مادرمان عایشه ملکۀ عفاف

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مادرمان عایشه ملکۀ عفاف

بسم الله الرحمن الرحیم

دریکی از سایتهای سعودی مطلب جالبی را مشاهده کردم توجه:

مسابقه بزرگ جهانی مادرمان عایشه ملکۀ عفاف .

مسابقة عالميَّة في تأليف بحوث علميَّة مُؤصلة؛نصرةً

لأمِّنَا عائشة رضي الله عنها، ترعاها مؤسسة الدرر السنية

عنوانها: (أُمُّنَا عاَئِشَة - ملكة العفاف)
[=&quot]:Mohabbat:
[/]

[=&quot]جوائزها:[/][=&quot] خمس جوائز نقدية تتجاوز قيمتها 100.000 ريال سعودي[/]

[=&quot]مدتها:[/][=&quot] من 20/11/1431هـ إلى 10/1/1432هـ[/]

[=&quot]موعد إعلان الفائزين[/][=&quot]: غرة شهر صفر من عام 1432هـ

:Ealam:
[/]

البته ما احترام همسران پیامبر«صلی الله علیه وآله» را لازم می دانیم وبی احترامی به ازواج النبی «صلی الله علیه وآله» را جایز نمی دانیم ولی سوالاتی به ذهن می رسد که بیان آنها خالی از لطف نیست.
1- پیامبر اکرم«صلی الله علیه وآله» همسران متعددی داشته اند ودر راس آنها حضرت خدیجۀ کبری«سلام الله علیها» است که بقای اسلام مرهون مجاهدتهای آن حضرت بوده است آیا این سایتها تا به حال ازآن حضرت تجلیل نموده اند؟یا هر تجلیلی را در مورد اهل بیت بدعت و حرام می دانند و از بین بردن آثار آنها را بر خود واجب شرعی می دانند و به خاطر رعایت همین امرخانۀ آنحضرت که مدتها مهبط وحی بود را ویران نمودند؟وطبق گفتۀ هاشم الرفاعی به دستشویی تبدیل نمودند؟!!!!
2- تاجایی که ما از منابع ومتون با خبر هستیم برترین زن عالم هستی حضرت صدیقۀ طاهره است که خاص و عام اذعان به این مطلب دارند اگر ام المؤمنین عایشه ملکه عفاف است حضرت صدیقۀ کبری چه مقامی در نزد خدا دارد؟آیا جفا نیست که بضعۀرسول رها شود ومناقب غیر واقعی دیگران در جهان اسلام ترویج شود.؟
به نظر می رسد این افراد اول باید متون تاریخی خویش را از بین ببرند و متون دیگری را تدوین نمایند مثلا به همین نکته که ابن ابی شیبه در المصنف می گوید توجه بفرمایید:
حدثنا أبو بكر قال نا وكيع عن العلاء بن عبد الكريم اليامي عن عمار بن عمران رجل من زيد الله عن امرأة منهم عن عائشة أنها شوفت جارية وطافت بها وقالت : لعلنا نصطاد بها شباب قريش .[1]ترجمۀ متن با خودتان
آیا ام المؤمنین با این کارشان کمال عفاف را رعایت نموده اند؟!!

[=&quot][1] . المصنف: ابن أبي شيبة الكوفي «م235»جلد : 3ص461،دار الفكر للطباعة والنشر والتوزيع - بيروت - لبنان

آنچه که در موارد خواسته شده در این مسابقه است این است که نویسنده سعی بر این داشته باشد علاقۀحسنۀبین عایشه وامیرالمومنین و حضرت زهرا و حسنین«علیهم السلام» را بیان نماید در حالی که اثبات چنین امری ملازم با تحریف و سانسور تاریخ است و هدف از برگزاری این مسابقه را بیان میدارد که تحریفات جدیدی در راه است آماده باشید.
طبری در تاریخش نکته ای را ذکر میکند که عایشه به قدری با امام علی «علیه السلام»مشکل داشته که حتی ازذکر نام امام علی«علیه السلام» اکراه داشته است حال من در تعجبم که این افراد چگونه با تزریق مبالغ کلان در فکر تحریف تاریخ اند؟
عن محمد بن مسلم بن شهاب الزهري عن عبيد الله بن عبد الله ابن عتبة عن عائشة زوج النبي صلى الله عليه وسلم قالت رجع رسول الله صلى الله عليه وسلم من البقيع فوجدني وأنا أجد صداعا في رأسي وأنا أقول وا رأساه قال بل أنا والله يا عائشة وا رأساه ثم قال ما ضرك لو مت قبلي فقمت عليك وكفنتك وصليت عليك ودفنتك فقلت والله لكأني بك لو فعلت ذلك رجعت إلى بيتي فأعرست ببعض نسائك قالت فتبسم رسول الله صلى الله عليه وسلم وتتام به وجعه وهو يدور على نسائه حتى استعز به وهو في بيت ميمونة فدعا نساءه فاستأذنهن أن يمرض في بيتي فأذن له فخرج رسول الله صلى الله عليه وسلم بين رجلين من أهله أحدهما الفضل بن العباس ورجل آخر تخط قدماه الأرض عاصبا رأسه حتى دخل بيتي ( قال عبيد الله ) فحدثت هذا الحديث عنها عبد الله ابن عباس فقال هل تدرى من الرجل قلت لا قال علي بن أبي طالب [=&quot]ولكنها كانت لا تقدر على أن تذكره بخير وهى تستطيع[1].

[=&quot][1] . تاریخ طبری ،ج2،ص433.

حال سؤالی را از کاربران عزیز دارم با کمال احترامی که ما برای ام المومنین عایشه داریم اما این باعث نمی شود که ما حقایق تاریخی را زیر سوال ببریم ما که پول و دلار نفتی نداریم اما به نظر شما بانووملکۀ عفاف واقعی کیست ؟
فاطمه دخت پیامبر اکرم«صلی الله علیه وآله وسلم»یا عایشه همسر پیامبر اکرم«صلی الله علیه وآله وسلم»؟
بدون تعصب وبدون بی احترامی از منابع تاریخی حدیثی اهل سنت بیان بفرمایید.
البته دوستان می توانند در مسابقه شرکت کنند شاید پانزده میلیون تومان با چاپ پنج هزار جلد از اثر فرستاده شده نصیب شما بشود؟!!!!!!

استادی داشتیم که به موارد این چنین که می رسید ، می گفت :

یا نمی دانند عایشه کیست ، یا نمی دانند عفاف چیست !!!

فراموش شد که عناصر مقالۀ ارسالی را بیان کنم به این شرایط دقت بفرمایید:

عناصر البحث

1- مقدمة.
( تتضمن فضائل أم المؤمنين عائشة رضي الله عنها باختصار).
2- عرض جوانب يجهلها الكثيرون من حياة أم المؤمنين رضي الله عنها من غير الفضائل.
3- إيضاح العلاقة الحسنة بين أم المؤمنين عائشة وبين علي وفاطمة وذريتهما وأئمة آل البيت رضي الله عنهم جميعاً على ضوء الأحاديث والأقوال والأفعال من خلال كتب السنة وروايات الشيعة.
4- عرض افتراءات مختلقة وأباطيل لا وجود لها عن أم المؤمنين عائشة رضي الله عنها.
(يُقتصر في الرد عليها ببيان بطلان الروايات المذكورة أو كذب الحادثة والقصة الموضوعة، وذلك من خلال كلام أئمة الحديث ونقاده من المتقدمين والمعاصرين).
5- عرض أهم وأقوى الشبهات حول أم المؤمنين عائشة رضي الله عنها، والرد عليها.
(مع التركيز على هذا العنصر، وإعطائه مساحة أكبر في البحث).
6- الفوائد والآثار الإيجابية لحادثة الإفك القديمة والمعاصرة.
7- أي عناصر أخرى يرى الباحث أهمية وجودها في البحث.
8- فهرس الموضوعات.
9- المصادر والمراجع.
البته ما در مورد حدیث افک تابع قرآنیم و قرآن کریم آن داستان را رد می نماید وساحت مقدس انبیای الهی خصوصا خاتم الانبیاء از این مسائل مبراء است.

شرکت در این مسابقۀ جهانی برای همه است ولی به نظر می رسد اگر حقایق تاریخی بیان شود از آخر اول می شوید.

[=century gothic]با سلام به حسن گرامی و تشکر
چگونه میتوان چنین مطلبی گفت!کسی که در مورد پیامبر خداوند چنین مطلبی به زبان می آورد ؟

ابويعلى موصلى از بزرگان اهل سنت در مسند خود مى‌نويسد:
حدثنا الحسن بن عمر بن شقيق بن أسماء الجرمي البصري حدثنا سلمة بن الفضل عن محمد بن إسحاق عن يحيى بن عباد بن عبد الله بن الزبير عن أبيه عن عائشة أنها قالت: وكان متاعي فيه خف وكان على جمل ناج وكان متاع صفية فيه ثقل وكان على جمل ثقال بطيء يتبطأ بالركب. فقال رسول الله صلى الله عليه وسلم: حولوا متاع عائشة على جمل صفية وحولوا متاع صفية على جمل عائشة حتى يمضي الركب. قالت عائشة: فلما رأيت ذلك قلت يا لعباد الله غلبتنا هذه اليهودية على رسول الله. قالت: فقال رسول الله صلى الله عليه وسلم: يا أم عبد الله إن متاعك كان فيه خف وكان متاع صفية فيه ثقل فأبطأ بالركب فحولنا متاعها على بعيرك وحولنا متاعك على بعيرها.
قالت: فقلت: ألست تزعم أنك رسول الله؟ قالت: فتبسم قال: أو في شك أنت يا أم عبد الله؟ قالت: قلت: ألست تزعم أنك رسول الله؟ أفهلا عدلت؟ وسمعني أبو بكر وكان فيه غرب أي حدة فأقبل علي فلطم وجهي. فقال رسول الله صلى الله عليه وسلم: مهلا يا أبا بكر. فقال: يا رسول الله أما سمعت ما قالت؟ فقال رسول الله صلى الله عليه وسلم: إن الغيرى لا تبصر أسفل الوادي من أعلاه.

عبد الله بن زبير از عائشه نقل مى‌كند كه گفت: (در سفر حجة‌ الوداع) توشه من سبكتر و شترم نيز تندرو بود؛ ولى توشه صفيه سنگين‌تر و شترش نيز كندروتر بود و سبب شده بود كه كاروان آرام حركت كند، رسول خدا (ص) فرمود: توشه عائشه را بر شتر صفيه و توشه صفيه را بر شتر عائشه بار كنيد، تا كاروان تندتر حركت كند.
عائشه مى‌گويد: وقتى اين چنين ديدم گفتم: اى واى اين زن يهودى پيش پيامبر از ما عزيزتر شد؟
رسول خدا فرمود: اى ام عبد الله (كنيه عائشه) توشه تو سبك و توشه صفيه سنگين است، اين سبب شده است كه كاروان به آرامى حركت كند و ما توشه او را بر شتر تو و توشه تو را بر شتر او بار كرديم.
عائشه مى‌گويد كه من گفتم: آيا تو نيستى كه خيال مى‌كنى كه پيامبر خدا هستي؟:Ghamgin:
رسول خدا تبسم كرد و فرمود: آيا در اين مسأله ترديد داري؟
عائشه مى‌گويد: دو باره گفتم: آيا تو نيستى كه خيال مى‌كنى رسول خدا هستي! پس چرا عدالت را رعايت نمى‌كنى؟
ابوبكر كه بسيار تندخو بود، جلو آمد و به صورتم سيلى زد،
رسول خدا فرمود: صبر كن اى ابوبكر!. ابوبكر گفت: اى پيامبر خدا مگر نشنيدى كه او چه گفت؟
رسول خدا فرمود: زنان وقتى غيرتشان به جوش مى‌آيد، ته دره را از بالاى آن تشخيص نمى‌دهند.
أبو يعلي الموصلي التميمي، أحمد بن علي بن المثني (متوفاي307 هـ)، مسند أبي يعلي، ج8، ص129، ح4670، تحقيق: حسين سليم أسد، ناشر: دار المأمون للتراث - دمشق، الطبعة: الأولى، 1404 هـ – 1984م.
همين روايت را ابن حجر عسقلانى در كتاب المطالب العالية و حلبى در سيره خود نقل كرده‌اند:
العسقلاني الشافعي، أحمد بن علي بن حجر ابوالفضل (متوفاي852هـ)، المطالب العالية بزوائد المسانيد الثمانية، ج8، ص188، ح1599، تحقيق: د. سعد بن ناصر بن عبد العزيز الشتري، ناشر: دار العاصمة/ دار الغيث، الطبعة: الأولى، السعودية - 1419هـ؛
الحلبي، علي بن برهان الدين (متوفاي1044هـ)، السيرة الحلبية في سيرة الأمين المأمون، ج3، ص313، ناشر: دار المعرفة - بيروت – 1400؛
الغزالي، محمد بن محمد ابوحامد (متوفاي505هـ، إحياء علوم الدين، ج2، ص418، ناشر: دار االمعرفة – بيروت.

:Sham:بسم الله الرحمن الرحیم:Sham:

با تشکر از دوستان عزیز

برای پی بردن به جایگاه دو شخصیت تأثیر گذار در تاریخ اسلام ؛یکی حضرت فاطمة«سلام الله علیها» ودیگری همسر پیامبر اکرم«صلی الله علیه وآله»کافی است مناقب این دو شخصیت را از کتاب صحیح بخاری ملاحظه کنیم:
بخاری در صحیح خود در کتاب مناقب،بعد از «باب ذکر معاویةلعنه الله»!دو باب را مطرح می کند:

1-باب مناقب فاطمة علیها السلام.
2-باب فضل عایشه رضی الله عنها.
كه عنوان انتخابی بخاری مطلب را کاملا آشکار می سازد.
وی در باب فضائل حضرت زهرا «سلام الله علیها» روایاتی را ذکر می کند که قابل تأمل است.
الف:
1- بَاب مَنَاقِبِ فَاطِمَةَ«عَلَيْهَا السَّلَام».
وَقَالَ النَّبِيُّ «صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ» فَاطِمَةُ سَيِّدَةُ نِسَاءِ أَهْلِ الْجَنَّةِ.[1]

2-حَدَّثَنَا أَبُو الْوَلِيدِ حَدَّثَنَا ابْنُ عُيَيْنَةَ عَنْ عَمْرِو بْنِ دِينَارٍ عَنْ ابْنِ أَبِي مُلَيْكَةَ عَنْ الْمِسْوَرِ بْنِ مَخْرَمَةَ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمَا أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ:«فَاطِمَةُ بِضْعَةٌ مِنِّي فَمَنْ أَغْضَبَهَا أَغْضَبَنِي».

:Gol:

در این دو روایت به دو امر مسلم اشاره شده است:
1-فاطمه «سلام الله علیها» پارۀ تن رسول خدا«صلی الله علیه وآله»است لذا هر کس او را به غضب آورد پیامبر «صلی الله علیه وآله»را غضبناک کرده است.
2-فاطمه«سلام الله علیها»سیدۀ زنان بهشت است.
:Sham:

آیا شخصیتی که این ویژگی ها را دارا است در بالاترین درجات کمال انسانیّت سیر نمی کند وواجد تمام کمالات در حد اعلای آن نیست؟
:Sham:

البته بخاری مناقب حضرت را در دو جا آورده:
الف:باب مناقب قرابةرسول الله «صلی الله علیه وآله وسلم».
ب:باب مناقب فاطمة«علیها السلام».
که این دو روایت بدون زیادت در هر دو باب آمده.

روايات فضل عايشه در پست بعدی می آید:Mohabbat:
-------------------------------------------------------------------------------------------
[=&quot][1] .صحیح البخاری،باب مناقب فاطمة«علیها السلام»ح3697.ج2،چاپ دارالمعرفة چهار جلدی.

پناه بر خدا

بسم الله تعالي

1-طبق آیه 6 سوره مبارکه احزاب (.. وازواجه امهاتهم ... و همسران پیامبر مادران مومنین محسوب می شوند ..) زنان پیامبر (ص) مادران مومنین محسوب می شوند
2- ام المومنین بودن اختصاص به عایشه ندارد
3- این ام المومنین بودن زنان تنها تاثیرش مساله « حفظ احترام » و « حرمت ازدواج » با زنان پیامبر بود
لذا در حدیثی (که در منابع اهل سنت و شیعه آمده است ) می خوانیم زنی به عایشه گفت ای مادر ! عایشه پاسخ داد لست لک بام انما انا ام رجالکم «
من مادر تو نیستم مادر مردان شما هستم» (مجمع البیان و روح المعانی آلوسی ذیل آیه 6 احزاب )

اشاره به این که هدف از این تعبیر حرمت تزویج است و این تنها در مورد مردان امت صادق است ولی همانگونه که گفتیم غیر از مساله ازدواج موضوع احترام نیز مطرح است و لذا زنان مسلمان نیز می توانستند به عنوان احترام ،همسران پیامبر (ص) را مادر خود خطاب کنند (تفسیر نمونه ج 17 ذیل آیه 6 احزاب )
4- عایشه مشکل سیاسی و عقیدتی داشته است نه مساله بی عفتی و ....

[=tahoma][=&quot]5-برخورد کریمانه امیر المومنین علی (ع) با عایشه هر گز دلیل بر حق بودن یا توبه کردن عایشه نیست [/][=&quot]
6[/]
[=&quot]- [/][=&quot]در منابع اهل سنت هم روایات زیادی از زبان خود عایشه و دیگران در مذمت عایشه وارد شده است[/][=&quot]( [/][=&quot]مسند احمد ج 6 ص 277 – مجمع الزوائد ج 4 ص 321 – صحیح ترمذی ج 4 ص 660 و زرکشی ص 73 طبقات الکبری ج 8 ص 212 صحیح مسلم ج 3 ص 64 – و...) لذا برای اطلاعات بیشتر به کتاب های نقش عایشه در اسلام نوشته علامه عسکری و از آگا هان بپرسید ج 1 نوشته دکتر تیجانی مراجعه بفرمائید [/][=&quot]
6- [/]
[=&quot]در قرآن ظالمان و قاتلان مومنین بی گناه و کسانی که پیامبر را اذیت می کنند و.... مورد لعن واقع شده اند [/][=&quot]
[/]
[=&quot]اما با همه اینها به خاطر مصلحت های مهمتری بي احترامي كردن به عایشه توصیه نشده است لذا حقا باید پرهیز کرد[/]
[/]

با سلام
خرج رسول الله صلى الله عليه وسلم من بيت عائشة فقال رأس الكفر من هاهنا من حيث يطلع قرن الشيطان يعنى المشرق

رسول الله صلی الله علیه و آله از بیت عائشه خارج شد ، و گفت راس کفر از اینجاست ، از اینجا شاخ شیطان بیرون می آید . یعنی مشرق .

صحيح مسلم - مسلم النيسابوري - ج 8 - ص 181

با سلام وکسب اجازه
قضاوت درباره عايشه ، از مسايلي است كه شيعه و اهل سنت در آن اختلاف نظردارند .بنابراين به نظر مي رسد قرآن كريم ( كه مورد اتفاق فريقين است ) واحاديث قطعي و متواتر ( كه حجيت آنها قابل انكار نيست ) بهترين راه براي بررسي چنين مساله اي باشد .
.براي رسيدن به نتيجه مطلوب ، بايد به سه سوال پاسخ دهيم :
1- آيا تنها همسر پيامبر بودن ، مي تواند دليل شرافت وفضيلت يك زن باشد، يا اين كه ممكن است زني همسر پيامبر باشد و در عين حال معصيت كار باشد؟!
2- آيا در بين زنان پيامبر اكرم ( ص ) ، زن معصيت كار بوده است ، يا اين كه همه زنان پيامبر ( ص ) شايسته ونيكوكار بوده اند؟
3- به فرض اين كه بعضي از زنان پيامبر ( ص ) مذموم بوده باشند، آيا عايشه از آن دسته بوده است يا نه ؟
الف ) قرآن كريم مي فرمايد : ( ( يانسا النبي لستن كاحد من النسا ان اتقين الله ؛ اي زنان پيامبر! شما مانند سايرزنان نيستيد ( يعني برتريد ) اگر تقواي الهي پيشه كنيد ) ) ، ( احزاب ، آيه 33 ) ونيز مي فرمايد : ( ( يا نسا النبي من يات منكن بفاحشه مبينه يضاعف لها العذاب ضعفين و كان ذلك علي الله يسيرا و من يقنت منكن لله و رسوله نوتهااجرها مرتين و اعتدنا لها رزقا كريما؛ اي زنان پيامبر! هر كدام از شما كارزشتي مرتكب شود، عذاب او دو برابر خواهد بود و آن بر خدا آسان است وهر كدام از شما اطاعت خدا و رسولش را به جا آورد، دو برابر اجرش مي دهيم و روزي كريمانه اي برايش مهيا مي كنيم ) ) ، ( احزاب ، آيه 31 ).
خداوند سبحان در اين دو آيه شريفه ، آشكارا بيان مي دارد كه ملاك شرافت وفضيلت در زنان پيامبر ( ص ) ، تقواي الهي است نه همسري آن حضرت ؛ گرچه بيان مي دارد كه اين موقعيت ( همسري پيامبر ) موقعيت خطيري است كه اگر حسن استفاده از اين موقعيت شود، سود دو چندان در پي دارد و اگر سواستفاده شود به همان ميزان ، زيان دو برابر به همراه دارد .تاييد اين مطلب كه صرف همسري پيامبر ( ص ) نمي تواند ملاك شرافت و فضيلت باشد، اين است كه در ميان زنان پيامبران گذشته نيز، زناني بوده اند كه دچار خشم وغضب الهي شده اند : در آيه 10 سوره ( ( تحريم ) ) خداوند متعال ، همسران نوحو لوط را به شدت مذمت نموده و مي فرمايد : ( ( اين دو زن همسر دو تن ازبندگان صالح من بودند و به همسرشان ( نوح و لوط ( ( ع ) ) ) خيانت كردند، وهمسر پيامبر بودنشان نتوانست آن دو را از عذاب قهر الهي حفظ كند و به آن دو گفته شد، همراه اهل آتش داخل آتش شويد ) ) .
نتيجه اين كه امكان دارد كه زني همسر پيامبر باشد؛ ولي معصيت كار بوده و اهل آتش باشد .

ادامه دارد...

ب ) اماسوال دوم اين بود كه آيا در ميان زنان پيامبر گرامي اسلام ( ص ) نيز زن ناشايسته و مذموم بوده است يا نه ؟ در قرآن كريم - و به تبع در احاديث معتبر- از دو تن از زنان پيامبر ( ص ) مذمت شده است : در آيه 3 تا 5 سوره ( ( تحريم ) ) حال دو تن از همسران پيامبر ( ص ) بيان شده است .
خلاصه اين كه آن دو زن سر پيامبر ( ص ) را افشا مي كردند و خداوند متعال پيامبر ( ص ) را از گناه آن دوزن آگاه ساخت و نسبت به آنان فرمود : ( ( اگر شما دو زن توبه كنيد بسيار به جاست چرا كه دل هاي شما از حق برگشته است و اگر در مخالفت پيامبر ( ص ) همديگر را ياري كنيد، پس بدانيد كه خداوند ياور و نگهبان اواست و جبرييل و مومنان صالح و فرشتگان همه پشتيبان او هستند واميداست كه اگر پيامبر ( ص ) شما را طلاق دهد، خداوند به عوض شما، زنان بهتري به پيامبر ( ص ) بدهد كه مسلمان و مومن و مطيع باشند ) ) .
حاصل اين آيات شريفه اين است كه يقينا بعضي از زنان پيامبر ( ص ) ، معصيت كار بوده و گاه به پيامبر ( ص ) ضربه مي زدند .مخفي نماند كه بيشتر مفسران شيعه واهل سنت اين آيات را مربوط به عايشه ( دختر ابوبكر ) و حفصه ( دختر عمر ) مي دانند .كه هر دو همسر پيامبر ( ص ) بوده اند .
ج ) با نگاهي كوتاه به زندگي عايشه در دو برهه از تاريخ ( يكي زمان حيات پيامبر ( ص ) و ديگري پس ازپيامبر ( ص ) ، يعني در دوران خلفا ) مي توان فهميد كه آيا عايشه جوهره ايمان و تقوا را داشته است تا در رديف زنان شايسته پيامبر ( ص ) باشد و يا اين كه چنين نبوده است . اما در دوران خلفا عايشه فرمان هاي پيامبر ( ص ) را زير پانهاده و در اين برهه از زندگيش نقاط تاريكي ازخود بر جاي گذاشته است .
ازمهم ترين آنها - كه از مسلمات تاريخ است - لشكر كشي عايشه و جنگ با اميرالمومنين ( ع ) است ؛ آن هم در زماني كه آن حضرت رسما خليفه رسول خدا ( ص ) بود؛ يعني ، مسلمين پس از عثمان با آن حضرت بيعت كرده بودند؛ در حالي كه پيامبر ( ص ) به عايشه از اين واقعه خبر داده بود و او را ازچنين گناه نابخشودني نهي كرده بود .حتي برادر عايشه ، محمد بن ابي بكرشخصا عايشه را از جنگ برحذر داشت و حديث پيامبر ( ص ) را به اويادآوري نمود كه حضرت رسول ( ص ) خبر داده بود يكي از زنان من به جنگ با برادرم علي ( ع ) خواهد رفت و .... با اين همه به خاطر كينه توزي باحضرت علي ( ع ) به جنگ با ايشان برخاست و هزاران نفر را به كشتن داد .وبا آن كه امام علي ( ع ) پس از پايان جنگ به احترام نسبتش با پيامبر ( ص ) باعايشه بسيار كريمانه رفتار كرد، ولي عايشه مجددا كينه توزي خود را ابرازنمود و در مقابل امام حسين ( ع ) ايستاد و مانع دفن امام حسن ( ع ) در كنار قبررسول الله ( ص ) شد و سبب گرديد تا جنازه آن حضرت تيرباران شود .آياچنين اعمالي مي تواند از كمال ايمان و تقوا ناشي شده باشد؟!!

اما در زمان حيات پيامبر اكرم ( ص ) با شواهد بسياري در تاريخ و احاديث معتبر دركتاب هاي شيعه و اهل سنت وجود دارد كه عايشه بعضا موجبات اذيت حضرت رسول ( ص ) را فراهم مي كرده و بر اين كه پيامبر ( ص ) محبت زيادي به حضرت زهرا ( س ) ، سرور زنان عالميان داشته و از فضيلت او بسيارمي گفته و او را مي بوسيده است ، حسادت مي ورزيد .هم چنين از حضرت خديجه - كه به اتفاق شيعه و اهل سنت يكي از چهار زن برگزيده عالم است -به زشتي ياد مي كرده است و .... گفتني است مسايلي از اين قبيل - كه برآگاهان به تاريخ اسلام پوشيده نيست - در زندگي عايشه وجود دارد كه هيچ كدام با معيار تقوا و ايمان خالص سازگاري ندارد و همان طوري كه قبلا ذكرشد آيه 3 و 4 سوره تحريم اشاره به اين مسايل ناپسند دارد

با سلام و تشکر فراوان از دوستان عزیز
انچه در مسابقۀ جهانی «مادرمان عایشه ملکه عفاف» مورد تاکید قرار گرفته بود این سه محور است:
1- مقدمة.( تتضمن فضائل أم المؤمنين عائشة رضي الله عنها باختصار).
خوب به نظر می رسد در این محور فضایل ام المومنین عایشه و حضرت زهرا «سلام الله علیها» از منابع اهل سنت به صورت مقارنه ای بیان شود که جایگاه این دو شخصیّت در متون خود اهل سنت روشن شود.

2- عرض جوانب يجهلها الكثيرون من حياة أم المؤمنين رضي الله عنها من غير الفضائل.
جوانبی از حیات ایشان که هنوز کشف نشده؟!در این رابطه چه می دانید؟

3- إيضاح العلاقة الحسنة بين أم المؤمنين عائشة وبين علي وفاطمة وذريتهما وأئمة آل البيت رضي الله عنهم جميعاً على ضوء الأحاديث والأقوال والأفعال من خلال كتب السنة وروايات الشيعة.
این قسمت خیلی مهم است لطفا دوستان مطالب تاریخی و حدیثی را در رابطه با این فرع بیان نمایند.
آیا واقعا رابطۀ عایشه با اهل بیت«علیهم السلام» صمیمانه بوده است؟لطفا از روایات شیعه و سنی بیان بفرمایید.

توجه:اگر دوستان عنوان مطلب خود را ذکر نمایند که مربوط به کدام فرع می شود ان شاءالله روال منطقی بحث حفظ می شود و بحث به حاشیه رانده نخواهد شد. از لطف همۀ دوستان سپاسگذارم.:Kaf:

موضوع قفل شده است