این سوال و پاسخهای محدود و متنوع بودن مخاطبین سایت
ابهامات زیادی دارد
لطفا برای من رفع ابهام کنید

منم در این موضوع و در مورد هدف نظر سنجی سوالاتی برام مطرح شده که ابتدا به دلایلی صرف نظر کردم ولی فکر کنم عنوان کنم بد نباشه چون با توضیحات دقیق کارشناس ابهام ها بر طرف میشه .

اول از همه برای من این سوال مطرحه که هدف از این نظرسنجی کشف یه رابطه علمیه و یا چیز دیگه ای ؟ آيا اين در اين نظرسنجي هدف رد يا قبول يه فرضيه خاصه ؟
من شخصا فکر میکنم که برای کشف یه رابطه بین دو چیز و بعد از اون نتیجه گیری مناسب باید سوالات بیشتر و کاملتری مطرح بشه .
مثلا یه گروه در نظر گرفته بشه قبل از محرم پزسش نامه تهيه بشه و سوالاتی از اونها پرسیده بشه و بعد از محرم هم این کار تکرار بشه تا تغييرات روحي افراد گروه كاملا مشخص بشه .

در این سوال ممکنه اولا دوستانی افسردگی بهنجارو و ناراحتي ها و غم هاي معموليو با اختلال افسردگی اشتباه بگیرن و با کمی ناراحتی بگن افسرده شدیم!!
یا ممکنه فردی قبل از محرم زمینه افسردگی داشته باشن ولی در این سوال گزینه افسردرو انتخاب کنه بدون توجه به اینکه از قبل اینچنین بوده و محرم نقش چندانی در این زمینه نداشته و ..

به نظر من اگه این سوال و نظر سنجی هدف خاصیو دنبال میکنه بهتر بود در ذیل نظرسنجی توضیحاتی داده میشد تا باعث بشه نتیجه نظرسنجی قابل اتکا باشه چون صددرصد این نظرسنجی برای هدفی مشخص ایجاد شده .
البته صحبت های من ممکنه ایراداتی داشته باشه ولی دوست دارم با جواب کارشناس سایت به اطلاعاتم اضافه بشه و ابهامات برام روشن بشه.

سلام
من با جنبه های علمیش کاری ندارم.
ولی تجربه شخصی خودم و دوتا از دوستانم رو که با هم در مجالس روضه و سینه زنی شرکت کرده بودیم رو عرض میکنم.
خودم که وقتی از این مجلس بیرون میومدیم احساس میکردیم الان در عین حالیکه اشک ریختیم بیشتر شادیم تا غمگین...بر عکس مجالس ختم رفتگان.

متحیر;67809 نوشت:
سلام جناب حامی با توجه به تخصص شما این سوال و پاسخهای محدود و متنوع بودن مخاطبین سایت ابهامات زیادی دارد لطفا برای من رفع ابهام کنید

سلام
پيشنهاد شما؟

نازنين مريم;67819 نوشت:
کشف یه رابطه علمیه و یا چیز دیگه ای ؟

سلام
در روش تحقيق حتما خونده ايم كه هميشه محقق در پي كشف رابطه بين دو چيز نيست.
دوم اين كه البته مي تواند از نتائج آن بررسي رابطه دو پديده هم باشد
نازنين مريم;67819 نوشت:
در این سوال ممکنه اولا دوستانی افسردگی بهنجارو و ناراحتي ها و غم هاي معموليو با اختلال افسردگی اشتباه بگیرن و با کمی ناراحتی بگن افسرده شدیم!! یا ممکنه فردی قبل از محرم زمینه افسردگی داشته باشن ولی در این سوال گزینه افسردرو انتخاب کنه بدون توجه به اینکه از قبل اینچنین بوده و محرم نقش چندانی در این زمینه نداشته و ..

به نظرم سئوال نبايد سوگيري داشته باشد توضيح من مي تواند اشكال برخي را هم برانگيزد كه شما به مخاطب جهت مي دهيد روال آزمون اين است كه فهم مخاطب در نظر گرفته مي شود و سئوال براي كاربران سايت واضح است
البته من خوشحال مي شوم دوستان نظراتشان را شفاف بگويند.

سلام
مقدمه را در پست اول بخوانيد
با تشكر از همه دوستان انهايي كه نقد كردن و پيشنهاد دادند

سلام
جناب حامی
شما دو گروه جنسیتی دارید زن مرد
شما دو گروه مخاطب دارید معتقد و غیر معتقد
گروه های سنی مختلف دارید
پیشنهاد من طرح پرسشنامه است
متشکرم

متحیر;68010 نوشت:
سلام جناب حامی شما دو گروه جنسیتی دارید زن مرد شما دو گروه مخاطب دارید معتقد و غیر معتقد گروه های سنی مختلف دارید پیشنهاد من طرح پرسشنامه است متشکرم

سلام متحير جان خوبيد بله ولي اجراي پرسشنامه و تهيه و ساخت پرسشنامه در اين فضاي مجازي مشكل است. دوم اين كه اين نوع نظرسنجي هم متدوال است نوعي زمينه يابي است.

من بعد از مجالس روضه امام حسین شادمان وخوشحال هستم واصلا افسرده نمی شوم....ما در سفارت ایران در مالزی عزاداری داریم

سلام
ممنونم از مشاركت تون
التماس دعا
براي برو بچه هاي سايت دعا كنيد

اين هم نظر
بي دل
و
ho.nomad

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3422&p=68089

[=&quot] فراري :
[=&quot]می گویند: عزای بر امام حسین -ع - سبب افسردگی و پژمردگی می شود[=&quot].
[=&quot]نمی گویند[=&quot]:
[=&quot]کدام افسرده ای[=&quot]:
1-
[=&quot]از خونه بیرون می زند و پر تب و تاب است[=&quot].
2-
[=&quot]با مردم معاشرت دارد و برنامه گروهی دارد[=&quot].
3-
[=&quot]به جای احساس ناامیدی از خدا می خواد که به او زندگی حسینی و مرگ حسینی بدهد[=&quot].
4-
[=&quot]نذر می کند[=&quot].
5-
[=&quot]فرزند خردسالش را به بغل می گیرد و مدت ها با نشاط در مراسم حاضر می شود و با فرزندش از هر وقت دیگر مهربان تر است[=&quot].
6-
[=&quot]در سخنرانی شرکت می کند و سینه زنی[=&quot].

[=&quot]http://www.askdin.com/showthread.php?t=3495&p=68001

میدونید افسردگی کی بیش میاد ؟ یه کوچولو فک کنید فقط یه کوچولو ؟ در طول روز چه موقع به نظرتون بیشتر افسردگی سراغتون میاد؟

آرههههههههههههههههه درست حدس زدید

وقتی انشان امیدش رو نسبت به خدا از دست بده
که امیدوارم این اتفاق هرگز نیفته براتون چون اگه به خدا امید داشته باشید و به عنوان نزدیکترین همراه باهاش دوست باشید هرگز افسرده نمیشید

بابا با خدا باش کار را درست میکند:Khandidan!:

سلام.
من عزاداری نکنم افسرده می شم.
من هیچ کسی رو نمی شناسم که بگه به خاطر عزاداری افسرده شده!
اتفاقا من اگر خیلی حال روحیم بد باشه با شرکت در مجالس اهل بیت و امام حسین خوب میشم.

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علي ذلك.

موضوع قفل شده است