صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با دختری که قبلا رابطه جنسی داشته

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

ازدواج با دختری که قبلا رابطه جنسی داشته

باعرض سلام و تشکر از همه خوانندگان یکی از موضوعاتی که در حال حاضر برخی از جوانان ما با آن دست و پنجه نرم می کنند موضوع ازدواج با دختری که می دانند قبلا رابطه عاطفی و یا جنسی با فرد دیگری داشته است حتی در مواردی ممکن است دختر مورد علاقه شان هیچ تقصیر نداشته و به نحوی اغفال شده است و یا اینکه در حال حاضر توبه کرده و پاک است در این موقعیت ها فرد عاشق با احساس مسؤلیت درونی ، عذاب وجدان و احساس گناه در صورت رد کردن دختر روبرو است و دچار یک تعارض درونی می باشد از یک طرف احساس مسؤلیت نسبت به معشوق دارد و از طرفی با تجربه جنسی طرف مقابل نمی تواند کنار بیاید و همیشه نگران آینده خود است بنابراین در این گونه شرایط بسی دشوار مراجعه به یک مشاور، بسیاری از تعارض ها و فشار های روانی را کاهش می دهد برای فردی در این وضعیت راهکارهای زیر پیشنهاد می شود:

1- پرهیز از تصمیم گیری شتاب زده

2- مبارزه با احساس گناه و مسولیت های غیر منطقی و نامناسب

3- نوشتن لیستی از مشکلات و آسیب هایی که در آینده نسبت به خود و طرف مقابل خواهد داشت این آسیب ها عبارتند از :

الف: احساس ندامت و پشیمانی: با گذشت مدتی از زندگی زناشویی و کاهش احساسات اولیه دیده شده حتی افرادی که همسرشان تجربه جنسی و زناشویی مشروع هم داشته اند دچار وسواس فکری و احساس تنفر و خیانت شده اند زیرا تا حد زیادی احساسات و هیجانات با شرع و عقل همخوانی ندارد.
    ب: بدبینی ها و سوءظن هایی که باعث محدودیت های نامناسب و بازپرسی های شکننده می شود و باعث درگیری ها زناشویی می شود.

ج: نداشتن انگیزه در رابطه جنسی به دلیل افسردگی نسبت به همسری که باعشق آنرا انتخاب نکرده ای بلکه به خاطر احساس مسؤلیت و احساس عذاب وجدان با آن وصلت کرد است.

4- برای خلاص شدن از شر افکاری مانند اینکه اگر من ایشان را ترک کنم ممکن است به راههای بدتری کشیده شود و تجارب متعددی داشته باشد ویا...، ارجاع طرف مقابل به مشاوره و قطع کامل رابطه بسیار مفید است.

5- نوشتن لیستی از نقاط ضعف ها و ریسک هایی که ایشان انجام داده اند و وارد رابطه جنسی شده اند و اینکه ممکن است فردی نامطمئن باشند چون طرف مقابلش هم تجربه دارد و هم جرأت و ممکن است با اندک ناملایمت شما را با افراد دیگری مقایسه کرده و حتی جذب شود

6- برای فراموش کردن باید به صورت منطقی برای اولین و آخرین بار با طرف مقابل صحبت کند و ادامه رابطه و ازدواج را ظلم به طرف مقابل و ظلم به خودش بداند و به تدریج با حذف محرک های وسوسه برانگیز بیرونی مانند شماره تلفن ، هدیه و حتی مکان رفت آمد از طرفی با مدیریت افکار و احساسات درونی و پرهیز از پرداختن به خاطرات گذشته زندگی جدیدی را شروع کرده و با چشمانی باز به یک ازدواج سالم و مناسب و منطقی اقدام کند
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۸۹/۰۸/۲۵ در ساعت ۰۰:۳۲
    ازدواج با دختری که قبلا رابطه جنسی داشته
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

2. صلوات ها 31

3.  

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

با سلام.

استاد اميدوار از نظر روانشناسي اين موضوع را تحليل كردند و من مي خوام با اجازه از جنبه اخلاقي به اين موضوع بپردازم.

وقتي دختري ازدواج ميكند يا تصميم به ازدواج دارد يعني اينكه همسر و شريك آينده اش رو انتخاب كرده و تصميم گرفته يك عمر در كنار ايشان باشد. اگر هم خطايي در گذشته مرتكب شده با ازدواج نشان ميدهد كه توبه كرده و پشيمان است و مي خواهد زندگي سالمي را شروع كند اگر غير از اين بود هرگز تن به ازدواج نمي داد و رابطه ناسالم گذشته اش را ادامه ميداد. به هر حال خدا از حال بندگانش بيشتر آگاه است. شايد به قول استاد اغفال شده يا تحت شرايطي مجبور شده تا تن به يك رابطه نامشروع يا شايد هم مشروع بدهد و يا شايد بر اثر حادثه اي اين اتفاق افتاده باشد. بنا براين اصلا درست نيست كه به خاطر اين موضوع كه شايد از همه پنهان مانده باشد بخواهيم آبروي كسي را بريزيم يا نبش قبر كنيم. به هيچ عنوان نبايد در گذشته كسي كه در حال حاضر سالم است و زندگي سالمي دارد تجسس كرد مگر خلاف آن ثابت شود.
    وقتي خداي متعال با آن عظمت از گناه بندگانش مي گذرد ما چه كاره هستيم كه بخواهيم مواخذه يا سرزنش كنيم.
    پس بايد گذشت كرد و اگر متوجه اين موضوع شد يا خود دختر اعتراف كرد، از گناهش گذشت تا خداي مهربان به پاس اين جوانمردي درهاي رحمتش را به روي شما باز كند .
    بايد سعي كرد در نهايت عشق و علاقه با همسر برخورد كرد و به خاطر بد بيني هاي نابه جا زندگي را به كام يكديگر تلخ نكرد.

يك نكته مهم ديگر اينكه آبروي بندگان خدا را نبايد ريخت كه خدا آبروي شما را مي ريزد.

كسي از آشنايان را مي شناختم كه به خاطر اين مشكل آبروي همسرش را در تمام فاميل ريخت و به زور از دختر اعتراف گرفتند كه با چه كسي رابطه داشته و خلاصه زندگي دختر بيچاره را تباه كردند. بعد اين آقا دوباره ازدواج كرد. تا چند سال همه چي به خوبي و خوشي گذشت تا اينكه يك روز خانم ايشان به منزل تمام فاميلهاي اين آقا زنگ زد و گفت اين فرد هوس باز است و با كس ديگري رابطه دارد. راست يا دروغش را خدا عالم است اما پيش تمام فاميل آبروي ايشان را برد.
    پس خدا جاي حقي است. ببخشيد تا خدا هم ببخشد.

از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

5. صلوات ها 24

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

چند توصيه مهم براي دخترهايي كه خداي نكرده مورد تجاوز قرار گرفته اند :

تجاوز جنسی زمانی است که فعالیت جنسی بدون رضایت فرد و به اجبار و زور صورت پذیرد. توجه داشته باشید، که در صورت تجاوز، این متجاوز است که مجرم است و فردی که به او تجاوز شده است چه از بعد حقوقی، چه از بعد شرعی و اجتماعی، مجرم و گناهکار نیست. در صورت وقوع تجاوز اقدامات زیر باید صورت گیرد.

۱. در اسرع وقت به متخصص زنان و زایمان و یا مرکز بهداشتی درمانی جهت دریافت دارو و آشنایی با روش‌های اورژانس پیشگیری از بارداری مراجعه کنید همچنین ارائه نمونه برای تشخیص و درمان زودرس بیماریهای مقاربتی احتمالی و نیز نمونه‌های لازم مورد نیاز از نظر پزشکی قانونی برای شناسایی مجرم لازم است.

همچنین پزشک درمانگر به منظور پیشگیری از ابتلا به برخی بیماریهای منتقله جنسی، برخی از آنتی بیوتیکهای لازم را تجویز می‌نماید، در صورت لزوم واکسیناسیون از نظر هپاتیت b را انجام می‌دهد و ادامه سیر درمان و ارجاعات لازم را پیگیری می‌نماید.

۲. مراجعه به مراکز انتظامی برای طرح شکایت و ارائه اطلاعات لازم در جهت دستگیری فرد متجاوز.

کتمان موضوع از مسئولین بهداشتی، حقوقی و انتظامی به جز افزودن دامنه آسیب به شخص و نیز ادامه جرم متجاوز بدون دستگیری و مجازات فایده‌ای نخواهد داشت.

از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

7. صلوات ها 23

نوشته
    10,906
    حضور
    84 روز 15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

با سلام
    و تشکر از دوستان گرامی
    من فکر میکنم این قضیه به این سادگیها سرکار سادات گرامی نیست ! باید با یک دید عمیق به این قضیه نگاه کنیم و از عواقب ان کاملا مطلع شویم !و به سادگی از کنار این قضیه نگذریم !
    متاسفانه پیرامون این قضیه مواردی خانمان سوز را در بر میگیرد که بهتر میباشد از ان جلوگیری شود تا سخن اخلاقی برای ان پیدا کنیم!
    البته بنده در مورد کسی که مورد تجاوز قرار گرفته صحبتهای شما را قبول میکنم

اما در موارد دیگر به این نکات باید توجه داشت!
    گناه جنسی پریشانی احساسی به دنبال خواهد داشت.
    رابطه ی جنسی، تعهد و پیوستگی احساسی با شریک جنسی ایجاد می کند.
    قدرت این تعهدها بر حسب نوع رابطه متفاوت است.

خداوند این پیوستگی و تعهد جنسی را برای همسران ایجاد کرده است.

اگر این تعهد و پیوستگی با کسی غیر از همسر فرد ایجاد شود، آشفتگی و پریشانی احساسی ایجاد خواهد شد.
    این آشفتگی به صورت های مختلف نمایان می شود.

در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

رویاها و افکار مکرر درمورد عشق های قبلی.

ناتوانی در برقراری صمیمیت احساسی با همسر.

پشیمانی و تلخی نسبت به افرادی که در رابطه های قبلی به فرد صدمه زده اند.

مقایسه همسر با افراد قبلی در رابطه ی جنسی.

درک اشتباه از عشق واقعی.

بی بندوباری و بی قیدی جنسی، در تلاش برای یافتن عشق و صمیمیت واقعی.

خطر آشفتگی احساسی به اندازه ای است که می تواند فرد را از تجربه ی صمیمیت با همسر خود و خداوند باز دارد.
    همچنین آشفتگی جنسی می تواند مثل یک نفرین عمل کند و اعتیاد جنسی و سایر کشمکش ها را به دنبال آورد.

گناه جنسی خاطره هایی ماندنی ایجاد خواهد کرد.

خاطره های روابط جنسی با کمک هورمون های مخصوص که طی انگیختگی های جنسی تولید می شود، در مغز فرد ایجاد می شوند.
    شیطان از این خاطره ها برای محکوم کردن و نگاهداشتن فرد در اسارت شهوت استفاده می کند.
    این خاطره ها ممکن است باعث ایجاد مشکل در روابط جنسی فرد با همسر خود شود. در اینجا برخی نمونه ها آورده شده است:

تجربه های جنسی فرد با همسرش با افکار مربوط به عشق های قبلی و یا تصویر مستهج
    لی که فرد مشاهده کرده است، خراب می شود.

از شریک های جنسی قبلی بت خواهد ساخت،به خصوص وقتی در زندگی زناشویی خود با مشکل مواجه شود.

از عملکرد جنسی همسر خود ناراضی خواهد بود.

مغر او برای ارضاء شهوات خود به جای نشان دادن عشق واقعی، به رابطه ی جنسی رو خواهد آورد.

اما اگر به دین رو آوریم، توانایی برای از یاد بردن تجربیات پست را پیدا خواهیم کرد، خواهیم توانست فکر و روانمان را شستشو داده و دوباره کنترل امور زندگی خود را در دست گیریم.

گناه جنسی باعث به دنیا آمدن فرزندان ن
    ا خواسته می شود.

گناه جنسی باعث پایین آوردن ارزش انسان به صورتی می شود که فرزندان انسان آشغال شناخته شوند.
    کودکانی که از این روابط به دنیا می آیند، در خانه هایی زندگی خواهند کرد که هیچ سایه ی پدر یا مادر مهربانی بالای سر آنها نخواهد بود.

گناه جنسی فرد را در معرض ابتلا به بیماری های مسری جنسی خواهد گذارد.
    بیماری های مسری جنسی بسیاری وجود دارد که بسیاری از آنها علائم بسیار ناخوشایند و نامطبوعي را به دنبال خواهند داشت.
    بدترین این بیماری ها، ایدز، حتی منجر به مرگ نیز می شود.

گناه جنسی از بین برنده ی ازدواج و خانواده خواهد بود.

زنا معمولاً باعث از بین رفتن ازدواج و خانواده ها می شود.
    وقتی زنجیر وفاداری پاره شود، زن و شوهر، آسیب های احساسی، روحی، و حتی گاهي جسمی را تحمل خواهند کرد. برای تعمیر این شکاف، درمان های اساسی مورد نیاز است.
    خاطره هایی که طی برهم خوردن ازدواج ها ایجاد می شود تا آخر عمر با او می مانند و نسل های بعد را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

گناه جنسی باعث بی بندوباری اخلاقی و انحراف جنسی خواهد شد.

گناه جنسی معمولاً آتش تیز از شهوت در ذهن فرد ایجاد خواهد کرد.
    اگر پیوسته آن آتش را شعله ورتر کند، فرد هرچه بیشتر و بیشتر به اعماق فساد و تباهی فرو خواهد رفت.
    از این وضعیت به افراط در هر نوع ناپاکی نیز اشاره می شود که رفته رفته هوت و هوس فرد را بشتر خواهدکرد.

ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۸/۲۶ در ساعت ۰۵:۰۱
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

9. صلوات ها 23

علاقه
    خدا .اهل بیت . همسر و خانواده ام . ایران و کسی که عشق به خاک ایران دارد .
    نوشته
    71
    حضور
    1 روز 5 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    6
    گالری
    67
    صلوات
    485

سلام
    واقعیت اینه که خانوم ها برعکس اقایون زمانی میتونن به یه رابطه جنسی با طرف مقابل فکر کنن که اون رو دوست داشته باشن ( یعنی به اختیار خودش وارد میشه ) در غیر این صورت به هیچ عنوان به این کار تن نمیدن مگر اینکه به اجبار باشه . اگه به اجبار بوده و به قصد تجاوز به نظر من میشه گذشت ولی اگه از روی اختیار بوده اون دیگه بستگی به طرفش داره که چه قدر براش مهمه . من به نوبه خودم وقتی ازدواج کردم اگه یه روز بفهمم که همسرم قبل از ازدواجش با دختر دیگه ای رابطه جنسی داشته همه مویای تو سرش رو بیرون میکشم حالا جه برسه به اقایون که چیزی دارن به اسم غیرت .

11. صلوات ها 12

نوشته
    1,959
    حضور
    96 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5459

نقل قول نوشته اصلی توسط یا یزدان نمایش پست ها
    من به نوبه خودم وقتی ازدواج کردم اگه یه روز بفهمم که همسرم قبل از ازدواجش با دختر دیگه ای رابطه جنسی داشته همه مویای تو سرش رو بیرون میکشم حالا جه برسه به اقایون که چیزی دارن به اسم غیرت .

اگر فبلا همسرتان رابطه داشت ولي مو نداشت چي ؟

13. صلوات ها 8

علاقه
    حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
    نوشته
    1,018
    حضور
    4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    9134

من هم با نظر جناب رضا موافقم
    در این قضیه قدری باید تامل کرد وگرنه بعدها باعث یک بحران در داخل زندگی میشه
    آقایی که در ابتدا این مورد خانم را ندیده میگیره بدونید که هر اتفاقی در رابطه با خانم بیافته ، حس شکاکی اش بیشتر می شود و خانم بیشتر مورد ملامت و سرزنش قرار میگیرد
    ولی من با اینکه مرد هستم ولی همیشه این قضیه توی ذهنم خطور میکرد که کاش هم مردها مثل زنها اگر خدای نکرده عمل بسیار زشت زنا رو انجام میدادند مشخص میشد که این آقا قبلا رابطه جنسی برقرار کرده
    امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
    حی علی المهدی (عج)
    خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
    اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

15. صلوات ها 7

نوشته
    53
    حضور
    2 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    324

من اگه بفهمم زنم قبلا با کسی رابطه داشته سه طلاقش میکنم
    دردا که دوش طاعت سی سال خویش را / دادم به می فروش و به یک جرعه برنداشت...

17. صلوات ها 2

نوشته
    116
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    650

با اینکه خیلیا منو به بد قلبی و غیرت زیادی و..میشناسن
    ولی من تو همه موارد نیمزنم طرف رو راهی قبرستون کنم

خب هر رابطه ای بد نیست که
    مثلا من قبل از اینکه با طرف ازدواج کنم خودشون میگن که قبلا مثلا ازدواج کرده
    حالا یا خوشبخت بودن که مثلا شوهرش فوت شده و...
    یا نه شوهرش یه ادم مشکل دار بوده و خانم بخاطر دینش طلاق گرفته

خب این موارد هم طرف رابطه داشته ولی هیچ وقت آدم بد و گناهکاری نبوده
    حالا در مورد قسمت اول که خوشبخت بوده یه سری آسیب ها هست که مثلا هی شوهر جدید رو با شوهر خدا بیامرزش مقایسه کنه و بگه اون بهتر بود و...
    که کم چیزی نیست
    ولی در کل هر رابطه ای باعث نمیشه آدم از ازدواج با اون شخص فرار کنه
    گرچه آدم تو باطنش دوست داره که طرف باکره باشه و اولین تجربه رابطه رو با خود این اقا داشته باشه و...

19. صلوات ها 3

نوشته
    52
    حضور
    37 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    288

از نظر شرعی ازدواج با دختری که قبلا رابطه جنسی داشته مشکلی نداره؟!!
    O Allah the Almighty, protect me and guide me, to your love and mercy. Ya Allah don't deprive me, from beholding your beauty. Oh my lord accept this please!

21. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری