*** چکار کنم تا امام زمان دوستم داشته باشن؟***

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
*** چکار کنم تا امام زمان دوستم داشته باشن؟***

یادم باشه که: .....

:hamdel:دوستای گلم چه کار کنم تا آقا دوستم داشته باشن؟ نظرتون چیه؟:hamdel:

با سلام و عرض ادب :Gol:

انجام واجبات. ترک محرمات. انجام مستحبات. ترک مکروهات.

خلاصه... جهاد اکبر. تزکیه نفس.

با تشکر فراوان :hamdel:
یا حق

فليعمل كل امر منكم بما يقرب به من محبتنا و يجتنب ما يدنيه من كراهتنا و سخطنا...

بنابراين هر يك از آنها بايد به كارى بپردازند كه آنان را به دوستى ومحبت ما نزديك مى سازد و از امورى كه موجب ناراحتى و ناخشنودى مامى شود پرهيز نمايند. :Gol: :Gol: :Gol:

[=Arial Narrow]با سلام به دوستان خوبم:Gol:
از آن جايي كه رضايت و خشنودي خداوند تبارك و تعالي همان رضايت و خشنودي حضرت بقيه الله الأعظم امام زمان(ع) است، بهترين راه تحصيل رضايت ايشان، عبوديت و بندگي خالص خداوند است. همانطور که جناب بینام فرمدند انسان بايد واجبات شرعي را انجام دهد و از منهيات ديني پرهيز كند و به گونه اي رفتار كند كه بندگان الهي اعم از اقوام، همسايه ها و ديگران از وي راضي باشند و سعي كند كه دلي را شاد كند و كوشش كند كه دلش خالي از كينه و حسد باشد و قلبش سليم شود.
وقتي انسان كردارش را نيك كرد و از اوامر و نواهي الهي سرپيچي نكرد و از آلودگي هاي ظاهري و باطني خود را پاكيزه كرد، انساني امام زمان پسند مي شود و هنگامي كه پرونده اعمالش را به خدمت ولي عصر(ع) عرضه مي دارند، حضرت خوش حال مي شود.
امام صادق(ع) فرمود: "در هر پنج شنبه اعمال بندگان به رسول خدا(ص) و امامان(ع) عرضه مي شود".(1) حضرت در حديثي ديگر فرمود: چرا رسول الله(ص) را ناراحت مي كنيد؟ مردي عرض كرد: چگونه ناراحتش مي كنيم؟ حضرت فرمود: آيا نمي دانيد اعمال شما بر حضرتش عرضه مي شود؟ كه اگر گناهي ببيند ناراحت مي شود، پس رسول خدا را ناراحت نكنيد، بلكه خوشحالش كنيد.(2) بنابراين، انسان با بندگي و خودسازي و عمل به وظيفه خود در زمان غيبت كه بعضي از وظايف زمان غيبت عبارتند از: انتظار فرج، خواندن دعاي فرج و دعاي ندبه و دعاي عهد و صدقه دادن براي سلامتي حضرت و انجام حج و زيارت به نيابت از ايشان و كارهاي خير ديگر مي تواند قدمي در جهت خشنودي حضرت ولي عصر(عج) بردارد.
ايمان و عمل صالح دو ركن اساسي در زندگي انسان به شمار مي رود و براي كسب رضايت امام مهدي(عج) بايد هر چه بيشتر آن دو را تقويت كرد. گفته اند در دورة آخر الزمان مردم لباس اسلام را وارونه به تن مي كنند؛ اين سخن ممكن است به اين معنا باشد كه برخي از ارزش هاي اسلامي جايگاه خود را از دست مي دهد و برخي از امور بي ارزش يا ضد ارزش، ارزشمند مي گردد. يكي از اموري كه موجب مي شود فرد از اين آسيب تا حد زيادي در امان بماند، اين است كه بايد تلاش كند اسلام را درست بفهمد و به آثار دانشمندان اسلامي مورد اعتماد مراجعه نمايد. بعد از شناخت اسلام صحيح آن را به بهترين وجه ممكن در زندگيش پياده كند. اين بهترين راه جلب رضايت امام زمان(عج) است.
پي نوشت ها:
1. بحار، ج 23، ص 345.
2. كافي، ج 1، ص 219.

از عاشق یاد بگیر
ببین یک عاشق نسبت به معشوقش چه کارهایی میکنه؟
همیشه به یادشه و هر نشونه ای از معشوق براش مهمه و کار هاشو با اون تنظیم میکنه و دلش دست اونه.
عاشق باش اما واقعی، همیشه به یاد آقا و چشم انتظار ایشان،به دنبال نشانه ها و دستورهایشان، و...

محب المهدي;63433 نوشت:
دوستای گلم چه کار کنم تا آقا دوستم داشته باشن؟ نظرتون چیه؟

اقامون همیشه دوستمون داره منتهی ما کمی غفلت داریم .ولی برای اینکه مورد عنایت خاصه ی اقامون باشیم باید کمی همت کنیم و گرد گناه وغفلت رو از دلامون پاک کنیم .
آقا ومولا سعادت مارو میخوان وسعادت ماهم تو ترک گناه و ایجاد قرابت و نزدیکی با خدا ست. پس با این دو گزینه رسیدن به اوج و بلندای ایمان ومورد عنایت آقابودن امکان پذیره. ان شالله
:hamdel:

عرفان;63517 نوشت:
از عاشق یاد بگیر
ببین یک عاشق نسبت به معشوقش چه کارهایی میکنه؟
همیشه به یادشه و هر نشونه ای از معشوق براش مهمه و کار هاشو با اون تنظیم میکنه و دلش دست اونه.
عاشق باش اما واقعی، همیشه به یاد آقا و چشم انتظار ایشان،به دنبال نشانه ها و دستورهایشان، و...

سلام و درود:Gol:

تو که معنای عشقی ** به من معنا بده:Gol:

یا علی

قاصدک;63613 نوشت:
آقا ومولا سعادت مارو میخوان وسعادت ماهم تو ترک گناه و ایجاد قرابت و نزدیکی با خدا ست. پس با این دو گزینه رسیدن به اوج و بلندای ایمان ومورد عنایت آقابودن امکان پذیره.

ترک گناه ونزدیکی به خدا خیلی خوبه وخیلی هم سخته مگه آقا یه عنایتی کنن. مگه نه؟:Sham:

محب المهدي;63873 نوشت:
ترک گناه ونزدیکی به خدا خیلی خوبه وخیلی هم سخته مگه آقا یه عنایتی کنن. مگه نه؟

بله محب جان همه ی ما نیاز به عنایت اول خدا وبعد ائمه داریم وگرنه ماهیچیم:Ghamgin:

قرار نشد سوالات سخت سخت بپرسین همان طور که دوستان فرمودند وهمه می دانیم منتها عمل به آن خیلی سخت است

reza64;64339 نوشت:
قرار نشد سوالات سخت سخت بپرسین همان طور که دوستان فرمودند وهمه می دانیم منتها عمل به آن خیلی سخت است

کجاش سخته ؟:Gig:
راستش میخام از تجربیات واندوخته های دوستای خوب گفتگوی دینی استفاده کنم؟ :Cheshmak:
نظرتون چیه؟ :Ealam:

جناب محب المهدي داغ دلمونو با اين نظر خواهي زياد كردين.
ما رو باش كه اميدواريم

يه روزي به يكي از استادام پسيدم چرا با ما درس بر نمي دارين گفت شما به انچه ياد دادم عمل كنيد من هميشه در خدمتتونم.
اينكه حرف بنده ي سادش بود كه علمش به اندازه ي قطره اي از اون درياي بيكران نميشد حالا اگه ما بالاخص بنده ي حقير منتظر دروغين قدمي به سوي عملي كه اقامونو دل خوش ميكنه برداريم اقا بيشتر از اوني كه دوسمون داره دوسمون خواهد داشت
واي بر ما از شعاراي بي عملمون.

محب المهدي;64916 نوشت:
راستش میخام از تجربیات واندوخته های دوستای خوب گفتگوی دینی استفاده کنم؟ نظرتون چیه؟

خیلی خوبه پس دوستان از اطلاعاتشون در اختیار ما بذارن وخواهش میکنم منطقی باشه وبا اطلاعات که به یه جایی برسیم چطوره؟

مرحوم آیت الله بهجت ( قدس الله نفسه الزکیه ) میفرمودند:
اگر به قطعیّات و یقینیّات دین عمل کنیم، در وقت خواب و به هنگام محاسبه پی می بریم که از کدام یک از کارهایی که کرده ایم قطعاً حضرت امام زمان (عج) از ما راضی است؛ و از چه کارهایمان قطعاً ناراضی است. [در محضر بهجت:2/250]
برای شادی و علو درجاتشان صلوات...:salavat(10):

سلام بر جمیع دوستان آسمانی
اول از همه از محب المهدی عزیز بابت این تاپیکهای زیبا تشکر میکنم:Gol: دوم اینکه :

بسمه تعالی
گفتم که: الف، گفت: دگر؟ گفتم: هیچ
در خانه اگر کس است، یک حرف بس است
بارها گفته ام و بار دگر می گویم: « کسی که بداند هر که خدا را یاد کند، خدا همنشین اوست، احتیاج به هیچ وعظی ندارد، می داند چه باید بکند و چه باید نکند؛ می داند که آنچه را که می داند، باید انجام دهد، و در آنچه که نمی داند، باید احتیاط کند. »
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
الاقل محمد تقی البهجة

arshyan;64948 نوشت:
اول از همه از محب المهدی عزیز بابت این تاپیکهای زیبا تشکر میکنم

:hamdel:ممنونم، اين نظرات دوستاي خوبي مثل شماهست که تاپيک ها رو زيباش مي کنه؟:hamdel:

arshyan;64948 نوشت:
دوم اینکه :

خيلي عالي بود من که خيلي لذت بردم.:Sham:

اینو برا دلم میذارم

[=_l4i_dast-nevis]شاگرد: استاد ، چکار کنم که خواب امام زمان رو ببینم !؟
[/]
[=_l4i_dast-nevis]استاد: شب یک غذای شور بخور . آب نخور و بخواب . ببین چه خوابی میبینی .[/]
[=_l4i_dast-nevis] شاگرد دستور استاد رو اجرا کرد و برگشت.
[/]
[=_l4i_dast-nevis] شاگرد: استاد دائم خواب آب میدیدم !‏ خواب دیدم بر لب چاهی دارم آب مینوشم . کنار لوله آبی در حال خوردن آب هستم ! در ساحل رودخانه ای مشغول.... گفت اینا رو خواب دیدم![/]
[=_l4i_dast-nevis] استادش فرمود : تشنه آب بودی خواب آب دیدی‏ ؛‏ تشنه امام زمان بشو ....تا خواب امام زمان ببینی[/]

با شرمندگي فراوان اما:
لطفآ يكي بگه چه كار كنيم كه عاشقانه امام زمان عليه السلام دوست داشته باشيم؟

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام ، من هم نظرم را بیان می کنم ، اگر اشتباه است شما ببخشید.

به نظر من برای اینکه امام زمان (عج) از ما خشنود باشد ، همان کار های روزانه خود به درستی انجام بدهیم ، رعایت دین کنیم و هدف مهم در زندگی بداریم و به اینکه آخ ۲۰۱۲ زمین از بین میره ، فردا قیامته ...فلانه و بیساره فکر نکنیم .
نمازتو بخون ، خدا را بپرست ، کاری به دشمن نداشته باش ، نه فوحش بده نه نفرین و نه .... ، هدفت رو دنبال کن ، بهش برس و در همان مسیر بمان و سعی کن که به فقیر ها و ... کمک کنی ... برای خودنمایی و ... نه ! و خودتو گول نزن !

همین که خدا ازت راضی باشه ، امام زمان که بنده خدا هست از تو راضیه ..... پس رضایت خدا یعنی رضایت تمامی فرشتگان و پیامبران و امامان و نیکان و .... ، چون از همه بالاتر است .

و در آخر چه کار کنیم که عاشقانه امام زمان را دوست داشته باشیم ؟ ! عجب سوالی .... نه براش گریه کن .... و .... ، و این که همون کاری رو می توان کرد که در بالا گفتم تا دوستش داشته باشی و دوستت داشته باشد ! :Nishkhand:

Kamran;158158 نوشت:
سلام ، من هم نظرم را بیان می کنم

خدا خیرتون بده که این تاپیک رو هم فعال کردین بابت همه چیز ممنونم.:hamdel:
موضوع قفل شده است