چرا كار خيرم نتيجه ي منفي مي دهد(ميشه زود جواب بدين)

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا كار خيرم نتيجه ي منفي مي دهد(ميشه زود جواب بدين)

باسمه تعالي

من مدتي است كه بيشتر كارهايي كه براي رضاي خدا انجام مي دهم نتيجه ي عكس مي بينم و حتي گاهي كار خيرم به شر تبديل مي شود و تازه نتيجه ي آن را هم مي بينم :Ghamgin:
ميشه راهنمايي بفرماييد؟

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

مهديه;67115 نوشت:
باسمه تعالي

من مدتي است كه بيشتر كارهايي كه براي رضاي خدا انجام مي دهم نتيجه ي عكس مي بينم و حتي گاهي كار خيرم به شر تبديل مي شود و تازه نتيجه ي آن را هم مي بينم :ghamgin:
ميشه راهنمايي بفرماييد؟

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

با سلام خدمت شما دوست بزرگوار.

اگر شما كاري را براي خدا انجام مي دهيد پس چرا منتظر نتيجه اش هستيد؟

كاري كه خالص و فقط براي رضاي خدا باشد، نتيجه و پاداشش پيش خدا محفوظ است.

اما اگر براي حوائج شخصي خودتان انجام مي دهيد بايد صبر كنيد شايد به مصلحت شما نباشد و يا اينكه مصلحت در همين شري باشد كه شما مي بينيد.

سلام مهدیه عزیز:Mohabbat:
کاملا درک میکنم چی میگی:hamdel:
خودمم تو این شرایط بودم ، اما به این آیه ها دقت کردم و به کارش گرفتم. هنوزم در تلاشم که پام نلغزه! آرزو میکنم تو امتحانات الهی مون موفق باشیم.:Gol:

كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِتَالُ وَهُوَ كُرْهٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تَكْرَهُواْ شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَيْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّكُمْ وَاللّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ ﴿بقره/216﴾

بر شما كارزار واجب شده است در حالى كه براى شما ناگوار است و بسا چيزى را خوش نمى‏داريد و آن براى شما خوب است و بسا چيزى را دوست مى‏داريد و آن براى شما بد است و خدا مى‏داند و شما نمى‏دانيد (بقره/216)

إِن يَنصُرْكُمُ اللّهُ فَلاَ غَالِبَ لَكُمْ وَإِن يَخْذُلْكُمْ فَمَن ذَا الَّذِي يَنصُرُكُم مِّن بَعْدِهِ وَعَلَى اللّهِ فَلْيَتَوَكِّلِ الْمُؤْمِنُونَ ﴿آل عمران/160﴾

اگر خدا شما را يارى كند هيچ كس بر شما غالب نخواهد شد و اگر دست از يارى شما بردارد چه كسى بعد از او شما را يارى خواهد كرد و مؤمنان بايد تنها بر خدا توكل كنند (آل عمران/160)

فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ ﴿توبه/129﴾

پس اگر روى برتافتند بگو خدا مرا بس است هيچ معبودى جز او نيست بر او توكل كردم و او پروردگار عرش بزرگ است.(توبه/129)

با سلام خدمت دوستان

البته من با نظر سایر دوستان مخالف نیستم ولی به نظرمن خدا در پاداش دادن به اعمال و کارهای خیر و نیک نسیه کاری نمیکند.همانطوری که که در تعالیم دینی تاکید بر ترک گناهان و معاصی شده از قبیل ستم و تضییع حق دیگران و نفرین والدین و... که باعث گرفتاری و دچار عقوبت حتی در زندگی این دنیا میشود در مورد اعمال خیر هم مطمئن باشید اثرات و نتایج و برکات انرا حتما و حتما خواهید دید.که نمونه بارز ان را در زندگی اکثر بزرگان و اهل معرفت که بررسی و مطالعه بفرمایید کاملا مشهود و مشخص است. :Sokhan:
یا حق

البنه ببخشید
مطمئنید که برای رضای خدا انجام میدهید ؟
اگر آری پس بگویید هر چه پیش آمد خوش آمد

مهديه;67115 نوشت:
باسمه تعالي

من مدتي است كه بيشتر كارهايي كه براي رضاي خدا انجام مي دهم نتيجه ي عكس مي بينم و حتي گاهي كار خيرم به شر تبديل مي شود و تازه نتيجه ي آن را هم مي بينم :ghamgin:
ميشه راهنمايي بفرماييد؟

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

سلام
کابر گرامی
همان گونه که برخی از دوستان فهیم هم اشاره کردند ما مامور به تکلیف هستیم نه نتیجه
ما آنچه وظیفه داریم انجام میدیم نتیجه را باید به خدا واگذار کرد
افزون بر این این گونه نیست که شما هر کار خیری را انجام بدی شرش به شما منعکس بشه اگر این گونه باشه پس وعدهای خداوند پس چی میشه ؟! مگه غیر از اینه که خداوند مهربان ، بخشنده و عادل است و به کسی ظلم نمی کند ؟
گاهی ممکنه اعمال خوب ما دیر نتیجه دهد ولی آنچه مسلم است اعمال خالص ما ماندگار خواهد ماند و اجر و ثواب آن هم محفوظ است .

با سلام وتشکر از همه بزرگوارانی که ابراز نظر نمودند

نکاتی که بزرگواران بیان نمودند درست است .اما پیشنهاد من این است که گاهی با افراد آگاه ومورد اطمینا ن در مورد شیوه های انجام کار مشورت نمایید وبا اتخاذ راهکارهای مناسب مواردی را که قابل پیشگیری است ،حل نمایید .مشورت با افراد خبره کمک فراوانی به شما خواهد بود .ان شاءالله

با سلام
از راهنمايي هاي شما كاملا سپاسگزارم. اما يك مصداق اينكه دو نفر را براي ازدواج به هم معرفي كردم بجاي اينكه به خير تبديل بشه با هم دو.ست شدندو ...:Gol:

دوست عزیز در مورد پیشنهادتون شایداشتباه کرده باشید و معرفی شما صحیح نبوده .

خیر + خطا = ...
باید خدمت مهدیه بزرگوار عرض کنم

اول : برای انجام خیر لازمه که موقعیت سنج در زمان و مكان و... باشید.

دوم : شرائط خودتون رو نسبت اون کار و اون كس بررسی کنید.

سوم : باید تا اندازه ای خودتون رو درگیر ماجرا کنید که به جسم و جان وشخصیت معنويتتون لطمه نزنه و از طرفی تا اونجائي كه شما وظیفه دارید دخیل در ماجرا باشید.

چهارم : مشاوره با افراد پر تجربه و عالم يادتون باشه.

پنجم : در كار خير اصلا سست نباشيد و مايوس نشويد كه اين خواست شيطان است.با خراب نمودن كار خير شما به مايوس كردنتون ميپردازد.

ششم : توكل به خدا هميشه كليد هر مشكليه.يعني شما كار خير انجام بديد و نتيجه رو به خدا وابگذاريد.

هفتم : شجاع و بي باك باشيد و از هيچ چيز و هيچ كس نهراسيد.

سلام
باید مهدیه بزرگوار بدونند که:

امید به رحمت خدا و استقامت در کارهای خوب و نیک و خیر خواست خداست گرچه به ظاهر شکست خورده باشد و انجامش سخت.

سلام بر مهدیه.
چرا کار خلاف دیگران را پای خودتان می نویسید و خود را ازار می دهید.
نیت شما خیر بوده ،خیر شما برای شما می ماند.
من خودم بارها تجربه کرده ام اگر کاری را که انجام می دهم فقط یک لحظه به ذهنم بیاید که این کار من بوده و توبه نکرده ام ،دقیقا همین نتیجه ای که شما گرفتید می گیرم.
شاید بگویی حرف اولت و بعدیت متفاوت است بله .این را می گویم که برای اینکه واقعا به جایی برسیم که کارمان فقط برای خدا باشد و بس باید زیاد از این کارها انجام دهیم تا به جایی برسیم که همه کارهایمان فقط برای او باشد.وقتی مطمئن شدیم که فقط برای او انجام داده ایم دیگر نگران نتیجه اش نمی مانیم.
- شما فقط برای خدا و رفع گرفتاری کسی ضمانت او را به عهده می گیری ولی او در پرداخت خلف وعده می کند و پرداختش به عهده خودت می افتد .ایا این خیر به شر تبدیل شده است؟

موضوع قفل شده است