براي گرفتن جواب از دختر در خواستگاری چقدر صبر كنم؟

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
براي گرفتن جواب از دختر در خواستگاری چقدر صبر كنم؟

ببخشید میخواستم بدانم در ایران معمولا دختری اگربخاد برزسی کنه در مورد ازدواج خودبا پسر و سوالی بپرسه و در دوران نامزدی و برزسی او 6 ماه طول بکشه پسرا احترام میزارن یا ولش میکنن دختر رو؟ معمول رو بگین بدونشوخی

چقدر وقت پس دخترو پسری که واقعا براش مهم هست هم کفو بودن در ایران میزاره؟ 3 ماه 4 ماه چقدر در ایران طبیعی هست و قابل قبول و عقلانی

من دیم که یک فکر کرده بود هم کفو هست ولی بعد دیدم کلکی بوده در کار و 2 ماه بود با هم بودن

سلام

به نظرم درست نیست که 6 ماه تحقیق و بررسی رو طول داد

پسر اگه بعد 6 ماه جواب رد بشنوه میدونین چی بهش میگذره باز از دوباره 6 ماه برای یک نفر دیگه :Gig:

تحقیق درسته ولی نه اینقدر طولانی :Labkhand:

سلام....اینکه سرکار ماه بانو گفتند درست است تحقیق زمانی اونم به مدت 6 ماه یه کم غیر قابل قبول است...
اما منظور شما شناخت درست از شخصی است....
نمیشه همیشه دنبال کسی باشیم که صد در صد ببه ما بخوره یا کامل بشناسیمش...
یه کمی شناخت(کم نه به معنی کم به معنی کافی)و اگر شناخت خوب بود اعتماد....
اما یه چیز را فراموش نکنیم حرف بزرگترها را قبول کنیم حتی اگر اشتباه باشد.....
(قبول کردن در صورت اشتباه بود حرفشان نه به معنی قبول آن است به معنی گشتن برای پیدا کردن چیزی (مستند نه تحلیل)که گفته های آنها را نقض می کنند که باعث تحقیق بیشتر می شود)
اما در کل باید گفت که در این زمانه من حرف شما را قبول دارم برای همان شناخت کافی هم زمان زیادی لازم است...

سلام و درود:Gol:
فک کنم شش ماه فک کردن زیاد باشه!!!!!!!!

تو این شش ماه ممکنه اتفاقات زیادی بیافته:Cheshmak:

شاید آقا پسر از اسب سفیدش بخوره زمین پشیمون شه:khandeh!::Khandidan!:

البته چه خانم چه آقا کلاً هرکس شش ماه فکر کن یه چیزی میشه !! :khandeh!:

از شوخی گذشته ! مذت آشنایی بستگی به میزان شناخت اولیه دو طرف از هم داره !!

مضافاً اینکه فاصله ی میان عقد و ازدواج هم برای شناسایی طرف مقابل خوبه!!

یا علی

قضاوت;66138 نوشت:

مضافاً اینکه فاصله ی میان عقد و ازدواج هم برای شناسایی طرف مقابل خوبه!!

سلام

خوب اگه تو این فاصله دیدن که بدرد هم نمی خورن چی ؟؟؟ :Gig:

این دوره برای شناخت روحیات هم هست برای مرحله اصلی زندگی نه شناخت ادامه دادن یا ندادن زندگی

به نظرمن سخت گيري زياد مشکلات بيشتري ايجاد مي کنه.هيچ دونفري مثل هم نيستند.همه با هم اختلافاتي دارن.همين قدر که بدوني طرفت ادم با ايمانيه وقابل اعتماد با خانواده ي سالم و .... اوني که تو زندگي مهمه تحمل تفاوتهاست.زندگي رو گذشت و ايثار ميسازه...

ماه بانو;66232 نوشت:

خوب اگه تو این فاصله دیدن که بدرد هم نمی خورن چی ؟؟؟ :Gig:

این دوره برای شناخت روحیات هم هست برای مرحله اصلی زندگی نه شناخت ادامه دادن یا ندادن زندگی

سلام و درود:Gol:

تا در کنار یک شخص قرار نگیرید بسیاری از عیب ها و رذائلش غیرقابل تشخیص است!!!!

اگر تصور می کنید با سئوال از دوستان و اطرافیان یک شخص می توانید به همه ی منویات و خصوصیات اخلاقی اش پی ببرید .در اشتباهید!!!

بعنوان مثال شما به این سئوال پاسخ دهید!
آیا کسی می تواند با تحقیق و پرسش و بدون قرار گرفتن در کنار شما شناخت کاملی از شما بدست آورد:Labkhand:

به همین دلیل عرض کردم که دوران نامزدی بهترین زمان برای دستیابی زوجین به شناخت کامل از یکدیگر است:Cheshmak:

بنده هنوز سعادت تجربه ی دوران نامزدی رو نداشتم ! ولی بهم گفتن رمانتیکه:Nishkhand::Khandidan!:

شاد باشید:Gol:

یا علی

سلام....
البته باید از یه نظر دیگه هم حق بدهیم....
خیلی ها 30 سال هم با هم زندگی میکنند بازم هم دیگه را نمیشناسند.....
ولی کاریش نمیشه کرد....
با این وضعیت کنونی.....
6 ماه زیاده.....
به نظر من اگر کسی درست تربیت و پرورش نیافته باشه 100 سال هم در مورد یکی تحقیق کنه و تفکر کنه به نتیجه ای نمیرسه....
خانواده ها باید سعی کنند انسان شناسی را یاد فرزندانشان بدهند....
البته سخته ولی تا حدودی میتوان این کار را کرد....
دیگر راهش هم نوع حضور فرد در جامعه و نوع تفکرات آن می باشد....
در کل باید گفت نباید زیاد خوش بین بود....
نمی توان هم بد بین بود....
واقع بین باشیم همین...
یا علی...

پس چند ماه کافی هست و در ایران طبیعی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام

سرکار amykate گرامی برای تحقیق و بررسی در مورد ازدواج که نمیشه یک وقت معینی انتخاب کرد !! :Labkhand:

با توجه به فرد موردنظر ، میزان شناخت یا عدم شناخت قبلی ، بیگانه یا آشنا بودن و ... میزان و سرعت تحقیقات شما متفاوت هست .

گاهی برای شناخت یک نفر یک هفته لازم هست و گاهی برای شناخت یک فرد 4 ماه لازم هست ، که البته این زمان زیاد برای افرادی هست که شناخت کاملی نسبت به اونا نداریم و گاها مشکوک می زنن و تناقضاتی در حرف و عمل دارند .

ولی به نظر من در کل نهایتا دو ماه کافی هست

چون اگه خانواده در این دو ماه دقیق برن تحقیق کنن می تونن به بخشی از زوایای زندگی فرد پی ببرن

موفق باشید :Gol:

ضمن اینکه هر چقدر هم تلاش کنیم باز هم به خیلی از زوایای وجودی فرد نمی تونیم پی ببریم هر چند اگر 6 ماه تحقیق کنیم و 1 سال نامزد باشیم .

چرا که فقط خداست که از باطن آدما آگاهی داره پس توصیه می کنم در کنار تحقیق و بررسی در راس اول این نکته ی مهم رو فراموش نکنید :

توکل

توکل

توکل

به صورت جدی از خدا بخواین که کمک تون کنه و اظهار عجز کنین پیش خدا

از خود خدا بخواین که راه درست رو پیش پای آدم بذاره و به تحقیقات خودمون دل خوش نکنیم

amykate;67001 نوشت:
javab bedinnnnnnnnnnnnnn

http://iranhealers.com/modules.php?name=forums&file=viewtopic&t=9568

سلام

آشنایی و تحقیقات بستگی به شرایط افراد داره
ممکنه یکی از قبل طرفشو و خانواده اش را میشناخته خوب این شرایط ویژه خاص خودشو داره
گاهی اصلا نسبت به هم شناخت قبلی ندارن و یا شناختشون کم هست گاهی ممکنه تحقیقاتشون اصولی و کامل نبوده
خلاصه موردش بستگی داره نمیشه یه حکم و نسخه کلی برای همه پیچید بستگی به موردش دارد

ولی آنچه مهم است در مرحله اول باید شناخت و تحقیقات کامل باشه و معیار ها و فرهنگ همدیگر را بشناسند و مرحله به مرحله جلو برن تا به نتیجه مورد نظر برسند

سلام
خوشم میاد بعضی ها با لطافت طبعشون لب ما را به خنده باز می کنند.(ان شائالله همیشه خندون باشید)
تو شش ماه آدم ممکنه بچه دار هم بشه!!
واسه همین این دوره های انتخاب مناسب رو برگزار می کنند.تا ما بتونیم با طی مراحل آموزش دیده یک انتخاب احسن رو داشته باشیم.
توی دوره ایی که ما رفتیم؛اولین قدم خودشناسی بود(باید بدون هیچ تاملی و بدون اینکه بزاری ذهنت به کار بیفته خودتو تو یک پاراگراف توصیف کنی)
واقعا جالب بود ,چون خیلی از ما بعدا می فهمیم که چی دوست دارم چی دوست نداریم.
صاحب چه نوع شخصیت و اخلاقی هستیم!از چه نوع افرادی بیزاریم و..
وقتی خودمو شناختیم شروع می کنیم به فیلتر کردن از خویشان گرفته تا بچه های دانشگاه و در و همسایه...
تش میمونه 5یا 6تا
از بین اوناهم میاییم خواسته هامونو اولویت بندی می کنیم...
مثلا من که مردم
عفت و..در درجه اول
داشتن تحصیلات و...در درجه دوم
زیبایی و ... در درجه سوم
داشتن موقعیت اجتماعی خوب و...درجه 5
و...
بعد میام میبینم مثلا مریم خانم دوتا درجه دوم داره ,الناز فقط یه درجه اول داره , نرگس چهار تا درجه سوم داره ؛ فاطمه یک درجه اول د یک درجه پنجم داره و...
بعد میشند مثلا سه تا
هر خواستگاری باید پنج جلسه داشته باشه
میشه جلسات ابتدائی رو که صرفا جهت آشنایی است رو تو یک روز واسه همه رفت.بعد یواش یواش اون دختر خوش شناس هویدا میشه...

ماه بانو;66845 نوشت:
اول این نکته ی مهم رو فراموش نکنید :

توکل

توکل

توکل

از خود خدا بخواین که راه درست رو پیش پای آدم بذاره و به تحقیقات خودمون دل خوش نکنیم

منم کاملا با دوست عزیزمون موافقم
زمان مشخصی برای تحقیق و اشنا شدن وجود نداره و 100 درصد هم نمیشه نسبت به کسی شناخت پیدا کرد حتی بعد از 50 سال!!!!!!!!!!!!!!
خلاصه دوست عزیز بهتره شما به خدا توکل کنید و وقتی از اون معیارای اصلی و پایه ای که برای طرفتون مشخص کردید اطمینان حاصل کردین دل رو به دریا بزنید و از خود خدا بخواین که اون چیزی رو که صلاح شماست براتون پیش بیاره ؛انشا الله

ماه بانو;66845 نوشت:
ضمن اینکه هر چقدر هم تلاش کنیم باز هم به خیلی از زوایای وجودی فرد نمی تونیم پی ببریم هر چند اگر 6 ماه تحقیق کنیم و 1 سال نامزد باشیم .

چرا که فقط خداست که از باطن آدما آگاهی داره پس توصیه می کنم در کنار تحقیق و بررسی در راس اول این نکته ی مهم رو فراموش نکنید :

توکل

توکل

توکل

باور كنيد اين دوست عزيزمون راست ميگه

سلام
من مخالف توکل نیستم , و چون خودم مشهدی هستم ؛ عنایت خاصی در این موضوع به امام رضا داشتم و خواهم داشت.
ولی ابی الله ان یجری المور بغیر اسبابها
توکل آنجا معنی دارد که شما در وسع خود تلاش کنید و در مابقی امر که (قدرت و علم شما ) کشش نمی دهد رو به خدا واگذاری!
در ضمن اسلام معیار کلی را داده
گفته باید هم کفو باشد
هم کفو در مسائل اجتماعی(به لحاظ شان اجتماعی هم ردیف باشند , نمی گویم هم صنف )
در مسائل اقتصادی (این نکته آنجا بیشتر نمود دارد که پسر و بیشتر دختر در شرایطی بزرگ شده که به لحاظ امکانات و نوع رفاه ,وابسته شده است؛
و اگر بعد از ازدواج در شرایطی کاملا متفاوت قرار گیرد خوب این با مشکلاتی روبه رو می شود .
از همه مهمتر مساله مذهب و هم کفو بودن در خصوص ارزش هایی که دو طرف در طول زندگی به آنها رسیدند ؛ چون پایه و بنای زندگی هر شخص بر همین ارزش ها و مجموعه اعتقادات وی استوار شده است؛ و امر ازدواج مهمترین بخش زندگی هر شخصی است.
این ارزش و اعتقاد او می گوید که چه برخوردی باید با شریک زندگی خود داشته باشم, چه حقوقی بر گردن من است و در مقابل چه مسئولیتهایی بر گردن او...
............
و همانطور که قبلا گفتم قدم اول این است که اول خودت را بشناسی
چه شخصیت اجتماعی الان داری و در اینده چه شخصیتی در ذهن خود می پرورانی؟
اقتصاد تا چه حد برایت مهم است.همه هدفت ؟تا آنجا که رفاه نسبی برآورده شود یا...
ایا انسانی هستی که مذهب نقش پررنگی در زندگی تو و بخصوص در کردار و گفتار و برنامه هایت دارد.
به نحوی که از غذا خوردن گرفته تا انتخاب شغل و...را بر مبنی مذهب تعیین می کنی
......
سعی کنید این ها را در ورقه ایی پیاده کنید, از دوستان نزدیک در خصوص خودتان بپرسید
زیاد تست بزنید و در اوقات تفریح از خانواده بخواهید شما را نقد کنند
به هر حاتل سعی کنید به واقعیت برسید ؛ نه آنچه خودتان از خودتان در ذهنتان ساختید!!؟

به نظر من نهایت 2 ماه کافیه و بیشترش فقط وقت تلف کردنه. پسر دختر 2 ماه همو نشناسن 20سال هم نمیناسن.دیگه میل با خودتونه

موضوع قفل شده است