صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: *** چکار کنم تا امام زمان دوستم داشته باشن؟***

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

*** چکار کنم تا امام زمان دوستم داشته باشن؟***

*** چکار کنم تا  امام زمان دوستم داشته باشن؟***
    یادم باشه که: .....

دوستای گلم چه کار کنم تا آقا دوستم داشته باشن؟ نظرتون چیه؟
    ویرایش توسط محب المهدي : ۱۳۸۹/۰۸/۳۰ در ساعت ۲۰:۱۷
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

2. صلوات ها 7

3.  

نوشته
    781
    حضور
    1 روز 9 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2698

با سلام و عرض ادب

انجام واجبات. ترک محرمات. انجام مستحبات. ترک مکروهات.

خلاصه... جهاد اکبر. تزکیه نفس.

با تشکر فراوان
    یا حق
    امام صادق (ع) می فرمایند:

قَوْمٌ یَزْعَمونَ أنّی إمامُهُمْ، وَاللّهِ ما أنَا لَهُمْ بِإمامٍ لَعَنَهُم اللّهُ کُلّ ما سَتَرْتُ سِتْرا هَتَکوهُ، أقولُ: کذا وکذا، فَیَقولون: اِنّما یَعْنی کذا وکذا. اِنَّما أَنَا إمامُ مَنْ أطاعَنی.
    گروهی خیال می کنند که من امام آنها هستم، به خدا قسم من امام آنها نیستم، نفرین خدا بر آنها باد. [زیرا] هر گاه رازی را پنهان می کنم آنها آشکار می کنند، من می گویم: چنین و چنین است و آنها می گویند چنین و چنان اراده کرده است. همانا من امام کسی هستم که از من پیروی کند.

5. صلوات ها 7

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

مطلب

فليعمل كل امر منكم بما يقرب به من محبتنا و يجتنب ما يدنيه من كراهتنا و سخطنا...

بنابراين هر يك از آنها بايد به كارى بپردازند كه آنان را به دوستى ومحبت ما نزديك مى سازد و از امورى كه موجب ناراحتى و ناخشنودى مامى شود پرهيز نمايند.

7. صلوات ها 6

نوشته
    360
    حضور
    40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1454

با سلام به دوستان خوبم
    از آن جايي كه رضايت و خشنودي خداوند تبارك و تعالي همان رضايت و خشنودي حضرت بقيه الله الأعظم امام زمان(ع) است، بهترين راه تحصيل رضايت ايشان، عبوديت و بندگي خالص خداوند است. همانطور که جناب بینام فرمدند انسان بايد واجبات شرعي را انجام دهد و از منهيات ديني پرهيز كند و به گونه اي رفتار كند كه بندگان الهي اعم از اقوام، همسايه ها و ديگران از وي راضي باشند و سعي كند كه دلي را شاد كند و كوشش كند كه دلش خالي از كينه و حسد باشد و قلبش سليم شود.
    وقتي انسان كردارش را نيك كرد و از اوامر و نواهي الهي سرپيچي نكرد و از آلودگي هاي ظاهري و باطني خود را پاكيزه كرد، انساني امام زمان پسند مي شود و هنگامي كه پرونده اعمالش را به خدمت ولي عصر(ع) عرضه مي دارند، حضرت خوش حال مي شود.
    امام صادق(ع) فرمود: "در هر پنج شنبه اعمال بندگان به رسول خدا(ص) و امامان(ع) عرضه مي شود".(1) حضرت در حديثي ديگر فرمود: چرا رسول الله(ص) را ناراحت مي كنيد؟ مردي عرض كرد: چگونه ناراحتش مي كنيم؟ حضرت فرمود: آيا نمي دانيد اعمال شما بر حضرتش عرضه مي شود؟ كه اگر گناهي ببيند ناراحت مي شود، پس رسول خدا را ناراحت نكنيد، بلكه خوشحالش كنيد.(2) بنابراين، انسان با بندگي و خودسازي و عمل به وظيفه خود در زمان غيبت كه بعضي از وظايف زمان غيبت عبارتند از: انتظار فرج، خواندن دعاي فرج و دعاي ندبه و دعاي عهد و صدقه دادن براي سلامتي حضرت و انجام حج و زيارت به نيابت از ايشان و كارهاي خير ديگر مي تواند قدمي در جهت خشنودي حضرت ولي عصر(عج) بردارد.
    ايمان و عمل صالح دو ركن اساسي در زندگي انسان به شمار مي رود و براي كسب رضايت امام مهدي(عج) بايد هر چه بيشتر آن دو را تقويت كرد. گفته اند در دورة آخر الزمان مردم لباس اسلام را وارونه به تن مي كنند؛ اين سخن ممكن است به اين معنا باشد كه برخي از ارزش هاي اسلامي جايگاه خود را از دست مي دهد و برخي از امور بي ارزش يا ضد ارزش، ارزشمند مي گردد. يكي از اموري كه موجب مي شود فرد از اين آسيب تا حد زيادي در امان بماند، اين است كه بايد تلاش كند اسلام را درست بفهمد و به آثار دانشمندان اسلامي مورد اعتماد مراجعه نمايد. بعد از شناخت اسلام صحيح آن را به بهترين وجه ممكن در زندگيش پياده كند. اين بهترين راه جلب رضايت امام زمان(عج) است.
    پي نوشت ها:
    1. بحار، ج 23، ص 345.
    2. كافي، ج 1، ص 219.

غربت کده ای که بوی دریا دارد ----- صدخاطره ازغربت زهرا دارد
    برگرد وعلی چشم به راه هست هنوز-- اسراردلش دردل چاه است هنوز
    آن چاه پرازستاره راپیدا کن ---------- آن سینه پاره پاره راپیداکن
    برگرد که بر بهاران می خندند -------- یک عده به انتظارمان می خندند
    اللهم عجل لولیک الفرج

9. صلوات ها 8

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

از عاشق یاد بگیر
    ببین یک عاشق نسبت به معشوقش چه کارهایی میکنه؟
    همیشه به یادشه و هر نشونه ای از معشوق براش مهمه و کار هاشو با اون تنظیم میکنه و دلش دست اونه.
    عاشق باش اما واقعی، همیشه به یاد آقا و چشم انتظار ایشان،به دنبال نشانه ها و دستورهایشان، و...

11. صلوات ها 7

علاقه
    خدا همه ی بهانه ام برای زندگیست!
    نوشته
    269
    حضور
    3 روز 6 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2039

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    دوستای گلم چه کار کنم تا آقا دوستم داشته باشن؟ نظرتون چیه؟
    اقامون همیشه دوستمون داره منتهی ما کمی غفلت داریم .ولی برای اینکه مورد عنایت خاصه ی اقامون باشیم باید کمی همت کنیم و گرد گناه وغفلت رو از دلامون پاک کنیم .
    آقا ومولا سعادت مارو میخوان وسعادت ماهم تو ترک گناه و ایجاد قرابت و نزدیکی با خدا ست. پس با این دو گزینه رسیدن به اوج و بلندای ایمان ومورد عنایت آقابودن امکان پذیره. ان شالله

یک دانه بذر میلیون ها دانه را با خود دارد. آیا وفور وغنای هستی را می بینی؟
    خداوند در وجود ما هم “روحش” را به امانت گذاشته است
    این همان*دانه الهی*است که باید آنرا با عشق و ایمان آبیاری کرد تا شکوفا گردد.

13. صلوات ها 5

علاقه
    سخن حق - مطالعه-نوشتن
    نوشته
    887
    حضور
    23 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6267

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان نمایش پست ها
    از عاشق یاد بگیر
    ببین یک عاشق نسبت به معشوقش چه کارهایی میکنه؟
    همیشه به یادشه و هر نشونه ای از معشوق براش مهمه و کار هاشو با اون تنظیم میکنه و دلش دست اونه.
    عاشق باش اما واقعی، همیشه به یاد آقا و چشم انتظار ایشان،به دنبال نشانه ها و دستورهایشان، و...
    سلام و درود

تو که معنای عشقی ** به من معنا بده

یا علی
    قضاوت :
    به نام خالق عشق ،* به نام تجلي عشق (انسان) ، *به نام دلتنگي و بي قراري عاشق ،* به نام پذيرنده ي عشق (انسان) ،* به نام خاكي كه عشق در آن بارور شد (انسان)، *به نام آنكه بار آسمان ها و زمين را بدوش مي كشد(انسان) ،* و به نام عشق و همه ي عشق آفرينان
    «قضاوت»
    «اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا»

15. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه،كوه،شنا ،نت
    نوشته
    377
    حضور
    8 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2431

نقل قول نوشته اصلی توسط قاصدک نمایش پست ها
    آقا ومولا سعادت مارو میخوان وسعادت ماهم تو ترک گناه و ایجاد قرابت و نزدیکی با خدا ست. پس با این دو گزینه رسیدن به اوج و بلندای ایمان ومورد عنایت آقابودن امکان پذیره.
    ترک گناه ونزدیکی به خدا خیلی خوبه وخیلی هم سخته مگه آقا یه عنایتی کنن. مگه نه؟
    همان طلبگی برای من کافی است. البته اگر بتوانیم پایبند به میثاق طلبگی پیش برویم. که این میثاق را از نوجوانی و جوانی قولاً و فعلاً با خدا بستیم».

17. صلوات ها 5

علاقه
    خدا همه ی بهانه ام برای زندگیست!
    نوشته
    269
    حضور
    3 روز 6 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2039

نقل قول نوشته اصلی توسط محب المهدي نمایش پست ها
    ترک گناه ونزدیکی به خدا خیلی خوبه وخیلی هم سخته مگه آقا یه عنایتی کنن. مگه نه؟
    بله محب جان همه ی ما نیاز به عنایت اول خدا وبعد ائمه داریم وگرنه ماهیچیم
    ویرایش توسط قاصدک : ۱۳۸۹/۰۹/۰۴ در ساعت ۱۱:۰۷
    یک دانه بذر میلیون ها دانه را با خود دارد. آیا وفور وغنای هستی را می بینی؟
    خداوند در وجود ما هم “روحش” را به امانت گذاشته است
    این همان*دانه الهی*است که باید آنرا با عشق و ایمان آبیاری کرد تا شکوفا گردد.

19. صلوات ها 4

نوشته
    185
    حضور
    1 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    797

قرار نشد سوالات سخت سخت بپرسین همان طور که دوستان فرمودند وهمه می دانیم منتها عمل به آن خیلی سخت است

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری