موفقیت از دید شما .. ؟؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موفقیت از دید شما .. ؟؟

سلام

می خواستم ببینم موفقیت از دید شما چیه ؟؟؟
چند وقت پیش از یه روانشناس شنیدم که متأسفانه امروز موفقیت برای ما کاملاً جنبه ی غربی پیدا کرده !
با کمی تأمل متوجه میشیم کاملاً درسته !!
یعنی الان تو جامعه ی ما کسی که پرادو داره بدون شک از دید عموم مردم موفق تر از کسی هست که پراید داره :Ghamgin:
به نظر شما موفقیت تلاش برای رسیدن به آرزوهاست یا رسیدن به آرزوها یا اصلاً چیز دیگه ای ؟؟؟؟
آیا من میتونم از دید خودم موفق باشم ولی مثلاً از دید شما نــه ؟؟

بالاخره شما در هر زمينه اي كه موفق بشيد از نظر عده اي يك انسان موفق هستيد و از نظر عده ديگري ناموفق هستيد . من فكر ميكنم اون چيزي موفقيت هست كه خودتون راضي بشيد . البته مسلما هدف بايد عاقلانه باشه .

مثلا توي همون مثالي كه زديد اگر تمام تلاشتون رو بكنيد كه پرادو دار بشيد و موفقيت شما رسيدن به پرادو باشه از ديد كساني كه ظواهر رو ميبينن و ماديات براشون مهمه شما يك انسان موفق هستيد .

اما اگر صرفا تمام تلاش شما رسيدن به همين هدف باشه و كار ديگه اي انجام نداده باشيد از نظر خيلي ها موفق نيستيد .

هر كس موفقيت رو يه چيزي تعريف ميكنه .

يكي نهايت علم رو مي خواد
يكي ماديات رو مي خواد
يكي اخلاقيات مي خواد
يكي موفقيت رو اكتشاف ميدونه
يكي موفقيت رو زندگي خوش و بي دغدغه مي دونه
هر كس نظري داره .و يه جور به آرامش ميرسه .

هر كس يه روحيه اي داره . شايد بشه گفت موفقيت يعني اينكه آدم به چيزاي معقول كه خودش دوست داره و علاقه داره برسه . اينجوري ميتونه مفيد باشه .اما اگر بخواد به چيزايي كه بقيه دوست دارن و خودش نمي پسنده برسه نمي تونه در اون زمينه خيلي موفق باشه .

البته در هدف نبايد يكجانبه گرايي باشه . نياز هاي آدمي هم بايد برآورده بشن .

ولي كلا آدما وقتي به چيزايي كه خودشون مي خوان وقتي رسيدن اون وقت راضي ميشن .و اگر هدف متعالي باشه ديگه پشيماني ندارن .

با آرزوي بهترين موفقيت همگان

سلام تاپیک جالی زدید

ولی به نظر من البته اگر بعضی ها نگن شعار میدی ولی نظر واقعی من اینه که اونی موفق تره که به خدا نزدیک تره اونی خوشبخت تره که خدا بیشتر دوستش داره اونی بهترینه که به خدانزدیکتره که طبق حدیث بهترین شما با تقوا ترین شما هستند

[="Indigo"]من شخصا فكر ميكنم اگه بتونم بنده خوبي باشم به موفقيت رسيدم .
مدتي بود كه هر چقدر فكر ميكردم نميدونستم هدفم چيه و به كجا برسم موفقيتيو كه دوست داشتم كسب كردم :Gig:
[/]

[="DarkOrchid"]يه بار كه خيلي دلم گرفته بود و غميگن بودم تصميم گرفتم برم قبرستون!!:Nishkhand: البته براي تصفيه روحم !![/]
[="Indigo"]اونجا كنار قبرا قدم ميزدم و هر هدفي كه داشتم و يا به ذهنم ميرسيدو مرور ميكردم ديدم همشون وقتي آخر كارم اينجاست زير خروارها خاك نميتونه بياد كمكم:Ghamgin:[/]

[="DarkOrchid"]اونوقت بود كه تازه فهميدم هدفم چيه و به نظرم موفقيت چيه . به نظر من تنها موفقيت اينه كه انسان بتونه بنده خوبي براي خدا باشه اگه خدمت به خلق ميكنه و به تحصبلاتش ادامه ميده براي خدا باشه , اگه زندگي مشتركو شروع كرده رفتارش همونجور باشه كه خدا ميخواد و ...همه جا فقط رضاي خدا اين يعني موفقيت واقعي .[/]

[="DarkRed"]خدايا[/]

[="DarkGreen"]

به من زیستنی عطا كن كه در لحظه ی مرگ ، بر بی ثمری لحظه ای كه برای زیستن گذشته است ، حسرت نخورم .
[/]

به نظر بنده موفقيت يعني شكوفا كردن تمام استعداد ها و توانايي هاي نهفته در وجود انسان.
البته براي اين شكوفايي، ما به يك سري قوانيني و قواعدي بايد پايبند باشيم كه در صورت لزوم در پست هاي ديگري اشاره خواهد خواهد شد. موفق باشيد.

sayehe khorshid;64676 نوشت:
البته اگر بعضی ها نگن شعار میدی

چرا همچین فکری کردین؟؟؟:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:
اميدوار;64714 نوشت:
به نظر بنده موفقيت يعني شكوفا كردن تمام استعداد ها و توانايي هاي نهفته در وجود انسان.

باور کنید تقلید نمیکنم ولی نظر من هم همینه
طبق همین نظر هم به این نتیجه میرسیم که گاهی موفقیت ما از جانب برخی تأیید میشه ولی از جانب برخی نه و این مؤید این مطلبه که استعدادها و تواناییهای افراد فرق میکنه و هرکس با هر اندیشه ای موفقیت رو در رسیدن به چیزی میدونه...
موفق باشید:Gol:

سلام و درود:Gol:

اول یه نکته بعد دیدگاه:Cheshmak::Cheshmak:

اول نکته:khandeh!:

نازنين مريم;64684 نوشت:

اونجا كنار قبرا قدم ميزدم و هر هدفي كه داشتم و يا به ذهنم ميرسيدو مرور ميكردم ديدم همشون وقتي آخر كارم اينجاست زير خروارها خاك نميتونه بياد كمكم:Ghamgin:

سرکار نازنین مریم افراد زیادی رو دیدم که برای آروم شدن از این تاکتیک استفاده می کنند و خودم هم این کار رو انجام دادم حالا یکم متفاوت تر:khandeh!:

خاطره ی قضاوتی ((یک شب در قبرستان)) :khandeh!: مایل بودید و برچسب انحراف تاپیک نزنند عرض می کنم خدمتتون:khandeh!:

به مسئولان قبرستان های کشور پیشنهاد می کنم که از این به بعد برای ورود به قبرستان بلیط فروشی کنند:Khandidan!::Khandidan!::khandeh!::khandeh!:

امّا دیدگاه خودم که ترجیح می دم تفسیرش نکنم و دوستان بصورت آزاد برداشت کنند:Cheshmak:

انسان موفق از دید بنده کسی است که شاد است :Gol:

و اینم اضافه کنم برای اونهایی که اهل شعرند:Cheshmak:

((عشق گذشتن از مرز وجوده ***مرگ آغاز راه قصه بوده))

یا علی

با سلام

به نظر بنده موفقیت یعنی وقتی شب سرت رو میذاری بخوابی یا بری به خواب ابدی ارامش داشته باشی و رضایت خاطر که شکر همه تلاشم رو کردم انچه در توانم بود!

موفقیت یعنی وقتی از این دنیا رفتی نبودنت با بودنت تفاوتی داشته باشه و مفیییییید بوده باشی حتی برای دلی کوچک و...
موفقیت یعنی نشاندن لبخند خدا بر لبان خلق خدا..
یا حق

روز معلم بچه ها دبیرا رو مینشوندند روی صندلی داغ و ازشون اطلاعات می کشیدند بالا
خیلی خوشم اومد یکی از دبیرا به سوالا جواب داد و گفت من چیزی برای پنهان کردن ندارم.
یعنی اونقدر از گذشتش راضی بود که چیزی نداشت که دوست نداشته باشه بگه.
به نظر من موفقیت یعنی این که در آینده چیزی برای پنهان کردن نداشته باشی.
افسوس نداشته باشیم
و بگیم از گذشتم راضیم.
بگیم که تلاشمو کردم و نتیجش دست من نبوده که اگر در نتیجه ظاهر شکستی شکل گرفته گردن من باشه.
ما مامور به وظیف هستیم نه نتیجه.
این که خدا از ما نمی پرسه چرا تو این جا این نتیجه رو گرفتی می پرسه چرا تلاش نکردی.
هر چند خدا عادل است و نتیجه رو متناسب با تلاش فرد عنایت می کنه اما گاهی بحث صلاح پیش میاد که بزرگوارانم با خبرند.
به نظر من موفقیت به معنای نمره 20 گگرفتن از امتحان نهایی و قبولی در کنکور و پولدار شدن و اینها نیست.
موفقیت در میزان تلاش است.

موضوع قفل شده است