تمدنهای بزرگ در دوران ظهور اسلام

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تمدنهای بزرگ در دوران ظهور اسلام

سلام

دوستان گرامی من یک پروژه با موضوع Sad تمدن ها بزرگ و مطرح در دوران ظهور اسلام و شاخصه های آن) دارم .
از دوستان تقاضا دارم هر کس مطلبی دارد در اینجا قرار دهد هم من و هم دوستان askdin علاقه من به این مطلب از آن استفاده کنند.

سلام دوست عزیز
1- امپراطوری روم شرقی از افتخارات معماری آنها
کلیسای ایا صوفیه در استانبول فعلی که در قرن ششم اغاز به ساخت آن کردند
مسجد اموی شام که در دمشق است که سابق بر اسلام کلیسای بسیار بزرگ و قابل تحسینی بوده
2- امپراطوری ساسانی ایران
که بنای ایوان مدائن یکی از بزرگترین بناهای معماری آنزمان بوده که تخریب وسیعی از آن در زمان عباسیان به منظور بهره برداری از مصالح آن صورت گرفت
3- هند
4-چین
5-حبشه
7-مایا
8-تبت
9-استقلال گلها از روم غربی
از لحاظ مذهب
مسیحیت(ارتدوکس و کاتولیک)
بقایای گنوسی ها
یهودیان
زرتشتیان
بوداییان
هندوان
مانویان
بقایای کوچکی از مزدکیان
و انواع وا قسام عقایدی که ما به اشتباه ولی به اختصار بت پرست میخوانیم

احسنت
خيلي خوب بود
بهتره با رويكرد فرهنگي - تمدني كار كنيد. تمدن هاي به نامي مانند ايران با شاخصه آيين ها و خصوصيات تمدني و همچنين روم با گستردگي محيط جغرافيايي و نيز تمدن يمني ها كه خود زير مجموعه ايران محسوب مي شدند. همچنين مصر و شوكت معماري آن مي تواند تنها نمونه اي از تمدن هاي حين ظهور اسلام باشد. چين نيز از حكومتهاي به نام دوران رسول اكرم است كه سفارش به سفر به اين ديار از جمله سفارشات حضرت رسول الله است.

سلام

مدیر انجمن تاريخ لطفا اطلاعات بیشتر در این مورد بدهید و منابعی را در این باره ارائه دهید.

سلام علیکم
دقیقا موضوع کاری شما چسیت؟ برای چه مرتبه تحصیلی یا بهتر بگویم برای چه مقطع تحصیلی نگاشته می شود؟ کار تاریخی است یا اینکه نگاه اجتماعی به کار می شود؟ لطفا اطلاعاتی را ارائه بفرمایید تا بهتر بتوانیم در خدمت باشیم.

سلام

کار در سطح دانشجویی است و مربوط به درس تاریخ اسلام که در حوضه ی دانشجویی تدریس می شود.

به صورت یک مقاله یا تحقیق با ید ارائه شود.

سلام ، کتابهای تاریخ و تمدن های عمومی جهان مانند تاریخ و تمدن ویل دورانت می تواند کمک خوبی باشد . و نیز کتاب هایی که به تاریخ ادبیات عرب پرداخته اند.

موضوع قفل شده است