صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تناقضها و تعارض ها درقرآن

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

تناقضها و تعارض ها درقرآن

بنام خدا

درود بر راستجویان ار جمند

در زیر نمونه هایی از اختلافات و تناقض های آیات قرآنی گرد آوری شده که به شدت از این نظر که قرآن ساخته اندیشه ی بشری است حمایت می کند

از طرفی می گوید لیس کمثله شیء =قطعا هیچ چیزی مانند او نیست و از طرفی این گفته رانقض کرده برای او چیزی شبیه به دست می سازد می شود یدالله !!!!!!!
    ویرایش توسط حکیم : ۱۳۸۹/۰۹/۱۶ در ساعت ۰۹:۳۶

2. صلوات

3.  

نوشته
    126
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری نمایش پست ها
    بنام خدا

درود بر راستجویان ار جمند

در زیر نمونه هایی از اختلافات و تناقض های آیات قرآنی گرد آوری شده که به شدت از این نظر که قرآن ساخته اندیشه ی بشری است حمایت می کند

از طرفی می گوید لیس کمثله شیء =قطعا هیچ چیزی مانند او نیست و از طرفی این گفته رانقض کرده برای او چیزی شبیه به دست می سازد می شود یدالله !!!!!!!

جناب غلامعلی سلام
    چون شبهات و سئوالات شما زیاده اجازه بدید یکی یکی مطرح بشه و پیش بریم لذا من با اجازه شما بقیه را حذف کردم تا تکلیف اولی روشن بشه بعد به سایر سئوالات خواهیم پرداخت

این شبهه جدیدی نیست بارها و بارها جواب آن را دادن که من به طور مختصر به پاسخ اشاره می کنم

یکی از هنرهای فصاحت و بلاغت قرآن استفاده از کنایه است و ید الله کنایه از قدرت و سلطنت خداست و چون غالبا کارها و قدرت اصلی انسانها بوسیله دست انجام می گیره از این کنایه استفاده کرده اند و الا خداوند اساسا جسم نیست تا دستی داشته باشد
    مثلا می گویند فلان کشور و تاج و تخت در دست فلان پادشاه است آیا واقعا در دستان پادشاه کل کشور و تاج و تخت جا میگیره بنابر این این کنایه از قدرت و سلطنت داشتن اون پادشاه بر اون کشور و سر زمین است
    ویرایش توسط حکیم : ۱۳۸۹/۰۹/۱۶ در ساعت ۰۹:۴۴

باروضۀ حسین نفس تازه می کنم

وقتی هوای شهر نفس گیر می شود ...

5. صلوات ها 6

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط حکیم نمایش پست ها
    چون شبهات و سئوالات شما زیاده اجازه بدید یکی یکی مطرح بشه و پیش بریم لذا من با اجازه شما بقیه را حذف کردم تا تکلیف اولی روشن بشه بعد به سایر سئوالات خواهیم پرداخت
    اول حذف می کنی و بعدش اجازه ی حذف می گیری حکیم ؟!!!!!

خوب باشه من هم منتظر می مانم که یکی یکی جوابهای شما را بخوا نم

من پس لطفا برای هر شبهه ای جوابی بیاور در انتظارم
    ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۹/۱۶ در ساعت ۱۰:۱۸

نوشته
    126
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

من پس لطفا برای هر شبهه ای جوابی بیاور در انتظارم
    غلام جان
    گفتم زحمتتو کم کنم قصد جسارت نداشتم

پاسخ شبهه اولت را دادم دومی را مطرح کن منتظرتم

8. صلوات ها 3

علاقه
    به کتاب و فکر علاقمندم
    نوشته
    274
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1372

برای او چیزی شبیه به دست می سازد می شود یدالله
    عجب کی گفته خدا دست نداره؟؟؟ پس چطوری با گل ادم را ساخت؟ شما بدون دست میتوانید مجسمه بسازید؟
    هیچ کس مثل او نیست. درسته ولی باید بدانیم که دست و انگشتاش خیلی خیلی بزرگه و هیچ ادمی دستاش به ان سایز نیست......
    پس خدا دست داره. ولی چون سایزش خیلی بزرگه. میتوانیم نتیجه بگیریم که کسی مثل او نیست.......
    کشیدن شکل خدا سخت نیست فقط کاغذ بزرگی میخواهد که من در توانم نیست بکشم.....( کوچکش را میتوانم بکشم)
    والدینم از بچه گیم شکل خدا را یادم داده اند..... قربانت
    ویرایش توسط zahra : ۱۳۸۹/۰۹/۱۶ در ساعت ۱۲:۳۷

10. صلوات ها 3

نوشته
    590
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2890

[quote=غلامعلی نوری;67057] از طرفی می گوید لیس کمثله شیء =قطعا هیچ چیزی مانند او نیست و از طرفی این گفته رانقض کرده برای او چیزی شبیه به دست می سازد می شود یدالله !!!!!!! [/quote]

بسم الله الرحمن الرحیم

آنجا که خداوند میفرماید : لیس کمثله شیی ؛ هیچ موجودی شبیه خداوند نیست . یعنی ممکنات که زمانمند یا مکانمن هستند خدا چنین نیست زمان ومکان ندارد و یا مانند مجردات ،که زمان و مکان ندارند ولی مخلوقند و حادثند نیز نیست. یعنی نمیتوانی خداوند را شبیه مخلوقات بدانی.

ولی آنجا که میفرماید : "یدالله " چون قران را خدا برای انسانها فرستاد و انسانها نیز دائما با ماده و امور مادی سروکار دارند برای اینکه منظور خود را به مخاطب القا کند از تعابیر استفاده میکند . انسانها ظهور و بروز قدرت را در دست و بازو میدانند لذا برای اینکه قدرت خود را مثال بزند به" ید" تعبیر میکند تا برای ما قابل فهم تر باشد. لذا به هیچ عنوان بین دو ایه تعارضی وجود ندارد . یک ایه نفی مثلیت است و دیگری تعبیری از قدرت الهی.

تمسک به ظاهر قران انسان را به جسمیت قائل شدن برای خداوند مبتلا میکند که شرک است و باطل.

ر.ک. تفسیر نمونه ،ایةالله مکارم شیرازی،ذیل ایه فوق.

ویرایش توسط زمزم : ۱۳۸۹/۰۹/۱۶ در ساعت ۱۹:۰۱
    این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

12. صلوات ها 7

نوشته
    473
    حضور
    1 روز 14 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    57
    صلوات
    3962

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra نمایش پست ها
    عجب کی گفته خدا دست نداره؟؟؟ پس چطوری با گل ادم را ساخت؟ شما بدون دست میتوانید مجسمه بسازید؟
    هیچ کس مثل او نیست. درسته ولی باید بدانیم که دست و انگشتاش خیلی خیلی بزرگه و هیچ ادمی دستاش به ان سایز نیست......
    پس خدا دست داره. ولی چون سایزش خیلی بزرگه. میتوانیم نتیجه بگیریم که کسی مثل او نیست.......
    کشیدن شکل خدا سخت نیست فقط کاغذ بزرگی میخواهد که من در توانم نیست بکشم.....( کوچکش را میتوانم بکشم)
    ببخشید من نتونستم اینو هضمش کنم
    شوخی کردین یا جدی میفرمایید؟

نوشته
    590
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2890

عجب کی گفته خدا دست نداره؟؟؟ پس چطوری با گل ادم را ساخت؟ شما بدون دست میتوانید مجسمه بسازید؟ هیچ کس مثل او نیست. درسته ولی باید بدانیم که دست و انگشتاش خیلی خیلی بزرگه و هیچ ادمی دستاش به ان سایز نیست...... پس خدا دست داره. ولی چون سایزش خیلی بزرگه. میتوانیم نتیجه بگیریم که کسی مثل او نیست....... کشیدن شکل خدا سخت نیست فقط کاغذ بزرگی میخواهد که من در توانم نیست بکشم.....( کوچکش را میتوانم بکشم)

یک شاخه از فرقه کلامی اشاعره به نام مشبهه و مجسمه قائل هستند خداوند کاملا شبیه انسان است و مانند انسان دارای دست و پا و ... است و به ظاهر بعضی ایات مثل ایه فوق استناد میکنند.

ولی باید گفت اگر قائل به جسمیت برای خدا باشیم باید مانند جسم که مرکب است قائل به ترکیب در ذات الهی باشیم و ترکیب یعنی دو ئیت و مستلزم وحدت نداشتن خدا میشود و منجر به شرک و عدم یگانگی خداوند میشود .

البته کلام شما را حمل بر شوخی کردم ولی شوخی در عقائد کاری نامناسب است.
    این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

15. صلوات ها 3

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

بله بله حالا که خدا شکل انسانه همانطوریکه اشاعره ی محترم می گن من هم برای تکمیل چیزی بگم که ازونا عقب نیفتم !!!!!!!!!!!!

مگر خدا در قرآن نمی گه از روح خودش در گل آدم دمیده است ؟

خوب کالبد انسانی تنها روحی را قبول می کنه که شکل و شمایل انسانی داشته باشه دیگه !!!

پس روح خدایی هم شکل انسانه دیگه که بتونه با هیکل انسان تطابق داشته باشه دیگه Nishkhand:
    ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۹/۱۶ در ساعت ۲۲:۱۴

نوشته
    126
    حضور
    5 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

بله بله حالا که خدا شکل انسانه همانطوریکه اشاعره ی محترم می گن من هم برای تکمیل چیزی بگم که ازونا عقب نیفتم !!!!!!!!!!!!

مگر خدا در قرآن نمی گه از روح خودش در گل آدم دمیده است ؟

خوب کالبد انسانی تنها روحی را قبول می کنه که شکل و شمایل انسانی داشته باشه دیگه !!!

پس روح خدایی هم شکل انسانه دیگه که بتونه با هیکل انسان تطابق داشته باشه دیگه nishkhand:
    کاربر گرامی !!

من از شما واقعا تعجب میکنم با این همه ادعایی که داری ولی یه زحمت بخود نمیدی که بری چند تا منبع ببینی و پاسخ این شبهات پیش پا افتاده و قدیمی را بخونی .
    پدر جان این سئوالات ابتدایی که شما مطرح میکنی بارها و بارها حتی در کتابهای راهنمایی و دبیرستان هم جواب آنها را داده اند حد اقل برو این کتابها را یه بار بخون

18. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۱۰/۲۳, ۱۱:۵۰ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری