صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امر به معروف و نهي از منكر در جامعه ما مرده است!

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

امر به معروف و نهي از منكر در جامعه ما مرده است!

ديروز به همراه پدرم به ميدان محله مان رفته بوديم كه خريد كنيم. در روز روشن و جلوي ميدان، يك فرد معتاد را ديديم كه يك سيخ به دست گرفته و ته آن را چسب زده و در كمال خونسردي و بدون ترس جلوي چشم اون همه آدم داره از داخل صندوق صدقات تند تند پول بر ميداره. هيچ كسي هم مانعش نميشد يا تذكر نمي داد و همه فقط نگاه مي كردند.
    بالاخره پدرم طاقت نياورد و رفت بهش گفت تو خجالت نميكشي در روز روشن داري از بيت المال دزدي مي كني. اون مرد هم سريع پا به فرار گذاشت. بعد يك خانمي اومد جلو و گفت چي كارش داريد گناه داره!!!
    پدرم گفت اگر گناه داره شما خودتون يك پولي بديد دستش بره دود كنه. اون خانم هم گفت هرگز چنين كاري نمي كنم!!!

بعد يه آقاي دستفروش به پدرم گفت آقا نگاه كنيد و بعد پدرم ديد 10 قدم جلوتر اون فرد معتاد پاي يه صندوق ديگه مشغوله!!!

واقعا تاسف خوردم.

ياد حادثه چند وقت پيش سعادت آباد افتادم كه جلوي چشم مردم و پليس، جواني در خون خودش غلطيد و همه فقط نظاره گر بودند در حالي كه بيمارستان چند قدم آن طرف تر بود. صحنه اي كه روي اينترنت رفت و هر كس با ديدن آن خون گريه كرد.

جامعه اي كه در آن امر به معروف و نهي از منكر مرده باشد خير نمي بيند.
    با چه رويي مي گوييم اللهم عجل لوليك الفرج و جعلنا من انصاره و اعوانه...
    اين جوري مي خواهيم جز انصار امام زمان باشيم؟!!!

از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    عکس ، داستان ، خبر ، موضوعات مذهبی
    نوشته
    2,302
    حضور
    2 روز 15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    2449
    صلوات
    19063

امر به معروف و نهي از منكر در جامعه ما مرده است!

5. صلوات ها 6

نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29

سلام
    همین احساس مسؤولیت و درد داشتن اولین قدم برای احیای دو فریضة امر به معروف و نهی از منکر است. البته با این فرمایش شما که امر به معروف و نهی از منکر در جامعة ما مرده است موافق نیستم. فکر می‌کنم مشکل در نحوة اجرای آن است. اول این که ما از این فریضه امر به معروفش را فاکتور گرفته‌ایم و فقط می‌خواهیم نهی از منکرش را اجرا کنیم آن هم نه از راهش. حکایت ما و نهی از منکر مثل کسی است که بخواهد بدون ریختن شالوده و بالا بردن دیوار سقفی برای خانه‌اش بسازد یا برای رسیدن به پشت بام از یک نردبان که فقط پلة اول و آخر را دارد بالا برود. اگر ما دین را به طور کامل بپذیریم و به همه‌اش عمل کنیم، زمینة بی‌اعتنایی به این واجب الهی هم برطرف می‌شود و دیگر جامعه به طور کامل با کنترل خوبان و دین‌داران می‌چرخد. ان شاءالله درد دین و احساس مسؤولیت در برابر اطرافیان را خدا به همة ما عنایت کند.
    ویرایش توسط مدیر سایت : ۱۳۸۹/۰۸/۳۰ در ساعت ۱۹:۰۱ دلیل: تغییر فونت

7. صلوات ها 7

نوشته
    185
    حضور
    1 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    797

-به نظر بنده در این عصر به راحتی می توان با فرهنگ سازی خیلی از مشکلات را حل کرد اول ازهمه نخبه گان جامعه (عالمان وجامعه شناسان)این مفاهیم رابه روز وبابعضی مصادیق روز تبیین کنندوراههای عملی واجرائی رابرای دولتها ومردم تبیین کنندومسئولیت هرکدام رامشخص کنند از همه مهم تر تاثیرابزارهائی مثل

رسانه ها رافراموش نکنیم یادمان نرود اگر دشمنان مان تهاجم فرهنگی راشروع کردند تاحدودی هم موفق شدند نخبگانشان مفاهیم و اهداف راوراههای رسیدن به آنها راومسئولیت هر کدام از دولتها ومردم ودستگاههائی مانندرسانه رامشخص کردند وهمه به مسولیت خودعمل کردنددرنتیجه به اهداف خود رسیدند

9. صلوات ها 7

علاقه
    کنکاش
    نوشته
    250
    حضور
    12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1650

سلام دوستان من

متاسفانه در حال حاظر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و اجتماع ما به عنوان فضولی در کار دیگران به حساب می اید

یه مورد دیگه در خصوص نقل دوستم رضا64 :

فرهنگ ساختن در هر موردی نیاز به زمان داره / هر چی بی بندوباری در جامعه بیشتر بشه کار سخت تر و مدت ساختن میره بالا ! مشکل بازم بر میگرده به خونواده و از خونوادهم باید این فرهنگسازی صورت بگیره ! خیلی طول نمی کشه من فکر میکنم پنجاه سال بیشتر
    طول نکشه

11. صلوات ها 6

علاقه
    ایمان ، اخلاق ، عمل ، امر به معروف و نهی از منکر
    نوشته
    1,947
    حضور
    3 روز 22 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    75
    صلوات
    10621

نقل قول نوشته اصلی توسط سادات نمایش پست ها
    جامعه اي كه در آن امر به معروف و نهي از منكر مرده باشد خير نمي بيند.
    من هم با سادات موافقم که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما مرده است ، دیروز در یه جمعی بودم ، یه نفر میخواست یه کاری انجام بده من بهش گفتم اینکار رو نکنه ، اون شخص به حالت تحقیر برگشت به من گفت در بین این همه آدم فقط تو هستی که اعتراض می کنی (یعنی جایی برای اعتراض وجود نداره و اینکه حرف اضافی می زنی) من خیلی ناراحت شدم و اون شخص به کارش ادامه داد ،اگر همراه با من 5 ، 6 نفر دیگه هم اعتراض می کردند آیا اون شخص جرات می کرد به کارش آدامه بده ؟ اون هم که از ماجرای سعادت آباد ، مردم منفعل شده اند.

با این وضعیت فکر نمی کنم زمینه ای برای ظهور امام زمان (عج) وجود داشته باشد ، چون همین افراد در زمان ظهور هم اینگونه برخورد خواهند کرد ، چه بسا مانند مردمان زمان امام حسین (ع) نظاره گر به خون غلطیدن امام زمان (عج) باشند
    ویرایش توسط حرم امن الهی : ۱۳۸۹/۰۹/۰۱ در ساعت ۱۰:۳۳
    قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ

قال الامام الباقر (ع): ان حدیثنا یحیی القلوب

صبا از نكهت كویت نسیمی سوی ما آورد
    ز سوز شعلة شوقت چو تاب افتاد در دلها

بار الها: از تو پوزش می خوام که به اصرار می خواستم اراده خودم بر زندگیم حاکم باشه!خدایا اینک سکان زندگی طوفان زده ام را به تو می سپارم!باشد که آرامش نتیجه این اعتماد و توکل باشد.من وثق بالله اراه السرور و من توکل علیه کفاه الامور

13. صلوات ها 4

نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29

هر وقت از خانه می‌روم بیرون بیش از این که از ظاهر بد و زنندة برخی خانم‌ها ناراحت باشم یا یک منکر دیگری ناراحتم کند از دست خودم کلافه می‌شوم. کلافه می‌شوم که چرا؟ چرا خفه می‌شوم و حرف نمی‌زنم؟ اعتراض نمی‌کنم که آهای یارو، تو با این طرز بیرون آمدنت همه چیز منو داری مسخره می‌کنی؛ طرز لباس پوشیدن و مدل اصلاح سر و صورت خودم و پوشش زن و بچه‌ام رو؛ حتی دوستان و آشناهام رو و در نهایت اعتقاداتم رو. تو راحتی و با خنده و خوشی راه می‌ری و من معذب و خودخور و عصبی که چرا نمی‌تونم حرفم رو بزنم. حتما مشکل از منه. باید فکری بکنم. کاری باید بکنم. باید فکر کنم. چرا؟

15. صلوات ها 5

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید امینی نمایش پست ها
    هر وقت از خانه می‌روم بیرون بیش از این که از ظاهر بد و زنندة برخی خانم‌ها ناراحت باشم یا یک منکر دیگری ناراحتم کند از دست خودم کلافه می‌شوم. کلافه می‌شوم که چرا؟ چرا خفه می‌شوم و حرف نمی‌زنم؟ اعتراض نمی‌کنم که آهای یارو، تو با این طرز بیرون آمدنت همه چیز منو داری مسخره می‌کنی؛ طرز لباس پوشیدن و مدل اصلاح سر و صورت خودم و پوشش زن و بچه‌ام رو؛ حتی دوستان و آشناهام رو و در نهایت اعتقاداتم رو. تو راحتی و با خنده و خوشی راه می‌ری و من معذب و خودخور و عصبی که چرا نمی‌تونم حرفم رو بزنم. حتما مشکل از منه. باید فکری بکنم. کاری باید بکنم. باید فکر کنم. چرا؟

سلام.
    متاسفانه بعضي افراد منتظر اينن كه يك فرد مذهبي كه ظاهر موجهي دارد يا يك خانم محجبه يا چادري تذكري يا راهنمايي به ايشان بكند اون وقت كه شمشير رو از رو ميكشن و نه تنها به اون فرد توهين ميكنن بلكه به دين و مقدسات و مملكت و آبا و اجداد اون بنده خدا هم حمله ميكنن.
    كلي هم ذوق ميكنن كه حال طرف رو گرفتن و متاسفانه به قول نيايش عزيز بقيه هم همراهي نميكنن و شايد در دلشون خوشحال هم ميشن.

سر رشته عقل پاره کردیم *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

17. صلوات ها 4

علاقه
    کنکاش
    نوشته
    250
    حضور
    12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1650

سلام مجدد

یه چیزی به ذهن کوچکم رسید شاید خالی از لطف نباشه اینکه در مشارکتها و رای ها

اصولا ان کسی حرفش به کرسی میشینه که پنجاه و یک درصد رای ها رو بدست بیاره!

البته ببخشید ببخشید ببخشید! فکر کنم مسلمانان ایران یک اقلیتند!!!!؟؟؟؟

درد دل حمید جانم بر این اساسه اگر هم حرف بزنی میگن مگه شما فضولی ......

19. صلوات ها 3

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

نقل قول نوشته اصلی توسط مسودی نمایش پست ها

البته ببخشید ببخشید ببخشید! فکر کنم مسلمانان ایران یک اقلیتند!!!!؟؟؟؟

سر رشته عقل پاره کردیم *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری