کشف انسان‌هایی با 11متر قد و ارتباط آن با قوم عاد!!!

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کشف انسان‌هایی با 11متر قد و ارتباط آن با قوم عاد!!!

نقل قول:

آنهاخیلی بلند،بزرگ ،وخیلی نیرومند بودند. چنان بودندکه می‌توانستند بازو هایشان اطراف یک تنه درخت بگذارندوآن را از ریشه بکنند...

recent gas exploration activity in the south east region ofthearabian desert uncovered a skeletal remains of a human of phenomenal size.

اخیرا در یکی از مناطق جنوب شرقی عربی ( عربستان ) کاوشگران گاز بقایای اسکلت انسانی را در اندازه خارق العاده ( پیدا کردند).

this region of the arabian desert is called the empty quarter , or in arabic, 'rab-ul-khalee' .

بیابان مورد نظر را یک چهام خالی یا به عربی ربع الخالی می‌نامند .( به این معنی که اگر شبه جزیره ی عربستان را به چهار بخش قسمت کنیم ، یک چهارم آنرا این بیابان شامل می‌شود .)
the discovery wasmade by the aramco exploration team.

کشف مذکور را گروه کاوشگر آرامکو انجام داده است .

as god states in the quran that he had created people ofphenomenal size the like of which he has not created since.

در قرآن کریم خداوند می فرماید مردم خارق العاده ایی را خلق کرده که تا به حال مانند آن را خلق نکرده است .

these were the people of aad where prophet hud was sent.

این مردم ( قوم ) نام عاد نامیده می‌شدند که برای آنها پیامبر(ی به نام ) هود فرستاده شد .

they were very tall, big, and very powerful, such that theycould put their arms around a tree trunk and uproot it.

آنهاخیلی بلند،بزرگ ،وخیلی نیرومند بودند. چنان بودندکه می‌توانستند بازو هایشان اطراف یک تنه درخت بگذارند و آن را از ریشه بکنند.

later these people, who were given all thepower, turned against god and the prophet and transgressed beyond all boundariesset by god.

تعدادی از این مردم قدرت خود را علیه خداوند و پیامبر او صرف کردند و خداوند همه آنها را که پا را ( از فرمان خدا ) فراتر نهاده بودند، گرد آورد .

as a result they were destroyed.
در نتیجه ( به دلیل نافرمانی ،‌ خداوند ) آنها را نابودساخت.
ulema's of saudi arabia believe these to be theremains of the people of aad.
این بقایا در عربستان سعودی متعلق هستند به ( قوم )
saudi military has secured the whole area and no one is allowed toenter except the aramco personnel.
ارتش سعودی منطقه را تحت حفاظت دارد و هیچکس بجز کارکنان آرامکو حق ندارد وارد آن شود.

it has been kept in secrecy, but a military helicopter tooksome pictures from the air and one of the pictures leaked out into the internetin saudi arabia.

این مکان به شکل مخفی و پنهان حفاظت و نگهداری می‌شود اما یک هلیکوپتر نظامی ارتش سعودی تعدادی عکس هوایی از منطقه گرفته است که یکی از عکس ها از طریق اینترنت به بیرون نشت ( منتشر ) کرده .

با سلام بنده ایمیلی با مضمون فوق دریافت کردم می خواستم نظر کارشناسان محترم رو در خصوص امکان صحت و سقم این ادعا بدونم

آیات 6،7و 8 سوره مبارکه "حاقه " اشاراتی به قوم عاد داره که بیان می کنه :"فَتَرَى الْقَوْمَ فِيها صَرْعى‏ كَأَنَّهُمْ أَعْجازُ نَخْلٍ خاوِيَةٍ" پس اگر در آنجا بودى و مى‏نگريستى، مى‏ديدى كه آن قوم با وزيدن آن تندباد سرد و نابود كننده، همگى بسان تنه‏هاى نخل پوسيده خرما بر روى زمين در غلطيده‏اند.

ایا این میتونه اشاره به تایید متن فوق باشه؟
با تشکر

سلام
لطفا جسارت وبی پروایی مرا ببخشید
دوست عزیز ترا به خدا عقل
استفاده از عقل کفاره ندارد
این عکسی که به آن اشاره میکنید مربوط به مسابقه فتو شاپ است
شرحی از آن در وبلاگ زیر موجود است
http://www.1kalagh.com/2010/09/giant-human-skeleton.html

متحیر;60800 نوشت:
سلام
دوست عزیز ترا به خدا عقل

سلام و تشکر

بنده از این تاپیک هدف دیگه ای هم داشتم نه خوش باوری

اما تشکر از شما:Gol:

سلام
مسلما نه دوست عزیز fagheer
به نظر من این یک شیطنت است
که در غرب توطئه میکنند تا میزان حماقت مسلمین را بسته به شیوع آن در اینترنت اندازه گیری کنند
دقیقا شبیه به همان پشت قرآن نویسی ها که کسی در خواب یکی از اهل بیت رادیده .... زنها با جوراب نازک وارد حرم میشوند............ اگر ننویسی ................بد میبینی اگر بنویسی خوشبخت میشوی فلانی ننوشت و دچار .............
درجهت توسعه اسلام هراسی میزان حماقت را هم می سنجند
تا دلیلی باشد بر اینکه مسلمانان احمق و تروریستند
به نظر من هسته ابتدایی نشر چنین اکاذیب
از مسلمانا ن پاکستانی مقیم انگلیس وابسته به طالبان شروع و در دیگر جوامع مسلمان نشر پیدا میکند

با سلام

بنده این تاپیک رو برای پرداختن به همین اکاذیب در فضای دینی و قرانی و روشن شدن همه وجوهش مطرح کردم تا اگاهی کامل ایجاد بشه و حتی مطرح کردن ایات هم باز از جانب کسانی بود که به قران استناد میدن اینجا هم از اسمش مشخصه: اسک دین
ممنون میشم که در خصوص این دست دروغ پردازی ها و ارتباط دادن اون به قران مثل حادثه 11 سپتامبر اطلاعاتی قرار بدین در ادامه تاپیک
متحیر;60800 نوشت:

دوست عزیز ترا به خدا عقل

سلام و درود:Gol:
لطفاً جسارت و بی پروایی بنده رو هم ببخشید اگر حقیقتی در آن می بینید:Cheshmak:

دوست عزیز ترا به خدا از منابع معتبر استفاده کنید !
استفاده از منابع معتبر کفاره نداره!

این وبلاگی که شما بعنوان منبع ذکر کردید معتبرتره یا منبعی که بنده الان ذکر می کنم:Labkhand:

این عکس ها و کلاً این موضوع مربوط به چند سال پیش می شود و در روزنامه کیهان ضمن درج آن بعنوان یکی از تیتر های روزنامه در مقاله ی به تفصیل بدان پرداخته شد!!

هر چند این خبر و موضوع تازگی ندارد و مربوط به چند سال پیش است ولی حقیقت دارد!!

و تا آنجا که بنده دنبال این موضوع بودم وهابیت افراطی ترتیب این اسکلت رو داده اند و دیگری اثری از آن نیست!!!

یا علی

سلام و احترام
جناب قضاوت بزرگوار
شما عجله بنده را عفو کنید
این وبلاگ اولین جیزی بود که در جستجوی گوگل پیدا کردم
شما چه خبری دارید؟
بهمین زودی شیعه وسنی هم از داخلش درومد (هم حماقت هم کینه ورزی )
ماشاءالله به این همه ظرافت طبع دشمنان اسلام
باید از این بیشترهم سرمون بیاد
بمب گذاری داخل مسجد سنیها پاکستان
بمب گذاری القاعده برای کشتار شیعیان
جای تاسفه
لطفا به این تاپیک هم توجه کنید
http://www.hawzah.net/Hawzah/Magazines/MagArt.aspx?MagazineNumberID=6005&id=62620

سلام دوستان بیدار
برای اینکه از صحت عکس مطمین بشید اونو توی فتوشاپ باز و بزرگ کنید میبینید که
جمجمه دستکاری نشده اما اون اقاهه که کنارش نشسته کوچیک شده! تمام دور و
اطراف اون کارشناس از عکس دیگه ای فتو و بعد کنار جمجمه گذاشته شده اتفاقا اونی
که این کارو کرده خیلی هم مبتدی بوده!!!!

بی دل;60817 نوشت:
با سلام

بنده این تاپیک رو برای پرداختن به همین اکاذیب در فضای دینی و قرانی و روشن شدن همه وجوهش مطرح کردم تا اگاهی کامل ایجاد بشه و حتی مطرح کردن ایات هم باز از جانب کسانی بود که به قران استناد میدن اینجا هم از اسمش مشخصه: اسک دین
ممنون میشم که در خصوص این دست دروغ پردازی ها و ارتباط دادن اون به قران مثل حادثه 11 سپتامبر اطلاعاتی قرار بدین در ادامه تاپیک

سلام
این تاپیک هم نمونه ای دیگر است درمورد مومیایی شدن فرعون و کشف جسد مومیایی
http://www.askdin.com/showthread.php?t=5763
در مورد شق القمر گذشته از موافق یا مخالف بودن در مورد وقوع معجزه بحثی که در مورد استناد مدارکی بر گرفته از ناسا در تاپییک زیر در سایت askquran کمک کننده است
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=15682
امیدوارم کمک کننده باشد

مسودی;60898 نوشت:
سلام دوستان بیدار

سلام و درود:Gol: بیداره بیدارم شما چی بیدار هستید:khandeh!:

مسودی;60898 نوشت:
برای اینکه از صحت عکس مطمین بشید اونو توی فتوشاپ باز و بزرگ کنید میبینید که
جمجمه دستکاری نشده اما اون اقاهه که کنارش نشسته کوچیک شده! تمام دور و
اطراف اون کارشناس از عکس دیگه ای فتو و بعد کنار جمجمه گذاشته شده

ضمن عرض خسته نباشید خدمت جناب مسعودی :Gol:

بزرگوار این عکس هایی که بردید تو فتوشاپ و بزرگش کردید منبعش که معتبر بوده انشاء الله:khandeh!:

خدایی نکرده منبعش این چند سایتی که دوستان فرمودند نبوده:khandeh!:

بزرگوار اگر این عکس ها دستکاری نشده بود که بنده در پست قبل از دوستان نمی خواستم از منابع معتبر استفاده کنند:Cheshmak:

بنده هم یه منبع ذکر کردم روزنامه کیهان!!!

این عکس ها خیلی مبتدیانه جعل کردند تا اصل مطلب رو ببرند زیر سئوال و حقیقت رو وارونه جلوه بدهند
بازم عرض می کنم اصل مطلب درسته ولی عکس ها یی که بهش استناد کردید دستکاری شده اونم بطور مبتدیانه که هر مخاطبی بعد از کمی دقت به جعلی بودنش پی ببره .
و در مسیری حرکت کنه و برداشتی رو داشته باشه که اونها براش طراحی و ترسیم کردند !!!

یعنی رد اصل مطلب:Labkhand:

مسودی;60898 نوشت:

اتفاقا اونی
که این کارو کرده خیلی هم مبتدی بوده!!!!

حمل بر خودستایی نشود ولی بنده سال ها فتوشاپ کارکردم و خدا قبول کنه جزء کاربران حرفه ای این برنامه هستم !

معمولاً وقتی می خواهند مطلبی را نادرست جلوه دهند از این جعل های مبتدیانه استفاده می کنند تا همونطور که عرض کردم مخاطب رو به مسیر دلخواه هدایت کنند !!

اونم درست زمانیکه مخاطب فکر میکنه همه چیز رو متوجه شده در صورتیکه حقیقت چیز دیگری است!!

یا علی

سلام استاد قضاوت بزرگ:

ببخشید من مبتدی هستم و برداشتم چیز دیگه ای بود ! یعنی منو پیچوندن!!؟
خوب دیگه پیری هست و .... منم باچشم بسته افتادم تو تله:dar:
اگه اجازه بدین برم هارا گری کنم :jangjoo:

سلام
جناب قضاوت سایت کیهان گزینه جستجو ندارد
فقط آرشیو دارد
میشه آدرس یا نشانه ای از این منبع بزرگ را برای من متحیر کوچولوی خوش خیال بگذاری
فقط یک نشانه کوچک
خواهش میکنم
من متحیرم
یعنی بسیار متحیرم

سلام و درود بر دوستان عزیزم:Gol:

متحیر;61582 نوشت:

جناب قضاوت سایت کیهان گزینه جستجو ندارد
فقط آرشیو دارد

این از شانس بده قضاوته ! که سایتش اشکال داره!:khandeh!:

متحیر;61582 نوشت:

میشه آدرس یا نشانه ای از این منبع بزرگ را برای من متحیر کوچولوی خوش خیال بگذاری
فقط یک نشانه کوچک
خواهش میکنم

راستش بنده این مطلب رو سه یا چهار سال پیش در روزنامه کیهان خواندم و مطلب تازه ای نیست بنابراین پیدا کردنش خیلی سخته !!

ولی بخاطر شما دوستان عزیز و گلم امروز با چند تن از دوستانم که از خوانندگان پرو پاقرص این نشریه هستند صحبت کردم و آنها هم خاطرشون بود که کیهان این خبر رو درج کرده بود چند سال پیش!!!

در اصل مطلب که شکی نیست ! ولی ظاهراً بیمار دلانی در اینترنت در صدد تحریف و وارونه جلوه دادن این قضیه هستند و متأسفانه ما هم در خواب غفلتیم:Labkhand::Labkhand:

بنده چندین نشریه رو می خونم از همه ی جناح ها و نظرات و دیگاه های همه رو مشاهده می کنم و خودم رو محدود به یک روزنامه یا خبرگزاری نمی کنم !

چون مطلب قدیمیه و سایت کیهان هم همونطور که فرمودید مشکل داره پیدا کردن اصل مطلب سخته!!

یا علی

[=Century Gothic]با سلام
و تشکر از دوستان گرامی
اینکه چنین چیزی صحت دارد بنده چیزی در سایتها پیدا نکردم!!
اما به مطلبی بر خوردم که نشان میدهد چنین چیزی صحت ندارد!!

در اینجا هم اشاره کرده که عکس جعل شده
http://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/071214-giant-skeleton.html

les traces des géants dans
l'archéologie

tout d'abord il convient de réaliser que la taille d'un humain en +79 lorsque le Vésuve détruisit Pompeï, était entre 1m30 et 1m50. La race humaine tendant plutôt à grandir avec le temps, on peut supposer que la taille normale d'un humain avant la destrcution du Vésuve était au plus du même ordre.
Par conséquent toute personne qui à l'époque mesurerait 1m80 ou 2m serait probablement décrit comme un géant. Et si maintenant Robert Wadlow était né philistin il aurait pu être Goliath. Puisque Samuel décrit un géant d'une taille « de six coudées et un empan » soit environ 2,80 m.
Il reste encore à expliquer tous les prétendus géants qui mesureraient plus de 3m, s'ils sont légions dans la mythologie, qu'en est-il des traces archéologiques?
premiere fausse preuve
Dans le numéro du 22 avril 2004 The New Nation, un important journal du Bangladesh, un certain Saalim Alvi présente la photo et donc ce squelette comme authentique et découvert par des archéologues (ARAMCO exploration team) dans le désert au sud est de l'arabie saoudite.
un autre article qui se trouverait sur le net parle de la même découverte en inde avec la même photo, cette fois c'est le National Geographic Team (India Division) avec l'armée indienne qui aurait fait la trouvaille et il y a une référence :"TOI Mumbai edition on 22-Apr-2004."

Photo prise lors de la fouille d’un site new-yorkais dans lequel un mastodon
(ou mammouth américain) fut trouvé en septembre 2000.
Cette photo est donc un faux, elle proviendrait d'un concours de trucages photographiques sur photoshop. Les gens qui diffusent ces informations ont-ils vraiment trop envie d'y croire? Ils veulent sciemment désinformer, faire du sensationnel?
voici le début du spitch de présentation du concours: "In this contest you will create a hoax archaeological discovery (i.e. Atlantis, a 2,000 year-old Coca-Cola can or a giant’s skull....."
Traduction: "Dans ce concours vous devez créer un hoax au sujet d'une découverte archéologique (par exemple l'atlantide, une bouteille de coca de 2000 ans, un crane de géant...."
et en fin de recherche je trouve confirmation de tout ça, ici: http://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/071214-giant-skeleton.html
voilà ce qui est écrit: "Skeleton of Giant" Is Internet Photo Hoax James. The National Geographic Society has not discovered ancient giant humans etc etc
traduction: le squelette de géant est un hoax photographique. The National Geographic Society n'a pas découvert d'anciens géants humains
The monthly, which is based in Mumbai (Bombay), published a retraction after readers alerted Deivamuthu to the hoax...
Le journal de Mumbai a publié un article de rétractation suite à de nombreux courriers de ces lecteurs les préveant qu'il s'agissait d'un hoax.
Other blog entries...cite a report supposedly published in the Times of India on April 22, 2004. But a search of that newspaper's archive revealed no such article.
certains blogs citent a rapport prétendument publié dans le times d'Inde du 22 avril 2004. Mais une recherche dans les articles de ce journal n'a révélé aucun article de ce type.
Variations of the giant photo hoax include alleged discovery of a 60- to 80-foot long (18- to 24-meter) human skeleton in Saudi Arabia. ..an oil-exploration team is said to have made the find.
On retrouve une nouvelle variation du hoax de la photo du géant avec l'affirmation qu'une découverte d'un squelette humain de 18 à 24 m en arabie saoudite...une équipe d'exploitation pétrolière est prétendue avoir fait cette découverte.
On trouve même un site qui va vous expliquer comment voir que la photo est un trucage, c'est en anglais mais les é photos sont reprises avec des flèches et totu et tout c'est compréhensible par tout le monde.
http://www.luisescobarblog.com/?p=110

[=Century Gothic]در اینجا اشاره شده به تکنیک عکاسی هر دو عکس یکی است اما عکس اول را با عکس دوم مقایسه کنید !!

Apparemment Luis escobar nous explique comment l'effet de la première photo est rendu, selon lui c'est la même technique utilisée dans le seigneur des anneaux pour rendre les hobbits "petit" je ne sai spas traduire ceci car je n'y connais pas grand chose en photo ni en cinéma: "just a forced perspective trick" je traduirai par "seulement une prise de vue en perspective forcée" , il nous explique que l'appareil photo est proche des squelettes et les hommes en contrebas et le tour est joué. sur la deuxième photo les squelettes ont une taille tout à fait normale. tous les détails ici: http://www.luisescobarblog.com//?p=86

.

با سلام بر دوستان گرامی و حقیقت جو
جناب متحیر، من تصور نمی‌کنم دیدن خبر کیهان هم بتواند برای شما چیزی اثبات کند، هر چند قبول دارم تا حدودی راهگشاست.
من هم با آقای قضاوت موافقم که جعلی بودن تصاویر - که همانطور که در سایت «یک کلاغ» با لینک به منابع معتبر نوشته بودم مبرهن است - دلیلی بر جعلی بودن کل خبر نیست. (همانطور که جعلی بودن/نبودن خبر هم ربطی به ماجرای قرآنی ندارد)
با این حال، اینکه مطلبی در روزنامه کیهان چاپ شده باشد، را نیز دلیلی بر صحت آن نمی‌بینم. به شخصه بارها شاهد انتشار مطالب خلاف واقع از خبرگزاری‌های مختلف بوده‌ام و اشتباه بودن چنین خبری یا بنا شدنش بر منابع غیرمعتبر اصلا دور از ذهن نیست.
فکر می‌کنم ادعای بزرگ، دلیل بزرگ هم می‌خواهد. اگر کسی مدعی است که چنین استخوان‌هایی کشف شده است، لازم است شواهدی مطابق این مدعا نیز داشته باشد. نه؟

با سلام

در حدیث صحیح نزد اهل سنت و ضعیف نزد شیعه آمده که طول قد حضرت آدم (ع) 60 و70 ذراع بوده است !!!

عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ – رضي الله عنه -عَنْ النَّبِيِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ خَلَقَ اللَّهُ آدَمَ عَلَى صُورَتِهِ طُولُهُ سِتُّونَ ذِرَاعًا فَلَمَّا خَلَقَهُ قَالَ اذْهَبْ فَسَلِّمْ عَلَى أُولَئِكَ النَّفَرِ مِنْ الْمَلَائِكَةِ جُلُوسٌ فَاسْتَمِعْ مَا يُحَيُّونَكَ فَإِنَّهَا تَحِيَّتُكَ وَتَحِيَّةُ ذُرِّيَّتِكَ فَقَالَ السَّلَامُ عَلَيْكُمْ فَقَالُوا السَّلَامُ عَلَيْكَ وَرَحْمَةُ اللَّهِ فَزَادُوهُ وَرَحْمَةُ اللَّهِ فَكُلُّ مَنْ يَدْخُلُ الْجَنَّةَ عَلَى صُورَةِ آدَمَ فَلَمْ يَزَلْ الْخَلْقُ يَنْقُصُ بَعْدُ حَتَّى الْآنَ
صحيح البخاري (3079)

[=times new roman]علي بن إبراهيم، عن أبيه، عن الحسن بن محبوب، عن مقاتل بن سليمان قال: سألت أبا عبد الله (عليه السلام) كم كان طول آدم (عليه السلام) حيث هبط به إلى الارض وكم كان طول حواء؟ قال: وجدنا في كتاب علي بن أبي طالب (عليه السلام) أن الله عز وجل لما أهبط آدم وزوجته حواء (عليهما السلام) إلى الارض كانت رجلاه بثنية الصفا ورأسه دون أفق السماء وإنه شكا إلى الله ما يصيبه من حر الشمس فأوحى الله عز وجل إلى جبرئيل (عليه السلام) أن آدم قد شكا ما يصيبه من حر الشمس فأغمزه غمزة وصير طوله سبعين ذراعا بذراعه وأغمز حواء، غمزة فيصير طولها خمسة وثلاثين ذراعا بذراعها. اصول کافی

[=times new roman]البته باید در مقدار هر ذرع تحقیق کافی بشود که آیا همان یک متر و 4 سانتی متر مشهور است (مساوی گز) یا نیم مترو ....
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]
http://www.shia-news.com/fa/pages/?cid=19125

[=times new roman][=decotype naskh special]أَوَلَمْ يَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ قَدْ أَهْلَكَ مِنْ قَبْلِهِ مِنَ الْقُرُونِ مَنْ هُوَ أَشَدُّ مِنْهُ قُوَّةً وَأَكْثَرُ جَمْعًا ...

خیر البریه;61890 نوشت:
البته باید در مقدار هر ذرع تحقیق کافی بشود که آیا همان یک متر و 4 سانتی متر مشهور است (مساوی گز) یا نیم مترو ....

سلام دوست عزیز
برای اینکه حدیث را خراب نکنیم و باز آقای صدیق نگه متحیر چرا از علوم نقلی خوشت نمیاد؟
پیشنهاد بنده حقیر این است که هر ذرع را برابر یک اینچ بگیریم و چون اینچ مربوط یه کشوری است که من نمیخواهم اسمش را بیاورم چون با شنیدن این حرفها دوباره این شیر پیر دندان در می آورد! پس هر ذرع را 3 سانتیمتر فرض کنیم.
تا کل قضیه حل بشود
اینشاء الله که همه قبول کنیم
برادر من خواهش میکنم! حیرت من بخت برگشته هم به درک ! خدا را هم درنظر داشته باشید!

سلام

این بحث را ادامه نمی دهید؟:khandeh!:

قوم عاد کجا زندگی می کردند؟
http://www.askdin.com/showthread.php?t=10651

منتقد;109843 نوشت:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=10651

[=Verdana]با سلام
[=Verdana]یكی از پیامبرانی كه نام او در قرآن (ده بار) آمده، و یك سوره به نام او نامیده شده، حضرت هود ـ علیه السلام ـ است. سلسله نسب او را چنین ذكر نموده‎اند: «هود بن عبدالله بن رباح بن خلود بن عاد بن عوص بن ارم بن سام بن نوح». بنابراین نسب او با هفت واسطه به حضرت نوح ـ علیه السلام ـ می‎رسد.
حضرت نوح ـ علیه السلام ـ هنگام رحلت، به پیروان خود چنین بشارت داد: «بعد از من غیبت طولانی رخ می‎دهد. در طول این مدت طاغوت‎هایی بر مردم حكومت می‎كنند و بر آنها ستم می‎نمایند، سرانجام خداوند آنها را به وسیله قائم بعد از من كه نامش هود ـ علیه السلام ـ است نجات می‎دهد. هود ـ علیه السلام ـ رادمردی با وقار، صبور و خویشتن دار است.
در ظاهر و باطن به من شباهت دارد و به زودی خداوند هنگام ظهور هود ـ علیه السلام ـ ، دشمنان شما را با طوفان شدید به هلاكت می‎رساند.»
بعد از رحلت حضرت نوح ـ علیه السلام ـ ، مؤمنان و پیروان او همواره در انتظار حضرت هود ـ علیه السلام ـ به سر می‎بردند،‌ تا این كه به اذن خدا ظاهر شد و سرانجام دشمنان لجوج حق بر اثر طوفان كوبنده و شدید، به هلاكت رسیدند.[1]
از این رو به او هود گفته شد، كه از ضلالت قومش هدایت یافته بود و از سوی خدا برای هدایت قوم گمراهش برانگیخته شده بود.
هود ـ علیه السلام ـ در قیافه و قامت همشكل حضرت آدم ـ علیه السلام ـ بود. سر و صورتی پر مو و چهره‎ای زیبا داشت.[2]
هود ـ علیه السلام ـ دومین پیامبری است كه در برابر بت و بت پرستی قیام و مبارزه كرد، كه اولی آنها حضرت نوح ـ علیه السلام ـ بود.[3]
با این توضیح و با الهام از قرآن، نظر شما را به فرازهایی از زندگی حضرت هود ـ علیه السلام ـ و قومش كه به قوم «عاد» معروف بودند جلب می‎كنیم:
قوم سركش عاد
حدود 700 سال قبل از میلادِ حضرت مسیح ـ علیه السلام ـ در سرزمین احقاف (بین یمن و عمّان، در جنوب عربستان) قومی زندگی می‎كردند كه به آنها قوم عاد می‎گفتند.
زیرا جدّشان شخصی به نام «عاد بن عوص» بود و حضرت هود ـ علیه السلام ـ نیز از همین قوم بود و عاد بن عوص، جدّ سوم او به شمار می‎آمد.[4]
قوم عاد افرادی تنومند، بلند قامت و نیرومند بودند، از این رو به عنوان جنگاورانی برگزیده به حساب می‎آمدند.
از نظر تمدن نیز نسبت به قبایل دیگر تا حدود زیادی پیشرفته‎تر بودند و شهرهای آباد، زمینهای خرم و سر سبز و باغهای پر طراوت داشتند.[5]
این قوم در ناز و نعمت به سر می‎بردند و هم چون شیوه بیشتر سرمایه داران و مرفّهین بی‎درد، مست غرور و غفلت بودند.
از قدرتشان برای ظلم و ستم و استعمار و استثمار دیگران سوء استفاده می‎كردند و از طاغوتها و مستكبران عنود و سركش پیروی می‎نمودند و در میان انواع خرافات و بت پرستی و گناهان غوطه ور بودند.
طغیان، بی بند و باری، عیش و نوش و شهوت پرستی، جهل و گمراهی، لجاجت و یكدندگی در سراپای وجودشان دیده می‎شد و هرگز حاضر نبودند كه از روش خود دست بكشند و در برابر حق تسلیم گردند.[6]
دعوت و مبارزه هود ـ علیه السلام ـ با بت پرستی
حضرت هود ـ علیه السلام ـ در میان قوم، دعوت خود را چنین آغاز كرد:
«ای قوم من! خدا را پرستش كنید، چرا كه هیچ معبودی برای شما جز خدای یكتا نیست، شما در اعتقادی كه به بتها دارید در اشتباهید، و نسبت دروغ به خدا می‎دهید.
ای قوم من! من از شما پاداشی نمی‎خواهم، پاداش من فقط بر كسی است كه مرا آفریده است. آیا نمی‎فهمید؟
ای قوم من! از پروردگارتان طلب آمرزش كنید، سپس به سوی او بازگردید، تا باران رحمتش را پی در پی بر شما بفرستد، و نیرویی بر نیروی شما بیفزاید، روی از حق نتابید و گناه نكنید.»
قوم هود گفتند: ای هود! تو دلیلی برای ما نیاورده‎ای و ما خدایان خود را به خاطر حرف تو رها نخواهیم كرد، و ما اصلاً به تو ایمان نمی‎آوریم، ما فقط درباره تو می‎گوییم؛ بعضی از خدایان ما به تو زیان رسانده و عقلت را ربوده‎اند.
هود گفت: من خدا را به گواهی می‎طلبم، شما نیز گواه باشید كه من از آن چه شریك خدا قرار دهید بیزارم.
من در برابر شما هستم، هر چه می‎خواهید در مورد من نقشه بكشید و مرا تهدید كنید، ولی از دست شما كاری ساخته نیست، من بر «الله» كه پروردگار من و شما است توكل كرده‎ام، هیچ جنبنده‎ای نیست، مگر این كه او بر آن تسلط داشته باشد، اما سلطه‎ای براساس عدالت چرا كه پروردگار من بر راه راست است. من رسالتی را كه مأمور بودم به شما رساندم، پس اگر روی بگردانید، پروردگارم گروه دیگری را جانشین شما می‎كند، و شما كمترین ضرری به او نمی‎رسانید، پروردگارم حافظ و نگاهبان هر چیز است.[7]
جوهره دعوت هود ـ علیه السلام ـ
خداوند در آیه 123 و 124 سوره هود می‎فرماید: «قوم عاد، رسولان خدا را تكذیب كردند، هنگامی كه برادرشان هود ـ علیه السلام ـ آنها را به تقوا و دوری از گناه فرا خواند.» آن گاه شیوه دعوت هود ـ علیه السلام ـ را چنین بیان می‎كند:
آیا تقوا را پیشه خود نمی‎كنید؟ به سوی خدا بیایید، من برای شما فرستاده امینی هستم، از نافرمانی خدا بپرهیزید و از من اطاعت كنید، من هیچ اجر و پاداشی در برابر این دعوت ازشما نمی‎طلبم، اجر و پاداش من تنها بر پروردگار عالمیان است.
آیا شما بر هر مكان بلندی، نشانه‎ای از هوی و هوس می‎سازید؟ تا خود نمایی و تفاخر كنید، شما قصرها و قلعه‎های زیبا بنا می‎كنید، و آن چنان به این بناها دل بسته‎اید كه گویی جاودانه در دنیا خواهید ماند، هنگامی كه كسی را مجازات می‎كنید، هم چون جباران كیفر می‎دهید. پرهیزكار شوید، از مخالفان فرمان خدا بپرهیزید، خداوندی كه با نعمتهایش شما را یاری نموده و شما را به چهارپایان و نیز پسران نیرومند امداد فرموده، و باغها و چشمه‎ها را در اختیار شما نهاده است، اگر كفران نعمت كنید، من بر شما از عذاب روز بزرگ نگرانم كه شما را فرا گیرد.[8]
عكس العمل لجوجانه قوم عاد در برابر هود ـ علیه السلام ـ

قوم هود ـ علیه السلام ـ در برابر اندرزهای پر مهر حضرت هود ـ علیه السلام ـ به جای این كه پاسخ مثبت بدهند، به لجاجت و سركشی پرداختند، با صراحت او را تكذیب كردند، ‌و گفتند: «برای ما تفاوت نمی‎كند، ‌چه ما را اندرز بدهی یا ندهی. خود را بیهوده خسته نكن، روش ما همان روش پیشینیان است و از آن دست نمی‎كشیم، و این تهدیدهای تو، دروغ است و ما هرگز مجازات نمی‎شویم.[9]
نیز به هود گفتند: آیا آمده‎ای كه ما را (با دروغهایت) از معبودهایمان بازگردانی؟ اگر راست می‎گویی عذابی را كه به ما وعده داده‎ای بیاور.[10]
حضرت هود ـ علیه السلام ـ آن چه توانست قوم خود را پند و اندرز داد، و شب و روز به دعوت آنها به سوی حق پرداخت، و راه روشن نجات را به آنها نشان داد، و با اصرار و تكرار، آنها را از انحراف و گمراهی بر حذر می‎داشت، ولی تنها اندكی از آن قوم، به هود ـ علیه السلام ـ ایمان آوردند، و اكثریت قاطع مردم، رو در روی هود ـ علیه السلام ـ قرار گرفتند و نسبت دروغگویی، جنون و ابلهی به هود ـ علیه السلام ـ دادند و بر كفر و عناد خود افزودند.[11]
قرآن گوشه‎ای از داستان گفتگوی هود ـ علیه السلام ـ با قومش را چنین بیان می‎كند:
هود: ای قوم من! تنها خدا را بپرستید، جز او معبودی برای شما نیست، ‌آیا پرهیزكاری پیشه نمی‎كنید؟
بزرگان قوم: ما تو را در مقام نادانی و سبك مغزی می‎نگریم، ما بطور قطع تو را دروغگو می‎دانیم.
هود: ای قوم من! هیچ گونه ابلهی و سفاهت در من نیست،‌بلكه من فرستاده‎ای از سوی خدا به سوی شما هستم، پیامهای خدا را به گوش شما می‎رسانم و خیرخواه امین برای شما هستم. آیا تعجب می‎كنید كه دستور آگاهی بخش خداوند توسط مردی از میان شما به شما برسد، و او شما را از مجازات الهی بترساند؟
بزرگان قوم: آیا به سراغ ما آمده‎ای كه تنها خدای یگانه را بپرستیم، ولی آن چه را كه پدرانمان می‎پرستیدند، رها سازیم، اگر راست می‎گویی آن چه را كه از عذاب به ما وعده می‎دهی بیاور.
هود: پلیدی و غضب پروردگارتان، شما را فراگرفته است، آیا با من در مورد نامهایی كه شما و پدرانتان بر بتها نهاده‎اند، ستیز می‎كنید؟ در حالی كه خداوند هیچ دلیلی درباره آن نازل نكرده است؟ پس شما منتظر (شكست من) باشید و من نیز در انتظار عذاب شما خواهم بود.[12]
[1] . بحار، ج 11، ص 363.
[2] . همان مدرك، ص 357.
[3] . المیزان، ج 10، ص 207 و 208.
[4] . قبل از آنها نیز قومی به نام «قوم عاد اول» وجود داشته‎اند كه در آیه 50 سوره نجم، به عنوان «عاداً الاولی» نام برده شده‎اند.
[5] . چنان كه این مطلب از آیه 8 سوره فجر استفاده می‎شود.
[6] . چنان كه این مطلب از آیه 59 سوره هود استفاده می‎شود.
[7] . سوره هود، آیات 50 تا 56.
[8] . شعراء، آیات 123 تا 135.
[9] . شعراء، آیات 136 تا 139.
[10] . احقاف، آیه 22.
[11] . اقتباس از آیه 54 هود، و آیه 66 اعراف.
[12] . اعراف، آیات 65 تا 71.

http://www.andisheqom.com/Files/dastan.php?idVeiw=2767&&level=4&subid=2767#_ftn4

[=Times New Roman]

[=Times New Roman]!!!!!!!!!!![=Times New Roman]coca cola

[=Times New Roman]
[=Times New Roman]خیلی جالبه.کوکاکولا میخواسته قوطی نوشابه اش را در یک جعل باستانشناسی قدیمی جلوه کنه.

ولی چرا توی عربستان ؟ و چرا منطقه اش را روی نقشه مشخص کرده ؟ حتما بدین دلیل بوده که میخواستند بگویند ما قوطی نوشابه را آنجا یافته ایم !!!

و حتما این تغئیر قد انسان را که در ادوار مختلف 2 میلیون ساله زندگی انسان است برای تبلیغ کوکاکولا درج کردند !!!

برای ایجاد یک جعل تبلیغاتی خیلی تلاش بخرج داده اند و خیلی جالب منابع زیست شناسی و تاریخچه آناتومی بدن انسان را تطبیق داده اند.

یکی از روان شناسان غربی میگفت مردم یک چیز را هرگز باور نمیکنند .

و آن دروغ بزرگ است. ولی برای کسانیکه بنا به دلایلی باور کنند هم نسخه ای را کوکاکولا خواهد پیچید.

یاحق

bina88;109929 نوشت:
یکی از روان شناسان غربی میگفت مردم یک چیز را هرگز باور نمیکنند . و آن دروغ بزرگ است. ولی برای کسانیکه بنا به دلایلی باور کنند هم نسخه ای را کوکاکولا خواهد پیچید.

[=Times New Roman]
بیائیم کمی در مورد عکس کنکاش کنیم

منطقه ای که در عکس نشان داده شده در جنوب عربستان منطقه ای در عمان است.

خب این منطقه بدون شگ بخاطر نزدیک بودن به خط استوا یکی از مناطق حاره گرم و خشک و البته با شنهای روان و خالی از سکنه است.

برای بیرون آوردن جسدی با قد معمولی انسان حتی در شنزار و بیابانهای عمان نیاز به خیس کردن محل نیست . نهایتا این مسئله با دو چینی انجام میشود.

ولی برای در آوردن جسم بزرگی که آب تاثیر مخرب بر روی آن ندارد خیس کردن محل گزینه بسیار خوبی است.
حال به این عکس نگاه کنید

[=Times New Roman]
بله داخل گودال خیس شده برای جلوگیری از پر شدن گودال توسط شنهای روان.

دوره چینی هم بصورت دیواره ای صورت گرفته تا این مسئله حل گردد.
در عکس بعدی مردی که دستهایش روی دیواره است با فتوشاپ محل قرارش دستکاری شده بشکلی که در هر دو عکس به همان شکل حضور دارد.

با این حساب به عقیده من نظر قضاوت گرامی صحیح است.
اینها عکسهای حقیقی را با فتوشاپ مخدوش کرده اند و مسئله مسابقه کوکاکولا را پیش کشیده اند.

خب دوستان اگر مورد دیگری دال بر تائید یا رد میبینند درج نمایند.

و عکس یک جسد دیگر

یاحق

رضا;61671 نوشت:
در اینجا اشاره شده به تکنیک عکاسی هر دو عکس یکی است اما عکس اول را با عکس دوم مقایسه کنید !!

apparemment luis escobar nous explique comment l'effet de la première photo est rendu, selon lui c'est la même technique utilisée dans le seigneur des anneaux pour rendre les hobbits "petit" je ne sai spas traduire ceci car je n'y connais pas grand chose en photo ni en cinéma: "just a forced perspective trick" je traduirai par "seulement une prise de vue en perspective forcée" , il nous explique que l'appareil photo est proche des squelettes et les hommes en contrebas et le tour est joué. Sur la deuxième photo les squelettes ont une taille tout à fait normale. Tous les détails ici: http://www.luisescobarblog.com//?p=86

.

رضا;61670 نوشت:
با سلام
و تشکر از دوستان گرامی
اینکه چنین چیزی صحت دارد بنده چیزی در سایتها پیدا نکردم!!
اما به مطلبی بر خوردم که نشان میدهد چنین چیزی صحت ندارد!!

در اینجا هم اشاره کرده که عکس جعل شده

les traces des géants dans
l'archéologie

tout d'abord il convient de réaliser que la taille d'un humain en +79 lorsque le vésuve détruisit pompeï, était entre 1m30 et 1m50. La race humaine tendant plutôt à grandir avec le temps, on peut supposer que la taille normale d'un humain avant la destrcution du vésuve était au plus du même ordre.
Par conséquent toute personne qui à l'époque mesurerait 1m80 ou 2m serait probablement décrit comme un géant. Et si maintenant robert wadlow était né philistin il aurait pu être goliath. Puisque samuel décrit un géant d'une taille « de six coudées et un empan » soit environ 2,80 m.
Il reste encore à expliquer tous les prétendus géants qui mesureraient plus de 3m, s'ils sont légions dans la mythologie, qu'en est-il des traces archéologiques?
premiere fausse preuve
dans le numéro du 22 avril 2004 the new nation, un important journal du bangladesh, un certain saalim alvi présente la photo et donc ce squelette comme authentique et découvert par des archéologues (aramco exploration team) dans le désert au sud est de l'arabie saoudite.
Un autre article qui se trouverait sur le net parle de la même découverte en inde avec la même photo, cette fois c'est le national geographic team (india division) avec l'armée indienne qui aurait fait la trouvaille et il y a une référence :"toi mumbai edition on 22-apr-2004."

photo prise lors de la fouille d’un site new-yorkais dans lequel un mastodon
(ou mammouth américain) fut trouvé en septembre 2000.
cette photo est donc un faux, elle proviendrait d'un concours de trucages photographiques sur photoshop. Les gens qui diffusent ces informations ont-ils vraiment trop envie d'y croire? Ils veulent sciemment désinformer, faire du sensationnel?
voici le début du spitch de présentation du concours: "in this contest you will create a hoax archaeological discovery (i.e. Atlantis, a 2,000 year-old coca-cola can or a giant’s skull....."
traduction: "dans ce concours vous devez créer un hoax au sujet d'une découverte archéologique (par exemple l'atlantide, une bouteille de coca de 2000 ans, un crane de géant...."
et en fin de recherche je trouve confirmation de tout ça, ici: http://news.nationalgeographic.com/news/2007/12/071214-giant-skeleton.html
voilà ce qui est écrit: "skeleton of giant" is internet photo hoax james. The national geographic society has not discovered ancient giant humans etc etc
traduction: le squelette de géant est un hoax photographique. The national geographic society n'a pas découvert d'anciens géants humains
the monthly, which is based in mumbai (bombay), published a retraction after readers alerted deivamuthu to the hoax...
le journal de mumbai a publié un article de rétractation suite à de nombreux courriers de ces lecteurs les préveant qu'il s'agissait d'un hoax.
other blog entries...cite a report supposedly published in the times of india on april 22, 2004. But a search of that newspaper's archive revealed no such article.
certains blogs citent a rapport prétendument publié dans le times d'inde du 22 avril 2004. Mais une recherche dans les articles de ce journal n'a révélé aucun article de ce type.
variations of the giant photo hoax include alleged discovery of a 60- to 80-foot long (18- to 24-meter) human skeleton in saudi arabia. ..an oil-exploration team is said to have made the find.
on retrouve une nouvelle variation du hoax de la photo du géant avec l'affirmation qu'une découverte d'un squelette humain de 18 à 24 m en arabie saoudite...une équipe d'exploitation pétrolière est prétendue avoir fait cette découverte.
On trouve même un site qui va vous expliquer comment voir que la photo est un trucage, c'est en anglais mais les é photos sont reprises avec des flèches et totu et tout c'est compréhensible par tout le monde.
http://www.luisescobarblog.com/?p=110

bina88;109930 نوشت:

خب دوستان اگر مورد دیگری دال بر تائید یا رد میبینند درج نمایند.

و عکس یک جسد دیگر

یاحق

با سلام
با تشکر از بینای گرامی
بینا جان بنده منبع اصلی را گذاشتم که این هنر عکاسی میباشد و فتوشاپ !!
اگر به عکس آخری که گذاشتید نگاه کنید در قسمت چپ عکس
دست راست را درست جای که انگشتان وجود دارد یک کلت (اسلحه )را مشاهده میکنید که باز این اشاره به کارهای فتوشاپی میباشد !و خود نمایانگر این است که این قضیه صحت ندارد!!
یا حق

[=Verdana]خب این دوتا عکس هم کاملا مشخص میکنه نحوه آماده کردن محیط اطرف را !!

رضا;109932 نوشت:

خب این دوتا عکس هم کاملا مشخص میکنه نحوه آماده کردن محیط اطرف را !!

سلام علیکم جمیعا

ممنون رضای عزیز

این یک جسد دیگر بود که جمجمه اش خرد شده ولی عکس نخست جمجمه سالمی دارد و اینها دو جسد مختلف در جاهای مختلفند.

در عین حال جسد دوم که سعی شده طبیعی بنظر آید ولی اینطور نیست . حتی اگر خیلی ساده انگارانه به حکس دوم بنگریم هیچ کسی نمیپذیرد که جسدی به این با ارزشی با لودر از زیر خاک در آمده باشد .
و این درست بر عکس عکسهای جسد نخست است که در آن قواعد لازم برای خارج کردن یک جسد را رعایت کرده اند و ترفندهای اجرا شده با نوع خاک همخوان است. یعنی دلیل خیس شدن محل جسد بخاطر شنزار بودن منطقه امری عقلانی است..
بله من مقاله نشنال جغرافی را که لطف کردید را خواندم ولی بنده دلیلی سراغ ندارم که نشنال جغرافی یک ارگان مستقل از هر دولتی باشد و آزاد در نشر هر مطلبی .
منظورم این است که نباید روی اظهارات یک شخص یا ارگان بصورت قطعی اعتماد کرد.

ببینید . در عکس دوم که شما به مقایسه گذاشتید عکسی بود که نشان میداد که این امر جعلی است ولی آیا در فضای نت عکسی منتشر شده که ساختگی بودن جسد نخست را نمایش دهد ؟

نه . عکسهای جسد نخست بیش از حد نزدیک به واقعیت بودو اگر کسی میخواست در چنین مسابقه ای شرکت کند حتما عکسهای مقایسه ای را نیز ( برای نشان دادن میزان مهارتش ) ارائه میداد و الان ما آنها را میدیدیم.

یاحق

ضمن تشکر از دوستان عزیز:Kaf::Gol:
تصاویر درج شده جایی برای نفی کردن موضوع نمیزاره فقط یه سوال اینکه طبق یکی از تصاویر مردی که در کنار جمجمه یکی از این اجساد هست خیلی کوچک تر از آن به نظر می رسد ، با این تفاسیر آیا حیواناتی هم که در آن دوره بودند آیا قدشون بلند بود ؟:Gig:
مثلاً جسد یه گاو کشف نشد ببینیم چقدری بوده ؟:Gig::Narahat az:
چرا تو گشتن اونا جسد حیوان نبود ، آخه قدیما معمولاً در کنار خانه انسان مکانی برای نگه داری احشام هم بود .:Gig:

bina88;109972 نوشت:
نه . عکسهای جسد نخست بیش از حد نزدیک به واقعیت بودو اگر کسی میخواست در چنین مسابقه ای شرکت کند حتما عکسهای مقایسه ای را نیز ( برای نشان دادن میزان مهارتش ) ارائه میداد و الان ما آنها را میدیدیم.

کمی با سایز بزرگتر کار فتوشاپر را میتوان دید. کمی ناشیانه کار کرده .

در نگاه اول
1- بیل حفار با یک براش بریده شده
2- دستهای آدم و یا آدمکها نیز دستکاری شده

دوستان چند وقت پیش مطلبی خوندم . در مورد بزرگترین دروغ های علمی از طریق اینترنت . اونجا گفته بود این عکس ها واقعی نبوده و ساختگی هستن .
که اگر واقعی بودن علم رو دگرگون می کردن 1!!

منتقد;109843 نوشت:

در اردن.معبد پترا هم مطعلق به این قوم است

جالب بود . . .

سلام
این و شنیده بودم که خدا در قران گفت :اگر اجساد آنها را می دیدی گویا که درخت نخل توخالی شده بودن !
یعنی همین قدر قدشون میشه!

خالا من یکی دوتا سوال داشتم
قوم عاد از جنس ما انسان ها بودن یا نه از بازماندگان نژاد های قبل حضرت نوح و آدم بودن؟(همون دورانی که امام علی علیه السلام گفتن سیمرغ زندگی میکرد و بعد سیل منقرض شد که البته بلای جان انسان های اولیه هم بود...حتما اندازه هواپیما هم لابد جثه داشت !)

2- یادمه جایی خونده بودم امام علی به چند تا از اصخاب خود حایگاه قوم عاد را نشان داد !
آیا تا اون موقع اونا هنوز زنده بودن ...

البته امام علی دعایی ترسناکی را خواند که همه فورا مردن چون خواستن همه را بکشند! (فک کنم نسلشون و همون موقع منقرض شد)

با سلام. اینجا رو ببینید. ظاهرا عکس ها با فتوشاپ جعل شدن:
http://www.discoverynews.us/DISCOVERY%20MUSEUM/BibleLandsDisplay/GIANTS/Giants%20REAL%20or%20FAKE.html
و همین طور اینجا:

موضوع قفل شده است