کارفرهنگی مفید یا مضر ؟؟؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کارفرهنگی مفید یا مضر ؟؟؟

آیا این کار فرهنگی مفید است یا مضر؟؟
سایت رو فیلتر کنیم و بعد این صفحه رو جایگزین آن کنیم؟!!!!!

قران
تبیان
حوزه علمیه
پاسخگویی دینی
کتابخانه ملی
انقلاب فرهنگی

نان شب;64670 نوشت:
آیا این کار فرهنگی مفید است یا مضر؟؟ سایت رو فیلتر کنیم و بعد این صفحه رو جایگزین آن کنیم؟!!!!!

با سلام

بزرگوار

اين صفحه معمولا در جواب جستجوي سايت هايي مي ايد كه فيلتر شده اند ( سايت هاي غير اخلاقي و سايت هايي كه بر عليه اعتقادات و مباني نظام و انقلاب و ...........)

خوب فضاي مجازي را همين طور به امان خدا رها كنند و فضا باز بود و هركس هر سايتي را كه مي خواست به راحتي به ان دست پيدا مي كرد خوب بود؟؟

بزرگوار الان فيلتر در بيشتر كشورهاي دنيا براي مبارزه با فساد اخلاقي باب شده است

به نظر شما كار درستي نيست؟؟؟

سلام...
تشکر از استاد طاهای عزیز
منظور من این نبود که این کار صورت نگیره.من نگفتم موافقم یا مخالف.که البته با فیلتر کردن موافقم ولی با اینکه پس از فیلتر شدن همچین صفحه ای باز شود شخصا مخالفم...به نظرم بهتره مثل قبل فقط بنویسند که این سایت فیلتر شده است...نه اینکه سایت های دینی را بخواهند معرفی کنند..این به نظرم نتیجه ی عکس میده.
البته این نظر شخصی منه و میتونه اشتباه باشه.این تاپیک رو هم واسه این ایجاد کردم که بدونم این کار یعنی معرفی این سایت ها در صفحه ی فیلتر شده مفیده یا خیر؟

نان شب;64892 نوشت:
منظور من این نبود که این کار صورت نگیره.من نگفتم موافقم یا مخالف.که البته با فیلتر کردن موافقم ولی با اینکه پس از فیلتر شدن همچین صفحه ای باز شود شخصا مخالفم...به نظرم بهتره مثل قبل فقط بنویسند که این سایت فیلتر شده است...نه اینکه سایت های دینی را بخواهند معرفی کنند..این به نظرم نتیجه ی عکس میده. البته این نظر شخصی منه و میتونه اشتباه باشه.این تاپیک رو هم واسه این ایجاد کردم که بدونم این کار یعنی معرفی این سایت ها در صفحه ی فیلتر شده مفیده یا خیر؟

با سلام

ببنيد بزرگوار

شما شايد از اين جهت مي فرماييد كه :

مثلا فردي به دنبال سايتي مي گردد و حال نمي گوييم ( سايت هاي ضد اخلاقي) ولي هر چقدر تلاش مي كند سايت را پيدا نمي كند و ناراحت و عصباني است و درست در زماني كه عصباني است و ناراحت با سايت هايي مواجهه است كه اسلامي اند و ديني

شايد شما بزرگوار از اين منظر بفرماييد كه در اين حال ( كه عصباني است و ناراحت) معرفي سايت هاي ديني اثر برعكس دارد

بله شايد نگاه شما از اين زاويه درست باشد ولي بزرگوار همه كاربراي اينترنتي كه اين طور نيستند خيلي ها هستند كه

اولا :
برخي هستند كه تازه وارد دنياي مجازي مي شوند و از اين طرف هم بر اثر تيليغات غلط و اشتباه كه اينترنت را دنيايي مي دانستند كه پر است از فيلم ها و عكس هاي انچناني و مبتذل

فرد هم به خاطر حس كنجگاويه خود دنبال ديدن چنين مناظري است و با اولين دست رسي به اينترنت دنبال چنين سايت هايي است كه براي اين چنين افرادي معرفي چنين سايت هايي بي اثر نخواهد بود

ثانيا:
برخي از جوانان هستند كه ادرسي از چنين سايت هاي مذهبي ندارند و فكر نمي كنند كه چنين سايت هايي در دنياي مجازي باشد و با ديدن اين ادرس ها جذب انها مي شوند

ثالثا:
برخي كاربران هستند كه كارشان گشت زني اينترنتي است و براي انها هم نرسيدن به سايت هايي كه احتمالا سايت هدف براي شان نيست و فقط براي تفريح به سايت هايي مي رفتند كه فيلتر شده است معرفي سايت هاي مذهبي مفيد باشد

و شايد چندين فايده ديگر هم دارد و خواهد داشت

بزرگوار دغدغه شما عزيز درست و به جاست ولي به نظر ثمرات اين كار بيشتر از مضرات ان است

موضوع قفل شده است