!!!!!!!آواز خواننده زن در آهنگ مختار نامه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
!!!!!!!آواز خواننده زن در آهنگ مختار نامه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

باسلام خدمت همه دوستان عزیز

[="Black"]برا بنده یه سوال پیش اومده که خواهش میکنم یکی جواب بده
با توجه به اینکه تقریبا فتوای تمامی مراجع به حرام بودن آواز زن برای مرد است چرا در تیزر فیلم مختار نامه از صدای آواز یک زن استفاده شده ؟!
[/]

[="Blue"]البته جوابهائی تو ذهن خودم هست که قانعم نکرده دوستان وارد بحث بشوند تا به مرور مطرحشون کنم [/]

[="Lime"]یا مهدی ادرکنی:roz:[/]

یاوران منجی;64887 نوشت:
باسلام خدمت همه دوستان عزیز

برا بنده یه سوال پیش اومده که خواهش میکنم یکی جواب بده
با توجه به اینکه تقریبا فتوای تمامی مراجع به حرام بودن آواز زن برای مرد است چرا در تیزر فیلم مختار نامه از صدای آواز یک زن استفاده شده ؟!

البته جوابهائی تو ذهن خودم هست که قانعم نکرده دوستان وارد بحث بشوند تا به مرور مطرحشون کنم

یا مهدی ادرکنی:roz:

با سلام وتشکر
در استفتائات مداحی زن که صدای او به گوش نامحرم می رسد ،بر اساس نظر امام ورهبری :اگر صدای آنان در معرض ریبه وتلذذ وتهییج شهوت باشد ،جایز نیست .(استفتائات موجود در مرکز )
اما اگر غنا باشد (غنا آوازی است که در گلو غلتانده (چهچهه)وباعث طرب شود و مناسب با مجالس لهو وخوش گذرانی و فساد انجام گیرد )خواندن واستماعش حرام است ؛خواه در کلام حق باشد یا کلام باطل .
توضیح المسائل مراجع ،ج2،استفتائات رهبری،م1132 به بعد .
تحریر الوسیله ،ج1،مکاسب محرمه ،م13.

سلام و درود:Gol:
تک خوانی زن برای مرد حرام است !

ولی خوب حتماً اهل فن توجیح مناسبی براش دارند:Cheshmak:

یا علی

با تشکر از عترت عزیز

[="black"]بله این را خودم هم می دانستم اما یک فیلم مثل مختار نامه که کم کم هم به چندین زبان ترجمه می شود بهتر نبود این ضعف را نداشت ؟!

در ضمن این که فرمودید نظر بعضی مراجع است نه همه ایشان !
[/]
[="lime"]یا مهدی ادرکنی[/]

سلام
تک خوانی زن در تیتراژ مختارنامه را به علت مطرب نبودن میتوان توجیه کرد اما تک خوانی زنان در برنامه کودک که صدای کودکانه را تقلید میکنند چه توجیهی دارد؟

یاوران منجی;64887 نوشت:
برا بنده یه سوال پیش اومده که خواهش میکنم یکی جواب بده با توجه به اینکه تقریبا فتوای تمامی مراجع به حرام بودن آواز زن برای مرد است چرا در تیزر فیلم مختار نامه از صدای آواز یک زن استفاده شده ؟!

با سلام

ممنون از عترت بزرگوار كه جواب كارشناسي دادند

عوامل و دست اندركاران سايت هم در مورد نوحه خواني زني در تيتراژ پاياني مختارنامه مطالبي را در سايت مختارنامه اورده اند كه توجه دوستان را بدان نيز جلب مي كنم:

شنیدن صدای زن در هر شرایط و هر مکانی حرام نیست و بستگی دارد این صدا چه نوع صدایی باشد، در کجا استفاده شده و کجای شعور و احساس مخاطب را هدف گرفته باشد؟

آیا صدای لالایی یک زن که به صورت نوحه «علی اصغرخوانی» اجرا شده چنین تصوری را می تواند در ذهن شما ایجاد کند؟ آیا شما با شنیدن صدای پایانی سریال از خود بیخود شده و دچار احساس بدی می شوید؟

تا اینجای کار تاثیر این صدا برای دست اندرکاران مختارنامه چیزی جز متاثر شدن و گاه گریه کردن نبوده است.

شنیدن صدای خانم بحرانی باعث شده احساس و عاطفه ما رقیق شود و یاد مظلومیت امام حسین (ع) و یارانش بیفتیم.

طبیعتا این تاثیر با تاثیر صدای یک خواننده ترانه تفاوت می کند. توقع ما از مخاطبان فهیم سریال مختارنامه این است که چنین موضوع های مهم و حساسی را درک کنند و درخصوص تمام مسائل حکم واحد صادر نکنند.

با تشکر از دوستان عزیز
[="navy"]البته که چنین نیست همانطور که گفتم برای خودم هم این جوابها هست
اما واقعا به نظر شما این یک نقطه ضعف حساب نمی شود؟!
نمی شد برای این تاثیرها صدای یک مرد یا یک موسیقی فوق حرفه ای را به کار گیرند؟!
آیا همه مراجع با این کار موافق هستند
والله اعلم[/]

یاوران منجی;65007 نوشت:
با تشکر از دوستان عزیز
البته که چنین نیست همانطور که گفتم برای خودم هم این جوابها هست
اما واقعا به نظر شما این یک نقطه ضعف حساب نمی شود؟!
نمی شد برای این تاثیرها صدای یک مرد یا یک موسیقی فوق حرفه ای را به کار گیرند؟!
آیا همه مراجع با این کار موافق هستند
والله اعلم

سلام.

به نظر من اتفاقا يك نقطه قوته.

تمام تاثيرش به خاطر همين صداي لالايي يك زن است. مسلما اگر يك مرد لالايي مي خواند چنين تاثيري نداشت.

اين لالايي براي همه تداعي كننده لالايي رباب براي حضرت علي اصغره و لا غير.

موضوع قفل شده است