آیا قرآن سخن خداست؟ ( رویکرد تازه ای به قرآن)

تب‌های اولیه

149 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا قرآن سخن خداست؟ ( رویکرد تازه ای به قرآن)

[="microsoft sans serif"]بنام خدا

با درود بر راستپذیران ارجمند

آیه های بسیاری در قرآن وجود دارد که در آن فعلهای [="blue"]قال و قالوا[/] بکار رفته است

مانند شیطان گفت و نوح گفت و ابراهیم ، موسی گفت ،فرعون گفت ؛

فرشته ها گفتند ،کافران گفتندوفلانی گفت غیره

خوب بر همه آشکار است که [="red"]این آیات همه اش [="blue"]نقل قول[/] از غیر خداست[/] !!

و اصلا کلام خدا نیست که معجزه هم باشد !!

به این ترتیب آشکارا و به سادگی سخن کسانی که می گویند قرآن کلام خداست زیر سوال می رود !!

و به این ترتیب نتیجه می گیریم که قسمت زیادی از قرآن فعلی[="red"] کلام خدا نیست [/]!

و این قرآن [="blue"]غیر از قرآن آرمانی ما[/] با تعریف مشخصی مبنی بر کلام خدا بودن است !!

آیا کسی نظری دارد یا باز عاجزانه غیر از توهین پاسخی بلدنیستند [/]

جناب نوری از کلامتان این را متوجه شدم که هر کس نقل قولی در کلامش بود این نقل قول کلام خودش نیست،درسته؟

غلامعلی نوری;65193 نوشت:
خوب بر همه آشکار است که این آیات همه اش نقل قول از غیر خداست !! و اصلا کلام خدا نیست که معجزه هم باشد !! به این ترتیب آشکارا و به سادگی سخن کسانی که می گویند قرآن کلام خداست زیر سوال می رود !!

بسم الله الرحمن الرحیم

عجب!!! چه استدلال متقنی !! چه مقدمات و چه نتیجه یقین آوری!!! استدلال از این محکم تر و دندان شکن تر نمیشود.

اگر شما تعریف کنی فلانی چنین گفت و هیچ وسیله اخبار از سخن وی نیز الا اخبار شما نباشدو یک عده نیز فقط به حرف شما تکیه کنند آیا شنوندگان میتوانند منکر شوند که سخن فوق از سوی شما نبوده است؟ و یا اینکه بالعکس چون هیچ گاه از شما دروغ و اشتنباهی سرنزده به سخن شما کاملا اعتماد میکنند و آن را حجت قرار میدهند؟؟؟؟

زمزم;65222 نوشت:
اگر شما تعریف کنی فلانی چنین گفت و یک عده نیز فقط به حرف شما تکیه کنند آیا شنوندگان میتوانند منکر شوند که سخن فوق از سوی شما نبوده است؟ و یا اینکه بالعکس چون هیچ گاه از شما دروغ و اشتنباهی سرنزده به سخن شما کاملا اعتماد میکنند و آن را حجت قرار میدهند؟؟؟؟

[="microsoft sans serif"] ببین جناب زمزم در هر حال نتیجه نهایی همان است که گفتم

قرآن در بسیاری از آیات ؛ مجموعه ای گرد آوری شده از نقل قول هایی از جانب غیر از خداست و سخن خود خدا نیست واودر آنجا از خودش چیزی نگفته و آن سخنان فقط روایت ، گزارش شده بلکه نقل شده و کلام خودش نیست[="red"] و آن آیات کلام آفریده هایش است [/] !!!!!!

و خبر نگاری و گزارش شده است وآیات فقط از جانب گویندگان متفرقه نقل قول شده است

پس با تعریف و شناخت آرمانی ما قرآن این گفته هاو قول ها جزو و عضو قرآن ( =کلام خدا ) نیست و غیر از کلام خداست

و با قرآن آرمانی [="red"]در یک جلد گرد آوری شده است[/] !!!!

[="blue"] و این آیات معجزه نیستند که کسی نتواند مانند آن بگوید !!!!!! بلکه گفته ی فرعون و شیطان و مشرکین و کفار و بد و خوبان دیگر غیر از خداست!!!!! [/]
[/]

غلامعلی نوری;65235 نوشت:
[=microsoft sans serif] ببین جناب زمزم در هر حال نتیجه نهایی همان است که گفتم

[=microsoft sans serif]قرآن در بسیاری از آیات ؛ مجموعه ای گرد آوری شده از نقل قول هایی از جانب غیر از خداست و سخن خود خدا نیست واودر آنجا از خودش چیزی نگفته و آن سخنان فقط روایت ، گزارش شده بلکه نقل شده و کلام خودش نیست و آن آیات کلام آفریده هایش است !!!!!!

[=microsoft sans serif]و خبر نگاری و گزارش شده است وآیات فقط از جانب گویندگان متفرقه نقل قول شده است

[=microsoft sans serif]پس با تعریف و شناخت آرمانی ما قرآن این گفته هاو قول ها جزو و عضو قرآن ( =کلام خدا ) نیست و غیر از کلام خداست

[=microsoft sans serif]و با قرآن آرمانی در یک جلد گرد آوری شده است !!!!

[=microsoft sans serif]و این آیات معجزه نیستند که کسی نتواند مانند آن بگوید !!!!!! بلکه گفته ی فرعون و شیطان و مشرکین و کفار و بد و خوبان دیگر غیر از خداست!!!!!

سلام و درود:Gol:
غلامعلی چطوری:Gol:
باز چی شده غلامعلی !! خدا خیرت بده واقعاً زحمت می کشی:Cheshmak::Labkhand::Labkhand:

عزیزم یه آیه مثل قرآن بیار تا نوشته هاتون مستندتر بشه:khandeh!:

می تونی نقل کنی از این و اون:khandeh!::Khandidan!::Khandidan!:

یا علی

قضاوت;65241 نوشت:
غلامعلی چطوری:Gol:
باز چی شده غلامعلی !! خدا خیرت بده واقعاً زحمت می کشی:Cheshmak::Labkhand::Labkhand:

عزیزم یه آیه مثل قرآن بیار تا نوشته هاتون مستندتر بشه:khandeh!:

می تونی نقل کنی از این و اون:khandeh!::Khandidan!::Khandidan!:

یا علی

[="Blue"]و اذ قال قضاوت یا غلامعلی !!!! ما لک!!! جزاک الله خیرا !!!!

فات بایه ان کنت من الصادقین ![/]!!

[=14]ب[="Red"]بله بهمین راحتی آیه ای از قول شما نقل کردم و معجزه کردم

بگردید تا ببینید چقدر مطلب علمی و غیر علمی می توانید از آن بیرون بکشید !!!!!!:::Khandidan!:[/]

غلامعلی نوری;65235 نوشت:
و این آیات معجزه نیستند که کسی نتواند مانند آن بگوید !!!!!! بلکه گفته ی فرعون و شیطان و مشرکین و کفار و بد و خوبان دیگر غیر از خداست!!!!!

شخصی بود برای اثبات حرفش دائم میگفت به جدم همینطوره که گفتم . حکایت شما هم همینطوره. با به جدم به جدم گفتن حرف ثابت نمیشه.

کاری نداره 1400 سال است که باهوش تر از شما خواستند چنین کنند ولی نتوانستند شما هم میتوانی امتحان کن. مجانی است.

غلامعلی نوری;65248 نوشت:
و اذ قال قضاوت یا غلامعلی !!!! ما لک!!! جزاک الله خیرا !!!! فات بایه ان کنت من الصادقین !!!

این سخن به قدری ضعيف است که پاسخ نمیخواهد الا اینکه اندکی مایه خنده:khandeh!: شود و چقدر نیز فصاحت و بلاغت در آن است و 70 بطن دارد و هر بطنش 70 بطن دیگر:Nishkhand::Nishkhand:

زمزم;65249 نوشت:
شخصی بود برای اثبات حرفش دائم میگفت به جدم همینطوره که گفتم . حکایت شما هم همینطوره. با به جدم به جدم گفتن حرف ثابت نمیشه.

کاری نداره 1400 سال است که باهوش تر از شما خواستند چنین کنند ولی نتوانستند شما هم میتوانی امتحان کن. مجانی است.

زمزم مشکل شما اینه که بخاطر ذهنیات و مصالح و منافع خود وانمود نمی کنید که واقعیت ها را درک

می کنید

در حالیکه توضیح روشن تر از آفتاب است بروید یک کمی آزادمردانه با خودتان رو راست باشید و

تفکر کنید و از هیچ نترسید که همه چیز پوچتر از آنند که بترسیم

مشکل شما ترس از بر ملا شدن سست بودن اعتقادات است

خون دل بعضی مواقع واقعا از جهالت و بی فکری بعضی ها به جوش میاد که به چه کسانی اقتدا می کنند در حالیکه که از خودشان از مرحله پرتترند !!!!!

سلام بر انسانهای عاقل و عقل گرا
جناب آقای منور الفکر نور السماوات والارض تا به حال هر چه می گفتند استنباط جدید از کلام وحی بود وبا آن اقامۀ دعوی مینمودندیعنی زیر بنای خیلی از سخنانشان قرآن کریم بود والان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!قرآن را زیر سؤال می برد.:Labkhand:
در داستان علیمحمد باب وی اول ادعانمود که به مقام ذکریّت نائل شده یعنی حقایق قرآن بر قلبش تابیده ؟:Khandidan!:یک سال بعد ادعای بابیت نمود :Nishkhand:یک سال بعد ادعای مهدویت نمود:Labkhand:.یک سال بعد ادعای نبوت نمود وگفت که از همۀ انبیاءبرتر است:Labkhand: وبعد.............ادعای ربوبیت نمود.ودر آخر هم گفت غلط کردم...........:Ealam:
ظاهرا آقای نورعلی شاه سایت اسک دین در این مسیر قرار گرفته اند ودر آینده ای نزدیک دعاوی تازۀ ایشان به بار می نشیند وتراوشات ذهنی اشان جهان را سیراب خواهد نمود.:Nishkhand::khandeh!:

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان :Gol:

[=Microsoft Sans Serif]

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif]خوب بر همه آشکار است که این آیات همه اش نقل قول از غیر خداست !!

این نقل قول ها کلام خداست. خداوند اگر بخواهد از هرکسی نقل قول می کند. تازه مگر فرعون به زبان عربی حرف می زد، که حالا نقل قول عربی آن کلام فرعون باشد؟ یا حضرت مسیح (ع)؟ پس می بینید که برخی از این نقل قول ها، نقل کلمه به کلمه آنچه از دهان فلانی بیرون آمده نیست.

[=Microsoft Sans Serif]

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif]و اصلا کلام خدا نیست که معجزه هم باشد !!

از آخرین باری که شما را در سایت دیدم پیشرفتهای زیادی از نظر عقیدتی کرده اید.

[=Microsoft Sans Serif]

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif]به این ترتیب آشکارا و به سادگی سخن کسانی که می گویند قرآن کلام خداست زیر سوال می رود !!

سوره 32:

تَنزِيلُ الْكِتَابِ لَا رَيْبَ فِيهِ مِن رَّبِّ الْعَالَمِينَ ﴿۲﴾
نازل شدن اين كتاب كه هيچ [جاى] شك در آن نيست از طرف پروردگار جهانهاست (۲)

أَمْ يَقُولُونَ افْتَرَاهُ بَلْ هُوَ الْحَقُّ مِن رَّبِّكَ لِتُنذِرَ قَوْمًا مَّا أَتَاهُم مِّن نَّذِيرٍ مِّن قَبْلِكَ لَعَلَّهُمْ يَهْتَدُونَ ﴿۳﴾
آيا مى‏گويند آن را بربافته است [نه چنين است] بلكه آن حق و از جانب پروردگار توست تا مردمى را كه پيش از تو بيم‏دهنده‏اى براى آنان نيامده است هشدار دهى اميد كه راه يابند (۳)

این سخن مردم نیست که قرآن کلام خداست. بلکه این چیزی است که خود خداوند در قرآن ذکر فرموده است.

یا حق

غلامعلی نوری;65248 نوشت:
و اذ قال قضاوت یا غلامعلی !!!! ما لک!!! جزاک الله خیرا !!!!

فات بایه ان کنت من الصادقین !

!!

[=14]ببله بهمین راحتی آیه ای از قول شما نقل کردم و معجزه کردم

بگردید تا ببینید چقدر مطلب علمی و غیر علمی می توانید از آن بیرون بکشید !!!!!!:::khandidan!:

سلام

جناب نوری خیلی زحمت کشیدین،وقتی ایات شما رو خوندم شگفت زده شدم!! یکم بیشتر تلاش کنین تا سال 3000 کتابتون رو منتشر کنیم!

غلامعلی نوری;65248 نوشت:
و اذ قال قضاوت یا غلامعلی !!!! ما لک!!! جزاک الله خیرا !!!!

فات بایه ان کنت من الصادقین !!!

وای مردم از خوشی :khandeh!::khandeh!::Khandidan!::Khandidan!: :Khandidan!: :Khandidan!: :Khandidan!: :Khandidan!: :Khandidan!: :Khandidan!: :Khandidan!: :Khandidan!: :Khandidan!:

یا علی

بسمه تعالی
با سلام به رهجویان حقیقت
تاریخ در برابر تحدی قرآن مجید معارضه هایی را ثبت نموده است که معارضه جناب غلامعلی هم به آن اضافه شد که البته همگی مایه عبرت و شگفتی است.و برای معارضه کنندگان جز خسارت و فضاحت چیزی حاصل نشد.
آنچه در معارضات مشترک است این است که معارضان با تقلید کامل از نظم و ترکیب آیات قرآنی و تغییر برخی از الفاظ آن خواستند چنین تلقین کنند که با قرآن معارضه نموده اند همچون مسیلمه کذاب که ادعای نبوت داشت. او در برابر سوره کوثر گفته بود: انا اعطیناک الجماهر فصل لربک و هاجر و ان مبغضک رجل کافر. انشا الله خدای متعال همه ما را به راه راست هدایت فرماید.

گلشن;65254 نوشت:
سلام بر انسانهای عاقل و عقل گرا
جناب آقای منور الفکر نور السماوات والارض تا به حال هر چه می گفتند استنباط جدید از کلام وحی بود وبا آن اقامۀ دعوی مینمودندیعنی زیر بنای خیلی از سخنانشان قرآن کریم بود والان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!قرآن را زیر سؤال می برد.:Labkhand:
در داستان علیمحمد باب وی اول ادعانمود که به مقام ذکریّت نائل شده یعنی حقایق قرآن بر قلبش تابیده ؟:Khandidan!:یک سال بعد ادعای بابیت نمود :Nishkhand:یک سال بعد ادعای مهدویت نمود:Labkhand:.یک سال بعد ادعای نبوت نمود وگفت که از همۀ انبیاءبرتر است:Labkhand: وبعد.............ادعای ربوبیت نمود.ودر آخر هم گفت غلط کردم...........:Ealam:
ظاهرا آقای نورعلی شاه سایت اسک دین در این مسیر قرار گرفته اند ودر آینده ای نزدیک دعاوی تازۀ ایشان به بار می نشیند وتراوشات ذهنی اشان جهان را سیراب خواهد نمود.:Nishkhand::khandeh!:

[="Microsoft Sans Serif"]متاسفانه شماها فقط با دید منفی به نوشته های من نگاه می کنید اصلا زحمت درک واقعی نوشته های مرا به خود نمی دهید

من باز هم برای تایید حرفا و عقایدم هر کجا که لازم باشد باز به قرآن استشهاد می کنم و مخلص آن هم

هستم چرا که روشنی و راستجویی راه خود را مدیون قرآن هستم

ولی این شما ایید که به علت دور بودن از مفاهیم نوشته های اینجانب همه چیز را در هم بر هم می بینید

و مرز ها را تشخیص نمی دهید و از دور فقط شبحی مبهم را می بینید در حالیکه اگر نزدیک تر و

خوشبیانه تر و واقعگرا تر بودید مشکلی پیش نمی آمد

من نه باب و نه بها و نه هر کس دیگری که ادعای امامت و رسالت و کند قبول ندارم

نیازی به پیروی از راه و رسم آنها را نیز ندارم

[="Red"]من فقط حقایق و عقاید قابل اثبات را می پذیرم چونکه هیچ نیازی به پذیرفتن خیالپردازی و افسانه و داستانهای پوچ ندارم که در رفاه و کیفیت زندگی من هیچ تاثیرمثبتی ندارند /COLOR]

من فقط می خواهم راستی و اسرار را هویدا کنم و همین مرا بس است صحبت صغیر و کبیر

سلام علیکم
فکر می کنم نوع برخورد با جناب "غلامعلی نوری" درست نبود :Gig:
یادم میاد وقتی شبهه هایی درباره ی قرآن رو مطرح کردم در تاپیک "نقد قرآن" کارشناسان با حوصله ی بسیار زیاد پاسخ های مناسبی به بنده دادند و من رو قانع کردند و همین جا یه تشکر دیگه هم ازشون می کنم :Gol:
جناب "نوری" درخواست می کنم برای تأیید سخنان خود آیه ای از قرآن بیاورید (همانگونه که فرمودید) ، و امیدوارم کارشناسان پاسخگو باشند :Mohabbat:

سعید;65258 نوشت:
بسمه تعالی
با سلام به رهجویان حقیقت
تاریخ در برابر تحدی قرآن مجید معارضه هایی را ثبت نموده است که معارضه جناب غلامعلی هم به آن اضافه شد که البته همگی مایه عبرت و شگفتی است.و برای معارضه کنندگان جز خسارت و فضاحت چیزی حاصل نشد.
آنچه در معارضات مشترک است این است که معارضان با تقلید کامل از نظم و ترکیب آیات قرآنی و تغییر برخی از الفاظ آن خواستند چنین تلقین کنند که با قرآن معارضه نموده اند همچون مسیلمه کذاب که ادعای نبوت داشت. او در برابر سوره کوثر گفته بود: انا اعطیناک الجماهر فصل لربک و هاجر و ان مبغضک رجل کافر. انشا الله خدای متعال همه ما را به راه راست هدایت فرماید.

چرا یک کم فکر نمی کنید ؟؟؟ چرا؟؟؟

این آیه زیر که دستور کشتار جمعی می دهد کجاش معجزه است ؟؟؟ که کسی نتواند عین آن دستور

دهد و جمله بسازد ؟؟؟؟؟؟؟

وَ[="red"]اقْتُلُوهُمْ حَيثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُمْ مِنْ حَيثُ أَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِنْدَ الْمَسْجِدِ

الْحَرَامِ حَتَّى يقَاتِلُوكُمْ فِيهِ فَإِنْ قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ كَذَلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِينَ(البقرة/191)[/]

[="blue"]و آنها را هر کجا يافتيد، به قتل برسانيد! و از آن جا که شما را بيرون ساختند [= مکه‌]، آنها را بيرون کنيد! و فتنه (و بت پرستي) از کشتار هم بدتر است! و با آنها، در نزد مسجد الحرام (در منطقه حرم)، جنگ نکنيد! مگر اينکه در آن جا با شما
[/]

یا آیات پاسخگویی 24 ساعته به بهانه جویی هاو مهملات پوچ قوم بنی اسراییل کجاش معجزه است ؟؟؟؟

خدا تمام کهشانها و ابهاد بی نهایت جهان را گذاشته و آمده برای رتق و فتق و حل و فصل مشکلات و بهانه های پوچ بنی اسراییل دستور می دهد

کجاش معجزه است ؟؟؟؟؟

[="red"]یا بیان دستورات خانوادگی و زندگی خصوصی پیامبر کجاش معجزه است ؟؟؟[/]

يا أَيهَا النَّبِي إِنَّا أَحْلَلْنَا لَكَ أَزْوَاجَكَ اللَّاتِي آتَيتَ أُجُورَهُنَّ وَمَا مَلَكَتْ يمِينُكَ مِمَّا أَفَاءَ اللَّهُ عَلَيكَ وَبَنَاتِ عَمِّكَ وَبَنَاتِ عَمَّاتِكَ وَبَنَاتِ خَالِكَ وَبَنَاتِ خَالَاتِكَ اللَّاتِي هَاجَرْنَ مَعَكَ وَامْرَأَةً مُؤْمِنَةً إِنْ وَهَبَتْ نَفْسَهَا لِلنَّبِي إِنْ أَرَادَ النَّبِي أَنْ يسْتَنْكِحَهَا خَالِصَةً لَكَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ قَدْ عَلِمْنَا مَا فَرَضْنَا عَلَيهِمْ فِي أَزْوَاجِهِمْ وَمَا مَلَكَتْ أَيمَانُهُمْ لِكَيلَا يكُونَ عَلَيكَ حَرَجٌ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا(الأحزاب/50)
تُرْجِي مَنْ تَشَاءُ مِنْهُنَّ وَتُؤْوِي إِلَيكَ مَنْ تَشَاءُ وَمَنِ ابْتَغَيتَ مِمَّنْ عَزَلْتَ فَلَا جُنَاحَ عَلَيكَ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ تَقَرَّ أَعْينُهُنَّ وَلَا يحْزَنَّ وَيرْضَينَ بِمَا آتَيتَهُنَّ كُلُّهُنَّ وَاللَّهُ يعْلَمُ مَا فِي قُلُوبِكُمْ وَكَانَ اللَّهُ عَلِيمًا حَلِيمًا(الأحزاب/51)

لَا يحِلُّ لَكَ النِّسَاءُ مِنْ بَعْدُ وَلَا أَنْ تَبَدَّلَ بِهِنَّ مِنْ أَزْوَاجٍ وَلَوْ أَعْجَبَكَ حُسْنُهُنَّ إِلَّا مَا مَلَكَتْ يمِينُكَ وَكَانَ اللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيءٍ رَقِيبًا(الأحزاب/52)

اي پيامبر! ما همسران تو را که مهرشان را پرداخته‌اي براي تو حلال کرديم، و همچنين کنيزاني که از طريق غنايمي که خدا به تو بخشيده است مالک شده‌اي و دختران عموي تو، و دختران عمه‌ها، و دختران دايي تو، و دختران خاله‌ها که با تو مهاجرت کردند (ازدواج با آنها براي تو حلال است) و هرگاه زن با ايماني خود را به پيامبر ببخشد (و مهري براي خود نخواهد) چنانچه پيامبر بخواهد مي‌تواند او را به همسري برگزيند؛ اما چنين ازدواجي تنها براي تو مجاز است نه ديگر مؤمنان؛ ما مي‌دانيم براي آنان در مورد همسرانشان و کنيزانشان چه حکمي مقرر داشته‌ايم (و مصلحت آنان چه حکمي را ايجاب مي‌کند)؛ اين بخاطر آن است که مشکلي (در اداي رسالت) بر تو نباشد (و از اين راه حاميان فزونتري فراهم سازي)؛ و خداوند آمرزنده و مهربان است!
(موعد) هر يک از همسرانت را بخواهي مي‌تواني به تأخير اندازي، و هر کدام را بخواهي نزد خود جاي دهي؛ و هرگاه بعضي از آنان را که برکنار ساخته‌اي بخواهي نزد خود جاي دهي، گناهي بر تو نيست؛ اين حکم الهي براي روشني چشم آنان، و اينکه غمگين نباشند و به آنچه به آنان مي‌دهي همگي راضي شوند نزديکتر است؛ و خدا آنچه را در قلوب شماست مي‌داند، و خداوند دانا و بردبار است (از مصالح بندگان خود با خبر است، و در کيفر آنها عجله نمي‌کند)!
بعد از اين ديگر زني بر تو حلال نيست، و نمي‌تواني همسرانت را به همسران ديگري مبدل کني [= بعضي را طلاق دهي و همسر ديگري به جاي او برگزيني‌] هر چند جمال آنها مورد توجه تو واقع شود، مگر آنچه که بصورت کنيز در ملک تو درآيد! و خداوند ناظر و مراقب هر چيز است (و با اين حکم فشار قبايل عرب را در اختيار همسر از آنان، از تو برداشتيم).

ehsan24;65263 نوشت:
سلام علیکم
فکر می کنم نوع برخورد با جناب "غلامعلی نوری" درست نبود :gig:
یادم میاد وقتی شبهه هایی درباره ی قرآن رو مطرح کردم در تاپیک "نقد قرآن" کارشناسان با حوصله ی بسیار زیاد پاسخ های مناسبی به بنده دادند و من رو قانع کردند و همین جا یه تشکر دیگه هم ازشون می کنم :gol:
جناب "نوری" درخواست می کنم برای تأیید سخنان خود آیه ای از قرآن بیاورید (همانگونه که فرمودید) ، و امیدوارم کارشناسان پاسخگو باشند :mohabbat:

[="red"][="blue"] درود بر شما

بله می آورم ولی اول بگذار تا توهین ها و پاسخگویی های علمی ؟؟؟؟؟؟؟؟این قوم تمام شود بعد

و فکر نمی کنم به این زودی هم از این کارها دست بردارند این قوم به حج رفته !!!!

[/][/]

نظرتان راجع به سوره یوسف چیست؟ان کلام خداست ؟
یا ایات وصف قیامت ؟
یا مکالمه دوزخیان و بهشتیان؟
یا زمانی که خدای از خود به ضمیر سوم شخص یاد می کند؟
بعد میشه شما یک ایه بیاورید از ذهن متفکر خودتون که بر وزن هیچکدام از ایات قران نباشه؟

غلامعلی نوری;65285 نوشت:
درود بر شما

بله می آورم ولی اول بگذار تا توهین ها و پاسخگویی های علمی ؟؟؟؟؟؟؟؟این قوم تمام شود بعد

و فکر نمی کنم به این زودی هم از این کارها دست بردارند این قوم به حج رفته !!!!

[=Times New Roman]با سلام:Gol:
تموم شد نگران نباشین اگر می خواین که کلا تموم شه زودتر ایات خودتون رو ارائه بدین اون اولی که بیشتر شبیه مزاح و شوخی بود و جوابی در خورتر از پاسخ دوستان نداشت. سخنان زیبا بگویید تا سخنان زیبا بشنوید
با اشتیاق منتظریم تا ببینیم کاری را دیگران با همه ادعاها قادر به انجامش چاپش نشرش و فخر فروشی برش نشدن رو از جانب شما که مدعی هستین ببینیم چون 2 صد گفته چون نیم کردار نیست لطفا تا ایه محکمی نیاوردین ادعای مجدد نکنین
یا حق

جناب نوری سوال قبلیم رو جواب ندادی.حال سوالی دیگه:قرآن حقیقتی واحد است یا نه؟

غلامعلی نوری;65260 نوشت:
متاسفانه شماها فقط با دید منفی به نوشته های من نگاه می کنید اصلا زحمت درک واقعی نوشته های مرا به خود نمی دهید من باز هم برای تایید حرفا و عقایدم هر کجا که لازم باشد باز به قرآن استشهاد می کنم و مخلص آن هم هستم چرا که روشنی و راستجویی راه خود را مدیون قرآن هستم

با سلام

جناب غلام علي بازهم شما

ببينيد دوست عزيز

اين نوع مطرح كردن سوال است از طرف شما

آیا کسی نظری دارد یا باز عاجزانه غیر از توهین پاسخی بلدنیستند

نمي دانم شما در چه مذهب و ائيني هستيد ولي مذهب اسلام و ايين ما اين نوع برخورد با اهل علم را تاييد نمي كند

برادر اين چه نوع سوال مطرح كردن است در اين صورت باز انتظار داريد كه با مهر و محبت با شما برخورد شود

عزيز اين كه نمي شود

شما خودتان هم مي دانيد كه جواب ها و استدلالهاي كاربران و كارشناسان را قبول نخواهيد كرد حال به هر دليل

حال برسيم به اصل مساله

غلامعلی نوری;65275 نوشت:
این آیه زیر که دستور کشتار جمعی می دهد کجاش معجزه است ؟؟؟ که کسی نتواند عین آن دستور دهد و جمله بسازد ؟؟؟؟؟؟؟ وَاقْتُلُوهُمْ حَيثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُمْ مِنْ حَيثُ أَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ وَلَا تُقَاتِلُوهُمْ عِنْدَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّى يقَاتِلُوكُمْ فِيهِ فَإِنْ قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ كَذَلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِينَ(البقرة/191) و آنها را هر کجا يافتيد، به قتل برسانيد! و از آن جا که شما را بيرون ساختند [= مکه‌]، آنها را بيرون کنيد! و فتنه (و بت پرستي) از کشتار هم بدتر است! و با آنها، در نزد مسجد الحرام (در منطقه حرم)، جنگ نکنيد! مگر اينکه در آن جا با شما یا آیات پاسخگویی 24 ساعته به بهانه جویی هاو مهملات پوچ قوم بنی اسراییل کجاش معجزه است ؟؟؟؟ خدا تمام کهشانها و ابهاد بی نهایت جهان را گذاشته و آمده برای رتق و فتق و حل و فصل مشکلات و بهانه های پوچ بنی اسراییل دستور می دهد کجاش معجزه است ؟؟؟؟؟ یا بیان دستورات خانوادگی و زندگی خصوصی پیامبر کجاش معجزه است ؟؟؟ يا أَيهَا النَّبِي إِنَّا أَحْلَلْنَا لَكَ أَزْوَاجَكَ اللَّاتِي آتَيتَ أُجُورَهُنَّ وَمَا مَلَكَتْ يمِينُكَ مِمَّا أَفَاءَ اللَّهُ عَلَيكَ وَبَنَاتِ عَمِّكَ وَبَنَاتِ عَمَّاتِكَ وَبَنَاتِ خَالِكَ وَبَنَاتِ خَالَاتِكَ اللَّاتِي هَاجَرْنَ مَعَكَ وَامْرَأَةً مُؤْمِنَةً إِنْ وَهَبَتْ نَفْسَهَا لِلنَّبِي إِنْ أَرَادَ النَّبِي أَنْ يسْتَنْكِحَهَا خَالِصَةً لَكَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ قَدْ عَلِمْنَا مَا فَرَضْنَا عَلَيهِمْ فِي أَزْوَاجِهِمْ وَمَا مَلَكَتْ أَيمَانُهُمْ لِكَيلَا يكُونَ عَلَيكَ حَرَجٌ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا(الأحزاب/50) تُرْجِي مَنْ تَشَاءُ مِنْهُنَّ وَتُؤْوِي إِلَيكَ مَنْ تَشَاءُ وَمَنِ ابْتَغَيتَ مِمَّنْ عَزَلْتَ فَلَا جُنَاحَ عَلَيكَ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ تَقَرَّ أَعْينُهُنَّ وَلَا يحْزَنَّ وَيرْضَينَ بِمَا آتَيتَهُنَّ كُلُّهُنَّ وَاللَّهُ يعْلَمُ مَا فِي قُلُوبِكُمْ وَكَانَ اللَّهُ عَلِيمًا حَلِيمًا(الأحزاب/51) لَا يحِلُّ لَكَ النِّسَاءُ مِنْ بَعْدُ وَلَا أَنْ تَبَدَّلَ بِهِنَّ مِنْ أَزْوَاجٍ وَلَوْ أَعْجَبَكَ حُسْنُهُنَّ إِلَّا مَا مَلَكَتْ يمِينُكَ وَكَانَ اللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيءٍ رَقِيبًا(الأحزاب/52) اي پيامبر! ما همسران تو را که مهرشان را پرداخته‌اي براي تو حلال کرديم، و همچنين کنيزاني که از طريق غنايمي که خدا به تو بخشيده است مالک شده‌اي و دختران عموي تو، و دختران عمه‌ها، و دختران دايي تو، و دختران خاله‌ها که با تو مهاجرت کردند (ازدواج با آنها براي تو حلال است) و هرگاه زن با ايماني خود را به پيامبر ببخشد (و مهري براي خود نخواهد) چنانچه پيامبر بخواهد مي‌تواند او را به همسري برگزيند؛ اما چنين ازدواجي تنها براي تو مجاز است نه ديگر مؤمنان؛ ما مي‌دانيم براي آنان در مورد همسرانشان و کنيزانشان چه حکمي مقرر داشته‌ايم (و مصلحت آنان چه حکمي را ايجاب مي‌کند)؛ اين بخاطر آن است که مشکلي (در اداي رسالت) بر تو نباشد (و از اين راه حاميان فزونتري فراهم سازي)؛ و خداوند آمرزنده و مهربان است! (موعد) هر يک از همسرانت را بخواهي مي‌تواني به تأخير اندازي، و هر کدام را بخواهي نزد خود جاي دهي؛ و هرگاه بعضي از آنان را که برکنار ساخته‌اي بخواهي نزد خود جاي دهي، گناهي بر تو نيست؛ اين حکم الهي براي روشني چشم آنان، و اينکه غمگين نباشند و به آنچه به آنان مي‌دهي همگي راضي شوند نزديکتر است؛ و خدا آنچه را در قلوب شماست مي‌داند، و خداوند دانا و بردبار است (از مصالح بندگان خود با خبر است، و در کيفر آنها عجله نمي‌کند)! بعد از اين ديگر زني بر تو حلال نيست، و نمي‌تواني همسرانت را به همسران ديگري مبدل کني [= بعضي را طلاق دهي و همسر ديگري به جاي او برگزيني‌] هر چند جمال آنها مورد توجه تو واقع شود، مگر آنچه که بصورت کنيز در ملک تو درآيد! و خداوند ناظر و مراقب هر چيز است (و با اين حکم فشار قبايل عرب را در اختيار همسر از آنان، از تو برداشتيم).

با سلام

مشكل و سوال اصلي شما چيست؟؟

باز با عقل ناقص انساني بايد با شما بحث و مناظره كرد يا با دليل و منطق و در خيلي موارد تاريخ و روايات و ايات قراني

طبق براهين تاريخي و روايات و نقل هاي اكثر علما و دانشمنمدان تمام فرق اسلامي قران امروزي هم همان قران 1400 سال پيش است و هيچ كم و كسري ندارد و البته اضافاتي هم بدان نشده است

در ضمن ايات قراني هم بر اين مطلب دلالت دارد

اين است مشكل اصلي كساني كه تنها قران را رهبر خود قرار داده بودند و مفسريني بر اين كتاب الهي قبول ندارند

هرجايي كه راهي براي خود نمي يابند منكر اصل قضيه شده و صورت مساله را پاك مي كنند كه راحت ترين شيوه است

اگر مفسرين اصلي قران را قبول مي كرديد . روايات معتبر را برمي گزيديد و دچار چنين مشكلاتي نمي شديد

باز سلام

چند سوال از خدمتتان داشتم:

شما قران را به عنوان كتاب اسماني قبول داريد يانه؟؟؟

كتاب دين اسلام را چه كتابي مي دانيد؟؟؟

اصلا اسلام را قبول داريد يا نه؟؟

قران را تا چه حد قبول داريد؟؟؟

و مي فرماييد قراني كه از طرف خدا نازل شده است چيست؟؟؟

با چه معياري انها را اياتي مي دانيد كه از طرف خدا امده اند ؟؟

با چه دلايلي ايات ديگر را معجزه نمي دانيد و منكر بودن ان ايات از قران اصلي هستيد؟؟؟

در ضمن نظرتون در مورد اين ايه چيست؟؟

انا نحن نزلنا الذكر وانا له لحافظون

سوره حجر ايه 9

ممنون مي شوم اگر پاسخ دهيد راحت از كنار اين سوالات رد نشويد

با سلام و عرض ادب :Gol:

[=Microsoft Sans Serif]

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif]متاسفانه شماها فقط با دید منفی به نوشته های من نگاه می کنید اصلا زحمت درک واقعی نوشته های مرا به خود نمی دهید

معلوم است که چنین زحمتی به خود نمی دهیم. شما اگر حرفی برای گفتن داشته باشید، آن را روشن و واضح می زنید. ما بیکار نیستیم که مدام در فکر تأویل بافته های ذهنی شما باشیم. البته قبلاً در تاپیکی دیگر به این مطلب اشاره کرده بودم.

بر اساس قرآن، آنکه میل به باطل دارد، از متشابهات پیروی می کند. وای به وقتی که کسی حرف زدنش هم متشابه باشد!

[=Microsoft Sans Serif]

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif]من فقط حقایق و عقاید قابل اثبات را می پذیرم چونکه هیچ نیازی به پذیرفتن خیالپردازی و افسانه و داستانهای پوچ ندارم که در رفاه و کیفیت زندگی من هیچ تاثیرمثبتی ندارند

سوره 8:
وَإِذَا تُتْلَى عَلَيْهِمْ آيَاتُنَا قَالُواْ قَدْ سَمِعْنَا لَوْ نَشَاء لَقُلْنَا مِثْلَ هَذَا إِنْ هَذَا إِلاَّ أَسَاطِيرُ الأوَّلِينَ ﴿۳۱﴾
و چون آيات ما بر آنان خوانده شود مى‏گويند به خوبى شنيديم اگر مى‏خواستيم قطعا ما نيز همانند اين را مى‏گفتيم اين جز افسانه‏هاى پيشينيان نيست (۳۱)

سوره 17:
وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ وَلاَ يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إَلاَّ خَسَارًا ﴿۸۲﴾
و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى‏كنيم و[لى] ستمگران را جز زيان نمى‏افزايد (۸۲)

طبیعی است که به نظر شما زیان آور یا بدون منفعت باشد.

[=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif]

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif]ولی این شما ایید که به علت دور بودن از مفاهیم نوشته های اینجانب همه چیز را در هم بر هم می بینید[=Microsoft Sans Serif][=Microsoft Sans Serif]و مرز ها را تشخیص نمی دهید و از دور فقط شبحی مبهم را می بینید در حالیکه اگر نزدیک تر و [=Microsoft Sans Serif]خوشبیانه تر و واقعگرا تر بودید مشکلی پیش نمی آمد

مشکل این است که اگر بخواهیم به مفاهیم بافته های ذهنی شما نزدیک شویم، مجبور خواهیم بود از حقایق قرآنی دور شویم. طبیعی است که عاقل کدام را انتخاب کند.

[=Microsoft Sans Serif]

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif]من فقط می خواهم راستی و اسرار را هویدا کنم و همین مرا بس است صحبت صغیر و کبیر

آنکه را اسرار حق آموختند، مهر کردند و دهانش دوختند. ما را نیازی به افشای اسرار از جانب شما نیست. خداوند هرگاه خودش صلاح بداند و لیاقت آن را کسب کنیم، اسرار را توسط اهلش برای ما فاش می کند.

در ضمن پاسخ سؤالات دوستان فراموش نشود!

در انتها، به نظرم طرح روایتی از امام رضا (ع) خالی از لطف نباشد:

عقل، عطيه و بخششی است از جانب خدا، و ادب داشتن، تحمل يک مشقت است، و هر کس با زحمت ادب را نگهدارد، قادر بر آن مي شود، اما هر که به زحمت بخواهد عقل را به دست آورد جز بر جهل او افزوده نمي شود.
بحار الانوار ، ج 78، ص (342)

این است راز گمراهی دور و دراز کسانی که مدام سعی در تأویل تراشی در آیات دارند. خداوند همه را به راه راست هدایت کند. انشاءالله

با تشکر فراوان
یا حق

سلام علیکم جمیعا

برای اینکه یک نفر بتواند به این مفهوم که قرآن یک معجزه است که انسان و آدمیزاد از آوردن نمونه آن عاجز است پی ببرد لازم است دید - اطلاعات - بینش و حکمتی در آن سطح داشته باشد که بتواند حداقل مفاهیمی همچون تفاوت بین انسان مادی و
انسان متعالی - سیر تعالی صفات - صفات الهی - و اینکه قبلا فکر و تحقیق کرده باشد در ارتباط با اینکه صفات بالقوه نیک و پلید انسانی چگونه رشد میکند چه راههائی را ادیان دیگر پیشنهاد داده اند برای حذف صفات پلید انسانی و چه پیشنهاداتی در ارتباط با شکوفائی و تعالی صفات الهی نهفته در انسان و قرآن چه پیشنهادهائی را داده و بتواند آنها را با هم مقایسه کند و .....

تا همینجاش چند مورد شد ؟
:Kaf:

تحلیلی سطحی و کوتاه از مواردی که غلامعلی گرامی مطرح نمودند :

1- کشتن کفار در آیات سوره توبه

اگر ماوقع اتفاقات را در آن زمان که این آیات نازل شده است ( شان نزول ) را ندانیم خب حتما تحلیل درستی از آب در نمی آید.

در مورد کشتار کفار از زمان اعلام نبوت حضرت خاتم ص تا زمانیکه این آیات نازل شد هرجا مسلمانی را میدیدند بهمراه خانواده اش قتل عام و مثله میکردند و این مطلب تا زمانیکه پیامبر تعالیم الهی را به گوش همگان رسانید و سعی و تلاشش برای هدایت آنها به نهایت رسید ولی کفار به این خاطر که پذیرش اسلام یعنی از بین رفتن منافع مادی آنها بود سرباز میزدند و نفوس پاک مومن و مونه را اینچنین قتل عام میکردند.

از طرفی اگر این امر صورت نمیگرفت ( کشتن کفار ) آنها جسارت بیشتری به خود داده دست به اعمال وحشیانه تری میزدند و در حقیقت این احکام الهی احکامی بازدارنده و نهیب زننده بود برای حفظ دین اسلام و نفوس پاک مومنین و مسلمین.

2- ازدواجهای پیامبر

ایم احکام هم برای حدود حلال و حرام در ازدواج و متعه است . و این بدان معنی نیست پیامبر باید با تمام این افراد ازدواج کند یا اینکه پیامبر چنین کار کرده است.

کتاب همسران پیامبر رو اگر مطالعه بفرمائید میبینید از 9 یا 13 همسری که پیامبر اکرم ازدواج نموده تنها 4 تن آنها یائسه نبودند و بغیر از حضرت خدیجه سلام الله علیه و احتمالا ام المومنین عایشه هیچکدام دیگر باکره نبودند.

در مورد کنیزان حکمی صادر شده با این مضمون که تا زمانیکه کنیز و خادم مسلمان نشوند حکم بردگی دارند ولی پس از اسلام آوردن تنها بدهکار از لحاظ مادی هستند - آن مبلغی که بابت خرید آنها پرداخت گردیده یا اینکه هزینه ای که مسلمانان در جنگ پرداخته اند بر تعداد اسراء تقسیم ( البته این حکم حاکم شرع است ) و بدهی آنها بحساب می آید پرداخت نمایند باید به مولای خود خدمت کنند مانند هر مسلمان بدهکار دیگر.

یاحق

طاها;65304 نوشت:
[=arial]باز سلام

چند سوال از خدمتتان داشتم:

شما قران را به عنوان كتاب اسماني قبول داريد يانه؟؟؟

[="blue"]فاش می گویم واز گفته ی خود دلشادم [/]:[="red"]نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ[/]

كتاب دين اسلام را چه كتابي مي دانيد؟؟؟

[="blue"] اسلام که یک کتاب واحد ندارد که من آن را نام ببرم ما شا الله هزار ماشا الله تا بخواهی کتاب دارد اما براحتی حرفای همدیگرو نقض می کنند مرجع واحدی نداریم تا بخواهی تفسیر و حکم صادر کرده اندو کوه کوه بر بافته اند ای کاش کتاب واحدی داشتیم !!!!!
[/]
اصلا اسلام را قبول داريد يا نه؟؟

[="blue"]شما اسلام را برای من تعریف کن تا بگویم قبول دارم یا نه [/]

قران را تا چه حد قبول داريد؟؟؟

[="blue"] تا حدی که خودش گفته است [/]

و مي فرماييد قراني كه از طرف خدا نازل شده است چيست؟؟؟

[="blue"]قرآن واقعی بیان همان ارزش های انسانی،راستی ، راستجویی و راستپذیری برادری و شایسته سالاری و دادگری است بقیه اش ذهنیات است اگر آیه ای شامل اینها بود از طرف خداست [/]

با چه معياري انها را اياتي مي دانيد كه از طرف خدا امده اند ؟؟

ا[="blue"]گربدون امتیاز دهی از پیش تعیین شده برای گروه و یا فرد خاصی باشد اگر بر اساس اصول فطرت پاک انسانی و عقلی باشد و تمام انسانها را مثل دندانه های شانه مساوی گرفته باشد و امتیاز خاص از پیش تعیین شده ای برای کسی در نظر نگرفته باشد [/]

با چه دلايلي ايات ديگر را معجزه نمي دانيد و منكر بودن ان ايات از قران اصلي هستيد؟؟؟

[="blue"]معجزه تعریفش معلوم است برادر من داستان سرایی و ابلاغ احکام شرعی مثل چگونگی روزه و وضو و دستور دادن شاهانه که معجزه نیست عزیز من [/]

[/][=arial][=blue]در ضمن نظرتون در مورد اين ايه چيست؟؟

[="red"]انا نحن نزلنا الذكر وانا له لحافظون[/]

[="red"][="blue"]بر خلاف آنچه که شماو بزرگان شما شایع کرده اند ذکر به معنی قرآن نیست که اینقدر بر سر این آیه غوغا می کنید و معانی مختلفی دارد که در اینجا هم معنی قرآن نمی دهد [/][/]

سوره حجر ايه 9[/]

[/]

ممنون مي شوم اگر پاسخ دهيد راحت از كنار اين سوالات رد نشويد

درود بر شما
چون محترمانه پرسیدی جوابت را دادم طه

سلام علیکم جمیعا

از این چند پیامبر و خدا 200 سال قبل شروع کنیم به این طرف سید محمد باب 4 سوره از قرآن رو برای خودش براداشت مابقی رو کلام عرفاء اسلامی رو به نام خودش ثبت کرد نقطه ضعفش هم اینجا بود که مفهوم آنها رو نمیفهمید فقط عینا با کمی تغئیر ارائه داد مابقی راه رو هم شرو کرد به بافتن داستان خدائی خودش.

اوشو و مورتی هم عرفان و مکتب مسیحیت - یهودیت و بودیسم رو ویجین کردند و بعد از اینکه مردم ساده لوح فریب این عبارات رو خوردند آنچه که میخواستند بر سر این مردم بیاورند آوردند.

غلامعلی نوری که هیچکدام از این کارها رو نکرده
فقط یک روز خطبه بدون نقطه گفت که واقعا جالب بود از بعد ادبیات امروز هم تعجب کرده که چرا قرآن رو مسلمانان و غیر مسلمانان معجزه الهی و کلام خدا میدانند درصورتیکه همش جملات عربیه نقل قول و حکم قتل و تعدد زوجه !!

ادعای نبوت نکرده حقیقت امر شاید این باشه که میخواد بدونه راز این قرآن توی چیه و اینکه چرا علی ابن ابی طالب مولای متقیان و درب ورودی شهر علمه در صورتیکه خودش هم میتونه خطبه بی نقطه بگه مانند علی علیه السلام.

البته اگر درست برداشت کرده باشم ایشون شبهه براش پیش آمده ادعائی نکرده.

یاحق

اگر کمي به نوشته هاي غلام دقت شود اون پريشاني فکري او اشکار مي شود
در حقيقت اين شخص بين القائات شديد شيطاني و نيروي عقل روحاني گير افتاده است
در عين اين که قران را کتابي محترم و از جانب خدا امده مي داند ادعا مي کند که شخنان ديگران نيز به ان اضافه شده است
و ظاهرا متوجه نيست که خدائي که اينقدر عرضه ندارد که کلامش را حفظ کند اصلا سزاوار پرستش نيست
خداي يکتا در مورد تنها کتابي که فرموده ما ان را حفظ مي کنيم قران است
ان خداي يکتائي که هيچ کس تا کنون نتوانسته کلامي مثل کلامش بياورد
هرکه هم اورده دقيقا از وزن و اهنگ يک سوره يا يک ايه تقليد کرده است نه اينکه مستقلا چيزي جديد ارائه کرده باشد.
غلام از اين نکته غافل است که قرآن کتابي جامع است که اگر چنين نبود نبوت نبايد ختم مي شد.
اين کتاب از طي منازل عرفان تا اداب خوردن و خوابيدن و اداب مردم داري و اداب سخن گفتن تا داستانهاي پيشينيان و نحوه زندگي انان با بيوگرافي واضح و شرح حال انها که اشکار است از نوع بيان شرح حال کسي که اينها را گفته دقيقا در ان محل حضور داشته و مي ديده است.
تا عبرت شود
و بيان حدود اجتماعي و بيان حريم ها همه و همه در اين کتاب بيان شده است
در حقيقت خداي يکتا از تمام شئون موجود در اين دنيا استفاده کرده تا سعادت بشري را در قران رقم بزند.
و اين چيزي است که واقف نمي شود بر ان مگر کسي که خدا سينه اش را براي پذيرش حق گشاده کرده باشد

bina88;65354 نوشت:
چرا قرآن رو مسلمانان و غیر مسلمانان معجزه الهی و کلام خدا میدانند درصورتیکه همش جملات عربیه نقل قول و حکم قتل و تعدد زوجه !!

آخر بینا ی گرامی

این کجاش معجزه است که یک روز آیه ای از طرف خدای بسیار بزرگ هستی بیاید که اشتباهی در کارش نیست و روز بعد آن آیه به مصلحت و اقتضای شرایط یک قوم نیمه وحشی سوسمار خور وبی طهارت نسخ شود
خوب است که معنی معجزه ی الهی را هم فهمیدم!!!!!! 

bina88;65354 نوشت:
چرا قرآن رو مسلمانان و غیر مسلمانان معجزه الهی و کلام خدا میدانند درصورتیکه همش جملات عربیه نقل قول و حکم قتل و تعدد زوجه !!

آخر بینا ی گرامی

این کجاش معجزه است که یک روز آیه ای از طرف خدای بسیار بزرگ هستی بیاید که اشتباهی در کارش نیست و روز بعد آن آیه به مصلحت و اقتضای شرایط یک قوم نیمه وحشی سوسمار خور وبی طهارت نسخ شود

سلام غلومعلی
خیلی تند میری! لاستیکت بترکه نابود میشیا.
سرعت مطمئنه رو رعایت کن!

abcdefg;65370 نوشت:
سلام غلومعلی
خیلی تند میری! لاستیکت بترکه نابود میشیا.
سرعت مطمئنه رو رعایت کن!

سلام الفبای تندرستی !!

آقا تو نگران من نباش من از مدتها قبل دوزخ را برای خودم رزو کرده ام با کسی هم شریک نمی شم !!! ( نگاه کن به مشخصات من)

دوزخ رفتن خیلی بهتر ازینکه که در میان کسانی باشی که ذره ای از عقل و سنجش سلولهای مغز خود استفاده نمی کنند

به قول آن شاعر ارجمند که درود من بر او باد که می گفت

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها

در ضمن تا خدا خودش نخواهد هیچ احمقی هم نمی تواند ذره ای به من آسیب بر ساند

به قول قرآن گرامی

[="blue"]وَمَا كَانَ لِنَفْسٍ أَنْ تَمُوتَ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ كِتَابًا مُؤَجَّلًا [/]

هيچ‌کس، جز به فرمان خدا، نمي‌ميرد؛ سرنوشتي است تعيين شده؛

غلامعلی نوری;65260 نوشت:
متاسفانه شماها فقط با دید منفی به نوشته های من نگاه می کنید اصلا زحمت درک واقعی نوشته های مرا به خود نمی دهید

من باز هم برای تایید حرفا و عقایدم هر کجا که لازم باشد باز به قرآن استشهاد می کنم و مخلص آن هم

ولی این شما ایید که به علت دور بودن از مفاهیم نوشته های اینجانب همه چیز را در هم بر هم می بینید

و مرز ها را تشخیص نمی دهید و از دور فقط شبحی مبهم را می بینید در حالیکه اگر نزدیک تر و

خوشبیانه تر و واقعگرا تر بودید مشکلی پیش نمی آمد

من نه باب و نه بها و نه هر کس دیگری که ادعای امامت و رسالت و کند قبول ندارم

نیازی به پیروی از راه و رسم آنها را نیز ندارم

[=microsoft sans serif][="red"]من فقط حقایق و عقاید قابل اثبات را می پذیرم چونکه هیچ نیازی به پذیرفتن خیالپردازی و افسانه و داستانهای پوچ ندارم که در رفاه و کیفیت زندگی من هیچ تاثیرمثبتی ندارند /color][/]

من فقط می خواهم راستی و اسرار را هویدا کنم و همین مرا بس است صحبت صغیر و کبیر

سلام اوس غلامعلی
شمادر نقل اولتون منکر شدید که قران(یا نیمی از ان کلام خدا نیست پس چطوری مدیون قران هستید ؟اگر منظورتون اینه قران راهنمای خوبیه ولی کلام خدا نیست پس از قران استفاده کنید زیرا سخنان حکیمانه ای دارد !

غلامعلی نوری;65352 نوشت:
در ضمن نظرتون در مورد اين ايه چيست؟؟ انا نحن نزلنا الذكر وانا له لحافظون بر خلاف آنچه که شماو بزرگان شما شایع کرده اند ذکر به معنی قرآن نیست که اینقدر بر سر این آیه غوغا می کنید و معانی مختلفی دارد که در اینجا هم معنی قرآن نمی دهد سوره حجر ايه 9 ممنون مي شوم اگر پاسخ دهيد راحت از كنار اين سوالات رد نشويد

با سلام
جناب نوری مقصود از «ذکر» در این آیه قرآن است . زیرا در شماری دیگر از آیات بر این کتاب آسمانی ذکر اطلاق شده است . اعم از آن که ذکر را یکی از نام های قرآن بدانیم چنان که برخی از صاحب نظران معتقد اند یا آن که آن را وصف غالب قرآن بدانیم که بخاطر غلبه در کاربرد به صورت مجاز به جای نام قرآن بکار رفته است . در برابر ، برخی احتمال داده اند که مقصود از ذکر پیامبر (ص) است . این احتمال مردود است زیرا در این صورت معنا ندارد که در باره پیامبر نزول تعبیر شود . بلکه به جای « إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکرَ» لازم بود چنین گفته می شد : « إِنَّا نَحْنُ بعثنا الذِّکرَ» .
واین قول مختص به شیعیان نیست چون فردى همچون فخر رازى - که مى دانیم در مسائل مربوط به شیعه حساسیت و تعصب خاصى دارد - در ذیل آیه «انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون»؛ ما قرآن را نازل کردیم و ما بطور قطع نگهدار آنیم! (حجر/ 9) می گوید این آیه دلیل بر ابطال قول شیعه است که قائل به تغییر و زیاده و نقصان در قرآن شده اند!
فخر رازی ذکر را قرآن معنا میکند.
در قرآن‌ حدود بيست ‌بار واژه‌ ذكر به‌ معني‌ قرآن‌ آمده‌ است‌.(
سيري‌ در علوم‌ قرآن‌؛ ص‌ 17.)
اينكه‌ خداوند قرآن‌ را ذكر ناميد، دو احتمال‌ دارد: اول‌ اينكه‌ قرآن‌ ذكري‌ است‌ از سوي‌ خداوند تعالي‌ كه ‌بندگانش‌ را در آن‌ ياد كرده‌ است‌ و فرايض‌ و حدود و احكامش‌ را در آن‌ به‌ ايشان‌ شناسانده‌ است‌. احتمال‌ دوم‌ اينكه‌ ذكر به‌ معني‌ شرف‌ است‌ و قران‌ ذكر و شرفي‌ است‌ براي‌ كساني‌ كه‌ به‌ آن‌ ايمان‌ آورده‌اند و معارفش‌ را تصديق‌ كرده‌اند. همان گونه‌ كه‌ خداوند نيز فرموده‌ است‌:«و انه‌ لذكر لك‌ و لقومك».(
زخرف/44)(اين‌ قرآن‌ شرفي‌ است ‌براي‌ تو و قومت‌).( تبيان‌؛ ج‌ 1، ص‌ 19. )
موفق باشید.

غلامعلی نوری;65376 نوشت:
سلام الفبای تندرستی !!

آقا تو نگران من نباش من از مدتها قبل دوزخ را برای خودم رزو کرده ام با کسی هم شریک نمی شم !!! ( نگاه کن به مشخصات من)

دوزخ رفتن خیلی بهتر ازینکه که در میان کسانی باشی که ذره ای از عقل و سنجش سلولهای مغز خود استفاده نمی کنند

به قول آن شاعر ارجمند که درود من بر او باد که می گفت

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها

در ضمن تا خدا خودش نخواهد هیچ احمقی هم نمی تواند ذره ای به من آسیب بر ساند

به قول قرآن گرامی

وَمَا كَانَ لِنَفْسٍ أَنْ تَمُوتَ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ كِتَابًا مُؤَجَّلًا

هيچ‌کس، جز به فرمان خدا، نمي‌ميرد؛ سرنوشتي است تعيين شده؛

سلام مجدد
فکر نمی کنی یه خورده علم و دانش ماورا داره ازت فوران میکنه:Gig:
این نقص و رذیله خود بزرگ بینیه که ادم فکر کنه از همه بیشتر سرش میشه و به این واسطه ازنقص دیگش استفاده کنه و دیگرانو تحقیر کنه ؟
باور بفرمایید این یه نوع بیماریه که هر چندذ وقتی تشریف میاورید و شبهه های تکراری می اندازید. فکر نمی کنید از شما دانا تر هم بوده و میتونه باشه؟
چرا از همین رهنمودهای قرانی که میفرمایید قبول دارم برای برطرف ساختن نقایص و میل به حسنات استفاده نمی کنید؟
چرا از ان برای روحانیت خودتان استفاده نمی کنید؟

مسودی;65400 نوشت:
سلام مجدد
فکر نمی کنی یه خورده علم و دانش ماورا داره ازت فوران میکنه
این نقص و رذیله خود بزرگ بینیه که ادم فکر کنه از همه بیشتر سرش میشه و به این واسطه ازنقص دیگش استفاده کنه و دیگرانو تحقیر کنه ؟
باور بفرمایید این یه نوع بیماریه که هر چندذ وقتی تشریف میاورید و شبهه های تکراری می اندازید. فکر نمی کنید از شما دانا تر هم بوده و میتونه باشه؟
چرا از همین رهنمودهای قرانی که میفرمایید قبول دارم برای برطرف ساختن نقایص و میل به حسنات استفاده نمی کنید؟
چرا از ان برای روحانیت خودتان استفاده نمی کنید؟

اولا طبق قرآن انسانها ذاتا بزرگ و ارزشمند آفریده شده اند و وخود بزرگ بینی شایسته ی انسانها هست بطوری که خدا بعد از شاهکار آفرینش انسانها می گوید آفرین برخودم که این چنین موجود بزرگ و سوگلی آفریدم !!!!!!

فرق من با شما این است که من به بزرگی اندیشه و عقل انسانها پی برده ام و لی شما پی نبرده [="red"]وارزش تفکر خودتان را نشناخته اید[/] و نمی خواهید از مغز و عقل و اندیشه ی خدا دادی که در کاسه ی سرتان نهاده شده است استفاده کنید

[="blue"] فقط چشمتان بدهن این و آن وبزرگان ؟؟ دوخته شده است که در فلان قرن و فلان تاریخ باستان چه گفته اند[/]  

و از خودتان هیچ تفکری ندارید و اندیشه هایتان را احتکار کرده و بیرون نمی آورید تا آن که مجبور شوید از اندیشه های تاریخ مصرف گذشته و فرسوده ی دیگران استفاده کنید !!!

اگر تقلید بی چون وچرا از قرآن و اسلام برای رفاه و سعادت بشر کافی بود من تعجب می کنم که چرا خدا تمام انسانها را به نیروی اندیشه مسلح کرده است ؟؟؟

وقتی که دستور تقلید از قرآن و اسلام هست و پیروی مطلقه بی کم و کاست از آنها باید باشد دیگر قدرت

عقل و تفکر برای چیست ؟؟؟

مانند آدم کوکی حرکت و تقلید کن عقلو اندیشه به چکار آیدت ؟؟

خدا یا تو به من بگو عقل و نیروی تشخیص را برای چه برای بعضی آفریدی که هیچ استفاده ای آز آن برای آنها کاربرد ندارد

قوه ی تشخیص بچه کار آنها می آید بلکه هرچه قرآن گفته هر چه اسلام گفته هر چه حکومت مطلقه ی اسلام بگوید

عقل و اندیشه دیگر برای چیست ؟

من بتو می گویم جواب مرا بده خدا

عمار;65396 نوشت:
عمار;65396 نوشت:
با سلام
جناب نوری مقصود از «ذکر» در این آیه قرآن است . زیرا در شماری دیگر از آیات بر این کتاب آسمانی ذکر اطلاق شده است . اعم از آن که ذکر را یکی از نام های قرآن بدانیم چنان که برخی از صاحب نظران معتقد اند یا آن که آن را وصف غالب قرآن بدانیم که بخاطر غلبه در کاربرد به صورت مجاز به جای نام قرآن بکار رفته است . در برابر ، برخی احتمال داده اند که مقصود از ذکر پیامبر (ص) است . این احتمال مردود است زیرا در این صورت معنا ندارد که در باره پیامبر نزول تعبیر شود . بلکه به جای « إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکرَ» لازم بود چنین گفته می شد : « إِنَّا نَحْنُ بعثنا الذِّکرَ» .

درود بر عمار

بالاخره یک نفر رشید در میان این قوم پیدا شد که منطقی تر و علمی تر بحث کند و بجای ابراز هیجان و احساسات و دست پاچه شدن و گاها توهین حرفی علمی بزند !!!! سپاسگزارم

اما بعد

خوب شما که می فرمایید[="red"] ذکر به معنای قرآن است[/] آیات ذیل را چگونه ترجمه می کنید ؟؟؟

[="blue"]وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ[="red"] الذِّكْرِ [/]أَنَّ الْأَرْضَ يرِثُهَا عِبَادِي الصَّالِحُونَ(الأنبياء/105)[/]

[="red"]در «زبور» بعد از [="blue"]ذکر[/]نوشتيم: «بندگان شايسته‌ام وارث (حکومت) زمين خواهند شد!»[/]

یا در اینجا

[="blue"]وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ إِلَّا رِجَالًا نُوحِي إِلَيهِمْ فَاسْأَلُوا أَهْلَ[="red"] الذِّكْرِ[/] إِنْ كُنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ(النحل/43)[/]

و پيش از تو، جز مرداني که به آنها وحي مي‌کرديم، نفرستاديم! اگر نمي‌دانيد، از [="red"]اهل الذکر[/]( یهودی ها ) بپرسيد

خوب اگر ذکر را قرآن بگیریم آیا آیات بالا چگونه معنی پیدا می کنند ؟؟؟

اگر طبق تفاسیر ذکر را در آیه ی نخست [="blue"] به معنی تورات [/]بگیریم پس

[="blue"] انا نزلنا الذکر و انا له لحافظون [/]

[="red"]یعنی ما تورات را نازل کردیم و از آن نگهداری می کنیم[/] !!!!!!!

اما جالب تر این گفته زیر را ببینید

ص وَالْقُرْآنِ ذِي الذِّكْرِ(ص/1)
ص، سوگند به قرآني که داراي ذکر( قرآن؟؟) است

پس این یک بام وچند هوا در تفسیر چرا؟؟؟

هر وقت مصلحت اقتضا کرد ذکر را قرآن و گاهی دیگر تورات و گاهی دیگر یاد خدا و غیره بگیریم !!!

[="red"]ومن هم می گویم[="blue"] از کجا معلوم منظور از ذکر بیان همان کلمه ی توحیدو فطرت درونی خدا جویی نباشد [/]
[/]

چونکه قرآن دارای و صاحب ذکر است([="red"] ذی الذکر[/]) و خود ذکر نیست

[="blue"]لااله الا الله [/]

غلامعلی نوری;65419 نوشت:
اگر تقلید بی چون وچرا از قرآن و اسلام برای رفاه و سعادت بشر کافی بود من تعجب می کنم که چرا خدا تمام انسانها را به نیروی اندیشه مسلح کرده است ؟؟؟ وقتی که دستور تقلید از قرآن و اسلام هست و پیروی مطلقه بی کم و کاست از آنها باید باشد دیگر قدرت عقل و تفکر برای چیست ؟؟؟ مانند آدم کوکی حرکت و تقلید کن عقلو اندیشه به چکار آیدت ؟؟

با سلام به دوستان خوبم:Gol:
جناب نوری فرمایش شما درست ،عقل و اندیشه از جايگاه و پايگاه بلندي در قرآن و شريعت برخوردار است تا آن جا كه يكي از منابع چهارگانة استنباط حكم شرعي محسوب مي‌شود،قرآن مجيد تاكيد فراواني روي عقل دارد و كساني را كه از آن استفاده نمي‌كنند، توبيخ و سرزنش مي‌كند و انسان‌ها را به تعقّل و تفكّر فرا مي‌خواند.(شهيد مطهري‌، مجموعه آثار، ج 2، ص 30ـ35، انتشارات صدرا.)

ولي آيا قدرت فهم عقل بشري‌، بي حد و مرز است و در همة امور قدرت تحليل دارد؟(از سخن شما این برداشت می شود.)
تاريخ و خود عقل‌، گواه خوبي بر ناتواني عقل در بسياري از حوزه‌ها، چه عقل نظري و چه عقل عملي است و هر دو محدوديّت دارند. تحليل ناتواني عقل و اين كه محدود بودن عقل چه علت‌هايي دارد، مي‌توان گفت راه‌هاي كسب اطلاعات براي عقل‌، خطا مي‌كنند; چشم و گوش و... كه داده‌هاي اطلاعاتي را به عقل مي‌رسانند، خطاپذيرند; از اين رو
به علّت خطاپذير بودن حواس‌ّ ما، عقل نيز خطا مي‌كند و يا دست كم قدرت تشخيص حق و باطل را از دست مي‌دهد.
مانع ديگر، غلبة هوا و هوس و غريزه بر عقل است‌; نفس كه به بدي امر مي‌كند، مانع فهم عقل مي‌شود.
سومين مانع اين كه بسياري از واقعيّت‌هاي موجود جهان هستي (عالم غيب‌) از طاقت ظرفيّت عقل بشري فراترند و هر عقل بشري نمي‌تواند آگاه به غيب شود; و در اموري كه عقل توان حضور دارد، نيز خيلي از اوقات به يقين نمي‌رسد و كاري از پيش نمي‌برد; بر اين اساس كه عقل در بسياري از امور، به ويژه در حوزة فروع و جزئيّات‌، توان فهم مطمئن ندارد، بلكه انسان بايد به منبعي مراجعه كند كه از باطن و اشتباه مصون و خالي باشد، و تنها راه اعتمادپذير و صحيح‌، وحي است‌، چرا كه "لآ يَأْتِيه‌ِ الْبَـَطِـل‌ُ مِن بَيْن‌ِ يَدَيْه‌ِ وَ لاَ مِن‌ْ خَلْفِه‌ِي تَنزِيل‌ٌ مِّن‌ْ حَكِيم‌ٍ حَمِيدٍ ;(فصلت‌،42)
(عقل الانسان في الفسلفه و القرآن‌، احمد كتان‌، ص 341ـ351،
دارالنفائس‌، دمشق‌، 1423 /
تفسير الميزان‌، علامه طباطبايي‌، ج 2، ص 247ـ248، جامعه مدرسين قم‌.)

عمار;65424 نوشت:
ولي آيا قدرت فهم عقل بشري‌، بي حد و مرز است و در همة امور قدرت تحليل دارد؟(از سخن شما این برداشت می شود.)

به درست است هر کسی به اندازه ی در ک و فهم و توانایی و ظرفیتش مسولیت و تکلیف دارد خدا بیش از توان فکری و عقلی و علمی از ما نخواسته است

به آیات زیر نگاه کن

[="red"]لا یکلف الله نفسا الا وسعها [/] خدا هیچکسی را بیشتر از توانایی اش( فکری و جسمی) موظف نمی داند

[="red"]ولا تقف ما لیس لک به علم[/] : دنباله رو وفرمانبر چیزی که نمی دانی و نمی شناسی چیه نباش( [="blue"]مگر اینکه باعلم و دانش وهوش و حواس خودت به درستی آن پی ببری[/])

با توجه به آیات بالای می بریم که اصل تکالیف خدایی در پیروی ازعقل و علم و امکانات موجود است

هیچ وقت خدا انسان عقب مانده ای را به تکلیف درک و انجام امور افراد عادی موظف نمی کند معیار سنجش حسابرسی برای او
میزان درک و توانایی جسمی و عقلی اوست

نمی توانیم به او بگوییم چون خدا به انسانها گفته است فلان کار را بکن تو هم انجام بده

دستورات قرآنی همه نسبی هستند و مطلقی در آنها وجود ندارد و درک و انجام آنها در گرو درک و عقل و توان مخاطب است

[="red"][="microsoft sans serif"]پس عقل و توان فکری و جسمی میزان سنجش و حسابرسی برای همه چیز است نه دستورات قرآنی( [="blue"]خوب فکر کنید[/]) [/][/]

و دستورات خدا بر اساس توان جسمی وروانی طرف تغییر کرده و منعطف و شناور است و مطلق نیستند

سلام دوستان عزيز
اينقدر بر آقاي غلامعلي خورده نگيريد . اينجور كه من از نوشته ها متوجه شدم ايشون ميخوان با اين راه حقگرا بودن قرآن رو ثابت كنن. و حتي اگه ايشون اين هدف رو نداشته باشن فصيح و بليغ بودن قرآن و معجزه بودنش و تحدي كردن قرآن و خيلي چيزهاي ديگه ي قرآن با اين تاپيك ايشون هويدا ميشه ما همه به اين مسايل معتقديم ولي فقط بايد كاربران و كارشناسان عزيز با استفاده از خود قرآن و ائمه اين مسايل رو براي همه روشن كنند . تازه خدا خيرتون بده آقا غلامعلي شما باعث ميشيد گه خيلي ها هم كه شك و شبهه دارند با اين مسايل ايمان كامل بياورند .
خداوند ياوران تمام حق جويان است.

غلامعلی نوری;65352 نوشت:
درود بر شما چون محترمانه پرسیدی جوابت را دادم طه

با سلام

دوستان ملاحظه فرموديد جواب غلام علي را !!!!!!!!

واقعا چقدر جالب است

در ضمن غلام علي

تنها كساني در اين سايت بي ادبانه و شرم اور صحبت مي كند كه پيرو تفكراتي هستند كه ائمه را اصلا قبول ندارند و قران را كه تا به حال رهبر خود مي دانستند ان را هم زير سوال مي برند

و البته انتظاري هم بيشتر از اين نمي رود

كساني كه منبعي براي تفكرات خود ندارند و عقل ناقص خود را منبع اصلي خود مي دانند چاره اي جزء اين گونه تفكرات و اين نوع صحبت كردن ها ندارند

sayehe khorshid;65439 نوشت:
اينقدر بر آقاي غلامعلي خورده نگيريد . اينجور كه من از نوشته ها متوجه شدم ايشون ميخوان با اين راه حقگرا بودن قرآن رو ثابت كنن.

نخیر سرکار عزیز، شما ایشون رو نمیشناسید.
sayehe khorshid;65439 نوشت:
و حتي اگه ايشون اين هدف رو نداشته باشن فصيح و بليغ بودن قرآن و معجزه بودنش و تحدي كردن قرآن و خيلي چيزهاي ديگه ي قرآن با اين تاپيك ايشون هويدا ميشه ما همه به اين مسايل معتقديم ولي فقط بايد كاربران و كارشناسان عزيز با استفاده از خود قرآن و ائمه اين مسايل رو براي همه روشن كنند . تازه خدا خيرتون بده آقا غلامعلي شما باعث ميشيد گه خيلي ها هم كه شك و شبهه دارند با اين مسايل ايمان كامل بياورند .
خداوند ياوران تمام حق جويان است.

بله من هم واقعا هر وقت مطالب ایشون رو میخونم، ایمانم به اعتقادات خودم بیشتر میشه و به پوچی عقاید دیگه بیشتر پی میبرم.
چه امامانی بهتر از امامان ما؟ و چه الگویی بهتر از اونها؟ وهست کسی که عاقل باشه و اونها رو رها کنه؟

آقای غلامعلی شما در همه تاپیک هاتون به همه توهین می کنید و همه رو بی عقل خطاب می کنید، جالب اینجاست که ادعا می کنید دیگران به شما توهین می کنند.

جناب غلامعلی بایدعرض کنم خدمتتون که امروز به یک بچه دبستانی مسلمون اگه بگی اینو بگو یا اونو بخور میپرسه چرا؟
من یا بقول شما -ما اگر پایبند به مذهبمون هستیم بدون تحقیق چشم بسته چیزی رو قبول نکرده و نمی کنیم و صرف اینکه فلانی میگه این کارو بکنین اینکارو نکنین کاری رو انجام
نمی دهیم حالا با کدوم قسمت قران شما مشکل داری (پست 1 خودتون) بفرمایید تا مطرح بشه . یا در مورد کدام مورد شیعی مشکل دارید که با قوانین و کرامت انسانی در تضاد هست
که شمارو وادار میکنه از افکاری که خودتون هم نمی دونید از کجا سرچشمه میگیره پیروی کنید؟

سلام جناب آقای غلامعلی
من نمیدونم قبلا چه اتفاقهایی افتاده که دل همه کاربران ازت پره
ولی من بهت پیشنهاد میدم اگه واقعا دنبال حقیقت هستی برو و کتاب وحی و نبوت آقای جوادی آملی رو بخون امیدوارم کمکت کنه .ولی این موقعی میتونه کمکت کنه که دنبال حق باشی نه دنبال شبهه سازی
باز هم میگم من تازه با این سایت آشنا شدم نمیدونم چی شده که همه از دستت ناراحتن
ولی یک انسان حق جو بی احترامی نمیکنه فقط دنبال حقه امیدوارم حق جو باشی نه شبهه ساز
خداوند یاور حق جویان است

غلامعلی نوری;65366 نوشت:
آخر بینا ی گرامی این کجاش معجزه است که یک روز آیه ای از طرف خدای بسیار بزرگ هستی بیاید که اشتباهی در کارش نیست و روز بعد آن آیه به مصلحت و اقتضای شرایط یک قوم نیمه وحشی سوسمار خور وبی طهارت نسخ شود خوب است که معنی معجزه ی الهی را هم فهمیدم!!!!!!
غلامعلی نوری;65366 نوشت:

سلام علیکم جمیعا

غلامعلی گرامی هیچ کسی نماد دینی نیست که به آن ایمان آورده. در مورد اسلام هم همینطور است.

اگر منظور شما عملکرد این اعراب است که بله عملکرد این جماعت وهابی عملکرد اسلامی نیست.
ولی نه اسلام متعلق به اعراب است و نه دلیل عزتش بدین دلیل است که کتابش به زبان عربی نازل گردیده.

تا آنجائیکه من به خاطر دارم این دین و مذهب و 4 مذهب قبل آن بدین دلیل در میان این قوم نازل شد که این قوم مذهبی را که غیر عربی بود نمیپذیرفتند و نمیپذیرند

و حتی اگر بانی نجاتشان هم بود و برایشان مسجل هم میشد بدنبال نمیرفتند و هرکسی از آنها چنین کاری میکرد بجرم خیانت بدون شک او را میکشتند.

لذا این کتاب به زبان عربی فصیح ( ساده و روان ) نازل گردیده والا هیچ قومی بر هیچ قومی برتری ای در هیچ وجهی ندارند و اسلام هم متعلق به سوسمارخور و غیر سوسمار خور نیست.

یاحق

مسودی;65491 نوشت:
حالا با کدوم قسمت قران شما مشکل داری (پست 1 خودتون) بفرمایید تا مطرح بشه .

ببینید من با قرآن مشکل ندارم انصافاو حق گرایانه بگویم [="red"]قرآن نکات و ارزشهای انسانی ووجدانی زیادی دارد اگر منکر اینها شوم پس منکر بسیاری از ارزشهای سرشت پاک انسانی شده ام [/] [="blue"]اما [/]

اما ایراد من بر برداشتهای قرآنی مذهبیون و غوغا سالاری و غلو خیال انگیزو شاخ و برگ سازی سرسام آور در مطالب آن است
همانطوریکه در مورد امامان و پیامبر غلوو حمد و مدح و افسانه سازی غیر
واقعی شده در مورد قرآن هم همینطوری شده است

[="red"] به نظر من تنها کار مذاهب این است که در مورد همه ی امور مر بوطه غلو وبزرگنمایی می کنند الا در مورد خود خدا که اصل مطلب است و فراموش شده !!!!!! [/]
معجزه ی شگفت انگیز خود محمد پسر عبد الله است که هنوز بعد از 1400 سال تفکراتش بر عده ی زیادی از اهالی جهان فرمانروایی می کند وآنها را مشغول کرده و بجان هم انداخته است !!!!!
[="red"] [="blue"]معجزه قرآن نیست بلکه محمد است و هیچگاه اندیشمندی مانند او نخواهد آمد
[="red"]و او یکی بود برای همیشه [/][/] [/]

سلام وعر ض ادب خدمت دوستان و خصوصا جناب استاد غلامعلی

استاد شما اگر محبت بفرمایید معجزه را معنی کنید و بفرمایید چگونه یک معجزه صورت میگیرد ما بهتر میتوانیم فرمایشات شمارا بپذیریم.

با سلام

اين برادر در جايي قران را كل هم زير سوال مي برد و ان را غير معجزه مي داند به اين مطالب دقت نماييد

[=microsoft sans serif]قرآن در بسیاری از آیات ؛ مجموعه ای گرد آوری شده از نقل قول هایی از جانب غیر از خداست و سخن خود خدا نیست واودر آنجا از خودش چیزی نگفته و آن سخنان فقط روایت ، گزارش شده بلکه نقل شده و کلام خودش نیست و آن آیات کلام آفریده هایش است !!!!!!

و خبر نگاری و گزارش شده است وآیات فقط از جانب گویندگان متفرقه نقل قول شده است

پس با تعریف و شناخت آرمانی ما قرآن این گفته هاو قول ها جزو و عضو قرآن ( =کلام خدا ) نیست و غیر از کلام خداست

و با قرآن آرمانی

در یک جلد گرد آوری شده است !!!!

و این آیات معجزه نیستند که کسی نتواند مانند آن بگوید !!!!!! بلکه گفته ی فرعون و شیطان و مشرکین و کفار و بد و خوبان دیگر غیر از خداست!!!!!

اين مطالب در پست 4 امده است به اين ادرس

http://www.askdin.ir/showpost.php?p=65235&postcount=4

و اين مطالب

مطلب بالا در پست شماره 30 است به اين ادرس

http://www.askdin.ir/showpost.php?p=65366&postcount=30

و در پست 17 كه باز معجزه بودن قران را زير سوال مي برد

http://www.askdin.ir/showpost.php?p=65275&postcount=17

ولي در جايي ديگر خود را مديون قران مي داند و ان را رهبر خود معرفي مي كند به اين مطالب بنگريد

[=Microsoft Sans Serif]من باز هم برای تایید حرفا و عقایدم هر کجا که لازم باشد باز به قرآن استشهاد می کنم و مخلص آن هم

پست 15 به اين ادرس

http://www.askdin.ir/showpost.php?p=65260&postcount=15

دوستاني كه تازه وارد سايت شده اند و از گذشته غلام علي خبر ندارند

اين اقا خودش هم در تناقضاتي كه مطرح مي كند مي ماند و بارها شده است كه در مباحث و مناظراتي كه با دوستان عزيز و كارشناسان بزرگوار داشته است با هوچيگري وگشاندن بحث به حاشيه بحث را منحرف كرده

و يا در اوج مناظرات خبري از ايشان نمي شود و مدتي ناپيدا مي شوند و وقتي ابها از اسياب افتد دوباره پيدا مي شوند و باز مطلب و شبهه اي جديد

بنده از ايشان تايپكي سراغ ندارم كه مطرح نمايند و با استدلال و برهان ان را به اتمام برسانند

در همه مباحث بحث را با جنجال و

هوچيگري ناتمام گذاشته اند

ادامه دارد.........

غلامعلی نوری;65611 نوشت:
غلامعلی نوری;65611 نوشت:
ل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : مسودی حالا با کدوم قسمت قران شما مشکل داری (پست 1 خودتون) بفرمایید تا مطرح بشه . ببینید من با قرآن مشکل ندارم انصافاو حق گرایانه بگویم قرآن نکات و ارزشهای انسانی ووجدانی زیادی دارد اگر منکر اینها شوم پس منکر بسیاری از ارزشهای سرشت پاک انسانی شده ام اما اما ایراد من بر برداشتهای قرآنی مذهبیون و غوغا سالاری و غلو خیال انگیزو شاخ و برگ سازی سرسام آور در مطالب آن است همانطوریکه در مورد امامان و پیامبر غلوو حمد و مدح و افسانه سازی غیر واقعی شده در مورد قرآن هم همینطوری شده است به نظر من تنها کار مذاهب این است که در مورد همه ی امور مر بوطه غلو وبزرگنمایی می کنند الا در مورد خود خدا که اصل مطلب است و فراموش شده !!!!!! معجزه ی شگفت انگیز خود محمد پسر عبد الله است که هنوز بعد از 1400 سال تفکراتش بر عده ی زیادی از اهالی جهان فرمانروایی می کند وآنها را مشغول کرده و بجان هم انداخته است !!!!! معجزه قرآن نیست بلکه محمد است و هیچگاه اندیشمندی مانند او نخواهد آمد و او یکی بود برای همیشه

سلام علیکم جمیعا

خب اینو از اول میگفتید.
منظور شما این است که این قرآن شاهکاری است از محمد ص که مشابهش نخواهد آمد و هرآنرا که در مورد الهی بودن قرآن و بزرگ بودن آیاتش بیان میگردد بزرگ کردن موضوع است.

خب غلامعلی گرامی هرچیزی که تا به الان در مورد قرآن گفته شده حتی اگر کسی بگوید به اندازه مفاهیم قرآن مطلب ادا گردیده در حق قرآن ظلم کرده یا اینکه اساسا آدم بیسوادی است.

عالمان علوم قرآنی خیلی سعی و تلاش کرده اند و تفاسیری متعددی را نوشته اند ولی آنقدر حقائق از قرآن باقی مانده که در همین زمان مام آن مفسرین و چندبرابرشان بیایند جمع گردند دوباره تفسیر اضافه نمایند باز موضوع باقی میماند.

من باب مثال
شما انا نحن نزلنا الذکر رو مثال زدید و عمار گرامی فرمودند امام محمد غزالی ذکر کرده منظور قرآن است.

در دو آیه قبل و بعد همین آیه که موضوعی که خداوند متعال شرح میدهد در مورد کلام خداوند ( قرآن ) است

وَقَالُوا يا أَيهَا الَّذِي نُزِّلَ عَلَيهِ الذِّكْرُ إِنَّكَ لَمَجْنُونٌ(الحجر/6)
و گفتند: «اي کسي که «ذکر» [= قرآن‌] بر او نازل شده، مسلما تو ديوانه‌اي!

لَوْ مَا تَأْتِينَا بِالْمَلَائِكَةِ إِنْ كُنْتَ مِنَ الصَّادِقِينَ(الحجر/7)
اگر راست مي‌گويي، چرا فرشتگان را نزد ما نمي‌زوري؟!»

مَا نُنَزِّلُ الْمَلَائِكَةَ إِلَّا بِالْحَقِّ وَمَا كَانُوا إِذًا مُنْظَرِينَ(الحجر/8)
(اما اينها بايد بدانند) ما فرشتگان را، جز بحق، نازل نمي‌کنيم،؛و هرگاه نازل شوند، ديگر به اينها مهلت داده نمي‌شود (؛و در صورت انکار، به عذاب الهي نابود مي‌گردند)!

إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ(الحجر/9)
ما قرآن را نازل کرديم؛ و ما بطور قطع نگهدار آنيم!

کلمه قرآن بمعنی بخوان - بگو و ذاکر باش است بعضی این ذکر کلماتی است که برای پیامبران قبلی هم آمده.

و این ذکر ذکر اسماء خداوند است .

اما اسماء خداوند چه فوائدی دارند که سفارش شده بخوان
؟

این اسماء باعث برانگیختن صفات نیک انسان میشود و آن صفات که یا به صورت بالقوه است یا بالفعل با تعالی ناقص و حتی منحرف
با ذکر اسماء الهی که همانا در قالب آیات قران توصیف شده و در حریان و شریان است در تمام حروف کلمات و حتی اعداد و این صفات به فعال گردیده و باعث حذف صفات پلید یا ضعیف شدن آن صفات میشود.

نمونه این کلمات قبلا برای پیامبران قبلی هم فرستاده شده بود. و آنها هم ذکر بودند چون همین حالات را در درون انسان ایجاد مینمایند.

لذا آنها را هم خداوند با نام ذکر در قرآن یاد کرده.

فَذَكِّرْ إِنَّمَا أَنْتَ مُذَكِّرٌ(الغاشية/21)
پس تذکر ده که تو فقط تذکر دهنده‌اي!

کاربری دیگر ذکر امر به معروف و نهی از منکر

این تذکر که به مذکر سفارش میشود بیان کند همان آیات الهی است که در خود امر به معروف و نهی از منکر دارد.

یعنی انسانی که هنوز قبول نکرده که این آیات باعث تعالیش میشوند و حتی آن آیات را رد میکند ای پیامبر برایشان همین آیات که ردش میکنند بخوان که تو تذکر دهنده ای.
و
چه بسیار بودند کسانیکه تنها با شنیدن این کلمات در گذر خیابان یا از صدائی که از خانه یا مسجدی می آمد هدایت شده اند.

پس ذکر در درجه نخست انسان گمراه را با اعجاز کلمه امر به معروف و نهی از منکر کرده بسوی خود میکشد
و در درجه دوم باعث تعالی او میگردد.

آیا این معجره نیست که یک انسان محروم از صفات نیکو و گمراه با اعجاز این کلمات هدایت میشود ؟

حضرت موسی معجزه اش شکافتن رود نیل - حضرت عیسی زنده کردن مردگان و پیامبر ما هدایت با یک کلام.

یاحق

طاها;65641 نوشت:
دوستاني كه تازه وارد سايت شده اند و از گذشته غلام علي خبر ندارند

اين اقا خودش هم در تناقضاتي كه مطرح مي كند مي ماند و بارها شده است كه در مباحث و مناظراتي كه با دوستان عزيز و كارشناسان بزرگوار داشته است با هوچيگري وگشاندن بحث به حاشيه بحث را منحرف كرده

و يا در اوج مناظرات خبري از ايشان نمي شود و مدتي ناپيدا مي شوند و وقتي ابها از اسياب افتد دوباره پيدا مي شوند و باز مطلب و شبهه اي جديد

بنده از ايشان تايپكي سراغ ندارم كه مطرح نمايند و با استدلال و برهان ان را به اتمام برسانند

شما می خواهی چی بگی ؟؟

شما فکر می کنید با القاء ذهنیات خود و مظلوم نمایی و سیاه نمایی مطالب اینجانب ذهن خوانندگان را تسخیر خواهید کرد

وه که در این خیال کج عمر عزیز شذ تلف !!!!

من حقایق را می گویم ولی شما فقط یک جنبه از حرفای مرا بزرگ کرده و باقی رابه نفع خود در بایگانی مصلحت مخفی می کنید

آیا اگر عطار سعدی مولوی بودا کنفسیوس و بسیا ر ی دیگر از مشاهیر بزرگ دنیا حرف هایی برگرفته از ارزشهای انسانی زده و بر اساس سرشت پاک انسانی و حکیمانه سخنی گفته باشند آیا آنها معجزه کرده اند ؟؟ یا ما نباید از آنها نقل قول کنیم ؟؟؟

قرآن محمد هم همینطور است در بسیاری از موارد حرف های زیبایی دارد و انسان آزاده آن را مثل سخن دیگر بزرگان تحسین

می کند ولی باز این معجزه ای از طرف خدای هستی بخش کهکشانها نیست

بلکه بر گرفته از جوشش درونی فطرت پاک انسانی خود اوست !!

اگر تمام و همه ی حرفای محمد بدون استثناء مشکلات بشر را باید حل می کرد پس تا او زنده بود می بایست تمام دنیا را به تسخیر حرف و کلام خود در آورده باشد باید در سراسر دنیا بی چون و چرا مثل لوازم ضروری زندگی مورد استفاده قرار می گرفت نه اینکه تا هنگام وفات در منطقه ی محدود و گمنام و ونا متمدنی مانند عربستان محصور بماند !!!!

حضرت محمد حرف جدیدی برای گفتن نداشته است تمام سخنان او نقل وبازگویی سخنان ارزشمند کسانی بوده است که در طول تاریخ بارها تکرار کرده اند

شما به من بگویید کدام حرف محمد است که قبل از او احدی نگفته باشد ریشه و اساس اصلی داستانهای قرآن از کتب پیشین یهودی و مسیحی و غیره است
و بسیاری از آیات دیگر نیز جرقه هایی تابع شرایط و نیاز های انسانی مردم حول و حوش و زمان خودش خودش بوده است

بسیاری از آیات قرآن الان برای من و شما کار آیی ندارد و اجرای آنها توسط برخی هر انسان اندیشمندی را به تبسم وا می دارد

اما در مقابل بسیاری از آیات دیگر نیز حکیمانه ، منطقی و نشانگر نبوغ و تیز هوشی محمد در دوره ی مخصوص خودش است

اگر شما قرآن را معجزه می دانید من هم نسبیت انیشتین را معجزه می دانم که کسی مثل آن نیاورده است

اگر شما قرآن را معجزه می دانید من هم قوانین نیوتن را که در بزرگی برای علم باز کرد معجزه می دانم

اگر شما قرآن را معجزه می دانید من هم هواپیما را معجزه می دانم

عزیزان من

[="blue"] نه قرآن و نه ابن اکتشافات و اختراعات هیچکدام معجزه نیستند [/]

اینها فقط ابزاری هستند برای رفاه و بهتر زیستن بشر که توسط نوابغی چون محمد و انیشتین و نیوتن و غیره

ارائه شده اند

اگر دین محمدمی بایست دین تمام بشریت شود پس چرا تا زمان فوت آن برانگیخته ی الهی و فرستاده ی خدا وند محدود به منطقه ی کوچک شبه جزیره ی عربستان بود ؟؟؟؟ چرا

و اگر نبود کشور گشایی هاو شاید زیاده خواهی های شاد روان عمر و سربازان هیجان زده وترمز بریده ی عرب هیچ تضمینی وجود نداشت که حتی الان از نام فردی بنام محمد بن عبد الله کوچکترین اطلاعی داشته باشیم

[="red"]محمد را بعد از فوتش [="blue"]محمد[/] کردند [/]
پس با استفاده از نام او به نفع خود پیشرفت کردند و اگر نه بنده خدا حضرت محمد در دوران زندگی اش به همان هدایت اعراب نیمه وحشی رضایت داده بود

موضوع قفل شده است